:Ii'iW:W Penzance, drukke toeristenbadplaats Pech achtervolgt de Nederlanders uld ot ioeval? ■k Damesbeurs Vacantie-ensemble voor meisjes Probeer dai eens, Mevrouw Recepten van Kers, de radio-kookleraar Japon voor oudere dames Zondag komt de Prins De Belg Lambrecht in de gele trui De postzak-ontploffing te Amersfoort Het Radioprogramma NAAR VASTE GROND >E FRANSE SCHRIJVER Al- Camus is kort geleden een rschenen onder de titel „De ling". Deze roman begint met hoe de hoofdpersoon krijgt, dat z'n moeder in een oor ouden van dagen is over- gaat er heen, woont de be- bij, maar zonder enige inner- ïotie. De volgende dag maakt lis met een meisje. Zij zwem- ïen, en gaan naar 'n komische gens maken we kennis met ;rsonen, die in hetzelfde pen nen, als de hoofdfiguur. Eén vertelt, hoe hij onenigheid ge- leeft me z'n vriendin. Hij had lagen en een scène gemaakt, t de broer van het betrokken een Arabier het verhaal i Algiers naar een gelegen- m deze affaire hardhandig zetten. a volgend weekend logeert da aur met enige anderen, waar- ok degene die gebroken had meisje, ergens aan zee. Za n ook de ruziezoekende Ara- j een vechtpartij vloeit er lies schijnt daarmee vereffend Maar bij een strandwandeling heetst van de dag komt da later de Arabier weer a hoewel hij met de hele zaak niets uitstaande had, schiet neer met de revolver van ld. weede gedeelte van deze ro- ïandelt in een voortreffelijk» se de rechtspraak en de ver- die op deze moord moest Aan de ene kant staan da Zij zeggen: Deze man heeft k een moord begaan. Het hij geen traan gelaten heeft egrafenis van z'n moeder, het ïndien dat hij de volgend» een komische film ging meisje, bewijst ten overvloe- ïarteloosheid. De guillotine is waardige boete voor deze egenover staan de veel vage- el minder omlijnde gedachten loofdpersoon. Voor hem heeft fenis van z'n moeder, of die film niets uitstaande met En dat schot zelf? Och, dat er niet opzettelijk. Hij was wil betrokken in de liefdes- 'an z'n vrind. Toevallig had revolver op zak, toen hij na vechtpartij nog wat wande- En dan: de zon had zo ver- fel geschenen. Neen, hij was geen schuld bewust. Hij wist zonde was. Hij wilde, ook ter dood veroordeeld was, stelijke bijstand hebben. u dit werk eens van Camus. ert u zich dan eens in te den- de schrijver bedoeld heeft figuur, die geen besef van eeft, die zich schuld alleen laten aanpraten. Wie zich- t te analyseren, zal zien dat ïem vaak het besef leeft, dat als het ware een stroom is urtenissen, die ten dele met, zonder je wil verloopt. Voor groot gedeelte wordt het le- efd. Herinnert u zich eens liefde groeit, hoe een huwe- hoe iemand een werk- ijgt, vrienden maakt. Het le- een aaneenschakeling van heden". Dit geldt het goede, ie en huwelijk; maar ook het oals moord en diefstal, ken hier de moeilijkste le- emen op, die Camus niet ;elost, maar wel heeft aange- left een mens een vrije wil? :re? Of is hij restloos gebon- de omstandigheden? Of is er ien determinisme en indeter- ergens een tussenweg? Is verantwoordelijk voor elke hij doet? Kan er dus terecht worden van vrije wil, ver- slijkheid, vaste normen, n schuldbesef? Want deze ren bijeen! Of spelen de [heden met een mens? Drijft net het toeval? Zijn z'n da- ucten, en geen vrije schep- rre heeft Camus onherroepe- dat een mens zich oprecht kan voelen, waar anderen jldig achten. Dat een mens kan hebben zonder eniga doelingen met de stroom des zijn meegegaan, daar waar /an hem een positieve weer- Iden verwacht. 3RDT de vraag: schuld of oeilijk. Wij staan zo gauw ;t onze pasklaar gesneden met onze wetten, met onza n fatsoen. Elke overtreding jectief als schuld beschouwd, /ereenkomstig bestraft! Maar steeds meer, of dit de van het evangelie is. Het an de verloren zoon, en van ielige vrouw naar wie Jezus liet gooien, tonen een ding, die gespeend is van al ;che. Zou God ons niet beter dan de mensen? En zou de niet oneindig veel barm- dan onze zogenaamde straffen? Zou onze sa- er niet bij winnen, wanneer leerden begrijpen en verge- het niet gewenst zijn, dat ■erkelijk begrijpen en verge- jrsprong vond in de gemeen- kerk? 7IEZO, ik ben weer heelhuids terug gekeerd van de Damesbeurs. Met een tas vol folders, een mantel die min stens nog een maand naar lelietjes-van- dalen geurt, een soezig hoofd en een verscheurd,gemoed. Het is me niet mee gevallen. Een damesbeurs is een beurs voor dames, dat ligt in de rede. Maar de dames waren allen gemoedelijke provinciale huismoeders ere hebbe haar naam en de beurs was geen beurs, maar "en kruising van een win kelstraat en een bazar. Voor die win kelstraat behoeven we heus niet zo ver op stap te gaan en aan een bazar heb ben we werkelijk geen behoefte, ge zien de toestand van onze beurs. Veel nieuws was er ook al niet te ontdek ken. Alleen een duvelstoejager van een naaimachine, waarvan ik de resultaten niet heb kunnen zien vanwege de com pacte klit vrouwen die er permanent omheen zat gekleefd. Het moet een Zwitserse vinding zijn en ik heb niet naar de prijs durven vragen. O ja en dan was er de „melkwacht", de zo veelste vinding in de strijd tegen de overkokende melk. Het ding ziet er uit als een soort holle kandelaar van plateel met twee oortjes, op een brede voet met een doorsnee van 14 cm. Het geval pgst in vrijwel elke pan of melkkoker. U zet deze kandelaar in uw pan verse melk. plaatst het geheel op het gas en dan kunt u verder uw hart gaan ophalen aan telefoneren, stofzuigen, bedden opmaken of eventueel een dutje doen. Zodra de melk aan rijzen toe is, be gint uit deze kandelaar een geisertje te spuiten en de melk loopt weer in de pan terug. Het is niet zo mal bedacht, is afwasbaar en stevig en kost f 3.25. Mocht u meer vertrouwen stellen, in een fluitende melkkoker die zijn ook weer te krijgen. Maar toen ik hoorde dat de kleinste (2 1.) voor gas f 8.50 moet kosten ben ik maar hard wegge lopen. Weet u. wat ik, heel in stilte, 't mooi ste van die hele damesbeurs vond? Het décor voor de Jago-shawls: een straatje in Montmartre, van Jobp Geesink. En de moderne bloemstukjes, hier en daar verdwaald in de meubelbranche. Dat bracht me op een idee. Ik wou alleen maar dit zeggen: Mijne heren organi satoren van de Damesbeurs: kan dat nu niet een beetje anders. Kijkt u eens, wij vrouwen vinden 't natuurlijk erg leuk om te winkelen en kopjes thee en bouillon en foldertjes cadeau te krijgen maar we willen toch ook een beetje waar voor onze gulden hebben. Wij be grijpen, dat 't u begonnen is om, liefst voor een flink bedrag, aan ons te slij ten. Maar dacht u nu heus dat u dit be reikt door ons voortdurend aan onze mouw te trekken, in onze oren te toe teren, ons met geurtjes te bespuiten of met collecte-bussen te berammelen? Waarom zet u zo 'n beurs niet wat overzichtelijker op. Niet zo'n kermis- gedoe met hier een spul en daar een kraam maar onze hele huishouding in rubrieken om eens iets te noemen. De woonkamer, de keuken, de slaap kamer; de kleding, de voeding, de was, de ontspanning, de kinderverzorging. Laat zo 'n woonkamer bijvoorbeeld nu eens inrichten, practisch en smaakvol, door verschillende fabrikanten en win keliers. Laat ons een goede verlichting, een aardige wandversiering, 'n smaak volle bloemenschikking zien. Demon- t eer ons in de keuken zoveel bakpoe ders en wasmiddelen als u wilt. Geef ons bij de kleding advies bij het kiezen van kleur en patroon, van hoed en tas en schoenen bij de japon. Om kort te gaan: vraagt u ons huisvrouwen éérst een advies voor u wéér zoiets opzet. Maar nog één hartewens tot besluit: ivr/i het misschien ook een beetje min der luidruchtig? Heus, wij houden wel van een muziekje maar met een com binatie van een schetterende band plus een zingende mijnheer plus een uitzen ïg van de Roodborstjes plus enige lbespraakte standwerksters, jaagt u ons vlugger de straat op dan uw bedoe ling is. SASKIA. Hoe vindt U zo'n vacantie-ensemble voor Uw tienjarige dochter? Het be staat uit een broekje met een boven- stukje, waaroverheen ze een wijd rokje en een bolero draagt, als ze in de „bewoonde wereld" moet verschij nen. U zoudt het bovenstukje ook los kunnen maken. U neemt het dan een cm of tien langer, zet er in de taille Bouillon Tomaten-soep (voor bordje vooraf) Twee a driegrote geschilde to maten, 50 gr. gehakt, aan kleine balletjes, flink wat gehakte peter selie, 1liter water, 1 flinke eet lepel tomatenpurée, 1 eetlepel ket chup, 1 grote ui (fijn gesnipperd), 1 groot stukje fouli, zout, peper en wat soepen-aroma. Breng het water, onder toevoe ging van de ui-smppers en de foe- li, aan de kook, doe er na 10 min. de gemaakte gehaktballetjes bij en laat dit alles 15 min. zachtjes ko ken. Snyd daarna de geschilde to maat aan dunne plakjes en voeg deze bij de soep met de tomaten purée en ketchup. Breng de soep op smaak met soepen-aroma, zout en peper, voeg dan bij het opdienen de gehakte peterselie er aan toe. Dien deze soep vooral goed warm op. De tomaten laten zich gemak kelijk schillen door: aan weers kanten daarvan een kleine kruis- insnijding te maken. Breng verder wat water aan de kook, leg daarin de tomaten en wacht dan enkele ogenblikken,, waarna het dunne schilletje zonder moeite is te ver wijderen. Bloemkool Provincial (Radioles 26) Eén grote of twee kleine bloem kolen, Y\ liter melk, i/, liter water, 1 grote of 2 kleine sla-uitjes, 25 gr. boter, 30 gr. bloem, 1 eetlepel Zwit serse kaas (gemalen groene kaas), zout, peper, enkele druppels soepen aroma, gehakte peterselie en één hard gekookt ei. Verdeel de bloemkool tot kleine kooltjes en maak de sla-uitjes tot kleine stukjes. Breng het water met iets zout aan de kook, doe hierin eerst de stukjes ui en dan de bloem kool, laat deze groenten ongeveer 25 a 30 minuten koken tot ze gaar is. Schep de groenten voorzichtig met een schuimspaan uit de pan, doch houdt ze even warm. Breng het groentenvocht, onder toevoeging van de boter, aan de kook, maak van de bloem en de melk een klontvrij mengsel en giet dit bij het groentenvocht. Laat dit mengsel enkele ogenblikken zacht jes doorkoken tot een mooi gebon den sausje. Breng dit sausje op smaak door er eerst de Zwitserse kaas bij te roeren en vervolgens wat zout, peper en soepen-aroma. Schud nu voorzichtig de gare groenten door het sausje. Doe de groenten op een schotel, bestrooi het geheel met gehakte ei en fijne peterselie. Geef er gestoofde run derlappen en verse aardappelen bij. Kaasbrood Ommelet (voor de koffietafel) Tweehonder gram brood, zonder korst in 6 a 7 sneedjes, 34 liter melk, 2 eieren, wit en dooier ge scheiden, iets zout, peper, gehakte peterselie, 50 gram korstloze kaas, 1 theelepel Zwitserse kaas en wat boter om te bakken. Kruimel het brood en maak hiervan met de melk een brei-ach- tig mengsel. Roer de eidooier flink luchtig, voeg er de Zwitserse kaas en de gehakte peterselie bij. Voeg dit bij het broodmengsel en maak het goed op smaak met zout, peper en wat soepen-aroma. Klop de ei witten flink stijf, roer dit luchtig door het broodmengsel. Snijdt met een vochtig mes de korstloze kaas aan dunne plakjes, doe een stukje boter in de pan, strooi er wat pa neermeel bij en leg daarop naast elkaar de dunne plakjes kaas, laat dit enkele ogenblikken zachtjes bakken. Voeg hierop het brood mengsel en bakde ommelet mooi bruin. Rol de ommelet op en be strooi ze met dat gehakte peter selie. Dien deze ommelet op met brood en boter. 5. /5. Z7 een paar knoopjes op en voorziet ook de bovenrand van broekje en rokje van knoopsgaten, zodat U naar ver kiezing de rok of het broekje met het lijfje kunt combineren. U maakt zo van de rok niet alleen een leuk zon- ncbadjurkje, maar het kan ook als overgooiertje dienst doen. We brengen in het broekje in de rechterzijde de figuurnaad aan, in de linker voorzien we deze van een trek- sluiting, die in de zijnaad van het lijfje doorloopt. We sluiten de been naadjes en de middennaad en verbin den het broekje met het lijfje, dat langs de bovenrand met schuine bie zen afgewerkt is. Van voren naaien we de 3 cm brede schouderbanden aan, die over de rug gekruist aan het rugpandje geknoopt worden. Maakt U het broekje zonder bovenstukje, dan zet U de bovenrand tussen een dub bele boord van 3 cm breed. Heeft het meisje heel dunne beentjes, maakt U dan in de pijpjes een schuifzoompje met elastiek. Dat staat beter. De rok is een lap van 2 m lang en ongeveer 47 cm breed. Dit laatste is de lengte van de rok, die U dus zo nodig langer of korter kunt maken We nemen de stof dwars; dat valt mooier en het is practisch voor het eventueel verwerken van dwarse banden. Natuurlijk behoeft U die 2 m. niet aan één stuk te knippen, U kunt er zoveel naden in smaken als U wilt. We rimpelen de rok in en zetten die dan tussen een dubbele boord van 4 a 5 cm breed. De lengte is de taille wijdte plus een overslagje. Dit boord vormt dan tevens de teintuur. De bolerodelen worden met elkaar verbonden. Het aangeknipte mouw- Voor deze goed afkledende japon heeft u bij een bovenwijdte van 104 cm ongeveer 5 m stof van 90 cm breed no dig. De tussengezette klokbaantjes ge ven aan de rok een mooie wijdte. Om ruimte te sparen is het patroon hiervan met stippellijntjes in de voorzijbaan kapje en de voor- en onderkant werkt U met schuine biesjes af. De hals zet U tussen een smal boordje, dat van voren met een strikje sluit. Het staat ook leuk als U de randen in een bij passende kleur omboordt of om- haakt. (Van onze speciale verslaggever bij de vloot) PENZANCE, CORNWALL, Juni. De ongebreidelde kracht, waarmee de zware Jumbo de Cornish Rivlers ex presse van Londen naar Penzance trok, is tot rust gekomen. Sissend staat de no. 4082 met de naam in koperen let ters op de romp Cardigan Castle stil voor het perron van de badplaats in het uiterste Zuidwestpuntje van En geland. Rust valt over de trein. Niet langer rommelt en ratelt het, niet lan ger gilt de doordringende fluit de op gekropte energie van de locomotief tussen de bergen van Cornwall. De trein staat stil en enkele honderden reizigers spoeden zich over het lange perron naar de uitgang. In drie talen worden zij welkom geheten door grote spandoeken dwars over de weg. Engels, Frans en Nederlands. En onmiddellijk staan zij midden in de feeststemming, die de anders zo rustige badplaats be heerst. Penzance, bij ons Nederlanders wei nig bekend. Op school werd erover ge sproken als van een vissersplaatsje van weinig betekenis. En zie me nu zo'n boulevard eens aan, kijk eens naar die duizenden vacantiegangers, naar die touringcars, die luxe-auto's. Ziet eens naar de monumentale hotels, de dan cings, de theaters. Jawel, er wordt ge vist vanuit Penzance, er wordt ook vis geëxporteerd, maar in de zomer is de stad het domein van de tourist, die van heinde en verre herwaarts komt, om te genieten van de zeelucht, van de groene heuvels rondom en van het uit-zijn. En nu is het dan feest in Penzance. De plaatselijke kranten hebben er al dagen lang over geschreven. De Wes tern Morning News publiceerde lange kolommen vol bijzonderheden, verge zeld van een kaart, waarop alle sche pen zijn aangegeven met nette cirkel tjes, zodat een ieder, die vanaf de rui me boulevard het schouwspel zal ga deslaan, zich kan oriënteren. Drie en veertig oorlogsschepen van vier natio naliteiten hebben in de wijde, blauwe Mount's Bay het anker laten vallen, keurig in lange rijen, de destroyers voorop, de vliegkampschepen, de krui sers, de onderzeeboten, tot de manoeu vres, die meer dan een week zullen duren, een aanvang zullen nemen. Intussen heeft de stad zich voorbe reid op de dingen, die komen zullen. De vlaggen zijn uitgestoken, de straten zijn versierd met lange reeksen wim pels, de spandoeken zijn uitgehangen. In de etalages prijken grote kaarten, uitgegeven door de Kamer van Koop handel van Penzance, met een viertalig welkom. In het Vlaams staat er: Geeft een warme aankomst aan de Western Union Fleet en in het Nederlands daar onder: Welkom in de Western Union Floot. Zo luidt dat Nederlands hier in het verre Cornwall. Maar het doet het hart deugd, te bespeuren, met welk een enthousiasme d enorme voorbereidin gen zijn aangepakt. Het doet weldadig aan te ondervinden, hoe de bevolking meeleeft met dit evenement, hoe zj| zich letterlijk uitslooft, om het ona, buitenlandse persmensen naar de zin te maken. De belangstelling is dan ook enorm. Journalisten uit vier landen wonen in Penzance, radioreporters van vier nationaliteiten hebben hier hun tenten opgeslagen, de televisiedienst van de BBC is aanwezig met een uit rusting en de grote Engelse omroep organisatie vond het gebeuren zo be langrijk, dat zij een van haar kopstuk ken, mr. Douglas Willis, afvaardigde naar de Engelse Riviera, om zijn nieuws en zijn commentaren te leve ren. In de ondergaande zon wandelen de honderden op de boulevard en bespre ken de gebeurtenissen. Zondag wordt Prins Bernhard hier verwacht, hoge militaire en burgerlijke autoriteiten uit Frankrijk en Belgie zullen even eens aanwezig zijn. Is het dan een won der, dat de stad vol is van het gerucht, dat ook een lid van de Engelse Konink lijke Familie naar Cornwall zal komen en dan natuurlijk logeren op het kasteel van Lord St. Levan, dat boven op de top van St. Mie' iels Mount als het ware de kroon vormt boven da Mount's Bay, die wemelt van de sche pen. Schepen van vier naties, vereend in één grote oefening, omdat eenheid macht maakt. (Nadruk verboden) getekend, maar moet dus apart geknipt worden. De laag doorlopende voorsluiting wordt gevormd door knopen en lusjes. Het aangeknipte onderschietje aan de linkervoorbaan wordt gevoerd en op de middenvoorlijn brengt men de knopen aan. Aan de rechtervoorbaan vervalt dit onderschietje. Wel wordt deze voorkart eveneens van een tegen- belegje voorzien, waarbij we gelijk de lusjes meenaaien. We stikken de mid denvoornaad dicht en sluiten de deel- naad tussen voor- en voorzijbaan tot aan de pijltjes, waar we het klokbaan- tje er tussen zetten. De voorbaan wordt cp bustehoogte even ingehouden. We verbinden de achter- en achter- zijbanen en sluiten dan de zij- en schoudernaden. De lange mouw, die wijd genomen is, omdat dat bij warm weer niet zo gauw „plakt", wordt van on deren van een splitje voorzien en in- gerimpeld tussen een boordje vai. 2)4 cm breed gezet. U maakt dit iets rui mer dan polswijdte en sluit het met een knoop en lusje. Heetf u liever een driekwart mouw, dan volgt u de inge tekende lijn. Deze mouw krijgt een boordje op armwijdte. We zetten de mouw, over de kop even ingerimpeld. met de naad op het tekentje vallend in het armsgat. Het is wel aardig om de jabot, als u deze van de japonstof maakt, met een ruche of afstekend biesje te garneren. De jabot wordt yolgens de tekentjes in de halsrand genaaid. (De punt van bo ven 114 cm voorbij de schoudernaad). We kunnen de jabot ook van georgette, batist, kant of iets dergelijks maken. In dat geval werken we de halsrand apart met een schuin biesje af. U kunt dan ook ter afwisseling een ruche langs de hals naaien, wat ook altijd keurig staat. voor teintverbetering. Geeft frisheid en ge zondheid aan Uw huid en maakt U knapper. b- dat het buiten zijn schuld uitblij ven van hulp eigenlijk de doorslag had gegeven, besliste de jury dat hij in de koers mag blijven. De Korver, Syen en Lambrichts hadden ook hun deel in de deveine. Men zag hen meestal samen, trouwe broeders in het ongeluk. De Ruiter en Pauwels konden zich lange tijd in het hoofdpeloton handhaven voordat ze terrein verloren, om ten slotte een minuut of twaalf achter de winnaar te arriveren. De uitslag van de tweede etappe ReimsBrussel, 273 km, luidt: 1 Lam- brecht (Belgie A) 8.37.58; 2 Marinelli (lie de france) z.t.; 3 Teisseire (Frank rijk A) 8.39.14; 4 Kint (Belgie A) 8.39.17; 5 Ricci (Italië A) z.t.; 6 Ockerx (Belgie A) 8.39.31; 7 Jomaux (Belgie A) 8.40.40; 7 Tassin (WestNoord Fr.) 8.40.43; 9 Kubler (Zwits.) 8.41.15; 10 Bartali (Italië A) 8.41.15; 11 Coppi (Italië A) z.t.; 72 De Ruiter 8.49.59; 78 Pauwels z.t.; 109 Lambrichts 9.00.54; 110 Syen 9.03.17; 111 De Korver z't. Na de sluiting der contröle kwam de Hoog in 9.50.35 binnen. Het algemeen klassement. Het alg. klassement na de tweede etappe luidt: 1. Lambrecht (Belgie A) 13.51.22; 2 Marinelli (lie de france) 13.52.39; 3 Jomaux (Belgie A) 13.54.34; 4 Teisseire (Frankrijk A) 13.55.02; 5 Dassault (centr. Z/W Fr.) 13.55.02; 59 De Ruiter (Ned.) 14.05.47; 81 Pauwels (Ned.) 14.13.23; 90 Syen (Ned.) 14,16.42; 104 De Korver (Ned.) 14.25.28; 110 Lambrichts (Ned.) 14.34.18; 114 de Hoog (Ned.) 15.23.59. Tijdens de eerste etappe verwekte de karavaan van de Ronde van Frankrijk, evenals de vorige jaren, in elke stad, elk dorp, elk gehucht de grootste geest drift. Belgie bleef hierbij niet ten achter, want zodra de grens gepasseerd was trok de stoet tussen dichte drom men toeschouwers door. Teleurstelling maakte zich meester van de Belgen die zich bij het grens station Heer langs de weg hadden ge posteerd, toen zij in plaats van een van hun landgenoten de Italiaan, Dusenda, het eerst zagen verschijnen. De Belgen achtten een afwachtende houding de beste tactiek. Ditmaal gaf de uitslag hun gelijk want Lambrecht kon in laatste instantie profiteren van de ver moeidheid der koplopers en als eerste over de finish gaan, waarmee hij tevens de gele trui verwierf. De Nederlandse ploeg heeft wel zeer onfortuinlijk gereden. De etappe was zeer zwaar, als gevolg van de overstel pende hitte, maar daar kwam voor onze landgenoten nog een verwonderlijk groot aantal lekke bandjes bij. De grootste pechvogel was De Hoog die zeker tien lekke banden kreeg. Zijn achterstand werd steeds groter, ook al omdat de jeep van zijn ploegleider een paar keer panne kreeg waardoor hij lang op hulp moest wachten. Hij arri veerde ten slotte lang na de sluiting van de contröle. Na vastgesteld te heb - Vuurwerk de oorzaak Naar het N.H.D. meldt, is de oorzaak van de ontploffing op Zaterdag 18 Juni j.l. op het perron te Amersfoort thans achterhaald. Dr.' Froentjes uit Den Haag, die als deskundige met het on derzoek in deze zaak was belast, heeft thans geconstateerd, dat een Amster damse firma aan een cliënt in Gronin gen een partij vuurwerk en munitie toezond, welke is ontploft toen de post zak van de lorrie viel. Aangezien het verzenden van dit ge vaarlijke goedje op deze wijze verbo den is en de betrokken firma reeds eerder door een dergelijke zending een ontploffing op het postkantoor te Hil versum veroorzaakte, is de zaak thans in handen van de justitie gesteld. BERNHARD BARUCH NAAR ONS LAND. De Amerikaanse ex-staatsman Ber nard Baruch, broer van de Amerikaan se ambassadeur, is met de „Queen Eli zabeth" uit Amerika vertrokken. Voor zijn vertrek verklaarde hij, voornemens te zijn Nederland te bezoeken. TREINEN UIT WEST-DUITSLAND IN BERLIJN. De eerste vier goederentreinen uit West-Duitsland sedert de stopzetting van het interzonaal treinverkeer zijn Berlijn binnengereden. Volgens mede deling van Britse zijde zal het trein verkeer vooreerst nog beperkt blijven tot goederen treinen. ZEEPOST VOOR DE OVERZEESE GEBIEDSDELEN. Er zal gelegenheid bestaan zeepost te verzenden naar de Ned. Antillen per s.s. „Stuyvesant" vertrek 15 Juli a.s., uiterlijk posten 13 Juli. Naar Suriname per m.s. „Helena" vertrek 8 Juli a.s. Uiterlijk posten 6 Juli, VOOR ZATERDAGAVOND, ZONDAG EN MAANDAG. HILVERSUM, II, 415 M. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. VARA. 6.15 Liedjes en melodietjes. 7.— Artistieke staalkaart. VPRO. 7.30 „Lezen in de bijbel". 7.45 Mevr. Anno H. Mulder. VARA. 805 Dingen van de (lag. 8.15 Accordeola. 8.45 De golfbreker. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.— Stradiva- sextet. 10.25 Nieuwe flitsen. 10.45 Johan Jong, orgel. 11.15 Gevar. programma. HILVERSUM I, 301 M. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. KRO. 6.05 Actualiteiten. 6.15 Journalistiek weekoverzicht. 6.30 Strijd krachten. 7.23 Amusementsorkest. 7.45. Voor de Nederlanders in Duitsland. 8.05 De ge wone man. 8.12 gr.pl. 8.20 Lichtbaken. 8.45 Klankbeeld. 9.— Orkest zonder naam. 9.45 Kruisklankpuzzle. 10.— Promenade orkest. 10 30 Koorzang. 11.15 Philharm. orkest. HILVERSUM II, 415 M. Nieuwsberichten om 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA. 8.45 Johan Jong, orgel. AVRO. 12.— Musicorda. 1.15 The Avroleans. 4.30 Sportreportage. VARA. 6.15 Sport 6.30 Wim lbo presenteert. 7.— Radio- lympus. 7.30 Godwin en Silberman. AVRO. 8.05 Actualiteiten. 8.15 Populaire orkestmu ziek. 9.— „De laatste dagen van Pompei". 9.35 The Romancers. 10.10 Radio puzzle. 10.30 „Zomeravondmelodie". 11,15 The Skymasters. 11.45 Orkest Melachrino. HILVERSUM I, 301 M. Nieuwsberichten om 8, 9.30, 1, 7.30 en 11 uur. NCRV. 8.30 Morgenwijding. KRO. 12.40 Amusements orkest. 2.35 Koorconcert. 6.30 Strijdkrachten. NCRV. 7.15 Kent gij Uw bijbel? KRO. 7.45 Actualiteiten. 8.— „Don Giovanni", opera. 10.45 Avondgebed. 11.15 Weens programma. HILVERSUM II, 415 M. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO. 8.15 Ochtendvaria. 12.— Kwintetspelers. 12.38 Pianoduo. 6.15 gr.pl. 6.30 The Skymasters, 7.— Radio filmkrant. 7.30 Inleiding tot mu ziekbegrip. 7.45 gr.pl. 8.05 In het radio zoeklicht. 8.15 Residentieorkest. 9.25 Boeken halfuur. 9.50 Vocalistenconcours 1949. 10.15 Voordracht. 10.30 Les gars de Paris. 11.15 Boksreportage. 11.30 AVRO-swingcorner. HILVERSUM f, 301 M. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. NCRV. 8.15 Te doum laudamus. 12.10 Metropole orkest. 1.15 „Mandolinata". 6.15 Sportrubriek. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Landbouwrubriek. 8.05 Programma proloog. 8.15 Kerkconcert. 9.— Reisverhaal. 9.30 Populaire orgelbespe ling. 10.— Sweelinck kwartet. 10.30 NCRV- kwartet. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avond melodie. 11.45 Slotwoord.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 7