Bulgaarse ex-premier Dimitrof overleden Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Socialisten en Liberalen onthouden hun steun aan Van Zeeland Grote dag van de Westeuropese vloten nadert Scherpe aanval van Attlee op de Sowjetunie Maandag 4 JtiK 1949 146e Jaargang No. 154 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN "X Hij verbleef in de Sowjetunie om een kuur te ondergaan Groot eerbetoon te Moskou De Marshall-hulp aan Indonesië moet hervat worden Hoe warm het was Sowjets sluiten brug in Berlijn Politieke delinquenten deden goed werk Beleefdheidsbezoeken in de Mounts Bay In Penzance „al marine wat de klok slaat" Er komt geen nieuw departement A.N.W.B. vraagt groter spreiding van vacanties Prins Bernhard ontving op de „Tromp" BJREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties. 16 cent per millimetei Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 cent. uitsluitend contant Abonnementen. 1 1.40 per maand, 1 l.— per kwartaal plus incassokosten «corgi Dimitrof, de Bulgaarse gewezen minister-president, is Zaterdag in een sanatorium te Moskou in de ouderdom van- 67 jaar overleden. Hij vertrok enige tijd geleden naar de Sowjetunie om er een kuur te ondergaan in verband met een leverziekte. Dimitrof werd bekend door zijn rol by het proces over de Rijksdagbrand onder het nazibewind. Geruime tyd geleden werd van Sowjet- russische züde critiek geoefend op Dimitrof, naar aanleiding van uitlatingen over de wenselijkheid van een Balkanfederatie. «let stoffelijk overschot is overge bracht naar het huis van de vakvereni gingen, waar het opgebaard werd. Bij de rit door Moskou hingen in de gehe le stad zwarte vlaggen. Bij de baar stond een erewacht, die om de vijf minuten afgelost werd. Ook Stalin betrok met andere partijleiders en regeringsfunctionarissen de wacht. Een orkest, bestaande uit meer dan honderd musici speelde treurmuziek. De wijze waarop de verschillende Oosteuropese radiostations het bericht brachten was vrijwel gelijk. Na enkele tonen treurmuziek werd het Moskouse bericht voorgelezen en daarna een hooggestemde verklaring. Drie ziekten. fel een bulletin, ondertekend door vijf vooraanstaande Sowjetrussische artsen wordt verklaard, dat Dimitrof leed aan leververschrompeling, suikerziekte en acute aderverkalking. Actief revolutionnair. Dimitrof was sinds 1919 lid van de communistische partij. Als vakbonds leider organiseerde hij talloze stakin- 1 '1 Dr. Alan Valentine (Van onze Haagse redacteur) Toen dr. Alan Valentine gisteren in het vliegtuig stapte, dat hem naar de Verenigde Staten terugbracht, verliet een der beste vrienden van dit land het Nederlandse volk, te midden en ten behoeve waarvan hij een jaar lang al zijn tijd. zijn krachten en zijn toe weiding had gegeven. Hij toch was het hoofd van het ECA-kantoor in Den Haag, dat tot taak heeft te zor gen voor de juiste besteding van de aan Nederland toegewezen Marshall dollars. Deze zeer delicate taak heeft hij vervuld op een wijze, die hem de genegenheid heeft doen verwerven van velen in den lande, zowel in over heidsdienst als in het bedrijfsleven. Het zal zijn opvolger, de heer Claren ce Hunter, die enige dagen geleden uit Finland is aangekomen, moeilijk vallen, hem te overtreffen. Op de valreep heeft de heer Valen tine, die ontheven van zijn taak nu vrij uit kon spreken, enige ge dachten geformuleerd, die hem zwaar op het hart bleken te liggen. In de eerste plaats maakte hij het vriende- j lijk gebaar het grote succes van de Marshall-hulp in Nederland toe te schrijven aan de werklust van de' ar beiders hier te lande en aan de goede samenwerking, die hij allerwege had ontmoet. Toch was dit geen lege be- leefdheidsphrase, want bij menige ge legenheid tevoren had hij reeds blijk gegeven van deze gevoelens, j Belangrijk echter was hetgeen hij zeide ten aanzien van Indonesië, zulks r.naar aanleiding van een dezer dagen in de „Christian Science Monitor", een Amerikaanse dagblad met grote in vloed, verschenen hoofdartikel. Dit blad of liever één zijner lei dende redacteuren, die op Java ver toeft betoogde, dat het tijd wordt de Marshall-hulp aan Indonesië te her vatten. Ik onderschrijf die gedachte gaarne, zei hij, want dat zou niet slechts Nederland, maar ook en vooral het volk van Indonesië ten goede komen en dat volk heeft hulp nodig. Misschien is de Ronde Tafel-conferentie een goed punt om de zaak te hervatten. De moei lijkheid ia, dat men niet op de politieke beslissingen vooruit kan lopen. Maar misschien zouden er toch tijdelijke maatregelen genomen kunnen worden. Dr. Valentine onthulde nog, dat de heer Paul Hoffman, directeur-gene raal van de E.C.A.. Nederland had wil len bezoeken, maar de volksvertegen woordiging had hem zo dikwijls nodig voor het geven van inlichtingen, dat hij er niet aan toe gekomen is. Onlangs is een aanvang gemaakt met de uitvoer van ongeveer 4000 trek paarden naar Spanje De minimum prijzen zijn: 1100 voor driejarige en oudere, 700 voor tweejarige en 450 voor eenjarige paarden. Weersverwachting, geldig tot Dinsdagavond: Voor de Westelijke provincies: droog en overwegend zonnig weer. In de ochtend snel stijgende temperatuur, maar later op de dag binnendringen van ko°le lu.cht bij wind van zee Voor de rest van het land: Droog zonnig en warm tot zeer warm weer. Zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. gen. In 1913 werd hij in het Bulgaarse parlement gekozen. Hij ageerde hevig tegen de deelneming van Bulgarije aan en het voeren van de eerste wereldoor log aan de zijde van de centrale mo gendheden.. Na een mislukte communistische op stand. door Dimitrof in 1923 geleid, vluchtte hij het land uit en weid bij verstek ter dood veroordeeld. In 1926 werd hij wederom ter dood veroor deeld, beschuldigd van medeplichtig heid aan een ontploffing in de kathe draal van Sofia. Sukarno Woensdag in Djokja Sukarno, Hatta en de andere republi keinse prominenten, die tbans nog op Bangka vertoeven, kunnen op zes Juli naar Djokja terugkeren, aldus heeft de sultan in een aan de Republikeinse de legatie verzonden brief medegedeeld. In 1929 begaf Dimitrof zich naar Ber lijn, waar hij leefde onder de naam van Dr. Rudolf Hediger. Tien dagen na de brand, die het Rijksdaggebouw verwoestte, werd Dimitrof met twee andere Bulgaarse communisten, Popof en Tanef, gearresteerd. In het proces onderwierp Dimitrof van de beklaag denbank uit meedogenloos de nazi-ge tuigen aan een verhoor en bracht zijn, beschuldigers, waaronder Goering, in verlegenheid De Sowjetunie verleende hem de Russische nationaliteit om hem uit Duitsland te krijgen, die hij tot 1945, toen hij naar Bulgarije terugkeerde, be- nield. Op 18 April werd bekend ge maakt, dat Kolarof, vice-president en minister van -buitenlandse zaken, Dimi- trofs taak had overgenomen tijdens diens ziekteverlof. De eerste dagen geen groentenexport Nu de export van groenten naar Duitsland is vastgesteld op een be drag van 250.000 dollar per week. vertonen de veilingprijzen grote fluc tuaties. Het contingent is spoedig uit geput, zodat de tuinders slechts één- naai per week op enigszins redelijke p- ijzen kunnen rekenen. Producten, die houdbaar zijn, worden thans niet geoogst. Voorts is besloten in het be gin van deze week niet te exporteren, in afwachting van het resultaat van besprekingen die thans gevoerd wor den om te komen tot verhoging van het contingent. Wordt deze niet ver kregen, dan zal men waarschijnlijk aan het einde van deze week op de basis van thans de export voortzetten. Het prijsbeeld dat thans de veilin gen beheerst is vrij laag. De aanvoer van bloemkool Loopt echter af, die van komkommers daarentegen is zeer groot. Van beide producten worden wel hoeveelheden doorgedraaid, doch over de gehele linie zijn dit in hoofd zaak de mindere kwaliteiten. Het ligt in de bedoeling om naar Duitsland ook tomaten te, zenden. Over het algemeen kan gezegd wor den dat de prijzen van alle groenten die voor export in aanmerking komen, behoudens de tomaten, voor zover ze verkocht worden, even boven de ge stelde minimum-prijzen liggen. Niettemin spoedig einde aan het regentschap in Belgie? Volgens „De Soir" zou het gerucht de ronde doen, dat Paul v. Zeeland tegen over de voorzitter van de Belgische socialistische party heeft verklaard, dat het regentschap begin Augustus beëin digd zou worden. Het partybureau van de socialistische partij heeft beraadslaagd over de voor stellen van de kabinetsformateur om aan de regering deel te nemen op basis van een programma met als eerste punt beëindiging van het regentschap en terugkeer van de koning. Het partij bureau heeft met algemene stemmen besloten dit voorstel van de hand te wijzen. Het onder socialistische leiding staande en 600.000 leden tellende Vakverbond zal zich verzetten tegen terugkeer van koning Leopold. Ook de liberalen zijn niet bereid mede te werken aan de vorming van een regering, die als eerste punt op haar programma de terugkeer van ko ning Leopold heeft staan. Zij zouden slechts bereid zijn aan een twee- of drieledige regering mede te werken, die de sociale en economische kwesties op de voorgrond plaatst. Vermoedelijk blijft thans de CVP niets anders over dan een homogene katholieke regering te vormen. Deze regering zou dan trachten in Kamer en Senaat het vertrouwensvotum te ver krijgen. Mocht dit niet gelukken dan zou het parlement worden ontbonden en zouden er nieuwe verkiezingen ge houden moeten worden. De katholieken verwachten dan de meerderheid te verkrijgen. In geheel West-Europa heeft men Zondag van hitegolftemperaturen kun nen genieten en uit de voornaamste steden hadden uitochten plaats met alle mogelijke vervoersmiddelen van mensen, die buiten de steden nog meer zon en wat minder warmte zochten. Zwembaden en ijscoverkopers deden goede zaken. In Casablanca was het met 70 gra den koeler dan in Londen. De mini mum-temperatuur te Parijs was bijna 80 graden in de schaduw, terwijl Lissa bon, waar de hittegolf reeds drie da gen duurt, zich koestert in een tem peratuur van 100 graden in de scha duw. Daar slapen de mensen dan ook maar op straat of in de tuinen. Na een bezoek van 24 uur aan koning Leopold in Zwitserland te hebben ge bracht is De Schrijver Zondagavond te Brussel teruggekeerd. Hij wilde voor lopig geen mededeling over dit bezoek doen, behalve dat hij met de koning onder vier ogen heeft gesproken. Men verwacht dat de kabinetsforma teur Van Zeeland vandaag tot een be slissing zal komen, nadat hij nogmaals met de leiders van de Christelijke Volkspartij zal hebben gesproken. De Glienicker Bruecke, waarover een der voornaamste wegen tussen West- Berlijn en de Sowjetzone loopt, is Zondag wegens „technische moeilijk heden en noodzakeiyke reparatiewerk zaamheden" door de Sowjets voor alle voetgangers- en rijverkeer gesloten. De toegang is gebarricadeerd; een Sowjet- soldaat en tien Oostduitse politieman nen houden er de wacht. Taxi voor de generaal De chef van de generale staf heeft een nieuwe regeling ont worpen volgens welke slechts de twaalf hoogst geplaatsten in de militaire hiërarchie over een eigen auto kunnen beschikken. De door deze maatregel vrij gekomen auto's zijn onderge bracht in een taxi-centrale in Den Haag, terwijl enkele andere op vaste taxistandplaatsen zijn gestationneerd. Deze nieuwe regeling is niet door iedereen met geestdrift be groet, maar, zegt het ministerie, alle mopperende officieren ten spijt moet er bezuinigd worden. Met meer dan 650 burgerpassagiers en 300 militairen aan boord is de „Si- bajak" Zondag te Rotterdam - aange komen. Onder de passagiers bevonden zich 60 ex-politieke delinquenten, z.g. lichte gevallen, die twee jaar ge leden vrijwillig naar Biak en Hollan- dia op Nieuw Guinea waren gegaan, om daar in grote legerdumps te wer ken. In de jaren, dat ze er arbeidden, hebben ze voor niet minder dan 200 millioen dollar aan vliegtuig- en an dere onderdelen gered. (Telefonisch van onze speciale verslaggever bij de vloot) PENZANCE, Juli. Vrijdagmor gen was het plechtige moment aange broken, waarop de commandanten der verschillende vloten elkaar hun be leefdheidsbezoeken brachten. Donder dagavond arriveerden de schepen, die zo lang op zich hadden laten wachten. Door de volle duisternis slopen de Ne- derlande onderzeeboten de baai bin nen, de Tygerhaai en de Zeehond, en meerden langszij van hun moederschip, aan boord waarvan ik mij thans bevind. De kruiser Tromp koos ligplaats tus sen de andere schepen, de Vulkaan kwam verder naar buiten voor anker, het radar-oefenschip Soemba ankerde iets verder van de jager Piet Hein en onder het gebulder van de saluutscho ten van Tromp en het Franse vlag- geschip Montcalm, beantwoord door telkens 21 schoten van de Implacable, zochten de schepen hun plaatsen op. Vanmorgen begon de drukte in de baai eerst recht. Een snelle motor sloep van de Maidstone bracht ons naar De Britse premier Attlee heeft Zon dag' in een rede te Manchester voor een gehoor van 8000 mensen Rusland „een van de achteriykste lande ter wereld" genoemd. Hij critiseerde de houding van de co .munistcn in Enge land en van hen, die geen volledige arbeidsprestatie leveren. „Ik ben er ze ker van, zeide Attlee. dat, wan neer de mannen en vrouwen, die de Labourbewe- ging ,'.n Engeland hebben opge bouwd, vandaag de ware feiten over Rusland zouden vernemen, zij zouden zeg gen: „Dit is geen socialistische maat schappij. Er is geen vrijheid. Het is een klassiek voorbeeld van een politiestaat. Er is geen vrijheid van het woord, van geweten of van de persoon". Attlee verklaarde tenslotte: „Wij heb ben geen ruzie met de Russen .Wij er kennen hun recht om zelf hun rege- In verband met publicaties over de mogelijke instelling van een nieuw de partement, dat belast zou worden met de zorg voor de volksopvoeding buiten schoolverband, kan na informatie by de minister-president worden medege deeld, dat enige voornemen tot instel ling van zulk een departement of tot benoeming van een nieuwe secretaris generaal, niet bestaat. BOMMEN OP SJANGHAI Nationalistische bommenwerpers heb ben Sjanghai drie maal aangevallen met het doel om de stad van de buiten wereld af te sluiten door vernieling van het radiostation. Er werden onge veer 20 bommen geworpen; het station werd niet noemenswaard beschadigd. ringssysteem te kiezen. Wij zullen ech ter vastbesloten weerstand bieden aan elke poging om ons voll: tot de huidige stand van de Russische beschaving om laag te trekken". En meer geld voor wegen In Scheveningen kwam de ANWB in het 66ste jaar van zijn bestaan in alge mene vergadering bijeen. Uit het jaar-' verslag blijkt, dat de bond nog steeds groeit. Het ledental steeg in 1948 van 214.497 tot 230.914. Vooral vraagt het verslag aandacht voor vacantieproblemen, waarbij wordt gedacht aan vacantiespreiding naar tijd; bijvoorbeeld over drie inplaats van twee maanden, waardoor het ex ploiteren van seizoenbedrijven voor deliger zou kunnen worden, en sprei ding naar ruimte door ontsluiting van minder bekende gebieden. Ten aanzien van verkeersbelangen dringt het verslag aan op het ruimer beschikbaar stellen van middelen voor verbetering en aanleg van wegen. Men acht het hiervoor begrote bedrag voor 1949 van 35 millioen veel te laag in ver- nouding tot de minstens 120 millioen gulden, die uit wegenbelasting en in voerrechten op benzine zullen vloeien. Willem Van der Reyden wordt gehoord Het ligt in het voornemen van de Parlementaire Enquête Commissie, die zich bezig houdt met een uitvoerig on derzoek naar het regeringsbeleid ge durende de jaren 1940 tot en met 1945, ouk Willem van der Reyden, wiens naam herhaaldeiyk in één adem met England-Spiel is genoemd, te horen. Willem van der Reyden woont, zoals onze lezers weten, op het ogenblik in Norwich, een druk provinciestadje in Norfolk aan de Oostkust van Engeland. De staking van de stucadoors in de Zaanstreek is opgeheven; er wer den voor de stucadoors gunstige voor waarden bereikt. J^aten we vandaag beginnen en ein digen met de dieren. Bij Den Bosch spuit Neerlands grootste electri- sche zandzuiger water en zand over een laaggelegen polder en dat is een catastrophe voor de welig tierende veldmuizen, die daar hun domicilie hadden gekozen. Met karavanen tege lijk zoeken ze hun heil in de vlucht, richting Rosmalen. Tal van muizen zijn over d'r zenuwen heen, omdat de ont- ruste boeren keffende honden achter ze aan sturen. In West-Virginia werd een molshoop een berg bq re geringsbesluit. Het 93 zielen bergende dorp Mole Hill (Molshoop) heet nu Mountain, oftewel Berg. Hoogmoed van dorpsbestuurders. Engeland zit in zorgen over de aanhoudende droogte. Wellicht moet in de grote steden de kraan op rantsoen. Tuinen en sport velden mogen maar tweemaal per week worden bespoten en hier en daar wordt het nat al aangevoerd per -rein. In Suffolk kwamen de bakkers al wa ter tekort bij de deegbereiding. De redactie van de „Chicago Tribune" krijgt Marchantse bevliegingen; het blad is begonnen met een vereenvou digde Engelse spelling. In Tokio kwamen troepen Japanse krijgsgevan genen aan, die hun opvoeding in Si berië hebben aangevuld. Zij zongen rode strijdliederen en marcheerden door de stad, allerwege vertellend dat niiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii zij zijn teruggekeerd „om te strijden". Zeker nog niet genoeg gehad. £)e Nederlandse student H. van Vloten (Leiden) heeft een prijs gewonnen van de Verenigde Naties. Schreef een opstel over de rechten van de mens en mag een maand naar Lake Success. Mooi succes voor 'n leek. Als u het hoofd heft in de richting van „Hydra" kunt ge met het blote oog een Zit nou niet te mopperen, de generaals moeten het óók mee doen! nieuwe komeet zien, die zich voort spoedt in de richting van de Maagd. De luchtbrug naar Berlijn heeft nu al twee millioen ton eterij vervoerd. De bedienden van vele Parijse maga zijnen gingen in staking; ze willen meer verdienen. De nieuwe aposto lische nuntius voor Japan, mgr. Maxi- milien de Furstenberg, is in Tokio aan gekomen. Bij een brand in Tour- coing ging voor 130 millioen francs aan grondstof voor ellewaren in vlammen op. De Italiaanse sociale beweging (zusje van de fascistische overleden lawaaimakerijen) heeft alle vrijmetse laars uit haar zuivere rijen geweerd. Jot slot een echt Amerikaans ver haal, vers van de telex van Reu ter. Een wolk van sprinkhanen is op Oregon „n Californie neergestreken. De dichte insectenmassa is verspreid over een front van 65 km en over een lengte van 120 km. Deze geweldige wolk verplaatst zich met een donde rend lawaai, te vergelijken met dat van een goederentrein, die over een metalen brug rijdt. De boeren die op hun akkers door deze zwerm verrast o uen, zijn verplicht de vlucht te ne men en moeten hun gezicht bedekken om zich te beschutten tegen de steken van duizenden scherpe kaken. 't vlaggeschip, de indrukwekkende Im placable, waar schout-bij-nacht J. L. C. Willinge zijn opwachting kwara maken. Op het campagne-dek stond de erewacht van mariniers aangetreden, keurig in het blauw, met licht leder goed en witte petten met rode band. Er achter stelde zich het muziekcorps der mariniers op, met hun karakteris tieke witte helmen met gouden knoop, de driller met het pantervel over de schouders. De gehele eeuwenoude traditionele ceremonie, die bq de Brit se vloot in zulk een hoog aanzien wordt gehouden, speelde zich hier voor onze ogen af. Bij admiraal Mc Grigor. Niet zodra kwam de keurige motor sloep van de Tromp in het zicht of de wacht kwam in het geweer en toen de schout bij nacht Willinge de statietrap beklom, werd hij op het quarter-dek verwelkomd door de commander-in- chief van de Britse Home Fleet, admi raal Sir Rhoderick Mc Griger, omge ven door stafofficieren, bevelhebbers en andere hoge marine-autoriteiten. De schout bij nacht Willinge inspecteerde de erewacht, waarop de band de tradi tionele melodie speelde en begaf zich na ongeveer 20 minuten opnieuw on der groot ceremonieel terug naar zijn vlaggeschip, H. M. Tromp. Ook de commandant van het Franse eskader, de vice-admiraal R. G. Lam bert, tevens commandant van de krui ser Montcalm, maakte vergezeld van zijn staf zijn opwachting bij admiraal Mc Grigor. Later op de dag begaf zich de com mander-in-chief per motorsloep op weg naar de verschillende vlaggeschepen in de rede om beleefdheidsbezoeken af te leggen. Aan boord van de Implacable speelde de band „Rule Brittannia" Deze gebeurtenissen vormden wel de hoofdschotel van het programma van heden Gedurende het verblijf in de baai. dat tot en met Zondag zal duren, worden weliswaar tal van oefeningen "ehouden doch deze ziin voor de bui tenstaanders slechts zeer moeilijk te volgen, omdat zij voornamelijk betrek king hebben op de technische uitrus ting en op de onderlinge communicatie middelen en daardoor in hoge mate onder de veiligheidsbepalingen vallen. Zodoende zijn zii ook voor de talrijke journalisten ontoegankelijk. Nog even passagieren. In de namiddag werd aan boord van de Implacable een conferentie gehou den, waaraan alle commandanten der drie vloten deelnamen en waaron in grote lijnen nogmaals de bedoeling en de werkwijze van deze manoeuvres werden uiteengezet. De bemanning kreeg vriiaf om te gaan passagieren en na 'n half uur, toen boot na boot ziin lading aan de pier had afgezet, gonsde de badplaats van leven Men kan zich hier zowel in Den Helder wanen als in Monte Carlo, of in Plymouth. Het is al marine wat de klok slaat en nie mand blijkt enige moeite met de taal te ondervinden. De cafe's en de restau rants maken goede zaken, evenals de vele ijsverkopers en de handelaars in prentbriefkaarten, want niemand wenst hier te vertrekken zonder een levens teken naar huis te hebben gezonden of zonder een souvenir te hebben ge kocht. En intussen stijgt de spanning op de Verenigde Vloten steeds meer naarma te de dag van vertrek nadert en de eigenlijke manoeuvres zullen gaan be ginnen. Zondag was een grote dag voor de Nederlandse Marine. Prins Bernhard bracht in zijn functie van inspecteur- generaal der Kon. Marine een bezoek aan de oorlogsbodems in de Mounts Bay te Penzance. Om 16 uur arriveerde de Prins in zijn zelfbestuurde Dakota. In de auto van admiraal McGrigor be gaf hij zich naar Penzance, waar de Prins zeer enthousiast ontvangen werd door de van heinde en ver saamge- stroomde bevolking. Op het vlagge- ochin „Tromp" werd hij door schout bij r.acht Willinge ontvangen. Op de ter ere van de Prins gehouden receptie waren aanwezig admiraal Sir Rhode rick McGrigor, opperbevelhebber van de thuisvloot, veldmaarschalk Burg graaf Montgomery, vice-admiraal Ram- bert, de Franse bevelhebber, en alle andere vlagofficieren en commandanten van de Britse schepen. De receptie ver liep buitengewoon ongedwongen en ge zellig. De prins had vooral een lang durig gesprek met veldmaarschalk Montgomery. Om 19 uur was de re- eptie beëindigd, waarna de prins als gast van admiraal McGrigor het diner gebruik' aan boord van de „Impla cable". Bij aankomst aldaar weerklon ken 21 saluutschoten. Het bezoek van de admiraal en de lagofficieren aan de ..Tromp" wordt rif eer, bi'zondere eer beschouwd. De .•eis van de Prins is een belangrijke goodwill-nussie ten bate der Kon. Ne derlandse Marine, die niet nagelaten heeft indruk te maken.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1