Stad ai Omgeving. Paarden blijven Strassburgers glorie Het koperen huwelijksfeest van het Koninklijk paar Enihousiasi publiek om de pisie Goed leeuwennummer ^en wor.den- De 2eeleeuwen en de Bergen Waarland Warmenhuizen Burgerlijke Stand Obdam Heer-Hugowaard VAN MARSDIEP TOT IJ Li mm en Nationale Rest Toen de eerste welkomstfanfares van het circusorkest in Strassburgers grote tent op het Canadaplein overgingen in een vrolijke, pittige mars, richtten dui zenden ogen zich naar de opening van de kooi in de piste, waarin men nu elk ogenblik de machtige kop van de ko ning der wildernis kon zien verschij nen. Het hek van de loopgang was juist opengemaakt, een andere goudgetreste medewerker had nog even gecontro leerd of de verbindingen van de onder delen van de kooi wel in orde waren. Door al die kleine dingen geaccentu- bare maar voor de paarden zeker be- erd. steeg de spanning onder 't dicht grijpelijke taal en de lichte aanwijzin- Chinese hofkunstenaars met hun feno menaal vendelzwaaien boeiden ons het meest van de gewone nummers. De paarden droegen ook nu weer hun on misbaar steentje tot het succes bij. Ka- rel Strassburger bracht met zestien dieren prima massadressuur. De schit terend verzorgde paarden deden het applaus luid opklinken. Als slotapothe- se verschenen niet minder dan vijf en veertig paarden in de piste. Hun mees ter te paard op het ronde podium in 't midden wist dit monstercarroussel met zijn blikken, zijn voor ons onverstaan- eerd, steeg de spanning onder 't dicht op elkaar gepakte hooggeëerde publiek. Plotseling waren ze er, die vijf Afri kaanse leeuwen. Geluidloos slopen ze de ronde kooi binnen, waar elk op een enkele aanwijzing van de jonge domp teur Jean Michon uit Maastricht zijn zetel innam. Ademloos volgde men de boeiende staaltjes van ge waagde wilde-dieren-dressuur. De stan den van de leeuwen in diverse forma ties, het springen door de hoepel, het krijgertje spelen van mens en dier, waarbij zo nu en dan een lichte huive ring door de rijen gleed als één der leeuwen zijn geweldige klauw ophief of uit zijn geopende muil een grom mend geluid deed horen in de richting van zijn meester. Een hartelijk applaus was de beloning van het publiek voor dit mooie nummer. De kooi was. dank zij de handigheid van de circusmensen binnen enkele ogenblikken verdwenen, zodat de piste geheel vrij kwam voor de vier kame len, die aangevuurd door knallende zweepslagen hun nummer gaven. Mr. ■Williams, de man uit het Oosten, toon de ons ook zijn snelle lama's en fraaie zebra's. Een aardig tafereeltje van de twee Rogers Andreu werd gevolgd door het eerste grote paardennummer. De paarden maken nog altijd Strassburgers glorie uit en dat is geen wonder als men ziet over welk een magnifieke stal dit circus beschikt. Deze dieren in de piste te zien draven is werkeliik een lust voor het oog Ellv en Karei Strass burger brachten bun nieuwe vrijheids potpourri, staaltjes van naardendres- suur, welke ieders bewondering wisten weg te dragen. Een nummer, dat ein digde met de schimmel, die zich door Karei Strassburger netjes naar bed liet brengen. Mevr. Regina Strassburger oogstte met haar moderne en klassieke hogeschool eveneens veel succes. Een dankbaar nummer. De olifanten. Mr. Charles' acrobatische dansolifan- ten vormden één der hoofdschotels van dit circusmenu. De drie statige dieren met sierlijk uitgedoste meisjes als be rijdsters maakten veel indruk en ga ven een nummer, dat weinig te wensen overliet. De dieren waren uitnemend gedresseerd en reageerden direct op el ke, dikwijls maar heel geringe wenk van Mr. Charles. Een originele gedach te vonden wij, was het voetballen van de foxterriers. Het was reuze grannig de vinnige kleine hondjes achter de luchtballons te zien rennen. De keepers wisten menig hiina zeker doelountie te voorkomen, 't Laatste nummer vóór de pauze bracht de jongleur Bela Kremo. Zijn handigheid met ballen en hoeden was buitengewoon. Ook het programma na de pauze mocht Hengeïwedstïijden Nu de openingswedstrijden van de aldeling Alkmaar van het Centraal Ne derlands Hengelaars Verbond achter de rug zijn, kan met genoegen en met ze kere trots daarop worden teruggezien. 19 Juni was de grote dag voor de senioren. Met 125 hengelaars werd de eerste wedstrijd geopend en als men zo'n aantal rustige, kalme mensen in beheerste orde aan de waterkant ziet staan, gaat daarvan zeer zeker een rust en een bewijs van saamhorigheid uit. Jammer blijft dat nog zovelen zich niet voor onze organisatie hebben aange meld. Het aantal hengelsportbeoefe naars bedraagt in Nederland ongeveer 500.000 en dit aantal is nog bij lange na niet georganiseerd in de grote bonden. Zoals wij de laatste jaren gewend zijn, werd er ook nu weer met veel animo gevist, geen wanklank werd ver nomen en alhoewel de vangst bepaald slecht was, ging men voldaan naar huis, wetende dat gedaan en bereikt was wat maar enigszins mogelijk was. Daags tevoren had de jeugdafdeling een wedstrijd gehouden aan de Oude gracht, waaraan 83 kinderen deelna men. Men moet zoiets gezien hebben om te kunnen beoordelen wat er alzo in de hengelsport aan gezonde ont spanning te beleven is. Ouders, als uw kind wil vissen, laat hem dat dan doen in organisatieverband, waar alle katte- kwaad en baldadigheid bij voorbaat ernstig worden geweerd waar zij on der goede en betrouwbare leiding de eerste schreden op het pad des sport vissers kunnen zetten. Aan deze kinder wedstrijd konden zo wel leden als niet-leden deelnemen. De 25e Juni volgde een wedstrijd, uitslui tend voor leden van de jeugdafdeling. Ook nu was de deelname zeer bevredi gend. Het jonge volk wist 77 baarzen te verschalken. Eén ving zelfs een bra sem van 47 cm. Tot slot had dan Zondag 3 Juli een g. bestuurswedstrijd plaats. Nu was de vangst vrij goed. Met 21 deelnemers werd méér baars gevangen dan met de 125 Vissers bij de grote wedstrijd. De prijsuitreikingen voor al deze wedstrijden had plaats in de bovenzaal van café T. Scarlewi aan het Waag- plein, waar telkens een opgeruimde geest heerste en ieder voldaan huis waarts ging. Het waren weer evene menten die de hengelsport weer op ho ger plan hebben gebracht. aanwijzin gen met zijn zweep op buitengewone wijze te regeren. Werkelijk circuskunst van de eerste orde. Zo verliep deze eerste grote gala voorstelling van Strassburger in Alk maar en het publiek heeft zijn hart weer eens kunnen ophalen aan al dat gene, wat bijna tot een andere wereld behoort: Het verre geloei van de leeu wen in de stallen, de snuivende zee leeuwen, de fraaie draf der paarden, lachende meisjes in het kleurige licht der schijnwerpers, die eigenaardige geur van zand en zaagsel, kortom aan datgene, dat fascinerende, dat het be grip „circus" nu eenmaal bevat. Als wij critiek oefenen geldt het al leen de clowns, wier werk wij niet ten volle vermochten te waarderen. Wij hadden graag wat minder parterre- acrobatiek en wat meer werkelijk leu ke grappen van hen willen zien en horen. Vechtpartij bij de opbouw van het circus Gistermorgen heeft bij de opbouw van het circus een vechtpartij plaats gevonden tussen los personeel en een tweetal werklieden die tot de vaste kern behoren. De vaste werklieden gaven de Alk- maarders op enigszins hoge toon de goede raad een beetje door te werken en de Alkmaarders „namen" dat niet en sloegen twee leden van het circus- personeel met een stuk ijzer op hun hoofden, waardoor deze bloedend ver wond werden. De gewonden zijn voor lopig door de politie verbonden en werden daarna naar het Centraal Zie kenhuis gebracht, waar bleek, dat de wonden van één hunner gehecht moes ten worden. Een onderzoek wordt inge steld en proces-verbaal zal worden op gemaakt. Voetganger gewond Zaterdagmiddag wilde een motorrij der van de Geesterweg de Geestersin gel oprijden. Hij kwam daarbij in bot sing met een 74-jarige voetganger die de Singel overstak. Beiden kwamen te vallen. De voetganger werd aan hoofd en pols gewond. De motor werd bescha digd. Aanrijding Gistermorgen omstreeks half elf reed een autobus in de riching van de Pa ternosterstraat waar de bus plotseling moest stoppen voor een tegenligger, Achter de bus reed een bestelauto, die niet zo spoedig kon stoppen, zodat een botsing plaats vond. De bestelauto werd aan de voorkant ernstig beschadigd. Zijn schoonvader mishandeld Proces-verbaal is opgemaakt tegen een 32-jarige Alkmaarder wegens mis handeling. Hij had zijn schoonvader zondanig geslagen, dat deze zich met drie hoofdwonden in het ziekenhuis onder behandeling moest stellen. Voetbalwedstrijd ten bate t.b.c.-bestrijding Zaterdagavond om 7 uur heeft er een wedstrijd plaats tussen de voet balelftallen van de Bouwvakken te gen de Rijks- en gemeente-ambtena ren ten bate van de t.b.c.-bestrijding. De ontmoeting heeft plaats op het Alkmaar-terrein aan de Westerweg. De opstelling is als volgt: Ambtenaren: Kramer (Alkm. B.); C. Metselaar (Alcm. B.) en Hendriks (Alcm. V.); Warrink (Alcm. V.), Blok (Alkm. B.) en De Ley (Alkm. B.); Vermeulen (Alkm. B.), Eversteijn (Alcm. V.), Teijler (Randers), Bakker (Alkm. B.) en Hillinius (WFC). Bouwvakken: Lakeman (Alkmaar) G. Metselaar (Alkm. B.) en Verweel (Alcm. V.); Barbuio (Randers), Kleij- broek (AFC) en Admiraal (Alm. B.). J. Xndri (Alm. B.), Badenhuizen (Alc. V.), Gerritsen (Alkmaar), Heijnis (AFC) en A. Indri (Alkm. B.) Conform de eis veroordeeld De Meervoudige Kamer te Alkmaar deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen de Alkmaarder Frans Adolf V. Tegen V. eiste de officier van justitie veertien dagen geleden een half jaar gevangenisstraf met een half jaar voor waardelijk. Verdachte werd ten laste gelegd dat hij als filiaalhouder in een optiekzaak zijn werkgever niet 't volle pond deed toekomen. De rechtbank veroordeelde verdachte conform de eis. Wie is de dief? Bij de politie is door een dame me degedeeld, dat zij in een restaurant hier ter stede op het toilet een blokken doosje men 'n bedrag van f 50 en enige distributiebescheiden had laten liggen. Zij miste het toen zij enige minuten later weer in de zaal was, maar het bleek inmiddels verdwenen te zijn. De politie heeft de zaak in onderzoek. Accordeonvereniging breidf zich uif Wij hebben er gister melding van ge maakt, dat de accordeonvereniging zich zal uitbreiden met een afdeling voor mondorgels. Waar het blijkt, dat er hier ter stede nog twee van dergelijke verenigingen bestaan verzoekt men ons nog te melden, dat het hier de accor deonvereniging „Crescendo" betreft waarvan de heer G. J. Volkers voorzit ter is. Dierenbescherming Meegelopen van Bergen (vermoede lijk uit Tuindorp) een zwart hondje, reu, rood halsbandje om. Gedurende enige dagen zwerft te Alkmaar een mooie bruine hond, type bouvier, reu, zeer lief voor kinderen. Het dier ziet er zeer goed uit, heeft een buitengewoon goed karakter en is 1 jaar oud. Adres inspecteur: C. Verver, Baanstraat. OPBRENGST COLLECTE De opbrengst van de collecte ten ba te van de Reclasserings-instellingen op 18 Juni bedroeg f 1.580.94. Aan allen die hebben medegewerkt om dit resultaat te bereiken zegt het bestuur hartelijk dank. Marktberichten ALKMAAR, 4 Juli. Opgave van het aan gevoerde vee: 32 stuks vette koeien, 49 nuch tere kalveren en 28 vette schapen; alles voor de Centrale. ALKMAAR, 4 Juli (Exportveiling). Aard appelen: Schotse muizen 7,50—9,50 en idem kleine 4—7; slabonen (z. dr.) 1,12—1,32; stok- snijbonen 1,06—1,18;stamsnijbonen 90—1,00: tuinbonen 9—10,50; peulen 32—52; doperwten 32—50; bl. blauwschokkers 48—55; komkom mers 8—22; tomaten: A 60—72 en B 55—62; tomaten: bonken 48—55; bloemkool: IA 18— 28, I 12-16 en II 6-11; rode kool 14-17; groene kool 9—12; spinazie 5—10; postelein 7-35; sla 1,50-8,00; 5-8; rabarber 12,50- 21; rode bieten 4—7; bospeen 7—22; was- peen 12—16; uien 4—13; asperges 87; soep groenten 8—7; selie 5—8; aardbeien 1,90-3,10 per slof. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Juli '49. Aanvoer 82.000 kg aardappelen; eer stelingen 760930, drielingen 600—730, kriel 430—460; 1200 rabarber 8,10; 1050 bos peen 7,20—7,30; 680 st. bloemkool, I 16,50—26,50, I(afw.) 6—7,70; 30 kg sla- bonen 101,1400 rode kool 15,40; 900 kg tomaten A 51, B 49, C 45. NOORDERMARKTBOND, 5 Juli. - 74.000 ke aardappelen: eerstelingen 8,10—9,89, drie lingen 4,80—6,70, kleine 4—4.50; rode eerste lingen 7,70—8,80, blauwe eigenheimers 8,10— 10,50 en witte eerstelingen 10—12,20; 180 stuks bloemkool 15—16; 15 kg tuinbonen 15; 12 kg slabonen 10,01. W ARMENHUIZEN, 5 Juli. - 20.100 kg aardappelen: grove Schotse muizen 8,60, ge wone 7,70-9,70, drielingen 7-9 en kleine 3,70-5,20. Hoewel het Koninklijk Paar te ken nen heeft gegeven, dat ter gelegenheid van hun koperen huwelijksfeest geen feestelijkheden zullen worden georga niseerd, heeft het Oranjecomité te Alkmaar besloten deze dag Don derdag 7 Juli a.s. niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. Met medewerking van enkele zang en muziekverenigingen zal Donderdag avond in de muziektuin een concert worden gegeven, waarvoor een aardig en zeer gevarieerd programma is samengesteld. Aan dit concert werken mee de Ver enigde R.K. Koorzangers o.l.v. Johan Kuyper met pianobegeleiding van de heer J Kloeg; dit koor zal de Gloria, Sanctus en Benedictus uit de Missa Festiva van Philip Loots en het Jubi- lante van Aiblinger zingen Ook het mannenkoor Orpheus is van de partij en zal o.l.v. de tweede dirigent Piet Kist het bekende „Scheeps-Praet" van Jac. Bonset (tekst Const. Huygens) zingen alsmede het meer vrolijke num mer „De Twaalf Rovers", waarmee 't koor reeds eerder succes oogstte. Ook de harmoniecorpsen Excelsior en Postharmonie verlenen hun mede werking met een aantal goedgekozen nummers. De afd. Alkmaar van de Ned. Ver. voor de Volkszang zal o.l.v. de heer Pranger met begeleiding van mevr. Swager aan de piano de uitvoe ring van een aantal Vaderlandse lie deren verzorgen. Het Oranje-Comité, onder welks aus piciën dit gevarieerde concert staat, verwacht een grote belangstelling; de leden der beide Oranjeverenigingen, alsmede introducé's van medewerken den en militairen hebben vrije toegang. Niet-leden kunnen zich tegen een zeer matige entree toegang verschaffen. Hetconcert begint om 8 uur. Het Oranje-Comité verzoekt voorts de burgerij, om Donderdag te vlaggen, als blijk van medeleven met het Ko ninklijk Huis. Jfmitda ^nnebruin Examen M.U.L.O. Voor het MULO-examen zijn gister te Alkmaar de volgende candidaten ge slaagd. Diploma A: J. P. Koorn, mej. E. Kui per, mej. W. Hemke, A. Chattillon, mej. N. Barten te Noord-Scharwoude; mej. D. Koffeman, Broek cp Langendijk; J. J. de Graaf, Berkhout; mej. J. J. Dik, Oudendijk; mej. A. de Ruiter, Zuid- Scharwoude; mej. N. de Graaf, mej. Chr. Tielemans, Alkmaar; mej. D. Was senaar, Harenkarspel; mej. A. E. M. Weide, Schagen; mej. W. F. Boulonois. Heiloo; G. Kloosterboer, St. Pancras. Diploma B: mej. G. Freekstra, mej. H. Blaauw, Hoorn; mej. T. Bakker, Warder; mej. M. Winkel, Sijbekarspel; J. Douma, H. Manting, J. Varwijk. Me- demblik; B. v. d. Weerd. Oudesluis; J. C. Asjes. Wieringen. Afgewezen zijn 4 candidaten. Kampeerders lef op uw saeck! Kamperen zonder kampeerkaart is deze zomer vrijwel onmogelijk. Hoewel de wettelijke regeling van het kampeer- vraagstuk nog op zich laat wachten, is het aantal gemeenten, dat het bezit van een kampeerkaart verplicht heeft ge steld, wil men in aanmerking komen voor een plaatselijke kampeervergun- ning, thans dermate toegenomen, dat het komende seizoen practisch geen kampeerder het meer zonder deze kaart zal kunnen stellen, aldus deelt de ANWB mede. Deze documenten worden afgegeven door de Ned. Kampeerkaarten Centrale aan ieder, die „te goeder naam en faam" bekend staat. Daar als regel 14 dagen verlopen tussen het indienen van een aanvraag en het ontvangen van de kampkaart (dit in verband met de in te winnen informaties) verdient het ten zeerste aanbeveling de aanvrage zo gauw mogelijk in te dienen. Dit geldt nog te meer, waar in het seizoen bo vengenoemde termijn nog aanmerkelijk langer zal kunnen zijn. Aanvraagformulieren voor kamp- kaarten zijn voor iedereen gratis te verkrijgen op alle kantoren en agent schappen van de ANWB en bij onder staande adressen: Jac. Zander, Voor weg C 120, Schoorl, J. Ivangh, Loudels- weg 99, Bergen NH. Bergen vierf kermis Zaterdagmiddag werd te Bergen de jaarlijkse kermis ingeluid. Het was soms overweldigend druk en velen maakten goede zaken (waarbij vooral de fietsenstallingen). Reeds van verre klonken de schoten van de kermis- schutters en de klappen op het Hoofd van Jut, waarmee velen kans zagen een ridderode te veroveren. Anderen verdrongen zich bij kansspelen, sjoel bak enz., enz. of lieten zich eens heer lijk door elkaar schudden in rups, spin, zweef, Turkse schop, golfbaan of hoe deze moderne ingenieuze folterwerk- 'uigen mogen heten. En dan The Skoo- ter Car; het is maar geen sensatie zelf zo een autotje te mogen besturen, het hele verkeer in de war te mogen jagen, als acrobaat in de straat te kunnen op treden. Ook de lekkerbekken konden hun hart ophalen. Er was genoeg te smullen: paling, fruit, noga, oliebollen, poffertjes en wat niet al. Bergen viert kermis, één kermis maar in heel het jaar. Tienjarig bestaan Bergens Mofef en Madrigaal Vrouwenkoor Donderdag a.s. herdenkt het Motet en Madrigaal Vrouwenkoor te Bergen met een Jubileum-Concert haar 10- jarig bestaan. Dit koor werd in 1939 opgericht en stond toen onder leiding van de heer Joh. Brands, na diens overlijden werd als dirigent- benoemd Corn. Jonker. De staat van dienst, welke dit koor achter de rug heeft, hebben we eens nagegaan en zijn daarmede tot de conclusie gekomen, dat er inderdaad gegronde redenen bestaan om een tienjarig jubilé te vieren. Wanneer een muziekgezelschap voor de plaats waar ze is gevestigd, werke lijk culturele bijdrage levert, dan is het bestaan van zo'n vereniging vol komen verantwoord. Welnu, Bergen's Vrouwenkoor vol doet aan deze voorwaarde. Men hield van iets goeds, waarvan een artistieke inslag nimmer ontbrak, bijv. de uit voering van „La Damoiselle Elue van Claude Debussy e.d. De keuze van solisten was Immer uitstekend, om maar enkele namen te noemen Ankie v. Wickevoort Crom- melin, Laurens Bogtman e.a. Wanneer de Bergenaren serieus overwegen, dat ze in dit ensemble i.ets van betekenis voor de plaats hunner inwoning bezitten, dan zullen ze daar Donderdag a.s. ongetwijfeld blijk van geven door in groten getale naar het concert te komen. Dirigent Corn. Jon ker heeft weer een artistiek program ma samengesteld uit werken van Karei Luyton, Pergolex e.a. Als solisten werken mede Hélèna Ludolph, sopraan; Leni HeereHen- ning, alt, en Nico Akkerman, piano. Het Hofstad Strijk-kwartet zal o.m uitvoeren Kwartet op. 96 (Negerkwar- tet) van Dvorak. De componist schreef dit werk in 1893 te Spilleville in Ame rika en is door de folklore van de Negers geïnspireerd. Er valt dus op dit Jubileum-concert weer veel goeds te beluisteren. Moge het Bergen's Motet en Madri gaal Vrouwenkoor nog lang „Vrouwe Musica" op waardige wijze blijven dienen. Ms. BURGERLIJKE STAND Geboren: Louise Anna, d. v. Pie- ter Smit en Trijntje Antje Schenk, Ondertrouwd: Hendrik J. Jager te Alkmaar en Sieuwtje Blokker, Overleden Geertruida W. Broek huizen, 59 jaar, wed. van Johannis Boo gaard (wonende te Bloemendaal). Antje van Til, 75 jaar. wed. van Nico- laas Kooij. EXAMEN. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot de heer B. Bulstra voor het candidaats-examen medicijnen. AANRIJDING Daar het uitzicht ter plaatse niet vrij is, reed gisteren een bus van de NZHTM, die uit de Dorpsstraat kwam, op het kruispunt Oostei- weg—Loudelsweg en Oude Bergerweg tegen een bestelauto, komende van de Oosterweg. De bestelauto werd door de bus in de flank gegrepen en vrij ernstig beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niét voor. De strijd V.Z.V.-Hugo Boys onbeslist Zondag zagen wij op het Con-Zelo- terrein twee zenuwachtige ploegen in het veld komen, die beide alle gebo den kansen- benutten om toch maar met een kleine voorsprong uit de strijd te komen. Om half drie ving de wedstrijd ten aanschouwen van 1200 bezoekers aan. De leiding was in handen van scheids rechter Lutjeharms, die de touwtjes goed in handen had en op een spor tieve manier deze wedstrijd wist te leiden. De wedstrijd was slechts enkele ml nuten oud of we zagen reeds dat bei de partijen elkaar niets toegaven en bet spel zeer gelijkmatig op en neer ging. Nadat het zich 20 minuten lang zeer snel verplaatste, zag de midvoor van V Z.V., C. Wijnker, zijn kans schoon en met een keurig geplaatst schot stond Hugcr-Boys met 10 achter. De spanning werd hierdoor zeker verhoogd en de aanmoedigingen van het enthousiaste publiek waren niet van de lucht. Een kwartier vóór de rust wist de midvoor Pancras van H-B zeer snel door te breken en na de backs te heb ben omspeeld, gaf hij keeper Groot het nakijken en de stand was 11. De H-B achterhoede was aanvan kelijk niet zo best op schot, maar na de rust was hun werk af. Wie zal het zeggen of het geen zenuwen waren!! Na 40 minuten spelen kwam er een hevig offensief van de Velders, kee per Pancras werd gepasseerd, maar de back Molenaar sloeg de bal met de hand uit het doel. De toegewezen penalty, genomen door G. Groen, was voor de H-B keeper onhoudbaar (21) Na de rust was V.Z.V. iets meer in de meerderheid, maar na een kwartier legde de vermoeidheid een duidelijk stempel op het V-team. Van deze ge legenheid wist H-B gebruik te maken en door een aanval van links wist de Hugo-Boys linksbuiten G. Groot er een gelijke stand van te maken. Alhoewel beide partijen er het laat ste kwartier geweldig opzaten, wist geen van beide een goal te scoren, zodat tot verlenging moest worden overgegaan. In dit laatste kwartiertje werden van beide kanten scherpe en gevaarlijke aanvallen opgezet en voor al het Heerhugowaards doel kwam geregeld in gevaar. Maar keeper Pan cras was in deze wedstrijd ongenaak baar-en alle ballen ging direct retour. Ook dit kwartiertje bracht geen ver andering in de stand en zo zal in de loop van de volgende week deze wed strijd wel over gespeeld worden. Geboren: Petrus J„ z. van J Pronk en M T Bruin. Cornelis M„ z. van A J Huibers en M C Tesselaar. Petrus M„ z. van S Molenaar en G M Goudsblom. Johannes M., z. van S Molenaar en G M Goudsblom. Petrus J. M., z. vap J P Beemsterboer en A Ruiter. 'Johannes C. Th., z. van J M Dekker en M J Liefting. Theodorus S„ z. van C Zutt en P Ligthart. Eva A„ d. van N C Ligthart en M C Dekker. Jan C., z. van C Schrijver en G T Kroon. Ondertrouwd; W de Graaf en A C Kroon. A Heneweer en M A Wil- deboer. W A Kuilboer en R A Ooije- vaar, L Algra en P Blankman. S Ta- mis en P M Ligthart. S C Band en P T Mink. G Zoon en G Ligthart. Getrouwd: P de Graaf en B Se- venhuijsen. G Bruin en J Bommer. W de Graaf en A C Kroon. W A Kuil boer en R A Ooijevaar. L Algra en P Blankman. S C Band en P T Mink. S Tamis en P M Ligthart. G Zoon en G Ligthart. Overleden: Margaretha Houtko per, oud 49 jaar, echtgenote van F We zel. Trijntje Hoogvorst, oud 72 jaar, weduwe van W Sevenhuijsen. Corne lis P. de Moei, oud 19 jaar, z. van P de Moei en M Vrasdonk. Pleter Stet, oud 75 jaar, echtgenoot van Th. C Baltus. Hemdenrace werd 'n succes Onder zeer grote publieke belangstelling, naar schatting een 1200 man, is Zondagmiddag te alhier bet kampioenschap van West-Fries land Hemdenrace op boerenpaarden verreden. De deelname van paarden was 44 stuks. Het terrein verkeerde in uitstekende staat. Tal van spannende ritten waren to zien. En we vertrouwen, dat de races een herhaling voor een volgend jaar wettigen. Do eerste prijs werd gewonnen door N. Vee ken, Spanbroek (f 150,—); tweede prijs (f 75,—) F. Schut, Wognum; derde prijs Hartog, Aarts woud (f 25,—); vierde prijs C. Klaver, Hens- bfoek (f 10,—). WIE ZAG DAT EERDER? Achter een raamluik van het woonhuis van dr. Lohman te Obdam ontdekte men er vorige week veertig op een rijtje, vleermuizen wel te verstaan. We geloven dat de onafscheidelijke sigaar van onze arts er bij is uitgegaan. Kosteloze inenting Er zal te Heerhugowaard gelegenheid gegeven worden tot kosteloze inenting tegen: a. pokken, voor alle kinderen beneden 2 jaar, die de laat ste zes weken geen kinkhoest, mazelen of an dere infectieziekten hebben ghad; b. diphte- ne, voor alle kinderen tot 6 jaar, die niet op de kleuterschool zijn, doch vooral voor kin deren beneden het jaar. De gelegenheid wordt opengesteld op Don derdag 7 Juli a.s. in: café Evers van 2—2.30 itur; 'café Groenland van 2.30—3 uur; café Schuut van 3—3.30 uur. Het is noodzakelijk dat het trouwboekje der ouders of de tweede distributie-stamkaart van het kind wordt medegebracht. Een bekend spoorwegman te Scha. gen, de heer W. Dekker verliet na 38 dienstjaren de N.S. Hem werd een hartelijk afscheid bereid. De heer S. I. de Vries te Amster dam heeft een klok geschonken voor het (door de Duitsers geroofde) caril lon te Hoorn. Thans wachten nog vijf klokken op een schenker, p In een bij zondere zitting heeft de gemeenteraad n Berkhout aandacht geschonken aan het zilveren jubileum van de heer H. Veurink, secretaris dier gemeente. Vandaag zal het propaganda-vaar tuig „Vandersteng" Hoorn bezoeken met aan boord een gezelschap Noord hollandse burgemeesters. B. en W. van Hoorn zullen hen officieel ten stadhui- ze ontvangen p In verband met de voorgenomen restauratie van de toren der Ned. Herv. kerk te Bovenkarspel, is deze thans in steigerwerk geplaatst, P Met grote tur. "gesten is te Venhul zen het 60-jarig bestaan van de aldaar gevestigde gymnastiekver. „Adoli Spiess" gevierd. V 'n Gezelschap leden van het Ge nootschap van Wapen- en Geslachts- kundigen be ocht Enkhuizen, wat ge paard ing met een officiële ontvangst ten stadhuize. p De kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Enkhuizen heeft een proef genomen met een ge meentezangavond. ffi In de Kloosterstraat te Beverwijk ontstond in één der jongste nachten een vechtpartij, waarbij de vechters bazen zich tegen de politie keerden, waardoor deze genoodzaakt werd enige waarschuwin-»- ichoten te lossen, p Op het baanvak Haarlem-Uitgeest ontstond een ernstige vertraging in de treinen loop door het breken van een stroom draad nabij het station Velsen-IJmui- den-Oost. Met autobussen werd ln 'net reizigersverkeer voorzien. n Te Heemskerk werd een warme hulde be reid aan mej. "1. Taams die 40 jaar de Chr. school aldaar als onderwijzeres diende p In dezelfde plaats werd een bever „geai. ,_teerd". Het dier was 'n Maart ontvlucht uit een beverfokkerij aldaar en maakte er sindsdien z'n werk van, in het avondlijk duister kippen hokken te bezoeken. V In de Hilko zeepfabrieken te Zaandam werden twee arbeiders door ontsnappende stoom zwaar gewond. U De heer Th. Ris te Krommenie vierd hartelijk gehuldigd bij gelegenheid van zijn 50 jarig jubileum in dienst van de N.V. Verenigde Blikfabrieken n De raad van Monnikendam verwierp met 43 stemmen een voorstel van B. en W. om ongevraagd ontslag te verlenen aan de gemeente-secretaris; de voor zitter deelde meae, het besluit van de Kroon ter vernietiging te zullen voor dragen. n Te Purmerend reed een kin derwagen met een baby van acht maanden in het Noordhollands Ka naal te water; een heer en een dame sprongen gekleed te water en wisten het wicht van de verdrinkingsdood te redden. (Ongecorrigeerd) Hef vorstelijk paar naar Beverwijk H.M. de Koningin en Prins Bernhard zullen aan het officiële bezoek aan Haarlem en Velsen op Woensdag 20 Juli a.s. laat in de ochtend, een rijtoer door Beverwijk verbinden. Schip op mijn gelopen De boeienlegger „Coldewey" is he denmorgen bij het lichtschip Elbe 2 op een mijn gelopen. Het schip is in zin kende toestand en heeft onmiddellijke hulp verzocht. Later meldde het eén tweede explosie aan boord. 50-JARIGE ECHTVERENIGING. Heden 5 Juli a.s. hoopt 't echtpaar J. Zonneveld en C. ZonneveldNuyens zijn 50-jarige echtvereniging te her denken. De bruidegom is 76 en de bruid telt 73 jaren. Uit het huwelijk werden 16 kinderen geboren, waarvan er nog 8 in leven zijn. 438 BANKBILJETTEN VAN f 25,- VERMIST De chef van de justitiële politie te Haarlem heeft verzocht onmiddellijk bij de politie aan gifte te doen indien men bankbiljetten van f 25,— ontvangt van de serie 7 AZ. Van deze serie welke nog niet is uitgegeven, zijn tussen 24 en 29 Juni 438 nieuwe bankbiljetten te Haarlem vermist. Aan hen, die inlichtingen kunnen geven, wordt f 1000,— beloning toe gezegd. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid Red.) Huis als pakhuis ingericht M. de Redacteur, Naar aanleiding van het gebeurde op 29 Juni op de Mient, zou ik willen vragen, is het aan uw bureau bekend, dat er op de Breedstraat 13, een huis, wat altijd als woon- en winkelhuis is gebruikt, nu weer voor pakhuis is in gericht, terwijl het, met een kleine verandering weer als woonhuis kan gebruikt worden. EEN DER BUREN. (Wij hebben hierover informaties tigewonnen bij de wethouder voor de Volkshuisvesting, die ons meedeelde, dal het bewuste perceel reeds 15 jaar als bedrijfsruimte in gebruik is. Het was voorheen een kruidenierszaak met bergruimte. Thans wordt het verbouwd tot schilderswerkplaats voor dc heer H. Molenaar in de Breedstraat. Waar het hier bedrijfsruimte betreft, is de wethouder niet bevoegd zich daarin te mengen. Red.) (Van onze speeiah a/b H.M.S. M, PENZANCE, Juli. Verity", dat is de naa gecombineerde vlootn Westelijke Uniegenot kringen bekend staan vroegere operaties t( wereldoorlog, heeft oe ming een codenaam ge waarheid, en inderdaac waarheid, die geleid groots opgezet vlootpr blijkt te zijn gewordc ervan bewust gewor eenheid onder de 1: Europa die veiligheid gewenst is en waarna verlangd. Een veilight afgaat op de publieke gesprekken, die men nog lang niet bereikt i: niet veilig, a die anj veroorzaakt door één v oord communisme, c Rusland. Die angst ui mede een der belangrj gen van deze manoeu' Zij zullen tevens in te als vlagvertoon kun ieder, die het machti heeft gadegeslagen va: vloten van vier landen in een toch zo monui Mount's Bay is, ontkc indruk van macht en k Inmiddels blijft hei doel, de maritime sti Westelijke mogendhede het gezamenlijk verde convooi tegen aanvalL en door onderzeeboten van mijnen. In de jong bleken, dat die same lang niet perfect was, wonder, omdat er voori legenheid was tot gel: en coördineren der af\ Thans, nu de Verenig gestroomd zijn in de b hebben de oefeningen i nomen, zij het dan oo zulk een grote schaal Golf van Biskaje en h geval zal zijn. Voornamelijk oefent i onderdeel van de diens ten „signalling" noemer omvat, wat verband ho derlinge verbindingen, r en decodering van berk doorgevens van orders en met het begrijpelijk de leiding wil. Of dit d vlaggeseinen gaat, met via de draadloze telegr even. Het gehele ingev, stel valt onder het beg: Een hooggeplaatst 1 officier gaf tegenover n ng te kennen, dat d komst van de "Western hangt van het al dan van deze manoeuvre wordt tegenover de rest aan de weg getimmer „en als dit mislukt, zal een onherstelbare kl bracht, die misschien e' te herstellen zal zijn waarschijnlijk te laat i ook een van de redene Britse admiraliteit niet openbaarheid te geven „Verity". En slechts dii sen, die om veiligheldsr moeten blijven, ontgaan sen. Toch is er één punt, van zeer groot belang waarop ik hier dan ooi wil vestigen. En dat is kwestie van de „signal collega, die even toeva bijzonderheden te horei een reeds plaats gehad oefening, seinde de fei blad, omdat ook hij vai dat het welslagen va neming-Waarheid slecht: de waarheid gediend ka Welnu, er hapert iets. bij de signals, die voor e vitaal belang zijn. De 1 kunnen wij daarbij gev beschouwing laten. Zij slechts uit kleinerè" sch nenvegers en een enke Over blijven dus de Britt en de Nederlanders. S: waarop wij de Engelser Bij de Tweede Kamer een ontwerp van. wet tot de begroting van het n Oorlog van 1948. In de memorie van to men o.a.: „De regering verband met het huidige politieke bestel verplich' aantal maatregelen te nei het gezagsapparaat zo n( willige krachten te kunn In de Kon. Landmacht toe gevormd een Nationa een Reserve Grensbewak Marechaussee. Aan de Nationale Reser worden opgedragen naast nen van de staat, de ore genover elke bedreiging De kosten voor de kit ting en opleiding van d< kunnen niet worden bes gelden, die bij het 8ste 1 toegestaan. Ter uitvoerini ander wordt voor dit doe! alsnog een bedrag van gulden aangevraagd. B ook voor het dienstjaar pletoir wetsontwerp ter aangeboden. De Nationale nu 7000 man.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2