Stad m Omgeving, Orkest zonder naam concerteerde op de Kaasmarkt AGENDA De Alkmaarse turners in Bath Eerste Bekerwedstrijden brachten weinig verrassingen •as Deense Padvinders te Alkmaar Met 5 man staan wij voor U gereed - - - f HARMONIE-THE Titanensti CINEMA AMERI Are de Trio De Bietenbouwers, beter bekend als „Het Orkest zonder Naam" o.l.v. Ger de Roos dat een tournee door ons land maakt, bezocht gisteren Alkmaar en gaf ter gelegenheid hiervan een con cert op het Waagplein. Dit concert werd regelrecht door de K.R.O. uitge zonden. Hiertoe waren door een tech nicus vier microfoons opgesteld, waar van de draden naar het hokje van de Marktmeester leidden waar de tech nicus van het gezelschap, de heer Koster, zijn intrek had genomen. Het geluid werd hier opgevangen, gere geld en via versterkers naar Hilver sum gezonden. Van Hilversum uit werd de muziek naar alle windrich tingen verspreid. Zo kwam het ook weer in het hokje van de Marktmees ter waar de heer Koster het dus ook via de radio kon beluisteren. Van Alkmaar naar Hilversum liepen twee stel draden, een muzieklijn en een spreeklijn waarover de technici in Hil versum en de heer Koster met elkaar konden spreken over de kwaliteit van het geluid. Voor het Waaggebouw was een hou ten schavotje opgericht, waarop de dertien muzikanten onder wie Ferry Barendse en Marcel Tielemans, had den plaats genomen. Om het scha votje en de laatste stapels kaas stonden honderden Alkmaarders en touristen, die van de gelegenheid gebruik wil den maken het radio-orkest niet al leen te horen, doch het ook te zien. Toen om tien over half één de stem van de omroeper aankondigde, dat nu het „Orkest zonder Naam" vanuit Alkmaar voor de luisteraars zou spe len, schoot de heer Koster uit zijn hokje en zwaaide naar Ger de Roos. Deze klemde zijn pijp stevig tussen zijn tanden, hief zijn hand op en toen klonken de eerste tonen van de Bok- kerijdersmars over het Waagplein. De musici waren gekleed in een blauwe kiel, ze hadden een zwarte pet op en een rode halsdoek om. Met hun gele klompen tikten zij op de maat van de muziek. Van plankenkoorts bleken zij geen last te hebben; Ze klapten aan het eind van ieder nummer zelf om het hardst mee en maakten allerlei gekheid. De man, die de conference verzorgde, Gait-Jan Kruutmoes, kweet zich op geestige wijze van zijn taak en hield zich hierbij niet steeds aan de tekst, die hij voor zich had. Het Alkmaarse publiek toonde zich dank baar. Na ieder muziekstukje klonken de bijvalsbetuigingen luid over het plein en dat was wel verdiend ook. Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. De tijd van gaan Op bezoek bij de Alkmaarse broeders padvinders Een troep Deense padvinders uit Holback, bestaande uit 28 verkenners en 3 voortrekkers, bracht onder lei ding van hopman Aagaard, Vrijdag een- bezoek aan Alkmaar, waar zij de gasten van de Alkmaarse broeders padvinders waren. Het was een goed georganiseerde troep, keurig in uni form, onder zeer goede leiding, een zeer prettige indruk makend. Zij de den Alkmaar aan op hun 8-daags tour- née door Nederland per autobus. Alk maar was het laatste doel van hun tocht door ons land. Zij bezochten on der meer Oldenzaal, Arnhem, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Amster dam en de omgeving dier plaatsen. Volledige kampeeruitrusting voerden zij mee, zodat zij konden kamperen op de plaatsen waar zij moesten over nachten. De reis werd gemaakt vol gens een tot in de puntjes in Dene marken vastgesteld programma. Als onderdeel van dit programma was een bezoek aan de wereldvermaarde Alk maarse kaasmarkt vastgesteld. Om half tien werden de Deense padvin ders aan de grens van Alkmaar ver welkomd door de districtscommissaris P. H. L. Nieuwenhuysen en de troep leider M. Uitenbos. Na de Grote Kerk bezichtigd te hebben, werd een ver frissing gebruikt en toen kwam het doel van de tocht: de kaasmarkt. De padvinders waren zeer verrukt bij het zien van het mooie Waaggebouw, de kaasdragers en al wat de kaasmarkt Vrijdags vooi schoons biedt. De gezel lige sfeer, opgevrolijkt door muziek van de Bietenbouwers en de Volen- damse band. rtiaakte veel indruk. Na tuurlijk werd veel op de gevoelige plaat vastgelegd, om straks thuis aan iedereen te tonen. De vele beziens waardigheden van onze mooie stad werden met een bezoek vereerd. Het middagmaal, bestaande uit een lekker Deens maal, knakworstjes, aardappelen en lekkere saus, werd in het Troepenhuis Phoenix gebruikt. In een wip was alles bereid, en het was buitengewoon lekker. De gasten ston den verbaasd dat de Alkmaarse pad vinders zulk een prachtig troepenhuis bezitten. De huisvesting der padvin ders in Denemarken was lang niet zo, dan in Alkmaar, vertelde de hopman. 's Middags werd nogmaals een be zoek aan de stad gebracht; de padvin ders waren blijkbaar 's morgens nog niet uitgekeken geraakt. Om pl.m. vijf uur vertrok de padvindersbus weer uit Alkmaar, met bestemming Groningen, om de laatste nacht in Nederland door te brengen. Hopman Aagaard verzekerde bij het afsrVid, dat de Denen dé prettigste herinneringen aan Alkmaar en Neder land meenemen naar bun land. Ook de Alkmaarse padvinders heb ben dit bezoek zeer op prijs gesteld, omdat h'erdoor weer echt de wereld- broederschapsgedachte van padvinders tot uiting kwam. brak wel heel spoedig aan, Want om vijf vóór één moest de uitzending al beëindigd worden. Het publiek ver spreidde zich hierna door de stad en de musici maakten van de gelegenheid gebruik een rondvaart door de grach ten te maken. Deze uitzending van het „Orkest zonder Naam" kan ongetwijfeld zeer goed geslaagd genoemd worden, ook al dachten de kaaskopers er anders over. Gait-Jan Kruutmoes had name lijk aangekondigd met zijn praatjes de gaatjes van de kaas te zullen vullen, maar hij had er niet bijgezegd, en wel licht heeft hij het niet geweten, dat de kans groot was, dat er door zijn praatjes scheurtjes in de kaas zouden komen. Er was namelijk een flinke aanvoer, 58000 kg. en door het op dringen van het publiek kregen de dragers geen gelegenheid verder hun werk te doen. De kaas moest dus extra lang in de zon op het plein blijven lig gen hetgeen door de kopers niet be paald op prijs werd gesteld. Zij horen de Bietenbouwers liever door de ra dio dan op het Waagplein. Het over grote deel van het publiek was echter blij in de gelegenheid te zijn gesteld dit radio-orkest ook eens te kunnen aanschouwen. Naar wij vernemen is de kaasmarkt later nog bezocht door de directeuren van de provinciale WV's in Nïderland, alsmede door de directie van de ANW uit Den Haag. Door Alcmaria TW en de Federatie van WV's in Noord-Hol land boven het Noordzeekanaal werd al deze heren een kaasje aangeboden. Zij verenigden zich later in hotel Vic tory voor een interne vergadering. (Ontleend aan onze Advertentierubriek;) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Ti tanenstrijd (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Spionnen aan de Theems (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Are. de Triomphe (boven 18 jaar). Zomerbad: Z wemkampioen schappen en turnfeest (D.A.W.), 7 uur. Café „Tom", Waagplein, bokswed strijden, 8 u. Wapen van Heems kerk, 8 uur, Pacivolo. ZONDAG. Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 u.: Titanenstrijd (14 jaar). Victo ria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Spionnen aan de Theems (14 jaar). Cinema Americain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Are de Triomphe. Mulo-examens Gister slaagden voor het M.U.L.O.- examen de volgende candidaten: Voor diploma A: J. Schagen te Pur- merend; P. Snel te Den Helder; G. de Grand te Heiloo; W. J. Brombacher te Schagen; C. Tijsen te Den Oever; W. Simonse te Den Helder; P. J. v. Westerop te Koedijk; mej. Z. Withaar te Alkmaar. Voor diploma B: mej. J. J. Bom te Den Helder; W. Hofman te Heiloo; J. T. v. Steeg te Alkmaar; H. J. Har- tog te Castricum; mej. M. Blaauboer en K. Kerkhoven, beiden te Beemster; A. Plevier te Oterleek; H. Ris te Jisp; A. H. ten Have te Slootdorp; G. J. Kluppel en H. Bos, beiden te Den Oever; J. Kersloot te Breezand. Leg de eerste steen ee° ff -40' betere CITROË met muurvaste Ti\ kunt er op bouwen I Bergen N.H. tel. 2456 (Telefonisch van onze speciale verslaggever.) BATH, 8 JULI. - In aansluiting op hetgeen wij gister schreven over de Turnlustdemonstratie op het Sportter rein te Bath, kunnen wij nog mede delen, dat de demonstratie door de heren op het Paard uitstekend ver liep, ofschoon het Paard, waar Mr. Mortimer' voor gezorgd had van heel andere bouw was dan de leden van Turnlust gewend zijn; de kanten wa ren van andere vorm en de steunen waren te hoog; niettemin brachten de turners het er best af. Veel succes oogstten de dames met de rhytmische hoepeloefeningen. Er wordt in Bath druk gepraat over het optreden van de Alkmaarders, wier nummer een van de beste van het gehele festival genoemd werd. Vooral de flatteuse, smetteloos-witte uniformen der da mes-leden vielen in de smaak en het ballet, dat zij brachten zou naar men in Bath zegt geen gek figuur slaan op het toneel. Men heeft veel waardering voor hetgeen de Alkmaar ders lieten zien. Vanmorgen (Vrijdag) hadden de Alkmaarders gelegenheid te winkelen en -terug in het hotel, moest iedereen alles zien, wat men gekocht had. Men ontmoette ook enkele Alkmaarders in Bath, n.l. Truus Boom, die een betrek king heeft in Bath en de heer Joop Swager. Van Eli Prins kregen we een brief, dat hij tot zijn grote spijt uit- stedig was en zijn oud-stadgenoten dus niet in zijn huis kon ontvangen. Voor Maandag staan enkele trips op het programma; via Cheddar, waar de grotten bezichtigd zullen worden, gaan we even naar Weston super Mare, hetgeen, zoals degenen, die al eerder in Bath waren, wel zullen weten, een prachtig uitstapje is. Het weer is mooi en het is niet te warm. Vanmiddag waren we op het sport terrein getuige van een baby-show; in twee series in de leeftijd van 6 tot 12 maanden en van 12 tot 18 maanden werden de baby's uit Bath getoond. Het ging nog om prijzen ook en uw verslaggever was er trots op, dat het alleen mannelijke baby's wa ren, die met de erepalm gingen strij ken. De eerste prijs in de eerste serie viel toe aan een tweeling uit Bath van elf maanden; de eerste prijs in de tweede serie was voor 'n baby van 15 maan den. De respectieve moeders moch- ter haar opwachting maken bij de Carnavalskoningin, een - onderschei ding, waar ze natuurlijk zeer vereerd mee waren. Er deed zich vanmiddag nog een aardig incidentje voor op het Sport terrein. 'n Jongetje van twee jaar dat de heren van Turnlust aan de rekstok had gadegeslagen, wilde ook een nummertje aan het rek ge ven en liep parmantig het veld op; geen politieman slaagde erin hem van het veld te halen; eerst toen de vader in kwestie de vader is in Engeland zo'n beetje het kindermeisje in de familie op de proppen kwam, wou het ventje meegaan. De pers in Bath de Bath Chro nicle zowel als de krant uit Bristol nemen veel notitie van de Alkmaar ders en talrijk zijn de foto's, die al van ons clubje in deze bladen ver schenen. Morgen Zaterdag wordt er zeer publiek op het sportterrein ver wacht; dan hebben de Engelsen n.l. hun vrije middag, die meestal op hat sportterrein gesleten wordt. Het was een teleurstelling, toen wij heden vernamen, dat een gedeelte van ons gezelschap Zondag het hotel, waar wij in verblijven, zal moeten ver laten, om een ander hotel op de heu vels te betrekken. Er wordt Zondag n.l. een of ander Congres in Bath gehouden, waarvoor wij plaats moeten maken. Hoewel het eten over het algemeen in Bath slecht is „is het in Holland ook zo slecht van eten", vragen de Engelsen ons mogen wij over de kost in ons hotel niet klagen. Het is zelfs goed te noe men. Vanavond liet een vriendelijke inwoner uit Bath, die ook in Alkmaar gastvrijheid ondervond, ons Bath bij avond zien; een wandeling over de Beachen Cliff en de andere heuvels biedt een feeërieke aanblik op de met duizenden lichtjes verlichte stad. Voor Dinsdag staat er niets op het programma; dan kunnen wij nog even winkelen, want Woensdagmorgen vroeg vertrekken wij naar Londen. Donderdag om circa 12 uur hopen wij in Alkmaar te arriveren. Cabaret-dansant in het Gulden Vlies Het personeel van het Gulden Vlies organiseert a.s. Zaterdag in de grote zaal van dat gebouw een groot cabaret dansant, waarvan de baten ten goede komen aan de Alkmaarse TBC-bestrij- ding. Vele artisten als Andre Carrell, de Morellis, Maria Marianne van den Berg. Tonny Willemse en het orkest van Aldert Dekkers verlenen belange loos hun gewaardeerde medewerking. Het dansant staat o.l.v. de heer Jac. Smit. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN Zondag 10 Juli zal de Apotheek-Wanna op het Ritsevoort voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende v/eek de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST VOOR HUISARTSEN. Zondag 10 Juli zullen beschikbaar zijn de doktoren J. Lourens, Oude gracht 293 (tel. 2392) en dr. Poort vliet, Egmonderstraat 16 (teL 4282). Zwemkampioenschappen van de kring N-Holland In de Nederlandse zwemwereld staat het Alkmaarse DAW bekend om de grote zorg, die deze vereniging be steedt aan de door haar georganiseerde wedstrijden. Dit is de reden waarom de zwemmers steeds gaarne naar de Kaasstad komen om eikaars krachten te meten. Bij de organisatie van de Kring-Zwemkampioenschappen heeft DAW deze traditie onverminderd voort gezet. Naast de spannende zwemnum- mers staat er een waterpolowedstrijd op het programma, terwijl de heer Afink met zijn discipelen een demon stratie figuurzwemmen zal geven. Andere DAW-leden zijn wekenlang aan het oefenen geweest voor de de monstratie schoonspringen, waartoe DAW vroeger steeds een beroep moest doen op andere verenigingen. Dat dit deze keer door eigen leden kan ge schieden is een verheugend verschijn sel. Tussen al deze nummers door zal de komische noot niet ontbreken, de' Alkm. Reddingsbrigade zal enkele pan tomimes opvoeren, waartoe zij reeds een opvouwbare boot in het Zomerbad heeft gebracht. Tot slot zal na de prijsuitreiking ge legenheid gegeven worden tot een dansje in het feestelijk verlichte bad. Uit deze opsomming blijkt, dat er hedenavond eerder sprake is van een zwemrevue dan van een wedstrijd en DAW zal zeker op een grote belang stelling van de zijde van het publiek kunnen rekenen, mede dank zij de la ge entreeprijzen. Mocht Pluvius roet in dit zwemmenu gooien, dan zij hier opgemerkt, dat het publiek de wed strijden vanaf de overdekte terrassen kan gadeslaan. Als extra atractie wordt de DAW- lauwertak verzwommen, een vereni- gingsprijs. toegekend aan die vereni ging, welke de wedstrijd met het kleinst aantal punten eindigt. Als geheel 'n programma, dat iedere sport- en zwemliefhebber op prijs zal weten te stellen. Portret van Kaartjes naar het buitenland Tot dusver kon men aan het Alk maarse station plaatskaarten kopen voor Belgie en Luxemburg, Frankrijk en Engeland. Men bestelde die kaar ten hier dan aan het Centraal Station en verrekende later het bedrag. Het nadeel van deze gang van zaken was, dat dit veel oponthoud gaf omdat men zijn plaatskaarten enkele dagen te vo ren moest aanvragen. Thans is hierin verandering geko men en kan men de kaarten een uur tje vóór het vertrek van de trein aan vragen. Een korte tussenpoos is na tuurlijk nog noodzakelijk met het oog op berekening van het koersverschil e.d. Thans is het ook mogelijk hier kaartjes voor Duitsland, Zwitserland en Italië te kopen. Waren de toestem mingen voor een reis naar Duitsland tot dusver moeilijk te krijgen, thans worden voor zaken of familiebezoek op veel ruimer schaal toewijzingen verstrekt dan vroeger. Oud-katholieke kerk krijgt een eigen gebouw Te Alkmaar is een nieuwe Oud-Katho liekeparochie opgericht met St. Adel- bertus als patroon. Toen in October 1943 Egmond kan Zee geëvacueerd moest worden trokken velen, die tot deze grootste Oud-Katholieke parochie behoorden, naar Alkmaar, waar men tot nu toe gastvrijheid kreeg van de Lutherse gemeente, die haar kerkge bouw ter beschikking stelde. Door de uitbreiding van het aantal gezinnen de parochie telt thans 150 leden werd uitgezien naar de mogelijkheid tot stichting van een eigen parochie. Het daarvoor opgerichte „Comité Alk maar" nam de voorbereidende werk zaamheden ter hand en deed herhaalde pogingen om een geschikt pand aan te kopen, waarin het echter niet mocht slagen. Pastoor C. F. Nieuwenhuyzen, deken van het bisdom Haarlem, heeft thans van de gemeente een terrein ter beschikking gekregen, achter het St. Elisabethsziekenhuis, waarop eerlang een bescheiden kerk of kapel zal ver rijzen. week Gistermiddag maakten wij een praatje met de heer C. Neef, de promotor van het bedrijfsvoetbal zoals het thans in Alkmaar wordt beoefend, en natuurlijk kwam het gesprek binnen zeer korte tijd op het bedrijfsvoetbal. De heer Neef vertelde ons dat reeds in 1925 en kele grote bedrijven en instellingen zo te hooi en te gras aan bedrijfs voetbal deden. Eerst in Maart 1947 besloot men bedrijfsvoetbal op ruj- mere basis op te zetten. Dat er thans dertig elftallen aan de lang zamerhand populair geworden com petities deelnemen is het beste be wijs dat men in Alkmaar hiervoor wel belangstelling heeft. Het doel van deze competities? Niets anders, zegt de heer Neef, dan de arbeiders uit de diverse bedrij ven een aangename afwisseling na de dagtaak te geven en de onder linge verstandhouding op de diver se bedrijven te verbeteren of te verstevigen. Het laat zich aanzien dat het niet alleen bij voetbal zal blijven. Enige maanden geleden werden zwem wedstrijden georganiseerd, welke een groot succes werden en er bestaan plannen om het vrouwelijk deel van de bedrijven bij de sportbeoefening in te schakelen. Men denke hierbij aan de voor dames ideale sport: het handballen. Laat ons hopen dat deze plannen verwezenlijkt zullen worden en dat de bedrijfsvoetbalcompetities een lang leven beschoren mag zijn. Velen die thans sportbeoefenaars' zijn geworden, waren wellicht anders hiertoe niet gekomen en dat is o.i. wel de belangrijkste factor van het bedrijfsvoetbal. DE HEER C. NEEF ..promotor van bedrijfsvoetbal.. Meisje door auto overreden Gistermiddag stond in de Akerslaan een bestelauto geparkeerd. Toen de bestuurder na enige tijd zijn wagen weer op gang bracht, bemerkte hij dat hij met het rechter achterwiel over iets heen reed. Hij bracht zijn, auto direct tot stilstand. Toen hij uitgestapt was, zag hij dat hij over het 3-jarig meisje Van 't Veen, wonende in de Akerslaan, was heengereden. Vermoed wordt dat het kind op het rechterspatscherm is gaan zitten en bij het starten van de auto daar afgevallen is. Het meisje bekwam inwendige kneuzingen en een open wonde aan een van de beentjes. Op advies van dr. Poortvlied is het kind naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Nader vernamen wij nog dat er ge lukkig geen levensgevaar bestaat. In verband met dit ongeluk wordt even tuele getuigen verzocht zich bij de politie te willen melden. Eindexamen RK Lyceum Voor het eind-examen HBS A van het R.K. Lyceum te Alkmaar zijn ge slaagd: G. v. d. Idsert, Tiny Kühne, Jn. Kops, Maria van Latum, Piet Smit, Jac. Spruijt, Jac. Stikvoort, Jn. de Winter, allen te Alkmaar; Barna de Grauw, Gerard Krijgsman te Bergen; Dick Liefting te Heiloo; Theo Schagen te Hoorn; Jn. Steltenpool te Obdam; Jac. Vervoort, Wim Zaal te Castricum. Afgewezen geen. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). DE RAADSVERKIEZING IN BERGEN Mijnheer de Redacteur, Gaarne 'wil ik iets zeggen over het bedan ken van mr. Van Hilten als gekozen raads lid ten behoeve van de heer Baron Taets van Amerongen, op grond van de overweging, dat deze als zittend raadslid en als iemand, die reeds vele jaren ingezetene is, de gemeente belangen op de juiste wijze zal behartigen. Ik meen, dat mr. Van Hilten dit als lijst aanvoerder niet tegenover zijn kiezers kan ver antwoorden. Acht hij zich werkelijk zoveel onbekwa mer? Waar blijft de verantwoordelijkheid als een gekozen lijstaanvoerder een ander op zijn plaats zet? Ik meen zelfs, dat het ongewenst is, dat iemand, die vele eigendommen in een ge meente bezit en dus bij ajlerlei besluiten be langhebbende kan zijn, als burgemeester of raadslid in de plaats zijner inwoning optreedt. Met dank voor de opname. P. GOOTJES Czn. Herenweg 4, ergen. (Van redactiewege bekort.) De Bedrijfsvoetballers hebben nu de eerste ronde van de Bekerwedstrij den achter de rug en als we de resul taten bezien zijn deze over het alge meen evenredig aan de stand in de Bedrijfscompetitie. In enkele gevallen eindigde een wedstrijd in een gelijk spel en dan moest er door strafschop pen beslist worden wie de uiteindelijke winnaar was. /De uitslagen van de eerste ronde zijn als volgt: Ringers 2Stoel 13, HulskampboysPostillon 03, SOVA POA 51, Black BoysVIVO-boys 12, NagengastAPSV 2 15 (11), TSV—Conijn 7—6 (4—4), Ringers 1— Chevroletboys 21, Perzifo—Noten krakers 34, RhodesiaSlagers 10, CentraFordboys 21, Reiniging Krom 21, MelkboerenPovaij 24, PapierduivelsTelefonia 24, Licht- bedrijvenHoge Huys 46 (11), BBC—Alkm. Crt. 2—1. De winnaars komen d e volgende week uit de winnaarsronde en de ver liezers krijgen ook nog een kans zich te herstellen; zij spelen nu verder in de verliezersronde. Voor Maandag a.s. zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Winnaarsronde: APSV IITSV; 7.30 uur op het Bergenterrein en Rhodesia Centra om acht uur op het MEVO- terrein. Verliezersronde: NagengastConijn om half acht op het Alkmaar-terrein. Slagers-Ford Boys, kwart voor zeven op het MEVO-veld en Papierduivels. Lichtbedrijven om half acht op het Kolping Boys veld. Het programma vermeldt voor de komende week voorts nog de navol gende wedstrijden: Winnaarsronde: Dinsdag: Ringers IYpma (8 uur Mevo-veld) TelefiniaHoge Huys (7.30 uur Kolp. Boys veld). Woensdag: StoelPostillon (6.45 uur op Mevo- veld). Donderdag: SOVAVivo Boys (6.45 uur Mevoterrein)Vrijdag: Reini gingPowa (7.30 uur Alkmaar-terrein). Verliezersronde: Chevrolet BoysPerzifo (6.45 uur op het Mevoterrein). Woensdag: Ringers IIHulskamp Boys (8 uur Mevoterrein) Donderdag: POA-Black Boys (8 uur Mevoterrein). Vrijdag: KromMelk boeren (7.30 uur Mevoterrein). B.B.C. en de Alkmaarsche Courant hebben deze week een vrije ronde. NEDERLANDS HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijvingen: K. (Kleinhandelaren): „Coma", Bergen, Pnnsesselaan 13. Kleinhandel in tweede-hands goederen. Eigenaar: C. Mak. D. (Diversen): Etalage- en Reclamebureau „"De Wa ig", Alkmaar, Westerweg 320. Eig.; E. G van den Hooff. D. Winter (E), Alkmaar, Heerenstraat 1. Kermisbedrijf (uit sluitend een zweefcaroussel en een golfbaan). Pension „Sempervirens", Bergen, Kerke- lean 17. Eig.: W. Kraakman. Opheffingen: Transportbedrijf C. J. Bart, v/h. J. Lak, Alkmaar, Wieringerwaard A 79. Fa. P. Koedijk Zoon. Broek op Langendijk, Sluis- kade 3. Tuinbouwbedrijf annex bloembollen- bedrijf. A. Vinke, Zeglis 52. Herenkappers- bedrijf. (Ontleend aan Het Nederlands Handelsregister.) gaafste N leuws (Ongecorrigeerd) Maandag „noodtoestand" in Londense haven De Engelse minister van Binnen landse Zaken, heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat de regering heeft be sloten de Koning te adviseren, wan neer het werk in de Londense haven Maandagmorgen niet op alle schepen hervat wordt, de noodtoestand uit ie roepen. jongetje' verdronken bij het hengelen Gisteravond is de achtjarige Wij nand Arie van Leenen in het Noord hollands Kanaal bij Den Helder ver dronken. De jongen was om half acht gaan vissen op de steiger bij zijn wo ning. Een half uur later vond een ouder broertje het hengeltje gebroken op de steiger en Wijnands klompjes drijvende in het kanaal. Om 10 uur is het lijkje door de politie opgehaald. Kalveren verkocht Voor de economische rechter te Haar lem moesten Vrijdag verschijnen N. P. St. uit Alkmaar en J. J. uit Heiloo, om dat ze kalveren hadden verkocht en afgeleverd zonder een erkenning te hebben. Ze waren echter niet opge komen. Ieder van hen werd veroordeeld tot 5 of 10 dagen. Heiloo Laagste inschrijver De aannemer P. Obdam te Heiloo - was met I f 125.575,— de laagste inschrijver voor bouw van 12 duplex-woningen te Enkhuizen. Bergen DANSEN, DANSEN, DANSEN OP DE TONEN VAN JOHNNY EYS. Vereerders van Terpsichoré, de Muze van de dans, zullen het stellig toe juichen, dat de heer Nieuwendijk aan I de Dorpsstraat blijkens een advertentie j in dit nummer gelegenheid schept tot het beoefenen van de danskunst, waar bij het bekende dans- en show-orkest Johnny Eys de muziek zal verzorgen. DOKTERSDIENST OP ZONDAG. Morgen, Zondag 10 Juli, wordt de medische dienst te Bergen en Bergen aan Zee waargenomen door dokter Lugten, telefoon 1700 (K 2208). VAN MARSDIEP TOT IJ tfi Voor de eerste maal sinds de oorlog j beschikt Den Helder over een sluitende begroting. Hiermede heeft zij haar financiële zelfstandigheid herwonnen. Een reisclub uit Dirkshorn bezocht Amsterdam om er „een mooi stuk" lefc zi n. Maar dat viel erg tegen. De alge- mene gedachte was dan ook, „dat der rederoikerskamer van 't oigen durp 't| beter kan". V Morgen zal vanuit de Ned. herv.S kerk te Beverwijk, op initiatief var. f het P.I.T., een uitzending door de We-f reldomroep worden verzorgd. De j stakende stucadoors aan de te Bever wijk in aanbouw zijnde 294 flatwonin-j gen hebben het werk hervat. Intussen B heeft de staking een vertraging van L drie mdn veroorzaakt. O Op Woensdag 20 Juli zullen de te Velsen gevestigde I verenigingen een vaandelgroet brengen I aan het koninklijk echtpaar bij geleT genheid van het bezoek aan die ge-| meente. Iet- wat de laatste 20 laar I niet meer was voorgekomen, gebeurde I Donderdag te IJmuiden: de sluizen werT den die dag 70 maal geopend om uit-1 gaande en binnenkomende schepen t«| schutten. V Een bekend Zaankanter is heenge-l gaan in de persoon van de heer S.| Happe. O De Zaanse scheepsbouw I heeft een knap stuk werk-geleverd me'l de bouw van de „Tapoeripa", een voorl West-Indie bestemd passagiers- f-1 vrachtschip. Deze in kleuren op geeft inderdaad een t zien, de strijd van een de achtergrond van opg en grote overstrominge de natuur en voor de vrouw. De Amerikaans' trieel Alexander wil bouwen van zijn mijn Johnny Munroe zal mei non het werk uitvoere brug over de rivier sla; ander wil een kortere een tunnel gemaakt mo gaat door. Maar er onts re conflicten als Alexar zijn lieftallige half-Sl Maura zich tot Johnny trokken en zij geheime hebben. En dan ontwil der op twee fronten c strijd, na tal van de tioneie gebeurtenissen, bruggebouw wordt ov overstroming zorgt vooi lijkheden, maar het ein lijk tussen Maura en de oude heer Alexan: prettig troost met de g zijn dochter. Een fraaie film vol John Wayne. Laraine D ter, sir Cedric Hardwicl der en Judith Andersc vernante uitstekend wc Het hoofdnummer door een verzorgd i waarbij zeer interess met nieuws uit binnen- Het is geen wonder d de laatste plaats bezet marque is niet allee: maar ook na de tweed: op de voorgrond getr het succes van zijn e overtroffen worden, Triomphe heeft zijn kwaliteiten. Een film als deze st dere eisen, de regisseur om technische redenen noodzakelijk moet beko verminken. Hij kan er film van maken en Triomphe in de Cinema toegeven, dat hij er in j Remarque's werk een bo maken. Dat zit niet alleen in deze film speelt, in de het verhaal zelf, dat zit uitbeelding van de bei voorgrond tredende fi Ravic, die door artis Bergman en Charles worden. Het is een genot daa en te luisteren, mee te en leed van twee men men op elkaar zijn aang samenleven één aaneei angst en spanning is, v kelijke geluksmomenter uiterst korte duur zij hoe groot haar liefde oc heeft niet de kracht de man. de veel sterkere, noodlot achtervolgd en tieke verwikkelingen al: dier geen ogenblik zeke heid zijn. Het suggestief spel beheerst de gehele film volksleven is het mee men zich daarbij kan c Ook de figuren voor d voorgrond tredende sp zorg gekozen in het bij: Haase, de Duitse beul, alle bestialiteit verstol Europa onder het Nazi-1 en tranen heeft moeten Ook voor wie het bo 's deze film een brok heid, het leven van twei wier liefde aan de scl bet leven niet tot v< schoonheid kan komen. Een film, die met ni Wij lezen in de Courant van 9 Ju volgende: Men verneemt, da concours der binnei vincie bestaande ha terijen dit jaar op Julij binnen deze st hebben en dat het bestaat, dat de 5 gil dlt concours zullen zich buiten de Heih ten verzamelen om costumeerd en v< hunne vaandels, i verdere insigniën, h gen optocht, voorafg bet corps Muzijkant dclijke Schutterij ei van de muzijk- e van het depót van ment Infanterie, ziel naar den Schutters-ö de daartoe langs de de Hofstraat, de I steeg en de Langest He wedstrijd tus: schutterijen, in de zoozeer ondersteund luisterd. zal, zoo me ook alhier beschou ats een nationaal f luistering waarvan zooveel mogelijk zal werken. OBDAM. 40.000 kg a —7.70, rode 8.20—8 80 rc —7.60; 1800 kg drielir 2500 kg blauwe eigenhe

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2