Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN De Nederlandse jeugd vermaakte zich in de Soestdijker Paleistuin Amerikaans officier schoot een Sowjetrussisch soldaat dood asylrechi - HILVERSUM Maandag 11 Juli 1949 146e, Jaargang No. 160 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN r De Prinsesjes sloegen spijkers met koppen Verbroedering en vreugde na défilé voor hef Vorsfelijk Echipaar Opnieuw motorpech van Stratocruiser regering aan Ernstig grensincident bij Coburg Na een vuurgevecht tussen patrouilles Vlees vrij in September? Blinde volbracht voetreis Amsterdam-Brussel Economische plannen voor langere duur? Belangrijke financiële besprekingen werden in Londen gehouden Met Marshallhulp alléén redt men Europa niet Nieuwe posizegels NAAR VASTE GROHp EL is een toevluchtsoord, «eg ats voor misdadigers. In oud» i elk heiligdom zo'n asyl. Men at de menselijke behoefte aan vergelding niet mocht wor. sdigd in het Huis van God, ir der primitieven, der Grle. Romeinen geeft voorbeelden sylrecht. Maar het meest uit. vinden we het in het oude :r kende men zes steden, drie oever der Jordaan, die ale golden. De wegen naar de. eiligdommen moesten steeds nderhouden, opdat de misda. z'n vlucht voor de bloedwre. :ijn schuilplaats kon bereiken, dit asylrecht en het staats, tonden ook vroeger al span» i het oude Israël bezaten men» willens en wetens een moord 'gaan, dit recht niet. In Egyp. de nakomelingen van de Per. overaars, die nog in het land van dit recht uitgezonderd, het zover gekomen, dat het geheel verdwenen is, om over nie plaats te maken voor het de staat. 14 vele „misdrijven", waarvoor ens een asyl zoekt, maar zei- Men kan allereerst misdrij- f de waarheid, tegen de gods. 1 waarheid in de eerste plaats, It men ketter. Tegenover een ld van ouds geen tolerantie; immers de leugen tegen God niet laten gaan. n misdrijven tegen de staat, en woont. In dat geval wordt ek verdacht. En van verdach- men vaak vluchteling. Onze e eeuw der politieke vluchte- eeuw van hen die een asyl gen de worgende hand vaj andere staat, n ook misdrijven tegen per- hun leven; tegen eigendom- anderen. Dan heet men moor- f dief. Men kan misdrijven goede zeden, tegen de alge lende moraal, tegen de dorps- lL deze soorten misdadigers nze tijd in feite geen tehuis, Klucht. Elke kerk kent z'n i bant ze uit. Het ene avond- Jezus Christus wordt gevierd tafels. Aan iedere tafel is n zeer select gezelschap wel- ketter mag niet delen van s brood iek opzicht kent onze wereld pen. Mensen van de ene in de hoogste mate verdacht sonen van de andere groep, enpositie in politiek opzicht teel gevaarlijk, vrijwel onutii- Geen staat is tolerant voor ke tegenstanders, nzien van de persoonlijks n" ontbreekt de schuilplaati Wij kennen het duidelijke >ord: Wie eens steelt blijft i dief. Onze maatschappij lisdadigers" nu eenmaal niet politieke delinquenten krij- •elijks meer een levenskans, kkelen we met onze reclasse- staatsrecht en de norm van mschap is onpersoonlijk en er tegen heeft gezondigd, n levenskans meer. ODERNE, rechtlijnige hard- genover allerlei soorten „mis valt op, vergeleken met de er antieke volken. Zouden ze besef gehad hebben van het j.V iemand zeer spoedig ketter, arlijk of immoreel heet? Dat niet, hoewel het een feit mag en zij soms de kortheid van gezien hebben en aan ieder, eder die zich in feite of al- in naam misging, een nieu- kans hebben willen bieden? misschien niet. hoewel ook chte z'n diepe zin heeft. hebben de primitieven, da de Romeinen, de Israëlieten, t de hoogste, heiligste, per macht die wij God noemen, van liefde is. Bii God krijgt s asyl. God geeft een onbe- Irecht. Dat klinkt ons. nette :en vreemd, vooral wanneer eet wordt. Ik liep eens met e predikant voorbij een huis chte zeden in één onzer grote >en zei de ander tegen mij; ?n mensen, die de dominees irgaan in het Koninkrijk der Het klinkt als heiligschennis s een woord van Jezus Chris- met het bovenstaande heb zeggen is dit. De staat en de ïg kennen in feite geen asyl, ilplaats. geen tehuis. Dat te- slechts God En God heeft it zijn kerk in deze wereld Oomvattende liefde zou to- de Vader zelf. Waar de kerk en juridisch geworden i', net Christus, die samen met enaar naar het paradijs ging. er te maken. ïgirf dank zt\ ie Schriftelijke Cursus) •aagt ons prospectus ïdsdiploma, Algemene Ont- Engels. BUREAU ADMINISTRATIE Voorejam 9, Tel. 3320 Postgiro ,87294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden t l.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, t 1— per kwartaal plus incassokosten VIMMER HEEFT DE GROTE PALEISTUIN VAN SOESTDIJK in heel zijn a lange geschiedenis een dergelijke verbroedering op zijn grasperken, op zijn paden en onder zijn bomen gekend als Zaterdagmiddag toen de jeugd van Nederland meer dan een uur lang bezit van hem nam. In de morgenuren waren er de 1600 deelnemers aan het kleurige défilé (1e- volwassenen gelaafd, waarbij alle rangen en standen van Nederland verte- genwoordigd waren. Ook toen reeds was er een vrolijke stemming geweest, ook toen hadden de Koningin, de Prins en de Prinsesjes zich ongedwongen f temidden der honderden bezoekers begeven. Maar het jeugdfeest van Zater- dagmiddag was wel het mooiste, vrolijkste slot van de feestelijkheden ter ge legenheid van de Koperen bruiloft, dat men zich maar denken kan'. Prins of de driftige bewegingen van Marijke, wie zal het zeggen, maar de spijker verdween onder donderend ge juich in het hout. Steeds meer begonnen allen zich thuis te voelen in deze heerlijke tuin en vonden zij elkander in hun spel op de ze onvergetelijke en onnavolgbare ko peren bruiloftviering. Er was geen mens, die iets verbood, geen opzichter, die een woord zei, wanneer voetbal lers, Urker jeugd of padvinders de heg gen „namen" of hun hoogspringkunst op banken testten. Groter feest en gro ter blijdschap dan op deze Julidag kan het paleis Soestdijk niet gekend heb ben. Het was Koningin en Prins aan te zien, dat zij er van genoten. Dit prachtige tuinfeest was het be sluit van een groot jeugddefilé van 1500 jongeren. AJC-ers voerden in de Paleistuin er hun ronde-dansen uit, gymnasten (volvoerden hun sprongen op de gazons, [jonge boerinnen zongen hossend hun (liederen, kajotters en Hervormde jongens en meisjes deden zich broeder- j lijk te goed aan de versnaperingen, die (kwistig werden rondgedeeld en ijveri ge padvinders sloegen onvervaard met machtige hamers spijkers met koppen. En temidden van deze ongekende druk te op Soestdijk liep de hele Koninklij ke familie, Marijke incluis, rustig rond. En natuurlijk liepen zij even langs de spijkers met koppen slaande padvin ders. Prinses Beatrix was de eerste die haar krachten op de koperen koppen van de spijkers probeerde. Achter el- Akaar joeg zij er twee in het hout, om- Uringd door honderden jongens en meis jes. Vanzelfsprekend moest Prinses Ire ne dit spel ook proberen evenals haar jongere zusje Margriet. Maar toen vond de Koningin, dat het de beurt was aan haar jongste. Ze stopte de kleine de Jhamer in de hand en of het de kracht was van de meehelpende arm van de Zuid-China wordt verdedigd De Chinese nationalistische rege ring heeft haar plannen tot ontrui ming van Kanton laten varen. Vol gens gezaghebbende bron heeft de re gering besloten geheel Zuid-China te verdedigen. Tsjiang Kai Sjek voert besprekingen op de Philippijnen. Terdoodveroordeelde in Amsterdam gearresteerd Zondagmiddag werd in de hoofdstad gearresteerd de 46-jarige Nederlander Schwegter, die sedert 1923 in Belgie vertoefde als mijnwerker, lid werd van de nationaal socialistische beweging (aldaar, later in de Waffen SS, dus in reemde krijgsdienst trad en op 18 Juni 1946 deswegen bij verstek door de krijgsraad te Hasselt ter dood werd (veroordeeld. Schwegter was er eind 11944 in geslaagd uit Belgische gevan genschap te ontvluchten. Wij zien hier Prinses Marijke, ge holpen door Z.K.H. Prins Bern- hard, spijkers met koppen slaan. Drie maal in vier dagen Zondag is een „Stratocruiser" van de Pan American, Airways, die van New- York naar de Bermuda-eilanden was vertrokken, weer op het vliegveld, waarvan het toestel was gestart, te ruggekeerd. Twee uur na het vertrek uit New York bleek één van de moto ren niet goed te werken, waarop de gezagvoerder besloot mede in verband met het optreden van zwaar weer, te rug te vliegen. Dit is het derde incident van deze aard, dat de nieuwe „Stratocruiser" van de P.A.A. in vier dagen treft. Donder dag keerde een „Stratocruiser" wegens motorbrand naar Shannon in Ierland terug en Vrijdag vloog een tweede te rug naar New York omdat boven zee motorpech was ontstaan. Muizenplaag in Brabani De veldmuizenplaag rond Den Bosch duurt onverminderd voort. Al het gras en rogge wordt weg gevreten en de boeren in Rosma len, zijn radeloos. De halmen wor den onderaan doorgeknaagd, zij vallen om en de muizen verzadi gen zich aan de beste roggekor- rels. Ook de mangelwortels en aardappels zijn al aan de beurt. De ramp strekt zich uit over dui zenden hectaren. Het hoger beroep vai» kardinaal Mindszenty afge wezen Te Praag is bekend gemaakt dat liet hoger beroep van kardinaal Mindszenty is afgewezen. De straffen van drie me de-beklaagden werden verminderd; de geestelijke Ispanky kreeg 15 jaar ge vangenisstraf, terwijl de tegen twee andere beschuldigden uitgesproken straffen met drie en twee jaar zijii ver minderd. Prins Esterhazy (15 jaar) was niet in hoger beroep gegaan. Russen beginnen weer een nieuwe blokkade De Sowjetrussische functionarissen Ie Helmstedt hebben medegedeeld, dat :ij niet meer dan vier voertuigen per lur zullen doorlaten op de enige weg, lie van het westen naar Berlijn leidt, londagmiddag begon zich aan de Brit- le zijde van de grens een queue van achtauto's te vormen. Het dagelijks [oederenverkeer zou door deze maat regel van 300 tot 96 voertuigen terug gebracht worden. Conservatieven vallen Engelse conservatieve leiders heb ben de Labourregering verantwoorde lijk gesteld voor de economische |®ioeilijkheden waarin Groot-Brittan- nie thans verkeert. Lord Mancroft; 'n j. «Aonservatieve Peer, verklaarde, dat I Attlee's regering zich thans bevond in de positie van ,.een vrouw, die poogt pioed te verzamelen om te bekennen, dat zij al het huishoud, ld heeft uit- Begeven aan een dot van een hoedje". VIER BRITTEN IN SPANJE GEARRESTEERD Door een woordvoerder van het 3ritse ministerie van Buitenlandse Za ken is heden onthuld dat vier Britten, lie met een jacht van Tanger naar _/enua waren vertrokken, midden Juni piet hun vaartuig door een Spaans m.i- Bmeschip zij aangehouden, waarna zij i-jgevieren in arrest zijn gesteld. Zij wor den nog vastgehouden. JOEGOSLAVIË BESCHULDIGT GRIEKENLAND Het officiële Joegoslavische nieuws- Ibureau heeft een lange lijst gepubli- Iceerd van „gewapende provocaties aan |de GrieksJoegoslavische grens, door ■de strijdkrachten der Griekse monar- ■cho-fascisten". Arrestaties van priesters in Tsjechoslowakije Te Praag wordt vernomen dat een jonge priester, die op weg was naar het ambtsgebouw van de pauselijke nuntius, onderweg is verdwenen. Het verluidt, dat de priester thans in han den van de veiligheidspolitie is. De zaakgelastigde van de pauselij ke nuntius heeft een protest ingediend. Verder wordt vernomen dat sinds be gin Juni meer dan 100 priesters zijn gearresteerd en dat sindsdien het aan tal priesters waarvan bekend is dat zij werden gearresteerd of die ver dwenen zijn, aanzienlijk is toegeno men. De arestaties duren voort. Door de radio-omroep der Ameri kaanse strijdkrachten te Berlijn is be kend gemaakt dat een Amerikaanse officier tijdens een grensincident in de nabijheid van Coburg een Sowjetrus sische soldaat heeft doodgeschoten. Het incident vond plaats toen zes Sowjetrussische grensposten het vuur openden op een aantal leden van de Amerikaanse militaire politie, dat be zig was met 'n inspectie van de grens palen. De Russen schoten met machi ne pistolen. Door een woordvoerder van het hoofd kwartier der Amerikaanse militaire politie is verklaard, dat de Sowjetrus- Om de echtheid van een Van Gogh-schilderij Arnold M. Grant, rechtskundig ad viseur van de Amerikaanse filmmag naat William Goetz, is in Amsterdam aangekomen in verband met uitla tingen van enige kunstexperts die de echtheid van een Van Gogh-schilderij, eigendom van Goetz, in twijfel trek ken. Hij wil Jhr. Sandberg dagvaar den om zijn bewering te bewijzen. Binnenkort zou rantsoen 400 gr. worden Naar „De Kruidenier" zegt te hebben vernomen, wordt binnenkort een ver hoging van het vleesrantsoen tot 400 gram verwacht. Dit zou dan de voor loper zijn van de algehele opheffing van de vleesrantsoenering, die volgens bovengenoemd blad in September zal plaats hebben. De blinde heer Coenraad de Boer, de zestigjarige leider van het Nederlandse geleidehonden-instituut te Ermelo, heeft onder geleide van een door hem getrainde hond het traject Amster dam Brussel te voet afgelegd in etap pes van maximaal 35 kilometer per dag. Hij begon zijn bijna driehonderd kilometer lange voetreis te Amsterdam op 29 Juni. De heer De Boer verklaarde getroffen te zijn door het hartelijk ont haal en de grote medewerking waar mede men hem langs de gehele route tegemoet is gekomen. Als bewijs van zijn waardering voor alle attenties, die hij op deze tocht heeft ondervonden, zal de heer De Boer de hond, die hem vergezelde, ten ge schenke geven aan een blinde Belg, ARGENTINIË ALS VERGAARBAK De Argentijnse regering heeft be kendgemaakt, dat een algemeen par don is afgekondigd voor alle perso nen, die Argentinië op ontwettige wijze zijn binnengekomen. Hun aantal wordt op 100.000 geschat. Weerbericht Verwachting tot Dinsdagavond: Droog, en overdag zonnig weer met vooral in het binnenland zo merse temperaturen. Meest zwak ke wind uit uiteenlopende rich tingen. •«Ambtenaren van het Egyptische mi nisterie van sociale zaken kwa men, 24 uur voordat het lopende be grotingsjaar in de boeken zou worden afgesloten, tot de kolossale ontdekking, dat van de toegewezen credieten een bedrag van 84.000 ponden nog niet was gebruikt. Dies spoedden deze ambte naren zich naar meubelzaken, waar zij het nog openstaande bedrag tot de laatste cent besteedden voor de aan koop van meubilair voor het ministe rie. Het staat er nu zo vol, dat men zich nauwelijks bewegen kan! Koppen snellers aan de grens van Assam en Birma hebben een 13-jarige jongen als verzoeningsoffer voor hun goden ver smaad, omdat hij wonden op 't lichaam had. De jongen een zoon van een stoorwegbeambte, was door twee baar dige mannen geroofd en in de jungle aan een boom gebonden. Hij verloor zijn bewustzijn en toen hij bijkwam bevond hij zich voor het beeld van de stamgod, dat omringd was door vijf mensenhoofden, vermoedelijk van vo rige slachtoffers. De koppensnellers kleedden hem uit, doch schudden hun hoofden, toen zij wonden op z'n lichaam zagen. Een dorpsbewoner vond dé jon gen de volgende dag bewusteloos op '11 vrachtwagen en bracht hem bij zijn ouders terug. Afgekeurd voor de con sumptie Drie ondernemende Berlij irs, die zich voorgenomen hebben een groot vat door Duitsland te rollen, zijn te Bronswijk aangekomen. Zij willen met het va 3650 kilometer afleggen met een daggemiddelde van 20 kilome- te Het vat is zo ruim, dat zij er al hun bagage in meevoeren en er in sla- ipen. Een gevat stelletje! niininiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii **£)e Chinese communistische radio meldt een aanzienlijke uitbreiding van het handelsverkeer met het bui tenland, ingevolge de hervatting van de scheepvaart tussen Tientsin en havens in Amerika én Engeland. Zaken zijn zaken. In Ocana (SpanjcN zijn vijf tien socialisten tot gevangenisstraffen variërend van 1 tot 13 jaar veroordeeld wegens samenzwering tegen de veilig heid van de staat en pogingen tot de oprichting van een clandestiene socia listische partij In Oost-Tirol zijn vele schapen en herten door gieren ge dood. De gieren vliegen meestal in groepen van 30 a 40 en veroorzaken pa- Wol eon enz»n, wat eo» onzin! Na belangrijke economische en mo netaire besprekingen tussen Engeland Amerika en Canada, is te Londen een communiqué uitgegeven, waarin bij zondere nadruk wordt gelegd op de noodzakelijkheid oplossingen te vinden, die omvangrijke werkgelegenheid zul len handhaven en de wereldhandel en internationale betalingen in staat zul len stellen zich op multilaterale basis te ontwikkelen. Allen waren het er over eens, dat andere mogelijkheden dan financiële steun, zoals de V.S. en Canada deze leveren, moeten worden onderzocht. Het communiqué verklaart tenslotte, dat de ministers het er over eens wa ren, dat men bij het benaderen van de bestaande vraagstukken moet uitgaan van volledige erkenning van hun „in grijpende en langdurige aard" en voegt er aan toe: „Het doel moet zijn het verkrijgen van een stelsel voor de we- niek onder de kudden Een bekend Brits radio-humorist heeft in de gevan genis door ophanging zelfmoord ge pleegd, nadat hij tot negen maanden gevangenisstraf was veroordeeld we gens oplichting De dorpelingen in 't Eifelgebergte hebben hun toevlucht tot speren genomen bij de jacht op wilde zwijnen, die schade toebrengen aan de oogst (Duitsers mogen niet in het be zit van vuurwapens zijn). **LJet Russische persbureau meldt, dat in Azerbeidsjan een 140-jarige boer leeft wiens 118-jarige vrouw en 100-jarige oudste dochter eveneens in leven zijn. De boer, Mahmoed Azof, werkt norma 1, gaat nog zwemmen en neemt deel aan het openbare leven D De moeder '-an veldmaarschalk Mont gomery is op 84-jarige leeftijd te Bel fast overleden Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een sa larisverhoging van 15.000 dollars jaars tot 25.000 dollar voor ministers goedge keurd. Ook de salarisverhoging van 236 andere hoge functionarissen werd goedgekeurd Fritz Strieker, voor zi'.ter van de Duitse katholieke een trumpartij, is aan jde gevolgen van een auto-ongeluk overleden Het comité- Benelux heeft een wimpel voor auto's en fietsen uitgegeven, waarop de wa pens der drie landen voorkomen Tengevolge van een wervelstorm zijn in de stad C-bu, bij Manilla, negen personen om het leven gekomen. De wervelstorm bewoog zich vooH met 'n snelheid van 120 km en richtte aan- xtonttjke schade aan. reldhandel, waarin de dollar - en de an dere landen samen kunnen werken". De Britse financiële autoriteiten heb ben hun Amerikaanse en Canadese col lega's duidelijk gemaakt, dat Groot- Brittannie niet om méér hulp over- komstig het plan Marshall heeft ver zocht. Deze inlichting is Zondagavond van welingelichte zijde te Londen ont vangen. Engeland zal zich houden aan de overeenkomst waarbij naar aanleiding van zijn eigen voorstel, het Gr.-Britt. toegewezen bedrag van 1.263.000.000 dollar aan Marshall-hulp, met een vierde gedeelte zal worden verlaagd tot 940.000.000. sische grensposten zich allen op een* afstand van ongeveer 180 meter binnen de Amerikaanse zijde van de grens be vonden toen het incident plaats vond. In een later bericht wordt gezegd dat noch de jeep, waarin de Amerikaanse soldaten waren gezeten, noch de inzit tende ervan-werden getroffen door het eerste salvo der Russen, dat zonder waarschuwing werd afgegeven. De Amerikaanse patrouille trok zich te rug en keerde kort daarna, in gezel schap van twee Amerikaanse officie ren, terug. De beide laatsten werden bijna onmiddellijk toen zij ter plaatse aankwamen, beschoten. Het vuur werd daarop door de Amerikaanse militai ren beantwoord. De Russen hadden in middels dekking gezocht achter rots blokken en bomen. Tijdens het vuur gevecht. dat daarop ontstond, schoot één van de Amerikaanse officieren een achttienjarige Sowjetrussische soldaat dood. Het lijk van de getroffene werd achtergelaten op de plaats, waar het lichaam was neergevallen; het stoffe lijk oversïhot lag op een afstand van ongeveer 180 meter binnen de Ameri kaanse zone-grens. Later in de nacht is het weggehaald. Van officiële militaire Amerikaanse zijde is verklaard dat dit het eerste Sowjetrussiseh-Amerikaanse zonegrens incident in meer dan twee jaar is, waarbij een dode is gevallen. De Ame rikanen hebben scherp geprotesteerd te gen het optreden der Russen. Vandaag zullen als eerste in de reeks van de nieuwe postzegels met beelte nis van H. M. Koningin Juliana de 10 cents (goud-oker) en f 1 zegel (rood) verschijnen. De overige waarden zul len geleidelijk volgen. Deze serie KONINGIN JULIANA POSTZEGELS V.PELT-PAl4fl.m?l Middeleeuwse kunst in het Rijksmuseum Tal van genodigden, onder wie mi nister Rutten, bezochten Zaterdagmid dag de grote zomertentoonstelling „Uit de schatkamers der Middel eeuwen" in het Rijksmuseum. Hier mede werd, anders dan zoals gewoon lijk met officiële redevoeringen, deze expositie geopend. De enige honder den bezoekers van Zaterdag zijn de eersten van de naar wordt verwacht vele duizenden, die tot 30 October door de naar het Rijksmuseum over gebracht schatkamers zullen schrij den. Veldprediker reed op mijn In Indonesië is gesneuveld de ma joor-veldprediker, ds. C. van Breugel, geref. predikaat te Zuidland. Hij werd zwaar gewond, toen een carrier tussen Litar en Kediri op een mijn reed. La ter is hij aan zijn verwondingen over leden. GERUCHTEN OVER NEDERLAND EN DE BENELUX. Volgens de Washingtonse correspon dent van de „ounday Times" heeft Nederland „definitief besloten de economische unie van de Benelux te verlaten en zich aan de zijde van Engeland te scharen". „De meerder heid der landen van het Gemenehest zal ook misschien het plan-Cripps volgen om een zachte valuta blok te vormen", aldus het blad. Van bevoeg de Nederlandse zijde noemt men dit bericht „volkomen uit de lucht gegre pen". draagt de beeltenis van H. M. en fa ce, op een donker fond, waarin zijn uitgespaard monogrammen JR met een kroon erboven. Van 1 Augustus tot 30 September zullen bijzondere postzegels worden uitgegeven met een toeslag boven de frankeerwaarde, die gelijkelijk ten goede zal komen aan het Nederland se Rode Kruis, „Stichting Nederland Helpt Indie" en de Niwin. Het comité, waarin de drie genoemde organisaties zijn vertegenwoordigd, zal bij de pro paganda voor de verkoop deze zegels aanduiden als „Vergeet hen niet"- postzegels. De zegels zullen een af beelding dragen van een bruine en "VERGEET HEN NIETPOSTZEGEL S VPEIT-PAI493Q3I blanke hand, die zich uitstrekken naar een zonnebloem, als symbool van hulpverlening, zowel voor Indonesië als voor Nederland. DE MIJNWERKERSSTAKING IN AUSTRALIË Ff- politiew dvoerder verklaarde te Sydney, dat huiszoekingen zijn ver richt om het geld te vinden, dat door het .akverbond van arbeiders in de ijzerindustrie van een bank was opge nomen om de stakende mijnwerkers te steunen. Noodlottige brand op een Turks schip Op het Turkse schip „Corums" te Istanbul is een enorme brand uitgebro ken ten gevolge waarvan 59 personen gedood en velen gewond zjjn. De brand bejon in de chemische lading. V. S. VERKOPEN DUITSE MIJNENVEGERS AAN ITALIË Te Bremerhaven zijn 240 officieren en manschappen van de Italiaanse Ma rine aangekomen, die mijnenvegérs zullen overnemen, welke door de Ame rikaanse autoriteiten die de beschik king over deze oorlogsschepen hadden aan de Italiaanse regering zijn ver kocht 1

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1