SEIZOEN-OPRUIMING Dames- en Meisjeskleding Schoenen Paardenmark Goede Piano PUNTENVRIJ! NU KI GROTE KUNST Stad en Omgeving. Uitslaande brand in de Spanjaardstraat AGENDA Het bezoek van Turnlust aan Bath m „EEN GOEDE KANS VOOR IEDEREEN" De weg van Schoorl naar zee officieel geopend a/s Brandweer zocht zich een weg in wirwar van stegen, s/oppen en pakhuizen Bestrijdt de Coloradokever Openbare promotie aan het Murmellius Gymnasium HOOFDPIJN van alle voorradige Zomergoederen in tegen sterk verlaagde prijzen AANVANG VRIJDAG 15 JULI 1949, DES MORGENS 9 UUR Van 18 t.m. 30 Juli OOK IN DE OPRUIMINGSTIJD GELDT VOOR IETS GOEDS te SCHAGEN op Donderdag 21 Juli 194 1 Radicale oj EXTRA KC LUXE- en I LEDERWA ARTIKELE Enkele m KLEINMEU1 Langestraat 7 FILIAAL ALKMAAR, LAAT HOEK PAYGLOP Om kwart vóór acht zoemde gister avond in de woningen van de Alk- maarse brandweerlieden het brand alarm. Een stem klonk door de loud speaker: ..Brand in de Spanjaardstraat in de rubbermattenfabriek „Caruma" Weinige minuten later repte zich een aantal brandweerlieden in uniform door Alkmaars straten op weg naar de brandweerkazerne. Tien minuten vóór acht stond de grote ladderwagen op de hoek van de Spanjaardstraat en Slik- steeg, twee minuten nadat de eerste reddingploeg met schuimblusapparaten reeds op het terrein van de oefening waren gearriveerd. Gelukkig maar een oefening Inderdaad, het was slechts een oefe ning. Gelukkig, want als het mocht ge beuren dat er brand ontstaat in het blok dat wordt begrensd door Span jaardstraat, Kooltuin, Luttik Oudorp en Mosterdsteeg is het leed niet te over zien. Niet alleen staat in dit blok van oude woningen en pakhuizen de rub bermattenfabriek ..Caruma" een per ceel waarin veel brandbare goederen zijn opgeslagen, ook de pakhuizen van de firma Jan de Vries met zijn chemi caliën, de wasfabriek van Van der Burg, de borstelfabriek van Boon, de tabaksfabriek van Helling, zijn alle ob jecten waar het vuur gretig voedsel zou vinden. Daarom had de brandweercomman dant, de heer J. van Maarleveld deze oefening uitgeschreven in deze om geving. „Bij deze oefening", zo ver telde ons de heer Van Maarleveld, speelt de snelheid geen rol. Hoofdzaak is dat de corpsen op de hoogte worden gebracht van de situatie in dit zo brandbare huizenblok. Als het onver hoopt mocht gebeuren dat hier brand zou uitbreken, ben ik er van over tuigd dat de brandweerlieden over vijf jaren zich de situatie nog zullen her inneren. Dat is bij het uitbreken van een brand van onschatbare waarde". Een wirwar Wij waren gisteravond in de gelegen heid de wirwar van stegen, sloppen en pakhuizen in de buurt van Spanjaard straat, Sliksteeg en Kooltuin eens op te nemen. Duidelijk werd dat de Alk- maarse vrijwillige brandweer voor een zeer zware taak zou komen te staan als daar inderdaad de rode haan victorie zou gaan kraaien. De oefening van gis teravond heeft echter geleerd op welke manier een eventuele brand het best kan worden bestreden. Van de rondom liggen huizenblokken af en door ver schillende steegjes tussen het reeds ge noemde gevaarlijke blok zou het vuur te bereiken zijn en waarschijnlijk is dat een brandhaard geïsoleerd zou kun nen worden. Na de oefening aan de Spanjaard straat ging men naar de Omval waar enkele proeven werden genomen. Op twee" plaatsen werd een hoeveelheid rubber in brand gestoken. De bedoe ling was om proefondervindelijk vast te stellen of men rubber beter met wa ter dan wel met schuim en water kan bestrijden. Bij deze oefening vond een „droevig" ongeval plaats. Een onzer collega's, die het naadje van de kous wilde weten stond slechts nkele meters van de vuurhaard welke met water moest worden bestreden. Een ongelukkige manoeuvre van de spuitgast trof onze collega, in plaats van de brandende rubber, met het nare gevolg dat het water in zijn schoenen kwam te staan, zijn blocnote niet meer was te beschrij ven en zijn potlood sneuvelde. Deel- Uit diverse berichten en persberich ten blijkt, dat in het Zuiden, Midden tn Oosten van ons land nog betrek kelijk weinig larven van de Colorado kever voorkomen. Deze larven zijn gedeeltelijk bijna volwassen. De geringe besmetting met kevers en volwassen larven is het ge volg van de intensief gevoerde be strijding in 1948 en van de ongunstige weersomstandigheden van het vorige seizoen en dit voorjaar. Gedurende de laatste week zagen wij echter plaatselijk een sterker op treden van larven, terwijl Maandag 4 Juli veel eitjes waren afgezet. Tenzjj het weer opnieuw een koel karakter zou aannemen, mogen wij ver wachten, dat de besmetting zal toene men. Wanneer de nodige bestrijdings maatregelen dan achterwege blijven, gaan de in 1948 bereikte resultaten on getwijfeld teniet. Hoewel de schade dit jaar door het Jate optreden beperkt zal blijven moet de Plantenziektenkundige Dienst ajje telers van aardappelen er met klem opwijzen, vóór de oogstwerk- 7camheden beginnen, nogmaals het r.ardappelgewas grondig te inspecteren f-n overal waar een aantasting wordt waargenomen, ook ai is deze gering tot bespuiting of bestuiving over te gaan. Deze behandeling dient grondia en nauwgezet te worden uitgevoerd. Alleen dan kan men bereiken, da- men midden in de drukke oogstwerk- zaamheden geen moeilijkheden zal ondervinden. Houders van volkstuinen en alle par ticulieren die aardappelen verbouwen, wordt met nadruk aangeraden, vóór hun vacantie hun perceeltjes onder handen'te nemen. neming sprak uit de ogen van de om standers, in ieder geval waren vele ogen betraand, die door dit inter mezzo bijna vergaten, dat de rubber- brand sneller met water dan met schuim geblust kan worden. Bespreking tot slot Na afloop van de oefeningen kwamen de mansclfappen in café „Tom" bijeen waar een en ander aan een bespreking werd onderworpen. Onder andere deel de 'e heer Van Maarleveld mede dat men hoopte om op 17 Augustus het zeventig-jarig bestaan van het brand weercorps te herdenken. Een verheu gende mededeling voor de brandweer lieden was dat hun verzekering van 10.000 tot 40.000 was gesteken, dank zij de medewerking van het gemeente bestuur. I Bevorderingen. Wensdagmidag had onder grote belangstel ling van de zijde der ouders de gebruikelijke openbare promotie onder presidium van het curatorium plaats. Na de inleidende muziek uitgevoerd door drie leraren met cello» fluit en plano, heette de president-curator alle aanwezi gen hartelijk welkom. Hij hield een boeiende beschouwing over de grote culturele waarde van de klassieke opleiding op het gymnasium en deelde daarna de medaille uit aan de leer lingen, die tot de universiteit zijn toegelaten. Ook de leerlingen van de jaargang 1945 kregen de medaille, die him toentertijd niet uitgereikt kon worden. De twee gebroeders Geusebroek uit Heer- hugowaard, die resp. het einddiploma A en B verworven hebben» hielden bij wijze van af scheid namens de gehele 6e klas een beknopte voordracht. Ze hadden als onderwerp gekozen: „Iets over Sophocles en Euripides", en het periodiek systeem van Mendeljejff in de Schei kunde. Een leerlinge der 3e klas, Grietje Hornstra, wisselde de toespraken af met pianomuziek. Ten slotte deelde de rector met een toepasselijk woord de bevordering mee, waarbij enkele leer lingen cum laude bevorderd werden en de president-curator aan de verdienstelijkste leer lingen een mooi boek als prijs uitreikte. Een boek als geschenk van de Franse Legatie werd toegekend aan een leerling der 4e klas. Tot slot sprak de rector een afscheidswoord tot de 6o klas. Bevorderd. De volgende leerlingen van het Murmellius- Gymnasiurq zijn een klas verhoogd: Klasse IA: Klazien de Boer, Schagen; Egbert Bouman, Oudendijk; Frans Bijlsma, Bergen; Aat Destrée, St. Pancras; Machteld van Foreest, Heiloo; Kees van Geel, Hoom; Elsje van Gelder, Bergen; Dick Hop, Stom- petoren; Janny Hornstra en Elly Swart, Ber gen; Annie Verbeek, Egmond (cum laude); Gerdie Verkuyl, Bergen; Gré Visser, Heiloo; Kick de Wit, Oudkarspel; Bep Wijker, Eg- mond; Jaap Zwaanswijk, Heiloo; Bertie Bak ker, Bergen (cum laude en prijs). Klasse IB: Karei Ackema, Emmy Adolf, Hugo Blankers 't Hooft, Rolf Grambergen, Inge van Hoek, Lex v. d. Horst, Helm Jansen en Hans Kaper (cum laude en prijs); allen te Alk maar; Toos Ovinge, Wieringerwerf (cum laude); Theus Roos, Johan Scholten (cum laude), Nel Smink (cum laude) en Anneke Steensma, allen te Alkmaar; Els Visser, Heiloo; Hans v. Wijk, Alkmaar; Liesje Ypma, Bergen; Marjolein Zwanenburg, Alkmaar. Klasse IIA: Redmer Bouwman, Midden- Beemster; Frederique v. d. Brink, Assendelft; Gerrit Doekes, Castricum; Tristan Haan, Scha- gerbrug (cum laude en prijs); Henri ten Holt. Groet; Attie Langendoen, Driehuizen; Alain du Perron, Bergen; Annelies Pette, Hoorn; Akke de Vries, Egmond; Doortje Wiegman, Bergen; Jan Duinker, Castricum (cum laude); Hugo Brandt Corstius, Utrecht. Klasse IIB: Bea Borsjes, Heiloo; Kees Bijvoet, Alkmaar; Herpert v. Foreest, Heiloo; Liesbeth Groeneveld, Alkmaar; Jan de Groot, Kippolytushoef; Elly Hoytink (cum laude en prijs), Albert Jongmans, Gerard Landman en Jan de Mik, allen te Alkmaar; Tineke Moll, Heiloo; Ru Mulder, Alkmaar; Roel Nes, Lut jewinkel; Tonny de Nijs, Schagen; Anno van Schoten, Alkmaar. Klasse III: Anneke Alblas, Bergen; Ti neke Bogtstra, Heiloo; Nel Boot, Alkmaar; Wim van Geel, Hoorn; Wouter van Gelder, Bergen; Jeanet Gerling, Heiloo; Bert van Gor- cum, Alkmaar; Grietje Hornstra en Rem Huy- gens, Bergen; Ellen Kisman, Uitgeest (cum laude en prijs); Fred KÖhne, Heiloo; Piet de Koning, Alkmaar; Wim Kriek, Scharwoude; Hans Kuyten, Groet; Anneke Lugthart, Alk maar; Jan Muntjewerff, Oterleek; Anneke Muntjewerff, Alkmaar; Guul Plug, Egmond aan den Hoef; Dick Schenkeveldj Alkmaar (cum laude); Joop Schermerhom, Groot-Scher mer; Corry Schmidt, Marga Schoen en Lya Steinz, Alkmaar; Ad de Waal en Isa Wijker, Egmond; Jan Vis, Bergen. Klasse IV: Jannie Akkerman, Alkmaar; Tan Bakker, Zijpe (cum laude en prijs); Rie Bant, Groet; Jeanne Beeker, Beverwijk (cum laude); Henk de Boer, Schagen; Ru Botte- manne sn Klaas Buis (cum laude en prijs van de Franse Legatie), Alkmaar; Dolf Grunwald, Bergen; Aart Hoogcarspel, De Rijp; Bernard Hoytink, Alkmaar; Heieen ten Holt, Groet; Jan Lassche, Philip Mees, Simon Polman en Jopie Schenkeveld (cum laude), Alkmaar; Ruth Schuil, Bergen; Jan Slomp, Hoom; Hans Swier, Enkhuizen; Wim Wynands, Alkmaar. Klasse V: Piet Bakker (B), Slootdorp; Piet Berkhouwer (A), Alkmaar; Flip Boerrigter (B), Bergen; Hans Cloeck (A), Alkmaar; Betty Deutekom (B), Noord-Scharwoude; Joost van Gelder (A), Bergen; Frits Korthals Altes (A), Amsterdam; Jetta do Lange (A), Bergen; Kees Maats (A), Alkmaar; Suus Meier (A), Heiloo; Hans Olie (B). Alkmaar; Kees van Soest (B), en Hankie Struyk (A), Bergen; Margot Vis ser (A), Heiloo; Piet de Vries (A), Hoom; Nettie Zeeman (A). Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. REGISTRATIE EN DOMEINEN Benoemd tot adjunct-commies der reg. en domeinen ter inspectie registra tie en successie te Alkmaar J. Santber gen aldaar. (Ontleend aan onze Advertentierubriek) donderdag Harmonie Theater, 8 uur: Titanenstrijd (14 j?ar); Victoria Theater, 8 u.: Spion nen aan de Theems (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Are. de Triomphe (boven 18 jaar). VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Berlin expres (boven 18 jaar); Victoria Theater, 8 u.: De vrouw uit Shanghai (boven 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Canyon Pas sage (14 jaar). Zeilwedstrijden op het Alkmaarder Meer De nationale zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer worden dit jaar ge houden op 20, 21, 22 en 23 Augustus. Ook ditmaal is de organisatie in han den van de Zaanlandse Zeilvereniging „De Onderlinge", Zeil en Watersport vereniging „Uitgeest" en de Alkmaar- se Roei- en Zeilvereniging. Tevens zullen op deze dagen onder linge wedstrijden worden gehouden, zomede op Zondag 21 Augustus de traditionele jollenwedstrijden voor bekende figuren en oud-jollenzeilers. Zwemwedstrijden R.K. scholen Gisteren werden in het zomerbad ewemwed- strijden van de Alkmaarse R.K. scholen gehou den. Het weer was schitterend voor dit water festijn. Het \yas jammer dat niet alle scholen de beschikbare goede zwemmers en zwemsters voor de wedstrijden opgaven. De heer Vemooy zei in zijn openingswoord dat ook op het gebied van het schoolzwem men en de schoolwedstrijden van Alkmaar de victorie begint. Dit zal ongetwijfeld stimule rend op andere gemeenten werken. Tenslotte dankte de heer Vemooy de burgemeester, mr. dr. Wytema, de organisatoren en niet in het minst de heer Van der Griendt. De heer Van Drunen onderstreepte nog eens dat niet alleen moet worden deelgenomen door een geselecteerd ploegje, dat een hoge winstkans op de beker heeft, Prijzen zijn bij zaak; de hoofdzaak is dat zoveel mogelijk kinderen de zomersport beoefenen en eens in het jaar in een wedstrijd tegen elkaar uit komen. Broeder Alexius kan tevreden zijn en met een genist hart de deur van dit seizoen slui ten. De schoolwedstrijden 1949 zijn uitste kend geslaagd. Schoolslag. Afdeling D: le prijs: St. Willibrordus- school (beker), 3 min. 5.5 sec.; 2e prijs: St. Adelbertusschool, 3 min. 14.4 sec. Afdeling C: le prijs: St. Laurentiusschoo! v. g. 1. o. (Beker), 3 min. 13,7 sec.; 2e prijs: Lyceum 3 min. 29.7 sec. Estafette. Afdeling D: le prijs: St. Bavoschool (me daille), 1 min. 46.2 sec.; 2e prijs: St. Adel bertusschool, 1 min. 46.4 sec. Afdeling /C: le prijs: St. Laurentiusschool v. g 1. o. (medaille), 1 min. 40.6 sec.;2e prijs: Lyceum 1 min. 56.2 sec. Meisjes, 8 x 25 m. schoolslag. Afdeling D: I. St. Josephschool (wisselbeker) totaaltijd 192.2 sec.; snelste tijd Elly van Veen 22.4 sec. II St. Agnesschool,( 201. sec. .diploma); snelste tijd Ria Leek 20 sec* Estafette 5 x 25 m. vrije slag. I Mariaschool (medaille). Afdeling C: I St. Annaschool v. g. 1. o. (wisselbeker); II Lyceum (diploma). Esta fette: I Annaschool (medaille); II Lyceum. Afdeling B: I Lyceum (wisselbeker); II Julianaschool. Estafette: I Lyceum. Welkom in het vaderland Op 26 Juli a.s. zal het troepentrans portschip „Zuiderkruis", komende van Tandjong Priok te Rotterdam arrive ren. Met dit schip repatriëren uit onze omgeving o.m. de volgende mili tairen: korp. N. J. Goedhart, Hogeweg 9, Uitgeest; sold. G. Veltrop, Purmer- land 199, Purmerend; sergt. C. G. Führ mann, Achterdam 31, Alkmaar; sold. A. J. Koopmans, Nieuwpoortslaan 49, Alk maar; sergt. J. Sopar, Peperstraat 29, Purmerend; TKZM P. Koedijker, 191 Koedijk; mam. I M. Bakkum, Hooge- weg 34, Uitgeest; marn. II S. Damiaans, Kanaaldijk 280, Koedijk; marn. I A. Gaarthuis, Popelmanslaan 37, Alkmaar; marn. I H. Haringa, Voorweg C 118, Schoorl; marn. II M. Rijbroek, Rem- brandtstraat 27, Alkmaar; marn. I C. Versteeg, Helderseweg 23, Alkmaar; Str. I K. Booy, Geest 18, Alkmaar; rad. monteur I W. P. Breeuwer, dr. v. Pelt- laan 9, Bergen; Srt. II J. Govers, K. v 't Veerjtraat 98, Alkmaar; vernec I K. Meester, Jisperweg 16, Beemster en korp. M. Hethari, Tuindwarsstraat 9, Alkmaar. Mutaties bij de P.T.T. De hulpbestellers B. Snelling Berg en A. C. Zijp, beiden te Alkmaar, zijn be noemd tot besteller. De heer W. Meijer, monteur bij de PTT te Alkmaar, werd benoemd tot monteur le klasse. De besteller K. Boonacker te Anna Paulowna werd verplaatst naar Alkmaar. Per 1 Aug. a.s. is benoemd tot employé 3e klasse in vaste dienst bij de PTT H. R. Peters te Bergen (N.-H.), Voor dien op arbeidsovereenkomst. BRITANNIA BASISEXAMEN De commissie belast met het afnemen van het Britannia Basisexamen en het Middenexamen A te Alkmaar is samen gesteld als volgt: drs. C. M. Breed, leraar in de Engelse taal en letterkun de aan het Utrechts Lyceum te Bilt- hoven. voorzitter; dra. mevr. J. M. G. van der Sfok-Gerritsen, gecomitteer- de vanwege de raad van toezicht. Koning voetbal ten dienste der t.b.c.-bestrijding De Alkmaarse Vereniging tot Be strijding der Tuberculose brengt alle initiatief-nemers en medewerkenden aan de zeer geslaagde voetbalwedstrijd „AmbtenarenBouwvakarbeiders" op het Alkmaarveld, Westerweg, op Za terdag 9 Juli J.I., hartelijk dank voor het behaalde succes. De vereniging, mocht een bedrag van f 179.10 in ont vangst nemen. Ook uit deze avond blijkt weer de grote sympathie en het medeleven met onze patiënten. Klaas Boot eindigde op de achtste plaats De Nederlandse turnkampioen Klaas Boot heeft opnieuw een mooi succes geboekt door in Luxemburg bij het Zeslanden-tournooi op de achtste plaats te eindigen. De Zwitser Tschabold, die als eerste eindigde, slaagde er in zeven punten meer dan Boot te veroveren. De Nederlander Linde eindigde op de veertiende plaats. Vos werd nummer vijftien en Krull negentien. In totaal waren er twintig deelnemers. Burgerlijke stand Geboren: Cornelia M., d. van C. van Kampen en S. Zwart. Johannes J„ z. var F. J. Meur en M. Veel. Cornelis Th., z. van J. Blok en J. H. Jongejan. Cornelis P., z. van P. C. Rood en G. Oudejans. Gerard, z. van G. Rentenaar en H. A. van Schel- tinga. Getrouwd: Petrus de Zeeuw en Margaretha Fernee. AlkmaarA.F.C. Hedenavond om 7 hur vindt boven genoemde wedstrijd plaats. Beide ploe gen, die volledig uitkomen, kunnen een aardige wedstrijd spelen. Er wordt op het terrein van Alkmaar gespeeld. Turnlust, op bezoek in Bath, heeft daar een uitstekende indruk ge maakt. Men heeft in ons blad over haar ver richtingen reeds uitvoe rig kunnen lezen. Thans - 1 publiceren wij een twee tal foto's, op het bezoek betrekking hebbend. Boven: De ploeg mar cheert met wapperende vlaggen van het hotel naar de Guild-Hall. Onder: Een menselijke pyramids,die als beeld van kracht en lenigheid veel bewondering oogst te. Naar wij vernemen, zullen er bij de opruiming, die BATA op a.s. ZATERDAG begint, werkelijk tyjzondere koopjes te halen zjjn. Speciaal treft men er een enorme keuze in damesschoenen aan, tegen zéér, zéér lage prijzen! Maar ook in kinder- en herenschoenen zullen er zeer bijzondere aanbiedingen .zijn. De lezers, die willen profiteren, raden wij aan om van deze gelegen heid tjjdig gebruik te maken. Reeds veertig jaar geleden werd door de mannen, die met ver vooruitziende blik zagen, dat voor de landbouw en veeteelt bedrijvende plattelandsgemeen te Schoorl 'n toekomst lag als seizoen plaats het waren de oprichters van WV Noord Kennemerland gewezen op de wenselijkheid van een verbinding met de zee dwars door het duin. Een lang-gekoesterde wens is nu in ver vulling gegaan. Woensdagmorgen begaven gemeente bestuur, VVV-bestuur, verschillende autoriteiten en belangstellenden zich naar het beginpunt van het nieuwe ge deelte, waar de vlaggen al vrolijk wap perden. Burgemeester mr. C. A. J. Jochems heette hier, midden in het duinland schap, allen hartelijk welkom. In zijn rede wees de burgemeester er op hoe reeds in November 1929 in het Handels blad de aanleg van een weg naar zee was bepleit en hoe het thans voor de heer Stenneberg, de laatste van de op richters van WV Noord-Kennemerland een blijde dag moet zijn, de opening te kunnen bijwonen. Reeds in 1918 werd met een weg begonnen, de z.g. Mun- nikenweg, aangelegd door de te Ber gen geïnterneerde Duitsers. Er zou nog een oorlog voorbij moeten gaan om de situatie zó rijp te maken dat door trekking van de weg naar zee voor de hand lag. In de bezettingstijd werd het zandpad door de Duitsers bestraat en ontstond de Munnikenweg zoals hij nu is. De helft van de verbinding was er dus. In zijn vergadering van 30 Januari 1948 besloot de gemeenteraad van Schoorl in principe tot doortrekking van deze weg naar zee. De weg- zou 1840 meter lang worden, vijf meter breed met een verharding over een breedte van drie meter en hij zou uit komen 180 meter ten Zuiden van paal 29, dat is net tegenover de dam, Jie daar in de buurt ligt. De kosten wer den geraamd op f 35.000. De Raad nam dit besluit niet, dan nadat hij zich ver gewist had van de instemming van de Directie van het Staatsbosbeheer. Burgemeester Jochems betuigde nog maals zijn hartelijke dank aan de heer Steyn voor diens medewerking en te vens aan de Houtvester te Alkmaar en de plaatselijke ambtenaren van het Staatsbosbeheer, waarbij de heer Stoel- horst in 't bijzonder werd genoemd. Met deze zeer belangrijke toestem ming, aldus spr., was de zaak nog lang niet in orde. De Planologische Dienst had ook een woordje mee te spreken en ook de Dienst van Rijkswaterstaat, want zonder toestemming van deze laatste mocht de weg niet door de duin- reep. De gemeente ondervond ook hier alle medewerking. Hiermede waren echter nog niet alle hindernissen ge nomen. De hoogste en moeilijkste moest nog komen, n.l. de financiële bar rière. Ged. Staten vonden dat de ge meente niet meer aan de weg ten koste mocht leggen dan f 25.000en de begroting was 35.000. Hier bracht Ir. Van Rossum du Chattel, hoofdinspec teur Rijksd. Uitv. Werken, hulp en uitkomst, door zich bereid te verklaren de aanleg van de weg als DUW-object te subsidiëren. Na ettelijke conferen ties, vertelde mr. Jochems verder, waarin de heer Van Rossum du Chat tel zich beijverde hem in te weiden in de geheimen in werkelijk zeer inge. wikkelde berekeningen van de DUW, kwam tenslotte na veel cijferen een!' opzet, waarbij financieel de uitvoering Ij var. 't werk verzekerd was. De burge. meester bracht de heer Van Rossum du Chattel hartelijk dank voor zijn be langrijk aandeel in de totstandkoming!. yan de weg envoor zijn bijdrage I in sprekers persoonlijke rekenkundigs f ontwikkeling. Zijn rede vervolgende, wees spr. er 1 op hoe nu de practische uitvoering na-,; derde. Bij de aanbesteding kwam alsi laagste inschrijver uit de bus Gebr. Min te Bergen met 37.900. Gebr. Min, dien in Schoorl reeds vele werken op hun H naam hadden staan, zouden ook de Zee-i weg maken. Begin Maart werd begor.- nen met als streefdatum het begin vanB dit seizoen. Dank zij hun vlot en ener-l giek aanpakken bleef teleurstelling 0 uit en is er alle reden tot tevredenheid! met het resultaat. Spreker bracht hul-H de aan Gebr. Min en richtte verder :ioj| woorden van dank tot de HoofdingenM eur van de Prov. Waterstaat en ande-| ren. die zich verdienstelijk hadden maakt. En nu aldus eindigde burgemeesl ter Jochems zijn rede nu staan v.iï aan het begin van de nieuwe weg naf zee. .Wij stellen ons van deze weg, ui: 'n oogpunt van plaatselijk belang, veell voor, omdat wij daarvan verwachten! een stimulering van het vreemdelingen verkeer, dat de kurk is waarop Schoor!^ drijft of zal komen te drijven. De wega heeft echter ook betekenis uit een oogpunt van algemeen belang. Neder-| land met zijn dichte bevolking beschik!! relatief over slechts weinig recreatie-Ij gelegenheid. Schoorl heeft die gelegen-f heid op deze manier kunnen verruimen!' en prijst zich ook uit dien hoofde ge-f, lukkig de weg te hebben kunnen aan-f leggen. Ir. Gerbranda, inspecteur van he: Staatsbosbeheer, zei steeds bang te zjjn geweest voor alles wat het natuur schoon zou kunnen benadelen. Hi| wenste Schoorl geluk met deze weg en sprak de hoop uit dat hij mee zou hel pen bijdragen tot de bloei van de ge meente. De bper v. d. Garde Jr., voorzitter van WV Noord-Ker.nemerland, sprak zijn grote vreugde uit over de vervul ling van een door VW reeds jarcr, gekoesterde wens De heer Stenneberg, de enige nog i leven zijnde van de oprichters vanl VW uitte zijn blijdschap over het feilj aat hij deze dag nog mocht meemaker.| en hoopte dat het mocht blijken d: ook langs deze weg in het belang va Schoorl is. De heer Maars, consul ANWB coir.-l plimenteerde Schoorl namens de AS'I WB, omdat duizenden leden strakl| zullen genieten in mooi Schoorl. Toen was het de beurt aan mevr. J.l C. Jochems om de laatste hindernis! weg te nemen die de weg nog afsloot! Nadat de kleine Ria Tak na de symbo-| lische handeling bloemen had aangeb den, gingen allen zeewaarts langs dl weg die voerde door een schilderachtf ge streek. Aan het strand was het heer-I lijk toeven op deze zomerse dag. Hei strandleven kon beginnen: een tentjsl verrees, baders zochten verkwikkinjl in het frisse water, een ijsmannetjil was reeds van Camperduin zuidwaarts getrokken Algemene kennisgeving Heden overleed in het St. Elisabeth Zieken huis, Mejuffrouw JANSJE VAN DEN BERG, in de ouderdom van 78 jaar. C. E. MIJLHOFF, Ex.-Test. Alkmaar, 12 Juli 1949. Ritsevoort 10 (Splinterhofje) De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrij dag op de Gemeente- Begraafplaats. Vertrek van het St. Elisabeth Zieken huis voorm. elf uur. .flink net meisje gevraagd van 8 tot 3 ui Mevr. HAIJTEMA, La gestraat 107. net dienstmeisje gevraagd. Fricscheweg 2 B. Gewaagd flinke bakkersknecht, genegen een wijk te vente BAKKERIJ RUS, Heiloc woningruil. Aangeboden huis bev. kamers, beneden en 3 s kamers en badkamer grote zolder te Heiloo. Gevraagd huis te Heil of Alkmaar. Brieven ond no. A 155 bur. van dit bi FRIEZEN fan ALKMAI Kreaze jongeljue, dy fanwegen oerplaetsing tige tsjinroun is by it sy jen nei in plakje om h£ ren eigen hüsh&ldinkje - te setten, dogge in bir op harren lénsljue yn Al maer, har to helpen oi in part fan in hüs, desnoa mei gebrük fan koke Hja is forpleechster en g negen ta lichte forplegin Brieven onder no. A 1! bur. van dit blad. Te koop gevraagd: Brieven ond. no. A 151 bureau van dit blad. 'w ma!»r nu?» ijpr Sijfy VRIJDAG 15 BEI! IETS J.W sas;

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2