Seizoen Opruiming Stad ea Omgeving, Politiemannen zwemmen in recordtijd AGENDA Het Waagc. Turmust neemt afscheid van Bath En slaan de Waterratten met 3-1 Districtswedstrijden in het Zomerbad lO dagen fantastisch lage pryzen voor kwaliteitsmeubelen» welke ver beneden kostprijs wor den verkocht. Langestraat zal officieel worden geopend Bevorderingen aan Rift, Hogere Burgerschool Het is een goede gedaehte geweest van de Rijkssportvereniging district „Alkmaar" om de wedstrijden voor de zwemkampioenschappen van het dis trict West van de Nederlandse politie- sportbond in dit fraaie bad te houden, zo zeide gistermiddag de heer Timmer mans, hoofdinspecteur van politie te Velsen, tijdens een korte rede, die hij uitsprak na afloop van de wedstrijden, die in het Zomerbad aan de Sport- laan zijn gehouden. De heer Timmer- meter borstcrawl voor veteranen werd in de wacht gesleept door v. Eyken met 37.9 seconden. Bij de junioren werd K. v. d. Plas (HPSV) eerste (31.9 sec.) en A. Koningstem (APGS) tweede met 32.9 sec. Bij de nieuwelin gen won H. Emmerik (APGS) in 37 sec., op de hielen gevolgd door A. van Savoyen (Hermandad) in 37.2 sec. Een politiereccrd werd gevestigd op het nummer 500 meter borstcrawl voor senioren. Hier werd G. Methorst van HPSV eerste in 7.29.2. G. Steenhouwer van APGS werd tweede in 8.00.6. Een tweede record werd gevestigd op de 3 x 50 meter wisselslag estafette door mans bracht dank aan de organisato- 1 het trio Van DijkDe RooMethorst ren van de wedstrijden, aan directie en personeel van 't Zomerbad, voor het welk geen moeite te veel was en aan de Alkmaar-c zwemvereniging „De Alk- maarse Waterratten D.A.W." die als gastvrouw optrad. Spreke- richtte zich met enkele woorden tot de politieman nen, die nog geen lid van de sportbond zijn, en drong er op aan, dat verzuim in te halen. De wedstrijden zelf, die een vlot ver loop hadden en waarbij om de ver schillende titels hard gestreden is, wer den bijgewoond door een aantal po- litie-autoriteiten uit verscheidene de len van Westelijk Nederland. De hoofdcommissaris van politie te Am sterdam, kolonel Kaasjager, zijn colle ga uit Haarlem, overste Fonteyne, de Alkmaarse politiecommissaris, de heer Dreeuws. zij allen woonden de wed strijden bij evenals de gewestelijke commandant der Rijkspolitie, overste Gerritsen, die na afloop de prijzen uit reikte, de commissaris uit Den Haag de heer Thyssen en de districts-com mandant district Alkmaar, mr. v. d. Steur. Aan de verschillende nummers werd deelgenomen door leden van het dis trict Alkmaar, van HPSV uit Den Haag. van APGS uit Amsterdam, van PSVH uit Haarlem, van Hermandad uit Rotterdam, van PSVV uit Velsen en van BloemendaaL Het programma werd besloten met twee polo-wedstrij den, de eerste tussen twee politie- zeventallen, een A-ploeg en een B- ploeg, die echter beide slechts met zes man in het water verschenen, waarbij na rust nog een uitvaller de gelederen extra verzwakte. Deze wedstrijd had dan ook een onderling karakter. De uitslag was 11 onbeslist. Ernstiger werd de ontmoeting tussen DAW en een politiezevental opgevat. Hier werd fel gestreden en ondanks de taaie ver dediging door de Alkmaarders, zijn de Waterratten er niet in geslaagd, zich de fel aanvallende politiemannen van het lijf te hopden. Met 31 moest DAW tenslotte het onderspit delven. De eigenlijke wedstrijden Het wedstrijdprogramma zelve bood negen verschillende nummers. Het nummer 50 meter rugslag junioren, waarvoor één prijs beschikbaar was, werd gewonnen door G. J. Timmer mans (PSW) in de tijd van 40.3 sec. Bij de nieuwelingen (eveneens één prijs) won v. d. Plas (HPSV) in 42.9 seconden. Vijftig meter schoolslag voor vete ranen werd gewonnen door A. van Eyken van HPSV in de tijd van 45 sec. De zelfde wedstrijd voor junioren werd in twee series verzwommen, ter wijl hier ook twee prijzen te behalen waren. Bij de junioren werd C. Wijn belt uit Den Haag eerste (tijd 40 sec.), gevolgd door de Rotterdammer C. Vlietstra van Hermandad in 41.5 sec. Drie prijzen waren beschikbaar voor de 50 meter schoolslag voor nieuwe lingen. 1. F. J. v. d. Put (HPSV) 44.1 sec., 2. W. Janknegt (Hermandad) 45.3 sec., 3. H. Loerakker (PSVH) 46.7 sec. De eerste prijs in het nummer 50 Alle meubelen worden VOLLEDIG GEGARANDEERD en zijn bekleed met de beste wollen stoffen. Wij verkopen o.a.: ZWAAR ENG. HUISKAMER van 790.— nu 593.compl. MASSIEF EIKEN HUISKAMER van 690.— nu 49§<compl. PRACHT EIKEN HUISKAMER van 725.— nu 545.compi. UNIEKE ENG. HUISKAMER van 950.— nu 759^compl. Een juweel van een SLAAPKAMER van 765.— nu 593.compl. VLOTTE ENG. THEEMEUBELS van 98.nu 73.— Totaal 30 diverse kamers met een garandeerde korting van 2040% Om deze lage prijzen volledig te waarderen moet U de kwa liteit van nabij gezien heb ben. Geen overjarige meube len, doch uitsluitend modellen van dit jaar. Vrij entrée, het verplicht niet tot kopen. van HPSV in de tijd van 1.46.6. Tweede werd de ploeg Van DijkHoopsv. d. Kolk in 1.56.0. En voor de derde maal kwam een nieuw record uit de bus, toen P. de Hoog van Hermandad de 400 meter schoolslag voor senioren in 7.10.6 aflegde. Tweede werd hier F. Verbrugge van APGS in 7.14.2. Op het persoonlijke nummer 3 x 25 meter wis selslag won S. B. Methorst van Her mandad met 1.02.2, gevolgd door Detz van APGS met 1.14.9. Vermelden wij tot besluit de uits.a- gen van het popduiken: 1. G. Steehou wer (APGS), 18.2 sec.; 2. T. Meyer (HPSV) 20 sec.; 3. Post (Bloemendaal) 21 sec. Het nummer vijftig meter ge kleed zwemmen tenslotte werd gewon nen door G. Wijnbelt (HPSV) in 0.53.0 tweede werd J. J. Leeflang (Herman dad) in 0.55.5. Nu de Langestraat langzaam maar zeker haar voltooiing nadert, hebben de middenstanders uit deze winkel straat met elkaar overlegd wat ze zul len doen om het verloren terrein te herwinnen. Men is in de Langestraat niet bijster te spreken over het tijd stip en de duur van de herstelwerk zaamheden. Op 1 April werd met het werk in de straat een aanvang ge maakt en sinds die tijd hebben de mid denstanders aldaar enkele tienduizen den guldens schade geleden. Zo bleef een tabakshandelaar, die altijd grif van zijn rantsoenen sigaretten afkon, nu met een groot overschot zitten. Enige tijd geleden organiseerde de Langestraatvereniging een vergadering welke zich in een zeer grote opkomst mocht verheugen. Men besloot niet over de gedane zaken na te kaarten doch alle moeite te zullen doen het verloren terrein terug te winnen. Door de vergadering werd het vol gende voorstel aangenomen: Iedere klant, die in de week na de officiële heropening van de straat bij een winkelier, caféhouder etc. in de Langestraat een aankoop van 1 1 of meer doet zal een bon ontvangen. Het doet dus niet ter zake of men voor f 1 of voor f 500 ineens besteedt; men krijgt één bon tegelijk. Wie aan het eind van de week de meeste bonnen heeft, zal hiervoor een bedrag van f 200 ontvangen. Dit zal worden uitbetaald in cheques van f 5 die in de Langestraat moeten worden besteed. Voorts zal er een prijs van f 100 en één van f 50 zijn. Er zijn ook vele prijzen in natura be schikbaar gesteld die in de betreffen de week in de etalages van de winke liers te bezichtigen zullen zijn. De datum van deze „Langestraat- week" zal worden vastgesteld zodra de Langestraat gereed zal zijn gekomen. Aan de officiële heropening van de straat wil men ook een feestelijk tintje geven. Er zullen spandoeken aange bracht worden en ook de zuilen, die op acht October de Langestraat sieren, zullen niet ontbreken. Men zal trach ten een muziekcorps te engageren en natuurlijk ontbreken ook de nodige vlaggen niet. De burgemeester zal wor den verzocht de Langestraat te openen. Of mr Wytema hieraan zal voldoen is uiteraard nog niet met zekerheid te zeggen. Wij hopen binnenkort de datum van de officiële heropening en de daaraan verbonden attracties te kunnen publiceren. (Ontleend aan onze Advertentierubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 u.: Berlin expres (boven 18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De vrouw uit Sjanghai (boven 18 jaar); Cinema Americain, 8 u.: Canyon Passage (14 jaar). ZATERDAG Bioscopen zie Vrijdag, aanv. 7 en 9.30 u. Gulden Vlies, 8 uur: Cabaret Dansante. Egmond aan Zee, 2.30 u.: Kampioen schap van Noord-Holland: Terreinrace. Vereniging van verlofhouders opgericht1 Gistermiddag werd in café Bakkum aan het Ritsevoort een vergadering van Alkmaarse verlofhouders gehouden. Daar men van mening was dat de verschillende belangen van de verlof houders niet voldoende door de be staande organisaties worden behartigd werd besloten een nieuwe vereniging op te richten. Het actiecomité, waarin de heren Molenkamp, Bakkum en Tromp hebben zitting genomen, heeft kort geleden een bespreking met burgemeester Wytema gehad. Het voornaamste punt van be spreking was het aantal vergunningen, dat naar de mening van de verlofhou ders veel te laag was. Naar aanleiding van dit onderhoud zal te zijner tijd aan het gemeentebestuur een verzoek worden gedaan het aantal vergunningen te verhogen. Een ander voornaam punt van be spreking was de muziekbelasting, die naar de mening van de verlofhouders verlaagd moet worden, daar men veel hinder van de voorschriften op dit ge bied ondervindt. Men zal zich nu zo spoedig mogelijk tot het gemeentebe stuur richten met het verzoek de ver makelijkheidsbelasting voor de mu- ziekvergunningen te verlagen. Kapsalon Jan de Boer heropend Binnen enkele weken heeft de kap salon van de heer Jan de Boer in de Boterstraat een verandering ondergaan waardoor deze zaak tot de best geoutil leerde bedrijven in Alkmaar mag wor den gerekend. Door een portiek weg te breken en de bestaande pui te veran deren is het mogelijk geworden een vijfde scheerstoel te plaatsen zodat, raar de heer De Boer ons vertelde, wachten is uitgesloten, temeer daar de vijf bedienden eerste -klas kappers zijn. Als wij schrijven dat een vijfde scheer stoel geplaatst kon worden, klinkt dat nogal simpel. Zo eenvoudig is het ech ter niet, daar de heer De Boer een zelfde soort stoel wilde hebben als de overige, die van Japanse makelij zijn. Geen enkele leverancier in Nederland was echter in staat een dergelijke stoel te leveren. In de smederij van de heer Van der Linden heeft men kans gezien zo'n Japanse scheerstoel met de hand ra te maken, een prestatie welke zeker vermeld mag worden. Het is de tweede maal in drie jaar tijd dat de kappers zaak van de heer De Boer verbouwd moest worden en gezien de grote be langstelling bij de heropening, welke gistermiddag plaats had, is de verbou wing geen overbodige luxe. Leerlingen van de Huishoud school slaagden Geslaagd voor het te Haarlem ge houden examen voor Kinderver zorgster aan de Centrale Raad voor Kinderuitzending: R. Hoet, A. Wolters te Alkmaar; M. Vlug (met lof), T. Deutekom te Nrd.- Scharwoude, B. van Herwijnen te St. Pancras, N. Visser te Schagen, A. Rol te Heiloo, A. Ruigentuin te Schager- brug, A. Zijp te Purmerend, allen leer lingen van de Alkmaarsche Huishoud en Industrieschool. Afgewezen één leerlinge. Orgelbespeling Albert de Klerk Het nieuwe kerk-orgel, opgesteld in de montagehal van de firma B. Pels en Zoon, had gisteravond zijn meester wel gevonden. Hoewel de organist geen ge legenheid had vooraf van de ingewik kelde registratuur kennis te nemen, wekte het bewondering hoe hij zo snel toch tot prachtige en juiste combina ties wist te komen. Zijn keuze uit wer ken van Bach en César Franck. was ten opzichte van het doel van deze crgelbespeling zéér juist. Immers, de ze werken verlangen een rijke scha kering van klankmogelijkheden en de ze bleken in het nieuwe instrument ruimschoots aanwezig te zijn. De Preludium en fuga in Es van Bach, klonk zeer transparant en werd door de organist even monumentaal gespeeld als door Bach bedoeld. Dat Albert de Klerk niet aan één stijl gebonden is, maar zich ook wel zeer thuis voelt in de klank-regionen van de Franse meester César Frank, bewees wel zijn schone interpretatie van de Prélude fuga en Variations plus het derde koraal. De orgelbespeling werd besloten met een zéér virtuose maar daarom niet minder boeiende improvi satie. Hier deden de aanwezigen al luisterende steeds weer nieuwe ont dekkingen omtrent de klankmogelijk heden welke in dit orgel aanwezig zijn. Albert de Klerk had een groot succes en liet de orgelbouwer terecht daarin delen. De vele toehoorders zullen ten zeerste voldaan zijn geweest, niet alleen over het geniale spel van een onzer berte Nederlandse organisten maar ook door wat de orgelbouwers en hun vele medewerkers hebben tot stand gebracht, n.L 'n kerkorgel dat de naam „Koningin dei instrumenten" ten volle waard is. Kampioenschappen Kennemer Damkring Gisteravond werden in het clublokaal van WDO de wedstrijden om de Kamp. Kennemer Damkring (drie afd.) voort gezet In de eerste groep speelde J. Geu- zebroek remise tegen ,E. Hofmann, waardoor deze laatste met C. de Graaf, die van A. vd Pavert won en met H. Kruider (de kamp. van het vorig sei zoen) zal spelen om de ereplaats in afdeling I. In de 2e afd. speelde G. vd Kuyt remise met A. Bosman en komt daar door met W, Vroling (kamp. vorig sei zoen) en R. Zaadnoordijk in de finale. Vroling en Zaadnoordijk speelden reeds hun eerste partij die remise werd. In de 3e afd. won J. Deichmann de eerste beslissingspartij van J. Homma. Hervormde Jeugdraad Men schrijft ons: Zondag n.m. 7 uur zal in de Grote Kerk ds. Wesseldijk van Alkmaar de Jeugddienst leiden voor de Herv. Jeugd raad. De Jeugddiensten van.de Herv. Jeugdraad worden geregeld goed be zocht en nu deze dienst geleid zal worden door ds. Wesseldijk is de ver wachting dat allen weer aanwezig zul len zijn. Want wie zou beter op de hoogte zijn van de moeilijkheden van onze Alkmaarst jongeren dan juist ds. Wesseldijk die zich gedurende de ja ren dat hij in Alkmaar mag werken zich een waar vriend van hen betoond heeft. Voor wie geregeld de Jeugddiensten bezoeken, ligt er thans de mooie taak, om familie, vrienden en kennissen aan te sporen, ditmaal eens mede te gaan. Burgerlijke Stand Geboren: Otto R., zoon van R. Jellema en S. Goenga. Ondertrouwd: Simon A. Surig en Jo hanna J. van de Kapelle. Hendrik Harder wijk en Hendrica J. van Eijk. Cornelis Dek ker en Jacoba de Zeeuw. Johannes G. Vrouwe en Cornelia Pels. Marcus J. du Chattel en Jeanne B. Schiphorst. Overleden: Jannetje van den Berg, 78 jaar. Guurtje Molenkamp, 73 jaar, gehuwd met F. Hoek. BR. OP LANGENDIJK, 15 Juli. 90.000 kg aardappelen, Eerstelingen 78.50; drielingen 5.106.60; 750 st. bloemkool A 29.20; I 15.20—19.10; 33000 kg rode kool 6—15.30; 6000 kg witte kool 13.514.20; 4000 kg gele kool 11.7—13.60. Bevorderd van klasse I naar klasse R. A. Abrahams, E. F. Avenarius, K. Bakker H_ Beek, A. I. van den Berg, J. W. BlökpoeL A. de Boer, Ne. Boll, L. J. Breetvelt, Ta.'s Cappel, R. J. Couvée, H. van Diggelen, Folgers, Fa. Aa. Hiddema, J. Jonker, Ra. Kadijk, Ge. Miedema, Ja. Ma. Prins, C. Schaal M. C. Stoel, G. J. de Vries, C. vander tyej K. Wiersma, J. Bosch, Gi. Ja. van der \y/l K. Bant, J. Dekker, E. Jansen, H. J. Jon gen H. P. Kater, II. Keijzer, J. C. Knaap, D, M. J. Lomp, A. B. Mann, J. P. Muller, A. Ja. Niermans, Me. Oudes, Ee. OverwJ K. J. Potgieser, F. Schermer, N. P. Spij^ C. Vader, A. Vis, Aa. Ma. Ca. Vlug, \y, J Vries, Eh. Me. Wardenaar, K. van Amstel, J. Akkerman, D. F. Albertz, Aa. Beckerinitn G. N. Boot, C. G. Brand, J. Dullemond, F, i' Jansen, H. Jellema, J. D. Kaal, D. Legnj»1, G. Regnery, Ha. Roode, J. ,F. Schumer, Sevenhuysen, A. J. Uylehoet, C. Vis, La. j\,i] Visser, E. Vlessing, Wa. de Wilde, Me. jjtyjj zak, Ka. van der Zwan, D. C. J. Poortvliet G. List. Bevorderd van klasse n naar klasse III: He. Ca. Andrée, P. F. Blondel, K. Bogstra, Boulonois, Wy. Ge. Dekker, P. C. Dokter, Me. Gutker, Ja. Aa. Heemskerk, Ma. Aa. 't Hooft, M. de Jong, P. N. Lek, Ca. hoff, T. W. Mulder, H. Pelgrim," E. Ridc G. S. Schaafsma, C. H. Wiedijk, W. V. sem, J. Wijker, J. de Wit, K. Bakker, tyj Bijlaard, H. J. te Brake, Jy. Ae. Tha. Hi II. J. Keesen, D. G. Kiewitt, J. J. T. Kooi] M. Langereis, H. P. Lobach, J. Ridder, Ie. Ruiter, Ae. Sevenhuysen, D. Sougé^ J. dj Borrias, K. Brinkman, H. J. Butter, A. V?j Glass, Ca. Sa. Hofman, P. H. A. HoogkarsJ Eh. Wy. Kaal, Me. Ja. Kloos, J. L. W. man, Ga. Sougé, Ch. H. Stapper, Ge. Tep'J L. Bartels, P. C. M. Blom, L. J. Cappel, Goosens, Ay. Groenenberg, Ce. E. Heijl A. W. Koenen, Ea. Melchior, J. J. van Mi wijk, W. J. A. van Raaij, Ja. Schelhaas, J Vernes, J. Voorthuijsen, Ja. Ha. Zoll, E, Zwaanswijk en Aa. Zwart. Bevorderd van klasse ni naar klasse IV: C- Bedijn, A. C. J. Bijpost, A. te Boekhc Me. Ja. Ma. van Bragt, H. Ch. Gillhaus, Groenland, Ma. Jonkers, Be. He. Kaptijn, Klerk, Ha. Nieuwveen, H. Oortwijn, A. Ei H. J. Sachumsky, J. Schinkel, G. K. Sloof, Slot, J. J. Teitsma, S. B. Wit, Th. C. IJpeli O. Lunshof, A. Blankvoort, R. Blommem F. P. de Boer, Ta. Belander, C. Bras, C, Bruin, P. C. Debets, J. H. van Dijk, H. P, Dijkshoorn, Ca. Ca. Groenewoud, H. HeS Ca. Ja. Aa. Hiehle, A. Meiboom, C. F. MeiS L. E. Tengbergen, J. C. Verhoef, P. D. Ving' ling, Rr E. de Zeeuw, P. Rijke, Ae. de Blari J. G. van Burken, K. Dekker, F. F. Dierrn W. Glas, W. Goudsblom, B. van Gulik, Te. Hamburger, A. Kemmink, My. Ca. Knai C. G. Knibbe, P. Minnesma, Aa. de Mol. II. van Noord, D. J. Olie, P. C. Schol, van Steeg, J. H. Stokreef, E. de Tourtot] Bruijns, J. Troost, S. C. Voogt en Ee. Ws lewijn. Bevorderd van klasse IV naar klasse V: Afdeling A: J. de Bruijn, R. Duim, Edzes, J. de Graaf, Ae. Jy. Kiers, Me. K( mans, Ma. Ly. Koorn, A. Kroonenburg, C. Li gedijk, Ne. van Maarleveld, ld. Möller, Me Tha. Swager, H. Wigard en L. J. Wols; Afdeling B: Be. van Ammers, J. f] Bakker W. Dekker, Ch. A. Gorter, H. J. H( man, F. L. denHollander, P. H. de Jong, A f. Kaarsemaker, A. M. Leeman, S. Parma, Eh. van Ravesteijn, D. Reinders, Ea. Eh. Ter me, B. J. Vos, H. Wilbrink, P. Zwaan, E. Hl Leeman, F. E. P. Cohen, P. C. Kloosterhoerf P. C. Koster, F. C. Mijlhoff, A. II. Olie, K F. Stoel, Tj. E. Swart, P. Willig, W. C. lij., stra. M. H. Zwaanswijk en J. Zwetsman, Burgemeester Jochems van Schoof kijkt belangstellend toe als zijt dochter het lint doorknipt dat de nieuwe weg naar zee symbolisch heeft afgesloten. Daar zweefden juleliende nlgtt en toeh koele Vrijdag naar bulten, verstrooid doo zenden, die rond de kaasst, die klanken van het carlll Visser, als alt|jd In het gr boven zyn hoofd het vertre beleven, om hier te staan, dezelfde hoogte als de ondéi te staren, waar een menig gezichten zich naar boven 1 ruitertjes hun rondrit begir maar op het rhythme van c kaasmarkt is opnieuw de 1< non. Wij verheugen ons ove zonder klokkenspel bleef o Klokkenionen over Kaasmarkt Boven in de koepel, van v de gehele markt in perspecti veel veranderd, veel verbo veel verbeterd. Men zou kur gen, dat alleen de klokken i pels oud zijn. De rest is verr de stadsbeiaardier, de heer Veen straalt, als hü zijn vi dansen over zijn klavier, als ten huppelend over de pcdali hoven zijn hoofd zijn klo juichtonen uitgalmen. De rijn nieuw, de hamers zijn i scharnieren, de veren, de z ren binten, die de klokken c alles werd vernieuwd. Op Maandag 21 Maart bi met het werk. Vrijdag 25 de eerste dag, waarop de he< Veen zijn wekelijkse tocht wenteltrappen niet hoefde Op die Vrijdag zweeg het ca het eerst en de stem bleef zv en een halve maand lang. i is er gearbeid daarboven, be ter een gespannen zeildoek, het werk gereed. En de kl klepels, de binten, zij glimm verse verf. Daarom is de too zo helder als behoort. Maai Ieder carillon moet nu eenj ingespeeld worden. „Het wer er aangepakt werd", zegt i dier, „want de zaak was dee roest". Dan klimt hij weer op zijl ranselt een nieuwe melodie ui vier, die zich verspreidt ove over de straten en grachten, wachtende menigte daar be Zijn spel sluit aan bij de uu speelt het carillon „Neerland frisse stranden" en dan rijde te-tjes. Op halve uren klinkl leven vrij" van J. W. Wilms, werd de speeltrommel versti de beiaardier persoonlijk, gis den de mannen van de klok] van de firma Kerkhof in Ai de laatste band aan het kar» ren ook ging het mechanisn: er. vandaag was het oude v klokkenconcert van elf tot 1 weer boven de stad. Zou het wellicht daarom ge' dat de kaasmarkt er van bo De Heer en Mevrouw TERMAAT—SCHUURMA1 geven met grote dankbaa heid en blijdschap kent van de geboorte van hi vierde Zoon PIETER PAUL. Alkmaar, 14 Juli 1949. Westerweg 45. Ondertrouwd: BEA SCHIPHORST en Mr. M. J. VAN ROSSUI DU CHATTÏ Huwelijksvoltrekking Juli a.s. 11 uur ten sta huize te Alkmaar. Huwelijksinzegening 11. uur in de Doopsgezim Kerk te Alkmaar door Weleerwaarde Heer Ds. Kuiper van Amsterdam. Ontvangdag Zaterdag Juli 35 uur n.m. Kenn merpark 30 te Alkmaar. TROS ^ert*ronttenoort* Verkoop 2 uur Alkmaar, telet. 4572 begint Zaterdagmiddag Zoais wij reeds terloops hebben ge meld, had Maandagavond in het Park- side Restaurant te Bath, de afscheids- vond van Turnlust plaats. De burgemeester van Bath had be richt dat hij tot zijn grote spijt ver hinderd was bij dit afscheid aanwezig te zijn. Na het souper in 't restaurant, sprak mr. Mortimer de Alkmaarse gymnasten toe en dankte hen voor hun buitengewoon knappe prestaties De Alkmaarders hebben weer nieuwe vrienden gemaakt en de Bathonians hebben een grote waardering voor de voorbeeldige corpsgeest die Turnlust bezielt. Zij zullen zich de wijze waarop de gymnasten door de stad marcheer den nog lang en graag herinneren al dus mr. Mortimer, en zij hebben niets dan waardering voor de bewonderens waardige wijze waarop de Alkmaarse gymnasten zich als gasten in Bath hebben gedragen. De heer Mortimer hoopte, in de toekomst, wanneer de omstandigheden van zijn vaderland het weer toelaten, de gasten uit Alk maar een betere accomodatie en beter voedsel te kunnen aanbieden en hij iankte nogmaals de leden van Turn ust voor hun mooie demonstraties. Namens de Alkmaarse gasten sprak „arna mr. G. van Hilten. die de En- ;olse gastheren bedankte voor al wat ui voor de Alkmaarders bij deze ge legenheid hadden gedaan. Wij hebben in Bath een prachtige tijd gehad en wij zijn zeer dankbaar voor de ont vangst die ons ten deel viel en voor ons pleizierig verblijf alhier. Moge de vriendschap tussen Bath en Alkmaar een steen zijn in het monument voor de vrede, aldus mr. van Hilten, die r.aast mr. Mortimer ook de heer J. Wills dankte voor al wat hij heeft gedaan om de demonstratie van Turn lust mogelijk te maken. Na dankwoor den aan het adres van verschillende andere vrienden uit Bath, verzocht mr van Hilten de directeur van Turnlust, ac heer J. van Zoonen, aan hen allen een Alkmaarse kaas te overhandigen. Aan de voetbalclub van Bath werd vervolgens een gekleurde ets van de Alkmaarse Waagtoren aangeboden. Nadat de heer Mortimer hiervoor zijn dank had betuigd en de ets een ere plaats had beloofd, sprak mr. van Hil ten de hoop uit dat het ditmaal niet de laatste keer zou zijn dat er Alkmaar ders naar Bath kwamen en namens de Alkmaarse bevolking nodigde hij de inwoners van Batb uit tot een bezoek aan de kaasstad. De heer van Hilten eindigde zijn toespraak met de hoop uit te spreken, dat Turnlust, door deze demonstraties, de turnsport in Engeland geïntrodu ceerd had als een populaire sport, zo dat het misschien mogelijk zal zijn dat in de toekomst uitwisselingen tot stand komen tussen Engelse en Nederlandse gymnastiekploegen. Onder vrolijke tonen van dansmu ziek en in gezellig samenzijn verliep de rest van deze afscheidsavond in een prettige vriendschappelijke sfeer. Dinsdag was een rustige dag voor de turners en turnsters van Turnlust. De ochtend werd gebruikt om inkopen te doen, en des middags werd er een groepsfoto gemaakt. De zwemclub „De Dolfijnen" te Bath, had de gymnasten uitgenodigd des avonds een waterpolo- wedstrijd te komen bijwonen. En na dat Turnlust de verstikkende atmos feer van het zwembad moedig had ondergaan en een spannende wedst had gevolgd, verenigden de Alkmaar ders zich in de Pumproom, om daar te dansen en er nogmaals, maar nu wat minder officieel het afscheid te vieren. Tot slot van de avond zong men gezamenlijk en ritueel het Auld Long Syne. Woensdagmorgen vroeg trokken en kelen van het gezelschap naar Londen en om 12.20 volgde de grote groep, die na een vlotte reis, in Londen de Tower bezichtigde en die de koelte die zij daar vond, niet genoeg kon waarderen in de smoorhitte van de dag. Er waren geen douanemoeilijkheden geweest toen de Turnlustgroep zich om 8 uur had ingescheept op de Oranje Nassau, in de haven van Til bury, juist op het moment, dat er eindelijk, een zware regenbui uit de bewolkte hemel neerkletterde, en de bliksem met veel gekletter en 'n <*- ote vuurzuil, insloeg in het voorschi De zeereis verliep heel wat prettige' !an die van een tiental dagen geleden. Zee ziekte kenden we niet, deze nach' en er is aan boord heerlijk geslapen, niettegenstande de ondragelijke hitte in de slaapplaatsen van de dames En toen wij Donderdagmorgen om 8 uur in de Rotterdamse Jobshaven binnen liepen, stond daar waarempel de ver loofde van een der meisjes op haar te wachten. Geen van de gymnasten ondervond moeilijkheden bij de Ne derlandse douane, die zeer soepel op trad en de diverse truitjes, badhand doeken en sigaretten welwillend liet passeren. Uw verslaggever die geen man is van vlagvertoon, raakte voor de tweede maal op deze reis de vlag gestok kwijt, waarvan hij het ver voer op zich had genomen om de gym nasten te ontlasten, maar de stok is in Alkmaar gearriveerd, om kwart voor twaalf, tegelijk met de mensen van Turnlust, die met gemengde ge voelens van weemoed en vreugde de weg terug waren gegaan en die in Alkmaar werden opgewacht door hen die hun dierbaar zijn. Koffie in Kinheim Na blij weerzien en hartelijke groe ten gingen de gymnasten en hun ver wanten naar Paviljoen Kinheim, waar zij een kop koffie dronken en waar de heer de Rie, de voorzitter van Turn lust, zijn mensen hartelijk welkom heette en hen ervan verzekerde dat het thuisfront van Turnlust met de turners en turnsters in Engeland had meegeleefd. De voorzitter prees het saamhorigheidsgevoel en het correct gedrag van Je club, waardoor zij de Alkmaarse kleuren en de clubeer hooggehouden heeft in Engeland. Ver volgens sprak hij hartelijke dankwoor den tot mr. G. van Hilten, die de reis heeft willen leiden en die het voorbe reidende werk heeft willen doen en in zijn dank betrok hij ook mevrouw van Hilten, aan wie een bouquet bloemen werd aangeboden. Nadat de directeur van Turnlust, i' heer van Zoonen, zijn gymnasten ha( bedankt voor hun prettige samenwer- king en de heren van Hilten en Wierf ma had bedankt voor wat zij dedeï om deze tournee mogelijk te maker vertelde hij enkele bijzonderheden va: de trip, die juist de intimi van Turf lust interesseren, waarna hij de hoof uitsprak, dat de heer de Rie, die thad op doktersadvies moest thuisblijver een volgende maal zijn mensen zai kunnen vergezellen. De heer van Hilten dankte hierna voorzitter en de directeur van Turn1 lust voor de hartelijke woorden tot hem gericht en sprak zijn dankbaar heid uit voor de houding van de tui' ners in Bath, die een zeer goede i»1 druk heeft gemaakt en die, naast d' prestaties van de gymnasten, een fun dament heeft gelegd, waarop gebou»'' zal kunnen worden. De voorzitter Turnlust dankte daarna mej. Cockj van Zoonen die de Turnlustgroep de piano heeft begeleid. Vermoeit dankbaar en verheugd gingen de tur ners en turnsters daarna met hun 6"| nJlieleden huiswaarts. Turnlust mag terugzien op een alle opzichten geslaagde tocht. d'! mcgelijkheden voor de toekomst heel' geschapen. Het moreel van de troep was prima, in deze tien Engelse dag# en de prestaties der gymnasten Twerton Park waren bewonderens waardig. In Bath herinnert zich ee» enthousiast publiek de kwieke Alk maarse Turnlustmensen en in Alkma# herinneren zich veertig mensen ee' succesvolle demonstratie en een all#' prettigste Engelse vacantie. Heden overleed te Amersfoort, tot onze diepe droefheid, onze lieve Zuster en Tante, debora goekoop, geboren DE LANGE, in de ouderdom van 67 jaar. P. A. DE LANGE E. A. DE LANGE— VEENENBOS JAN, BEP en MIEKE Alkmaar, 14 Juli 1949. Nassauplein 7. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid onze geliefde Vrouw, Moeder en Be- huwdmoeder, ANTJE DEKKER- BOOD, in de ouderdom van 59 jaar. T. DEKKER M. v. SON-DEKKER J. v. SON Alkmaar, 14 Juli 1949. Kinheimstraat 33. De teraardebestelling zai plaats hebben Maandag 18 Juli a.s., des nam. 2.30 uur, op de Gemeente-Begraaf plaats te Alkmaar. Ver trek van het sterfhuis 2 uur.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2