OE H VAN HILCKMANN OPMHMMG AANVULLENDE GREDIETEN IIKCMANN SIej.il. Kamphuys Niemeijers Avondvierdaagse voor tourrijwieien AB. HOES DANSEN A Het Waagcarillon in ere hersteld Maatkledingbedrijf Klokkentonen over drukke Kaasmarkt Heiloo Stompeioren Avond-vierdaagse Heer-Hugowaard tot 9 Aug. aiwezig G. B. Schmidt arts Afwezig van 16 Juli tot I Augustus HERVORMDE JEUGDRAAD QOEV EINDRAPPORT!' 'n GESLAAGD EXAMEN Vertegenwoordigers Hoofd-of kies-l Ziet de etalages en vraagt vooral binnen Extra Vacantie- aanbieding Kou die vast zit KARSOTE RUB ALKMAAR wegens vacattSce van 16 JULI tot 25 JULI GESLOTEN ZEISS IKON QUINVERMAAK 1 Daar zweefden juichende klokkentonen over de Kaasmarkt op deze zon nige en toch koele Vrijdagmorgen. Buitelend vielen zij door de galmgaten naar buiten, verstrooid door de zomerse zepliir en daalden neer op de dui zenden, die rond de kaasstapels stonden en drentelden. En het waren juist die klanken van het carillon, die ons naar boven lokten, voorbij de heer Visser als altijd in het groen, de snorpunten trillend van vreugde, omdat boven'zijn hoofd het vertrouwde geluid weer was. Het is een geheel apart beleven om hier te staan, leunend tegen oude binten, het hoofd schier op dezelfde hoogte als de onderste klokken, een apart genieten, om naar omlaag te staren waar een menigte zich verdringt en dan te zien, hoe duizenden eez'ichten'zich naar boven keren, als het mechanisme in werking komt en de ruitertjes hun rondrit beginnen. Niet langer in stilte, zoals zoveel maanden, nraar od het rhvthme van de bronzen stemmen. Het carillon speelt weer. De kaasmarkt is opnieuw de kaasmarkt, zoals wij hem sinds jaar en dag ken- verheugen ons over de terugkeer van de tuimelende klanken. Want zonder klokkenspel bleef ons Waagplein koud en vreemd i I feestelijk uitzag? Het scheen of het pu Boven in de koepel, van waaruit men de gehele markt in perspectief ziet, is veel veranderd, veel verbouwd en veel verbeterd. Men zou kunnen zeg gen, dat alleen de klokken en de kle pels oud zijn. De rest is vernieuwd. En de stadsbeiaardier, de heer B. J. v. d. Veen straalt, als hij zijn vuisten laat dansen over zijn klavier, als zijn voe ten huppelend over de pedalen gaan en boven zijn hoofd zijn klokken hun juichtonen uitgalmen. De trekdraden rijn nieuw, de hamers zijn nieuw, de scharnieren, de veren, de zware ij ze ro,! binten, die de klokken dragen, dat alles werd vernieuwd. Op Maandag 21 Maart begon men met het werk. Vrijdag 25 Maart was de eerste dag, waarop de heer Van der Veen zijn wekelijkse tocht langs de wenteltrappen niet hoefde te maken. Op die Vrijdag zweeg het carillon voor het eerst en de stem bleef zwijgen, drie en een halve maand lang. Al die tijd is er gearbeid daarboven, beschut ach ter een gespannen zeildoek. Thans is het werk gereed. En de klokken, de klepels, de binten, zij glimmen van de verse verf. Daarom is de toon nog niet zo helder als behoort. Maar dat slijt. Ieder carillon moet nu eenmaal eerst ingespeeld worden. „Het werd tijd, dat er aangepakt werd", zegt de beiaar dier, „want de zaak was deerlijk ver roest". Dan klimt hij weer op zijn bank en ranselt een nieuwe melodie uit zijn kla vier, die zich verspreidt over de stad, over de straten en grachten, over de wachtende menigte daar beneden. Zijn spel sluit aan bij de uurslag. Dan speelt het carillon „Neerlands duin en frisse stranden" en dan rijden de rui- te-tjes. Op halve uren klinkt het „Wij leven vrij" van J. W. Wilms. Woensdag werd de speeltrommel verstoken dcor de beiaardier persoonlijk, gisteren leg den de mannen van de klokkengieterij van de firma Kerkhof in Aarle-Rixtel de laatste hand aan het karwei, giste ren ook ging het mechanisme draaien er, vandaag was het oude vertrouwde klokkenconcert van elf tot twaalf uur weer boven de stad. Zou het wellicht daarom geweest zijn, dat de kaasmarkt er van boven af zo bliek 't geweten heeft, want in groten getale waren de toeschouwers opgeko men, en uit de hoogte vormden zij al len tezamen een kleprig tafereel. Zij zagen de kaasmarkt, maar dat er 54.000 kilo werd aangevoerd, hebben ze niet geweten. Dat interesseert hen ook minder. Zij komen voor het kijkspel, voor de oude gildekleding, voor de ber ries en voor het sukkeldrafje. En de notering op het zwarte bord (vandaag 8 stapels boerenkaas k f 82.50 en 12 stapels fabriekskaas a 80.50) staat daar ook niet voor de bezoekers. Die staat voor de handelaars, voor de ko pers en verkopers. Er was nog iets, dat onmiddellijk op viel van boven af. Dat was de nieuwe regeling, die de politie heeft bedacht, om meer ruimte te maken op 't Waag plein. Weg met die vrachtauto's heeft zij gezegd. De vrachtwagens hebben een plaatsje ver achteraf gekregen, zelfs de ijsventer op het plein heeft het veld moeten ruimen en is naar een hoek verhuisd. En de luxe-auto's van de aanvoerders staan nu in de Door braak. Bezoekers die per auto komen worden door de witgehandschoende verkeersagenten naar Hofplein en Paardenmarkt gedirigeerd. Het publiek vaart daar wel bij. Want het kan meer zien en het hoeft niet zo te dringen. Dat konden wij constateren, toen wij deze morgen de kaasmarkt van boven af stonden te bekijken. Onder de jui chende tonen van het vertrouwde car- rillon. Voor het eerst na ruim drie maanden. Dat zou jammer zijn Naar wij vernemen, is het niet dt bedoeling, dat het muurtje rondom het Witte Kerkje in zijn geheel wordt afgemaakt. Het vorig jaar werd het werk verzorgd door de fa. Langedijk, c.ie toen de mededeling kreeg van Wederopbouw dat zij dit werk moest staken. Dit werd natuurlijk een finan ciële strop voor de betreffende aan nemer. Nu was het afmaken van het Noordelijk gedeelte van het muurtje onderhands gegund aan de firma Kui per. Wij vernamen thans, dat het, Zui delijk gedeelte van het muurtje weer op een nieuwe aannemer moet wach ten. Ouden van Dagen op reis 't Was voor de Ouden van Dagen gister een belangrijke dag. Reeds vioeg in de morgen werden verschil lende deelnemers opgehaald en naar de startplaats aan de Oude Straat weg gebracht. Om kwart over acht zetten 16 luxe auto's met fourage- wagen en 6 bussen zich in beweging c-m de reis naar Rotterdam te aan vaarden. Via Velserpont, Bloemen- daal, Overveen ging 't naar Kraantje Lek, waar de koffie, brood en koek zich heerlijk lieten smaken. Om kwart vóór elf vertrok men naar Noordwijk, Katwijk, Wassenaar, via Den Haag, langs Delft naar Diergaande Blij-Dorp, waar men even over half twaalf aan kwam. Na het bezichtigen van deze prachtige diergaarde werd de inwen dige mens versterkt en het was intus sen kwart over drie, toen de file werd afgehaald door de motorpolitie, die de Heilooër oudjes door de Maas tunnel en terug over de Maasbruggen langs de havens en tenslotte buiten de stad bracht. Het verkeer werd door de politie stopgezet en de regeling was dan ook perfect, zodat alles vlot verliep. Het ging nu weer langs Delft, over Voorburg, Leidschendam n. De Grote Vink en Voorschoten, waar wederom koffie, broodjes en koek werden ver strekt. Om kwart over zes ging het via Sassenheim, Hillegom en Heem stede, waar de Haarlemse politie het gezelschap opving en veilig door Haarlem bracht, dan via Velsen, om Heiloo pl.m. kwart over acht te be reiken. Daar werden de deelnemers opgewacht door de beide plaatselijke muziekverenigingen en zeer verheugd en voldaan vertrok men huiswaarts, nadat de heer Majolée aan mevr. Bammes een bloemenmand en aan de heer Groot een kistje sigaren had aangeboden voor hun vele bemoeienis sen met deze prachtige tocht. De E.H. B.O. behoefde, behoudens enkele klei ne verwondingen, niet op te treden. Tenslotte zij nog vermeld, dat gedu rende de gehele reis niets aan de wa gens gemankeerd heeft. Het comité komt zeker een woord van warme dank toe, namens de Ouden van Da gen voor het voorbereiden van deze prachtige reis. De avond-vierdaagse Het gemeentebestuur heeft toestem ming vèrleend om diverse atracties om de kerk te plaatsen! Voor de winkel sluiting is ontheffing verleend tot 11 uur en de middenstanders wordt ver zocht de meeste zorg aan hun étala ges te besteden en het licht volop te laten branden. Verzocht wordt de vlag uit te steken. De beide muziekcorpsen zullen de rij ders iedere avond met vrolijke muziek ontvangen. Onderhandelingen over ver lichting van raadhuis-kerk en fontijn zijn nog gaande. De 4 tochten zijn geheel uitgewerkt en gaan door de mooiste streken van on ze omgeving, door duinen over prach tige fietspaden waarvan vele het be staan niet eens weten. Na goed volbrengen van de tocht ont vangst men een herinneringsmedaille. Indien men door werkzaamheden de Zaterdagmiddag-tocht niet mede kan rijden, bestaat gelegenheid, dat de daaropvolgende Maandagavond te doen. Vele inschrijvingen kwamen reeds bin nen. Ook voor pensiongasten uit de omgeving is dit een mooie gelegenheid om prachtige tochten te maken. Toe gang tot de duinterreinen is bij het inschrijfgeld inbegrepen. Ten overvloede willen wij er op wijzen dat het zuiver een tourtocht is, zonder snelheidselement. Door ieder, oud of jong (boven 14 jaar) kan deel genomen worden. Inschrijvingen kan men doen te Hei loo Secretariaat 13. Te Alkmaar Jako Mient 15 en bij de plaatselijke WV's in Noord-Holland. Maria Stuart Naar wij van de toneelver. ,,'t Mas ker" (RIK. gem. toneelgezelschap) vernemen, zal in October worden op* gevoerd „Maria Stuart", historisch spel in zeven tafrelen. De regie is in handen van Jean Robert Jr. Berqen Chiei de Boer in de Rustende jager Chiel de Boer en zijn medewerken den mochten zich Donderdagavond bij hun optreden in De Rustende Jager verheugen in grote belangstelling. Het talrijke publiek heeft in de uurtjes, die er verliepen tussen het afgeven van de ouwe hoed en het terugkrijgen van een nieuwe, zoals Chiel het uitdrukte, vol op kunnen genieten en op ondubbelzin nige wijze blijk gegeven van zijn waar dering. Chiel de Boer, de ziel van het gezel schap, wist steeds de aandacht vast te houden. Hij lijmde de verschillij de nummers van het elck-wat-wils-pro- gramma op prettige wijze aan elkaar. Groot succes had hij met zijn schim men als avondstemming, geschiedenis van de wijn, de invloed van het water, dé drie jongelui die de wereld intrek ken. Zijn episode van een handelsrei ziger. ontketende een luid applaus. Dini van Amstel boeide met haar liedjes, vrolijk en ernstig en Hanny Simons kwam met het aardige Meisjes HBS. Swen Smeele vergastte zijn audito rium op een vioolsolo. Muzikaal Ber gen (de woorden zijn van Chiel) genoot van dit Weiszt du noch wohl Als man van de Zwarte Kunst liet hij verbluffende toeren zien, later in samenwerking met of liever met tegen werking van Ted Perron. De mummie van Pharao door Peter Aryan en Chiel de Boer was eveneens een succesnum mer. Maar, er is een tijd van komen, er is een tijd van gaan, meende Chiel. Naar het oordeel van vele bezoekers liep het klokje deze avond wel wat al te vlug. OVERGANGS-EXAMEN MIDDELBARE MEISJESSCHOOL TE BERGEN Bevorderd tot II A: Son ja BI an km an en Tilly du Crocq, Alkmaar; Ilse Finkensieper, Bergen; Annie Hoekmeyer, Alkmaar; Truus v. d. Steen, Egmond aan Zee; Nady Toers Bijns, Bergen aan Zee; Pkily Verhoeven, Alkmaar; Gonnie Dekker, Zaandam; Majo Faber, Koog aan de Zaan; Betsy Gelder, Hensbroek; Lies v. d. Horst, Zaandijk; Marry Slot, Groet; Ina Tavenier, Zaandam; Hanneke Zwaan, Bergen aan Zee. Bevorderd tot H B: Anita Hartman, Bergen; Tineke Kistemaker, Alkmaar; Annie Klomp, Hanna Moens en Els Pronk, Bergen; Tineke Tanger; Diete Twisk, Sint Pancras; Minny Vellinga, Alkmaar; Tini Winder, Bergen; Marjan Doorn, Hoorn; Hanny van Jaarsveld, Castricum; Diet Jofriet, Ursem; Corrie Kloos terboer, St. Pancras; Marijke Kooiman, Hens broek; Liesbeth Reinders, Bakkum; Didi Schreu- der, Alkmaar; Corrie Vis, Zaandijk. Bevorderd tot III A: Nettie Andriessen, Alk maar; Betsy Beerepoot, Bakkum; Attie Kappen, Bergen; Truus Avis en Nel van Baaien, Krom menie; Iet van Beek en Wietske de Boer, Alk maar; Ina de Bruyn, Enkhuizen; Ank du Burck, Alkmaar; Miep Faro, Schoorl; Annie Lange dijk, Alkmaar; Margriet Sabel, Zaandam; Con- ny van Limburg Stirum, Bergen. Bevorderd tot HI B: Gea Baarslag, Castri cum; Nicolien Bakker, Greetje Cloeck, Evelyn en Marian Eckmann, Alkmaar; Hilda Essers, Bergen; Elly Heyn, Wormerveer; Ell Huss- lage, Zaandam; Lenie Koorn, Huiswaard; Ro- san Kruisman, Schoorl; Carla van Kuyk, Hei loo; Ank Mes, Zaandijk; Joke van Nes (voor waardelijk) en Janke Nijdam, Bergen; Gerda Piket, Alkmaar; Corry Schellinger, Koedijk; Mertha Scherphuys, Zaandam; Nettie Slabbe- koorn, Alkmaar; Ada v. d. Stadt, Heiloo; Loeke Verheul, Bergen aan Zee; Nellie Vos, Bergen; Liesje v. d. Wolf, Alkmaar; Mia Wols, Castri cum; Addie van Wijland, Huiswaard; Riek Zwaan, Bergen aan Zee. Bevorderd tot IV A: Liesbeth Avis, Ber gen; Lisa Blankman en Els Bos, Alkmaar; Hanrve Botterman, Bergen; Tineke du Burck, Alkmaar; Dédé Hoeneveld, Bergen; Marian Loeff; Annie Kriek, Krommenie; Han Maars, Schoorl; Ans Pouwels, Heiloo; Greetje Schuur man, Alkmaar; Rie Stelling, Wormerveer; Tine Strooker, Tinie Werkman, Annie Westrup en Mappie Winder, Alkmaar. Bevorderd tot IV B: Gre Adolf, Alkmaar; Marlen Breebaart, Hoogwoud; Hans Dekker, Zaandam; Wietske van Dok, Heiloo; Melitta Dorbeck, Bergen; Truus Ewald, Alkmaar; Gieta Hartgerink, Egmond aan Zee; Ina Huss- lage, Zaandam; Ina Kloosterboer, St. Pancras; i Jetty Koster en Rie de Leeuw, Alkmaar; Riet Leeuwerink, Koog aan de Zaan; Ankie von Meyenfeldt, Alkmaar; Nelleke Passenier, Ber gen; Gurie Postma en Freddy Rentenaar, Alk maar; Rina Ruigewaard, Egmond aan Zee; Aty Schipper, Zaandam; Ank Tavenier, Zaan dam; Sita Vellinga, Alkmaar; Hetty Visser, Schoorl; Anneke de Vries, Zaandam; Elly Zwaan, Bergen aan Zee. Bevorderd tot V B: Lies van Bragt, Alkmaar; Truus Buisman, Enkhuizen; Mara Burger, Hei loo; Tini Cornelisse en Anneke de Haas, Alk maar; Mara Hart, Oudkarspel; Truus Hey- neman, Egmond aan Zee; Carla Kerssemakers, Heiloo; Silly de Koning, Helen K. Krak en Henny Lange*v*cï, Alkmaar; Annie Latenstein, Zaandijk; Gré Mantel, Enkhuizen; Bibi van Rossum en Marian Schermer, Alkmaar; Ageetje Scherphuys, Zaandam; Lida Schmidt, Alkmaar; Corrie Spandau, Bergen; Lideke Stokreef, Hei loo; Elly Suzenaar, Marjan Vlessing en Erna Wayboer, Alkmaar;Annie Winder, Bergen Atie Dekker, Wormerveer; Hans Dekker, Zaan dam; Corrie Harzing, Alkmaar; Geerie Koster, Sijbekarspel; Annie Kriek, Krommenie; Gré Masker, Koog aan de Zaan; Trudi Prins, Alk maar; Corrie Ridder, Schagen; Ans van Soest, Bergen; Ank Tavenier, Zaandam. Werkend met zang en muziek De muziektuin aan de Hoflaan zal dit weekeinde het middelpunt zijn van zang en muziek. Zaterdagavond zal de „Koorvereniging Bergen" daar in sa menwerking met het Mannenkoor „De Stemmen van Amsterdam" een concert geven o.l.v. Jac. Kort. Uitgevoerd zul len worden Koralen uit het Weihnachts- oratorium van J. S. Bach, Volksliederen en werken van Hasler, de Kerk, Roej- ke, Zweers, Hol, Schreurs en Kort. Aan het festival op Zondag zullen deelnemen corpsen uit Warmenhuizen, Helder, Schoorl, Alkmaar (Excelsior en Postharmonie), Heiloo, Assendelft, Am sterdam, Oostzaan en Wormer. Medewerkig zal verder worden ver leend door het Vendelcorps „Hercules Hebe" uit Wormerveer. Na de officiële ontvangst ten Raad- huize volgt een marswedstrijd in het Van Reenenpark. Naar wij vernemen organiseert de Motorclub Schermerhorn en Omstreken op 21, 22 en 23 Juli a.s. een avondvier daagse. Deelname aan deze ritten staat open voor auto's en motoren. Het tra ject van die ritten is zodanig uitgezet, dat alleen over verharde wegen zal worden gereden en leidt voor een groot gedeelte door de polder „De Scher- meer" met zijn vele molens waarnaar de ze rit ook genoemd is en wel de Scher mermolen Avond Driedaagse. Als speciale attractie ontvangt iedere deelnemer die de drie ritten tot een goed einde brengt een speciaal voor dit doel ontworpen herinneringsmedaille, waarop een Schermermolen is afge beeld. De start vindt plaats vanaf het café van de heer J. Zwart te Stompetoren en wel voor de rit op Donderdag en Vrijdag des avonds om 7.30 uur. Rou tekaarten verkrijgbaar vanaf 7 u. n.m. Zaterdagavond vindt de start plaats om 6 uur. Daar het houden van een Driedaagse in deze omgeving voor motoren en auto's een weinig voorkomende wed strijd is verwachten wij dat veel auto mobilisten en motorrijders hieraan zul len deelnemen. Afvalwater Het afvalwater van de zuivelfabriek „Excelsior" te Heerhugowaard wordt door het gemeentebestuur schadelijk geoordeeld voor de volksgezondheid. Hiervoor heeft men zich in verbinding gesteld met het Rijksinstituut voor zui vering van afvalwater, waarbij bleek dat er wel een oplosing gevonden kon worden, doch dat deze zeer kostbaar was. Een goedkopere uitweg blijkt moeilijk te vinden. De aangelegenheid blijft de volle aandacht van B. en W. behouden om nader te bestuderen. De Heer en Mevrouw TERMAAT—SCHUURMAN' geven met grote dankbaar heid en blijdschap kennis van de geboorte van hun vierde Zoon PIETER PAUL. Alkmaar, 14 Juli 1949. Wester weg 45. Ondertrouwd: BEA SCHIPHORST en Mr. M. J. VAN ROSSUM DU CHATTEL Huwelijksvoltrekking 29 Juli a.s. 11 uur ten stad- huize te Alkmaar. Huwelijksinzegening 11.30 uur in de Doopsgezinde Kerk te Alkmaar door de Weleerwaarde Heer Ds. F. Kuiper van Amsterdam. Ontvangdag Zaterdag 23 Juli 3—5 uur n.m. Kenne- merpark 30 te Alkmaar. Voor de vele blijken van belangstelling en deelne ming, ondervonden bij de ziekte en na het heengaan van onze lieve Man en Vader, Zoon, Behuwdzoon, Broeder en Behuwdbroeder, CORNELIS JAN RUS, betuigen wij U onze harte' lijke dank. Uit aller naam, J. C. RUS- VAN DER HAAGEN Heiloo, Juli 1949. Kcnnemerstraatweg 107. Heden overleed te Amersfoort, tot onze diepe droefheid, onze lieve Zuster en Tante, debora goekoop, geboren DE LANGE, in de ouderdom van 67 jaar. P. A. DE LANGE E. A. DE LANGE— VEENENBOS JAN, BEP en MIEKE Alkmaar, 14 Juli 1949. Nassauplein 7. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid onze geliefde Vrouw, Moeder en Be- huwdmoeder, ANTJE DEKKER- BOOD, in de ouderdom van 59 jaar. T. DEKKER M. v. SON-DEKKER J. v. SON Alkmaar, 14 Juli 1949. Kinheimstraat 33. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 18 Juli a.s.. des nam. 2.30 uur, op de Gemeente-Begraaf plaats te Alkmaar. Ver trek van het sterfhuis 2 uur. Tandarts - Alkmaar Ingevolge besluit van de Jaarlijkse Algmene Ver gadering van Aandeelhou ders der N.V. Scheepswerf en Machinefabriek ,,'t Hondsbosch" te Alkmaar is het dividendbewijs No. 4 vanaf heden betaalbaar ge steld ten kantore van de N.V. Twentscho Bank te Alkmaar en hare bijkanto ren met 5 dividend mi nus 15 dividendbelas ting. De Directie: H. J. BOSMAN. JEUGDDIENST Zondag 17 Juli 1949 in de Grote Kerk n.m. 7 uur Ds. W. WESSELDIJK, Alkmaar. Gevraagd JONGE VROUW - om samen met vr. des h. huish. en opv. der kind. te behartigen. Leeft. b. 23 j. P.G. Intern. Br. onder no. 4268 aan Boekh. K. ter Burg, Alkmaar. AGENT Voor kop van Noord- Holland, goed ingevoerd Exclusief agent gevraagd door Groothan del in ijzerwaren, huish. art. Uitvoerige brieven on der no. A 158 bureau van dit blad. Geef hem Niemeijer's Luchtvaart- Album „Vliegende Vleugels" deel 2. (Verkrijgbaar f. 1.95 bij Uw kruidenier) bonnen voor vliegtuigplaatjes op de pakjes. PAARSMERK-KOFFIE - GALA-THEE op 26, 28, 29 en 30 JULI. START TE HEILOO om 6.30 u. Zaterdag om 2.30 n. 4 prachtige tochten van pl.m. 25 km. door de mooiste streken. Na goed volbrengen van de tocht ontvangt men een herinneringsmedaille. Inschrijfgeld ƒ1.50 p. p., fietswimpel, programma en routeboekje en toegang duinterreinen inbegrepen. Inschrijven bij het secretariaat Avondvierdaagse, Van Doornstraat 13, Heiloo. Te Alkmaar: Jako, Mient 15 en verder bij de plaatselijke V.V.V.'s in n.-Holland. geeft nieuwe energie Handelsonderneming in centrum des lands, zoekt voorlopig alleen op ruime provisiebasis. Alleen zij die bewijzen van grote verkoopkracht kun nen overleggen gelieven té solliciteren onder no. A 156 bur. van dit blad. Bij beschikking van de Kantonrechter te Alkmaar d.d. 29 Juni 1949 zijn aan JOHANNES FOCCO WINDER, geboren te Alkmaar op 5 Januari 1930, wonende te Bergen N.H. aan de Rus- senweg no. 9, de navolgen de rechten van meerder jarigheid verleend: het drijven van handel in chocolade en suikerwerken en aanverwante artikelen, het verkopen ervan, het optreden als agent of ver tegenwoordiger, het doen van betalingen, het ontvan gen van gelden, het geven van kwijting voor ontvan gen gelden en in het alge meen al datgene, hetwelk in de ruimste zin met de handel in aanverwante ar tikelen samenhangt. De Griffier bij het Kanton gerecht te Alkmaar, p. A. J. M. van Dortmonc' pijn of een kou of griep j i onder de leden? j MIJNHARDT'a POEDERS l^helpen U er af. Doos 45 d j is ook de H van Uw „Ha!" als U nu de weer galoze aanbiedingen ziet in onze opzienbarende balans- Een alles overtreffende reeks van koopjes stroomt U tegemoet: japonnen, rokken, blouses, fingertips, mantels, kinderjurken en -mantel tjes, kinderrokken, kousen, sokken, sportkousen, skisokken, onderkleding, badgoederen, baby-arti kelen, vitrage, overgordijnstof, dekens, over hemden, jongensblouses en -broeken enz. enz. Te veel om op te noemen! heeft moeder de vrouw niet nodig zjj koopt immers bij Hilckmann (billijk man)!! „De populaire zaak", Langeslraat 27, Sinds 1887 alléén van 23 Juli 15 t/m. Een vakantiedag besteed aan een bezoek aan ARTIS AMSTERDAM is altjjd boeiend en ovendien ontspannend. GIRAFFEN ZEELEEUWEN ROOF DIEREN NEUSHOORNS ANTILOPEN KINDERBOERDERIJ moet ge mei Karsote Rub bestrij- ien. Als ge de gevoelige plek flink vrijft met Karsote Rub, geeft dat iadelijk een weldadige werking •aar binnen. De opstijgende dam sen maken bovendien de adem alingsorgan en vrij van verstopp ing bestrijdt hardnekkige hou -•-n f""-- hanteo tegelijk. 40 ECHTE Jodenkoeken voor 1.00 (de bekende kwaliteit met roomboter bereid). GESORTEERDE VRUCHTJES 150 gram 50 ct. FRAMBOOSJES MANDARIJNTJES, 150 gram 35 ct. LAAT 111. TEL. 2479 KLAPCAMERA 6x9 dlafr. 4,5, met ingeb. selftimer met tas 90.—. TWEELING WAGENTJE 25. HOUTTTL 46. PHiê p«t flacon 75 cent. BERGEN. IEDERE ZONDAGMID DAG en -AVOND. DANSEN. MUZIEK THE STORRE EXPELLERS

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3