OPRUIMING e. w. mm%CH Puntenvrije WAT DE THEATERS BRENGEN sterk verminderde prijzen j^aaisie jieuws De Zuurvensmolen te Bergen tot de grond toe afgebrand Dirkshorn Verfwerk gegund Uitgeest De Rijp Li mm en Schermerhorn 18 JULI t/m 30 JULI tegen Langestraat 43-43-45 C.V. Heer-Hugowaard Hou en Trouw geeft concert Nieuwe Niedorp Slecht afgelopen Portret van de week Vervolg Stadsnieuws Bedrijfsvoetbalwedstrijden Ronde Tafel-conferentie pas in Augustus Rustig weekend met kleine onweerskans Tiidens het korte onweer, gepaard gaande met buitengewoon zware regenval, 't welk zich gistermiddag omstreeks 5 uur boven Alkmaar en omgeving ont lastte zijn twee huizen aan de Baakmeerdijk en de naburige watermolen van de Zuurvenspolder door de bliksem getroffen. Een jongen, die op het land in de dermolen en ook de Zuurvensmolen buurt aanwezig was, zag dit en begaf zich per fiets naar de Kogendrjk om al- daar de brandweer op te bellen. De -molen, waarvan de wieken „overkruis (X) waren geplaatst - men neemt aan dat bij deze stand de kans op bliksem inslag geringer is - bleek vlam te heb- ben gevat. Eerst tegen half 6 (ruim 10 minuten na het inslaan van de bliksem) was de brandweer op de hoogte en werd het signaal „zware brand" gegeven. Velen in het centrum van Bergen liepen bij het horen van dit sirenegeloei de hui zen uit, om te vernemen, dat 't „bij de vuilnisbelt" was. Tallozen reden op de fiets langs de niet erg brede wegen naar de plaats des onheils; de brandweerauto onder vond hiervan hinder. Ook op de wegen in de omgeving zag men stromen fietsers, die zich allen in één en dezelfde richting voortrepten. Daar stond de Zuurvensmolen, sterk rokend weliswaar, maar nog geheel in tact. Omstreeks twintig voor zes kon wa ter gegeven worden uit de tochtsloot. Met drie stralen werd het vuur bestre den. Na 10 minuten bleek echter al hoe hopeloos de strijd was. Uit veiligheids overwegingen (men zou kunnen zeg gen: om geen klap van de molenwiek te krijgen) trok de commandant, de heer J. P. Blauw zijn manschappen en materiaal enigszins terug. Aangewakkerd door het Noord Oosten windje deden de vlammen zich te goed aan al het riet en houtwerk. De men sen, die aan de Oosterdijk (op 100 m. af stand) stonden, voelden de hitte. Het was een triest gezicht de molen te zien verbranden, terwijl de brand weer werkeloos moest toekijken. Nadat het riet was opgebrand zag men het geraamte langzaam minder worden. Nog stond de molen overeind, nog had hij niets aan hoogte ingeboet en dan plotseling in één enkele seconde stortte het gevaarte om precies 6 uur ineen. Merkwaardig was, dat de wieken tot het laatste ogenblik vrijwel onaange tast waren gebleven. Een hoopje puin. waaruit een paar wieken half omhoog staken, dat was al, wat nog aan het be staan van de Zuurvensmolen herinner de. De brandweer had nog anderhalf uur nodig voor 't nablussen. De Zuurvensmolen, die als een een zame wachter stond in het wijde land van de Zuurvens- en Rekerpolders, laaf een lege plek achter. Wij herinneren ons nog heel goed. hoe verschillende molens rondom Ber gen, zoals de Sluismolen, de Damlan- sinds jaren buiten gebruik zijnde en daarvan sterk de sporen dragend, in de laatste oorlogswinter geheel werden gerestaureerd en uitstekende diensten bewezen, toen de electriciteit was uit gevallen. Enkele ervan worden ook nu nog gebruikt. Laten wij hopen, dat de polderbestu ren, mede uit 't oogpunt van 't land- schapsschoon, de resterende molens tot in lengte van jaren zullen weten te be waren. Er zijn er reeds te veel gesneu veld ook in en om Bergen! Zomerfeesten Na de succesvolle première van het open luchtspel „Circus Knie" wordt het zomer- programma verder afgewerkt. Hedenavond 7 uur heeft een gymnas- tiekuitvoering door de bekende gymnastiek vereniging „Be Quick" plaats in het Open luchttheater. Tegen lage entréeprijs hebben kinderen en volwassenen toegang tot deze openluchtopvoering. Op dezelfde avond om 7,30 uur wordt het Muziek-festival ingeleid met een concert in de Muziektuin in de Hoflaan door het Man nenkoor „De Stemmen van Amsterdam" en het gemengd koor „Koorvereniging Bergen". Zondag 17 Juli wordt het festival geopend met een marswedstrijd der elf deelnemende korpsen in het Van Reenenpark te 12 uur, 's Middags 2 uur is het middagconcert er 's avonds 7.30 uur het avondconcert, eveneens in de muziektuin. Een ieder, die zich het concours van 1947 herinnert, zal dit festival willen bijwonen. Op dezelfde dag (17 Juli) houden de leden van de R.K. Gidsenbeweging een Districts Gidsendag in het Openluchttheater. De volgende opvoering van „Circus Knie1 zal plaats hebben op Vrijdag 5 Augustus. Zomerzegels Doordat het Comité weer de geheel be langeloze medewerking had van vele verkoop sters, aan wie zeer zeker een woord van dank toekomt, was het mogelijk in Bergen voor f 1558,54 aan zomerzegels en zomerbrief- kaarten te verkopen. doktersdienst op zondag. Morgen Zondag 17 Juli, wordt de medische dier.st te Bergen en Bergen aan Zee waargenomen door dokter Poot Dorpsstraat 30, tel. 2423. Volkshogeschool De Volkshogeschool te Bergen zal weer diverse cursussen voor jonge mannen en voor meisjes organiseren. Voor jonge mannen worden deze cur sussen gegeven van 1830 Juli, van 26 September tot 8 October en van 7 tot 19 November. In deze cursussen wor den vraagstukken behandeld welke de sociale verhoudingen, onze economi sche positie en onze verhouding met andere landen betreffen. Alle onder werperP worden door deskundigen in geleid. Het hoofdonderwerp in de cursus van 1830 Juli is „Nederland in de wereld"; dat voor de tweede cursus „De democratie in het maat schappelijk leven" en voor de derde „Nederland op de helft van deze eeuw". Voor meisjes zijn er diverse cursus sen in verband met woning, opvoeding, de plaats van de vrouw in het gezin, bedrijf en maatschappij, de vrouw in het buitenland, de kunst in het leven, handenarbeid, voordragen, volkszang en volksdans, lichamelijke opvoeding, boekbespreking enz. De cursussen worden gehouden van 25 Juli3 Sep tember en van 19 September28 Oc tober. Het programma vermeldt nog: bouw- kundedagen; cursus in woninginrich ting; Engels-Nederlandse contact-cur sus; de betekenis van de kunst in het leven; ontmoetingscursus Nederlandse en Vlaamse onderwijzers; en van 16 30 Juli een cursus te water (voor jon gens en meisjes op de Noord- en Zuid hollandse wateren). Aan de heer P. Hoeve, schildersbedrijf alhier, is het verf-, glas- en behangwerk van elf te bouwen duplex-woningen aan de Bergerweg te Alkmaar gegund, voor de som van f 8.200,—, onder architectuur van de heer N. Bijl te Bergen. BENOEMD De heer J. Manneveld Az., ambtenaar ter secretarie alhier, is per 15 Augustus a.s. be noemd als le ambtenaar ter gemeente-secre tarie te Winkel. ouden van dagen op reis. De jaarlijkse autotocht voor ouden van dagen is vastgesteld op Woensdag 3 Augustus. Concert ten bate van de Ouden van Dagen Woensdagavond werd in de N.H. kerk een concert gegeven, waaraan mede werkte de zangvereniging „Voor waarts", dirigent de heer Hans Keuning en de muziekvereniging „Kunst na Ar beid". dirigent fle heer» D. Veenman. Niet alleen het doel, n.l. het steunen van de kas voor de uitgaansdag van de Ouden van Dagen, was een bezoek waard, maar ook het gebodene beloop- de zeker een gang naar het mo'oie kerkgebouw Achtereenvolgens werden uitgevoerd door orkest: Muttersegen van Gebhardt, arr. e. Ruh; koor: Avondstemming, Van Rheenen: orkest: selectie uit „De Vogelkoopman" Zeiler arr. Van Leeuwen; koor: De Nacht, Van Rheenen, serenade (orgel); ouver ture „Italienne", koor: Improvisatie, mei. „Piet Hein"; ouverture „Con Gra zioso", Onder de Linde en als slot door koor en orkest „Ave Verum" van Mo zart. Door de heer Hans Keuning werd vóór ieder nummer een korte toelich ting gegeven. Ruim 200 bezoekers volg den met de meeste belangstelling de in de kerk zo helder uitkomende muziek- vn zangnummers. Vooral „De Nacht" cn „De stille waterlelie" door het koor en door het orkest de ouverture „Ita lienne" werden schitterend uitgevoerd. ernstig geval van vandalisme Op het kruispunt van de Rijkswegen LimmenHaarlemAmsterdam staat een monument voor de tijdens de be zetting ter plaatse gefusilleerde ver zetshelden. In opdracht van het .ge meentebestuur werd rond dit monu ment door de gemeentewerkman W. Castricum een bloemperk van dahlia's aangelegd. Tot tweemaal toe werden, aldus de N.NH.D., de bloemen door een onbekende vandaal afgerukt, het geen niet getuigt van eerbied voor het offer, dat door mannen, die door dit monument geëerd worden, werd ge bracht. achterlicht brandde niet De grossier J. P. uit Limmen werd voor de Haarlemse Kantonrechter ervan beschuldigd, dat hij te Velsen zonder een duidelijk teken gegeven te hebben, z'n auto tot stilstand heeft gebracht. Vol gens een getuige brandde het achter licht niet. Verdachte gooide de fout op zijn automatisch achterlicht. Twintig gulden subs, vier dagen werd geëist. Het vonnis was tien gulden subs, twee dagen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth J., dochter van H. Jonk en G. Roelofsen. Overleden: Klaasje Root, 87 jaar, wed. van R. Jonker. Neeltje van den Berg, 63 jaar, echtgenote van J. Plugboer. - Maria Gerritsen, 78 jaar, weduwe van J. Madderom. Zaterdag 16 Juli a.s. zal door de R.K. Fanfare „Hou en Trouw", onder leiding van de weledele heer H» N. van Ossenbrugge, een concert gegeven worden op het terreintje naast het café van de heer Jac. Grpenland. Dit moge dienen om te bewijzen, dat Hou en Trouw niet parochieel is, maar dat zij is opgericht ten bate van de gehele gemeente Heerhugowaard. De uitvoering zal aanvangen om ongeveer 20.15 uur. Dit concert wordt onze burgerij gratis aangeboden en of zij dit op prijs stelt zal moeten blijken uit de be langstelling. Het ligt in de bedoeling, indien het aantal toehoorders bevredigend is, dit concert jaar lijks te herhalen. Hugo-Boys-nieuws Na de spannende race in de afgelopen Gou- den-Kruisronde gaat Hugo-Boys a.s. Zondag naar 't Kruis om daar een openingswedstrijd te spelen tegen de plaatselijke tegenstander SVW I. Het KSV-terrein wordt n.l. her opend, nadat er een grondige verbetering heeft plaats gehad En werkelijk het resultaat is voortreffelijk, al is het nog niet gelijk aan een biljartlaken, maar het scheelt toch niet veel Na deze wedstrijd zal Hugo-Bovs voorlopig rust nemen. nieuwe n. v. De Staatscourant bevat de statuten van de Coöperatieve Vereniging „Klein Begin" UA, alhier. Dat het zeer gevaarlijk is, om zonder ge leide van de eigenaar, met een koe naar de stier te gaan, ondervond de heer Jn. Jes. Door een ongelukkige manoeuvre kwam de heer Jes in een langs het land lopende sloot terecht, waarbij hij rich bezeerde. Hoewel het ongeval zich in den beginne nogal goed liet eanzien, moest de heer Jes zich lateronder dokters behandeling stellen. De geneesheer, dr. De Boer, achtte onderzoek in het Centraal Zieken huis te Alkmaar noodzakelijk. De heer Jes kon later weer naar zijn woning vervoerd wor den, doch zal enige maanden het bed moeten houden. De eigenaar van de stier, de heer A. Jonker, wijst hierbij op het gevaar om zich alleen te willen behelpen. Turnen Van bestuurszijde worden wij er opmerkzaam opgemaakt, dat de dames-afdeling van Her- cules-Hébé niet onder leiding staat van de heer Jac. Schuit, maar van mej. Van Es. Dit in verband met het behaalde succes van Zondag j.l. in Schagen. Ere wie ere toekomt. BEVORDERD Onze jeugdige plaatsgenoten Fya Hiddema en Rob Vernis werden resp. bevorderd van de le naar de 2e kl. en 2e naar de 3e kl. HBS. De Athletiekdag van de voetbalvereniging N.V.V. is niet, zoals wij eerder melden op 10 Juli, maar op 24 Juli vastgesteld. Visserijbesommingen Ijmuiden Vrijdag bestond de aanvoer uit 265 kisten schol, 120 schelvis, 50 kabeljauw, 30 wijting, 20 tarbottong, 5 bot, 10 di versen, 35 schar. De besommingen wa ven: UK 52 1670; 242 850; 91 1988; VD 60 305; KW 41 4170; IJM 215 158; 202 31; 239 15. De volgende prijzen werden geno teerd: per kg: gr. tong 2.402.35, kl. tong 2.45—2.30. id. I 2.15—2: id. II 1.55 1.45. tarbot I 2.051.80. Per 50 kg: tarbot II 92; grote schol 5247; midd. schol 4027; kleine schol 27.5012; schar 1711.50; bot 18; poon 4.203.70; grote schelvis 4645.50; midd schelvis 42.5040.50, kleine schelvis 32, kleine II 13.5011; wijting 9.507; kl. haai 17; gr. gul 31.5030.50; kleine id. 15—13. Per 125 kg: kabeljauw 10885; gr. koolvis 27. CINEMA AMERICAIN canyon passage De film „Canyon Passage", die de Ne derlandse titel „De Pioniers" draagt, verplaatst ons terug in het Amerika van 1865 en wel naar Portland Oregon in het verre Noordwesten van de Sta ten. In die tijd beschikte men nog niet over zulke zegenrijke ontdekkingen als atoombommen, stenguns en derge lijke. Als men een vete had uit te vechten, gebeurde dat met de blote vuist, zoals in deze film op overtuigen de wijze wordt gedemonstreerd. Bepaald zachtzinnig ging men daar bij niet te werk en indien de afstand tussen de rivalen te groot was, om el kaar rechtstreeks te bereiken, werd het argument der „sprekende revol vers" te baat genomen, vac k to'. groot enthousiasme van bet vrouwelijk ':eel der bevolking, die hun uitverkorenen luide toejuichten. Zo was dat daar, een eeuw geleden in de Far West, althans zo vertelt ons de technicolor Canyon Passage en daar hebben we ons natuurlijk aan te houden. Brian Donlevy, rain of meer slecht als altijd, Dana Andrews, die slechts over zijn schouder hoeft te kij ken om een horde vrouwen op zijn hielen te krijgen. Patricia Roc, wat zoeteliik ais de - onschuldige Caro'ine. Susan May ward als Lucy, zij bouwen tesamen deze film. Maai cle beste rol. hoewel niet de grootste heeft Hoagy Carmichael, die veelzijdige kunstenaar. componist, zanger, pianist en filmacteur van formaat. Men herinne- re zich slechts zijn creatie in „Mcda gascar". Ook hier is hij de ietwat wei- p„iPnri„ f;„„.at fféhc ■'razinnig en sluw, maar zijn spel steekt verre uit boven dat van de grote sterren met klinkende namen. Canyon Passage, een ruw verhaal van moord en doodslag, van brand stichtende roodhuiden, belaagde on schuld, woeste gevechten, maar ook van grootse natuuropnamen, waarvoor men de blaffende revolvers gaarne op de koop toeneemt. Dat de film ondanks alle spanning en actie toch nog sleept, is zeker geen verdienste te noemen. Blijkens de luide reacties in de zaal is deze film uitstekend geschikt voor de liefhebbers van het genre, die on der het bioscoopbezoekende publiek bij duizenden te tellen zijn. VICTORIA-THEATER de vrouw uit sjanghai. Deze film, die onder regie van Or son Welles is tot stand gekomen, geeft wel een goed beeld van de op vattingen van deze bijzondere film- figuur, waardoor de film nu juist niet een gewoon cliché-verhaaltje is ge worden. Dat de ideeën van Welles ook in Amerika algemeen geaccepteerd wor den, kan men nu niet direct zeggen, maar een krachtige persoonlijkheid is hij zeker. De Hollandse titel is voor deze film niet zo juist gekozen, daar de vrou welijk figuur (de film speelt in Ame rika) slechts heel weinig met de be kende stad in China te maken heeft Rita Hay worth, de filmac^rice, die momenteel wel bijzonder in het mid delpunt der belangstelling staat, vindt in de vrouwelijke hoofdrol alle ge legenheid de kwaliteiten te tonen, waardoor zijn beroemd is geworden. Zij benut haar kansen in deze film uitstekend. En de spannende momen ten ontbreken niet. Bovendien heeft Welles voor de vertolking van diverse grote en kleine bijrollen uistekende typen gekozen, zo b.v. de beroemde advocaat, de echtgenoot van de bij zondere vrouw en vertolkt hij zelf één der hoofdrollen op scherpe wijze In het voorprogramma trekken spe ciaal de twee journaals de aandacht In het Hcfll. Nieuws de viering te Soestdijk van het ^A-jarig huwe lijksfeest van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard met tal van zeei geslaagde opnamen. En in het Wereldnieuws de Tour de France en de Vlootrevue. HARMONIE-THEATER berlin express Berlin expres is de eerste Ameri kaanse film, die in het na-oorlogse Duitsland vervaardigd werd en dat is de reden, dat ze interessant is. Men ziet uit de ramen van een langzaam rijden de trein wat er van het oude Frankfurt is overgebleven en later, aan het slot, wat er nog staat van Berlijn en krijgt daardoor een indruk van de geweldige ravage, die eertijds prachtige steden tot een verzameling van lugubere brok' stukken van uit elkaar gereten en ver brande gebouwen heeft gemaakt. De geschiedenis, die zich voor dit maca' bere decor afspeelt, is een beetje ver ward en eist in elk geval van de toe schouwers voldoende begrip voor het verschil in opvatting bij diverse groe pen over Duitslands toekomstige een heid. In de expres naar Berlijn wordt de man, die deze eenheid voorstaat door een ontploffing gedood en alle die zijn compartiment deelden, zijn ver dachten, die door de Amerikaanse be zettingstroepen verhoord worden. Ten slotte blijkt de vermoorde slechts een dubbelganger van de echte dr. Bern hardt te zijn, maar ook diens leven komt weldra in gevaar als hij door een ondergrondse groep gevangen wordt genomen en naar de keldergewelven onder het verwoeste Frankfurt wordt gevoerd. De strijd van een dapper groepje van zijn medereizigers en voornamelijk van zijn secretaresse is oorzaak, dat hij op het nippertje aan de dood in een der gewelven ontkomt en* dat hij gered wordt als even later in de trein een nieuwe aanslag op hem wordt gepleegd. Er wordt in deze film veel geschoten, er vallen misschien meer doden dan in werkelijkheid zou gebeuren, maar juist daardoor zit er wel de nodige spanning in, al blijft het een bezwaar, dat het snelle verloop der gebeurtenissen voor de niet politiek ingewijden wel enigs zins verwarrend moet werken. Merle Oberon, Robert Ryan, Charles Korvin en Paul Lukas zijn hier de voornaamste acteurs. Zij hebben geza menlijk getracht er iets spannends van te maken. DE HEER P. ROL1E Er is een tijd geweest dat bil jarten en sterke drank onafschei delijk aan elkaar verbonden sche nen. Langzamerhand is daarin ver andering gekomen al is er nog een grote categorie die sceptisch tegen over de biljartsport staat, omdat deze sport in een café moet wor den beoefend. Diezelfde mensen zijn van mening, dat hij. die goed een queue kan hanteren regelma tig achter een glas bie, of een bor reltje zit. Niets is minder waar. Dat kan de heer P. Rolie u ver tellen. De heer Rolie is voorzitter van het district Alkmaar en om streken en gewestelijk bestuurder van de Nederlandse Biljart Bond. „Zij die biljarten om de sport" zegt de heer Rolie, „drinken prac- tisch geen sterke drank." En dat is ook zeer goed te begrijpen. Als er één sport is waarbij een vaste hand en een heldere geest nood zakelijk zijn, dan is dat wel het geval bij biljarten. Iemand die een wedstrijd speelt moet zich zo vol komen concentreren om een zo hoog mogelijk moyenne te halen, dat afleiding, in welke vorm ook, funest voor zijn prestaties zal zijn. De heer Rolie geeft volmondig toe dat biljar ten vroeger een „kroegenspel" was. Thans staat de biljartsport op een aanmerkelijk hoger niveau. Wel is hij van mening, dat de belangstelling voor deze sport zou stijgen als de beoefening hiervan ook anders dan in een café mogelijk was. Er zijn nu eenmaal mensen die uit principiële of andere overwegingen niet in een café komen. Deze zijn niet in de gelegenheid dit fraaie spel te beoefenen, wat zeer te betreuren is. Overigens is de belangstelling voor het spel met de queue en de drie ballen steeds stijgende, want toen vijf jaar geleden het district Alkmaar en omstreken van de Nederlandse Biljart Bond werd opgericht de heer Rolie maakte toen reeds deel uit van het bestuur waren er 152 leden terwijl het ledental thans de 300 reeds gepasseerd is. Deze mensen be oefenen, onder leiding van hun praeses op serieuze wijze de biljartsport en dat deze sport ver boven het vroegere „kroegenspel" uitgaat wordt bewezen door de nog steeds stijgende belangstelling en de sfeer waarin de wedstrijden en tournooien worden gehouden. De uitslagen van de deze week ge speelde beker-wedstrijden voor de Alk- maarse Bedrijfsvoetbal zijn: Winnaarsronde: APSV IITSV 02; RhodesiaCentra 76; Ringers INo tenkrakers 31; TelefoniaHoge Huys 76; StoelPostillon 01; SOVAVI VO Boys 10; ReinigingPovay 01. Verliezersronde: N agengastConijn 32; SlagersFordboys 01; Papier- duivelsLichtbedrijven '01; Chevrolet BoysPerzifo 41; Ringers IIHuls kampboys 3—0; POA—Black Boys 04; KromMelkboeren 01. Voor de derde bekerronde hebben zich nu de volgende elftallen geplaatst: Winnaarsronde: PostillonSOVA; TSV ■Ringers I; RhodesiaPovay en Tele foniaBBC. Verliezersronde: Ringers IIBlack Boys; NagengastChevrolet Boys; Ford BoysMelkboeren en Lichtbedrijven Alkmaarsche Courant. Wanneer deze derde bekerronde ge speeld zal worden is nog niet bekend, daar nu eerst de competitiewedstrijden zullen worden afgewerkt. Het program ma voor de komende week is als volgt: Maandag: PovayAPSV II (half acht op het Kolping Boys-terrein); TSV Hulskamp-Boys (half acht op het Ber gen- terr.) LichtbedrijvenHoge Huys (half acht op 't Alkmaar-terrein; SOV AAlkmaarsche Courant (zeven uur op het Sportpark) PapierduivelsChe- volet-Boys (kwart voor zeven op het MEVO-terrein)PerzifoBlack Boys (acht uur op het MEVO-terrein). Dinsdag: SlagersRingers 1 (half acht op 't Kolping Boys terrein)Stoel Rhodesia (kwart voor zeven op het MEVO-terrein); POABBC (acht uur op het MEVO-terrein). Woensdag: PostillonConijn (acht uur op het MEVO-terrein). Donderdag: YpmaKrom (acht uur op het MEVO-terrein); Ringers IL-Te- lefonia (kwart voor zeven op het ME VO-terrein). Vrijdag: SOVAChevrolet Boys (kwart voor zeven -op het MEVO-ter rein) en ReinigingCentra (half acht op het Alkmaar-terrein). Ongecorrigeerd) I nfer - I ndonesische besprekingen in Djokja en Baiavia De BFO heeft hedenochtend een com promisvoorstel van Sukarno aanvaard om de Inter-Indonesische conferenlie deels te Djokja en deels te Batavia te voeren. Blijkens een uiteenzetting van de voorzitter van de BFO, sultan Hamid II, heeft mr. Kosasiih, die Vrijdag naar Djokja was vertrokken, het volgende compromis-voorstel van Sukarno ont vangen: Aanvang van de Inter-Indone sische conferentie op 20 Juli. Na enige dagen onderbreking om gelegenheid te hebben de Lebaranfeesten (einde van de Mohammedaanse vasten) thuis te vieren, waarna de conferentie te Ba tavia zal worden voortgezet. Na debat in besloten vergadering heeft de BFO de uitnodiging aanvaard en heeft het volgende programopge steld: 19 Juli vertrek naar Djokja, 23 Juli terugkeer naar Batavia vanwaar de deelnemers voor enkele dagen naar huis zullen gaan, 30 Juli eind bespre kingen te Batavia, na afloop waarvan men onmiddellijk naar Den Haag kan gaan voor de Ronde Tafel-conferenties. De aanvangsdatum van de RTC zal dus dienen te worden uitgesteld. Toelatingsexamen R.H.B.S. Geslaagd zijn de volgende candida- ten: Pa. Cha. Albers, J. Balder, Ge. Ne. Barten, Da. Belgraver, W. E. Beltman, P. Bijlsma, Ja. Aa. Blokker. J. W. Boersma, W. Boonstra, F. Disse, Da. Ka. Dreeuws, C. Druif, H. v. Drunen, A. Duijvis, IJ. Feller, H. La Fleur, E. Goezinne, G. Goudsblom. W. Have- man, H. A. Heijkoop, J. W. Th. Heiner, E. Th. E. Hilckmann, H. A. v. 't Hof, J. P. A. 't Hooft, P. Hoogland, Wl. Jans sen, G. Jensch, C. Jonkers, T. A. Kaag man. G. K. Kamp, R. E. Kisman, Ha. Ja. Kolk, C. Komen, Me. Ma. Kooij, A. J. Korsman, A. Kroon, Ra. Kuijk, W. J. Luinge, J. J. Mantel, Ae. Meijer, J. P. Modder, Ha. Ae. Nieboer. Ha. Je. Nijdam, J R. Nijdam, A. Nijmeijer, J. Oudendijk, Cha. Wa. Paling, Ma. Ae. Peereboom. J. D. Post, Ae. Prins, Wa. Ma. Roos. Ba. Te. Schermerhorn. J. J. Schroevers, W. C. Schut, Ja. He. Schutte, J. Chr. F. Settels, Je. Seven- huijsen, D. v. Seventer, B. J. Silvis, N. G. Smink, En. Söteman, C. G. Stammes, D. B. Starrenburg, R. Steensma, Ia. Sterk, B. Strijbis, J. M. Stubenitsky, K. Swaag, Th. Wa. Swager, J. C. Tak, Ca. Ma. Vermeulen. Ge. Ma. Visser, Chr. Vorst, We. Eh. Ae. de Vries, L. J, Vrijman. F de Waard, T. de Waard, Pa. Weil, J. W. Wilmink, H. H. J. van c_. Woude _n Aa. Aa. Zorgman. Geslaagd voor klasse 2: N. P. Frans. Geslaagd voor klasse 3: P. Dankert en D. Smit. Koninklijke onderscheiding Aan de heer Th. E. Jensen alhier, boswachter le klasse bij het Staatsbos beheer, is bij Koninklijk Besluit de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, verleend. geslaagd Mej. B. Boekestein te Heiloo slaagde ;te Amsterdam bij Rex' Tekeninstituut voor het diploma mode-tekenen. Tsjechisch premier bedreigt mgr. Beran Premier Antonin Zapotocky van Tsjechoslowakije heeft Vrijdagavond een waarschuwing uitgegeven aan het adres van de aartsbisschop van Praag, dr. Josef Beran, dat hij „zich er van bewust moet zijn uit het land gezet le kunnen worden als een verrader". Zapotochky zeide, dat men vernomen had van vrees in het buitenland voor arrestatie van aartsbisschop Beran. „Als deze verhalen van Beran zelf afkomstig zijn, bewijst het alleen, dat hij weet wat hem toekomt", aldus Zapotocky. Luchtbrugvliegtuig stort omlaag Een Brits Hastingtoestel van de lucht brug is heden na de start van het Berlijnse vliegveld Tegel neergestort. De gehele bemanning van vijf koppen is om het leven gekomen. de mosquito op zondag. Thans is ook voor het rijwiel, uitge rust met hulpmotor merk Mosquito, geen rijvergunning meer nódig. Even als met de Solex kan men nu dus ook met een Mosquito op Zondag rijden. Het vrij rustige weer van de laatste dagen hebben wij te danken oan een kleine depressiekern, die zeer lang zaam over Zuid-Eng eland naar het Noord-Oosten beweegt. Rond deze kern stroomt zacht onstabiele lucht naar onze omgeving, die in de afge lopen nacht over Belgie, Brabant en Limburg enkele flinke buien, plaat selijk met onweer, veroorzaakte. Zowel vandaag als morgen zal het weer een rustig en zoel karakter hou den, hoewel de kans op enkele buien, mogelijk met onweer, niet is uitge sloten. Na Zondag is de kans vrij groot, dat het weer aanmerkelijk koeler gaat worden en de wind via Zuid en West naar Noord gaat ruimen. De neerslag in Noord-Holland, die de laatste da gen zeer gering is, blijft ook in de komende dagen nog van geen be tekenis.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 9