P.O.A. n.v. J Belastingstelsel wordt gewijzigd aagt? Franse huisvrouw heeft zorgen Europese vorsten schreven aan Enkhuizer vrouw NU DE ÏMNTIE AANBREEKT IS HET DE BESTE TIJD dagowaard RSDIEP TOT IJ Vervroegde afschrijving op bedrijfsmiddelen Tobben en ploeteren Onze Schaakrubriek Een fijn pionoffer DE OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK gesloSen. ABONNEERT U OP DIT BLAD Wasserij „DE VALK", - NAAR GARAGE CHR. DE VRIES Adverteert in dit blad Speciale Tapijtzaak MIENT 19, Alkmaar corrigeerd) ergestort in de Staten 5 ACHT DODEN e V.S. is een tweemo- ort na het opstijgen dat een der motoren estel kwam in aanra. van het eiectriciteitj. rand. wam terecht op een at nog gedeeltelijk jn ijf huizen vlogen ia le, directeur van <3, aaraan het vliegtuig passagiers door de i naar buiten geduwd. stewardess in het it het vliegtuig dade- ik, kon een aantal pas. de vuurdood ontsnap- ht personen zijn om en. Er waren 28 inzit- OYS NIEUWS het eerste tegen SVW ein. Na aanvang van ;en we een zeer kalm hter een ogenblik ver. I voor het SVW-doel, dat de goal niet telde ff side stond, maar hij iet doel en Pancras an. Zo ging de rust >n. weer voortgezet wordt, van SVW en een mooi voor de SVW-ers he- is op keurige kalme pt. Verder was H.B. ival. Pancras en Kager >g een te scoren. Maar VW toch te bar en even voor het einie. wedstrijd dus weer mot deel van H.B., waar een bal verdiend had. ande vragen ipgelost door en van Uw in dit blad I E SAMENSTELLING CHE SENAAT. ngen van de leden van iaat ziet de definitieve als volgt uit: katho- socialisten 66, libera- unisten 12 zetels. van Afgevaardigden, ieken 104 zetels bezet- er enkele tekort voor erderheid. De socialis- zetels, de liberalen 30 ten 12. loe krijg ik een tijgende omzet toe bereik ik op en snelle en af- foende wijze mijn fnemers Welk agbl ad zal ik laarvoor nemen? Ider werd de heer N. wegens zijn 40-jarig timmerman bij Open- De heer W. Knol uit vanavond voor de NC preken over het onder- de Marine?" te Hoorn organiseert wielerronde voor de voetbalwedstrijd Hoorns /est-Frisia. Q Op 30 en gustus wordt te Opmeer en middenstandsten- louden. Tot de hieraan icties behoren een z-p een springconcours. D ie-jarig zoontje van de door een bestelwagen enkele uren aan. de ondingen bezweken. verkeert de B-K- „D.E.M." in financiële gevolg van de door sintelbaan, welke acht- den heeft gekost. Thans de gemeenteraad voor, een geldlening van trekken. De haven ;erd bezocht door de liti ekruisermijnenvege' jaarlijkse Mid-Ken- nool zal ditmaal door Beverwijk" worden t?e- deelnemende clubs zijn; mheim, Beverwijk, Vi* jeugdkampioenschappen de Zaanse athlete Wil" irlandse kampioenschap- rorden en vèrspringen Het treinverkeer op de -Alkmaar had vU' ging. doordat een rijn- de spoorbrug over de Kortgeleden heeft de minister van financiën enkele wetsontwerpen bij de Tweede Kamer ingediend, welke ten doel hebben, wijzigingen aan te bren gen in ons belastingstelsel In het al gemeen zullen deze wijzigingen voor het zakenleven een verlichting van las ten betekenen. In de laatste Troonrede werd reeds aangekondigd dat zou worden overwo gen om voor het bedrijfsleven enkele tegemoetkomingen te ontwerpen met betrekking tot de wijze waarop de be lastbare winst wordt berekend. Vanzelfsprekend is het niet mogelijk, In het bestek van dit artikel een vol ledig overzicht te geven van al hetgeen jn ons belastingstelsel zal veranderen, indien de wetsontwerpen t.z.t. tot wet zullen worden verheven. Wij zullen ons dan ook beperken tot de mogelijkheid welke de minister van financiën wil openen, om op bedrijfsmiddelen ver vroegd af te schrijven. Toen, na de bevrijding van ons land. het bedrijfsleven weer langzamerhand (Van onze Parijse correspondent) LIET LEVEN begint ook voor de Fran se huisvrouw weer wat aangena mer te worden, hoewel ze nog vele zorgen heeft. De distributie-weeën, welke hier nog veel gecompliceerder waren dan in Nederland, zijn nagenoeg verdwenen. Slechts koffie, slaolie en suiker zijn nog op de bon. Alle overige producten zijn vrij. Suiker krijgt men 1000 gr. per maand en per persoon, koffie 125 gr. en slaolie gemiddeld 350 gr. De distributiebepalingen voor tex tiel, tabak, schoenen enz. werden reeds twee jaar geleden afgeschaft en men kon dat ook zonder gevaar doen om dat de koopkracht zo miniem was, dat er geen run was te vrezen. Ook nu nog zijn de lonen merendeels ontoerei kend en de doorsnee Frangaise tobt dan ook nog harder om de eindjes aan elkaar te knopen dan haar Nederland se zuster. De statistiek wijst b.v. uit dat zij minder textiel koopt dan de Hol landse huisvrouw, hoewel hier de tex tiel toch bonvrij is. Zowel haar linnen kast als haar garderobe vertoont dan ook lelijke hiaten. Goed! Als ge haar ergens in Parijs tegenkomt, lijkt ze heel wat, maar aan dat een uur te vo ren ontvlekte en opgeperste katoentje, dat haar zo snoezig staat, kunt ge ook niet zien dat dat haar enige bezit is. Neen, ik overdrijf niet: een aanzienlijk deel van die charmante Frangaises bezit slechts één jurkje, één paar schoenen en twee stelletjes ondergoed. Schoenen blijven trouwens bar duur. Men kijkt u hier ongelovig aan als ge vertelt dat men in Holland voor vijftien gulden een paar leuke zomeschoentjes koopt en voor f 25 een paar chique hielband- jes. Hier kosten ze dubbel zoveel. He renschoenen dito. De Nederlandse dames, die Parijs bezoeken, zullen met een „deviezen"- brok in de keel de overvloedige etala ges bewonderen, waarin een keurcol- lectie goederen ligt uitgestald. Noem maar op. Al wat ge in Nederland maar kunt vinden, doch dan overvloediger, in ruime keus. Daarnaast tientallen soorten groenten, vis, biefstuk zonder bon, zuidvruchten in allerlei soort. Een prijsniveau vergelijken blijft altijd een tere kwestie, doch als ik beweer dat het leven in Frankrijk gemiddeld twin tig percent duurder dan in Holland kan ik er niet ver naast zitten. De sa larissen liggen evenwel lager dan in Nederland, hetgeen in sommige gezin nen echter wordt verdisconteerd door de zeer hoge kindertoeslag. Een fa brieksarbeider met vier kinderen ontvangt niet minder dan 180 gulden per maand kindertoeslag. Maarer zijn in het land van Marianne niet zo veel gezinnen met vier kinderen. Dat zijn uitzonderingen. Ellende overal In schril contrast met de rijkdom in de etalages zijn de tienduizenden bede laars, invaliden, senielen, dronkaards en andere ongelukkigen. Moedertjes van zeventig winters slenteren alleen langs de straten van deze wereldstad om honderd maal per dag op een ter rasje van een café hetzelfde liedje te stotteren, wellicht het enige wat zij zich nog uit hun blije jeugd herinne ren. Deze typen zijn vergroeid met het stadsbeeld. De Frangaise merkt ze nauwelijks op. Zij zit vol van eigen zorgen. En als ze snuffelend en zoe kend over die typisch Parijse markt- jes slentert om drie frs. te besparen, denkt ze er merendeels niet aan deze „winst" aan het bedelaarsgilde af te staan. Gij kent wellicht alleen de Frangaise, die ge tijdens uw vacantie ontmoet: charmant, goedgekleed, slank en knap. die geen zorgen schijnt te kennen. De harde werkelijkheid is evenwel heel anders. Want ook de Frangaise moet tobben en ploeteren, rekenen en puzzelen en tien keer iets van de begroting „schrap pen" omdat ze er anders weer niet kan komen. Haar veelvuldig bezoek aan de kapper is een fabeltje, haar moderne garderobe is een fabel en haar „leven tje zonder zorgen" is een fabel in het kwadraat. In tegendeel, de doorsnee Franse huisvrouw heeft het slechter dan gij. Zo! Heeft ze zoveel vrije tijd? Negen van de tien huisvrouwen koken hier tweemaal daags middageten. En daaraan behoef ik niets meer toe te voegen op gang begon te komen, stond prac- tisch elke zakenman voor de noodzake lijkheid om nieuwe bedrijfsmiddelen aan te schaffen. Machines, gereedschap pen en vervoermiddelen waren versle ten of door de bezetter gestolen, terwijl talrijke bedrijfspanden waren verwoest afgebroken. Het aanschaffen van machines e.d en het bouwen van bedrijfspanden kon echter slechts plaats vinden tegen prij zen welke in veel gevallen een veel voud waren van die van vóór de oorlog. Wanneer men dan nog bedenkt dat de zakenman In niet geringe mate aan de fiscus moest offeren, dan zal het dui delijk zijn dat de financieringsmoeilijk heden in het algemeen zeer groot wa ren, terwijl deze tengevolge van de practisch in elke branche teruglopende winsten niet geringer worden. Om aan deze moeilijkheden enigszins tegemoet te komen zal dan straks ho pelijk de mogelijkheid worden geopend om door een vervroegde afschrijving op die bedrijfsmiddelen, de fiscale winst van één of meer jaren, in niet onbelangrijke mate te verminderen en daardoor de fiscale lasten te verlagen. Waarop mag vervroegd worden afgeschreven? Volgens het wetsontwerp zal ver vroegde afschrijving mogelijk zijn op alle bedrijfsmiddelen welke na 1 Jan. 1946 maar vóói 1 Januari 1953 zijn ver worven, verbeterd, besteld of aanbe steed. Onder bedrijfsmiddelen moeten wor den begrepen alle zaken welke voor de uitoefening van het beroep op bedrijf worden gebruikt. Daartoe behoren dus: machines, gereedschappen, vervoermid delen, gebouwen. Maar ook een good will welke tegen betaling werd verkre gen, kan als een zaak welke voor de uitoefening van het bedrijf of bercep wordt gebruikt, worden beschouwd. Vervroegde afschrijving is ook moge lijk op de kosten voor verbouwing van een bedrijfspa- d, mits deze verhouding tussen 1 Januari 1946 en 1 Januari 1953 heeft plaats gevonden. Hoeveel mag vervroegd worden afgeschreven? De vervroegde afschrijving mag ten hoogste een derde deel bedragen van de na 1 Januari 1946 gemaakte kosten. Werd dus b.v. in het jaar 1946 een machine aangeschaft voor f 6000, dan mag f 2000 daarop vervroegd worden afgeschreven. Deze vervroegde afschrij ving mag plaats vinden naar eigen goeddunken. Het is dus mogelijk het gehele bedrag daarvan in één jaar in mindering van de winst te brengen, maar het is ook toegestaan om dit be drag over enkele jaren te verdelen. Wanneer het ontwerp wet wordt, zal voor het eerst in het jaar 1948 (of boek jaar 1947/48) een vervroegde afschrij ving mogen plaats vinden. En nu de practische betekenis van deze mogelijkheid. De aandachtige lezer zal reeds hebben begrepen, dat het hier niet gaat om een kwijtschelding van belastingen. Het bedrag dat in een bepaald jaar vervroegd werd afge schreven, zal immers in de toekomst minder afgeschreven mogen worden. In theorie komt het dus neer op een verschuiving van belastingen. Wanneer men echter bedenkt dat van de top van het inkomen een zeer hoog percen tage inkomstenbelasting wordt gehe ven, terwijl daarover in de meeste ge vallen nog 12 Ondernemingsbelasting voldaan moet worden, dan is het dui delijk dat de vervroegde afschrijving in zeer veel gevallen betekent, dat be langrijk minder belasting wordt vol daan. Door een goed overwogen toe passing van deze mogelijkheid is de zakenman immers in staat, gedurende enige jaren het in fiscaal opzicht duur ste deel van zijn winst, naar latere jaren te verschuiven. Bovendien betekent het, dat in de jrren waarin de financiële moeilijkheden het grootst zijn, doordat veel kapitaal moet worden geïnves teerd, de belastingen laag gehouden kunnen worden. We kunnen dan ook vaststellen dat de mogelijkheid tot ver vroegde afschrijving voor veel zaken mensen zeer welkom zal zijn. OP NIEUWE BOMAANSLAG NEHROE. Op een landingsbaan van het vlieg veld te Lucknow is kort na de aan komst aldaar van de Indische premier Pandit Nehroe een bom ontdekt. Des kundigen van de politie verklaarden, De fijnste offers zijn pionoffers. Een offer van een dame of een ander stuk kan natuurlijk ook zijn bekoring heb ben, maar meestal eindigt de combi natie met mat, of met het terugwin nen van het geofferde materiaal. Eer, pionoffer wordt echter dikwijls ge bracht om de mobilisatie der strijd krachten vlot te votooien. Er moet terdege goed overwogen worden, ol de behaalde tijdwinst opweegt tegen bet materiële nadeel. En dat kan maar zelden door het uitrekenen r an talrijke varianten. Het gevoel moet hier de doorslag geven. In de onderstaande partij, uit de stedenwedstrijd Moskou-Budapest, zien we de bekende Rusissche mees ter Kotov een dergelijk pionoffer brengen. Wit: Kotov. Zwart: dr. Szily Slavische verdediging 1. d2—d4, d7d5; 2. Pgl—f3, P'g8— 16; 3. c2c4, c7c6; 4. Pblc3, d5X c4; 5. e2e3. Gewoonlijk speelt men hier 5. a4, teneinde de dekking van c4 door b5 te verhinderen. De tekst zet is eveneens zeer sterk en heeft bovendien het voordeel niet zo be kend te zijn. 5b7—b5; 6. a2—a4; 7. Pc3— 32, e7e6; 8. Lflxc4, Pb8—d7. Vol gens dr. Euwe is 8Lb7 nauw keuriger, omdat wit na de teicstzet door 9. De2, Lb7; 10. e4, c5, 11. d5 exd5; 12. exd5! De7; 13. Le3 een kansrijk gam biet kan spelen. 9. 0—0, Lc8b7; 10. Ddl—e2, c6—c5; 11. Tfldl, c5xd4. Beter is o.i. 11 af: 12. dxc5, Dc7, enz. 12. Pf3xd4, Lf8c5; 13. e3—e4U. Het boven reeds aangekondigde pionoffer. 13Pf6xe4. Op 13Lxe4 zou 14. Lg5 volgen. Voorts is 13. 00 niet goed mogelijk met het oog op 14. Pxe6; fxe6 15. Lxe6, Kh8; 16 e5 enz. Volgens de Engelse meester Go- lombek zou 13Dc7 de beste kans zijn, maar daarop is 14. Pb5! zeer sterk, b.v. 14Dc6; 15. Ld5!, of 14Db8; 15. Le3 en de zwakte van het veld d6 springt in het oog. 14. Lel—e3, Dd8e7. De rochade is gezien de mogelijkheid 15. Pxe6! nog steeds niet mogelijk. 15. Lc4b5, Lc5x d4. Zwart moet iets doen tegen de dreiging 16. Pf5. 16. Tdl X d4, Pe4c5. Op 16Pf6 volgt weer 17. Lg5. 17. Tal—dl, Lb7c8. Ook 17. Td8; 18. Lxd7+, Pxd7; 19. Db5, Lc8; 20. Pxb4 is allesbehalve aanlokkelijk voor zwart. 18. De2—f3. Ta8—b8; 19. Pa2xb4 Het gaat nu allemaal van een leien dakje Geen wonder wanneer men bedenkt dat wit al zijn figuren in het spel heeft gebracht, terwij) zwart eigenlijk practisch zonder de koningstoren speelt. 19. Tb2b725. Pb4—c6, De7 f8; 21. Td4d6. Dreigt vóór alles 22 Lxc5, Pxc5; 23. Td8 mat. 21Tb7xb5; 22. a4xb5, Pc5—b7, 23 Td6d2. Met de niet meer te pa reren dreiging 24. Pxa7. Zwart geeft het op. De partij heeft waarde voor de the orie der openingen. Probleem nr. 3 van E. M. Haasberg, i Probleemblad, 1949). Wit speelt en geeft mat in twee zetten. Oplossing probleem nr. 2 (Dawson) mat in drie zetten door 1. Khl, h2; 2. Pd4, of 1f3; 2. Pc) enz. dat de bom van een zeer gevaarlijk type was. Vijf dagen geleden is te Calcutta een bomaanslag op Nehroe gepleegd. De stille hoofdstraat van Levies (SussexEngeland) is nog nooit door zoveel mensen gelijktijdig betreden als Maandagmorgen, toen het proces regen de fabrikant John George Haigh begon. De leden van de jury en de openbare aanklager vonden bij aankomst de rechtbank omstuwd door een mensenmenigte. Wie in de afgelopen week zijn weg nam langs de Oosterhavenstraat moet het opgevallen zijn, welk een prach tige expositie staat uitgestald voor het raam van het woonhuis van de heer P. Blom. Diens echtgenote, mevr. Blom Stammes, beschikt over een uitge breide collectie brieven van alle Euro pese vorstenhuizen, die zij door een langdurige correspondentie verwierf. Naast deze brieven zyn er nog een dui zend foto's, die ze ontving van konin gen en koningskinderen, alsmede van de grootste kunstenaars ter wereld. Wanneer men daarbij nog ziet de tientallen albums met foto's, die zij vergaarde uit alle mogelijke tijdschrif ten, die op het continent verschijnen, dan beseft men, dat deze vrouw over een ongekend grote fotodocumentatie beschikt. Het begin. Mevr. J. BlomStammes begon in 1929 te verzamelen. Eigenlijk onbe wust. Ze had in een krant gelezen hoe een meisje aan de koningin een pop vroeg en met St. Nicolaas ontving ze het gevraagde. Dat bracht mevr. Blom op het idee om eens ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majes teit Koningin Wilhelmina een geluk wens te zenden. Ze had er thuis niks van gezegd, maar de postbode was zo „vriendelijk" het geheim te verraden en haar ouders wijs te maken, dat op zoiets straf stond. Dat pakte geheel anders uit. Enkele weken na de ver jaardag kwam er een schrijven van de secretaris der Koningin, waarbij haar dank werd gebracht voor de fe licitatie. Van toen af begon het ver zamelen. Van Otto van Habsburg ont ving zij een persoonlijk schrijven met een originele foto. Toen Koning Alexander van Joegoslavië door moordenaarshand viel, ontving zij van de Koninklijke Weduwe een dankbrief. Toen Gustaaf Adolf van Zweden bij de vliegramp te Kastrup om het le ven kwam, zond mevr. Blom een con- doleantiebrief en drie dagen later ont ving zij via Radio-Holland een tele gram van de vader der overledene, waarin hy in warmgestelde bewoor dingen zijn dank bracht aan deze Enk huizer vrouw. Koning Frederik IX van Denemar ken zond haar een foto met zijn per soonlijke handtekening en de brieven die Koning Leopold haar uit Le Repo- soir deed en doet toekomen zijn veel en hartelijk. Deze brieven, onderte kend door de secretaris des Konings, hebben een persoonlijk cachet en zijn soms zeer uitgebreid. Enkele weken geleden stuurde Prinses de Rethy, zo men weet de Gemalin van Koning Leopold, een zelfvervaardigd kiekje van de kleine Prins Alexander, die de vorige week vijf jaar werd. „Bekende naam". Zaterdag is mevr. Blom met haar driejarig zoontje Pete naar Socstdijk geweest en het behaagde de Komngin om persoonlijk van deze kleine Enk huizer jongen bloemen in ontvangst te nemen. Hoe dit kwam Wel, mevr. Blom had zich Zaterdagmorgen naar de woning van Baron Boud begeven en daar kreeg zy na tien minuten wach ten, de secretaresse van de Koningin, mej. Snellen, te spreken. „Mevrouw, ik kom van Enkhuizen," zei mevr. Blom. En ogenblikkelijk daarop zei de secretaresse. „Dan bent U mevr. Blom!" En de secretaresse vertelde, dat zij juist deze week nog een brief naar Enkhuizen gezonden had. „Uw naam is op het Paleis niet onbekend." Want mevr. Blom is niet verzamelaarster zonder meer, maar een grote oranje klant en al haar brieven eindigen met de kreet „Leve ons Vorstenhuis". Dat wordt gewaardeerd. Daarom kreeg mevr. Blom een goed plaatsje tijdens het défilé en de kleine Pete het voor recht bloemen aan te bieden. Toen de Koningin vorig jaar, daags na de In huldiging, Hoorn bezocht, had hij ook bloemen gegeven aan de Landsvrouwe. „Blieft" zei de kleine peuter en de Koningin informeerde naar zijn leeftijd en riep Prinses Beatrix naar zich toe om Pete een hand te geven. Van Soestdijk kwam mevr. Blom met drie van de nieuwste foto's van het Ko ninklijk gezin thuis. Daar zijn er twee by, die nog nimmer gepubliceerd wer den. In de kamer bij mevr. Blom han gen twee prachtige kleurenfoto's van Koning Leopold en wijlen Koningin Astrid. Een geschenk, dat haar door de Belgische gezant, mr. Maskins, in dertijd, persoonlijk werd overhandigd. Honderden Men kan de verzameling van deze vrouw niet in één dag bekijken. Brie ven en foto's van de Engelse Konink lijke familie, van Zweden, Noorwegen en Denemarken, van ex-koningen vul len veie dozen. Maar er zijn ook brie ven en foto's van de grootste artisten der wereld. Een zeldzame foto van Yehudi Menuhin, de vermaarde vio list, van de helaas te vroeg gestorven zangeres Helenc Cals en haar man, de diep-betreurde Nico Treep. Met deze beide mensen onderhield zij een grote vriendschap en vaak werd ze in hun gastvrij huis uitgenodigd. Aan alle foto's en brieven zrjn herinneringen verbonden. „Hier ziet U een algemene dankbetuiging," zegt mevr. Blom, „maar kijk, met de schrijfmachine is nog een persoonlijk woord voor haar bijgevoegd." Wanneer na een verjaardag van één der leden "an het Koninklijk Huis een dankbetuiging wordt rondgezonden, dan worden deze genummerd. Die nummers lopen vaak in de driedui zend. De laatste keren, tweemaal ach ter elkaar, ontving mevr. Blom zo'n dankschrijven genommerd met één. Twintig jaren correspondeerde deze Enkhuizer vrouw met de groten der aarde en nog nimmer bleef een brief onbeantwoord. Zo groeide een collec tie, die ongekend groot is. 12-JARIGE JONGEN OVERREDEN. Op de Wagenweg te Haarlem reden twee kinderen naast elkaar op de fiets. Toen een vrachtauto met aanhangwa gen passeerde, werd de twaalfjarige A. vd Broek door de aanhangwagen ge raakt, waardoor hij kwam te vallen en door een achterwiel werd overreden. Het slachtoffer is in het ziekenhuis overleden. AVENHORN, 18 Juli 1949. „Avenhorn en omstreken". Grove schot 6.10 6.60; middel schot 7.107.90; drielingen 5.20—6.20; kriel 3.403.90; aanvoer 64.700 kg; Rode schcrt 8.609.70; aanv. 12.300 kg; 5000 kg bieten, rond 7,20 kg slabonen 5367. Uw schrijfmachines Uw cyclostyles Uw telmachines een goede beurt te laten geven. Wij maken Uw machine weer als nieuw Vooraf geven wij begroting. PAYGLOP 7 ALKMAAR IS VAN 25 JULI TOT 15 AUGUSTUS Langestraat h. Houttil Alkmaar HOUANBSCHE ZINDEMJKHEiB UW WAS HAAS Noorderkade 68, Teleioon 3776, Alkmaar Nog steeds is UW ADRES voor RIJWIELEN en ONDERDELEN goed en billfjk JAN BLOKLAND'S RIJWIELHANDEL. Ook voor alle Reparaties. Luttlk Oudorp 3, Alkmaar. Tel. 3485. ZOMER-OPRUIMING FRIESCHEWEG 4. TEL. 4237—4287. BOUCLELOPER 50 cm. breed, per meter i 3.98 DAMESFAUTEUILS enkele stuks f 19.98 HAARDKUSSENS per paar i 18.20 SALONTAFEL in grote maat, geheel eiken f 19.49 OLD FINISH HAARDFAUTEUILS pracht afwerking f 37.49 BOUCLELOPER 70 cm. breed per meter f 5.69 VELVETTAFEL KLEDEN flinke maat f 19.98 HANDWEEF- TAFELKLEDEN 140 x 170 f 8.55 BOUCLEKARPETTEN 12 els zeer solide f 69.50 FANTASIE KUSSENS met kapokvulling f 6.98 HAARVELOURS- KARPETTEN 12 els 104.10, f 89.50 MOQUETTE KARPETTEN 12 els, zeer zware kwaliteit f 98.50 THEEWARMERS aardige dessins f 2.98 BOUCLE KARPETTEN Perzische dessins, 12 els i 127 98 KAPSTOKKEN met 5 haken f 0.98 THEEBEURZEN in diverse kleuren f 8.98 BOUCLETAPIJT 100 cm. breed, per meter I 5.98 MARKIESDOEK 90 breed, per meter f 4.55 HAARDFAUTEUILS geheel eiken i 19.50 Fa. SIDONIUS DE JONG

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3