p/ HEUSEVELDT Hoofdvertegenwoordiger De Indonesische kwestie Jongste Bediende O as ENORME KOOPJES EEN PARTU SERVIESGOED J. W. A. HEUSEVELDT PAOLJEKA knapt 't voor II op Smokkelen is ook een kunst Kostbare edelstenen op zonderlinge plaatsen De douane is ingelicht VAN MARSDIEP TOT IJ Scheepvaariberichten gaafste N teuv/s Tegenspraak van UNCI Heer-Hugowaard E. MEERMAN afwezig Nog slechts enkele dagen kunt U profiteren van onze In onze LUXE ZAAK Langestraat, hoek v. d. Boschstraat. op het gebied van luxe en gebruiksvoorwerpen, lampen, klelnmeubelen, kinderwagens, koffers en lederwaren. IN ONZE HUISHOUDZAAK Langestraat 24 Achterstraat Houttil, brengen wij naast de vele koopjes in alle HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, zolang de voorraad strekt, vanaf Vrijdagmiddag 2 uur zoals borden, kop en schotels, vleesschalen, aardappel schalen, bekers, slakommen, roomkannetjes, suikerpotten enz. tegen bespottelijke lage prijzen. Van deze artikelen kunnen maximaal per cliënt 2 stuks worden afgegeven. DOET UW VOORDEEL KOOPT NU! LANGESTRAAT 24 ACHTERSTRAAT HOUTTIL SCHILDERS Is Uw PINUP slechtO jé Dus is U niet tevree Sortoutenstraat 20 Tel. 4255 OPRUIMING WARMER - RITSEVOORT 3 eer Voort, i'aarop do I komt on. we er bij spectieven I voor de xpediteurs den voor 'ding om de streek, j van Alk. trekte van niet terug w eiljjkheid. tegen Je daardoor van ndelingen, ,-pisch en ezoek aan y eenvou- teur van e Magda- Mew-York ng uitge. tadsbeeid ider alle blijven, van het len tege- der pro- dsbestuur nog wel n, waar. 1 zal be leeft vol- marktbe* de Umge- de ver- van uit- niet ze aan de te win- Alkmaar i worden of Iedere ich ver* optimisti- n dit op- estert. r uit? ook dit vraag die len. Deze antwoord weer aan rken. Het bij de in- hoop dat t aan dit 'r is veel rsem doet gen weer orgen! eni Schots# 9 eri (z. imsnijbonen i—28; dop- rs 20-28; 25-38 eo 15-26 en e kool 6» telein 16-* 7- waspeen selie 4-8} 5-22; 1*"' 33-36 (P« f); meloen ENTRALE, eerstelingen en "blauwe omaten: A le kool 6^ 7000 H bloemkool: - no.ooo 8,20, rode igenheimerl saskia 7- kg witte 58; 300M 5; 200 W 00.700 k* 6,70—7,60» ,50, klein® 25.000 M 10, klein -8,40, bi. 0-8,50 en rode kool In alle landen wordt er gesmokkeld, vooral juwelen, brillanten en andere kostbare stenen. De beste klanten van de Europese juweliers zijn de Ameri kanen. Juwelen zijn in Amerika even makkelijk te krijgen als in Europa, doeh de Amerikaan betaalt in zijn ei gen land een veel hogere prijs, doordat er 60 procent invoerrechten geheven wordt op gezette stenen en 10 procent op ongezette stenen. Het resultaat van deze hoge invoerrechten is, dat de smokkel hoe langer hoe meer toeneemt. De douane in Amerika heeft een or ganisatie in het leven geroepen, die zich speciaal belast met 't zoeken naar diamanten en andere edelstenen. Deze organisatie werkt nauw samen met een speciale vereniging van juweliers in Amerika. Deze vereniging heeft in Eu ropa en vooral in Parijs haar spionnen zitten, die onmiddellijk naar Nëw York doorgeven, wanneer een Amerikaan in parijs kostbare stenen heeft gekocht en deze op de een of andere plaats ver borgen heeft om ze Amerika binnen te smokkelen. Mrs. Johnson heeft er geen idee van, dat er misschien al 'n telegram op weg is naar New York, wanneer zij met haar pas verworven sieïaden op weg naar haar Parijse hotel is. Misschien was de verkoper in de winkel, of de portier van het hotel de verrader. Reeds wanneer reizigers in Parijs bij een juwelier edelstenen kopen, krijgen zij van de eigenaar zeer discreet een papier in de handen gedrukt waarop staat: „Denkt om de douane-spionnen". Twaalf maal Wanneer een persoon door de douane betrapt wordt op het smokkelen van stenen moet hij twaalf maal de invoer rechten betalen en is hij zijn sieraden kwiit. Iedere, naar zijn vaderland te rugkerende Amerikaan is bii de douane bekend. Men kent zijn familie, zijn po litieke functie en de rol, die hij in het openbare leven vervult. Ais de boot in Amerika aankomt, is de douane de eerste die aan boord gaat. Aan de hand van de passagiers lijst en een stapel geheime telegram men, die zij uit Europa ontvangen heb ben. begint, de ondervraging: ..Mrs. Johnson, u bent bij het invul len van uw douaneverklaring de ru briek juwelen vergeten". ,.lk heb niets aan te geven". „Wij geven u een half uur de tiid om nog eens goed na te denken. Het is mogelijk, dat u iets over het hoofd hebt gezien". Na een half uur komen de douanen terug en zien op de verklaring van mrs. Johnson onder de rubriek juwe len vermeld „armband met smarag den". Voor het eerst sinds het uitbrekc-n van de oorlog beeft te Den Helder de beëdiging van officieren der Kon. Ma rine plaats gehad, 't Waren vierMarva- officieren die de rij van na-oorlogse Ledigden openden. Belgische cadetten waren van de plechtigheid getuige. De Bestuurdersbond te Wieringer - meer is winnaar geworden van de jongste ledenwerfactie van het N.V.V. Het ledental van deze bond steeg van 104 tot 146, alzo met 40.4 De ver eniging ter behartiging van de belan gen van Wieringerwerf heeft een adres aan de minister van waterstaat verzonden, waarin de aandacht geves tigd wordt op de gevaarlijke verkeers situatie bij de terp in de Wieringer- meer en wordt aangedrongen op een spoedige bouw van het geprojecteerde viaduct, waarvoor de opritten reeds gereed zijn. De ledenvergadering der afdeling Wieringermeer van Volks onderwijs heeft besloten tot de stich ting van een afzonderlijke school, ge zien de bijzondere omstandigheden in deze polder. H- B. en W. van Hoorn stellen de ge meenteraad voor, een derde wethouder te benoemen totdat in het binnenkort vacerende ambt van burgemeester is voorzien. Een kat sloop het transfor matorgebouwtje te Schellinkhout bin nen en veroorzaakte een ernstige sto ring in de electriciteitsvooorziening. Het dier heeft het avontuur niet over leefd. Te Hoogkarspel is de eerste steen gelegd van de r.k. landbouw- huishoudschool. De Hoornse voetbal club „Always Forward" heeft de elftal commissie afgeschaft en het samenstel len van de elftallen opgedragen aan het bestuur en de trainer. Te Enkhuizen hebben de plaatselijke winkeliers een vereniginge opgericht, de „Reva" geheten, welke haar clien tèle gratis reiszegels zal verstrekken. Ter gelegenheid van het koninklijk bezoek aan Velsen hebben drie leden van het personeel der papierfabriek, allen langer dan 40 jaren in diensct, een koninklijke onderscheiding ontvangen. Zaterdag a.s. zal de Noord - en Zuid- Holl. Redding Mij. te Wijk aan Zee een propaganda-oefening met de redding boot houden. De IJmuider motorred dingboot „Neeltje Jacoba" komt daarbij tevens in actie. B. en W. van Velsen vragen de raad éen crediet van f2 638.000 ten behoeve van de bouw van woningen. V Te Zaandam is de eerste paal gesla gen voor de bouw van 68 woningen voor de Woningstichting „Patrimo nium". O In Indonesië wordt vermist dr. L. van Bommel, arts te Edam. 11 Een ingezetene van Rotterdam is te Purmerend beroofd van f 3000. De politie heeft in verband daarmede een inwoner gearresteerd. In het zieken huis te Purmerend is een juffrouw uit Edam opgenomen die aldaar een slag van een paardenbeen in het gelaat had gekregen, toen een dartel paard met de achterbenen in de lucht sloeg. „Mag ik de rekening van de arm band". En mrs. Johnson toont de rekening en moet idem zoveel invoerrechten neertellen. In een hondje. Het gaat niet altijd zo gemakkelijk. Dikwijls gebeurt het, dat de reizigers strak volhouden niets te hebben, dat aangegeven moet worden. Dan worden èn de personen èn de bagage haarfijn gevisiteerd. Meestal vindt men aan de hand van de ontvangen telegrammen dan op de aangeduide plaats de ge smokkelde edelstenen. De zonderling ste plaatsen worden gebruikt om edel stenen te verbergen. De uitgeholde stukjes zeep, poederdozen, lippenstif ten zijn pla tsen die iedere douane kent, en waar zij het eerst gaan zoeken. Een minder gebruikelijke bergplaats is een hondje. Bij de douane verschijnt een dame, die natuurlijk ook niets heeft aan te geven. Op haar arm houdt zij een klein hondje. Als zij haar handtekening moet plaatsen en een dienstwillige douane beambte haar hondje wil vasthouden, wordt ze onrustig en knelt het dier nog vaster onder haar arm. Bij de deur wordt zij door een douanebeambte tegengehouden, die haar onverhoeds het hondje afneemt en er mee ver dwijnt. Een röntgenfoto wijst uit, dat het dier in zijn maag drie kostbare diamanten heeft zitten. Na een half uur krijgt zij het dier weer gezond en wel terug! Er zijn ook smokkelgeschiedenissen met een moraal. Een rijke Amerikaan, die in Parijs voor zijn vriendinnetje 'n diamanten ring had gekocht, verborg het exemplaar in de koffer van zijn vrouw. De kellner van het Parijse hotel wist waar de ring verborgen was en telegrafeerde de juiste plaats naar New York. Bij aankomst in Amerika ontkende de Amerikaan natuurlijk op de vragen van de douane of hij nog iets aan te geven had. De beambten haal den de koffer van zijn vrouw te voor schijn en de ring uit de schuilplaats. De Amerikaan verstarde en wierp een schuwe blik op zijn vrouw. Onmiddel lijk zeide zij: „Dat is een ring. die ik voor mezelf gekocht had. Mijn man weet er niets van. Ik heb vergeten hem in de douaneverklaring te zetten". Daarmede was alles in orde. Haar man betaalde de invoerrechten en zijn vrouw was in het bezit van een prach tige ring, als onvrijwillige beloning als redster in de nood. Ook in Engeland zijn dit jaar de zonnige dagen schaars. Het is te begrijpen, dat Prinses Elizabeth en Prins Philip van zo'n mooie dag gebruik maakten om met hun acht maanden oude zoon Charles op het grasveld van Wind- lesham Moor in Surrey te gaan spelen, en en passant hiervan een filmpje te laten maken. MAX REIMANN IN VRIJHEID De Duitse communistenleider Max Reimann, die was gevangengezet op grond van een redevoering, die schade lijk voor het Britse militaire bestuur werd geacht, is uit de gevangenis te Dusseldorp ontslagen wegens goed ge drag. TWEE OOSTENRIJKSE GENDARMES IN JOEGOSLAVIË DOOD GESCHOTEN Twee Oostenrijkse gendarmes zijn op Joegoslavisch grondgebied gedood, toen zij poogden een Joegoslavische grens- patrouille te arresteren, wordt officieel te Belgrado gemeld. Volgende week zal uit Bombay een extra KLM-toestel naar Schiphol vertrekken niet aan boord urnen met de as van de met de „Franeker" ten onder gegane Amerikaanse journalis ten. Van Schiphol zullen de urnen in een extra vrachttoestel van de KLM naar Amerika worden overgevlogen. Naar aanleiding van hem gestelde vragen deelde de minister van bin nenlandse zaken mee bereid te zijn een nota in te dienen inzake het te behan delen wetsontwerp toeslag op de pen sioenen. De Nederlandse Fordfabriek, die in September 25 jaar bestaat, gaat ook Franse en Engelse modellen maken. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). Mijnheer de Redacteur, Met veel belangstelling heb ik Uw artikel van Vrijdag 8 Juli onder de titel „Bedrogen" gelezen en tevens de reactie van de heer Anthony van Kam pen daarop in het nummer van Vrijdag j.l. Veel hiervan is mij uit het hart gegrepen, en als ik daar op reageer, dan is dat niet omdat ik het zakelijk niet eens ben met het geschrevene, maar omdat het onvolledig, ja zeer on volledig is. Dat het Nederlandse volk het huichelachtige streven van Ame rika dóór heeft, is prachtig en ook dat we overtuigd zijn van de onbekwaam heid en corruptheid van de republi keinse leiders is een stap vooruit, voor zover we op deze weg nog vooruit kun nen. Maar, mijnheer de redacteur, wat baat dat ons zolang we een regering hebben die ons schande op schande en vernedering op vernedering doet on dergaan? Weliswaar kom ik hier op het terrein van de partijpolitiek, maar, om met de heer Van Kampen te spre ken, het moet dan maar eens gezegd worden. Vraagt men mij: „waar zijn de hoofdschuldigen, die voor dit drama verantwoordelijk zijn?" dan zie ik die niet in Washington of in Sydney, maar in Den Haag. En daaraan gaat het ar tikel van de heer Van Kampen (hoe voortreffelijk overigens) m.i. mank, en daaraan gaat ook mank het evenzeer voortreffelijke artikel „Bedrogen". Ik heb dit artikel niet meer bij de hand, doch ik herinner mij dat de slot conclusie was, dat daar door ons niets is tegenover te stellen 1). Deze passieve fatalistische geest is het, die onze rege ring en ons volk deze heilloze weg heeft opgedrongen. Want, mijnheer de Redacteur, hoe konden de buitenlandse intrigues slagen? Doordat we in de na oorlogse jaren geregeerd zijn door mannen die, verdeeld zijnde, in het stof gekropen zijn voor z.g.n. „bevrien de relaties" en Veiligheidsraad. We hebben die schande en vernedering aan vaard, doch die mochten we met een minimum van zelfrespect en eergevoel nooit aanvaard hebben Overigens wordt elk volk geregeerd, zoals het waard is geregeerd te worden. Ook dit is op het Nederlandse volk van toepassing. Schrijft de heer Van Kampen niet: „En zo staan we dan, eindelijk wakker geworden, onze ogen uitwrijvend, in de woestijn en het is nu het uur om de balans on te maken." Dus heden medio Juli 1949. na vier jaar onderhandelingen en gekonkel zijn de ogen geopend? Moest ons eigenlijk het schaamrood niet naar de kaken .stijgen, dat wij dit moeten bekennen? Hebben we het niet eerder gezien of willen zien? Ik vrees van het laatste en "dan wordt het ef naar mijn gevoel niet beter op. Niet om onvriendelijk te willen zijn. maar hoe moet ik het verklaren dat verleden jaa- bij de Tweede Kamer verkiezing die nodig was ten gevolge van de Gr< ndwetsherziening (waarin dus gevraagd werd naar de me ning van het Nederlandse volk len aanzien van de Indonesische kwestie) de grootste politieke partij de verkiezings strijd inging met een programma waar in niet, of vrijwel geheel niet, gerept werd over de zaak, waarover een uit spraak gevraagd werd? En hoe moet ik het verklaren dat weer andere partijen de verkiezingsstrijd ingingen met de leus: Het roer moet om, doch verder door dik en dun meegingen? Deze din gen zijn hard en zeker niet vleiend voor hen die het betreft. Doch als we wakker worden en ons de ogen uitwrij ven, laten we dan goed wakker worden en de diagnose juist stellen. Want hierin liggen de oorzaken: we hebben het niet gezien of niet willen zien. Daardoor hebben we verzuimd een vaste koers *e volgen en zijn we een speelbal geworden op de internationale golven. In het hierboven gesignaleerde liggen voor mij voor het grootste deel de oorzaken. En de gevolgen? Och, we hebben ze allen gezien, en zien ze van daag nog. Met Sukarno praten was on waardig en onvruchtbaar, doch een poosje later dronk men met deze lieden champagne. De competentie van de Veiligheidsraad werd betwist, doch men ging nog verder, dan de Veiligheidsraad verlangde. Rovers en sluipmoordenaars mochten niet gestraft worden, ving men ze, dan liet men ze weer spoedig vrij met hun wapens. Men rukte op en trok weer terug. De republiek werd weggevaagd en men haalt ze weer te rug. Rapporten worden vervalst en we nemen het. Zij, die zich onze vijanden noemen en getoond hebben, wordeij voorzien van wapens. En onze jongens in Indonesië moeten ver weg, op een zame posten vechten tegen de door on ze regering geleverde wapens. Mijnheer de Redacteur, schreit dit niet ten hemel? Moeten we dit nog langer dulden? Moet daarvoor 't bloed van onze jongens vloeien? Moeten we daar dagelijks onze miliioenen guldens voor opofferen? Ik vraag me af: zijn onze ogen wel open? Zijn we nog niet blind? Hoe kunnen we anders nog ver der gaan op deze monsterachtige weg? Als de dodenlijsten steeds langer wor den, als een der Republikeinse leiders verklaart, dat nu pas de strijd met de Nederlanders begint, als de Kamerde batten in het geheim moeten worden gehouden en een onzer ministers weet dan nog te spreken over gezond opti misme. wordt het dan geen tijd, dat er een halt wordt toegeroepen? Het uur is geslagen om de balans op te maken, schrijft de heer Van Kampen. Ja zeker, dat is het en de uitslag weten we. Maar ook is het uur geslagen dat het Nederlandse volk moest zeggen: tot hiertoe en niet verder; geen stap meer en geen uur. Het is genoeg. Als we Indie dan kwijt ziin, dan ook geen druppel bloed meer en ook geen cent meer. Ik heb gemeend niet langer te kun nen zwijgen, al ben ik dan geen redac teur of journalist, doch een gewone man uit het gewone volk. Laat deze stem gehoord worden! H. VEENSTRA, Hyacinthenstraat Breezand 19, De commissie voor buitenlandse zaken van de Raad der Republiek (Fr.) heeft zich met 16 tegen 1 stem bij een onthouding vóór het beginsel der bekrachtiging van het Atlantisch Pact uitgesproken. De 2-jarige Marietje Steenmgn is in een sloot in een tuinencomplex te Amsterdam verdronken. Haar moeder was bij kennissen op bezoek en had het kindje .laten spelen. Alamak, 19-7 van Narvik te Antwerpen Alhena, Buenos Aires—R'dam, 19-7 van Sal vador Annenkerk, R'dam—Australië, 19-7 van Port Said. Coryda (t), 20-7 van Casablanca te Aden verwacht Celebes, A'dam—Java, 19-7 van Suez Colyto, 19-7 van Sfax naar Nederland Erixma (t), 19-7 van Miri te Pladjoe verwacht Farmsum, 19-7 van Lulea te Bremen Garoet, 19-7 van Batavia naar New York Haarlem, A'dam—La Guaira, pas seerde 19-7 Azoren Helena, A'dam—Mara- caibo, 20-7 van Madeira Hera, A'dam— Cristobal, 19-7 van Antwerpen Hersilia, Cristobal—A'dam, 23-7 te Antwerpen verwacht - Kamerlingh Onnes, 19-7 van Makassar naar Balik Papan Laagkerk, R'dam—Basra, pas seerde 19-7 Gibraltar Lievevrouwekerk, R' dam—Calcutta, 19-7 van Bombay Lutterkerk, Bombay—R'dam, 20-7 te Aden verwacht Maashaven, 20-7 van Kalabar te Lagos ver wacht Maaskerk, 19-7 van Monrovia naar Freetown Maasland, A'dam—Buenos Aires, passeerde 19-7 Ouessant Mariekerk, 20-7 van Hamburg te Antwerpen Mirza (t), 19-7 van Pladjoe te Miri Molenkerk, Japan—R'dam 19-7 van Alexandrie Nederland (t), Perzische Golf—R'dam, passeerde 19-7 Gibraltar Nes tor, R'dam—Malta, passeerde 19-7 Finisterre Nieuw-Amsterdam, 19-7 van R'dam te New York Pema (t), Havre—Curacao, passeerde 19-7 Ouessant Poelau Laut, Java—A'dam, 19-7 van Port Said Raki, A'dam—Makassar, passeerde 19-7 Sabang Randkerk, Walvis baai—A'dam, 19-7 te Las Palmas Sumatra, Java—A'dam, passeerde 19-7 Ouessant The- misto, Huelva—Pernis, passeerde 19-7 Finisterre Tjittjalengka, 19-7 van Amoy naar Hong kong. Laurenskerk, Calcutta—R'dam, 19-7 te Co chin Rijnkerk, R'dam—Japan, 19-7 te Port Soedan Modjokerto, R'dam—Java, passeerde 19-7, 16 uur, Gibraltar Prins Willem van Oranje, 19-7 van Chicago naar Montreal Prins Willem III, Quebec—Antwerpen, 19-7 640 mijl cvst Bell Isle Slamat, passeerde 19-7, 12 uur, Oues sant; wordt 20-7, 16 uur, aan de Hoek van Holland verwacht - Tosari, R'dam—Batavia, 19-7, 18 uur, Kaap Delarihi Waterman, R' dam—Batavia, passeerde 19-7, 6 uur, Malta Zuiderkruis, Batavia—R'dam, passeerde 19-7, 8 uur, Kaap Bon. (Ongecorrigeerd) De voorzitter van de week van de commissie der Verenigde Naties, de heer Herremans, heeft hedenmorgen de uit Djokja afkomstige berichten, als zouden de drie leden der commissie tijdens hun bezoek aan Djokja aan de voorzitter der Republikeinse delegatie, Moh. Rum, een ontwerp der UNCI voor een regeling tot het staken van het vuren overhandigd hebben, tegen gesproken. DOODVONNIS VOLTROKKEN Het doodvonnis tegen Cornelis Jo hannes Kaptein, wiens gratieverzoek werd afgewezen, is hedenmorgen vol trokken. Het doodvonnis was door het Haags Bijzonder Gerechtshof uitgesproken en door de Raad van Cassatie beves tigd. Aanbesteding boerderij Het Bureau Wederopbouw boerde rijen zal op 2 Augustus aanbesteden, overeenkomstig het aanbestedingsregle ment W. B.: het houwen van een boer derij met daarbij behorende werken in de gemeente Heer Hugowaard (bestek Amsterdam no. 143). Architect is de heer P. Kroon te Alk maar. Advertenties Inplaats van kaarten. Geboren: WILLEM, zoon van N. P. NIEUWEBOER en E. J. NIEUWEBOER— DE GIER. Afgesneden Kanaalvak, 20 Juli 1949. Tijdelijk adresHuize „Rosmade". 1) Integendeel: wij veroordelen juist ten scherpste dat dit maar al te weinig en maar al te stumperig gebeurd is. Red. Heden nam de Heere na een geduldig gedra gen lijden tot Zich, onze lieve Zoon, Broe der en Oom PIETER JOHANNES TER BURG, op de leeftijd van bijna 26 jaar. Zijn verlangen was om in te gaan tot het Vaderhuis. Uit aller naam: K. TER BURG A. TER BURG NEEF. Bergen aan Zee, 20 Juli 1949. Kerkstraat 15. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 25 Juli a.s. n.m. 3 uur op de Ge meente Begraafplaats te Alkmaar. KINDERARTS, TOT 29 AUGUSTUS. Gevraagd op druk Han delskantoor Spoedige indiensttreding, liefst met routine. Brieven met inlichtingen omtrent opleiding en refe renties onder no. A 172 bureau van dit blad. Gevraagd voor spoedig FLINK MEISJE niet beneden de 20 jaar, voor dag of dag en nacht. Flink loon. Mevr. Sweers, Kennemerstraatweg 59, Heiloo, Tel. 2912. VH 80ozti Gevraagd een BOERENKNECHT Of -WERKMAN. Goed kunnende melken en werken. Bij J. HOGEN STIJN, „Ter Coulster" 432, Heiloo. Voor de prov. N.H. wordt bij Drog., Kappers ,en Parf. zaken ingev. VERTEGENWOORDIGER gevr. door Grossier te A'dam. Sal.,prov. en onk.- verg. Br. onder no. A 171 bureau van dit blad. GEVRAAGD VOOR NIEUWBOUW (aco. werk) en ONDERHOUDSWERK. SCHILDERSBEDRIJF „DIRKMAAT", Heerhugowaard. Telefoon K 2264218. SCHADE-VERZEKERING MAATSCHAPPIJ met moderne verzekeringsvoorwaarden en spe ciale tarieven vraagt voor Alkmaar en omstre ken GunsUge provisie-voorwaarden, vaste onkosten vergoeding en toelage. Vereisten: bekendheid met het schadeverzekeringsbedrijf en in staat zelfstandig te kunnen werken. Brieven onder no. A 170, bur. van dit blad. MET VOLLE GARANTIE

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3