Timmeri 'T MOE 'f s Alk maar heeft behoefte aan een villawijk AGENDA Met ouden van dagen van Berger op stap Chocolat T01I Bergerwegkwartier-school omstreeks September in gebruik Kan Kazerneterrein uitkomst bieden? TER GELEGENHEID Feestactie Langestraat Gebloemd Lingerie Katoen ALLE STOFFENZONDER PUNTEN Langeslr. 93, Tel. 4326, Alkmaar Amerikaans professor is enthousiast over Nederland Enorme drukte op de Kaasmarkt De Rijp Schermerhorn ieuws Uitwijzing van driel vreemdelingen te Londen? Maandag a s. einde van Londens havenstaking TIMMER Komt u eens DAGBLAI RECL Stad en Omg&uinQ Toename van leerlingen voorlopig opgevangen door parallelklassen Ieder jaar, wanneer de schoolvacan ties zün begonnen, neemt de bedrijvig heid op de Afdeling Onderwijs ten gemeentehuize in hoge mate toe. Want dan is het ogenblik gekomen, waarop de inschrijvingen van leerlingen voor de openbare lagere school moeten wor den verwerkt. De kinderen moeten worden verdeeld over de beschikbare scholen en daarbij wordt er naar ge streefd op de meest uitgebreide wijze rekening te houden met de talloze wensen der ouders. Indien dit maar even kan, wordt aan hun verlangens voldaan. Dit eist groot beleid, er wordt ge sproken en bedisseld, want altijd is dit helaas niet mogelijk. Het maximale aantal leerlingen per klasse is nu een maal beperkt en toch stelt men er prijs op tot een zodanige regeling te komen, dat straks, wanneer de scholen weer beginnen, de kleuters op hun eerste gang -uitgeleide worden gedaan door tevreden ouders. Want dat is het be gin van een goede verhouding tussen school en huisgezin. Hoe kleiner het aantal inschrijvin gen. hoe gemakkelijker de heren van de afdeling Onderwijs het hebben. Wat niet weg neemt, dat het hun verheugt, wanneer de scholen, die hun zorg heb ben, tot bloei komen en wanneer dus al hun krachten daarvoor worden op geëist. De aangiften voor de openbare scho len zijn dit jaar alleszins bevredigend. Het juiste aantal is nog niet bekend, maar wel staat vast, dat terwijl het aantal geboorten in 1943 ongeveer het zelfde was als dat in 1942, het aantal aanmeldingen dit jaar groter was dan in 1948. Dit getuigt van toenemende Van verschillende kanten hoorden we de laatste tijd de klacht, dat in Alk maar te weinig aandacht zou worden besteed aan de bouw van huizen, die geschikt zijn voor mensen uit de hogere Inkomenklassen. Daarbij werd o.a. ge wezen op het feit, dat onlangs een ambtenaar zijn kantoor naar elders had verplaatst, omdat hij hier geen woning kon vinden en op het verschijnsel, dat er een zekere trek van Alkmaarders naar Bergen valt waar te nemen. Dit laatste op zichzelf is niets nieuws, het kwam ook voor in de dagen, toen er van woningschaarste niet gesproken werd. Bij een en ander werd de gedach te geuit, dat eigenlijk alleen sprake was van bouw van arbeiderswoningen. Hoe wel de noodzakelijkheid daarvan door iedereen wordt ingezien, is het toch ook nodig, in het belang van de Alkmaarse samenleving, dat de nodige aandacht wordt besteed aan diegenen, die nu eenmaal hogere eisen stellen. Informaties te bevoegder plaatse brachten dingen aan het licht, die zeker het vermelden waard zijn. Om te beginnen is het niet juist, dat in Alkmaar uitsluitend arbeiderswonin gen worden geÉouwd. Ongeveer een derde van het bouwvolume, dat aan Alkmaar is toegestaan, is bésteed aan de bouw van middenstandswoningen. Van de gelegenheid om te bouwen met regeringssteun werd door verschillen den gebruik gemaakt. Nu is het mogelijk, dat er mensen zijn, die hun eisen nóg hoger stellen dan woningen, die als middenstands woningen worden aangeduid. Voor de ze categorie liggen de dingen wat moei lijker, al is het niet juist te zeggen, dat hun belangen door de overheid worden veronachtzaamd Er is alleen geen ge schikt bouwterrein. Er ligt een oud bouwplan voor het jgebied, dat wordt begrensd door de Zandersloot, de Regulierslaan, de Wes- terweg en de Krocht. Dit land is ech ter grotendeels in particuliere handen en dit maakt de bouw van een stads gedeelte moeilijk, zo niet onmogelijk. Om in de behoefte aan woningen als hier bedoeld te voldoen, is eigenlijk uitbreiding nodig van de gemeente in de richting Heiloo, zo deelde men <ns mede. Hierover is in de loop van de tijd reeds veel te doen geweest en voor pover we konden nagaan is het niet on mogelijk, dat deze uitbreidingsaangele- genheid in de toekomst nog eens een rol zal spelen. We wijzen tenslotte op hetterrein San de Bergerweg, waarop eens onze lAlkmaarse kazerne had kunnen verrij zen. Voorlopig bleek ook deze moge lijkheid uitgesloten, omdat het terrein destijds door de gemeente aan het Rijk is verkocht. Wel heeft de gemeente als eerste 't recht van terugkoop, maar dit is nog niet aan de orde geweest. Wanneer we een conclusie moeten trekken uit dit alles, geloven we, dat het "an nut zou kunnen zijn bespre kingen te openen over de terugkoop Van laatstbedoelde grond. We menen ens te herinneren, dat er wel eens plannen zijn geweest om op dit kazer neterrein een villawijk te stichten. De tijd dunkt ons te zijn gekomen om te gaan overleggen of dit niet alsnog moet geschieden. belangstelling voor het openbaar on derwijs. De buitenstaander heeft er vaak nog nooit bij stilgestaan, de ingewijde in onderwijsaangelegenheden echter heeft steeds grote belangstelling voor het geboortecijfer in een» bepaald jaar. Want dat geeft nauwkeurig aan met hoeveel kinderen zes jaar later voor de scholen rekening moet worden ge houden. Natuurlijk moeten deze kinde ren worden verdeeld over de openbare en de bijzondere scholen, de percenta ges daarvoor ontlopen elkaar nooit veel en zo weet men vrij precies welke eisen het onderwijs in de eerstkomende jaren zal stellen ten aanzien van de benodigde schoolruimte en onderwij zend personeel. Op dit .ogenblik staan de zaken er zo voor, dat tot 1952 het aantal leerlingen voortdurend zal oplopen om dan voor lopig een maximum te bereiken. Te dien einde werden de nodige voorbereidingen getroffen om met in gang van het nieuwe schooljaar de be schikking te hebben over een nieuwe school in het Berger kwartier. Bij de uitvoering van zulke plannen loopt het wei eens wat tegen en zo staat het practlsch vast, dat deze school niet vóór September of October a.s. in ge bruik zal kunnen worden genomen. Moeilijkheden levert dit overigens niet. Er is aan de andere scholen voldoende ruimte om parallelklassen te kunnen inrichten en daarin zullen de leerlin gen, die dit najaar de Bergerwegkwar tier-school zullen bevolken, voorlopig worden ondergebracht. Het onderwijs is overigens een eigen aardig bedrijf. Maatregelen kunnen nooit geheel plotseling worden getrof fen, er is altijd sprake van een grote mate van geleidelijkheid. Wanneer in een bepaald jaar het aantal leerlingen plotseling sterk toeneemt, kan daar voor alleen geen nieuwe school wor den gesticht. Er is alleen behoefte aan meer plaatsruimte voor het eerste leer jaar. En deze kan niet anders worden opgevangen dan door het inrichten van parallelklassen. Blijft ook in de vol gende jaren het aantal leerlingen groot, dan is eerst na zes jaar een nieuwe school vol. Het nieuwe schoolgebouw, dat na zes jaar natuurlijk geheel onontbeerlijk is, zal in de regel verrij zen na enkele jaren. Hierdoor is ook de onderwijspolitiek van Alkmaar gedurende de eerstko mende jaren bepaald. De Bergerwegkwartierschool zal be ginnen met vier klassen. Op andere scholen worden parallelklasser inge richt voor het eerste leerjaar en dan zal in de loop van de komende jaren weer moeten worden overgegaan tot de inrichting van een nieuwe school, die de andere scholen opnieuw ontlast. Want de mogelijkheid tot het inleggen van parallelklassen wordt natuurlijk beperkt door de beschikbare lokaal ruimte. Zou dat helpen Aan de vele manieren om aan woon ruimte te komen, heeft een jong Alk- maars echtpaar thans een nieuwe toe gevoegd. In die wijk, waarin het jonge paar graag zou willen wonen, heeft het huis aan huis een circulaire verspreid waarin het onhoudbare omstandigheden waaronder het thans leeft uitvoerig uiteenzet en dringend om een paar ka mers verzoekt. Of deze originele poging om aan woonruimte te komen succes heeft ge had is nog niet bekend. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia M. J. M., dochter van Th. J. Oud en C. J. Bakkum. Pieternel, dochter van P. Stam en N. Visser. Ger- trudis M», dochter van B. Timmer en G. M. Vrasdonk. Willem, zoon van N. P. Nieuwe- boer en E. J. de Gier. Ondertrouwd: Hendrik j. Bek en Aal tje Guijt. Comelis P. Suijkerland en Maria Bijl. Hendrik Rasch en Dieuwertje de Groot.,, Getrouwd: Gerardus R. Steensma en Wiebregje A. Blom. Jacob A Baart en Antje Oppersma. Anne N. Smit en Grietje H. Hoogvorst. Oscar P. Boskamp en Hen rietta Gmelig. Overleden: Arnoldina B. Scalé, 73 jr, wed. van F. Wigman. Frans Thepen, 59 jaar, gehuwd met D. Thepen. Verlichting woonwagenpark Voor de verlichting van het woon wagenpark moet van de Noorderkade af een verbindingsleiding worden aan gebracht. Is deze ondergronds dan be dragen de kosten voor het aanbrengen der verlichting f 6750 en f 3300 voor een bovengrondse verbinding. Er kan slechts een bedrag van f 1000 ten laste der lichtbedrijven gebracht worden. Het restant zijnde f 2300 komt ten laste der gemeente. B. en W. vra gen in verband daarmede een crediet van i 2300 ten laste van de algemene dienst en f 1000 ten laste van het elec- triciteitsbedrijf. NEDERLANDS HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijvingen: Alg. Administratie Kantoor voor Medische Beroepen, Heiloo, Holle- weg 33. Administraties belastingzaken. Venn.: G. S. Blokker (HV) en A. Hoekstra (HV). - C. N. Henselmans (E), Langedijk, Noord- Scharwoude, Handelskade 20. Verwerken van zaaizaden (sorteer en ontspruiten). Noord- Hollandse Autospuitbedrijf. Beh, Venn.: D. de Vries. Twee venn. b. w. v. geldsch. Ingebr. 5.000,-. Opheffingen: J. J. Holthuizen, Oudorp, Frieseweg E 32. Electr. timmerfabriek. D. D. Swart, Limmen, Rijksweg 82. Zaadhand'el. - Agruinex CV. Sint Pancras, Bovenweg 85a. Export en import van aardappelen, groenten en fruit. J. Boots, Alkmaar, Spoorstraat 36. Kleermakerij (dames en heren), verkoop stoffen. (Ontleend aan het Ned. Handelsregister) RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester een raadsvergadering te be leggen tegen Donderdag 28 Juli '49 te 14 uur. (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Song of love (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur; Mijn vriend Trigger (14 jaar). ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Song of love (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Mijn vriend Trigger (14 jaar). Uitstapje Personeel N.V. Ver. Brand- stoffenhandel Het personeel der N. V. Verenigde Brandstoffenhandel alhier, had Woens dag haar jaarlijkse uitgaansdag. Begunstigd door prachtig'zomerweer werd 's morgens om 8 uur per trein van Alkmaar gestart. Na aankomst in Amsterdam werd een boottocht door de havens en grachten gemaakt, hetgeen zeer in de smaak viel. Daarna werd een kopje koffie genuttigd en inmid dels stonden de bussen gereed voor het verdere gedeelte van de tocht, n.l. naar Schiphol. Daar werd de lunch gebruikt. Na de daarop volgende rohdleiding werd door verschillende personeelsleden van de gelegenheid gebruik gemaakt tot het maken van een rondvlucht boven Am sterdam. Om 5 uur werd de terugreis aan vaard. Weder in Alkmaar werd het ge zelschap in het Gulden Vlies met pit tige marsmuziek ontvangen, waarna men zich aan de feestelijk gedekte ta fels zette. De avond werd verder gevuld met zang, sketches enz., hetgeen weer ten zeerste werd gewaardeerd en aller in stemming vond. In alle opzichten kan op een zeer prettige dag worden teruggezien. en als deelnemer van de bieden wij U aan: 2 58 (mille fleurs) B wasecht rose - zalm per meter bleu - wit en 80cm. breed ZIE NIEUWE ETALAGES stoffenhuis kousenbar Een onvrijwillig bad Gisteravond omstreeks negen uur fietste een elf-jarig Amsterdams meis je, dat in Alkmaar logeert over het Waagplein. Zij wilde eens op haar gemak de Waagtoren bekijken en daar om stopte zij en steunde met haar voet op een plank, die langs het water van de Voordam was gelegd om de kazen tegen te houden. De plank sloeg echter plotseling om, waardoor het meisje met fiets en al in het water terecht kwam. Zij was de zwemkunst gelukkig machtig, zodat zij zich van de fiets wist te bevrijden en zelf naar de kant kon zwemmen. De fiets werd later door omstanders uit het water gehaald. Het meisje werd door de politie naar haar tijdelijk adres overgebracht. De Alkmaar Packet1 HET VERSLAGJAAR SLOOT MET EEN BELANGRIJK VERLIES Nadat de directie van de Maat schappij „Alkmaar Packet" N.V. te Alkmaar in haar verslag over 1947 reeds te kennen had gegeven, dat de uitkomsten over het jaar 1948 reden tot bezorgdheid gaven en vergaande reörganisaie van het bedrijf noodza kelijk werd geacht, alsook, dat beslo ten werd om tot stopzetting van de goederendiensten over te gaan, wordt in het verslag over 1948 medegedeeld, dat de firma „Nederlandsche Beurt- vaartunie" die de „Alkmaar Packet" exploiteerde, op 31 December 1948 heeft opgehouden te bestaan. Alle ontvangsten uit het vervoer van pas sagiers en goederen zijn ten bate van de Nederlandsche Beurtvaartunie ge komen. Het verslagjaar van de „Alk maar Packet" sluit dan ook met een belangrijk verlies. Door verkoop van de goederenboten en de verder voor de goederendienst dienende accommo datie, is een boekwinst verkregen van 108.936. Hiervan wordt 21.164 be steed vcfor afschrijving en de rest aan gewend voor dekking van het verlies over de boekjaren 1947/'48. Na af schrijving van de post inventaris en voorraden tot op 1.resteert een verliessaldo van 20.230. Reclame voor industrievesti ging Ter stimulering van de vestiging van industrie en industrieflat wil len B. en W. door advertenties, fol ders, reclameborden en persmedede lingen de aandacht vestigen op het in aanleg zijnde industrieterrein aan het Kwakelpad. De kosten worden op f 3000 geschat. Voor de stichting van een industrieflat zijn er niet voldoende gegadigden. Ook hiervoor moeten ad vertenties worden geplaatst, waarvan de kosten op f 215 worden geschat. In verband daarmede vragen B. en W. bij suppletoire begroting een be drag van f 3215. Mulo-exameris Voor het M.U.L.O.-examen zijn gisteren geslaagd de dames: G. Mus te Beemster; J. Hogenstijn "te Castricum; H J. Doornbos te Z. en N.-Schermer; G. Brouwer te Alkmaar; M. Bregman en C. v. Rijswijk, beiden te Den Hel der; A. F. Wiedijk, S. H. Boschman en J, Baas, allen te Schoorl en de heren A. G. Vetman te Anna-Paulowna; R. H. de Groot te Purmerend; J. Kievit te Beemster; H. K. Loots te Scher- merhorn; A. Kooy en S. Jansen, bei den te Alkmaar en J. Bijlsma te Bergen. Geëxamineerd zijn 28 candidaten. Afgewezen 12 candidaten. Consultatiebureau gesloten Het consultatiebureau voor zuige lingen van de vereniging voor kinder- hygiëne in N.-H. is gedurende de maand Augustus gesloten wegens vacantie van Da ten Bruggencate. De moeders uit de Schermer en Beemster zijn dus ge waarschuwd voor het maken van een vergeefse reis. Zuster Labree zal zo no dig advies geven indien zulks gewenst is. Kennemer Damkring De wedstrijden voor deze kampioen schappen werden gisteravond bij WDO voortgezet. De volgende resultaten werden behaald. Afd. I: Beslissings ronde: E. HofmanH. Kruider 11. Afd. II. Idem: G. v. d. KuytW. Vro- ling 11. Afd. III. Idem: J. Deichman H. Homma 20. Deichman winnaar. Zomercompetitie WDO: J. HartogA. Burgert 02; C. DammerH. J. Toe poel 20. geslaagd. Voor de Hoofdakte slaagden op 20 Juli te Haarlem onze stadgenoten de heren D. P. Kansen en J. P. J. Woud man. Vanmorgen troffen wij op de kaas markt professor Syman N. Rich, hoog leraar aan het Utah State Agriculture College te Logan, in de Amerikaanse staat Utah. Hij en mevrouw Rieli ma ken een grote reis door Europa; zij za gen reeds Engeland, Frankrijk, Duits land en Belgie, maar professor Rich was zeer heslist in zijn oordeel, dat Neder land verreweg de beste indruk op hem had gemaakt. De snelle wederopbouw had hem bijzonder getroffen. Er heerst, zo zeide hij, in Nederland een prachtige geest van arbeidslust en wilskracht. Ik sprak met tal van collega's, met boeren uit alle provincies en ik heb mij verbaasd over hun efficiëntie, hun grondige kennis van de problemen. Vijf jaren lang was Nederland afge sloten van de vooruitgang, maar ik moet zeggen, dat men de achterstand practisch al heeft ingehaald. De con trole op het vee en op het vetgehalte "an de melk is zonder meer een voor beeld voor de wereld. In het alge meen gesproken is uw veestapel beter dan de Amerikaanse. En de mensen zijn hier uitermate welwillend. Onder Loenen werd, toen ik een windmolen in de polder fotografeerde, mijn koffer met papieren gestolen door een paar arme, jonge kerels, die per auto in de richting Utrecht ver dwenen. Twee boeren gingen hen achterna op een motorfiets en wij wachtten een uur in een boerderij, waar we koffie en eten kregen. De boeren kwamen terug en hadden de koffer bij zich. Ik was dolgelukkig, omdat al mijn aantekeningen er in zaten en ik wilde de mensen natur- lijk een beloning geven. Maar ze wei gerden. Ze zeiden me doodeenvoudig dat dit hun plicht was en daarmee was het uit. Kijk, dat heeft diepe in druk op me gemaakt. We wisten dat de Nederlanders een best slag lui zijn, maar dit heeft toch al onze verwach tingen overtroffen. Alle mensen die we ontmoeten zijn erg vriendelijk voor ons. En zegt u vooral tegen de boeren ender uw lezers, dat ik diep respect heb voor hun kennis en hun werk zaam leven. Zij zijn de kracht en de ruggegraat van een volk. Het stralende zomerweer en de va- canties deden vandaag weer duizenden en duizenden bezoekers naar onze we reldberoemde kaasmarkt trekken. On der hen bevonden zich weer een groot aantal buitenlanders. Het Frans en het Engels mengde zich onder de talrijke Nederlandse dialecten, zodat een lief hebber van talen zijn hart op het Waagplein zeker kon ophalen, 'Behalve de kaas trokken de ruitertjes bij de klokslag van elven aller aandacht. Di rect daarna dartelden de vrolijke lied jes van het carillon in de Waagtoren over de stad en verhoogden zo de ge zellige stemming van het geheel. De 'aanvoer van kaas bedroeg heden ongeveer 56.000 kg. Er waren zes klei ne stapels boerenkaas notering f 81.50 f 82; en veertien kleine stapels fa- briekskaas die f 80.50 opbrachten. Er heerste Donderdag al vroeg in de morgen een ongekende drukte in het anders zo rustige Van Reenen- park: de ouden van dagen zouden hun jaarlijkse uitstapje maken. Van alle zijden kwamen ze opzet ten, de ouden van dagen, maar nog jong van hart. Zoals zij vroeger hun kinderen uitgeleide deden bij een schoolreisje, zo werd hun thans uit geleide gedaan door de kinderen. Het weer scheen te zullen mee werken: mdoi weer op Sinte Margriet (20 Juli), heet het immers, dan re gent het zes weken niet! Het was een hele toer voor bestuur en helpsters om al die honderden een goed plaatsje te bezorgen in bus of auto, maar eindelijk was alles start klaar, en nagewuifd door een grote menigte zette de lange stoet zich in beweging. Amsterdam was het eerste doel van de reis. Via Egmond, Lim men en de Zaanstreek werd na een mooie rit de eerste pleisterplaats be reikt, waarbij de Verkeersgrqep van de Rijkspolitie te Alkmaar onschat bare diensten bewees, door de lange colonne veilig door het drukste ver keer te loodsen. In het Apollo-paviljoen deden allen zich te goed aan een keurig kopje koffie. Toen was het weer instappen en ging het naar het einddoel: Valke veen. Allen waren vol bewondering over deze uitspanning van de heer Kaptein. Het leek wel kermis: een speeltuin met schommel, zweef, krachtmachine, enz. enz., een gele genheid om zelf met een motorbootje te varen, een doolhof, waar vele oud jes benauwde ogenblikken beleef- N.V. ALKMAARSCHE OVERDEKTE Canadaplein Tel. 3500 Zomerbad Sportpark Tel. 3701 Vacantie-Maandabonnementen: Beide baden geldig 5, Zomerbad alleen 3,50 Postduivennieuws De uitslagen van de vlucht op Orleans, een afstand van 560 km, vermelden niet veel namen. De duif van de heer J. F. Riteco kwam het eerst aan en haalde een gemiddelde snelheid van 1360 m. per minuut. 2, 3, 4 en 5 waren de duiven van P. Riteco. De wedvlucht van Roosendaal is in het water gevallen doordat de duiven belangrijk vroe ger waren losgelaten dan aanvankelijk ver wacht werd, zodat de duiven al op het hok zaten voor zij verwacht werden. Is er geen tijd opgenomen? Zondag zal er weer op Roosendaal worden gevlogen. Hieraan zal een groot aantal jonge duiven meedoen in het grote afdeling A-con cours. De baten hiervan komen ten goede aan het Instituut ter Bestrijding van Duivenziekten, te Utrecht. BURGERLIJKE STAND Ondertrouw: Geert Kamps en Harm- ke Terpstra. Getrouwd: Joseph C. Hekelaar en Margaretha Zomerdijk. 0„v e r 1 e d e n Klaas van Braam, 58 jaar. GESLAAGD Vrijdag slaagde op de MTS te Haarlem onze plaatsgenoot de heer Jb Roemer voor het diploma werktuigbouwkunde. De kermis is weer achter de rug De kermis werd druk bezocht. In de danszalen van de heren Freiture en Boontje was het soms overvol. Het ge zelschap „De Drie Musketiers" hield bij Freiture een cabaret-avond afgewis seld met een dansje. Het was er zeer gezellig en het publiek heeft naar har telust gelachen. De kermis-exploitan- ten hebben goede zaken gemaakt. Het theater Bosco, een nieuwigheid op onze kermis, mocht zich verheugen in een druk bezoek. Men gaf er goede acro batiek en eerste rangs evenwichtskunst in de nok van het theater. Bij het orgel van Lamort's zweefmo len prijkten bloemstukken aangeboden door burgers van Schermerhorn en col lega's kermisreizigers. VAN MARSDIEP TOT IJ Aan het strand te Callantsoog is het lijk van een onbekende man aan gespoeld. Mr. Th. A. J. Vosters, secretaris van het Heemraadschap Wieringermeer, is benoemd tot wa- tergraaf van het waterschap van de Dommel. Op 21 Augustus wordt te Den Helder een HelderH.R.C.-dag gehou den met als grote attractie de wed strijd tussen de eerste elftallen. Op Texel is het hoogseizoen aange broken; de pensions zijn stampvol. V In zijn rede ter gelegenheid van het bezoek van Prins Bernhard heeft burgemeester Thomassen terloops me degedeeld, dat een der bruggen crver de Zaan eerlang zal verdwijnen. Ver ondersteld wordt, dat de Noorderbrug komt te vervallen. De kantonrech te Zaandam heeft een boete van 400 geëist tegen de directeur van een zui velfabriek te Assendelft, omdat de melk van dat bedrijf niet aan be paalde voorwaarden van steriliteit vol deed. De Hoornse voetbalclub „Always Forward" speelde 00 tegen de Deense ploeg „Verum Boldklub". le Bovenkarspel is de eerste veiling van tulpenbollen gehouden. Van de 156 partijen draaiden er ruim zeven tig door. den, omdat ze de uitgang niet konjl vinden enz., te veel om op te noemt- De ouden van dagen, die nog jong v' hart waren, genoten van de verschjil lende attracties. In de grote zaal, waar tevens de i.l v/endige mens versterkt werd, zorgjl professor Remidöl voor prettige v/isseling met zijn goocheltoeren. Veel te gauw moest dit doraj.l weer worden veriaten en de teruif veis aanvaard. Een welverzorgd dim,! De muziektuin in Alkmaar was (,P| laatste pleisterplaats, hier wachtte i wel verzorgd diner, dat een ieder we), kom was. De heer Hopman bracht hiel dank aan ieder die op enigerlei wij;, had meegewerkt om dit uitstapje moge. lijk te maken en te doen slagen: de da| meshelpsters, die al bij de voorbereid»! hadden geholpen met collecteren, autobezitters die hun auto belangelon ter beschikking hadden gesteld, de iit. ma Schalkwijk, die gratis een bus te. beschikking had gesteld, de heet Sypheer voor zijn goocheltoeren, de tograaf die alles ging verfilmen, zodat de ouden nog eens weer konden ge. nieten van de herinnering, de burger,] wan Bergen voor haar milde bijdragee, de verkeersgroep van de Rijkspolitiek Alkmaar voor haar buitengewoon g(. waardeerde hulp, en de wijkzusters. De heer Massee sprak een hartelijk! woord van dank tot het comité voórl ouden van dagen dat zich zoveel moei.! te had getroost om de oudjes dit oi.| vergetelijke uitstapje te bezorgen. Nog eenmaal was het instappen, m huistoe. Te Bergen werd de stoet over. al langs de weg met gejuich begroete- in 't Van Reenenpark werd hij opge. wacht door een duizendkoppige menij, te. Bergen's Harmonie liet vrolijk muziek horen en toen gingen de vermoeide oudjes nog een rondedaa. je maken. Het was eindelijk „tot de volgetj keer!" en dan zocht ieder zijn ha:} stede weer op, waay dit prachtig slaagde uitstapje nog menigmaal 't derwerp van gesprek zal zijn. Het was mooi geweest! De Model-echtgenoot De Komedianten traden Donderdaj. avond in De Rustende Jager op me! een Amerikaanse klucht in drie bedrij- ven van Avery Hopwood, getiteld „Ei model-echtgenoot". Er was grote be langstelling (de zaal was totaal uitvet- kocht) voor dit ideaal, dit toonbeeld, dit phaenomeen, dat prachtig werd uit gebeeld door Johan Kaart. Billy, he! model, liet ongeoefende krabbelaars de ijsbaan des levens zien, hoe het niet moest. Toen een vriend hem weei op zijn tekortkomingen en hij een an dere houding aannemen wilde, bedierf hij het nog meer: zijn vrouw Lauri dreigde met echtscheiding! De zotste verwikkelingen ontstonden, tot einde lijk alles weer op zijn pootjes terecht kwam, Josephine van Gasteren vertolkte de rol van Laura en herinnerde aan wit een schrijver eens zei: „in het boek te lezen, dat Vrouw heet, kan een exquis genot zijn; helaas is het maai al te vaak geschreven in spijkerschrift en bij wijze van kruiswoordraadsel". Ingeborg Winckler was Blanny, de vrouw van een huisvriend en Mimi Llntvelt het handige dienstmeisje Ten- sie. De zaal heeft drie bedrijven lang gelachen om al die zotternij en de spelers uitbundig toegejuicht. gaafste (Ongecorrigeerd) Nederlander onder drietal Hedenmorgen is officieel medegedeeli dat drie vreemdelingen, van wie twe! vertegenwoordigers zouden zijn van het internationaal congres van havenarbei ders, dat verbonden is aan de Wereld bond van Vakverenigingen, en de der de een Nederlandse communist, te Lon den zijn aangehouden. De betrokken personen zijn Louli Goldblatt, Johnn Malettaa en Johan Frederik Blankenzee. De Britse minister van Binnenlandse Zaken, Chuter Ede, zou aan de andere minsters voorgesteld hebben deze drie personen uit te wijzen, daar zij be schouwd worden als communistische beroeps-agitators, die tot taak zouden hebben de staking bij de Londense ha vens te doen uitbreiden. Zij zouden zojuist per vliegtuig in Engeland zijn aangekomen met „nauw keurig omschreven instructies om con tact op te nemen met de havenarbei ders en hun een internationale boycot tegen Britse schepen te beloven". De stakende Londense havenarbei ders hebben hedenmorgen eenstemmig besloten Maandag het werk te hervat ten. Koninklijk Gezin in de Britse hoofdstad H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Bernhard en de prinsesjes Beatrix en Irene zijn hedenmorgen in twee vlieg tuigen van het vliegveld Soesterberg vertrokken met bestemming Londen. Zoals bekend zullen zij de national hor- se show, die van 2229 Juli in het White City Stadium in Londen wordt gehouden, bijwonen. De Koningin Maandag a.s. weer terugkeren. De Prins en de beide prinsesjes blijven de ge' hele week in Londen, speciaal omdat aan de horse show kinderfeesten zijn verbonden. J Profiteert nu Zonder punt. goed de Vakklei OVERHEMD m. vaste boe FLANEL Hl dubb. borst OVERHEMD 2 boorden SOKKEN WERKSOKK zeer zwaar PETTEN FLUW. MAI BROEKEN PRIMA MOUWVEST VAKKLEDINl Langestra TELEF. S ALKMAA LANGESTRl Grote sorter Lage prijzen Alles per 1 RUMBONEN DRUPS CARAMELS DRAGé BONBONS NOUGAT- BLOKKEN 5-10-1! REPEN 13-15-20 HEERLIJKE KOEKJES is DE BESTE RECLAME I zeggen de met zijn al Geen japc kinderjurk gen!! AJLL punten. Le Ruimte m collecties. Ook in one koopjes: G: zwart zjjd Damesonde Beste kha: 398. Sterk sportkousei Dameskous voor 2.28 e ZATERDA STRAAT, vangt een van ƒ200.- waardevolh „Alki Langestraat 27, Volop films vanaf f 1.20 Langestraat 2 Voor GES Langestra

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2