PELS' Hei behekste sirandmeer Stad en Orngmmg. Brandewijn Schoonzoon contra schoonvader AGENDA POLITIERECHTER Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier VAN MARSDIEP TOTI Groot-Schermer "Tiif-r Het i^j welhaast spreekwoordelijk ge worden dat het tussen schoonzoons cn schoonmoeders niet altijd botert, als men althans de vele verhalen en anec- doten die over degelijke- „incidenten" de ronde loen, mag geloven. Bij de zitting van de politierechter bleek Maandagmiddag dat schoonzoons cn schoonvadc s elkaar ook niet altijd verstaan. De Alkmaarder Cornelis Franciscus de M. had zijn schoonvader een paar klappen gegeven die zo waren aange komen, dat dr. Frederikse aan het hechten werd gezet. Cornelis zei dat schoonvader hem voor oplichter en gemene vent had uitgemaakt en dat het offensief van schoonvaders zijde was gekomen. „Gemene vent" had schoonvader wel gezegd doch hij sprak ten stelligste tegen dat het offensief Van zijn kant kwam. De aanleiding was een geldlening die schoonvader wilde opheffen. De officier eiste f 60 of 30 dagen doch de politierechter meende dat de klappen met f 40 of 20 dagen voldoende waren betaald. Nog erger. Ook Johannes Cornelis S., eveneens uit Alkmaar had zijn handen niet kun nen thuis houden. De zaak kon echter niet behandeld worden daar het slacht offer nog niet uit het ziekenhuis was ontslagen. Spektakel in Schermerhorn. Het vredige Schermerhorn werd on langs door een spektakel opgeschrikt. Jan M., die volgens de politierechter te veel spiritualiën had gedronken, had een luidruchtig onderhoud met de koster van de kerk. Jan vertelde dat hij slechts enige glazen bier had gecon sumeerd en d t hij de koster alleen maar had gevraagd of hij geen koster bij de nieuwe kerk wilde worden daar deze zijn ambacht al eens eerder van de ene naar de andere kerk had ver plaatst. De koster vertelde dat M. hem had toegevoegd dat hij te lui was om te werken en een houten Jan Klaasse zou zijn. De achttienjarige dochter van ge tuige had een nog minder vleiende be naming naar haar hoofd gekregen, doch verdachte vond dit heel gewoon daar dat haar bijnaam was. De politierechter vond het allemaal niet zo gewoon en veroordeelde Jan M. tert f 20 subs. 10 dagen we ens belediging. Minderwaardig. De Bergense Anna Janke O.V. had zich in de maand Mei opgeofferd om de gezinsverzorging van een tweetal oude mensen op zich te nemen. Later was gebleken dat haar hande lingen minder humaan waren want met haar vertrek verdwenen twee la kens en slopen, een lap stof (die later als gordijnen voor de ramen bij Anna hing), een beddenzak, een moltonnen deken en f 10. De politierechter vond haar optreden zeer minderwaardig en alleen het feit dat verdachte binnen enkele maanden een baby verwacht, noopte hem geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf te eisen. Zij werd nu gestraft met een boete van f 25 en een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. Jeugdige redicivisten. De jeugdige Alkmaarders Jan Mein- dert K. (19 jaar) en Nicolaas Cornelis H (18 jaar), hadden lood weggenomen uit het perceel, dat de moeder van K huurde en dat eigendom was van de verhuurder. De acht en-dertig kg lood hadden zij voor f 30 verkocht, waarna enkele café's in Alkmaar en in Den Helder werden bezocht. K. was al eens eerder met de rechter in aanraking ge weest, wat voor de officier aanleiding was een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van 6 maanden te eisen, waar- Kee de politierechter accoord ging. Het strafblad van en de inlichtingen over H. zagen er beter uit, weshalve deze jongeman tot zes maanden voor waardelijk werd veroordeeld. De verdedigers wezen op de minder gunstige omstandigheden waaronder de erdachten hadden geleefd. „I've got him" Een „toeschouwer" schrijft ons: Het rondvaartbootje voer onder de brug door, bij de Accijnstoren, Enige jongens keken over de brugleuning en een van hen spoog op de pet van een Engelsch officier, ^ie in dat bootje zat. Deze officier klom de Turfmarktbrug op, en rende de jongens na. Bij de ma chinefabriek Maarleveld kreeg hij de spuwer in handen en kneep hem eens in zijn nek. Toen een van de omstan ders, die getuige was van het voorval, aanbood, de jongen naar het politiebu reau te brengen, zei de officier: ..No I've got him". (Ik heb hem te pakken gekregen). Zeer sportief. Toch lijkt het mij wenselijk, dat de ouders hun kinderen nog eens goed in prenten, dat het niet aangaat vreemde lingen die onze mooie stad bezichtigen, op een dergelijke manier te ontvangen. Ik hoop dat dit stukje er toe mag bij dragen, dat deze kwajongensstreken voorgoed tot het verleden zullen beho ren. AFSCHEID PENNINGMEESTER P. W. GROOT Op 30 Juli zal de heer P. W. Groot zijn taak als penningmeester bij het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier neerleggen, wegens het bereikt hebben van de pensioen gerechtigde leeftijd. Behalve met het innen van de las ten van het hoogheemraadschap was de heer Groot belast met het ontvan gen van omslagen van een zeventien tal andere waterschappen, die daar om hadden verzocht. Al aanstonds bij de aanvaarding van zijn betrekking in 1920 heeft de heer Groot, door hei? inschakelen van de postcheque- en girodienst ten be hoeve van de inning der lasten, voor het hoogheemraadschap een eenvoudig en voor de contribuabelen een gemak kelijk systeem van betalen weten in te voeren. Verder heeft de heer Groot het al gemeen belang gediend als raadslid lid van het bestuur van het burger weeshuis, der nutsspaarbank en van de vereniging Volkshuisvesting. Vóór zijn indiensttreding bij het hoogheemraadschap was de heer Groot in militaire dienst als officier van ad ministratie. Na de aanvaarding zijner functie bij het hoogheemraadschap bleef hij nog geruime tijd reserve officier. Hij eindigde zijn militaire loopbaan als reserve-luitenant-kolonel De regering heeft de verdiensten van de heer Groot erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, terwijl het bestuur i van het hoogheemraadschap hem, we g'è. jms zijn bijzondere verdiensten, de daa" ryoor ingestelde zilveren legpen ning 'ijeiverleende. Op as Taterdag 30 Juli a.s., des na middag! ds 5 uur, wordt in de achter 'zaal viisém het gemeen landshuis van het hockfi'gheemraadschap aan de Ken nemerstVuraatweg 13 te Alkmaar een receptief, gehouden, waarbij ook voor belanuagstellenden van buiten de ge- leger|»iheid bestaat afscheid van de heer Grot 't te nemen. (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8, uur: Song of love; Victoria Theater, 8 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen; Cinema Ameri- cain, 8 uur: Mijn vriend Trigger. WOENSDAG Bioscopen als op Dinsdag, 2.30 uur matinee. Burgerlijke Stand Geboren: Geertruida M C, d. van A W Kroeders en G M C Stevenhaa- gen. Klazina A M, d. van N J Louter en A A F Janssen. Joannes M, d. van B Hoogeboom en A Bolten. Albert R, van A Doets en J Zwaan. Johanna, d. van J van Beekum en A J Admi raal. Pauline, d. van J Bulthuis en M C Balder. Meinoutje E, d. van G J Bruin en C E Koppen. Thea H, d. van H Wolf en M J van Vegten. Anthonius J M, z. van C de Jong en M M Lief- ting. Nicolaas A M, z. van N A Adri- chem en M M van Leeuwen. Eva C J, d. van J B Hcrm'es en B Wokke. Peter, van C Vader en J S van Hulst. Ma ria Th, d. van B J Oortmeijer en E E M L Robert. Gehuwd- J G Vrouwe en C Pels. R Vóórhaar en P van Alphen. K Eriks en M A Bijleveld. Overleden: Dieuwertje Bremer, oud 87 jaar, wed. van P S Keijser. voor het inleggen van kersen, frambozen en pruimen. PER LITER 4.85 ALKMAAR TEL. 2585. „Walsdroom" Weens charme en romantiek in het Gulden Vlies. De Hoofdstad-Operette in voortzetting van het voormalig Fritz Hirsch Gezel schap brengt Dinsdagavond 2 Aug. a.s. 8 uur in een geheel nieuwe, scfïitteren- de montering de bekende operette „Walsdroom" op de onvolprezen prach tige muziek van Oscar Strauss. Alleen de Weners kennen het geheim van de wervelende vaart, de lichte kwinkslag, het brengen van de heer lijke melodieëen, die een operette ma ken tot een feest, een vreugdevolle ontspanning voor de toeschouwers. Sterren als Ruth Rhoden, Fritz Stei- ner, Paul Harden, Joh vd Zalm, Tini Alma e.v.a., niet te vergeten het orkest o.l.v. Julius Susan garanderen de be-, zoekers een genotvolle avond. Ruiling van grond aan hef' Kwakelpad De heer K. Leeuwenkamp alhier wil een oppervlakte grond van, plm. 12 m2 voor uitbreiding van het Kwakelpad ruilen voor een nevenliggend strookje grond van gelijke grootte. De ruiling kan met gesloten beurzen plaats vin den. B. en W. stellen voor daartoe over te gaan. Zaterdagmiddag om drie uur stelde mevrouw Wytema de Langestraat officieel open door het brede rood-witte lind, dat aan het einde van de straat tussen twee met bloemen versierde zuilen was gespannen, door te knippen. AHcmaarse Huishoud- en Industrieschool Aan de volgende leerlingen is gister het getuigschrift uitgereikt: Leerlingen vormingsklas: A Liekeles Oebles, B Bosch te Alkmaar, L Muller te Bergen, I Nolet te Warmenhuizen, F Schagen te Twisk, G van Leeuwen te Graft, E Goudsblom te Oudkarspel, G Grin te Winkel, E den Engelse te Middenmeer, T Kreuger te Beemster, N Bakker te Middenbeemster, M Laan te Venhuizen, M Borst te Barsinger- horn, N Blees te Heiloo, M Kieft te Oudörp. Leerlingen opleiding hulp in de huishouding: G Edzes, R Wolzak te Alkmaar, I Pauls, G Verhagen te Ber gen, B de Boer (met lof) te Uitgeest, L Ruig te Nieuwe Niedorp, G Koster te Oudkarspel, H vd Meijden te Schoorldam. Leerlingen opleiding huisnaaisters: H Bos te Alkmaar, N Klemkerk, J Prins te Bergen, M Koenders (met lof), R Lodder (met lof) te Heiloo, C Plevier te Oterleek, M Gul, B de Graaf te Egmond aan Zee. Leerlingen opleiding kinderverzorg- sters: M Meijroos, C Poot, E Schoe- huis te Alkmaar, T de Graaf te Hei loo, N van Duin te Castricum, J Ven- nik te Limmen, B de Vries te Scha gen. Leerlingen primaire opleiding: H Boshuizen, M van Boxel, C Folmer, D Heinen, F vd Heuvel, J Hoebe, A d Horst, D Koeleman, M de Leeuw, G Nuy, M Reinders, L de Vries, G vd Wel, A van Zuiden, T Zwart, G Ver weel, T Harteveld, T Hoogeveen, T Klaaren te Alkmaar, A Schuuring, A Baas, R Baars, N Peppink, T Stuve- ling te Heiloo, E Klemkerk te Bergen, G van Til te Limmen, C Schaap te Ursem, N Mak te Rustenburg, A Klijnsma, A Leegwater te Noord- Beemster, J Blokker te Egmondbinnen, E Dekker, S Groen, L vd Pol te Eg- mond aan Zee, T Bakker, M Huisman te Castricum, N Peys te Bakkum. T de Jong te Schagen, R Ootjers, R Bak, A Dekker, C de Groot te Broek op Langendijk, L Gootjes, D Hauwert, N Keizer, R Klinkhamer, A Kooy, M Kossen, G Zeeman te St. Pancras en Bertha Stolte te Bakkum. Overgangsexamens Rijkskweekschool Aan de Rijkskweekschool voor On derwijzers en Onderwijseressen te Alkmaar werden bevorderd van de eerste naar rie tweede klasse: J Bos, N C de Graaf, H P Hooyberg, P J Ho venier, N Keyser, K Klinkert, C Ko- ver, W Marwitz, J Praetorius, N Rot gans, J Slot, P Tolle, R de Vroome, N R Weide, M J Wijn. Van de tweede r.aar de derde klasse: C M ter Beek, J M Blom, M Boogaard, H Bos, M H Eijlsma, J C de Geus, J Kelderman, L Kuipers. H C Kweldam, P Middel koop, J P Mink, H v Viegen, T Wiedijk, L H Wisman, A K Wolthuis, J Wouds- ma en R Zijlstra. Van de derde naar de vierde klas zijn bevorderd: G H Mar witz, J H F Mühren, J A Paling, M A Polman, H J van Schagen, J Verstraa- te, W Yanse, J E Zielman, A van Zoo- nen, N A Baken, C T M Berkhout, M van Beynum, J P Boschman, M F W Broere, Tj Bijlsma, F Fijnheer, J G Groen. J C Hoogland, L N A Hopman en J N A Kenter. Aankoop perceel Noorder kade B. en W. stellen voor over te gaan tot aankoop van het perceel Noorder kade 62 voor een bedrag van 2700. De woning is goed onderhouden en wordt netjes bewoond. De huur be draagt 208 per jaar. De lasten zijn 60 per jaar. VERKOOP VAN GROND AAN HET WOLFPAD De firma B. Pels en Zoon kan op een gedeelte van het haar verkochte perceel aan het Wolfpad geen hypo thecaire geldlening krijgen welke nodig is voor de verdere bebouwing van het terrein door de door de Raad hieraan verbonden beperkende voorwaarden. B. en W. willen de mogelijkheid ope nen de koopovereenkomst te wijzigen. Mr. dr. H. J. Wytema, mevrouw Wytema, de voorzitter van de Langestraat- vereniging, de heer W. Spruyt en verdere genodigden begeven zich naar het eind van de Langestraat. De Langestraat-atfracïie Wij herinneren er nog eens aan, dat in de week van 23 tot en met 30 Juli aan elke bezoeker van de Vrijdag in een advertentie in onze courant ge noemde zaken bij aankoop van een ar tikel een waardebon verstrekt wordt. Degenen, die in deze week de meeste waardebonnen hebben verzameld, ko men in aanmrking voor één van de 200 mooie prijzen welke door de Lan- gestraatwinkeliers beschikbaar zijn gesteld. Tot uiterlijk Woensdag 3 Aug. moeten deze bonnen in gesloten enve loppe waarop naam, adres en aantal bij één van de genoemde winkeliers worden ingeleverd. Er is een eerste prijs van 200 in contanten, een twee de van 100 en een derde van 50. MULO-examens Voor het mulo-examen slaagden te Alkmaar voor diploma A: mej. J. P. Gutter, Medem- blik; mej. D. J. Hage, Wjeringermeer; J. Hoff, Medemblik; C. Bijlsma en C. H. Beye, Den Helder; W. Grin, Anna Paulowna; mej. G. Dreef, Den Helder; mej. J. E. Blom, An- dijk-West; mej. C. J. Bot en mej. M. G. Dusseljé, Medemblik; mej. J. Krap, Barsinger- horn; mej. A. M. Meeldijk, Anna Paulowna; C v. d. Oord en J. Pluister, Barsingerhom; J. Bouma, Andijk; C. J. Bakker, Wieringer- waard; mej. G. A. Donaberger, Barsinger hom; J. de Jonghe, Anna Paulowna. Afgewezen: negen candidaten. Rechter benoemd Bij K. B. is benoemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank te s-Gra- venhage mr. H. K. A. Stoffels, thans rechter in de arrondissements-recht bank te Alkmaar. Betoverd vuur in een betoverde zee ^ONDAGAVpND was de Noordzee, zoals die uitliep op het strand van Bergen aan Zee, vol van vuur. Er was geen wind, zelfs niet het fiauwst-vibrerend briesje. Het was zo stil alsof de zee, het strand en de he mel alle drie hun adem inhielden. Het was geheimzinnig stil. Verderop, bij Egmond, brandde een rosig-rood ba ken. Dat licht werd door de zee weer kaatst en het deed wel wat denken aan zo'n Chinees letterbeeld, dat door een Chinese visser vergeten was om mee naai de wal te nemen, toen hij 't drijven vond. Het lag daar maar te deinen en dof te gloeien. Veel verder weg waren de lichten van andere schepen en heel hoog boven de wereld stonden de sterren, voor een deel ver eend op die lange, brede weg door de hemel, die Melkweg heet. Er waren haast geen mensen. Die zaten thuis; ze sliepen of hingen lui op rieten terrasstoelen. Ze rookten of ze dronken, ze praatten of ze zwe gen. In elk geval waren ze niet aar zee. Het was te laat. Haast midder nacht. De zee was vol vuur. Het were zichtbaar, iedere keer als het getij eei golf tegen het strand opstuwde. Zo'r golf krulde en tverd op hetzelfde ogenblik vloeibaar vuur. Dat vuui was wit als de top van een felle vlam of wonderlijk-groen. Het groen van de olijf, het groen van de staart van een zeemeermin, zoals je die wel als ge kleurde gravures ziet getekend in vergeelde prentenboeken. De strandlijn was een dunne draad van zilverig vuur. En wie er liep zag, dat de vonken van zijn voeten vlogen. De schoonheid van die zee was met niets te vergelijken. En het was goed aan de strandlijn te staan, met de voe ten in het glorend, smeulend, vonkend vuur en alleen maar luisterend naar dat donkere dreunen van het orgel, dat ver weg speelde in de betoverde zee. Hier, aan het eind van het land en het begin der zee, was iets van een wonder. Dat wonder had niets te ma ken met infusoriën, met fosforesceren- de organismen. Het had niets te ma ken ook met een zeer normaal en zeer verklaarbaar biologisch of oceanogra- fisch verschijnsel. Niemand, die het zag dacht daar aan. Het vuur in de zee was een betoverd vuur in een be toverde zee. yOEN ontdekten twee kinderen, die ook op dat betoverde strand wa- en, het meertje. Het was een ge- voon strandmeertje, gevormd door 'n oevallige speling van 't strand, de iee en 't getij. Zo'n meertje met een aar voet water erin, vóór op he' 'rand van Bergen aan Zee. Het was een grootse ontdekking ant dat meertje was behekst. D< anderen liepen er in en ze trokken Iwars door dat meer twee vurig- gloeiende voren. Die voren bleven lang na-gloeien. Ze namen handen vol nat zand op en wierpen dat op het water van het meertje. Het was alsof ze met vlammenwerpers wierpen. En het zand, dat kleefde en plakte op hun naakte lichamen, bleef daarop smeulen en branden. Soms rende er één woest door het meertje heen en dan was hij een kleine vuurduivel, haast sinister door al dat brandend water. Maar het allervreemdste was de kleur van het vuur. Die kleur was dofgroen, soms zo groen als jong gras in een voorjaarswei, soms zo diepgroen als de zee zelf. Dat vuur bluste niet, minutenlang bleef het doorsmeulen en de jongen en het meisje brachten handenvol zand naar de paar men sen, die daar stonden, aan de rand van dat behekste meer en in hun han den hadden ze het brandende zand van de zee. Het was toen middernacht. Vlakbij -hijgde de stem van de zee met een donker, diep grommen in de verte. Nu en dan ijlde een meteoor door het heel al. En er waren haast geen mensen. Die er waren stonden stil en timide aan de oevers van het behekste meer. Er viel niets meer te zeggen, want iedereen was vol van eigen gedachten en eigen ver beeldingskracht. Het had ons, in dat middernachtelijk moment, niet verwonderd als Oberon was komen aanrijden, de donkere rui ter op zijn donker paard, zó van de zandheuvel af boven aan het strand. Het zou niemand hebben verwonderd als daar uit dat kleine, smeulende meer Daphnis en Chloë waren opgedoken, ot Amor en Psyche! Ze zonden niet min der on-aards zijn geweest als het be hekste meer zelf En iedereen ervoer in dat prachtige ogenblik bij dat mid- zomernachtwonder, dat het leven vreemd is en zeer geheimzinnig. En dat we er niet zo heel veel van af weten. D!T was het uur van de droom. Heel de dag was werkelijkheid geweest. Het dagstrand, de dorst, de vermoeid heid, de tienduizend gesprekken uit tienduizend monden, het zwemmen, het baden. En toen iedereen naar huis was gegaan, toen iedereen weg was, toen de avond heenging en de nacht kwam, toen kwam het vuur der zee en ook het vuur in dat behekste meer. Dat vuur plakte vast aan de licha men der twee kinderen, ze wierpen el kaar met vuur en het lichtte, glansde en smeulde in hun haren. Iedere voet stap in het zand was de afdruk van een betoverde prins of prinses, en elke aan raking van het water deed dit op het zelfde ogenblik aangloeien. Er waren haast geen mensen. Die er waren zeiden niets. Niemand zei dat het mooi was, of schoon, of verbijsterend. Die er waren stonden maar wat te dro men in de nacht en waarschijnlijk wa ren hun gedachten verloren in dat verre, lange tijden geleden gedroomd, verrukkelijk verbeeldingsrijk, bewoond door zeemeerminnen en satyrs, bosnim- fen en kobolden, Oberon en Pan. Wie de jaren heeft der volwassenheid r.wijgt over het Arcadie der jeugd; wie de jaren niet heeft, de jeugd, rent door zo'n strandmeer en laat zich over- v-lammen en omgloeien door behekst water. De mensen die dit lezen zullen vra gen: wanneer zal het water opnieuw vanden in de strandmeertjes aan zee? Niemand die dat weet. Misschien vanavond. Misschien volgende week Misschien nooit meer. Dat weten alleen Je verstilde zee. de sterren aan de avondhemel en de nacht, die boven de duinen staat en over het strand. ANTHONY VAN KAMPEN, Te Den Helder gaan stemmen een tijdelijk verzetsmonument op heil Sumatraplein op te richten. O In de- zelfde stad is een vereniging van oud-| padvinders opgericht. Op Wieringen heeft de Hollands! Mij. van Landbouw het initiatief s-j/ nomen voor de oprichting van tel Vereniging voor Bedrijfsvoorlichtin}| In de raadsvergadering van Zijpe heeft burgemeester mr. Bret-I baart verklaard, dat „de vermake-a lijkheidsbelasting in zijn gemeent!| lachende wordt opgebracht Te Bovenkarspel is de droeve ding ontvangen, dat de 23-jarige Ge-I rard Deen in Indonesië is gesneuveld.! De wedstrijd Hoorns elftalWestf Frisia, gespeeld onder auspiciën va: de Hoornse Sportraad, is met door de club uit Enkhuizen gewormenl De eerste week van de Zuiderzee-s Müseumtentoonstelling te Enkhuizeil heeft 2200 bezoekers opgeleverd, eeil aantal dat ver boven de verwachtin{| uitgaat. Het kamp te Vierhouten, waar-I aan 1350 kinderen van personeelslede:! van het Hoogovenbedrijf deelnemen': is Zaterdag begonnen. Vijf en dertiif autobussen hebben de kinderschaar: vervoerd. Burgemeester Smeetif heeft te Castricum de eerste tuin in zijn gemeente geopend. De Zaandamse voetbalverenigi:.j Z.V.V. zal de tribunes op haar tri: rein belangrijk uitbreiden; o.a. któf er een overdekt gedeelte, plaats te dend aan 550 toeschouwers. speel Regeling met Heerhugowaard inzake vleeskeuringswet De gemeente Heerhugowaard heelt verzocht om aansluiting bij de Vlees-f keuringsdienst van Alkmaar. De slachtingen en keuringen zullen daar dan evenals te Castricum schiedt ter plaatse worden verricht I De keurlonen komen ten bate van de I betrokken gemeente, doch deze be- T taalt aan de Vleeskeuringsdienst te Alkmaar f 0.40l/2 per inwoner per ja: B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan. Wisseling van garnizoen De in onze stad gelegerde twee com pagnieën infanterie, behorende tot d(| Territoriale troepen, zullen onze meente op 10 Augustus a.s .verlaten eh te Haarlem worden gelegerd. Zij zullen worden vervangen door I twee compagnieën infanterie op rijwle-1 len. Ritsevoort afgesloten Met ingang van heden zal het Ritse- voort voor het rijverkeer „taboe" zijn- Het wegdek van de rijwielzaak van <je heer Plomp tot de Heilooërbrug, dath de oorlog door de aldaar gebouwde spermuur ernstig was beschadigd, gerepareerd worden. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. A. Craört slaagde te Amsterdam voor eerste gedede j eind-examen scheepswerktuigkundige B.M. Na diverse rondgangen dooi vincie, heeft de commissie, c was met het uitzoeken van voor de landelijke tentoonste op 21 en 22 September te 's 1 bosch wordt gehouden, haar eindigd en zo staat liet nu vi welk vee de Noordhollandse daar straks vertegenwoordigd pe voornaamste concurrcntii verwacht uit de provincie waar veel goed vee wordt van Friese afkomst. Het Friest zal te 'S-Hertogenbosch niet I woordigd zijn, omdat deze haar eigen stamboek heeft, li terwijl te 's-Hertogenbosch, jubileum van het Nederland: veestamboek, het NRS, wordt alleen N.R.S.-vee, dat wil zegg vee uit de resterende 10 provi verschijnen. De lijst voor Noord-Hollan< er als volgt uit: Klasse 1 a. 8 Stieren geb. vc lober 1946: Adema 34, eig. K. Schagen; Adema 29 v. d. W< eig. Gebr. A. en C. Kuiper, 1 waard; Bertns Adema 16, eig. Baarsdorpermeer, Berkhout; i v d. Woudhoeve, eig Ver. voo Sijbekarspel; Coba's Adema, voor K. I. te Sijbekarspel; Constantijn 2, eig. Gm. Dekke: Blokker; Adema 21 v. d. W< eig. Gebr. Ruijter, Ooster Adema 22 V. d Beukenhof, t Verg. v. K. I., Heerhugowaart Klasse 1 b. 1 Stier, geb. na 3' lier 1946 en vóór 1 October 194 Adema v. d. Buurt, eigen. C v. K. I. Uitgeest e.o. Klasse 1 c. 8 Stieren, geb. m tember 1947 en vóór 1 Octol Primeur, eig. Jn. Pijper, Lui Adema 9 v. Cruijsoord, eig. 1 Schagen: Jb. Jan v. d. Buurt, i Ver. v. K. I., Uitgeest: Coba's eig. A. Galis. Zwaagdijk: Luw ma 16, eig. KI. Kaper. Zwaagd ma 62 v. d. Woudhoeve. ei Ruiiter. Ooster-Blokker; Tine' 3. eig. Mevr Wed. J. Ruijter, 1 Adema 52 v. d. Beukenhoeve. Ver. „Alkmaar en Omstreken Klasse 2 a. 2 Melkgevende geboren vóór 1 October 1941 grond: Greta 2. eig. C. N. Lf Berkhout; Aaltje 13, eig. J. J. Bobeldijk, Berkhout. Klasse 2 b 12 Melkgevende geboren na 30 September 1941 1 Oct. 1944. Zware grond: Anni Gebr. de Boer, Spanbroek; Jo eig. Wed. J. Schaper. Zwaagdi tha 3, eig. T. v. d. Meer. W Doortje 40, eig. A. C. J. Wierir karspel; Doortje 45. eig. A- C. ring. Hoogkarspel: Doortje 37 C J. Wiering, Hoogkarspel: 1 eig. Stal Blokland. Hoogkarsf sius 34, eig. Stal Blokland, Hoo Ensius 33. eig. Stal Blokland karspel; Eva 40, eig. A. IJ Beemster. Lichte grond: Pietje 35, ei Bakker, Oosterland, Wieringer 8, eig. T. Rampen, Burgerbrug Klasse 2 c. 5 Melkgevende geboren na 30 September 1944 1 Oct. 1946. Zware grond: Piet; Gebr. Ruijter, Ooster-Blokke Lindbergh 12, eig. Gebr. Ruijte: Blokker; Blok 133, eig. Stal Hoogkarspel. Lichte grond; Rika 18, eig. J- Wognum; Trijntje 48, eig. Wed ter, Nibbixwoud. Klasse 2 d. 5 Drachtige koeien, vóór 1 October 1944. Zware grond: IJmkje 8, eig. Anna Paulowna; Eppie 15, Ruijter, Bobeldijk; Trijntje 16 Kroon, Hauwert; Emma 4, eig gert, Westwoud. Lichte grom 48, eig. Erven Bakker, Oosterif ringen. Klasse 2 e. 2 Drachtige koei re na 30-9-1944 en vóór 1 Oct< Zware grond: Pietje 23, e Ruijter, Ooster-Blokker; Licht Rooske 8, eig. A. Pijper, Henst Klasse 2 f. 4 Drachtige vaa boren na 31-7-1946 en vóór 1 Zware grond: Dina Lindberg Gebr. Ruijter, Ooster-Blokker 22, eig. C. Koopman, Hoogkars noutje 5, eig. P. Kist-maker. 1 Bourassa boog weer. Hij even en zei toen: „Miss Cottai mij niet kwalijk nemen, ir grootvader was een oud man cud, om in deze bossen veilig lien reizen. Begrijpt u wat ik „Ja. Daar zijn wij op voorl „Ik wilde alleen maar zeg! els u onverhoopt mocht ho: deze tocht te veel voor hem is en als u zoudt wensen da ondernomen werd, omz: lijden vast te stellen, of misse uitrusting te achterhalen, dai uit oude vriendschap, als col de groep orchideeënmensen, reid zijn, u van dienst te zij Toen Ma .-y Sam van dat be; telde, vroeg hij: „En denk j over als ik?" „Ik denk het wel. Het is boek. Het staat vol met ori gegevens: vindplaatsen van variëteiten, van de nieuwe die grootvader ontdekt heefi ongerepte vindplaatsen van delssoorten. Grootvader zei, beroepsjagers waren, die er ei

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2