Stad en Omgeving, Uitstekend programma voor de NIWIN-sportweek AGENDA Oud-Westfriese bruiloftsstoet zal Vrijdag door Alkmaar trekken De veel-becritiseerde N.A.C.O. Mej. MijShof geridderd Oproer in Huiswaard Veel werk, maar slechts weinig waardering Tweede stadslijn? Afscheid bij de trant 5i. Pancras Bergen Hef lag voor het grijpen Heiloo Vele iakken van sport met prominente vertegenwoordigers Zoals gemeld, wordt in de week van Zondag 7 Augustus tot en met Zondag 14 Augustus door de Niwin in Alkmaar een grote sportweek georganiseerd, ter ondersteuning van de Rimbu-kist-actie. Het programma dal voor deze week is vastgesteld, omvat een zeer groot aan tal takken van sport, zodat er voor elk wat wils bij is. En als men van goede sportmanifestaties kan genieten en te vens zijn bijdrage leveren voor een sympathiek doel als dat, hetwelk de Niwin nastreeft, dan snijdt het mes van twee kanten. Een woord van op wekking om in groten getale de ver schillende gebeurtenissen te gaan bij wonen, moest dan ook feitelijk overbo dig zijn. Maar toch willen wij hier nog maals wijzen op het streven van de Ni win. Rimbukisten naar verafgelegen oorden in Indonesië voor de jongens, die daar ver van de bewoonde wereld verwijderd, hun plicht doen. Dat kost geld, veel geld. En deze sportweek zal dienen om de geldvoorraad wat aan te vullen. Wanneer bovendien het pro gramma zo aantrekkelijk is, als het on derhevige, rekent de Niwin op 'n grote opkomst. En zij mag in die verwach tingen niet beschaamd worden! De week wordt ingezet met grote mo- torbehendigheidswedstrijden op Zon dag 7 Augustus om twee uur op de sintelbaan van het sportpark. Hieraan zullen o.m. deelnemen de bekende rij ders Dupont, Kl. Rus. Moejes, Plevier en anderen. Op Maandag 8 Augustus volgt een klaverjasdrive in het Wa pen van Heemskerk, waaraan ook niet- georganiseerde koppels kunnen deelne men. De wedstrijd begint om half acht. Dinsdag 9 Augustus staat in het teken van het biljarten. De twee jeugdige biljarters. Kees de Ruyter uit Waal wijk en Jan Feeke uit Burgerbrug zul len elkander in hotel „De Nachtegaal" in de Langestr. op 't groene laken ont moeten, om vier uur voor de eerste 400 caramboles, om half acht voor de twee de. Om kwart over zeven houden de Alkmaarse wandelverenigingen een wandeltocht door de stad. waarvan de start op het Waagplein zal plaatsvin den en die met muziek wordt opge luisterd. Harddraverij. De Woensdag vermeldt een harddra verij om het kampioenschap van N.- Holland, waaronder de 800 meter om de grote prijs van Alkmaar. Om twee uur beginnen deze draverijen in het Sportpark. Voor Donderdag 11 Augus tus staat een kegelwedstrijd op het programma, gevolgd door een lezing door ir. Van Emmenes over modern voetbal. Deze lezing wordt om half acht gehouden in het Wapen van Heemskerk. Diezelfde avond zal Wim Slijkhuis een en ander vertellen over zijn verblijf in Amerika en zal de Ne derlands kampioen gewichtheffen Bram Charité staaltjes van zijn kunnen to nen. Onze Alkmaarse humorist-confe rencier André Carrell zal met een praatje en een liedje over Indonesië de avond opluisteren. De Stedelijke Muziektuin zal Zater dagmiddag om half vier talloze bride- liefhebbers herbergen, die vereend zul len zijn in een grote bridge-drive om vele prijzen. Dezelfde dag om zes uur ontmoeten de Alkmaarse Boys het elf tal van Holland uit Utrecht in een voetbalwedstrijd en tot besluit van de week volgt om half drie in de mid dag van Zondag 14 Augustus de voet balwedstrijd tussen Alcmaria Victrix en de Leeuwardense eerste klasserFri- sia. In de pauze zullen enige dames en heren van de Halter en Turnlust het publiek demonstraties voorzetten. On der hen bevinden zich de kampioen van Nederland, Klaas Boot en nummer twee op de ranglijst, mevrouw Mad- derom. Bij het beschouwen van dit pro gramma zal men het met ons eens zijn, dat hier het terrein van de sport wel in den brede wordt bestreken, en dat de liefhebbers hier zeker wat van hun gading zullen vinden. Veertig jaar trouw en toewijding Gistermiddag kreeg het personeel van de firma Spruyt het verzoek om na afloop van de werkzaamheden even samen te komen in de Van Teylingen- zaal van hotel „Victory", waar men een belangrijke mededeling zou horen. Over de aard van die mededeling werd gezwegen en men was alge meen natuurlijk zeer nieuwsgierig, vooral daar door omstandigheden de mededeling iets langer moest uitblij ven, dan men had verwacht. Des te groter was echter de ver wondering van de aanwezigen, toen omstreeks half zeven de burgemeester van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wytema de zaal binnen stapte en ae heer W. Spruyt aankondigde, dat het de bur gemeester zou zijn, die de belangrijke mededeling doen zou. Mr. Wytema begon met te zeggen, dat het in ons land gebruikelijk is, dat trouw en dienstijver, gedurende een lange periode, niet alleen door de werk gever worden beloond. Ook de over heid verstrekt dan een beloning en Wel in de vorm van een koninklijke onderscheiding. Deze onderscheiding wordt echter alleen verstrekt, zo ver volgde de burgemeester, indien bij zondere verdiensten aanwezig zijn. Het behoeven dan niet alleen uitzon derlijke prestaties te zijn als b.v. die van Fanny BlankersKoen. Na deze inleiding richtte de heer Wytema zich tot mej. G. Mijlhof, eerste verkoopster van de firma Spruyt, die ongeveer zes weken ge- Heden haar veertigjarig dieijstjubi- lsum bij deze firma vierde. Als men, zoals U, een mensenleef tijd zijn béste krachten heeft gegeven, veertig jaar lang trouw en toewijding heeft betracht, dan is dat een ..li won derlijke prestatie en het doet mij buitengewoon genoegen dat ik in de gelegenheid ben U de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons te kunnen overhandi gen. De burgemeester besloot met de voorden: een Koninklijke onderschei ding is het hoogste in de sfeer van het wereldse, wat een Nederlander kan ontvangen". Nadat allen het Wilhelmus hadden gezongen, bedankte de heer W. Spruyt de burgemeester voor zijn ijver om te zorgen, dat mej. Mijlhof reeds zo spoedig na haar veertig-jarig jubi leum onderscheiden kon worden De heer Spruyt zei o.a. nog, dat de eer, welke mej. Mijlhof te beurt was ge- Vallen, ook een weinig afstraala? op de firma en de collega's. Mej. Mijlhof wa< evenals haar moe der en zuster, die zich onder de aan wezigen bevonden. kennelijk ont voerd en zij was op een moment niet in staat haar gevoelens te vertolken. De gouden koets in Alkmaar De tentoonstelling van de Gouden Koets, die na een rondreis door de noordelijke provincies in Noord-Hol land is aangekomen, zal na een bezoek aan Den Helder ook naar Alkmaar ko men. Zaterdag 6 Augustus a.s., des morgens om 11 uur, zal deze tentoon stelling, op een speciaal daarvoor inge richte boot, welke ligging krijgt aan de Bierkade, geopend worden en daarna tot 13 uur en voorts van 14 tot 18 uur rn van 19-30 tot 22.00 uur voor het pu bliek geopend zijn. Zondag is de ten toonstelling gesloten, doch Maandag om 10 uur wordt zij weer geopend en blijft toegankelijk tot 's avonds 10 uur, behalve van 12 en van 67.30. De tentoonstelling omvat behalve de Gouden Koets nog de Creme Caleche en een verzameling gala-uniformen. De opbrengst entrée volwassenen 25 cent, kinderen 10 cent) komt ten goede aan het Koningin Juliana-fonds. Van Alk maar gaat de Gouden Koets naar Haar lem. Burgerlijke Stand G e b o ren: Leendert, z. v. L. de Waard en H. Bos. Hermina F., d. v. F. Nagel en L. E. R. Dittman. Antonius A. P., z. v. N. P. J. Bon en M M. Pannekeet. Maria L. H„ d. v. C. Kuijpers en S. B. M. L. G. Deydier. Overleden: Hermanus van Haa ien, oud 56 jaar, geh. m. M. Krijgs man. Lubertus Peereboom, oud 70 jaar, weduwnr. v. G. Koorn. He lena M. J. Stadegaard, oud 48 jaar. Elizabeth Schaap, oud 79 jaar. PLAATSELIJKE BESTUREN De burgemeester van Alkmaar, hoofd van de distributiedienst voor de kring Alkmaar, maakt bekend, dat door de burgemeesters van Akersloot, Alkmaar, Bergen, Egmond-Binnen, Egmond aan Zee. Graft, Heerhugo- waard, Heiloo, Hensbroek, Koedijk, I.angedijk, Obdam, Oterleek, Oudorp, De Rijp, St. Pancras, Schermerhorn, Schoorl, Ursem en Zuid- en Noord- Schermer, welke gemeenten zijn sa mengevoegd tot één distrbutiekring, bij hun besluit van 11 November 1948 voor de inrichting van de distributie- dienst in deze kring een gemeen schappelijke regeling is getroffen, welke is goedgekeurd bij Koninklijk besluit. (Ontleend aan onze Advertentierubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Blue Skies, 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Per Luchtpost, 14 jaar. Cinema Americain 8 uur: 3 Ondernemende Meisjes, tot 14 jaar o.g. Gulden Vlies, 8 uur: Operette „De Walsdroom". WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag, bovendien matiné om 2.30 uur. Amsterdamse „dames" sloegen de ruiten in In de nacht van Zondag op Maandag, omstreeks vier uur, werd het Bureau van Politie opgeschrikt door een in nachtgewaad gestoken inwoner uit Huiswaard, die zeide dat bij zijn ouders de ruiten werden ingeslagen. Bij een direct ingesteld onderzoek bleek, dat het hier een soort wraakne ming van drie Amsterdamse „dames" betrof. Deze waren met een taxi van Amsterdam naar Huiswaard gereden om daar met iemand een rekeningetje te vereffenen. Toen zij het bewuste huis gevonden hadden, openden zij de aanval door de ruiten in te slaan. Achtervolgd door de drie vrouwen vluchtten de bewoners hierna naar het huis van de overburen. De bewoner van dit huis slaagde er juist in de dtur voor de drie Kenau's te sluiten. Deze lieten zich hierdoor niet ontmoe digen en wierpen met vereende krach ten een tuinbank door een groot ruit, waarbij de woorden „We zullen je aan het mes rijgen" gebezigd werden. De omsingelde bewoners verdedigden zich zo goed mogelijk tegen deze nieuwe aanval, doch de toestand zag er som ber voor hen uit. De kansen keerden, toen een in de buurt wonende man netjesputter zich met de zaak bemoei de. Hij greep zó stevig in, dat de vrou wen de lust tot vechten spoedig ver ging. Twee van de drie Amsterdamse „ladies" werden zó toegetakeld dat zij naar het Centraal Ziekenhuis moesten worden overgebracht. Na verbonden te zijn werd het stel in verzekerde bewa ring gesteld. Er zal proces-verbaal op gemaakt worden, zodat dit muisje nog wel een staartje zal hebben. Vertegenwoordiger ernstig gewond Dat men bij het verzuimen van voor rang te verlenen gevaar loopt zelf ern stig gewond te worden, heeft de 33- jarige vertegenwoordiger M. de V. uit Alkmaar ondervonden. Op 29 Mei j.l. is hij op het kruispunt Verbindingsweg Kleverlaan te Bloemendaal met zijn auto tegen een van rechts komende auto bus gebotst. De vertegenwoordiger en zijn medepassagier, die een tochtje naar Zandvoort zouden maken hebben daar bij een ernstige hersenschudding opge lopen. Beiden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Voor het Haarlems Kantongerecht verweerde de V. zich Maandag hier mede dat hij goed rechts gehouden had. Hij reed met een vaart van vijftig km. Bij de gevaarlijke bocht waar schuwde zijn medepassagier hem. Di rect heeft hij geremd. Volgens ver dachte. zou het ongeluk niet gebeurd zijn, als de van rechtskomende auto geen bus geweest was. Dan had hij meer ruimte gehad om uit te wijken. De ambtenaar van het O. M. betuig de de verdachte zijn deelneming met de gevolgen, doch zeide, dat naar zijn me ning. verdachte toch schuld gehad heeft. „U moet, zo zeide spr.. er rekening mee houden, dat er ieder moment een auto van de rechter kant kan aanko men!" Hollandse boerendansen op bet V/aagplein Alkmaar zal Vrijdag a.s. een nieuwe attractie rijker zijn. Behalve de weke lijkse kaasmarkt zullen de vreemde lingen en stadgenoten een Westfriese bruiloftsstoet kunnen aanschouwen, waarna op het Waagplein oud-Holland se boerendansen worden uitgevoerd. In het kader van deze folkloristische gebeurtenis zal verder een Westfriese boer in een boerenwagen met berijmd achterkret een stapel geoliede kaas aanvoeren en deze verkopen op de wijze zoals dit vroeger geschiedde. Nu in Hoorn het Historisch Ge nootschap „Oud West-Friesland" zijn zilveren jubileum op luisterrijke wijze herdenkt en ter gelegenheid van dit feest in de Coen-stad een oude West- Friese boerenbruiloft wordt gedemon streerd, kwam de heer J. Pctsch, bur gemeester van Oterleek, op de ge dachte ook Alkmaar van deze bijzon dere bezienswaardigheid te laten ge meten. Zijn plan viel bij „Alcmaria V.V.V." in goede aarde en zo zal Vrij dag aan de Kaasmarkt een bijzondere attractie worden toegevoegd, die niet al leen de talrijke marktbezoekers, maar ook de Alkmaarders het bonte schouw spel zal tonen, dat de klederdracht, de Westfriese kappen, de fraaie boe renwagens, de sjezen en barouchette bieden. 's Morgens om half elf arriveert de bruilofsstoet aan de Friese brug en maakt vervolgens een rondgang door de stad. De stoet bestaat uit zes rij tuigen. Het eerste rijtuig is een oud- Westfriese sjees met speelnoot-hoog, gevolgd dcror de sjees met bruid en bruidegom, waarna de wagen met speelnoot-laag. Dit is de zgn. gele sjees uit 1750, welke opvalt door het fraaie loverwerk in vogelmotief. Een oude boerenwagen met op de achter kret een oud-Hollands rijm, vervoert de vrolijke bruiloftgasten, terwijl een barouchette met bruiloftsgasten de stoet besluit. De drie laatstgenoemde wagens zijn met twee paarden bespan nen, waarvan twee schimmels, twee bruine paarden en twee vossen. De meisjes en vrouwen in de stoet dragen allen oud-Westfriese kappen, terwijl de bruid en het meisje naast speelnoot-laag getooid zijn met de kostbare voornaald De jongens heb ben hun zilveren tabaksdozen in de zak, de gouden horlogeketting hangt op de buik en zij zullen roken uit oude pijpen, w.o. uit de tijd van Na poleon. De bruid draagt het spoor- VAN WIE IS HET RIJWIEL? Maandagmorgen is bij de distributie- dienst een verkeerd rijwiel meegeno men. Het goede rijwiel is achtergeble ven. De recherche verzoekt om wisse ling. Plotseling overleden Gistermorgen om elf uur arriveerde in Alkmaar een 70-jarige inwoner uit Zeist met zijn echtgenote. Bij het op lopen van de trap naar het Stations plein werd de man plotseling onwel en zakte in elkaar. Een ter plaats voorbij komend arts kon slechts de dood con stateren. Het stoffelijk overschot werd naar het Centraal ziekenhuis overge bracht. Als vermoedelijke doodsoorzaak wordt hartverlamming opgegeven. Benoemd in examen commissie Dr. H. D. Wiarda te Alkmaar en mej. Th. Maschmeyer te Bergen zijn benoemd tot leden van de commissie, welke dit jaar belast wordt met het afnemen van examens in de Franse taal. De heer J. L. J. M. Linsen te Alkmaar is plaatsvervangend lid dezer commissie. GESLAAGD Voor het hoofdacte-examen slaagden te Haarlem mej. M. W. Krom en mej. M. A. Scholten te Bergen. Voor acte B slaagde de heer J. C. Schreurs te Alkmaar. QNDANKBAAR WERK, hier bij de N.A.C.O.. meneer!, zo werd ons verzekerd, toen we dezer dagen iemand spraken van onze autobusonderneming en toen we zo onbescheiden waren te informeren naar de algemene gang van zaken. We zjjn niet de grootste onderneming uit Nederland, in dié zin, dat we niet het grootst aantal bussen hebben en het talrijkste personeel. Maar we hebben het langste net en dat betekent, dat we moeten woekeren met ons ma teriaal. Het publiek begrijpt dat niet. En zo gebeurde het dezer dagen, dat we van het College van B. en W. uit Warmenhuizcn de eis kregen om op die plaats te gaan rijden met modern materiaal van het soort als we langs de Langedjjk gebruiken. Wat moet men in zo'n geval doen, wanneer men eenvoudig geen bussen ter beschikking heeft? DIJ DE NACO heeft men enerzijds een grote ervaring op het gebied van busvervoer, anderzijds beseft men er heel goed de plicht, die men heeft en die daarop neerkomt, dat het vervoer in Noord-Holland zo goed mogelijk moet worden gedieifd. Overigens, wanneer men in dit laatste te kort zou schieten, dan zou de Rijksverkeersinspectie er heel spoedig bij zijn om er op te wij zen, dat de NACO haar plicht niet na kwam. Het resultaat van dit alles is, dat tal van busdiensten allerminst lonend zijn. Dit behoeft geen bezwaar te zijn, wan neer er maar andere tegenover staan. Het is voor het publiek erg pret tig te reizen in een bijna lege bus, zo zei men ons, maar waardering voor het feit, dat die bus toch maar blijft rijden, vinden we zeer weinig. Het pu bliek maakt er gebruik van. vindt de zaak vanzelfsprekend en daarmee is voor haar de kous af. Intussen wordt rekening gehouden met alle aanvragen die binnenkomen, met alle verlangens, die worden geuit. Er kan niet altijd aan worden tegemoet gekomen, maar ernstige aandacht wordt er steeds aan besteed. Wanneer men ons ergens vraagt een nieuwe lijn in te leggen, omdat men zeker weet, dat het kan', dan leg gen we zulke dingen nooit naast ons neer. We nemen de zaak in studie, la ten een proefbus lopen en we gaan de vooruitzichten van een eventuele exploitatie na. Meestal is al dat werk overbodig, want we weten zonder dat in de regel van te voren wel precies hoe de resultaten zullen zijn. Maar we willen niet, dat men van ons zal zeg gen, dat we over één nacht ijs gaan. Moet u eens zien! Kast vol dossiera Onze aandacht werd gevestigd op een kast, gevuld met dossiers, die al lemaal betrekking hebben op onder zoekingen en proefnemingen. We willen alles doen, wat we kun nen, maar we kunnen niet alles. Reke ning houden met alle verlangens van het hele publiek, is te enen male een onmogelijkheid. Maar hier, ziet u eens ons lijnennet. Met die woorden werden we geplaatst voor een kaart van de provincie, die kris kras werd doorsneden door 'n legio mandje met bruidsuikers, waaruit zij zal strooien, opdat iedereen kan delen ir. haar jong geluk. De paarden in de Wastfriese bruiloftsstoet zijn gesierd met de zeldzame schelpenhoofdstellen, die in de volksmond „katjeshoofd stellen" worden genoemd. Zoals gemeld, arriveert het gezel schap cfm 10.30 uur aan de Friese brug. Via de Achterweg, Bierkade, Laat, Ridderstraat, Emmastraat gaat het langs het R.K. Ziekenhuis, Prinses Julianalaan, Wilhelminalaan, Koor- straat, Langestraat, waar misschien nog een verrassing in petto is, over de Houttil naar het Waagplein. Om half één worden daar op een plankier o.l.v. mevrouw Pranger oud-Hollandse dan sen gedemonstreerd. Er zullen wor den gedanst „De Slaapmuts", de „Hup, Suupen Gruttenbrei" en de „Boeren- schots". Ondertussen heeft om half elf een oude Westfriese boer zich van het gezelschap afgescheiden en zich marktwaarts begeven. Boerin en boer zitten op de bok van een oude boe- tenwagen, met berijmd achterkret. De wagen is geladen met een partij mooie geoliede kaas in linnen doeken, welke op de markt bij handslag zal worden verkocht, terwijl zijn vrouw de stad ingaat om inkopen te doen. Zo zal Vrijdag het verleden her leven en zullen de talrijke bezoekers kennis kunnen nemen van kleder dracht en gebruiken uit vroeger tij den. Op de twintigste Mei van 't jaar vierde de heer A. Broekhui,, conducteur, zijn veertigjarig jubil» bij de Nederlandse Spoorwegen. Tv is het ogenblik van afscheid nemen gebroken en gaat de conducteur «J velen in Alkmaar en Bergen en ook b1 Schoorl en Warmenhuizen misschwl niet bij naam, maar zo veel te beu I van gezicht kennen, met pensioen. Twee en twintig jaar was de ht,| Broekhuizen conducteur op de trJ aantal lijnen, zodanig, dat men werke lijk moest zoeken om een plekje te vinden, waar in de allernaaste omge ving geen halteplaats van een bus is. En we moesten toegeven: de NACO doet haar werk redelijk goed. En hoe staat het met de tweede buslijn in Alkmaar?, waagden we te vragen. Ik wilde veel liever, dat u daar maar niet over schreef, luidde het ant woord. Het maakt maar weer allerlei gevoelens wakker. We hebben ook de ze zaak in studie genomen, want er waren aanvragen over, we hebben een proefbus laten rijden van het Uiten- boschkwartier via Rochdale, Kennemer- straatweg, Lindenlaan, Westerweg naar het station. Maar verder kunnen we nog niets zeggen. In het algemeen echter bleken bus lijnen in Alkmaar slecht te exploite ren. De tegenwoordige buslijn levert geen lonende exploitatie. Alkmaar is daarvoor te smal, zo zei men ons. Door het centrum van de stad kan men geen bus laten lopen, de Oostkant is te wei nig bevolkt. Alles moet dus aan de Westkant gebeuren en dat deel wordt door de tegenwoordige buslijn al gro tendeels bestreken. In alle bescheidenheid want na het onderhoud met de NACO gevoelen we ons meer dan ooit leek zouden we een oplossing willen voorstellen. Men blijve zich beperken tot één lijn en men late de route daarvan tussen het station en de Juliana van Stolberg- laan onveranderd. In plaats van naar de Reguliers laan verlegge men dan echter de dienst via Rochdale naar de Uitenboschstraat. Tenslotte passeren aan de Reguliers laan, waar thans het eindpunt is, ook de bussen naar Heiloo en andere plaat sen in die richting, die men daar zou kunnen laten stoppen. HERIJK. Maandag, 15 Augustus wordt er in 't gymn. lokaal van de bijzondere school alhier gelegenheid gegeven voor de middenstanders om hun maten en ge wichten te laten herijken. De tijden zijn als volgt vastgesteld van 10 tot 12 uur v.m. en van 1315% uur n.m. Een en ander is op de gemeentelijke publi catieborden bekend gemaakt, zodat ook een ieder van de voorwaarden kennis kan nemen. Wij mogen onze middenstanders wel aanmanen deze regelen na te komen, omdat hier scherp toezicht wordt uit geoefend. Gedurende het tijdvak van 25 tot en met 31 Juli werden aan het politie bureau te Bergen de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven: Jaeger wollen babyjasje: zonnebril; bruin lederen portemonnaie met inh.; KLM-boodschappentas; licht grijs kin derkousje; zilveren rozenkrans; creme kinderwagen; 1 knot witte en 1 streng rose wol; rode portemonnaie; shawl (ge ruit); 2 sleutels aan een ring; wit scha penwollen kinderjasje; witte gym.- schoen (rechter); bruin kinderschoentje (linker); wit kindersokje; rood lederen portemonnaie met inhoud; textielkaart; 1 paar witte kinderschoentjes; 1 bruin kinderschoentje; 1 paar kinderschoen tjes; 1 paar witte sokjes; wandelstok; blauwe gummibal; een zonnebril; vul pen. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: zakmes en 3 sleutels; zwarte portemon naie, inh. ongeveer f 100; bruin lederen herenportemonnaie, inh. f 4; net met drie kinderbadpakken; portemonnaie, inh. ongeveer f 7.50; bril met hoornen montuur; ring met sleutels; herenregen jas, bruin plastic; broche met hangende klompjes en gouden kettinkjes; porte monnaie, inh. ongeveer f 8; pakje, inh. knot witte wol en een strengeltje wol; zonnebril met lichtbruin montuur; zil veren identiteitsplaatje; vulpen; zonne bril met lichtgekleurd montuur; blauw wollen zwembroek en blauw geruite handdoek; wit kindergymschoentje; blauw gevlamde damesvulpen met gou den pen; groen studieboek (He breeuws); grote zilveren broche (rond model); dof bruin-rode bal met witte strepen; bruine vulpen; 2 herenregen jassen, dubbel Egyptisch linnen, in een der zakken poppetjes; shawl; blauwe autoped met luchtbanden; voetbal met patentsluiting, maat 5; blauwe muts; bruin-groen windjack; polshorloge; lichtblauwe sok en bruine portemon naie inh. ongeveer f 5; bankbiljet van f 10: kinderschoentje (rechter); hoofd doek, oranjegeel met groene rand; zwarte portemonnaie met ritssluiting, inh. ongeveer f 12; vierkleuren-vulpot lood; ondergebit; wit dames-schort; blauwe portemonnaie met ritssluiting, inh. f 1 en enig kleingeld; groen wol len kindervestje; groen gebreid kin dervestje, geel randje; groen wollen vest; militaire baret en stropdas; on derbroekje en hemdje; herenhorloge Omer; witwollen kindervestje; bank biljet van f 25; bruinlederen portemon naie, inh. f 10, plus kleingeld en een sleutel; gouden kruisje; rode porte monnaie, inh. ong. f 40 en textielpun ten; zilveren broche. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17. telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrikus, z. van L. Hartwich en C. Heeger. Joanna B. M.. d. van J. J. Houtenbos en J. H. v. Eijk. Ondertrouwd: Cornells Houten en Maria F. Lehman. Overleden: Jacob J. van Benne- kóm, echtg. van J. H. Tieland. 51 jaar. Jacob Schoen, wedr van G. Klaver boer, 72 jaar. Frederika de Tempe echtg. van A. van Ulsen, 66 jaar. Jaap M. Albers 6 jaar. Wouterus Jongkamp, wedr van C. Tigchelaar, 81 jaar. voor 't laati NunspeetZwolle. Ook in Goes K j' Schoonhoven knipte hij een aantt, I jaren de kaartjes. Toen werd hij over. geplaatst naar Alkmaar. De eerste nacht, dat hij in de kaai-1 stad sliep, kwamen de Duitsers he: I vliegveld bombarderen. „Een mooi I begin", aldus de heer Broekhuizen. Ji. I die Duitsers, die hij in de oorlog gl vaak te vervoeren kreeg, waren geen I vrienden van hem. We herinneren ons nog, dat conduc-1 leur Broekhuizen in de dagen vaj de j invasie op de Italiaanse kust en (j8 daarop volgende verrassende getart», nissen in dat land, een stuk carton reed maakte, met het passende o schrift: „Alleen voor Amerikaanse ar Engelse weermacht" als tegenhangc van de hatelijke gele papiertjes „Nut j für Wehrmacht". Vrijdag reed onze snaakse condujJ teur, die altijd zo laconiek voor de dag kon komen, voor 't laatst op de trsr Heden vindt in de 2de klas wachtkamej het officiële afscheid plaats. De heer Broekhuizen, die helemsi! niet de indruk maakt van in de zestig te zijn U moest eens zien met welk een souplesse hij altijd op de rijdend» tram bij de overweg van de Breêlar sprong wensen wij nog vele jaretl van welverdiende rust toe! DOVES-sucessen Een tiental DOVES-athleten is Zeil dag naar Den Helder geweest, waïf H.A.V. haar wedstrijden hield. Het slechte weer beïnvloedde ii| prestaties ongunstig, zodat geen top- resultaten verwacht konden worden. De Heilooërs hielden zich goed want ze kwamen met vijf 1ste, bre| 2de en twee 3e prijzen thuis. De resultaten waren: Jongens B: M. Meyer le p. 600 m;| H. Heida 3e p. 600 m. Jongens A: C. Meijer le p. hoog-l springen; C. v. d. Horst 2e pr. hoog springen. Heren: Kl. Blokker (als junior) ii| pr. 800 m klasse B; R. Stam le 3000 m. klasse D; J. v. d. Horst (a!)| junior) le pr. polshoog klasse C. Dames: N. Kareis 3e p. 100 m klatsl C; Adr. de Grcrot le p. hoogspring!!)! klasse C. AVOND-VIERDAAGSE Bij nadere controle is gebleken. d::| niet mevrouw Bruul-Bakker, dec mevrouw Schouten-Groot uit Ede verste deelnemende dame was. Hz zal eveneens een souvenir work gezonden. Tijdens de sluitingsavond is e« portemonnaie met inhoud gevonden Terug te bekomen bij de heer J. v. t Kommer Jr., Holleweg 21, Heiloo. Marktberichten ALKMAAR, 1 Augustus. Opgave van M aangevoerde vee: 47 stuks vette koeien, 41 nuchtere kalveren en 252 vette schapen; alleJ voor de Centrale. ALKMAAR, 1 Augustus. Aardappelen! Schotse muizen 6-9; slabonen 30-36; «tok- snijbonen 52—72; stamsnijbonen 12—42; pronk- bonen 38; tuinbonen 4—6; doperwten 12-28) bl. blauwschokker* 14-22; komkommers 6- 13; tomaten: A 24—35 en bonken 20-23) bloemkool: IA 28-50, I 15-22 en,II 6-12: rode kool 6—9; savoye kool 7,20; groene kool 6; spinazie 8-22; postelein 6-22; sla 1,50-7» andijvie 8—22,50; rabarber 4—10; rode bieten 6; bospeen 7—23; waspeen 6—14; uien 6-8; soepgroenten 2-6; selie 3-7; augurken 12; rode aalbessen 40-52; klapbessen 12-28; per ziken 5—20; frambozen 38 per doos; druiven: Frankenthalers 1,16—1,46; meloenen: net 16-70 LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE, 2 Augustus: 40.000 kg aardappelen: eerstelin* gen 7,80—8, drielingen 4,30—5,60 en bl. eigen heimers 6,90—7,50; .5000 kg rode kool 5—5,70; 2400 kg slabonen 34—35,90; 1200 kg tomaten: A 35, B 33 en C 30; 1700 kg witte kool 10,60-13. NOORDERMARKTBOND, 2 Augustus. - 55.000 kg aardappelen: eerstelingen 7,50- 8,60, rode eerstelingen 9—9,80, eigenheimer* 6,90—7,80, bl. eigenheimers 6,50—7,90, bintje» 6,70—6,90, Koopmans blauwe 6,70—6,80 en Bevelanders 7,40; 1000 kg rode kool 5; 11-0®® kg witte kool 9,60-11,60; 900 kg gele kool 7,10; 3600 kg slabonen 31-36; 400 kg d' vernep 25—26. WARMENHUIZEN, 2 Augustus. - Aan gevoerd: 55.500 kg aardappelen: Schotse mui zen 8-8,50, grove idem 7,20-7,40, drielingen 5,80, rode Schotse muizen 8,90—9,50, etéeö' heimers 6,50-7,60, bintjes 6,50-7,10 en idem 7,10—7,20; 250 kg slabonen 29-81) 1300 kg rode kool 6—6,10; 200 kg bieten 2000 kg witte kool 10.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2