Wij ij varen in een dikke mist Illegale activiteit tegen Tito Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Von Manstein beschuldigd van moord op Russische commissarissen Parijs vraagt om „revolver-mannen Oplichter gaf zich uit voor geneesheer DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Harshall-hulp bracht geen evenwicht Belastingverlaging in Belgie MOTOR BOTSTE TEGEN AUTO TE APELDOORN Vorming van R.I.S. de wil van het volk 144 Doden door taifoen over Tokio bureau administratie Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 redactie Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: a kaptein Zaterdag 3 Sept. 1949 146e Jaargang No. 2^' ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden t l.— elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen, 1.40 per maand, t 1— per kwartaal plus incassokosten Mr. Milius op de Jaarbeurs Onze economie alleen te redden door veredeling van product (Van een onzer redacteuren) Mr. J. Milius, de Directeur van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, wie men het niet aanziet, dat hij a.s. Dinsdag op de openingsdag van de Najaars- benrs, al aan zijn zestigste verjaardag toe is, heeft gisteren ais gebruik ;liik in Ihecht de komende beurs bjj de pers ingeleid. Wat de economische toestand van Nederland en eigenlijk van een groot deel van de wereld betreft, zo zeide Mr. Milius in een belangwekkende rede, bevinden wij ons in een zeer dichte mist. Geleidelijk aan is de binnenlandse markt zodanig van goederen voorzien, dat het verzadigingspunt is bereikt. De rigoureuze belastingheffing heeft zowel de particulier als de middenstand en de industrie zwaar getroffen en noopt hen hun uitgaven tot het hoogst noodzake lijke te beperken. Bij de komende beurs, de 55ste, zal weer een belangrijke vooruitgang in de kwaliteit van de aangeboden producten te bespeuren zijn. Er zullen ook tal van noviteiten door de industrie worden aangeboden. Een eventuele devaluatie geeft zeker geen oplossing voor alle economische moeilijkheden. Zij zal in de allereerste plaats voor tallozen een vermindering van de koopkracht met zich meebren gen. Het Marshall-plan heeft helaas nog geen wezenlijke verbetering gebracht in de verhouding tussen in- en uitvoer naar de Verenigde Staten, wat een der belangrijkste doelstellingen was. De heer Milius acht een verbetering van de eoonomische toestand in Nederland tlieen mogelijk bij een nog verder gaande veredeling van de Nederlandse productie. Uiteraard moet ook de re gering door geschikte maatregelen meewerken om een grotere export mo gelijk te maken. Met belangstelling v ordt dan ook uitgezien naar de maat regelen, die de Regering denkt te ne- ir.en en waarover de Minister van Eco nomische Zaken op 6 September in een bijeenkomst met de kopstukken uit het bedrijfsleven op de Jaarbeurs mede delingen zal doen. De heer Milius gaf hierna bijzonder heden over de verschillende groepen en de aantallen deelnemers. De Neder landse zuivelindustrie komt deze keer voor het eerst met een overzichtelijke gezamenlijke inzending. De agrarische afdeling, die niet minder dan 11.000 vierkante meter beslaat, is trouwens wel een der belangrijkste, zo niet de belangrijkste van de gehele beurs. De statistieken leren, dat b.v. de melk productie verreweg de eerste industrie in Nederland is. Gezien het grote be lang van de agrarische sector voor het Nederlandse bedrijfsleven betreurde mr. Milius het dat een deel van de groep importeurs van landbouwmachi- Jaarbeurs blijft groeien Mr. Miliusmet wie onze redacteur gisteren een kort ge sprek had, deelde mede, dat de Jaarbeurs ondanks de weer ver grote expositieruimte, die thans bijna vier hectare bedraagt, nog steeds met plaatsgebrek te kam pen heeft. De plannen voor een nieuw gebouw zijn reeds lang gereed, zo zei hij, maar wij zijn voor de uitvoering daarvan van veel instanties afhankelijk. Daar om kwam er tot nu toe niets van. Het aantal bezoekers-voor- plezier neemt nog steeds af in verhouding tot het aantal van hen, die voor zaken komen. Toch zouden we, zo zei Mr. Milius, niet graag zien, dat de particu lier helemaal niet meer kwam kijken. Particuliere bezoekers geven de beurs een levendiger karakter en deze bezoeken heb ben ook een zakelijke betekenis. Want het zijn de particulieren, voor wie uiteindelijk vele der aangeboden producten worden gemaakt en die ze ook zullen moeten kopen. nes gemeend heeft zich deze keer van deelneming te moeten onhouden. De Jaarbeurs is weer groter dan die van najaar 1948. Het aantal deelnemers steeg ook weer en wel tot 3056. Het aan tal buitenlandse uitzendingen is thans voor het eerst groter dan dat uit eigen land. Tijdens een gisteren gehouden ver gadering van het Belgische kabinet is een voorstel van de liberale minister van Financiën Libaert ter verlaging van de directe belastingen ten voordele van loontrekkenden voor het laatste kwartaal van 1949, aangenomen. Naar verluidt zouden de directe be lastingen met 16 procent worden ver laagd. Teneinde de administratie te vereenvoudigen zou gedurende drie lot vier weken geen inhouding aan de bron geschieden en de belastingver mindering zou aldus nog dit jaar voor de betrokkenen merkbaar worden. De kosten van de sociale verzekeringen In antwoord op een vraag van het Tweede Kamerlid mevrouw A. Forta- nier-De Wit (VVD), heeft de minister van Sociale Zaken aan de voorzitter der Tweede Kamer aangeboden een overzicht der kosten van de bestaande en in de naaste toekomst te verwach ten sociale verzekeringen en onder steuningsuitkeringen. De algemene herziening der sociale verzekeringen heeft nog niet het sta dium bereikt, dat een kostenraming kan worden gegeven. Het aanhangige ontwerp-werkloos- heidswet behelst, zoals bekend is, een wachtgeld- en een werkloosheidsver zekering. De totale kosten van de ver zekering voor de werkgevers, de werk nemers en het rijk zullen gezamenlijk engeveer 240 millioen per jaar bedra gen en het aandeel van het rijk hier' in omstreeks 60 millioen. Ten aanzien van de bestaande wacht geldregelingen over 1948 verstrekt het bedrijfsleven ongeveer 7 millioen aan wachtgelduitkeringen, waarin een rijkssubsidie van ongeveer 2,9 milli oen werd verleend. De Franse schrijver en acteur Jean Cocteau is benoemd tot ridder in de Oide van het Legioen van Eer. Een dode, een zwaargewonde Gisterochtend is op de Soerenseweg te Apeldoorn een auto in botsing ge komen met een motorrijwiel. De mo torrijder en de duo-passagier, de gebrs. D. uit Den Haag, werden zeer zwaar gewond. Eén hunner overleed reeds kort daarna, de ander is in zorg wekkende toestand in het Juliana- ziekenhuis te Apeldoorn opgenomen. Later dan oorspronkelijk zijn plan was, is Winston Churchill van vacantie aan -de Riviera in Enge land teruggekeerd. Churchill ver laat het vliegtuig op hét Biggin Hill vliegveld. Republikeinse kabinetszitting Het 'Republikeinse kabinet is onder voorzitterschap van vice-premier Ha- mengku Buwono bijeen geweest. Tij dens de zitting zijn de rapporten van de Republikeinse delegatie in Den Haag het onderwerp der besprekingen ge weest. De redevoeringen van premier Drees en premier Hatta worden als zeer belangrijk beschouwd. Ten aanzien van het feit, „dat de RTC door dr. Drees in de sfeer van de Koninklijke rede van 7 December 1942 betrokken werd" werd gezegd dat het „het recht van Nederland is om een dergelijk standpunt in te nemen". Doch het streven van het Indonesische volk naar de onafhankelijkheid voor'geheel Indonesië heeft hoegenaamd geen ver band met de Koninklijke' rede. daar de vorming van de RIS niet gegrondvest is op de rede van 7 December 1942, doch op basis van de waarachtige wil van het volk". „IJZEREN GORDIJN" WEER DICHT Het „ijzeren gordijn", dat Donderdag voor 24 uur door de autoriteiten van de Sowjet-zone aan de Amerikaans Russische zonegrens was opgetrokken is Vrijdag weer gezakt. De openbare aanklager in het proces tegen de vroegere Duitse veldmaar schalk Von Manstein. die onder be schuldiging van oorlogsmisdaden te Hamburg terecht staat, heeft ver klaard, dat Von Manstein verantwoor delijk is voor de tenuitvoerlegging van Hitlers bevel, dat politieke com missarissen in het Rode leger na ge vangenneming moesten worden te rechtgesteld of aan de veiligheids dienst overgeleverd. In een getuigenis "oor het tribunaal te Neurenberg had Von Manstein onder ede verklaard zijn superieur generaal Von Leeb te hebben meegedeeld, dat zijn soldaten- eer het hem niet toeliet deze order op te volgen. De openbare aanklager, kolonel Dra per, verklaarde, dat luitenant-generaal Müller, die met speciale opdracht aan het Oostelijk front vertoefde, het Duitse opperbevel had meegedeeld, dat de tenuitvoerlegging van het be- Geeft Kanton zich over? Te Hongkong doen hardnekkige ge ruchten de ronde over ontevredenheid in Kanton over generalissimus Tsjiang- Kai Sjek, daar deze in gebreke zou zijn gebleven versterkingen uit Formo sa aan te voeren. Volgens een onbeves tigd bericht, zou deze ontevredenheid tot gevolg hebben, dat Kanton zonder slag of stoot aan de tegenstander zal worden gelaten. Weerbericht Verwachting, geldig tot Zondag avond: Gedeeltelijk bewolkt met langs de Noordzeekust hier en daar enige lichte regen of mot regen. In de rest van het land overwegend droog weer. Meest zwakke wind uit Zuidelijke rich tingen. Weinig verandering in temperatuur. Gesneuveld in Indonesië De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht. Serg.-maj. Diepeveen, uit Veenendaal. Van het Koninklijk Ned. Ind. Leger sneuvelden vier Indonesische militairen. Argentinië sluit de Boliviaanse grens Argentinië heeft Vrijdag gedeelten van zijn grens met Bolivia gesloten Een strenge bewaking langs de gehele grens is bevolen. Kapitein Carmelo Cuellar Jimenez, die sinds 1946 in ballingschap in Argen tinië heeft geleefd, leidde twee dagen geleden een aanval der rebellen op de Boliviaanse grensplaats Yacuiba. Vol gens de laatste berichten zou hij opruk ken tegen de regeringstroepen, die Ta- rija in bezit hebben, een plaats van 20 duizend inwoners, ongeveer 100 km ten Noordwesten van Yacuiba. De Nederlandse consul te La Paz de hoofdstad van Bolivia heeft ge meld, dat alle Nederlanders in de mijn streken aldaar zich in veiligheid bevin den. vel betreffende de politieke commis sarissen het moreel in het Russische ieger had doen stijgen met het gevolg, dat de Duitse opmars werd vertraagd Dr. Hans Laternser. de Duitse ver dediger van Von Manstein, protesteer de, dat in een document, door de aan klager voorgelezen, verschillende re gels, die gunstig waren voor zijn cliënt, waren weggelaten. De eerste openbare aanklager. Sir Arthur Comvns Carr, ontkende dit ten stelligste en verklaarde, dat de docu menten maanden lang in handen van de verdedigers zijn geweest. De pre sident, Sir Frank Simpson, gaf op dracht het gehele document met de vertaling ervan Maandag aan het Hof voor te leggen. Jacht op Giuliano's handlangers De Italiaanse politie is begonnen met het nemen van maatregelen tegen hen, die de bandietenleider Salvatore Giuli- ano gunstig gezind zijn. Het doel hier van is een einde te maken aan de werk- Een Europees paspoort De juridische commissie van de raadgevende vergadering "van de Raad van Europa is overeengekomen de ministers van Buitenlandse Zaken te verzoeken om de kwestie van een Europees paspoort voor de burgers van de 12 ledenstaten in overweging te nemen. Deze aanbeveling zal nog door de Assemblée moeten worden goedgekeurd alvorens zij aan het comité van ministers zal warden voor gelegd. Moskouse pers in het offensief Volgens Radio Moskou neemt de ac tiviteit tegen Tito van communistische ondergrondse organisaties toe. De ra dio haalt een artikel uit het blad van de Kominform aan en zegt: ,De leden van de ondergrondse or ganisaties hebben de kunst van het samenzweren geleerd en weten hoe zij OLIE UIT EIGEN BODEM Kwart van de behoefte Gistermiddag zijn te Pernis twee nieuwe chemische fabrieken van de Bataafse Petroleum Maatschappij ge opend. Ter gelegenheid van dit feit hield de minister van Economische Za ken, prof. v. d. Brink, een rede, waar in hij o.a. zeide, dat de winning van olie uit Zuid-Oost-Drente voor Neder land een aanzienlijke deviezenbespa- ring betekent. Ongeveer 25 procent van onze behoefte aan aardolieproducten wordt momenteel door productie uit eigen bodem gedekt. DOOR TRAP VAN PAARD GEDOOD Vrijdag is de 26-jarige H,. Otjens van de manege te Dongen, door een trap van een paard, gedood. Bij het verzor gen van zijn paarden kreeg hij een trap tegen het voorhoofd. Man in een kennel, hond ervoor De heer v. d. B. aan de Dorps weg te Maartensdijk, had een prachtige zwarte bouvier, welke gehuisvest was in een kennel. Toen hij 's morgens met het dier de gebruikelijke wandeling wil de gaan maken, bleek het beest' minder vriendschappelijke ge voelens jegens zijn baas te koes teren. Het vloog hem pardoes naar de keel. Een jievige worste ling ontstond, waarbij de heer B. verwond werd aan een arm. Ten einde raad zag hij slechts uitkomst door de kennel in te glippen en de deur achter zich te sluiten. Het woedende dier rende als 'n razende om de kennel heen, ter wijl zijn baas rustig op ontzetting zat te wachten. De politie, die er bij gehaald werd, wist met het ge val ook geen raad, daar de hond tekeer ging als een briésende leeuw en duidelijk liet blijken, dat zijn baas niet ongedeerd het hok uit zou komen. Teneinde raad heeft men het wild gewor den dier ter plaatse doodgescho ten. Om het gangsterdom halt toe te roepen zaamheden der „vijfde kolonne" van deze aartsmisdadiger, waardoor hij in- jaar tijds met 50 procent gedaald was. Naar aanleiding van het grote aantal overvallen in Parijs in de laatste we ken, verzoeken de Parijse bladen het aannemen van „revolvermannen", z.g. „gun-men", ter bestrijding van het gangsterdom van Parijs, „dat concur reert met dat van vóór de oorlog in Chicago, de stad van de misdaad". Maurice, chef van de Parijse politie, heeft tegenover „L'Aurore" verklaard, dat hij van plan is de nachtpatrouille- dienst te versterken en meer radio auto's in dienst te nemen. Voorts zou hij de modernisering van de uitrus: ting der politie bespoedigen. Hij zeide, dat de misdadigheid in Parijs in een lichtingen (b.v. over tegen hem ge richte politiemaatregelen) verkrijgt. Een onbekend aantal personen is in arrest gesteld. L'Aurore" verklaart echter, dat het noripale routinewerk der politie een volkomen mislukking is. Indien er twee gangsters gearresteerd werden, kwa- Fte geleerden zijn het er niet over eens, welke dieren de schrander ste zijn, maar onze beste huisvriend, de hond, maakt een goede kans om bovenaan de lijst te paraderen. Bingo, een bouvier in het stadje Frederik in iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiMtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMHiiiiiiiiiiii Kyoyo en Waykayama, Ensenada, Bahia, Long Beach, Santa Monica en Los Ange les. De heer Monroe oefent 't eerzame beroep uit van handelsreiziger. Waarin, staat er niet bij, maar het zal wel in nog een prestatie van geheel andere aard op. Mevrouw Monroe heeft echt- lp^nstf?n °Past op! Zenuw- Maryland, maakt daarop geen uitzon- scheiding aangevraagd van meneer John fIodders: In het Sebted van Bordeaux dering. Bingo stapte deze week met E Monroe. Meneer, die 48 jaar is, heeft ^1? ™eer yler, b,'aI?denu wtgebroken. zijn bazin naar de dierenarts, om een kans gezien, tussen 1943 en 1948 vei*- Q behandeling aan zijn ontstoken oor te wikkeid te geraken in 68 liefdesge- ondergaan. En gisteren werd de hon- schiedenissen in twaalf steden van vijf dendokter door de dame opgebeld, om- verschillende landen. De romance be- dat zij zich verbaasde, dat Bingo na goïl jn Massachusetts, werd in Florida één behandeling al volkomen genezen voortgezet, sloeg over naar Australië, was. „Eén behandeling?" vroeg de ver- en vervolgde haar route naar Manilla, baasde arts, „het dier is iedere dag 600.000 vierkante meter heide en den nen werden vernield. Bij een ontplof fing bij Rijssel zijn drie arbeiders ge dood en een vierde zwaar gewond. naar mijn kliniek gekomen. Toen het oor beter was heb ik Bingo niet meer teruggezienNog altijd zijn er mensen, die praten over redeloze die ren! Gisteren, vrienden, verhaalde ik u over de veranderingen, die op onze kermissen plaats grijpen. Mecha nisatie alomme. Ook in het edele vak van somnambule oftewel helderziende wordt het kaf van het koren geschei den, al komt daar geen techniek bij te pas. Ik citeer: „Gediplomeerd waar zegster. Enigst ter wereld". Dat héle gediplomeerde, weet u niet? Temidden van zwem-, srtelheids- en hoogterecords duikt zowaar ook Zes-en-zestig, zeuven-en-zestig, acht-en-xestig. Rubriek uitvindingen en ontdekkin gen: Een Franse ingenieur, die in de eerste wereldoorlog zijn gezichtsver mogen verloor heeft een superfonograaf uitgevonden, die het mogelijk maakt op een gewone plaat^van handelsfor maat een roman van 300 bladzijden vast te leggen. De draaitafel loopt met zes omwentelingen per minuut in plaats van 70 en op 1 millimeter breedte staan 11 groeven tegen 3 bij een gewone plaat. Op de rechteroever van de ri vier Viatka, ten Zuidwesten van Kirov zijn geraamten ontdekt van kruipende dieren, die ongeveer 200 millioen jaren geleden hebben geleefd. Toen waren in Kirov dingen als Octoberrevolutie en Potemkin nog onbekend, laat staan Kominform en eo. men er tien nieuwe- overvallen. De enige oplossing van het vraagstuk was toe te slaan voordat de gangsters toe sloegen. Maurice zeide, dat de ouderwetse manier van het afzetten van straten niet voldeed. Men had gedurende ver schillende jaren deze methode toege past, doch nu bleek zij niet te voldoen en men ving alleen de onhandige mis dadigers. De meer slimme gangsters stalen bijvoorbeeld voor een overval een auto, die zij ergens lieten staan om in hun eigen auto of per bus of onder grondse te ontsnappen. „Epoque" verklaart, dat er-in de af gelopen twee maanden meer dan twin tig gewapende overvallen waren ge pleegd. Men krijgt de indruk, aldus het blad, dat moorden een georganiseerd beroep is, gevaarlijk, doch goed be taald. Ook het Gaullistische blad „Le Matin" acht de toegepaste methoden onvoldoende en verouderd. De politie diende gereorganiseèrd te worden en bevrijd van de bureaucratische menta liteit. Het gangsterdom in Amerika werd een halt toegeroepen, toen een man als Hoover brigades van revolver mannen instelde, die de misdadigers met hun eigen wapens bestreden. Wij, zo besluit het blad, hebben een Franse organisatie van „gun-men" nodig. ontdekking moeten voorkomen. Bjj hun strijd om Joegoslavië in het kamp van socialisme en democratie terug te brengen zullen zij op de volledige steun van alle communistische zuster partijen kunnen rekenen". Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ontkend, dat Engeland en Ame rika druk hebben uitgeoefend op Italië om de Joegoslavische zone van het vrije gebied Triest aan Joegoslavië af te staan. De Joegoslavische kwestie heeft de aandacht van de Moskouse pets. Elk blad wijdt een gehele pagina aan de reacties van het buitenland op de Sowjet-gota. Het weekblad „Krokodil" bevat een caricatuur van Tito, met bebloede han den. de zakken yoi dollars, en „Mein Kampf" onder de ene arm, terwijl hij met de andere arm samen met Franco en een lid van de Griekse regering, beiden met bloed bevlekt, de Hitler groet brengt. Stad staat onder water De officiële cijfers van het aantal slachtoffers tengevolge van de taifoen, die over Tokio raasde, hebben het to taal van 144 bereikt. Het hoofdbureau van politie maakt melding van 95 do den, 49 vermisten en 417 gewonden. Na de geweldige wervelstorm, die Tokio en Yokohama heeft geteisterd, zijn de straten van Tokio thans in ka nalen herschapen, waardoor het ver keer in verscheidene wijken .is onder broken. Tussen Tokio en Yokohama en op verscheidene andere lijnen is het treinverkeer onderbroken. In de lager gelegen wijken van To kio breidt de overstroming zich voort durend uit. Het gemeentebestuur van de hoofdstad heeft een belastingver mindering toegestaan aan de slacht offers van de overstromingen. Don derdag werd voorts een uitbarsting gemeld van de vulkaan Jakejama. die sedert 60 jaren niet meer in werking was getreden. ,,Maagzoeking" zonder bevel is onwettig Als de politie niet tot huiszoeking mag overgaan zonder een wettelijk huiszoekingsbevel, dan is het nog min der geoorloofd een dergelijke maatre gel toe te passen op de maag van een persoon. Dit was de mening van een rechter in Californie, die geweigerd heeft een man te veroordelen, die was aangehouden wegens ongeoox-loofd be zit van verdovende middelen. De be klaagde was in het bezit gevonden van twee buisjes heroïne, doch de politie had deze eerst ontdekt nadat hij naar een ziekenhuis was overgebracht,, waar hij op een bed werd vastgebonden en zijn maag werd leeggepompt. De rech ter heeft deze handelwijze onwettig verklaard en de beklaagde buiten ver volging gesteld. De Centrale commissie heden bijeen Hedenmorgen om 11 uur zou in de Trèveszaal de tweede vergadering der centrale commissie plaatsvinden, wel ke onder voorzitterschap zal staan van de leider der Republikeinse delegatie, Drs. Moh. Hatta. Op de voorlopige agenda dezer bij eenkomst, waarbij ook de UNCI aan wezig zal zijn, staan als punten van bespreking o.a. vermeld: de werk zaamheden der commissie; de te vol gen procedure met betrekking tot toe lating en horen van de minderheden op de vergaderingen van de R.T.C.; de voorlichting omtrent de R.T.C. en de aanstelling van adj. secretarissen- generaal. ROBERT WALTHOUR OVERLEDEN Te Boston is op 71-jarige leeftijd overleden de oud-wereldkampioen ach ter grote motoren, de Amerikaan Ro bert Walthour. Walthour maakte in de eerste decennia van de 20e eeuw grote naam door talrijke overwinningen zo wel in zesdaagsen als achter de motor. En een verpleegster geloofde hem.... De Haagse recherche heeft de 35- jarige gehuwde machine-bankwerker J M„ wonende aan de Laan van Meerdervoort, gearresteerd, die in ■Juli j.l. in een sigarenwinkel te Den Haag kennismaakte met een juffrouw. M. stelde zich aan haar voor als dok ter. De kennismaking werd voortgezet en zij vertelde he™ o.m., dat zij ver pleegster was geweest, waarop de .dokter" haar vroeg of zij geen zin had met hem naar Melbourne te gaan, waar h(j directeur-geneesheer van een groot ziekenhuis was. Hier had de juffrouw wel oren naar. Enige dagen later kwam hij opgewonden aan en verteld», dat hij zijn actetas met pa pieren en pas en 16000 in de trein had laten liggen en nu f 178 nodig had om dingen te betalen, welk hij had ge- koent, omdat hij de volgende dag een hersenoperatie in Tilburg moest ver richten. Het geld werd aan hem gege ven en korte tijd daarna werd nog ec-n kleine som aan hem ter hand ge steld voor andere dingem welke hij nodig had. In totaal werd f 220 ver strekt. Daar de „dokter" zeide in Am sterdam te logeren, maar het adres niet wilde noemen, soms een beetje te geheimzinnig deed en niet naar het station gebracht wilde worden, omdat „het afscheid nemen zo moeilijk voor hem was", kreeg de juffrouw argwaan en ging naar de recherche. Daar had men spoedig vastgesteld wie de „ge neesheer-directeur" was. Hij werd gearresteerd.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1