Poldervergadering Heerhugowaard Vervolg Stadsnieuws Combinatie De Cier-Snoek N.V.ALKMAAR5E WASSERIJ Uitgeest Het dempen van poldersloten Het college van dijkgraaf, heemra- iden en hoofdingelanden van de polder Heerhugowaard kwam DonderdagmiiJ- dag in openbare vergadering onder lei ding van de heer Tromp bijeen. De geloofsbrieven van de herkozen heren P. Smit, heemraad, en J. Bruin, hoofd ingeland, alsmede van de heer Jac. Groenveld, gekozen in de vacature N. J. van Langen, werden in orde bevon den. Aanvaard werd een voorstel van het dagelijks bestuur, om aan de amb tenaren van de polder, die hiervoor in aanmerking komen, een vacantie-toe- iage uit te keren van 2 pet der paar- wedde, tot een maximum van 50.- zulks in verband met een ontvangen circulaire van het Provinciaal bestuur. Goedgevonden werd de uitkering van toelagen over 148 en 149 te doen plaats hebben, voor elk jaar bedragende in totaal pl.m. 800.-. Het prov. bestuur liet per circuljfre weten dat er een vervanging zal plaats hebben van re gelingen tijdens de bezetting ontstaan, ingaande 1 Januari 1950. Een en ander ligt gedurende 1 maand ter inzage. Tertiaire wegen De uitkering voor de polder over 1948 inzake tertiaire wegen, etc. zal bedra gen 1586,25. De voorzitter lichtte toe dat men eerst voor deze uitkering in aanmerking komt, zo er reeds zelf 800 per km is ten koste gelegd (voorheen f 400). Voorts werd er door het Prov. bestuur op gewezen dat de bescheiden, betrekking hebbende op deze verreke ning in het vervolg op tijd dienen te zijn ontvangen, daar anders straffe maatregelen genomen zullen worden, c.q. geen uitkering zal kunnen volgen. Van Ged. Staten kwam de goedkeu ring op de verkoop van een perceel grond aan de Draai, ten dienste van het bouwen van een transformatorgebouw voor het PEN ad 0.50 per m2. Vergunning werd verleend om de datum waarop de slootdemping van de Basserweg moet zijn voltooid, tot 31 December 1950 te verschuiven. Verbetering wegsloten. In de vergadering van Februari j.l. werd besloten om zo spoedig mogelijk met de uitvoering om tot verbetering der sloten te geraken te beginnen. Vol- De Langestraat, Alkmaars eerste winkelstraat, is gistermiddag verrijkt met een winkel, die vele zaken naar de kroon steekt. De heer De Gier, die op het gebied van kleding reeds een goede bekende is, heeft een com pagnonschap aangegaan met een van de bekendste stoffenkenners van ons land, de heer Snoek en zij hebben beiden de overtuiging samen een col lectie damesstoffen, handwerken en mode-artikelen te kunnen brengen die uniek is; niet alleen voor Alk maar, doch voor de gehele streek. Naast damesstoffen zijn ook de heren- stoffen sterk vertegenwoordigd. Ge durende de laatste drie maanden heeft de winkel van de heer De Gier een ware gedaantewisseling' ondergaan. Zij baadt thans in een zee van licht hetgeen vooral voor een stoffenzaak van groot belang is. Het zonlicht, dat toegang heeft door het vele glas dat in het plafond is aangebracht, wordt aangevuld door een sterke neonver lichting. De heer Snoek is reeds vijftig .ianr in het. stoffenvak werkzaam. Hij heeft gedurende die tijd een zaak in Wor- merveer gehad en hij heeft deze in de loop der jaren uitgebreid met winkels in Zaandam, Amsterdam en nu in Alkmaar. Zijn succes schrijft de heer Snoek toe aan de kwaliteit van zijn stoffen en de vakkundigheid Achter de lange eikenhouten toon banken, waarop gisteren bij de ope ning tientallen bloemstukken stonden, zijn grote vakken, waarin ontelbare coupons op de toekomstige kopers en koopsters liggen te wachten. In min dere mate is ook damesconfectiekle- dmg aanwezig De heer De Gier heeft in deze nieuw zaak de nouveauté'1; en handwerken voor zijn rekening geno men. Het is niet onze gewoonte een opsomming te geven van de celen die can de inrichting hun medewerking hebben verleend. Wij willen echter een uitzondering maken voor de eta leur de heer Verburg. Hij is dagen en nachten in de etalages werkzaam ge weest en zijn werk is af. Hiervan overtuige men zich zelf. gens inlichtingen was dit een DUW- object, waarvan bij 100.000 kosten 80.000 subsidie zou worden gegeven. Bij een onderhoud van het polder bestuur met de heer. ir. Van Rossum du Chattel, hoofdinspecteur van de Rijksdienst tot uitvoering van werken, te Alkmaar bleek deze niet bereid zijn medewerking te verlenen. De heer Van Rossum verwonderde er zich over dat in de poldervergadering reeds over subsidie gesproken was, zoals hij uit de kranten had vernomen. Hierop repli ceerde het polderbestuur dat vertegen woordigers van de Ned. Heide Mij en de Cultuur-Technische Dienst de in formaties hadden verstrekt. In flagran te tegenstelling hiermede kwam veer tien dagen later een brief van de Rijks dienst tot Uitvoering van Werken, waarin de verwachting wordt uitge sproken dat in de komende winter de werkloosheid naar alle waraschijnlijk- heid een grotere omvang zal aannemen met het oog waarop het polderbestuur gevraagd wordt naar arbeids-intensie- ve werken te willen uitzien. Hierop heeft het polderbestuur medewerking toegezegd, waarop tot op heden nog geen berichten zijn ontvangen. Uit de vergadering werd er nog op gewezen dat het werken met ongeschoolde ar beiders een zeer grote subsidie nood zakelijk maakt, wil men niet voor ver-t lies komen te staan. Consequenties. De plaatselijke gymnastiekvereniging TOG richtte een verzoek om een prijs van f 2,50 tot f 5 beschikbaar te willen stellen voor de a.s. sportdag. De ver gadering meende dat het niet op de weg van een polderbestuur ligt om een dergelijk verzoek in te willigen. Het ging niet om een bedrag, maar om het principe. Bovendien was men be vreesd voor consequenties. Naar het oordeel van de heer N. J. van Langen wordt de Veenhuizer Mid denweg bij de verbetering te smal. De opzichter wees er op dat de Hasselaars- en Hondenweg gelijkelijk zijn behan deld en zeer goed voldoen. Papieren niet in orde. Voorts wees de heer N. J. van Lan gen er op, dat tengevolge van het feit dat zijn papieren niet in orde waren, hij thans voor de laatste maal de ver gadering bijwoonde. Naar zijn mening had dit voorkomen kunnen worden, als de voorzitter hem tijdig van een en an der in kennis had gesteld. Spreker had reeds meerdere jaren op deze wijze onrechtmatig zitting in het college, naar eerst onlangs aan het licht kwam. De' heer Van Langen kwam er toe de voorzitter vriendjes-politiek te verwij ten, waarop de voorzitter antwoordde, dat hij steeds objectief de polderzaken behandelde en de heer Van Langen zelf voor de deugdelijkheid van zijn bescheiden had zorg te dragen en dat dit geenszins op de weg van het pol derbestuur ligt. De heer Kostelijk verzocht aandacht voor de slechte uitritten van de z.g. „nieuwe" Lange-Balk. .Uit het antwoord van de opzichter bleek dat hierin moei lijk verbetering is te brengen, zolang de brug nog niet klaar is. Het, was de heer Van Graft, die een klinkerbestrating voor de opritten ver zocht te bewerkstelligen, daar dit voor paardentractie een zeer groot gerief betekent, boven asfalt- of bitumendek- laag. De voorzitter zeide zijn volle me dewerking toe. De heer Bruin sprak namens enkele ingelanden, die de kroosschouw op een latere datum wensten gesteld te zien, met het oog op de werkzaamheden. Hierin zag de vergadering geen heil. WESTER WEG TEL.2670 UITMUNTENDE WAS BE MAN DELING Hugo-Boys programma Voor Zondag is slechts een klein programma samengesteld. Om 12 uur spelen thuis de Adspiranten C tegen de c-tjes van St. Victor uit Obdam. Evenzo is het met de adspiranten B, maar zij spelen om 1 uur. Voor de junioren is de wedstrijd vastgesteld tegen de Con-Zelo junio ren. Aanvang om 1 uur. De wedstrijd wordt gespeeld op het Col-Zelo-terrein. Daar Oosterend I zich heeft teruggetrokken is Hugo-Bqys I, die aanvankelijk bij klasse 2 B was ingedeeld, weer in haar oude klasse 2 C uitgekomen. De eerste wedstrijd zal zijn 11 Sep tember a.s. tegen Hollandia TI. Zaterdagavond om half acht is er ledenver gadering in de zaal van de heer Jac. Groen land. Alle spelers worden verwacht. Nieuwe Niedorp De Ronde van Nierup Maandag worden er volksspelen ge houden op het NVV-terrein voor alle schoolgaande kinderen, w.o. de leerlin gen van de Kleuterschool. „De Ronde van Nierup" zal Dinsdag worden verreden, Dan komen de Cop- pi's, Van Vliet's en Pronk's aan de start om hun krachten op de fiets te meten. Het bestuur van „IJs- en Volks vermaak" die jaarlijks op „Schutker- mis" de spelen organiseert, heeft met deze nieuwe attractie een uitstekende keus gedaan. Reeds nu wordt al flii^c getraind. Er wacht een harde strijd! Race-fietsen of leden van wielerclubs worden niet toegelaten tot de strijd, dus deze ronde draagt een echt ama- teur-touristenkarakter. Plannen om een volgend jaar een „echte" ronde te or ganiseren, zijn in de maak. Het^ par cours van de onde is: Start op de Ker- kestraat. Dorpsstraat, Oosterweg, Kop- pelweg, Westerweg en de finish is bij de Prins-Maurits. Elke deelnemer die de ronde uitrijdt, ontvangt een herin neringsspeldje. De deelnemers worden in vier groepen ingedeeld, n.l. tot 12 jaar, tot 16 jaar, tot 18 jaar en boven 19 jaar. De jongsten moeten één ronde rijden, de overigen twee of meer ron den. Dan zijn er voor elke groep drie fraaie prijzen beschikbaar gesteld voor de drie eerstaankomenden. Maandagavond kunnen de toneellief hebbers hun hart ophalen aan het to neelstuk „Stefan Borkus", dat wordt opgevoerd in le Prins Maurits, Baldadigheid Een der personeelsleden van de fir ma J. L. van Herwerden ontdekte in de garage, dat een vat olie van 200 li ter was leeggelopen. Hoewel het vat voor de helft gevuld was, is dit een behoorlijke schadepost voor genoemde firma. Bij nader onderzoek bleek, dat een 12-jarige jongen de kraan van het vat had opengedraaid en deze toen niet meer dicht kon krijgen. Hij heeft toen de kraan maar „even" open laten staan en er niet meer aan gedacht. Een tegenvaller voor hem, want nu zal de inhoud van z'n spaarpot ook v/el weglopen! Een jeugdtoneel opgericht Alhier heeft de oprichting van een jeugdtoneel zijn beslag gekregen. On geveer 15 jongens en meisjes gaven zich hiervoor op. Deze nieuwe afde ling is een onderafdeling van de reeds jaren bestaande toneelvereniging „Ci cero". De jeugdige artisten hebben echter een eigen bestuur gevormd Als voorzitter, secretaris en penningmees ter werden resp. gekozen: William Biesheuvel, Cees Davids en Rie Arts, Voorts werd er besloten op 12 Sep tember de repetities te doen aanvan gen en men hoopt dan half December met een toneelwerk voor het voetlicht te komen. Evenals bij „Cicero" staat het jeugdtoneel onder leiding van de heer ,1. v. d. Vliet. Wij wensen de jongelui een goede start en zien nu reeds uit naar hun eerste optreden op de planken. Schutkermis Schutkermis is weer in aantocht en dat betekent drie dagen feestvieren. De eerste kermisdag. Zondag 4 September, staat in het teken van de sport. NW heeft n,l. voor die dag seriewedstrijden uitgeschreven. waaraan deelnemen Sporters uit Hoorn, een DTS-combina- tie uit Oudkarspel. VZV uit 's Veld en NVV. Als bijzondere attractie is een wisselbeker beschikbaar gesteld, geti teld de „Sanders-Amstelbeker". Deze beker moet tweemaal achtereen of drie maal in totaal gewonnen worden, wil men deze definitief in bezit krijgen. Tussen de voetbalwedstrijden door, n.l. van 34 uur, komen de dames-handbal- sters uit tegen Olympia te Wieringer- waard. De wedstrijden beginnen om 1 uur precies. Castricum Burgerlijke Stand Geboren: Agatha C. A. M., dochter van W H. Piepers en J. Nijman. Johannes C, zoon van P. Brakenhoff en C. A. Winter. - Johannes G. P., zoon van J. Lute en P. M. Groen. Gerda T., dochter van L. Hendriks en G. T. Timmer. Agnes, dochter van W. Ineke en M. Blokzijl. Ondertrouwd: Arend Bakker (te Hoorn) en Berta de Kruijff. Johannes H. Castricum (te Heemskerk) en Adriana Koppes. Overleden: Jan Balkenende, 73 jaar, weduwnaar van A. de Smit (te Haarlem). Tiete Jongeling, 73 jaar, echtg. van G. C. Denijs (te Haarlem). Huibrecht Vercouteren, 78 jaar, weduwnaar van J. J. Gazan (te Am sterdam). Gerardus H. M. Seibels, 74 jaar, echtg. van Ch. M. Lotte (te Amsterdam). VIERING VIJF-EN-TWINTIG-JARIG DIENSTJUBILEUM, Zoals wij reeds berichtten, vierde de heer L, Nijmeijer, Jacob Catsstraat 31, gisteren zijn 25-jarig jubileum als typograaf bij de Twentse Bank te Amsterdam. Plet was de jubilaris helaas niet vergund, deze dag op de Bank te herdenken, daar hij een operatie moet ondergaan. Aan belangstel- lng heeft het hem echter niet ontbroken. In de loop van de dag kwamen als vertegenwoor diger der directie de heer C. van Nugteren en immens het personeel de heer G. Mannel- stein hem en zijn vrouw gelukwensen, hetgeen vergezeld gingen met de gebruikelijke enve loppe en bloemen. Niettegenstaande de heer Nijmeijer aan het ziekbed is gekluisterd, is het toch een echt prettige dag voor hem geweest. TUINBOUWVERENIGING „ONS BELANG' Op de veiling „Ons Belang" werden gisteren de volgende prijzen genoteerd: Sla 5V2—21; Bloemkool 32—39; Spinazie 1 Kom kommers 14; dubbele Sperciebonen 22—53; Snijbonen 25—54; Uien 7*/2; Rode kool 3; To maten 37—38; Pronkbonen 13—22; Soepgroen ten 3; Peterselie "2Mzl Stokbonen 54—61; Bos- peen 16; Groene kool 15; Capucijners 51; Blis- eiwten 31;'Kroten 6; Radijs 21/«; Rentegevers 03—62; Waspeen 6; Spruiten 16; Trosbonen 65; Bramen 1,20—1,50. Kampioenschap oude duiven De kampioenschappen oude duiven voor de Alkmaarse Concourscommissie, die de vier verenigingen Alcmaria Victrix (A), Steeds in Spanning (SIS), Postduif (P) en Heiloo's Luchtpost (H) omvat, heeft de volgende postduiven- houders naar voren gebracht: Vitesse: 1. Vrasdonk-Oldenburger(A) 687,14 p.; 2. Pater-de Geus (H) 665,80 p.; 3. N. Ypma (A) 657,49 p.; 4. C. Rabeling (A) 636.47 p.; 5. H. de Jager (P) 614,89 p. Midden-fond: 1. Vras- donk-OIdenburg (A) 382,p.; 2. N. Ypma (A) 341,73 p.; 3. L. van Vuure (A) 330,16 p.; 4. J. M. Schipper (A) 300,52 p.; 5. Pater-de Geus (H) 295,91 p. Fond: 1. J. Schmersal (H) 252,34 p.; 2. N. Ypma (A) 235,28 p.; 3. M. Pronk (A) 218.29 p,4. Godschalk-Noome (A) 191.10 p.; 5. Vrasdonk-Oldenburg (A) 188,71 p. Kampioenschap Generaal: 1. Vrasdonk-Oldenburg (A) 1257,85 p.; 2. N. Ypma (A) 1234,50 p.; 3. Pater-de Geus (H) 1064,29 p.; 4. C. Rabeling (A) 912.11 p,; 5. L. van Vuure (A) 884,66 p. Duifkampioenschappen: Vitesse: D. Kraneburg (SIS) no. 628585: 505,61 p.; Midden-Fond: Vrasdonk-Oldenburg (A) no. 328342: 254,78 p.; Fond: J. Schmer sal (H) no. 629761: 149.78 p. Aange toonde duif voor de beker: C. Rabeling IA) met 348,13 punten. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). Voldongen feiten, nieuw gevaar en het lot onzer jongens Mijnheer de Redacteur, mag ik enige plaatsruimte in uw blad? Er is spanning. Er dreigt gevaar! Een zekere groep van onze bevolking, merendeels uit de hoge stand, durft het aan, de grote verantwoordelijk heid op zich te nemen, om, zo ze er de kans toe krijgt, de zo met moeite en de enige kans op vrede biedende R.T.C. te laten stralen. Op een pro testvergadering van Rijkseenheid in Den Haag, riep een der sprekers uit, dat op vier na de C.H. Kamerleden niet meer achter de regering staan en dus de oppositie meer dan 30 stem men telt en het nog maar om een paar stemmen te doen is om de macht te hebben de R.T.C.-beslissingen te verwerpen. Dat de overige 4 C.H.- leden er nooit toe komen de anderen te volgen! Het nationalisme heeft zich in Indonesië met grote onstui migheid baan gebroken, en als het 15 20 jaar geleden niet zo miskend was en toen in goede banen geleid, zou het nooit zulke catastrofale gevolgen gehad hebben. Dat nationalisme is net een losgebroken paard, dat de weide der vrijheid indraaft. Hoe kunnen zul ke daar in Den Haag vergaderende „Grote Geesten" zo kinderlijk naief zijn, dit paard nog bij zijn staart te willen vatten, om te proberen het nog maals voor Nederlands Welvaartswa gentje te spannen? Hoe het verloop ook geweest is, het doet er niet meer toe, gedane zaken nemen geen keer en al zouden er voor Nederland ook voordeliger voorwaarden gesteld kun nen zijn, dan zou dat toch weer de bron in zich gehad hebben, voor nieu we conflicten, want de Indonesiërs willen 100% zelfstandigheid. Daar hebben ze ook recht op, want dat wil len wij ook. En juist door ze die vrij heid te geven, wordt de grondslag ge legd voor hoopvol perspectief voor samenwerking, maar dan ook alle dwang en pressie achterwege. Wat vrl de oppositie nu eigenlijk? Waarom kan ze van „Ons Indonesië" het woordje ons maar niet doorstre pen? Is het haar nationale trots? Heeft ze nog Groot Nederlandse ideeën? Of zrjn het persoonlijke, ma teriële belangen en wil ze de vinger in de pap houden om de zoete voor delen te kunnen aflikken? Heren,; loopt niet langer de feiten achterna, doe een sprong vooruit en houdt tred in het marstempo van deze tijd. De vaart der volkeren is toch immers niet tegen te houden. Waar blijven de stemmen, die het eens opnemen voor onze jongens, die stemmen, die het nu eens niet over de stoffelijke, maar over de veel zwaarder wegende, gees telijke en lichamelijke belangen onzer jongens hebben? De heren van de Rijkseenheid, die veilig in hun villa's in Den Haag of.elders hun program ma's opmaken, denken zij wel eens aan de uiteindelijke, gedwongen uitvoer ders daarvan Aan de jongens, die veelal in de ondraaglijkste omstan digheden, een, naar des Hogen Ver tegenwoordigers Lovinks eigen woor den, bovenmenselijke taak te vervul len hebben Beseffen zij wel goed, dat bij mislukking der R.T.C. weer een bloedbad wordt aangericht? De jongens, die tegen de onzichtbare sluipmoordenaars hebben te strijden, welke in een veel gunstiger conditie en positie verkeren dan zij, omdat het donkere, moeilijke terrein en tropisch klimaat hun eigen zijn, die jongens die hunkerend naar terugkeer naar huis uitzien wordt in hun verwachtin gen de bodem ingeslagen en zij wor den opnieuw aan grote gevaren bloot gesteld. Zondagavond 21 Aug. sprak Legerpredikant ds. Jonker voor de radio over „Zonen in battledress". Het was in één woord afschuwelijk. Op 24 Aug. sprak de Legerpredikant ds. Koningsberger in de muziektuin te Bergen, waar hij o.a. zei, dat de jon gens dikwjjls aan alles gebrek hebben, zelfs aan kleren, schoeisel, eten en drinken. Is dat geen schande voor de legerleiding Mijnheer de Redacteur. Het was maar een simpel nieuwsberichtje in uw blad van 18 Aug. „Zuiderkruis naar Indie vertrokken", maar wat een in grijpende gebeurtenis en wat een groot verdriet gaat met zulk een ver trek gepaard. Tot het laatste ogenblik nagestaard en nageschreid door hun nabestaanden, werden weer vele dier bare levens, afgescheurd van alles •wat hun lief is, tegen hun wil en ge voelens in, weggevoerd. De nabestaanden, onmachtig en verbitterd huiswaarts, kerende, ver langen van stonde af aan, naar het ogenblik van weerzien, dat één of twee jaren ofzal komen. Voor deze landgenoten is de tijd even erg, dan toen 5 jaar geleden de jongens voor de arbeidsinzet werden weggesleurd. De jongens werden door officieren nog „lekker" gemaakt, dat het nu maar voor een 'maandje of acht zou zijn. Als dat zo was, dan mochten er van nu af aan wel 20 schepen in de vaart komen. Indonesië vrq, goed, maar laat men dan ook zelf zijn boontjes doppen. Uit de B.F.O. deelstaten, met hun tientallen millioenen bevolking, had reeds een betrouwbare leger sa mengesteld kunnen zijn. Hier zijn de jongens toch ook met 5 maanden „klaar". Of is dat niet vertrouwd? En moeten onze jongens nu nog lan ger opgeofferd worden aan de belan gen der eigenaren van ondernemin gen? Als de vraag werd gesteld, wat zou je liever willen missen, je stoffe lijk bezit of je jongen? Dan zouden allen zeggen: „Mijn, bezit. Zo moet de regering ook rekenen. Uit de geschie denis weten we allen wel, dat de geld macht de wereld regeert, dat deze hard, zeer hard kan zijn en als het moet over lijken gaat. Dat de jongens daar nooit aan ten offer vallen! Als nu aanstonds blijkt, dat de dreiging werkelijkheid wordt, en een kleine minderheid brengt de boel in het hon derd, ouders en nabestaanden, springt dan in de bres, en gij, die er niet di rect bij betrokken zijt, weest solidair met uw medeburgers, laat dan allen van U horen. Houdt dan ook uw pro testvergadering, hetzij via uw partij, vakvereniging of daarbuiten. Gij, die bij de partijen der oppositie behoort, wat doet gij, en wat weegt bij u het zwaarst? Och er is eigenlijk geen sprake meer van wegen. Voor de le vens van ook uw jongens is geen tegenwicht. Protesteert ook bij uw voormannen, waar het om gaat is wat inspanning waard. Leve de vrijheid voor alle volken! En leve, ja leve onze jongens! Mijnheer de Redacteur, hartelijk dank voor de afgestane ruimte. JAC. DUIF Jzn. St. Pancras, Augustus 1949. Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur 156. En hoe gaat het met Pim, Pam en Pom? Ach, de drie wakkere honden zitten met hun vriend Pepi nog op het vlot en zijn zich helemaal niet bewust van de opwinding, die zij hebben ver oorzaakt. Ze weten niet dat er ter hunner ere een groot feest in Panko- dorp op touw wordt gezet. Nee, hun enige zorg is om veilig naar de over kant te komen. En dat valt nog niet altijd mee in zo'n snelstromende rivier. Want al is Pepi goed thuis in het oer woud, hij is nog lang geen zeeman. MaarPepi boomt ijverig voort, ter wij] de drie broertjes belangstellend in de rondte kijken. Ja, het gaat allemaal heel goed, tot ze vlak bij de kant ko men. Daar wordt het vlot door een draaikolk gegrepen en als een razende in de rondte gedraaid. ZONDAGOCHTENDDIENST DER HERV. EVANG. VERENIGING Op 1 September had de Herv. Evang. vereniging alhier gehoopt de beschik king te' krijgen over het gebouwtje naast de bioscoop. Dit valt even tegen en wellicht iets eerder, maar zeker op 1 Januari kan zij dit pas betrekken. Dank zij de medewerking van de kerkeraad der Gereformeerde kerk, die zijn kerkgebouw beschikbaar stelde, is het evenwel mogelijk, vanaf Zondag a.s. de dienst in die kerk te houden. AARDAPPELEN IN DE SLOOT Donderdagmiddag is een vrachtauto van de Gebr. Beentjes alhier, te Warmenhuizen in aan raking gekomen met een luxe wagen uit Zuid- Scharwoude. De vrachtwagen was met een la ding aardappelen onderweg van de veiling naar huis en werd bij het passeeren door de luxe wagen aan de voorbumper geraakt, waardoor hel voertuig in de berm van de weg terecht kwam. Een groot gedeelte van de lading ge raakte in de sloot. Een kraanwagen moest eraan te pas komen, om de vrachtauto weer in het echte spoor te brengen. De politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt. PERSONALIA De Eerw. Zuster Philothea, die vele jaren leerkracht aan de R.K. Meisjesschool was, is dezer dagen' overgeplaatst naar Roermond. Vele oud-leerlingen zullen* een dankbare herinnering bewaren aan de zuster, die zoveel tot bun op voeding heeft bijgedragen. JL'BILEUMPLANNEN VAN KLAVERJASSERS In de vergadering van de Klaverjasclub „De Harmonie" werd de heer Keurts tot voorzitter gekozen en de heer Dijkstra tot spelleider be noemd. Daar de club in November a.s. 10 jaar bestaat, zijn er plannen gevormd voor het or ganiseren van een toumooi. Met de organisatie hiervan zijn belast de heren Heerema, Scheer- man en Sjouw. PEEN NAAR FRANKRIJK Vrijdag werden door de Coöp. Tuinbouwver- eniging „Ons Belang" twee wagons peen naar Frankrijk verladen. EXAMEN Geslaagd voor het examen voor mon teur PTT (onderzoek C), de heer J. C. Molenaar, alhier. IN HET KORT Dinsdag a.s. is er in de Finse school gelegenheid tot kosteloos inen ten tegen pokken, voor inwoners die vóór 1925 zijn geboren en reeds inge ënt en voor kinderen van 2 jaar, die nog niet eerder ingeënt werden. Zaterdag 13 September houdt de Groot Limmer polder schouw over alle beken. Gevonden: een damesshawl; vijftig dubbeltjes en portemonnaie met inh. Verloren: 1 paar kindersandalen en een gouden broche. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. Op Woensdag 7 September a.s. zal de burgemeester geen spreekuur houden. Heiloo Programma Willem Bruul- tournooi Zondag wordt het Willem-Bruul- tournooi voor de handbalafdeling ge houden. Van 10 tot elf speelt C.S.V. tegen de Foresters; van 1112 uur V en V.S.D.L. Des middags van 1 tot 2 uur komen de verliezers tegen elkaar uit en van 23 de winnaars der eerste twee wedstrijden. Het eerste voetbalelftal van de Po resters zal morgen een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Alcmaria III spelen. Goede vooruitzichten van C. de Graat De kansen van de heer C. de Graaf om het damkampioenschap van de Kennemerkring in de wacht te slepen zijn aanzienlijk gestegen na zijn crver' winning op A. Hofman. De heer De Graaf behoeft nog slechts remise te spelen tegen H. Kuinder, die thans nummer drie op de ranglijst staat om als nummer één te eindigen. Consultatiebureau onder nieuwe leiding De leiding van het consultatiebureau voor zuigelingen is in samenwerking met het Witte Kruis opgedragen aan de kinderspecialiste dr. Anna G. Schoo uit Alkmaar. Voorheen werd het bu reau geleid door de plaatselijke artsen dr, Van Driel en dr. Van Hoolwerff. Dr. vgn Driel heeft echter de ge meente verlaten en dr. Van Hoolwerff is onder de wapenen. NIEUWE LEIDING „HUIZE FR1SIA". Ingaande 1 September is de leiding van huize Frisia, het tehuis voor ouden van dagen, opgedragen aan de heer J. H. Verseef en echtgenote. GESLAAGD De heer J. N. Lenting is geslaagd voor het in Amsterdam gehouden examen voor Vakbekwaamheid in het smidsbedrijf. Bergen De oogst van de weg Gedurende het tijdvak van 22 tot erj met 28 Augustus werden aan het Politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aange geven: Te Bergen-Binnen: Bruin tricot jongensblouse. Engels poundbiljet, licht blauw damesvest, bruine portemonnaie, inhoud 9, klein geld en bonnen, blauwe zwemb"oek met witte handdoek, tabakspijp. 1 paar witte leren schoenen, 1 paar beige handschoenen, een koperen broeha, twee zwempakken en twee handdoeken, zilveren schakelkettinkje, koperen broche met paarse en 2 witte stenen, zilveren schakelarmband, groen-bruin kindersokje, wit meisjestasje, inh. twee portemonnaies, padvindersriem, witte zijden dames strandbroek, bril jn bruin étui, rood lederen poederdoos, bruin lederen portemonnaie, tas met lepels en vorken, kinderzonnebril, zonnebril met licht montuur, huissleutel, hand schoen, fototoestel, witte kindermuts, zwarte Engelse vulpen, bruin tentzeil, schopje, 2 camouflagekleden. Te Bergen aan Zee: Gouden damesarmbandje, wafelhand doek met wit en rood randje, kinder schopje, bril in zwart montuur, De lijst van verloren voorwerpen óver bovengenoemd tijdvak vermeldt te Bergen-Binnen: Blauw geruit regenkapje, groen witte badhanddoek, blauweshawl met witte en rode stippen, pet, 1 p. lichte d.hand- schoenen, gouden halskettinkje, zwart met witte parapluie, gouden schakel armbandje, zwart-wit damesjasje, bruine portemonnaie, inhoud 2.45 en enkele medailles, gouden trouwring, wieldop van auto, zwarte portemonnaie, broche met vrouwenkopje en gouden rand, portemonnaie, actetas inhoud zwembroek, handdoek, alpinomuts; zil veren kruisje, gasmaskertas met zwem broek en handdoek, gouden armband met veiligheidskettinkje, gebloemde bolero, gele swagger, damespolshorloge, zilveren armbandje. Te Bergen aan Zee: Wit wollen kipdervestje, verpleeg stershorloge, bril met zilveren montuur, wit lederen kinderschoentje, wit linnen kinderschoentje. Weggelopen: Airdale terrier. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, tel. 2444, elke werk dag tussen 10 en 11 uur v.m. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 4 September, wordt de medische dienst te Bergen waarge nomen door dokter Poot, tel. K 2208 2423. RECEPTIE VAN DE PARTIJ VAN DE ARBEID Ter gelegenheid van het aftreden van wethouder C. Krom, houdt de plaatse lijke afdeling van de Partij van de Arbeid Zaterdag a.s., des middags te 3 uur, een receptie in de zaal van „De Ooievaar". VAN MARSDIEP TOT IJ 45 De afdeling Den Helder van de Hollandse Mij. voor Landbouw, geves tigd te Julianadorp, viert haar eeuw feest. Het programma vermeldt voor 10 Sept. veetentoonstelling en receptie; voor 11 September harddraverij voor paarden-onder-de-man. 45 Te Hoorn is het vuilnisprobleem opgelost door het overdragen van een nieuwe roltrommelauto aan de reini gingsdienst. De Z.M.T. te Enkhuizen boekte de 20.000ste bezoeker. De Broekerhaven bij Enkhuizen bestaat 500 jaar. Dus is er t.e.m. Zondag feest,, o.a. wielerwedstrijd, plechtige raadsver gadering en verlichting. O Te Urk zal voor de eerste maal van 510 Sept. een winkelweek worden gehouden. 45 B. en W. van Beverwijk hebben de gemeenteraad medegedeeld, dat zij niet voornemens zijn een commissie van advies voor het openbaar onder wijs in te stellen. In Velsen worden op 1 Oct. a.s. de bij het gasbedrijf ge bruikte penningen voor muntmeters af geschaft. 45 De raadsfracties van de P. v. d. 'A. in de Zaanstreek hebben eenstemmig besloten, geen medewerking te verle nen, aan de verkiezing van communis ten tot wethouders. Het voornemen bestaat, ook in het Noordelijk deel van de Zaanstreek, n.l. te Wormerveer, een school voor b.l.o. te stichten.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5