Belgische brandweerlieden bezochten Bergen Onderlinge tenniswedstrijden op „De Molenkrocht" te Bergen Winkels Harmonie viert haar zestigjarig bestaan Drie onvergetelijke dagen Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Grote belangstelling voor de feestviering Zaterdagmiddag arriveerden per autobus 23 leden van het brandweer corps te Ronse (Renaix) in Belgie met bun dames te Bergen om hier enkele dagen de gasten te zijn van Bergen's brandweercorps. Na een vluchtige kennismaking bij de brandweerkazerne trokken Belgen en Hollanders met Bergen's Harmonie voorop naar het Raadhuis, waar de Brabangonne en het Wilhelmus door beide corpsen in stramme houding werden aangehoord. In de raadszaal heette burgemeester dr. W. Huijgens allen hartelijk wel kom, ook de heer Fehres, gewestelijk inspecteur van de brandweerinspectie Haarlem en de heer C. Mol, instruc teur van de brandweerinspeetie aldaar. Spr. zeide zich te verheugen over de komst van onze zuiderburen, waarin bij een bewijs zag van toenadering en verbroedering tussen beide volken. Bergen kon niet bogen op een corps van honderd man, gelijk Ronse, met een eigen muziekcorps enz., maar trachtte zijn corps zo goed mogelijk te organiseren enhad in Bergen's Harmonie toch een corps, dat er zijn mocht en dat ook voor de brandweer klaar stond. Spr. eindigde met de gas ten prettige dagen in mooi Bergen toe te wensen en de hoop uit te spreken, dat er vele vriendschapsbanden moch ten worden geknoopt. Commandant La Beau dankte de burgemeester voor zijn vriendelijke woorden en zeide, dat Ronse de ont vangst op hoge prijs stelt en hoopte, dat Bergen het volgende jaar een te genbezoek zal willen brengen. Nadat verversingen waren rondge diend gingen de gasten met hun tij delijke gastheren huiswaarts om de kennismaking voort te zetten en de inwendige mens te versterken. 'sAvonds kwamen allen weer sa-' men in Prins Maurits te Bergen aan Zee. Al duidelijk viel hier het begin van verbroedering op te merken. On danks het verschil in taal (Vlaams en Frans!) had men elkaar gevonden. Deze avond zouden de gasten worden voorbereid op wat ze de volgende dag zouden zien op de reis naar Hoorn, Enkhuizen, Medemblik, Wieringer meer, afsluitdijk enz. enz. „Alles wat is, kan pas juist beoordeeld worden, als men weet, hoe het geworden is." Een leerzame lezing. Het was daarom, dat de heer Ver kerk uit Bilthoven aan de hand van kaarten en lichtbeelden de gasten er een idee van trachtte te geven, hoe 't lage land dat zij zouden doorkruisen, was veroverd op de zee. Een oud ge zegde luidt: God heeft de zee, de Ne derlanders hebben het land gemaakt. Vooral bij de Wieringermeèrpolder, de 115de polder in Noord-HoPand, werd lang stil gestaan. Een der eerste beelden op het witte doek was Ir. Corn. Lely, de man van grote gaven en onverzettelijke energie, die reeds in 1891 een plan klaar had voor afslui ting en drooglegging van de Zuider zee. Het tot 1918 duren vóór onze volksvertegenwoordiging de Zqidzee- wet aannam. De heer Verkerk wees op de voordelen: landwinst en veran dering van brak water in zoet water. In 1927 begon de bouw van de mach tige zeedijk tussen Wieringen en Friesland, nadat van 119201924 was gewerkt aan de verbinding van Wie- ringen met het vasteland. Vijf jaren van harde arbeid volgden. 28 Mei '32 was een gloriedag voor Nederland. Toen de laatste bakken keileem in 't gat waren gestort, richtte ir. Felders zich tot de aanwezige Minister van Waterstaat met de woorden: Excel- lenie, wij hebben uw opdracht ver vuld, de Zuiderzee is afgesloten. Op de plaats, waar de laatste opening in de dijk werd opgevuld, is een monu ment verrezen met een plaat, waarop drie arbeidende steenzetters met de spreuk: „Een volk, dat leeft, bouwt aan zijn toekomst!" De Wieringer- meerpolder was intussen reeds bedijkt fa 21 Atrg. '30 kwam de polder droog; twee gemalen de Lely en de Leemans noesten 600 mill, kubieke meter water malen. 20.000 H.A. grond was op de zee gewonnen. Door de prachtige lichtbeelden kre gen de aanwezigen een idee van de vele moeilijkheden, die moesten wor den overwonnen voor en aleer het laatste lantarenplaatje kon worden vervaardigd: het hele werk besche nen door de maan, alles rust ademend na volbracht arbeid. Autotocht door de Kop van Noord-Holland. Alvorens de tocht door de Kop van Noord-Holland te beginnen, brachten gasten en gastheren een bezoek aan de dodenakker van de geallieerden aan de Kerkedijk: Ronse herdacht n.l. deze dagen de bevrijding. Commandant La Beau legde bij de keurig onderhou den graven een krans, waarna het Te telde werd geblazen. Hiermee was de korte indrukwekkende plechtigheid afgelopen. Naar Alkmaar. Te Alkmaar werd een bezoek ge tracht aan de Alkmaarse brandweer- Kazerne waar de commandant, de heer van Maarleveld het gezelschap ont- vrng en een uiteenzetting gaf van de organisatie van de Alkmaarse brand weer, de plaats, die zij regionaal in nam en de alarmering. Het materiaal van deze zusterorganisatie wekte aller bewondering. Tuil speed ging het nu naar Hoorn en verder naar Enkhuizen en Medem- uk en overal hadden de gasten vol op gelegenheid kennis te maken met polderland en zijn land-, tuin- °uw en veeteelt. Te Medemblik was "et gemaal de Lely het doel. De chef- machinist, de heer Bakker, was ze ''"udelijk he: te? -'--hap rond te 'ei "n en alles to-» Hollander kwamen onder de indruk van dit machtige werk en werden er stil van. Na alles wat het gezelschap nu gehoord had van de totstandko ming van de 115e polder in Noord- Holland werd de rit door de Wierin- germeer een dubbel genot en wekte alles in hoge mate de bewondering op: mooie wegen, akkers met rijke oogsten, grote boerderijen en dat alles opde bodem van de voormalige zee! Op de afsluitdijk werd het monu ment bezichtigd en deden velen zich te goed aan.... de paling, met voor enkelen minder aangename gevolgen. De Zondagavond' was gereserveerd voor afscheidsfeest in hotel Spoor- zicht. Bij een liedje, een voordracht, een dansje werden enige uurtjes ge zellig doorgebracht. Het werd een waar verbroederingsfeest en veel te gauw noopte het klokje van gehoor zaamheid tot scheiden. De terugtocht. Er is een tijd van komen, er is een tijd van gaan. Maandagmorgen werd de terugtocht aanvaard. Men zou ech ter Bergen niet verlaten, zonder nog even kennis te hebben gemaakt met de Bedriegertjes. Hier zouden de gas ten uit Ronse ondervinden hoe in het waterlandje Holland een fris regen buitje zelfs uit de bodem kan oprij zen en dat elke spiegel niet steeds een natuurgetrouw beeld geeft. De tocht ging verder door de Beemster naar Volendam, waar het juist wasdag was en de gasten een idee kregen, van wat er verborgen is onder de vreemde kle derdracht. Natuurlijk moesten allen op de kiek in zo'n pakje. Het leken echte Volendammers, alleen hielden ze niet de hand op, toen de fotograaf zijn lens op hen gericht had, zoals we dat in de buurt meemaakten. Van Volen dam naar Amsterdam was gauw be keken en hier zouden ze echt kennis maken met het water: een rondvaart door grachten en havens. Nu na alle vermoeiennissen ging men de inwendige mens wat verster ken en toen was het ogenblik van scheiden daar. Een stevige handdruk, een tot ziens, en daar ging de bus naar Ronse en de auto's terug naar Bergen. Het waren drie onvergetelijke dagen geworden. Stevige vriendschaps banden waren gelegd. Ronse en Ber gen hebben elkaar gevonden. Bekerwedstrijden van BSV beëindigd Onder matige belangstelling, 't weer was „te" mooi, werden Zondagmiddag op het BSV-terrein aan de Kerkedijk de bekerwedstrijden om de wisselbe ker „De Bergenaar" voortgezet en be ëindigd. In de zeer sportieve wedstrijd tussen Shell en Berdos behaalde de eerste met 30 een volkomen verdien de overwinning. De kamp tussen Wieringerwaard en Vrone eindigde met 11. Strafschoppen brachten de zege aan Vrone. Ofschoon het spelpeil laag stond, vergoedde het enthousiasme veel. In de finale ShellVrone toonde eerstgenoemde zich door technisch spel, de meerdere wat door de cijfers 2-0 werd uitgedrukt. In dit uitstekend geslaagde tournooi moest ZFC de wisselbeker dus over dragen aan Shell. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gedurende het tijdvak van 28 Aug. tot en met 2 September werden aan het politiebureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: oor bel (knop 7 im. parels), wit kinder kousje, bruine portemonnaie, terra zwembroek met rood/blauw drieh. em bleem, bruine kleine portemonnaie inh. rozenkrans en 16 cent; sleutel (met naam Idema), zakmes, kinderportemon- naie, windas van werphengel, rubber overschoen, zonnebril met donker mon tuur in etui (blauw), militaire uniform pet, blauwe wollen zwembroek, capu chon regenjas, twee pinken, bos auto sleutels, twee jongensslipovers resp. grijs en jaeger, dames regenjas, doublé schakelarmband, zwarte poedel met rode halsband, bruingevlamde vulpen houder, grijs met blauw kussen, blauwe portemonnaie, zilveren broche met vei- ligh.sl., groene vulpenhouder in rood etui met naam W. van Pelt. Inlichtingen te bekomen aan het groepsbureau def rijkspolitie. Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444 elke werk dag tussen 10 en 11 uur v.m. Gevecht aan Tsjechische grens Een Amerikaanse militaire patrouille heeft Zondagavond een gevecht van drie uur geleverd met onbekende ge- weerschutters, die van de dichte bossen over de Tsjechische grens het vuur op de Amerikanen openden. Gedurende vier dagen vonden op het Tennispark „De Molenkrocht" aan de Kruisweg te Bergen onderlinge wed strijden plaats voor de leden van het Tennispark en van de Berger Tennis Club. Niet alle leden hadden ingeschreven, maar toch was het tournooi met meer dan vijftig inschrijvingen behoorlijk bezet. Bij de heren werd D. Mosk door een overwinning op M. Lau „kampioen van Bergen". Wellicht zouden enkele club leden als J. J. H. Schmidt (A-speler) of B. J. Boerrigter (B-speler) Mosk weten te verslaan, doch deze leden namen niet aan de wedstrijden deel, dus kan hij zich met het volste recht zo be titelen! De heer Lau had zich door drie zware partijen moeten heenwerken al eer hij de strijd met D. Mosk vermocht aan te binden. De halve finale tussen M. Lau en J. J. M. Schmidt duurde twee-en-een-half-uur! In het Heren-Dubbelspel vormden P. Kluitman en Dr. Lugten onbetwistbaar de sterkste combinatie. Zij behoefden dan ook in geen enkele partij meer dan twee sets te spelen om tot het kampi oenschap te komen. Dr. Lugten toonden een vlijmscherpe backhand te bezitten; de heer Kluitman is een all round dubbelspeler, die al leen niet meer dat uithoudingsvermogen heeft van.... 25 jaar geleden. We za gen bijv. de heer Kluitman na verloop van tijd een niet onaanzienlijk aantal doublefaults slaan. Een zeer gelijk opgaande (vooral in de eerste twee sets) en spannende strijd was de 3-sets partij tussen de heren M. Lau en D. Mosk contra H. Bos en C. W. Boonen: 86; 68; 62. In de finale van het Gemengd-Dub belspel ontmoetten mevr. Lugten en P. Kluitman tegen mej. C. van Limburg Stirum en M. Lau meer tegenstand dan verwacht werd. Conny van Limburg Stirum, die pas 13 jaar oud is, heeft een zeer harde forehand-drive Een speelster, waar we nog veel van zullen horen! Dames-Enkel en -Dubbelspel hadden wel beter bezet kunnen zijn; (mevr. Boonen, mevr. Lugten en andere sterke speelsters namen hieraan niet deel). Toch was de eindstrijd, die ging tussen de junioren C. van Limburg Stirum en Tiny Winder één van de mooiste par tijen. Ondanks grote vermoeidheid (de hitte ook niet te vergeten!) gunden de finalisten elkaar geen game. 't Werd tenslotte 7-5; 0- 6:6 4 voor Conny. Alzo is uit het drietal tournooien, dat het Tennisperk „De Molenkrocht" in het afgelopen seizoen weer organi seerde, duidelijk gebleken, dat Bergen over een groep spelers en speelsters be schikt, die met goede kans van slagen ir> 1950 aan de competitie kunnen gaan deelnemen, terwijl voorts het spelpeil van de jeugd schone beloften voor de toekomst inhoudt. Heren-Enkelspel: Kwart-finales: ,D. Mosk slaat H. K. Finkensieper 6—3; 75. B. Verolme sl. G. Leenaers 6—4: 46; 63. M. Lau sl. H. Bos 810; 61; 7—5. J. J. M. Schmidt sl. P Bey- neveld 57; 63; 60. Halve-finales: D. Mosk sl. B. Ver olme 6-3; 2-6; 6-2 M. Lau sl. J. J. M. Schmidt 4—6; 86; 7—5. Finale D. Mo-'-' M. Lau 7-5. 6-3. Heren-Dubbelspel: Halve finales: M. Lau en D. Mosk slaan G. Leenaers en r. Leering 61: 61. P. Kluitman en 'MP Loeten sl L en P. Beyne- Finale: P. Kluitman en Dr. J. M. P. Lugten sl. M. Lau en D. Mosk 62; 6—4. Gemengd Dubbelspel: Halve finales: Mej. C. van Limburg Stirum en M. Lau sl. mevr. Bonen en B. Verolme 6-4, 6-1. Mevr. Lugten en P. Kluitman sl. mej. R. Bos en H. Bos 6-0, 6-3. Finale: Mevr. Lugten en P. Kluitman sl. mej. C. van Limburg Stirum en M. Lau. 6-3; 6-4. Dames-Enkelspel: Halve finales: T. Winder slaat E. Kraft van Ermel 63; 75. C. van Limburg Stirum sl. A. Winder 61; 63. Finale: C. van Limburg Stirum sl. T. Winder 7—5; 0—6; 6—4. Dames-Dubbelspel: Finale: C. van Limburg Stirum en T. Winder slaan S. de Koning en A. Winder 63! 68; 6—1. Burgerlijke Stand Geboren: Tineke, dochter van P. Albers en F. Bense. Alosysius J. L. M., zoon van L. B. V. Rotthier en J. Min. Nicolaas G. M., zoon van A. Wokke en M. Bolten. Dirk J. G., zoon van G. A. Klemkerk en M. Liefting. Cornelis G. J., zoon van N. Ad miraal en E. M. Groot. Getrouwd: Reinier van den Heuvel (te Batavia) en Antonetta M. J. van Cainpenhout. Overleden: Petrus van Busschbach, 50 jaar, echtg. van M. C. Soeters. De Rijp Parochie neemt afscheid van Pastoor Coppens Donderdagavond j.l. werd in de zaal van de heer C. Blokdijk gelegenheid gegeven afscheid te nemen van de zeer eerw. pSstoor H. F. Coppens, die met ingang van 3 Sept. benoemd is tot pastoor van de parochie van O. L. Vrouw Femelvaart te Voorburg. Nadat om acht uur de scheidende paro chie-herder door het oudste kerkbestuusrlid, de heer J. P. Poel, pastoor Coppens was binnen geleid, deelde pater Straathof mede, dat voor deze avond de medewerking was toegezegd door het gemengde zangkoor en het dames koor, onder leiding van de heer G. Hop. Uit het feit dat deze avond geïmproviseerd was opgezet en toch een groot aantal parochia nen van hun belangstelling blijk gaven, kon, aldus pater Straathof, worden geconstateerd, aat dit een bewijs is van dank. Het gemengde zaïSgkoor bracht delen ten gehore uit de op te voeren operette „Roze- Marie", die voor een groot deel was inge studeerd. Afgewisseld door zangnummers van beide koren, spraken achtereenvolgens de heren J. F. Poel namens het kerkbestuur, G. de Jong namens de middenstand, G. J. Abels namens D.R.E.O., D. Blokdijk namens de toneelver eniging „Benecdistus XV", dr. J. G. Wegdam als geneesheer van de parochie en namens «le verenigingen waarbij hij een bestuursfunctie bekleedt en als vriend, de heer J. Wolkorte, namens het onderwijzend personeel, en de heer G. J. Visser namens de L.T.B. Verschillende sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van een cadeau of een toezegging daarvoor. De toneelvereniging kon nog niet klaar komen met een cadeau. Zij had gedacht over een schilderstuk, waarop kerk en pastorie zal wor den vastgelegd. De misdienaars boden bij monde van pater Straathof hun cadeautje aan. Uit de verschillende toespraken kwam duide- delijk naar voren, welke grote plaats de pastoor els geestelijk adviseur in het verenigingsleven inneemt. Vooral het gemengde zangkoor en het dameskoortje hadden zijn speciale aan dacht. Ook Dreo ziet in pastoor Coppens een be langrijke steun verloren gaan. Pastoor Coppens dankte hierna alle sprekers afzonderlijk, daarbij vooral tot uitdrukking brengende de prettige manier waarop steeds werd samengewerkt. Hij besloot zijn afscheids toespraak met de verzekering, dat de jaren,'dat bij in de parochie De Rijp heeft mogen wer ken, gelukkige jaren zijn geweest. Pastoor C. P. M, Holtkamp doet zijn intrede Vrijdagavond werd de nieuwe pa rochieherder de Z.E. Pastoor Holtkamp door zijn parochianen op eenvoudige wijze ingehaald. Om ongeveer kwart vóór zeven begaf het kerkbestuur zich naar de rand van de parochie, op de viersprong Wormer- wegRïjperweg in de Beemster, om de nieuwe pastoor te verwelkomen. Bij de kerk hadden de welpen zich opgesteld die een, erehaag vormden. Ook hadden vele parochianen zich voor de kerk en pastorie opgesteld. Voorafgegaan door de welpen en eer twintigtal bruidjes trad Pastoor Holt kamp vanuit de pastorie de kerk bin nen, gevolgd door een aantal geeste lijken en familie. Door Pater Straathof werd de nieuwê pastoor gefeliciteerd. 158. Pim, Pam en Pom zijn weer wat gerustgesteld door de woorden van Pepi. Ze geven zich maar geheel aan zijn leiding over, want ze hebben al v/el begrepen, dat hij veel beter in het cerwoud thuis is dan zijzelf. Rustig laten zij zich nu op hun vlot de rivier afzakken. Tot Pam plotseling uitroept: „Zeg, zie je daar die man aan de kant staan? Zou dat een boswachter zijn?" En vrolijk wuift hij terug tegen de vriendelijk lachende Panko-neger. Maar het antwoord van Pepi doet hem schrikken. „H'm, ik vertrouw dat zaak je niet zo erg. Je hebt hier in dit ge deelte geen boswachters en die neger ziet er mij te krijgshaftig uit met zijn speer. Het beste is te zorgen, dat we zo spoedig mogelijk hier vandaan ko men" De Pankoverspieder, die hierop de uitkijk staat, om te zien of de gas ten wel de goede richting uitgaan, grijnst nog maar eens als hij de woor den van Pepi hoort en steekt dan met een olijk gebaar de punt van zijn speer in de mond. Bij wijze van voorproef je. „Kijk eens, het lijkt wel of hij op een lollie zuigt", roept Pam weer. De 54ste tentoonstelling van Floralia Zaterdagavond werd de 54ste ten toonstelling van Floralia geopend dooi de voorzitster, mevr. SasKlinken berg. Uit de mededelingen die hierbij werden gedaan, bleek dat er dit jaar na afloop van de tentonstelling geen feestelijke bijeenkomst zal worden gehouden, doch dat de prijzen op Zon dagavond na de sluiting van de ten toonstelling zullen worden uitgereikt. De bedoeling is namelijk om op 29 Januari een feestavond te organiseren waarbij het 60-jarig jubileum zal wor den gevierd. Gedurende deze 60 jaren heeft Floralia 54 maal een tentoon stelling gehouden en de bloemetjes binnen gezet. Nu zullen de bloemetjes waarschijnlijk eens buiten gezet wor den. Het was ook nu weer een mooie tentoonstelling, keurig opgesteld en blijk gevende van behoorlijke belang stelling, want niet alleen werden dooi de naar prijzen dingende leden, maar cok door anderen mooi handw-erk en bloemen ter opluistering ingezonden o.a. een door 'n 80-jarige prachtig be werkt scheepje. Uit de mededelingen bleek ook dat het ledental weer is gestegen tot 186. De uitslagen van de afd. Huisvlijt zijn als volgt: Meisjes 4 jaar: Kitty van Straten. Meisjes 5-6-7 jaar: 1 Gr. v. Straten. 2 R. v. Straten. 3 Gre Ton. Meisjes 8-9 jaar: Janny Breg le prijs. Meisjes 11- 12-13 jaar: 1 Nelly Zee, 2 Nanda Meers, 3 An. Visser. 4 An. Breg. Eervolle vermelding Gerdy Dalenberg. 14-15-16 jaar: 1 Lotty Frank, 2 Nel Kieft. Dames boven 16 jaar: 1 (leerwerk) An. Bruin. Rie Schrama, Borduurwerk, 1 mevr. Garms -Veis; haakwerk, 1 A. Verwer, 2 mevr. v. Straten-Leijen, 3 mevr. Kroon. Breiwerk: 1 mevr. Eggers Schulter, 2 mevr. Post. Haak- en brei werk: 1 mevr. Bos, 2 Breg Akkerman. Eervolle vermeldingen: mevr. Zee Pil- kes en mevr. Nat Klok. Van de jongens van 5-6-7 jaar kreeg alleen Dik Mars een prijs. Jongens 8-9- 10 jaar: 1 Adr. Roele, 2 J. Mars, 3 A. Zaterdagmiddag om I uur begon het al! Door de feestelijk vlaggende gemeente hield de jubilerende Harmonie haar muzikale rondgang, welke velen op de been bracht. Geen wonder, want dit was de inzet van een paar jubileumdagen die nog lang in de annalen van de Harmonie en ill de herinnering van Winkels burgerij zullen voortleven. door een der jongensafdelingen een keurig afgewerkte vrije oefening zien, waarna een groepje dames een fantasie danste. „Zang en Vriendschap" onder leiding van haar dirigent de heer J. R. van Stipriaan bracht een zangnummer van Boedijn ten gehore en stukken uit de operette Rosen aus dem Süden, het geen zeer gewaardeerd werd. Nadat alle aanwezigen op een kopje thee met gebak getracteerd waren speelde de Harmonie muziek uit de operette „De vogelkoopman". Hierna volgde Tegen drie uur marcheerde de Har monie onder de erepoort naast café 't Centrum door om in de versierde zaal van Laan luister bij te zetten aan de grote kinder-maskerade. Er was een flinke, fleurige, kleurige deelname en het viel de jury, bestaande uit de da mes Nes en De Veer en notaris Van Leersum, niet gemakkelijk hieruit een keuze te doen. Tenslotte werden naar indeling van het aantal punten, de prijzen toegekend, en wel aan: enkelingen „Hulde aan Winkels Harmonie", „Pro- paganda-meisje" „Elfje Myra" „Clown" „Muziekmeisje" en „Verpleegstertje"; tweede prijzen: enkelingen: „Pakker- tje", „Schoorsteenveger" no. 13, „Ha waii meisje" en „Gelukspop". Paren: le prijs: Piggelmee en zijn vrouwtje; 2e prijs: Boer en boerin (no. 1); 3e prijs: Twee kampeerders; troostprijs: Twee verpleegsters. Groepen le pr.: Sneeuw witje en de zeven dwergen; 2e pr.: Hansje in het hessenland. De jubileumavond s Avonds was de zaal geheel gevuld met genodigden toen de voorzitter der Harmonie, de heer P. Honing Wz, na mens zijn jubilerende vereniging allen met blijdschap een hartelijk welkom toeriep. Het deed spr. een groot ge noegen dat ongeveer 30 oud-leden uit alle delen van het land komend op deze avond van hun persoonlijke belangstelling blijk gaven. De voorzit ter memoreerde het jarenlange lid maatschap van zijn leden en wees er op daar de lijst in de feestgids niet geheel volledig was dat de paukenist de heer J. Kamp, al sedert 1892 lid der vereniging was. Vervolgens dankte hij de zusterverenigingen uit Winkel, die zo spontaan hun medewerking voor deze avond wilden verlenen en om niet te veel tijd verloren te laten gaan, werd daarna terstond met de afwer king van het programma begonnen. de receptie Als eerste bracht burgemeester Ba ken de gelukwensen van het dagelijks bestuur der gemeente over. Spr. waar deerde zeer de plaats die de Harmonie in het gemeenschapsleven van Winkel inneemt, niet alleen om haar vele me dewerking, ook niet alleen om haar uitnemende prestaties, doch in het bij zonder om de geest die er in de Har monie heerst. Uit de gemeente-notulen bleek dat de Harmonie van 1910 af sub sidie ontving, welke in 1935 in de crisis tijd op verzoek'van Ged. Staten moest worden ingetrokken. Thans is bij B. en W. een voorstel in voorbereiding dat na goedkeuring door de raad ook toe stemming van Ged. Staten moet heb ben, om de Harmonie wederom een jaarlijkse subsidie a 100 te verstrek ken. Mevrouw Span bood met een aardige speech namens 29 plaatselijke vereni gingen een* dikke enveloppe met in houd aan. Deze enveloppe ging ver gezeld van een fraaie oorkonde, gete kend door de lagelijks bestuursleden der betreffende verenigingen. De sym pathieke dirigent der Harmonie, de heer P. Pranger, was evenmin verge ten en kreeg een prachtige bak met bloemen. Namens de zusterverenigingen „On der Ons" (Dirlcshorn) bij monde van de heer Smit; door de heer Triller namens Niedorps fanfarevereniging; door de heer Van Dijk namens „Excelsior" uit Noord-Scharwoude; door de heer Blan De gymnastiekvereniging Sparta liet kendaal namens Bergens Harm" door de heer Koeman voor „Kunst na Arbeid" uit Zuid-Scharwoude en de heer Korver namens de Wieringermeer werden de gelukwensen overgebracht. Ook de oud-leden spraken hun vere niging toe, evenals de heer Francis uit Woudmeer, de heer G. Schoorl uit Sneek en, namens alle andere oud leden, de heer J. Bregman. Voorts ver tegenwoordigden de heren C. Keetman, J Wit, D. Staal en de Groot, resp. Sparta, de biljartclub, de toneelclub, Zang en Vriendschap en de Fruit en Groentenvereniging. Een en ander ging vergezeld van bloemen, fruit, envelop- pes, drie muziekmarsen en van Excel sior uit Noord-Scharwoude de prach tige ouverture Rossiniana, zodat de harmonie voorlopig weer „materiaal" heeft. De heer D. Brugman, als lid van het bestuur van de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen, bracht de welgemeende gelukwensen van de bond naar voren. Voorzitter Honingh dankte hierna op hartelijke wijze de vele sprekers voor hun belangstelling en hun ge schenken. Na de middernachtelijke pauze werd de avond besloten met de opvoering van een één-acter van Winkel's To neelclub: „Een mal geval", waarom hartelijk werd gelachen. De heer Ho ningh dankte de plaatselijke verenigin gen voor hun medewerking, waarna een bal het einde vormde van deze zeer gezellige avond. Het jubileum-festival. Zondagmiddag waren weer zeer ve len op het terrein van de heer Laan verzameld. Allereerst de leden van de. vijf corpsen van de heer Pranger die met hun optreden in de mooi versierde muziektent deze stralend-zonnige mid dag verrijkten. Het zou ons te ver voeren het uitge zochte programma dat door het fan farecorps „Onder Ons" uit Dirkshorn, door „Bergen's Harmonie", door de Harmonie „Excelsior" uit Noord-Schar woude en het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" uit Zuid-Scharwoude en dan natuurlijk Winkel's Harmonie naar vo ren gebracht werd, hier nader te be spreken. Een compliment voor de vijf verenigingen alle vijf onder leiding van directeur Pranger is hier zeker op zijn plaats en ruimschoots ver diend. De stemming wasin het feest vierende Winkel allerhartelijkst en op perbest en velen zullen een herhaling van zulk een festival zeker toeiniVh- Znndngevorrl we--' - e- - Mars. Jongens 11-12-13 jaar: 1 Bouke Ent, 2 Jb. Honingh. Jongens 14-15-16 jaar: 1 A. Roele en 2 W. Posthuma. De jury voor deze afdeling werd ge vormd door de dames mevr. Posthuma, mevr. Zee en mevr. Keuning en de he ren A. Schipper en A. Kuin. Bij de afd. bloemen behaalden de volgende personen een prijs: afd. stek ken: 1 Tr. Bruin, 2 D. Klerk, 3 v. d. Streek, 4 P. Dekker, 5 F. Eijk, 6 O. Hamstra, 7 wed. Oldenburg, 8 K. Sas, 'SP. v. Straten en 10 Hen Visser. afdeling afzonderlijke planten Geranium B. Visser, Fuchsia mevr. wed. v. Braam-Altman, Begonia dames Braak, Salvia mevr. P. Bruin, en voor de kinderen met afrikanen vielen de prijzen bij Fr. Eijk, Gré Eijk en Bouk Ent. Dahlia's: 1. J. Roele; 2. O. Ham stra; 3. J. Rot; 4. J. Verwer, 5. J. Bos. Bij de afdeling bouquetten behaalde de volgende personen een prijs van de groepen 1. J. Roele, 2. J. Verwer. Enke le bouquetten 1. Wed. Oldenburg, 2. mevr. Kastein; 3. K. Sas en 4. Geer tje de Jong. Bij de afd. kinderplanten waren de prijzen als volgt: 1. A. de Jong; 2. Gon- ny Houtman; 3 Rina v. Straten; 4 Reini Smit; 5 P. Koning; 6 D. Hooyberg. Schermerhorn Fbralia freaitsonstdlmg De jaarlijkse floralia-tentoonstelling, die gehouden wordt van 2 t.e.m. 4 Sep tember in de zaal van de heer Trei- ture is Vrijdagavond door de voorzit ter, de heer J. Klippel, geopend. Hij bracht dank aan de heren Kuiper uit Beverwijk en Groen uit St. Pancras voor het keuren der planten, wat zij geheel belangeloos hadden gedaan. In het bijzonder werd het werk van de heer Kuiper gememoreerd, aangezien hij het dit jaar voor de 25ste maal had verricht. Als dank overhandigde de voorzitter een kistje sigaren. Ook de burgemeester, de heer W. J. Driessen, was bij de opening tegenwoordig. 400 leden en 60 kinderen hebben hier hun planten ingezonden, waarbij inzendin gen uit Alkmaar, de Rijp, Ursem, enz. De zaal bo'od een prachtig schouwspel van allerlei kleuren en was in een grote bloementuin herschapen. Het hoofdmotief van de tentoonsteling werd gevormd door een bloemenmonu- ment van echt Hollands karakter. Een molen geplaatst op een zuil, opge bouwd uit dahlia's van de meest mooie kleuren en het bovenstuk van gladio len. De kleurencombinaties zijn prach. tig-gekozen en de vervaardigers van dit stuk, de heren P. Kluft, A. Benja min en G. de Reus komt dan ook alle lof toe. Natuurlijk ontbreken ook de attracties niet en alles vond gretig af trek op deze drukbezochte tentoon stelling. De volgende prijzen werden toege kend. Leden stellen: le pr. Wed. A. de Jong te Ursem: 2e pr. V. Wit; 3e pr. C. Krul; 4e pr. J. Ton; 5e pr. Wed. R. Mooy 6e pr. D. Lakeman; 7e pr. Wed. K. Akkerman; 8e pr. J. Deckwitzj 9e pr. J. van Saaze; 10e pr. A. Bijvoet; 11e pr. F. van Petten; 12e pr. W. de Boer; 13 pr. F. Moerbeek; 14e pr. P. Burger; 15e pr. C. Plas. Colcus: le pr. J. Klippel; 2e pr. G. Moerbeek; 3e pr. Jb. Mauriks. Geranium: le pr. H. Jonk; 2e pr. K. Benjamin; 3e pr. J. v. Dale, de Rijp. Salvia: le pr. C. Visser; 2e pr. P. La keman, Alkmaar. Kinderplanten: le pr. Martin Moer beek; 2e pr. Klaas Krul; 3e pr. Gré de Jong; 4e pr. Kootje Otter; 5e pr. Aagje Jonk. Ter opluistering: le pr. Wed. A. de Jong, Ursem. Dahlia's gr. I: le pr. K. Akkerman; 2e pr. A. Molenaar; gr. II: le pr. Wed. A. de Jong; 2e pr. H. Jonk Hz. Snijbloemen: le pr. A. Kluft; 2e pr. K. Akkerman. Ook Zaterdagavond was het gezel lig druk in de tentoonstellingszaal. Eén der hoogtepunten voor de schoolkinderen was Zondagmiddag de ballonwedstrijd. Het is altijd een leuk gezicht als honderden ballonetjes te gelijk het luchtruim ingaan. Jammer, dat het Oosten wind was, waardoor vele ballonnen in de zee terecht zullen komeij. Voor de volksspelen bestond grote belangstelling. De uitslagen zijn: Hardlopen heren: le pr. G. Leenstra; 2e pr. Ton Benjamin; 3e pr. H, Woel- ders. Hardlopen dames: le prijs T. Besse- ling; 2e pr. C. Hermes; 3e pr. Rie Koot. Kegelen: le pr. B. Plugboer; 2e pr. J Plevier: 3e pr. D. Molenaar. Stoelendans: le pr. Rie Koot; 2e pr. Gré Deckwitz; 3e pr. T. Dekker. Hindernis: le pr, Floor Schuit; 2e pr. pini Koot; 3e pr. Rie Duin. Een zee'- r"-—'lig bal in de zaal

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5