De Zwarte rebidee £cMa£on prie Hollandse mannen, grijzend van Ihaar maar jeugdig van hart, trokken per fiets door Belgie WEK DE GAL IN UW LEVER OP 0 II Gewichthefkampioen schappen ten einde Elien zag ons leger voorbijtrekken Voor ideale reiniging van eik kunstgebitook plastic Was Uw wol veilig in Het Radioprogramma Een reis naar eigen einder de wonderlijke Ike wasbeurt wit- in vooral geen koud >m het mesje tegen en te beschermen wor- n dun laagje paraffine atuurlijk ook de snij- en slechts in HEET llijk oplosL v mesje alle eer wilt J het eerst in HEET Igens de regelen der en, doen wij U op aan- onze gratis brochure.' retfig gevoel, rschoren te zijn" hele verdere leve hen. £n sirandden in een ,,aatds paradijs" IffEE TROUWE HUISVADERS l'met speciaal verlof na 'n jaar voor- huwelijksleven plus een oude, uwe vriend uit de vrij gezellen jaren, 1'., wje het gezinsleven nog steeds jte zware taak is, zijn op stap ge- Lt) naar 't schone land der Belgen. Pre- K; zoals we dat in vroeger jaren de- IL; op trektocht per fiets. Het reisplan (!S eenvoudig: van Rotterdam naar ■Antwerpen met een vrachtschip van 1,0 bevriende relatie, verder per fiets I,or Vlaanderland via de Ardennen naar leemburg en vandaar rechtstreeks het IjÖarden in, op Limburg aan. De grens- Liorschrijding leek wat moeilijker dan Ivroeser, temeer omdat we de weg in Ij: duistere holen der deviezen-maat- jrogelen wegens tijdgebrek waren kwijt geraakt. Maar met het doen herleven Ivan de jaren der jeugd klopte ook het Ijart weer met dezelfde onbezorgdheid Ijc in de dagen van de jongenskiel. 1 ffe gingen er veertien dagen op uit ■jet een tent, een guitaar en twee bari- lins: Belgische vrienden en zo af en toe In lied op de hoek van een straat. Enden de bodem der reiskas zeker be- iekt houden. J Het leek zo eenvoudig, maar het was iet niet. 1 Op de vlakke baan vóór de wind en die zware Hollandse karren het iest, maar bij de eerste heuvel merk je Itigenlijk al, dat je de achttien reeds lang voorbij bent en je spieren niet zo Ipepel zijn, als je in je overmoed wel (dacht. Het kamp des avonds vergoedde lichter veel. Ook al was de grond wat ■hard en had de vriendelijke boer geen Istro, de stemming steeg met het zingen lvan het eerste keteltje water op de Iprimus. Zo werd er plichtmatig en getrouw ■drie dagen volgens alle regelen der Ichone „kunst" getrokken. Maar toen (kwam Anseremme én de Lesse én de ■waterval en toen was het uit met het ■'rekken en alle goede voornemens en ■het gezang op de hoeken van de stra len Daar, waar een bruisende stroomver snelling wordt overkoepeld door grijze, |eri maakbare spitse rotsen, in een raam ■van eeuwig lijkend groen, vonden wij liet doel van de reis. Op die plaats, Iwaar we des morgens in de vroegte Iridden in de rivier de harde baard litonden af te krabben, waar we forel len met de blote hand vingen mis schien waren het doodgewone witvis- maar voor ons zijn en blijven het llorellen waar onze ruggen rood- lloeiend werden gestookt door een (falende zon, waar we deden waar we in hadden en anders niets. I Wij waren er en we bleven er. En Idere dag was er wel één onder de Trie musketiers, die een gegronde reden I'-* aan te voeren, waarom die dag on- Jnogelijk het kamp opgebroken kon ■rorden. ■iXSEREMME zelve is maar een klein 1 toeristenplaatsje, een dikke- kilo Imeter zuidelijker aan de Maas dan het ■neer bekende Dinant. Ge rijdt het bin- lien door de twee befaamde basaltrot- |<r die wereldvermaardheid hebben Igekregen onder de naam van „Roche-a- (Bavard". Er staan enige hotels en de |(rote bezienswaardigheid is de stuw in (te Maas, een kunstmatige waterval van leen paar meter hoogte, met op de ach- Ihrgrond het afschuwelijk modern Id'cor van een ijzeren spoorbrug, waar lover dag en nacht zware treinen Ar- (fennen-waarts bolderen. Maar als ge nu l-ers niet het afgegraasde pad der auto- lonen volgt, maar de oever van de lleese, die bij Anseremme in de Maas |Sroomt, hebt ge een goede kans de plek vinden, waarover hier wordt ge schreven. Ge vindt in de grazige weiden lar.gs (iet riviertje tal van kampeerplaatsen, Vaar de burgerman uit Namen, Brus- ■sel, Charleroi des zomers zijn tenten Itrslaat, ze door de week laat staan om Ier des Zaterdags in een volgepropte lif'andse Citroen, vergezeld van al zijn (dierbaren, heerlijk te komen week- linden. Wij waren mannen van de eenzaam- Ikeid en sloegen bij voorkeur publieke I,camping-places" over, niet in de laat- |s*e plaats omdat er gevraagd wordt een fcaar francs te offeren. Zo dus ook in ■Anseremme, waar de rijke land eigenaar zijn landouwen kwistig heeft liazaaid met bordjes „Interdit de pas- Iter" en de mensen waarschuwt voor de Istier, die in geen velden of wegen is te I'inden. Geen mens echter, die zich (daarvan iets aantrekt. Ook wij dus niet. (Wij hebben onze twee tentjes opgesla gen aan de voet van een hoge berg (ander de groene bomen, een plek waar I het krioelde an de veldmuizen. Een (euvel overigens dat je daar nergens (kon ontlopen. De beesten gaan op de |duur je kampje wel mijden als je er (fflaar voor zorgt, dat er nergens iets 'etbaars is te vinden. Onze dagindeling was vrij regelmatig Iedere avond prompt een uitstekend, 323' APELDOORN zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederlt. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter ga! op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht uiiddel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjea. zelfgekookt maal, met een bordje soep speciale taak van heer vrijgezel vooraf. Een taak, die vanaf het ogen blik dat de messen in de aardappelschil werden gezet, tot het ogenblik, dat wij ons verzadigd achterover lieten vallen, steeds op de kop af anderhalf uur vroeg. Niet zo kwaad voor mannen „op d'r eigen"; wij waren en zijn er al thans trots op. Voor het overige plomp ten wij bij tijd en wijle de Lesse in, of lagen in de zon te bakken. „Dolce far niente", vacantie in optima forma! We waren weer jongens, in doen en laten. We lagen op onze ruggen in de tent en zongen een lied, dat de Belgen bij drommen voor de prikkeldraad-ver sperring van ons privé-eilandje deed staan. Wij waren de risé van Anse remme met onze lange benen in korte broeken op hoge fietsen, wij waren „les Hollandais ave les jambes longues" en we waren ons zelve. We brach ten Dirk Wïtte's „Mens, durf te leven" voor de volle 100 tot werkelijkheid. ^VONTUREN? Och, die hele veer tiendaagse trip was één grote reeks van avonturen en ontdekkingen. Iedere dag was er weer iets, dat onze zielties in kinderlijke vervoering bracht. Op Zaterdagavond, toen wij in Dinant als heer vermomd aan het passagieren sloegen, ontmoetten we prompt een stel goede kennissen uit Nederland, met wie we in het enige café-chantant waar iets te beleven viel, deze blijde gebeur tenis op natte wijze vierden. Tot grote schrik der hem vergezellende ega's, die de stemming steeds luidruchtiger zagen worden en die tenslotte het manvolk tot ver achter de frontlinie in de rusti ge hotelkamers wisten terug te voeren. Ons achterlatend in een bui van speel se overmoed, die ons er toe bracht ken nis te gaan maken met Dinants Casino. Stel u gerust, we hebben onze lut tele francs niet zien wegschrapen door een croupier met een poker-face, noch hebben wij de bank doen spring.n. Wij zijn slechts doorgedrongen tot in de dancing, hebben er onder doodse stilte ten aanschouwe van acht kellners en vier habitué's ons glaasje Export met moeite doorgeslikt en zijn vervolgens op onze tenen over dikke tapijten naar buiten gevlucht, bang de rust in het massale gebouw te verstoren.Door de uitgestorven straten van het stadje zijn wij naar het ons vertrouwde „café- chantant" geslopen, waar drie meiskes de liederen begeleidden van een grote schare Limburgse knapen en waar het Hollandse lied d - deuren uitgalmde tot hoog in de lucht, waar de zwarte mas sa van de Citadel hoog torende In een klare sterrenacht. Zondagavond ontdekten wij twee Haagse meisjes, die door toevallige omstandigheden als enige buitenlanders terecht waren gekomen in het „Castel des Syndicats", een prachtig buiten verblijf van de Belgische vakvereni gingen. Een ontmoeting, die tot gevolg had, dat verloren knopen aan jassen en broeken werden gezet en slaapzak met winkelhaken hersteld werden. Maar ook, dat de grote ontspannings zaal van het „Castel" twee avonden la ter op stelten werd gezet met ons als brengers van het internationale chan son, en waar „De Klok van Arnemui- den" zijn Anseremmer première be leefdeEen avond waarop één der Haagse meisjes zich ontpopte als een artiste van de bovenste plank, die twee honderd man aan het uiterste puntje van haar pink meesleepte, en wij „op algemein versuuj" zó ontroerd „Ik gou van Golland" zongen, dat onze stem banden het bijna begaven. QAT ALLES en nog veel meer vormen onze herinneringen, die blijven voort leven en telkens weer opgehaald zullen worden, wanneer wij elkaar ontmoeten. Iets van ons zelf, waarvan gij het nut noch het genoegen zult kunnen begrij pen, maar .misschien kunt ge toch uw voordeel doen door de volgende wijze raad eens op te volgen, die u bij wij ze van ordentelijke moraal hierbij wordt voorgeschoteld: durf, als ge zo tussen de dertig en de vijftig schommelt nog eens onbevreesd in uw vacantie te rug te schakelen naar 't verre verleden, toen alles in de wereld nog door u veroverd scheen te kunnen worden; laat de zorgen eens voor een paar we ken radicaal van u afglijden. Stap mèt of zonder vrouw eens op uw fiets stuur uw kinders uit logeren reis eens naar eigen einder en niet naar die van een reisbureau of verenigiiy». Laat u vooral niet reizen, doe waar ge zelf zin in hebt en ge zult tot de ont dekking komen, dat de wereld on danks alle narigheden, die in het da gelijks leven op u aanstormen, zoveel schoons, zoveel hartelijks, zoveel heer lijks in zich bergt, dat ge plots gaat beseffen, dat het leven heus waard is, geleefd te wordenPh. N A T U U R A Z IJ N OF. ZN BEST De belangen van de minderheden Ingevolge de beslissing van de cen trale commissie der RTC op haar ver gadering heeft de secretaris-generaal van de conferentie een schriftelijk ver zoek gericht aan de leden van de Ne derlandse minderheidsgroep om opga- vp te verstrekken van al die onder werpen, die naar hun oordeel geacht moeten worden hun belangen te raken. Hierop is door de vertegenwoordi gers van de Nederlandse minderheids groep geantwoord met een lijst van onderwerpen. Vooraf wordt in een ge meenschappelijk schrijven echter opge merkt, dat de leden van deze minder heidsgroep zich beschouwen als nauw verbonden met Indonesië en dat zij daarom ten nauwste betrokken zijn bij alle onderwerpen, die ter conferentie worden besproken en geregeld. Zij zijn daarom volgens dit schrijven van me ning, dat alle onderwerpen die ter sprake komen, hun belangen raken en zij tot alle besprekingen toegang zou den moeten hebben. Tsjechoslowaaks protest aan Amerika Volgens radio Praag werden op 27 Augustus 22 leden van het Tsjecho- slowaakse leger en een negenjarige jongen door Amerikaanse soldaten gedwongen de grens in Taskov te over schrijden en mee te gaan naar Beieren. De Tsjechen waren brandhout aan het zoeken. Zij zouden „onder bedreiging met wapenen" 20 km op Beiers grond gebied meegevoerd zijn. Tenslotte zou de groep naar Tsjecho-Slowakije te ruggekeerd zijn, De Tsjechoslo waakse regering heeft een protest-nota over handigd. E.V.C. protesteert tegen Indonesie-politiek Het hoofdbestuur van de EVC deelt mede, dat het tweede congres van de Emheidsvakcentrale van 31 Augus tus tot 3 September gehouden een schrijven heeft gericht aan de minister president, dr. W. Drees, waarin gezegd wordt, dat het „het militair optreden tegen het onafhankelijkheidsstreven v i de Indonesische volkeren veroor deelt". In het schrijven staat voorts: „In Indonesië word door de Neder landse en Amerikaanse koloniale mach ten, die zich bedienen van de Hatta-re- gering, de vakvereniginsrechten en -vrijheden brutaal onderdrukt. Tegen deze terreur op de democrati sche krachten en organisaties in Indo nesië, tegen deze moorden op waarlij- ke strijders voor een vrij en onafhanke lijk Indonesië, richt het congres zijn verontwaardigd protest". In oorlogstijd is het zeer belangrijk een schip, dat door een vijandelijke aanval schade heeft opgelopen, weer in veilige haven te krijgen. Onmid dellijk na zo'n vijandelijke aanval moet op de meest efficiënte wijze wor den ingegrepen. Dit is één van de dingen, waarin op de maHne-opleidings- school onderricht wordt gegeven. Leerlingen van de marine-verdedigings- school „Phoenlx" bestrijden een olievuur tijdens een demonstratie. De laatste avond van de wereldkam pioenschappen gewichtheffen te Sche- veningen bracht de veder- en midden gewichten onder de schijnwerpers. Het programma begon met het ve dergewicht, waarvoor de volgende zes athleten aantraden: de Olympisch kam pioen Fay ad (Egypte), Sundström (Finland), Salmassi (Iran), Heral (Frankrijk), Runge (Denemarken) en Brand (Nederland). Brand bleek de minste in dit gezelschap. De uitslag luidt: 1 en wereldkam pioen Fayad (Egypte) 92%, 105 en 135 totaal: 332%, 2 en Europees kampioen Runge (Denemarken) 100. 95 en 117 totaal. 312 kg, 3 Heral (Frankrijk) 85. 92%, en 125 totaal: 302 kg, 6 Brand (Nederland) 75, 80 en 100 totaal: 255 kg. TJits'ag lichtgewicht ,1. en wereldkampioen El Touny (Egypte) 120, 120 en 157%, totaal: 397% kg; 2. George (Ver. Staten) 110, 125 en 150, totaal: 385 kg; 3. Rahneverdi (Iran) 102%, 105 en 132%, totaal: 304 kg; 4. en Europees kampioen Peppiatt (Gr. Brit.) 105, 97% en 132%, totaal 335 kg. Het definitieve landenkiassement luidt: 1. Egypte 18 pnt; 2. Ver. Sta ten 17 pnt; 3. Iran 7 pnt; 4. Dene marken 6 pnt; 5. Frankrijk 4 pnt; 6. en 7. Belgie en Zweden 1 pnt. Nieuwe rassen-maatregel van Dr. Malan Dr. Malan, de minister-president van Zuid-Afrika, heeft op het Transvaalse congres van de nationalistische partij verklaard, dat de partij vastbesloten is haar politiek van „apartheid" door te zetten. „Om het blanke ras te bescher men", zo verklaarde dr. Malan, „moet iedere burger een identiteitskaart krij gen, waarop staat aangegeven of hü blanke, naturel of Indiër is, Zoals de regering de vertegenwoordiging van Indiërs in het parlement heeft afge schaft, zal zij ook een einde maken aan het directe kiesrecht van naturellen in de Kaapprovincie. Waterpolowedstrijd werd een gevecht Op de eerste avond van het Euro pees waterpolotournooi is het tot een groot schandaal gekomen in de wed strijd tussen Nederland en Italië. Op een gegeven moment moest de strijd op last van de Zweedse scheidsrech ter Ztlckermann gestaakt worden, toen één der Italiaanse spelers de Ne derlander Stam een klap tegen het gezicht gaf, waardoor onze landge noot met een hevig bloedende mond het water moest verlaten. Dit had 'n fluitconcert tengevolge, waarna de Italianen steeds ruwer gingen spe len, totdat het gevecht eerder in een boksarena, dan in het water thuis hoorde. Drie minuten voor het einde toen de stand 41 voor Nederland was, werd de wedstrijd definitief ge staakt. Nederland zal protesteren bij de F.I.N.A. Muiterij aan boord van Italiaans schip Kapitein Capuro, gezagvoerder van het 7.575 ton metende Italiaanse schip „Empire Rani", is op zee bij een mui terij om het leven gekomen, berichtte de vertegenwoordiger van de rederij in Suez. Een radio-boodschap van het schip verzocht de havenpolitie en Ita liaanse consulaire autoriteiten aanwe zig te zijn als het schip uit Karatsji in Suez zou aankomen. Tast de natuurlijke kleur van Uu> kunstgebit niet aan! PRODENTA AMERSFOORT (Van onze militaire medewerker) Een ongeveer 9 km lange militaire colonne, bestaande uit 170 voertuigen met in totaal circa 1400 militairen, in hoofdzaak afkomstig uit het tweede Militaire Gewenst (Arnhem) is vorige week door het onlangs bij Nederland gekomen gebied van Elten getrokken Het gold hier een driedaagse militai re mars, waaraan behalve een batal jon infanterie deelnamen een peloton tanks uit Amersfoort, een batterij pant- serdoelartiiierie nit OSdebrock en twee batterijen en luchtdoelartilierie uit Alk maar. Hoe reageerde op dit eerste Neder landse machtsvertoon de voormalige Duitse bevolking? Koeltjesom het in één woord te zeggen! Het meeste succes oogstte ongetwijfeld het trom petterkorps van de Huzaren van Bo- reel, dais zich daar op het zonnige marktplein van Laag Elten dapper v/eerde en al maar, met veel show, marsen de lucht inzond, zodat de ven sters er van rinkelden. Na ieder num mer klonk er, heus, een vriendelijk applaus, Dat de Eltenaren niet juichend langs de straat stonden, ligt voor de hand. Dat ze er stonden, schouder aan schouder met de honderden Neder landse vacantie-gangers die dezer dagen de Eltense herbergiers een sei zoen bezorgden als nimmer te voren was al een mooi ding. Want nog fris in de verf stonden op door granaat- vuur gbluste muren opschriften als: „Deutsch wollen wil bleiben" en, niet onaardig: „Wollt Ihr auch Köln?" Ze stonden er dus, de Eltense man nen en vrouwen en ze keken! Met zeer deskundig oog, want het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan. En al was het nu een Nederland se Sherman-tank, toch zeiden de he ren met onverholen bewondering; „Donnerwetter, ein Sherman! Das sind schwere Brocke". En ons luchtdoelge schut werd met één blik gerubriceerd: „Vierzig Millimeter Boïors. Schiesst sehr schnell". De zware pantserdoel- artillerie kon natuurlijk ook ruim schoots hun goedkeuring wegdragen. De commandant van deze batterij, die plotseling aan de rand van het markt plein twee generaals ontdekte, die daar het voorbijtrekken der troepen gade sloegen, bracht van pure schrik een prachtig stram militair saluut, en ook dat ontging de Eltenaren niet. „Ein schneidiger Kerl" constateerden ze goedkeurend. Over de twee generaals, de chef van de Generale Staf, generaal Kruis en de bevelhebber in het 2e Militaire Gewest, generaai-majoor Van Kesteren, waren ze minder te spreken. Ze dedente gewoon! Er werd niet gesnauwd, niet gebruld of gecomman deerd, er werden geen officieren te ruggeroepen voor een terechtwijzing, er was geen eerbiedig geklak van hak ken in hun omgaving. Ik heb maar niet geprobeerd de rondom mij staan de Eltenaren aan het verstand te bren gen, dat er desniettemin een goede discipline bestaat in het Nederlandse leger, die echter op andere grondsla gen is gebaseerd dan de discipline in het voormalige Duitse leger. Daar waren de heren nog te kort.... Nederlander voor, AMSTERDAMSE POLITIE ARRESTEERT JEUGDIGE TILBURGENAAR. De 16-jarige J. B. A. van H. uit Til burg, die 9 Mei van huis was weggelo pen, met medeneming van 'n bedrag van 1280 gulden en zijn vaders rijwiel, is door de recherche van de Amster damse kinderpolitie in een perceel aan de Keizersgracht aangetroffen en gear resteerd. Verschillende kledingstukken en een Philips radiotoestel ter waarde van 135 gulden werden in beslag geno men. 41 DOOR ALLAN SWINTON „En in een vechtpartij over een dia mantmijn. Vóór die afgelopen was, wist ik, dat het een geval was ge worden van zijn leven of het mijne, maar ik was begonnen. Als de feiten bekend waren, zouden ze mij kunnen ophangen. Maar mijn geweten plaagt mij daaromtrent in het geheel niet" „Dat waren de dingen niet, die mij in de war brachten. Het was deze scheiding. Je kunt toch niet de bedoe ling hebben, om mij Hij legde haar de hand op de mond. Zijn arm ging om haar heen en hij duwde haar gezichtje omhoog. „Som mige dingen zijn net als Sam's gewe ten: het zijn luxe's die alleen zij zich Kunnen veroorloven, die gelukkig en tevreden zijn en volkomen zeker van hetgeen goed en verkeerd is. Eén daar van is een toekomst". Vóór zij nog kon antwoorden, sloot nij haar de mond. Ditmaal met de zijne. Zij klemde zich aan hem vast. Na enige tijd zei hij: „Thuis had ik eer wijze, oud» tante. Zij placht te zeggen: „Als de mensen, wanneer zij gelukkig zijn, zich eens stil wilden houden; niet trachten te bewegen, of te veranderen, of er op te bouwen, maar alleen maar zich stil wilden houden". Jij en ik hebben deze avond; deze korte tijd. Geld kan die nooit ko pen. Millioenen zouden er alles voor geven, om die te beleven. Wat er ooit daarna gebeurt, hij kan nooit weer terugkomen". Hij'schudde haar even door elkaar. „Ben je van plan, die te gaan beder ven?" Hij kon nog juist haar gelaatstrek ken onderscheiden, die in vervoering tot hem waren opgeheven. Zij fluis terde: „Het bederven? Oh, neen! Neen! Neen!" HOOFDSTUK XII. De tenten waren opgezet op een stuk met grint bedekte grond bij een heldere stroom in een rotsachtig en begroeid ravijn. Aan het einde daar van stonden de muildieren en was "t bivak van Pasquale en zijn Indianen, terwijl hun kamp een zekere afschei ding daarvan had door een rotsrand, die uit de struiken tot de rand van het water liep. Het was Sam's opvatting, dat men sen, die leefden zoals zij, een zekere onderbieking van de routine moesten h el ben en derhalve werd er op Zon dag geen werk in het terrein gedaan. De staf luierde een beetje, of knapte persoonlijke werkjes op, et deed ats ze dat wilde, licht werk in verband met de snel toenemende voorraad specimen. Het was twee uur in de namiddag. Mary en hij hadden geluncht met ge bakken krokodilleneieren met bonen en cassava-koeken waarvoor zij 'n voorraad meel van de Jivanté's gekre gen hadden. Terwijl zij haar koffie zat te drinken, verliet Sam haar en spreidde in de schaduw dekens uit over een bed van varens, dat hij Ma nuel had laten snijden. Toen kwam hij terug. „Je hebt alles gedaan, wat je voor vandaag te doen hebt. Nu is het tijd voor je Zondagsrust. Ga mee". De verandering, die over hem geko men was, sedert zij veertien dagen ge leden Hugh en de stad achter zich ge laten hadden, was merkwaardig. Zij had zich in Caracas destijds zijn mis noegen gerealiseerd, toen het tot hem doorgedrongen was, hoe slechts hij eigenlijk was toegerust voor het on dernemen van een dergelijk project Zij had ook gezien, dat hij zo hard mo gelijk gewerkt had, om zijn gebrek aan practische ervaring zoveel moge lijk aan te vullen door datgene, wat hij van Hugh en Hulpé kon leren Maar zij had er geen idee van gehad, hoe goed hij daarin geslaagd was Het opleggen van pakzadels en het vastmaken van lasten, het gebruik van ongelooide rie men «b de behandeling ven muildieren, van slangen en koppige Indianen, het kiezen van kampeergronden en een massa andere wijsheid uit de wilder nis had zijn getrainde geest geleidelijk aan door het aanschouwen ervan volle dig in zich opgenomen. Bevrijd van Hugh's tegenwoordigheid bracht hij een en ander als een aanvulling van zijn wetenschap met ijver en succes in praktijk. En tegelijk maakte hij Mary ernstig het hof. Zij liet hem haar naar het bed leiden en haar helpen er op plaats te nemen. Maar toen verliet hij haar tot haar grote verlichting. Het bed was zacht en rook heerlijk naar de varens. Zij sloot haar ogen en lag zoals zij ge woonlijk deze dagen deed, trachtend 'n grauwe toekomst onder ogen te zien. Van de hoop, die haar naar Zuid- Amerika had gelokt en van de nieuwe hoop, die zij tijdens haar verblijf al daar had opgedaan, was niets meer over. Tegenover haar tijd en risico en ai haar geld kon zij niet meer laten zien. dan zes netten gevuld met orchi deeën, die aan takken achter haar groofvader's drie muildieren hingen; een half aandeel in twee dozijn van zijn nieuwe variëteiten, die door één van de muildieren van de expeditie werden gedragen en de activa van Don Arturo, die zij bij haar terugkeer misschien aan het licht zou kunnen brengen. (Wordt vervolgd). Wederom grote juwelen- diefstal in de hoofdstad Voor de tweede keer in vijf dagen tijds is in de hoofdstad een grote ju- wélendiefstal gepleegd. Ditmaal werd uit een benedenhuis aan de Jan van Goyenkade in oud-Zuid een doosje met hangers, ringen en broches ont vreemd ter waarde van 7.000 gulden. Bij de inbraak op de Stadionweg, vorige week Donderdag, vertegen woordigden de gestolen juwelen een waarde van 6.000 gulden. Onlusten in Columbia? De dagbladen van Bogota melden dat bij een treffen tussen liberalen- en con servatieven in het departement San- tane twintig personen gedood werden. Deze bladen voegen er aan toe dat te Pacho eveneens tien personen gedood zouden zijn. De berichten zijn van of ficiële zijde niet bevestigd. 35 cl per pak. Netto 100 gr. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten. 7.30 Actueel geluid. 8.05 Programma-proloog. 8.15 Concert. 9.20 Lezing. 9.40 Orgelspel. 10.15 Piano. 11.15 Shakespeare-liederen. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten cm 6, 8 en 11 uur. 6.30 Sociale problemen. 7.15 Nieuws uit Indonesië. 8.05 Dingen van de dag. 8.20 Omroep-orkest. 9.25 Hoorspel. 10.25 Zang. 10.45 Er zijn er maar weinig. 11.15 Sportreportage. 11.25 Muzielf. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de d8g.# 9.05 Muziek houdt fit. 10.15 Morgen dienst. 11.00 De Zonnebloem. 12.03 Zang recital. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.33 Metropole-orkest. 1.20 Amusements-orkest. 2.00 Strijkorkest. 2.40 Even onder ons. 3.00 Piano- duo. 3.15 Zang en spel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Radio-jeugdjournaal. 5.30 Ensemble Lachman. 6 30 Strijdkrachten. 7.30 Actueel geluid. 8.05 Programma-proloog. 8.15 Plaatvaria. 9.00 Stu denten-leven. 9.20 Residentie-orkest. 10.15 De vaart der Volken. 10.35 Symphonie. 11.15 Cleveland- orke s t HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Ochtend- varia. 49.00 Concert. 9.35 Soft and sweet. 10.15 "Arbeidsvitaminen. 11.00 Kerk- en Toren klanken. 12.00 The Rhythm-club. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.38 Muziek. 1.15 Staf- müziek. 1.45 Tino Rossi, zang. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Sonaten-recital. 3.00 Klimop. 4.00 Bel Canto-uur. 5.00 Kaleidoscoop. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Melodieën van de dag. 7.30 Mozart-concert. 9.00 Hoorspel. 10.00 Maria Zamora. 10.30 Zang-declamatie. 11.15 Orkest muziek. 11.35 Het is volle maan. RADIODISRTIBUTIE-DIENST LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.05 Concert. 9.10 Verz. pr. 10.00 Robinson Cleaver, orgel. 10.30 Voor de soldaten. 10.45 Voordracht, 11.00 Honolulu Hawaiïans. 11.45 Voordracht. 12.00 VI. Br.: Orkest van Peter Yorke. 12.40 Orkest Henri King. 1.15 Gram. 2.00 BBC Schots orkest. 3 00 Eng. L.P.: Miniatuur-orkest. 3.30 Eng. H.S.: Vogelzang van de maand. 3.45 BBC Mid land Light Orchestre. 4.30 Gram. 5 00 Koot- vvi'k: Batavia. 6.00 Fr. Br.: Vooi de soldaten. 6 30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Eng. L P.: „Opportunity Knocks". 8.00 VI. Br.: Verz. progr. 9.00 „De tabak verovert de wereld", klankbeeld. 9.30 Fr. Br.: Symph programma. 10.15 Lyrische suite van Alban Berg. 10.55 Giam. 11.00 Diversen. i i

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5