■NNI 'PM z+kmol siysveH De Zwarte Ircltidee VAN HOUTEN Jumbootje gaat op stap. Het komende seizoen van de A.V.R.O Het Nederlandse merk met Wereldreputatie V.. BANDIETENKONING BEZOEKT PALERMO Het Radioprogramma Nieuwe Bonnen JUMBOOTJE, het olifantje, was een heel klein olifantje, dat een vader had, dat was Sambo, en een moeder, die heette Camelie, en een opa, waar-ie naar genoemd was: Jumbo, allemaal in de donkere oerwouden van Afrika, waar je langs komt als je met de Hele Grote Boot naar Indië zou varen. Maar ik denk niet, dat je Jumbootje dan zou zien als je er voorbij kwam, want Afrika is Reusachtig groot, en Jumbootje woonde, toen deze avonturen begonnen midden in een GEWELDIG hos, waar nog nooit men sen waren geweest, dicht bij de Njjl. Daar werd Jumbootje dus geboren en de eerste dagen heette hij Ummo, omdat-ie zich nog niet goed kon uitdruk ken. Maar daar wil ik het nu niet over hebben, omdat-ie toen nog veel TE klein was om avonturen te beleven, want hij kon nog niet lopen en praten kon-ie nog maar zo'n heel klein beetje: Ummo en papa en mama. Zie je en daarom ga ik nu beginnen bjj het begin, hoe Jumbootje lopen leerde en dan de andere avonturen allemaal. HET WAS op een dag, dat moeder Camelie en vader Sambo een eind waren gaan wandelen in het Bos van de Dertien Dennebomen en de kleine Jumbootje alleen hadden achterge laten in zijn box van berkjes, wat Jumbootje helemaal niet eerlijk vond, want hjj vond, dat hij nu toch ook wel groot genoeg was om te wandelen. En daarom bedacht-ie, dat-ie eerst maar eens moest proberen te lopen, want dat zou hij nu wel kunnen dacht hij. Hij kroop naar één van de spijlen van zijn box ©n ging er tegen aan leunen om te tannen staan. Toen zei het boompje: „knap", het knapte en Viel op de grond, mèt Jumbootje. „Gom," dacht Jumbootje, „ik ge loof, datik denk datik be doelik méénen hij krabbel de weer overeind, „nee tóch," dacht- ie toen, „net wat ik al dacht. Gom." Toen zag-ie eigenlijk pas wat er ge beurd was. „Gom!" zei hij toen, ja hij zèi 't nu, want hij dacht, zoals zo veel domme mensen denken, dat je als je eenmaal iets belééfd hebt in je leven, dat je dan ook mag praten, „gom, ik ben groot; ik ben sterk." Voor zover-ie er bij kon met zijn korte pootjes sloeg hij zich trots op zijn borst, en meteen brak-ie nog drie boompjes stuk, om de opening zo groot te maken, dat-ie er door kon. Toen stond Jumbootje bui ten in de Grote Vrije Wereld Enkele uren later kwamen Sambo óók dolletjes in de wolken, dat 't hèm zo mooi was gelukt. Hij zei: „Maar dan zit hij voor niets te zoeken. We moeten onmiddellijk ach ter hem aan. Ik dees kant op; Came lie die kant op en JumbootjeO, nee, dan loopt die bengel wéér weg. Dan Camelie dees kant op en ik o nee, dat gaat ook niet. Dèn gaan we maar alle drie dezelfde kant op. Ik voorop, Camelie vlak achter me aan en Jumbootjehij dacht even na, „en Jumbootje er tussen in," zei hij toen. „Voorrrwaarrrtsmarrs!" (Volgende week méér.) Prijsraadsel Voor kinderen van 6 tot 12 jaar Onze mededelingen Belangrijke mededeling voor de jon gens en meisjes van de Zaanstreek! Ons correspondentie-hoekje en het prijsraadsel zijn zoals jullie wel ge merkt hebben deze week alleen voor kinderen beneden 12 jaar. De volgende week is de „Jeugdkoerier" weer voor jongelui van 12 t.m. 16 jaar. Wij heb ben dus twee groepen, die elk één keer in de veertien dagen schrijven en puz zelen. Jongens en meisjes van 12 t.m. 16 jaar mogen hun brieven en ook de oplossingen van het prijsraadsel dat de vorige week in de Jeugdkoerier stond vóór Zondag 11 September inzenden. Van de kinderen beneden 12 jaar worden brieven en oplossingen verwacht vóór Zondag 18 September. Mevrouw Mulder, wij waren blij met de sigarenbandjes en de punten. Er wordt door de kinderen veel naar ge vraagd. Hartelijk dank voor Uw goede zorgen! De kinderen van de 3e klas O.L. School te Schagen, zonden grote pak ken met postzegels en zilverpapier. Wij zijn er heel blij mee en danken mej. Suzenaar en alle jongens en meisjes hartelijk voor hun hulp. Welk meisje on Texel wil corres ponderen met Metta Borst, Schermeer- dijk B 10, Oterleek (N.H.) Metta woont op een boerderij. Zij is 10 jaar oud en houdt veel van lezen en handwerken. Bonie Trein wordt gereorganiseerd In het bovenstaande figuurtje moe ten zes woordjes worden ingevuld. Verticaal: (Van boven naar beneden) 1. Ronde, hoge trommel, waar beschui ten, thee of koffie in worden be waard. 2. Een andere naam voor slot of burcht. 3. Een lange, smalle ruimte van gaas dat aan het nachthok van kippen is gebouwd. Horizontaal: (Van links naar rechts) 1. Een werktuig waarmee wij ons haar netjes houden. 2. Toren aan de kust, die 's nachts licht uitstraalt voor de schepen. 3. Een getal beneden tien. De oplossingen kunnen vóór Zondag 18 September worden gezonden naar het bureau van dit blad. Onder de in zend (st)ers van goede oplossingen wor den mooie boeken verloot. De voorzitter van de AVRO, de heer G. de Clercq en de directeur, de heer W. Vogt, hebben de plannen bekend gemaakt voor het radioseizoen 1949 1950. De AVRO gaat weer net als vroe ger tournee's maken, o.a. met Snip en Snap, en bridgedrives organiseren. De bonte Dinsdagavondtrein zal worden gereorganiseerd. Naast de zogenaamde Kant en klaartreinen", waarin vaste ensembles optreden als Snip en Snap, VVilly Vervoort en het Theater Plezier zullen er „Variététreinen" worden in gelegd met een andere samenstelling. Zo komen er o.a een „Pleziertrein", een „Spooktrein" en een „Boerentrein". Wat de ernstige muziek betreft zal de AVRO een aantal concerten van 't Concertgebouworkest uitzenden; ver der zullen het Radio-Philharmonisch orkest, het Omroeporkest en het Om- roepkamerorkest onder verschillende dirigenten studioconcerten geven. Be halve vooraanstaande Nederlandse so listen zijn ook vele buitenlandse per soonlijkheden geëngageerd, waaronder de pianisten Stefan Askenase, Nicolai Orloff en Eduardo del Pueyo, de vio listen Janine Andrade en Ruggiero Ricci en de saxofonist Sigurd Rascher Een nieuwe verschijning is het Ne derlandse Volksliederenkwartet, dat onder directie van Felix de Nobel Oplossing prijsraadsel De verborgen vogelnamen waren: 1. Reiger; 2. Kanarie; 3. Ooievaar; 4. Eend; 5. Uil; 6. Ekster. De prijzen werden deze week ge wonnen door: Mona Salm, Kerkgracht 51, Den Helder. Annie de Vries, Bur gerziekenhuis, Linnaeusstraat, Amster dam. Reinier Verhagen, Baanstraat 13, Beverwijk. Frans Lenghaus, Ingeland straat 6, Alkmaar. Elly Rempt, Mek- kenstuinweg 10, H.-Hoef, Wieringen. Gefeliciteerd, jongens en meisjes! De 'boeken worden toegezonden. en Camelie weer thuis en zagen de verwoesting, maar Jumbootje was na tuurlijk gepiept. Camelie brak in snikken uit. „Jumbo!" riep ze, „waar is Jum bo?" „Jumbo!' riep papa Sambo. „Jumbo!" brulden ze allebei. Toen klonk er een stem uit de bosjes. „Hier ben ik," riep die stem, die een heel lage bromstem was, helemaal geen babystem, „hier ben ik, als je mij bedoelt," de bosjes spleten open en „Opa," zei papa Sambo. „Opa," zei Camelie. „Ja," zei opa, „opa", en-ie kwam helemaal te voorschijn, „ik kom naar mijn kleine kerel kijken. Waar is hij „Zie je," zei Sambo, „dat is het 'm nou net. Waar is-ie, dèt is de kwes tie," en Camelie begon weer te snik ken. Maar opa nam een kloek be sluit. „Zoeken," beval hij, laten we gaan zoeken, dat is mijn idee. Ik dees kant op, Sambo diè kant uit en Camelie blijft hier. Voorwaarts mars!" „Voorwaarts mars!" commandeerde Sambo, „op zoek naar Jumbootje! Ze verdwenen elk him kant uit en een half uurtje later was opa al weer te rug. De kleine vluchteling trok hij met zijn slurf aan een oor achter zich aan. „Hier is de kleine deserteur," zei opa, „is Sambo er nog niet?" Nee, Sambo was er nog niet, zei Camelie, die dolletjes in de wolken was, dat ze Jumbootje weer had. Maar opa was Voor jongens en meisjes van 6-12 jaar. j0n8ens en n?eisiesl Allereerst dank ik Nellie Kramer voor het zilverpapier. Gelukkig oö kon ln«enZ0H l"1 i'e ""l Nelhe- Hct "as i»""»" Broert|e, dat hij de raadsels niet op kon lossen. Help hem deze keer maar een beetje. - Tineke Peetoom. Ie gaat dus weer met plezier naar school. Dat is prettig. Vind je het moeilijk om aardrijkskunde te leren? - Tini Beuling, jammer dat je naam de vorige keer verkeerd in de courant stond. Ja, dat was een ze outje. Leuk dat je die grote aap hebt gezien. De foto met die aap was erg aardig gewor ven maar verschillende mensen beweerden dat er twee apen op stonden inplaats van één. - nrf? i ^T1'e bedankt voor de aardige tekening. Die poes zit er zo genoegelijk in het zon netje. Je tekent goed, zeg! Heb je prettige feestdagen gehad? - Gurie v. d. Oort, je vraagt mij- of ik het goed vind dat je postzegels bij je briefje insluit. Graag zelfs, Gurie! Ik ben er blij mee. Ja aan alle prettige dingen komt een einde. Ook aan de vacantie. Kun je 's avonds nog ever. buiten spelen, of krijg je al huiswerk mee? - Elly Rempt, wat schreef jij een gezelligel lange bnet! Je hebt een mooie vacantie gehad. Ja, ik trof mooi weer om te zeilen. Het heeft maar een dag geregend en toen heb ik het ene liedje na het andere gezongen. Wist je, dat zin- ®en„z,?1" 20ed middel is om vrolijk te blijven als het regent? Probeer het maar eens! Nettie en Willie Timmerman, een hartelijke groet voor jullie! - Coba Kramer, hartelijk dank voor het zilverpapier en de sigarenbandjes. Bevalt het je goed op de Ü.L.O.? - Gré Houten, ik wist niet £at ^?ne en W ?aast elkaar wonen. Dat is prettig. Jullie spelen natuurlijk veel met elkaar. Hen jij op een andere school dan Gurie? - J. Tol, wat een aardig gedichtje stuurde je mij. Kun je dat zingen op de wijs van „Grootvaders klok"? - Harm Smidt, wel bedankt voor de mooie tekening. Die dijk, waar de autobus overheen rijdt, is heel goed getekend. Het zeilscheepje ook. Kun jij zeilen, Harm? - Jannie Godijn, gelukkig dat het boek zo naar je zin is. Jij houdt zeker veeJ van lezen! - Chns Heesbeen, ik vind het prettig dat je mee gaat doen. Moet jij tegen Kaatje „Tante zeggen? Dan heb je een heel aardige, jonge tante, hoor. - Metta Borst, kijk maar eens naar je verzoekje onder de „Mededelingen". Is het zo in orde, Metta? Ik hoop, dat je prettige feestdagen hebt gehad. Vader had zeker heel veel te vertellen toen hij uit Deitemarken terugkwam. De boerderijen Zijn daar zo mooi hè! - Trijnie Band, jou feliciteer ik nog hartelijk met je verjaardag. Was het een prettige dag? Wat toevallig dat je broertje en je zusje op dezelfde dag jarig zijn! - Henny Schorel, fijn dat je over bent gegaan! Is de school al weer begonnen? - Cobie Malestein, je brief was best te lezen, hoor! Ik vind dat je heel netjes schrijft. Gelukkig dat je zon leuke meester hebt gekregen. - Reinier Verhagen, hartelijk dank voor die mooie reisbeschrijving. Dat was een prachtige vacantie in Engeland. Ik heb genoten van je ver haal. Wat flink dat de moeder van Jim in een restaurant werkt en haar zoontje nog zoveel prettige dingen weet te geven. Zij is een kranige oorlogsweduwe, Reinier! Piet de Vries, jij kunt aardig tekenen, zeg! Die auto's en dat rondvaartbootje zijn bijzonder goed weergegeven. Je bent dus ook in het Aquarium geweest? Vond je het daar niet prachtig? - Marian de Vries, jij hebt een flinke fietstocht gemaakt! Ik denk dat je in de speeltuin niet veel rüst hebt geno men. Durfde je wel van de grote glijbaan af? Bedankt voor de aardige tekeningetjes, Marian! - Ineke van Dijk, een hartelijke groet voor jou! - Jeanette ter Horst, wij zullen ons best doen om een correspondentie-vriendinnetje te vinden, maar wil jij mij dan nog even schrijven hoe oud je bent? - „Volendammertje", heb je gezellige feestdagen gehad? Ik vind het tekeningetje bij je brief zo leuk. Jij bent zeker wel eens in Volendam geweest, want je weet precies hoe het er uit ziet bij het haventje. - Noortje Langeveld, Nelly Slieker, Millie Koch, Gurie Persijn, Jan van Dijk, Gerda Oppenheim en Rietje Zonneveld, jullie zijn welkom bij ons! Jongens en meisjes, de brieven voor ons volgende correspondentie-hoekje "verwacht ik graag vóór Zondag 18 September. Tot de volgende keer, jongens en meisjes! Hartelijke groeten van TANTE IET. 42 DOOR ALLAN SWINTON Haar ogen waren gesloten, haar geest hield zich bezig met een haar nu reeds vertrouwd geworden gedachtengang, toen een geluid naast haar de ogen deed openen. Sam stond daar met zijn armen gevuld met takken kleine witte orchideeën. „Een verrassing", zei hij. „Allemaal van één plan. Die heb ik vanmorgen hier achter gevonden. Prachtig, hè?" Hij legde de massa vochtige bloemen naast haar. „Dank je Sam. Ze zijn prachtig". Zjj duwde haar gezicht in de blanke, koele bloemen. Behalve wanneer het in het werk nodig was geweest, hadden zij Hugh's naam niet genoemd, maar nu zei zij: „Het is niet over mezelf, dat ik zit te piekeren, maar over Huhg." Sam's gezicht betrok. Zijn lang in toom gehouden gevoelens barstten nu los. „Grote hemel! Kon het hem een cent schelen, wat er van jou terecht kwam? De man is niet anders dan een laaghartig roofdier. Hij deed een dozijn dingen, die hij nooit zou hebben kun nen doen, als hij aan jou gedacht had." „Je begrijpt hem niet en mij even min. Hij heeft zijn code, volgens welke hij leeft en waarvoor hij alleen aan zichzelf verantwoording schuldig is en NATUURAZIJN OP Z N BEST hij heeft aangenomen, dat ik ook op die manier leefde. Hij had gelijk en ik nam zijn denkbeelden dienaangaande als een compliment op. Wat er ooit tus sen ons gebeurd is, is gebeurd omdat ik het zo verkoos. Hij behandelde mij als gelijke en ik heb nergens spijt van." Sam's gezicht was geheel zonder uit drukking, toen hij antwoordde: „Je zou zo zeggen, dat hij die ook niet heeft. Hij moet evenzeer bereid zijn, om de con sequenties te aanvaarden, als jij." „Dat is hij natuurlijk ook. Het zijn de dingen, die hij niet gedaan heeft, waar ik mij ongerust over maak. Je kunt niet werkelijk denken, dat hij Bourassa ge dood heeft, of grootvader heeft neer geslagen." „Hij heeft bewezen, dat hij alles doen kan, wat hij meent, dat nodig is. Dief stal is geen oplichterij; verdraaiingen zijn geen leugens; -doden is geen moord, als hij het zegt. Maar ik heb hem niet beschuldigd en ben ook niet van plan -'at te doen." „Maar Pasquale zal dat wel .doen Jouw rapport zal Hugh niet bescher men tegen hetgeen hij doen zal en het is het enige, wat dat zou kunnen doen" Sam antwoordde niet. Zij zei: „Als Pasquale aan het praten is gegaan en als jouw rapport is wat jij zei, dat je er van maken zou, zal dat Hugh buiten de wet stellen. Ieders band zal tegen hem zijn en hij zal hier alleen moeten rondzwerven, behalve dan zijn Indianen. Hij zal niet toegeven en de politie schiet op het eerste ge zicht. Laat dat niet gebeuren, Sam. Rap porteer die sterfgevallen op de manier, waarop hij het je gevraagd heeft en laat mij tekenen als getuige. Het zal niemand iets kosten en het kan zijn le ven geheel wijzigen." Met enig overleg zei Sam: „Je sprak zoeven over codes. Ik heb er ook een. Die houdt in, om je aan de waarheid te houden". „Dit is de waarheid". „Wat dat betreft, dat weet niemand. ■Ji hoopt, dat het zo is, omdat je ver liefd op hem bent." Hun ogen ontmoetten elkaar en bun wederzijds antagonisme vlamde weer cp Mary barstte los: „En jij denkt, dat ik met jou zou trouwen! Je bent een akelige stijve vent en ik haat je." Zij keerde zich om en rende naar haar tent, de flappen achter zich dicht trekkend. In het groenachtige licht op haar rol beddegoed zittend, begonnen haar ge dachten weer die vruchteloze kring loop. En toen schoot haar op de incon sequente manier, waarop dergelijke ge dachten ons soms overvallen, plotseling te binnen, dat zij nog een werkje had op te knappen. (Wordt vervolgd) Om ie kunnen aanvallen, moet men eersi de aan val van vrees in het eigen hart weerstaan. volksliederen uit vele landen ten ge| hore zal brengen. Onder de uit te voel ren koorwerken komen voor de Mat" thaeus Passion, het Weihnachtaorato". rium van Bach en Schuberts Mis i0 es. Wat de opera's betreft wisselen be. kende en minder bekende elkaar at Voorts staan zeven paedagogische con- certen op het programma. In de afde. ling lichtte muziek zal het populaire dansorkest „Skymasters" weer de nieuwste tophits lanceren. Ook de an. dere ensembles, waaronder Avro. leans, de Speeldoos en de Romancers zullen weer geregeld te beluisteren zijn. Aan de gevarieerde programma's zullen weer tal van bekende artisten meewerken, zoals Wim Sonneveld, Toon Hermans, Jan van Ees, Wiesje Bouwmeester, Martie Verdenius en Chiel de Boer. Aan de „Hersengym nastiek" zullen in het komende sei. zoen ook Nederlanders die in Parijs, Luxemburg, Brussel, Bern of Kopen- hagen wonen, kunnen deelnemen. Wat het gesproken woord betreft, daarin komt weinig verandering. Een nieuwtje is de terugkeer van de vroe ger zo populaire kinderrubriek „Het klokje van zeven uur en dus Middelbare scholen zullen bij toer beurt worden uitgenodigd een ver zoekprogramma samen te stellen. Tal van nieuwe hoorspelen zullen ten ge hore worden gebracht, zoals „Jchann Strauss contra Johann Strauss", „Gösta Berling", „Majoor Frans" en „David Copperfield". Er ,s één middel, da, MUGGEN Q Q [J JkT .VLIEGEN radicaal uitroeit D.D.T -POEDER in de practische, voordelige stuilzak 65 cent Giuliano plakt affiches aan Salvatore Giuliano, de Siciliaanse bandietenkoning, die reeds jaren door de politie wordt gezocht, heeft giste ren in de ochtendschemering een be zoek aan Palermo gebracht en de mu ren van het hoofdplein met onderte kende affiches beplakt. Hierna heeft hij zich weer in zijn schuilplaats in de bergen teruggetrokken. In de affiches doet hij een beroep op de politie om niet de wapens tegen hem op te nemen, daar hij „slechts voor zijn moeder vecht", die thans in de gevangenis zit onder verdenking, dat zij haar zoon heeft geholpen. Attlee waarschuwt tegen voorbarige loonsverhoging Premier Attlee heeft in een toe spraak tot het congres van het Britse vakverbond (T.U.C.) een beroep ge daan op werkgevers en -nemers om zich volledig in te spannen om de goe deren te produceren, die nodig zijn voor de dollarmarkten. Hij waarschuwde er voor, dat loons verhogingen, die niet gerechtvaardigd waren door verhoging der productie, de kansen, dat het land snel zijn moei lijkheden zou overwinninen, zeer in gevaar zouden brengen. Engeland heeft, evenals de V.S., ook zijn aandeel gehad in het verlenen van hulp aan andere landen, wier econo mie door de oorlog had geleden, aldus Attlee. Deze hulp bedroeg niet minder dan 900 millioen p. st., zo zeide hij. Dr. A. Plesman zestig jaar Dr. A. Plesman, president-directeur van de KLM vierde gisteren zijn 60ste verjaardag. Een delegatie bood namens het ge hele personeel dr. Plesman te zijnen huize een geschenk aan in de vorm van een tapijt. Ook vertegenwoordigers van „Swissair" en ABA, de Zweedse luchtvaartmaatschappij kwamen de ja rige gelukwensen en boden cadeaux aan. Dr. Plesman ontving vele tele grammen en brieven met felicitaties. Lijk van Amsterdammer op de Gooise heide gevonden Op de heide tussen het Sint Jans kerkhof en Crailoo nabij Laren vonden militairen, die daar aan het oefenen waren het lijk van de 59-jarige Am-' sterdammer R. L., die sinds Donder dag j.l. werd vermist. De man was eigenaar van een metaalwarenfabriekje in de Blankenstraat in Amsterdam cen trum. Op het lijk, dat in verregaande staat van ontbinding verkeerde en min stens vijf dagen daar moet hebben ge legen, werd een portefeuille met een paar duizend gulden gevonden. Op het lichaam werden geen sporen van ge weld aangetroffen. Besprekingen te Solo over huidige toestand Begin deze week zijn te Solo bespre kingen gehouden tussen de Nederland se en Republikeinse vertegenwoordi gers in de centrale gemengde commis sie en plaatselijke gemengde commis sie te Solo. Deze besprekingen werden nodig ge acht om enkele aangelegenheden onder ogen te zien. Bij de besprekingen te Solo wordt door de Republikeinse en Federale autoriteiten de weerslag van de na het „staakt de vijandelijkheden" ontstane gecompliceerde toestand op 't concrete bestuur in beschouwing geno men. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten. 7.30 Actueel geluid. 8.05 Programma-proloog. 8 15 Plaatvaria. 9.00 Studenten-leven. 9.20 Residentie-orkest. 10.15 De vaart der Volken. 10.35 Symphonie. 11.15 Cleveland-orkest. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Melodieën van de dag. 7.30 Mozart-concert. 9.00 Hoorspel. 10.00 Maria Zamora. 10.30 Zang-declamatie. 11.15 Orkestmuziek. 11.35 Het is volle maan. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1,7, 8 en 11 uur. 8.15 Te deum laudamus. 8.45 Fantasie. 9.30 Kussengevecht. 10.00 Symphonie. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zangrecital. 11.40 Celesta-ensemble. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 1.15 Vrij en Blij. 2.10 Donau-klanken. 2.4Ö Onder dak. 3.00 Kamerorkest. 3.40 Van oude en hieuwe schrij vers. 4.00 Vioolmuziek. 4.40 Voordracht. 5.20 Zigeunerkwintet. 5.50 Piano-duo. 6.30 Strijd krachten. 7.30 CMB-kwartier. 8.05 Programma- pioloog. 8.15 Omroep-orkest. 9.35 Metropole orkest. 10.15 NCRV-koor. 10.45 Avondoverden- king. 11.15 Opera-melodieën. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Operette- selecties. 9.00 Mozart-concert. 10.05 Morgen wijding. 10.30 Voor de vrouw. 11.05 Voor dracht. 11.25 Accordeon-muziek. 12.00 Paria vous chante. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw, 12.45 Orkest-muziek. 1.15 Hongaarse muziek. 2.00 Kookkunst. 2.20 Solisten-concert. 3.00 Boe kenschouw. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.00 Orgel spel. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 Vara feliciteert. 7.00 Denk om de bocht. 7.50 Tien voor acht. 8.05 Mu ziek. 8.30 Lezing. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.30 Orgelspel. 10.15 Swing and sweet. 10.45 Avondwijding. 11.15 Sportrepor- tage. 11.25 Raymonda. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.05 Concert. 9.05 'Gram. 19.00 Eng. L.P.: Orgel. 10.30 Eng. H.S.: Nat Allen en orkest. 11.00 Ene. L.P.: Zigeuner orkest. 11.45 Voordracht. 12.00 VI. Br.: Mid dagconcert. 12.32 Verv. concert. 1.15 Orgel en zang. 2.00 Werken uit de 17e eeuw. 3.00 Eng. L.P.: Frank Walker en Miniatuur-orkest. 3.30 Jack Leon en orkest. 4,00 NWDR: Recital fluit cr. piano. 4.30 Eng. H.S.: Gram. 5.00 Koot wijk: Batavia. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 630 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Eng. L.P.: „Ignorance is bliss". 8.00 „Welsh Rarebit". 9 00 BBC Opera-orkest. 9.30 Fr. Bd.: Gram. 10 15 Dansmuziek. 10.55 Gram. 11.00 Diversen WlTSAL FABRIEKEN APELDOORN Ergerlijke dierenmishandeling De rijkspolitie heeft in de gemeente Maasniel procesverbaal opgemaakt te gen de vrachtrijder H. uit Culemborg H. vervoerde Maandag j.l. niet minder dan een en twintig paarden in de af gesloten ruimte van een veevervoerwa- gen. Bij het uitladen van de dieren bleek, dat onderweg reeds vier paarden waren gestorven, terwijl enkele an dere in zwijm lagen. Toen alle paarden uitgelaten waren, verloor H. zelf het bewustzijn. CANADEES SCHIP IN QUARANTAINE TE ROTTERDAM Het uit Pepel gekomen Canadese s.s Point Aconi", groot 7162 ton bruto, is in de Waalhaven in quarantaine ge gaan. De gezagvoerder had te Lissa bon zes leden van de bemanning esn land laten brengen, die vermo-de'y' i aan gele koorts leden. Voor het tijdvak van 11 September tot en met 24 September 1949 geeft elk der volgende bonnen recht op het ko pen van: Voedingsmiddelenkaarten 909 301 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees. 302 Vlees (A, B) 300 gram vlees 303 Vlees (D) 100 gram vlees. 306 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 312 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 307 Algemeen (A, B) 125 gram koffie. 314 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. (De letters achter de bonnummers ge ven de kaarten aan. waarop de betref fende bonnen voorkomen). Bonkaarten ZA, ZB, ZD, ZE, MD. MF. MH 909 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter Z. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 9 September a.s. worden ge bruikt De bonnen 285, 287, 299, 289. 290, 291, 292, 293. 295 298, 297. 298 en 299 Alge meen der bonkaarten voor voedings middelen kunnen worden vernietigd.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6