ouóe WAAG Qiüc/e Stad en Omgeving Auto op onbewaakte overweg te Heiloo door trein gegrepen AGENDA Bazar van het Leger des Heils Ernstig ongeval bij de Runxputte Weer honderd zwemdiploma's Bijna negentienduizend mensen op naar de pop th. kRAAktriAn zoon 15.50 I 5.25 p. L. Aankoopvergunningen verwisselden van eigenaar Tëntoonstellingen te Bergen en Alkmaar Onvoorzichtige voetganger ernstig gewond Hef veertigjarig bestaan van de Handelsschool Nieuwe Schermerweg wordt verlicht Terug uit de Oost Jaarlijkse floralia Reflecterende verf op Kennemerstraatweg Pirn, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Oude Niedorp Burgerlijke Stand Marktberichten VAN MARSDIEP TOT IJ Ketelontploffing in Nieuwe Schans NIEUW GUINEA WORDT OP DE R.T.C. NIET GEHOORD Adenauer kanselier chocolade vermageringsbonbons fcgmond aan Zee Burgerlijke Stand Omstanders redden Alkmaarder uit brandende wagen Hedenmorgen kort voor tien uur is een Volkswagen, bestuurd door de heer J. Tesselaar, plaatselijk depot houder van de L.T.B. te Alkmaar, op de onbewaakte overweg bfl de Runx putte te Heiloo door een electrische trein gegrepen. De auto werd een tien tal meters meegesleurd en vervolgens in een droge sloot geslingerd. Omwo nenden snelden te hulp en wisten de heer Tesselaar uit de inmiddels in brand gevlogen auto te redden. Hij werd met een hersenschudding en ver moedelijk een arm- en beenfractuur naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. De trein on dervond 16 minuten vertraging. Toen hedenmorgen trein 2413', die, komende van Amsterdam, om 9 u, 48 uit Castricum vertrokken was, kort voor 10 uur de onbewaakte overweg bij de Runxputte passeerde, naderde uit de richting Zanddijk over de Kapel- weg de Volkswagen G 54821 met aan stuur de heer J. Tesselaar, wonende Dijk 17 te Alkmaar. Door nog onopge helderde oorzaak het zicht ter plaat- Se is bevredigend merkte de heer Tesselaar de naderende trein niet op. Met een slag vloog de auto tegen de electrische trein. Zij werd een tiental meters meegesleurd en vervolgens over de rails in de langs de spoorbaan lo pende droge sloot geslingerd. Arbeiders, die in de omgeving aan het werk wa ren, alsmede het personeel van de Me- taalwarenfabriek „Nationale Industrie" renden naar de plaats van het ongeval. Zij troffen de heer Tesselaar in de ge deeltelijk vernielde wagen. Plotseling vloog de auto in brand, waarop men ijlings het slachtoffer uit de vlammen redde en naar de aan de Het was Woensdagmiddag in de Overdekte weer een daverend lawaai. Voor de zoveelste maal werden daar de zwemdiploma's uitgereikt door de steeds actieve heer Van der Grient. In zijn toespraak wees de heer Van der Grient erop, dat er steeds meer be langstelling komt voor het behalen van een zwemdiploma. Dit betekent dan ook, dat er steeds meer van het personeel gevorgd wordt en, een woord van hulde voor deze mensen wilde de heer v. d. Grient dan ook niet achterwege laten. De belangstelling voor deze zwem- middag was als steeds, zeer groot. Vele vaders en moeders en zelfs7een enkele grootvader of oma sloegen vanaf de gaanderij het geplas en gespartel in het water gade. Niet minder dan 72 candidaten voor het voorbereidend diploma (Al zagen hun pogen met succes bekroond. Slechts één was er, die in deze cate gorie moest worden afgewezen. Voor het diploma B (geoefend zwemmer) behaalden alle 26 candi daten hun diploma. Hetzelfde was het geval met de vier gegadigden voor het C-diploma. Bij de B-zwemmers was de jongste deelneemster een meisje van zes jaar. dat haar proeven op een heel behoor lijke manier aflegde. Zeker een presta tie, die niet onvermeld mag blijven. Maandagavond was er diploma- zwemmen voor dames. Elf slaagden voor het voorbereidend diploma, twaalf voor het diploma geoefend zwemster en één voor diploma C. Velen, die het B-getuigschrift be haalden, maakten van de gelegenheid gebruik, een tegeltje te bestellen, dat, zoals wij reeds eerder schreven, de plaats van het diploma inneemt en waarvan de opbrengst ten goede komt aan het N.O.C. Wij constateren met vreugde, dat het diploma-zwemmein een steeds grotere plaats in de lichamelijke op voeding gaat innemen. Gisteren was het de laatste dag van de Foppententoonstelling die ten bate van de Stichting 1940-'45 bij de firma Spruyt werd gehouden. Reeds vanoch tend vroeg waren de medewerkers van de Stichting druk doende de poppen in •en en twintig grote kisten te pakken voor transport naar 's-Hertogenbosch, waar de volgende tentoonstelling zal plaats vinden. Niet minder dan 18.644 mensen uit Alkmaar en omgeving za gen de poppententoonstelling. Hierbij zyn de genodigden niet meegerekend, zodat men het totaal bezoek op 19000 kan stellen. Dit aantal heeft alle ver wachtingen overtroffen en de tentoon stelling heeft, vergeleken met het in wonertal, hier een buitengewoon hoog percentage bezoekers ge'rokken. Dit resultaat is des te fraaier als men be denkt dat Haarlem deze tentoonstelling niet aandurft, daar men vreest dat het geen succes wordt. De medewerkers van de Stichting waren zeer tevreden over alle steun die zij in Alkmaar en speciaal van de firma Spruyt onder vonden hebben. Kapelweg gelegen woning van de fa milie Oly vervoerde. Dokter Jansen uit Heiloo was spoedig ter plaatse en ver leende medische hulp. Pastoor Polder uit Oudorp, die toe valligerwijze met de L.T.B. waarvan de heer Tesselaar plaatselijk depóthou der te Alkmaar is ter bedevaart in de Kapel van Onze Lieve Vrouwe ter Nood aanwezig was, diende het H. Olie sel toe. De onfortuinlijke chauffeur werd vervolgens naar het St. Elisabeth- ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, al waar men ons, bij het ter perse gaan van dit nummer mededeelde, dat er geen levensgevaar bestaat. De Rijkspolitie te Heiloo en de Ver- keersgroep van de Rijkspolitie te Alk maar stelden een onderzoek in, terwijl de fa. Schilder uit Limmen de totaaf uitgebrande Volkswagen wegsleepte. Naar wij vernemen, is de heer Tesse laar niet verzekerd. De trein, die onmiddellijk na het on geval tot stilstand kwam, kon met 16 minuten vertraging zijn weg vervolgen. Hij bleek aan de treeplank en de kop peling beschadigd te zijn. De wagen voerder bekwam geen verwondingen. PLATTE - STEENEN8RUG ALKMAAR TELEFOON 2604 (K 2200) PRIJS PER LITER PER 12 LITER Voor de Economische Politierechter te Alkmaar, mr. J. A. Markus, had zich gisteren de timmerman D. S. uit Alk maar te verantwoorden. Hem was ten laste gelegd dat hij van 1 Januari 1948 tot 4 April 1949 herhaalde malen aan koopvergunningen voor hout had op gekocht. S. zeide dat hij meer dan eens zelf vergunningen had aangevraagd, doch die waren steeds afgewezen. Om toch aan het werk te kunnen blijven, kocht hij vergunningen van anderen op. De officier, mr. dr. J. M. Vellinga, zeide dat S. door veertien a vijftien ku bieke meter hout te kopen extra ver diend heeft, welke winst hem weer ont nomen moet worden. De eis was 200 subs. 2 maanden. Mr. Markus veroor deelde S. tot 150, subs. 1 maand. C. T. W. uit Heerhugowaard was de man van wie de vorige verdachte ver scheidene malen aankoopvergunningen had gekocht. Aan de verbalisant ver klaarde W. destijds acht kubieke me ter hout verkocht te hebben, doch voor de politierechter trok hij er vijf kubie ke meter van af. Mr. Vellinga zeide in zijn requisitoir dat de distributierege ling niet in het leven was geroepen om mensen, die slecht bij kas zijn aan geld te helpen, doch om een eerlijke verde ling te bevorderen. Mr. Vellinga eiste 250 subs, twee maanden. De uitspraak was conform de eis. Loondelict J. J. G. uit Alkmaar was ten laste gelegd dat hij als werkgever in een da- meskappersbedrijf van 11 December 1948 tot 25 December van dat jaar aan een aankomend bediende 'eerste jaars 17.50 had betaald waar dit maar 10.40 had mogen bedragen en aan een aankomend bediende tweede jaars 32.50 in plaats van 13. Mr. Vellinga was van mening dat het loon zeer aanzienlijk te hoog was en dat hij zich op de hoogte had moeten stellen van de betreffende regeling. De officier eiste tenslotte 150 subs. 30 da gen. Mr. Markus verminderde de boete tot 125 subs. 30 dagen. Appèl was onvoordelig J. O. uit Alkmaar was in appèl geko men tegen een vonnis van de tucht rechter, waarbij hij tot 200 werd ver oordeeld. O. had zich als eigenaar van een rijwielstalling 2.- voor het pe riodiek stallen van fietsen laten be talen, ofschoon dit slechts 1.had mogen zijn. O. haalde een knipsel uit een plaatselijke krant te voorschijn, waarin hij gelezen had dat hij 2. mocht vragen. Mr. Vellinga begreep niet waarom O. in annèl is gekomen. Het krantenbericht was volkomen juist en goed leesbaar. O. had er ook wel een tarief van 3.50 kunnen uitzoeken, doch hij mocht slechts 1.- vragen. De offi cier was van mening dat aan O. de overwinst weer moet worden afgeno men, terwijl daar naast ook een boete moest worden opgelegd. Mr. Vellinga eiste hierna 450. Mr. Markus veroor deelde O. tot 400. In verband met het feit, dat het dit jaar 150 jaar geleden is, dat gedurende de Franse overheersing door de Engel-, sen en Russen een bevrijdingspoging werd ondernomen, zijn er twee tentoon stellingen georganiseerd. De eerste zal worden gehouden te Bergen van 17—27 September, de twee de te Alkmaar omstreeks 8 October. Er zullen platen te zien zijn met voor- tmelijk afbeeldingen van gevechten, .lie tussen de Engelsen en Russen ener zijds, het Frans-Bataafse leger ander zijds, werden geleverd. Verder zal men er verschillende voorwerpen aantref fen, die herinneren aan de gebeurte nissen uit die dagen. (Ontleend aan onze advertentierubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Red River (18 jaar);* Victoria Theater, 8 uur: Nacht van terreur (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De villa onzer dro men (tot 14 jaar onder geleide). Gulden Vlies, 8 uur: Indra, telepaath. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Die dwaze mr. Jones (tot 14 jaar onder geleide); Victoria Theater, 8 uur: Het meisje van de Veenhoeve (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Thuiskomst (boven 14 jaar). Gisteravond omstreeks zes uur werd de 65-jarige heer S., wonende in het tehuis voor ouden van dagen te Stol pen, op de Geestersingel zo ernstig door een personenauto aangereden, dat hij in het Centraal Ziekenhuis moest worden opgenomen. De heer S. stak bij de Bergerbrug de Geestersingel over en bleef even op de vluchtheuvel wachten om een autobus te laten passeren. Zonder op het ver dere verkeer te letten, stak hij hierna de weg over. Hij werd gegrepen door een personenauto, waardoor hij zijn rechter been brak en bloedend ver wond werd aan de rechterslaap en het achterhoofd. Nadat eerste hulp was verleend, werd S. door de auto van de GGD naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. De bestuurder van de auto treft geen schuld. Zoals wij reeds enige tijd geleden hebben vermeld, zal op Zaterdag 19 November a.s. het 40-jarig bestaan van de Gemeentelijke Handelsschool wor den herdacht. De regelingscommissie heeft door de omstandigheden daar toe gedwongen van haar oorspronke lijk plan om het jubileum met een feestavond te besluiten, moeten afzien. Nochtans is zij er in geslaagd het vol gend programma samen te stellen. 13.30 uur: samenkomst op het Stati onsplein en vandaar wandeling door de stad naar het Stadhuis. Daarna ont vangst door het Gemeentebestuur, 14.3016.30 uur: receptie in hotel „Victory". 16.30—20 uur: gelegenheid voor reü nisten om oude vriendschapsbanden te hernieuwen. 20 uur: Reünisten-diner in hotel „Victory" en daarna gezellig samenzijn in de zalen van dit gebouw. De Nieuwe Schermerweg, die ten gevolge van de oorlogsomstandigheden en materiaalschaarste niet eerder kon worden verlicht, zal binnenkort door de Gemeente Lichtbedrijven van een booglampverlichting worden voorzien. In het bijzonder voor de bewoners van de Omval betekent dit een gröte verbetering. Met het troepen-transportschip „Si' bajak", dat vermoedelijk 1 October te Rotterdam zal binnenkomen, zullen de volgende stad- en streekgenoten huis waarts keren: Sold. C. Spiekerman, Heul 34, Alk maar; sold. 1 J. M. Bantjes, Vogelen zang 22, Alkmaar; korp. R. P. Jansen, N.Poortslaan E 170, Alkmaar; sold. G. Schot, Waterschapstr. 6, Alkmaar; kapt. J. W. Vennik, Kenn.straatweg 179, Alk maar; T. Korp. ZM E. A. G. Rijs, Lan- gestraat 48, Alkmaar; Marn. 2 ZM J. Beets, Westfriesedijk 2, Schoorldam; Marn. 2 ZM W. C. Fakkert, J. S. Mill- straat 4, Alkmaar; Marn. 1 ZM J. C. Schoenmakers, Westerweg 123, Alk maar. Ltz 3 K. A. Volger, Lyceumstraat 38, Alkmaar; Schr. 3 ZM W. R. Steur, Holleweg 56, Heiloo; Korp. Th. Lan- genberg en gezin, Noordervaart 112, Alkmaar. Alkmaarse schoolkinderen zullen zich Zaterdag op de jaarlijkse bloemen- en plantententoonstelling van de afdeling Alkmaar der Koninklijke Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde en de Bloemist-hoveniers-winkeliers aan een vrijwillig examen op het gebied van het verzorgen van planten onderwer pen. Een jury zal dan de planten keu ren, die in het voorjaar aan de school jeugd zijn uitgereikt met het doel de liefde voor bloemen en planten onder de jongeren te versterken. Vanzelfsprekend zullen kwekers en winkeliers niet achterblijven om op deze tentoonstelling het mooiste van het mooiste te laten zien. De grote dahlia kweker Groen uit St. Pancras zal er met een kerncollectie vertegenwoordigd zijn. Om het bezoek te animeren ontvangt iederer 25ste bezoeker een plant cadeau. Thans zal ook de ^Cennemerstraat- weg van reflecterende verf worden voorzien. In de witte verfstreep, die de linker en rechter weghelft scheidt, zijn glasbolletjes van verschillende grootte opgenomen. Het gevolg hiervan is dat de verf zeer sterk reflecteert en het midden van de weg bij avond duidelijk zichtbaar blijft voor het snelverkeer. De verf die enige weken geleden op de Singel en de Schermerweg werd aangebracht, voldoet heel goed. Dezer dagen is men op de Kennemerstraat weg begonnen met het uitzetten van de lijn. De verf zal binnenkort van de Heilooërbrug tot de Provinciale weg te Limmen machinaal op het wegdek worden aangebracht. Mep schrijft ons; Opnieuw staat het Leger des Heils aan de vooravond van een bijzondere activiteit, waarin het van 11 Sept. tofr 2 October zal trachten om in eigen boezem gelden bijeen te brengen tot voortzetting van de korpsarbeid ln ons vaderland en ter versterking van de fondsen benodigd voor ons wereld wijde zendingswerk. Niemand kan de omvang en de be tekenis schatten van dat werk, waar door het Leger zo grote bekendheid heeft verworven. Hoever strekt b.v de hulp, op het critieke ogenblik ver leend, aan kinderen uit tijdèiijk on volledige gezinnen; aan de ongehuw de moeders; aan de afgesloofde vrouw, die niet meer bij machte is haar ge zin er bovenop te houden; aan de be woners van sloppen en stegen? Dat alles kan nooit in cijfers of geld worden uitgedrukt en de vrucht van al deze arbeid zal eerst openbaar worden op de eeuwigheidsmorgen. Maar daarnaast arbeiden in verre landen onze Zendingsofficiereri. Zij brengen het Evangelie en de predi king van het Woord gaat vergezeld van opvoedend en medisch werk Daarvan kunnen de melaatsen op Java en Sumatra getuigen, de tuber culeuze patiënten in Japan en de voorheen plunderende roversbenden in Voor-Indie. Zjj leven nu, dank zij het werk en verloochening van deze geloofshelden, als welvarende bur gers. En deze opsomming zou men tot in het oneindige kunnen voortzet ten. Waarvoor al deze inspanning, zou men kunnen vragen. Opdat de volke ten der aarde God in Zijn doel met de meps zouden leren verstaan en dit begrijpende. Zijn naam zouden groot maken om deze oude wereld om te vormen tert een verjongde, vernieuw de, betere wereld. Daarom alles in het werk gesteld om met de hulp van een perfecte or ganisatie de door dit jaar nog be nodigde gelden bijeen te brengen. Dat zal èn de gever èn straks hen, die er door geholpen worden, beide rijke lijk zegenen. ■Daarom heeft het Leger des Heils aan de Limmerhoek op Woensdag 21 en Donderdag 22 September een grootse bazai georganiseerd. Daar zal men van velerlei attracties kunnen genieten, zoals sjoelen, vissen, touw trekken, balgooien, enz. Een bezoek aan deze bazar, welke geopend zal zijn van 2.305 uur en van 7 tot 10.30 uur, mag zeker niet door U verzuimd worden. U geniet daar niet alleen zelf, doch tevens helpt U mede, dat het Leger des Heils zijn zegenrijk werk hier te lande èn in onze overzese gebiedsdelen zal kunnen voortzetten. 166. Ook zijne Majesteit Dubbeldik heeft zich verwaardigd om persoonlijk aan de achtervolging deel te nemen. Met moeite heeft hij zijn dikke lichaam in de kano geperst en vriendelijk la chend met een dikke sigaar tussen de lippen laat hij zich voortpeddelen. Aan zijn voeten prijken een paar wit te slobkousen en op zijn hoofd heeft hij als kroon een braadpot op drie po ten. Daarin worden altijd de lekkere beetjes klaargemaakt. Ja, de koning is een fijnproever en in afwachting van een heerlijke maaltijd siert een brede glimlach zijn gelaat. Hij is nj8| de enige die in zijn nopjes is. Ook ij de boom, waarin de ontsnapte bull zit, heerst grote vrolijkheid! Het jj Pim weer, die het hoogste woord heeft. „Hahaha, hebben we even die negers beetgenomen", roept hij vrolijk en vergeet rustig het feit dat het alle maal het werk van Pepi geweest it, dat hen van de ondergang gered heeft „Stil een beetje", roept deze ver. schrikt. „Direct ontdekken ze ons nog!" Geboren: Gerardus Hubertus Jo zef, z. v. B. Ruiter en H. C. Alders. Reina Maria, d. v. M. Ligthart en C. M. Kruijer, Maria Catharina, d.v. J. J. Zomerdijk en M. M. Brouwer Theodo- rus Maria, z. v. C. Bakker en G. Groot. Gornelis Johannes Petrus, z. v. P. C. de Boer en M. L. Bruin. Gehuwd: Gerardus J Wijnker te Den Helder en Catharina M. Burger. ALKMAAR, 14 Sept. (Exportveiling). Koopmans Blauwe 7; Slabonen (met draad) 8—7,50; idem (zonder draad) 80—60; Stoksnij- bonen 35—67; Stamsnijbonen 20—40; Pronk benen 28—32; Komkommers 6—26; Tomaten A 16-26; Bloemkool; IA 36-49, I 20-32 en II 10—18; Rode kool 5.50—12; Groene kool 11,60-16,10; Spinazie 12-47; Sla: I 16-21,50 en II 4-12; Andijvie 16-29; Rode bieten 4—7; Bospeen 6—18; Uien 6—14, drie lingen 6—12 en nep 7; Prei 8—11,50; Soep groenten 1—8; Selie 1—7; Augurken: klein- grof 42—56, basterd 96—1,22 en bommen 10— 16; Druiven: Frankenthalers 68—92, Alicante 76—86 en West-Frisia 52—70; Meloenen: sui ker 46—65 en net 22—48; Pruimen: Reine Vic toria 48—67; Appels: Manks Codlin 12—20; Transparantede Cronsels 8—30; Peren: Beurré Hardy 12; Beurré Mérode 8—12; Bonne Louise d'Avranches 12—25; Clapp's Favorite 19—27; Soldaat 18-27. LANGEDIJKER GEOENTENCENTB., 15 Sept. 1949. 5000 kg bl. eigenheimers f 6.40—f 7.40; 9000 kg uien f 12.80— f 33.70; grove f 11.20—f 11.90; drielingen f 11.40—f 12.30; nep f 14—f 14.60; 1600 kg bieten f 6.60f 6.80; 140.000 kg witte kool f 6.20—f 8.30- 30.000 kg gele kool f 5f 9; 34.000 kg rode kool f 5.50 I 9.60; 4600 kg slabonen f 24.90—f 57; 3200 st. bloemkool f 28f 40; bloemkool II afw. f 6.10—6.90. WARMENHUIZEN, 15 Sept. 1949. 22500 kg aardappelen: Bevelanders f 6.50f 6.90; Koopm.bl. f 6.90; eigenh. f 6.90—4 7.20; 8500 kg uien f 12.6Q^-f 13; grove f 10.50f 11.10; drielingen f 12.40; 4640 kg slabonen f 33f 55; 20400 kg rode kool f 5.50f 6.30; 300 kg gele kool f 5.20—f 5.30; 81000 kg witte kool f 7.40 tot f 8.60. NOORD-SCHARWOUDE, 15 Sept. - 27.000 kg Aardappelen: Eigenheimers 6,80, Blauwe Eigenheimers 6,80—7,50 en Bevelanders 5,40- 6,50; 15.000 kg Rode kool 5,50-9,20; 14.000 kg Gele kool 5—9,20; 1400 kg Groene kool 9,20-12; 97.000 kg Witte kool 5,60-8,50; 30.000 kg Uien 11,10—13,40, drielingen 12,10 -12,50 en nep 13,50—13,90; 4800 kg Bieten 6,40—7; 10.000 kg Slabonen 42—55 en afw. 38-42. *De heer W. Velthuys, viee-consui van Noorwegen te Den Helder, is be noemd tot ridder le klasse in de Kon. Noorse Orde van St. Olaf. Lt. ter Zee L. B. E. Thung heeft te Den Hel der het tenniskampioenschap der Kon Marine behaald. Te Wieringerwaard werd een speler van de voetbalclub van die naam gehuldigd wegens het spelen van zijn 750ste wedstrijd. De heer A. v. Bodegom uit Slootdorp is met zijn voet bekneld geraakt tussen een in bedrijf zijnde dorsmachine, waar door een teen werd verbrijzeld en een andere zwaar gewond. Negen maanden met aftrek was de eis tegen een brievenbesteller uit Hoorn, die een zilverbon van f 2.50 uit een brief had ontvreemd 'n Zeven jarig meisje, dat te Obdam door een motorrijder werd aangereden, toen het Per autoped achter een auto van daan kwam, werd met twee gebroken armpjes naar een ziekenhuis te Alk maar vervoerd. 'n Ingezetene van Beverwijk, de heer G. v. d. Wiele, heeft een nieuwe automatische kiesinrichting voor tele foontoestellen uitgevonden, Na tientallen jaren voor de 6000 te hebben geschommeld, heeft Purmer- end eindelijk zijn 7000-ste inwoner begroet. Het ministerie van O., K. en W. heeft goedkeuring gehecht aan het restauratieplan van de toren te Midden-Beemster, waarvan de kasten zijn begroot op f 120.750. In de Zaanse hengelcompetitie werd de weekprijs ditmaal gewonnen door de heer S. Engel te Zaandijk voor een brasem van 58 cm. Doordat de ge meente Zaandam in kort geding in het ongelijk is gesteld, zal zij het huis aan het Kalf 10 binnen tien dagen moeten ontruimen. (Ongecorrigeerd) Twee personen omgekomen In de strocartonfabriek „De Dollart" Nieuwe Schans is een ketel uit elkaar gesprongen. Naar wij vernemen twee personen, onder wie een chauf feur van Stork-Hengelo om het leven gekomen. Naar wij vernemen bestaat er weinig kans op, dat Johan Ariks, die optreedt als vertrouwensman van 51 stamhoof den in Nieuw Guinea en die zegt de politieke vertegenwoordiger van de Irianen (Papoea's) te zijn, op de Ron de Tafel Conferentie gehoord ml worden. De voorzitter van de Nederlandse delegatie, minister mr. J. H. van Maar- seveen, heeft namelijk medegedeeld, dat de zogenaamde achterlijke gebie den zich niet op de conferentie zullen kunnen uiten eu dat de heer Johan Ariks niet beschouwd kan worden ah de vertegenwoordiger van de Irianen doch slechts als een uitblinker ondet hen. Dr. Conrad Adenauer is door de bondsdag van West-Duitsland tot kan selier gekozen. Adenauer verenigde 202 stemmen op zich. Er werden 44 blanco- stemmen uitgebracht. Tegen 142 tegen stemmen. In totaal stemden 388 afge vaardigden. Adenauer heeft zijn benoe ming aanvaard. U hoeft er niet aan te twijfelen - als U 1 matig Marsil gebruikt verliest U beslist Uw overtollig gewichL Marsil, een volkomen veilig, natuurlijk prepa raat. bevat gegarandeerd geen schadelijke of gevaarlijke sloffen. Wordt weer jong en slank r. i.25 per doos marsil Alleen verkrijgb. bij Apoth.en erkende drogisten Geboren: Maria Janny, d. vat Pieter de Vrij en Trijntje de Graaff Dora Maria, d. van Klaas de Graaff et Wilhelmina Dekker. Klaas, z. vat Klaas Biok en Jansje Visser. Marian- na, d. van Klaas Dekker en Aafje t Krab. Arie Wilhelmus z. v. Ch. v. Loc nen en Krijna Prins. Afra Gerarda, d- van Jacobus J. Wittebrood en Dien wertje J. Zentveld. Hijlkje Cornelia, d. van Albert van der Veen en Johanna Prins. Ondertrouwd: Hendrik Visset en Aaltje Stam. Johannes Petrus Liefting en Francis Cornely de Goede Aris Gravemaker en Sylvia M'/ Summers. Adrianus Kok en Cornelia van der Qragt, wonende te Schoorl. Getrouwd: Glijn Groen en Aga tha Liefting. Reinier Groot, wonende te Egmondbinnen en Anna Genet Overleden: Jan de Graaff. "y 86 jaar. wednr. Van Aagje Gouda Al- bertina Johanna Stam. oud 10 iaar' Geertruida Levering, oud 75 jaar. on gehuwd. Simon Groen, oud 76 iaa!'' wednr. van Wilhelmina Zwart. I

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2