Stad en Omgeving, Succesvolle „Walsdroom" van Odéon ïhe meeI AGENDA Circus Mullens bracht prima nummers Alkmaar in het teken van de winkelweek Koorzang sterkste kant van deze vereniging Door en door Nederlands programma DE N.S. BIJ Heiloo Koedijk Gothische Huiskamer VAN MARSDIEP TOTlj Berg en Langedijk Akersloot Schermerhorn De Rijp Michel van Be Liefde en gedulc eindeloos ged Twee Noordholl Oscar Strauss' partituur van „De Walsdroom" stelt nogal hoge eisen, wanneer men ten minste dit werk in vlotte vaart en tempo in z'n geheel ten tonele wil brengen. De Operettevereni ging „Odeon" heeft echter dit werk ge kozen en daarmede het nu niet zich direct gemakkelijk gemaakt. De uitvoe ring droeg echter de kenmerken van serieuze studie en voorbereidingen. Wat men er als amateurs van wist te ma ken was soms zeer respectabel en de zeer vele aanwezigen in het „Gulden Vlies" gaven op ondubbelzinnige wijze bljjk van hun grote waardering. De sterkste kant van dit Operette gezelschap is wel de koorzang. Dirigent Joh. Kuiper verzorgde dit onderdeel weer perfect, zoals we dat sinds jaar en dag van hem gewend zijn. Wat de vocale prestaties van de so listen aangaat, zouden we in de eerste plaats willen vermelden de rol van Franzi, gezongen door mevr. Triest Boots. Zij gaf de rol van Franzi èn vocaal èn toneelmatig bijna volkomen. Prinses Helene (mevr. ConstantBel- lekom) had verdienstelijke momenten, maar kon meer uitdrukkingsvol zijn. Niki (J. Mak) zong zijn tenorpartij vi taal en speelde vrij vlot. De komische noot, welke in geen enkele operette ontbreekt, werd met succes geserveerd dor mevr. Frederikse, Jean Robert en H. Bek respectievelijk als hofdame, Joachim XIII en graaf Lothar. Voorts was er nog een afwijking van de partituur, welke bij het publiek veel succes had n.l. de toevoeging van de „Künstlerlebenwals" van Joh. Strauss. Dit ballet was ingestudeerd door mevr. Majolée. Het Zaans Operette orkest zorgde weer voor een goede be- De „Acht October- Vereniging" vraagt subsidie Het bestuur van de 8 October-ver- eniging „Alkmaar Ontzet" verzoekt voor de feestviering op de herden kingsdag dit jaar een gemeentelijke subsidie te mogen ontvangen ten be drage van de vermakelijkheidsbelas ting, welke de gemeente zal heffen op de door haar die dag te organiseren kortebaan-draverij en het vuurwerk. Het vorig jaar had de vereniging een tekort van f 1600. Het bestuur is daarom voornemens voor bovenge noemde vermakelijkheden toegangs geld te heffen. B. en W. willen aan het verzoek voldoen en binnenkort aan de veror dening op de heffing van een belasting op de vermakelijkheden toevoegen een algemeen geldende vrijstelling voor de vermakelijkheden, welke door plaatselijke verenigingen ter bevorde ring van de feestviering door de be volking op nationale en plaatselijke feest- en herdenkingsdagen worden ondernomen. Waar dit niet vóór 8 October zal kunnen gebeuren, wordt voorgesteld ten laste van de dienst 1949 een sub sidie te verlenen, dat voorlopig op f 1000 wordt geschat. De aula op de Algemene Begraafplaats Omdat er dit jaar geen bouwvolume beschikbaar zou zijn, is op verzoek van Gedeputeerde Staten het besluit om f 42.250 voor de stichting van een aula beschikbaar te stellen, ingetrok ken. De Prov. directie van de wederop bouw en volkshuisvesting is thans in principe bereid voor de uitvoering van het werk goedkeuring te verlenen. In 1949 zou het bouwvolume nog be schikbaar gesteld worden, zodat het werk spoedig moet worden aanbe steed, aangezien het niet zeker is of in 1950 rijksgoedkeuring kan worden verleend. B. en W. stellen dus voor het inge trokken raadsbesluit opnieuw te ne men. Twee Alkmaarders reden Baffle of Arnhem-rif Twee Alkmaarders, de heren J. Bramsen en Butter, behoorden Zater dag tot de negentig van de honderd veertig motorrijders, die de zware Battle of Arnhem-rit uitreden. Het parcours, dat 215 km lang was, voer de ongeveer 140 km door zandterrei- nen. Er waren zeer vele moeilijkhe den. Zo moest men door een beekje rijden waarin nog een halve meter water stond. De heren Bramsen en Butter, die één minuut na elkaar startten, liepen beiden slechts elf strafpunten op. Een uitstekende prestatie! Zeer waarschijn lijk vallen de beide Alkmaarders in de prijzen. De heer Bramsen reed op een 500 c.c. Sarolea en de heer Butter op een 250 c.c. Jawa. Bij de voorlopige uitslagen heeft de Motorclub Veenendaal met tien straf punten de eerste teamprijs gewonnen P. Hasker uit Badhoevedorp werd met 12 strafpunten één bij de seniores tot en met 200 c.c. en W. van Katwijk uit Delft behaalde met één strafpunt de eerste prijs bij de seniores boven 200 c.c. DE A.R. EN Z.V. OP DE NA- BRASEM Tijdens de zeilwedstrijden op de Na- Brasem noteerden we enige Alkmaar- se successen. In de ochtendwedstrijd van de twaalfvoets-jollen-klasse werd J. Keijzer met zijn „piraat" eerste, ter wijl hij in de totaaluitslsg in deze klasse tweede werd met 39 punten achter mej H Krebbers met 40 pun ten. J. H. vd Stadt werd in de twaalf voets-jollenklasse derde in de middag wedstrijd met zijn „Met-an". geleiding, een klein ontsporinkje bui ten beschouwing gelaten. De décors van de firma Groothuizen waren zeer effectvol en verzorgd. In het belang van de volgende uit voering willen we nog even opmerken: „Wanneer U zingt, blijft doorspelen. Het is geen concert, U vertolkt een rol". Zo gaat „Odeon" weer met goede kansen de tweede uitvoering tegemoet. Wij kunnen met genoegen constateren dat de gebrachte bloemenhulde aan de directeur en de solisten gemeend en verdiend was. Gezien de reactie van het auditorium, zal ook de tweede uitvoering wel weer uitverkocht raken. M.s. Zilveren jubileum bij fa. Jacobse Als iemand vijfentwintig jaar in dienst is bij één firma, is dat een jubi leum dat niet onopgemerkt mag blij ven. Dit is de reden dat de deuren van de grossierderij Jacobse vanoch tend gesloten bleven en de directie, het personeel en verdere genodigden heden in het Gulden Vlies bijeen kwamen om de heer A. Oudhuis, die vandaag vijfentwintig jaar bij boven genoemde firma in dienst is, te hul digen. Namens de directie voerde als eer ste spreker de heer A. H. J. Jacobse het woord. Nadat deze de jubilaris en diens vrouw met dit zilveren jubileum gecomplimenteerd had, liet hij in ge dachten het verleden de revue passe ren. Vijfentwintig jaar geleden was de firma Jacobse nog een klein bedrijf, al was zij dan ook in het bezit van een van de eerste vrachtwagens in Alkmaar (een Benz.) De tijd ging voort en het bedrijf groeide. De jubilaris heeft de overgang gezien van een klein bedrijf naar een groot en hij heeft aan deze groei zijn beste krachten gegeven. Als iemand een kwart eeuw bij één patroon in dienst is, getuigt dat van een goede verstandhouding tussen de directie en de betrokken werknemer. De opgewektheid en het goede hu meur noemde spreker als een van de kenmerkendste karaktertrekken van de jubilaris, die hij een voorbeeld van plichtsbetrachting noemde. De heer Jacobse zeide te hopen dat de heer Oudhuis nog lang in dienst van de firma zou mogen blijven. Aan het eind van zijn rede overhandigde hij de jubilaris een geschenk onder couvert. Namens het personeel voerde hierna de heer F. van der Leek het woord. Deze wees in het bijzonder op de goe de samenwerking, die er altijd tussen het personeel geweest is. Spreker fe liciteerde de jubilaris van harte met deze buitengewone dag en zeide te ho pen, dat de goede samenwerking nog lang bestendigd zou mogen blijven. Ook de heer v. d. Leek bood namens het personeel een geschenk onder couvert aan. Tot slot dankte de heer Oudhuis voor de buitengewone hulde, die hem deze ochtend was bereid. Hij zeide te hopen dat hij gedurende de afgelopen vijfentwintig jaar zijn plicht ten volle gedaan had en zeide van mening te zijn dat een goede samenwerking tus sen patroon en werknemer voor bei den van groot belang is. Het was spre kers wens, dat het hem nog lang ge geven zou mogen zijn in goede ge zondheid zijn beste krachten in dienst van het bedrijf te stellen. Na deze speeches bleef het gezel schap nog geruime tijd in de feestelijk versierde tussenzaal van het Gufden Vlies bijeen. AANKOOP BOERDERIJ HELDERSEWEG B. en W. stellen de raad voor aan te kopen de boerderij met landerijen aan de Helderseweg, eigendom van de heer J. Borst, weiland, groot 5.50.00 h a en huis, schuur en weiland, groot 3.Z5.80 ha, tezamen 9.25.90 ha, voor de prijs van f 1,— per m2, dus in totaal voor f 92.590,— MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Vergeten Levens (18 jaar) Victoria Theater, 8 u.: Een vrouw werd verkocht (boven 14 jaar) Cinema Americain, 8 uur: Down Argentine Way (boven 14 jaar). Circus Mullens, Canadaplein, 8 uur: voorstelling Gulden Vlies, 8 uur: Pianoconcert Gerard Hengeveld. Hotel Centraal, 8 uur: Voordracht over spreekangst. DINSDAG Bioscopen als Maandag, aanvang 8 uur. Circus Mullens, 8 uur: Voorstelling Korenbeurs, 6 uur: Opening Landbouw tentoonstelling 1949. Verbetering in het spoorverkeer De aanleg van dubbel spoor op het traject HeerhugowaardAlkmaar laat enkele verbeteringen in de treinenloop toe. Zo zal de laatste avondtrein op Zon en feestdagen, Alkmaar vertrek 22.48 (wordt 22.47) naar Hoorn ingaande 2 October ook op werkdagen rijden en aansluiting geven naar Enkhuizen. Verdere veranderingen zijn niet van betekenis. Sommige treinen uit Am sterdam komen een minuut vroeger te Alkmaar binnen. De treinen naar Haarlem vertrekken niet meor om één minuut over het halve uur, maar pre cies op het halve uur. Vriendschapsfrein komt morgen De Intergeallieerde Vriendschaps- trein is niet op 26 en 27 maar op 27 en 28 September in Alkmaar te bezichti gen. JUBILEUM G. W. KLOOS R.K. vereniging „Goed Wonen" wil 75 huizen bouwen De R. K. woningbouwverenignig „Goed Wonen" heeft steun verzocht voor de bouw van 75 woningen op het terrein in de polders Overdie en Ach termeer in het verlengde van het Baan pad en de le Oosterstraat. Gebouwd zullen worden 6 beneden woningen met woon-, slaapkamer en keuken; 17 benedenwoningen met slaapkamers, badcel en keuken, 6 bo venwoningen met 2 slaapkamers keuken, 17 bovenwoningen met 4 slaap- kamers, badcel en keuken en 29 één, gezinswoningen met zitkamer, 3 slaap kamers, badcel en keuken. De kosten bedragen voor de grond f 123.750, de transportkosten f 1.298,85 en het renteverlies tijdens de bouw f 5.001,95, het rijkstoezicht f 130.15, de bouw f 740.201,42, totaal f 870.382,27. De grond is eigendom der gemeente, Een uniforme grondprijs bevordert een zelfde huurprijs voor de door de drie woningbouwverenigingen te bouwen woningen. De gemeente zal de bedragen uit eigen middelen moeten fourneren. Wel kan van het Rijk een bijdrage van 100% van het geraamde exploitatietekort verwacht worden. B. en W. stellen voor de gevraagde gelden te fourneren. Bliksem sloeg in naast Mullens' stallen Tijdens he korte, doch hevige onweer, dat zich Zaterdagavond boven onze stad ontlastte, is de bliksem ingeslagen op het Canadaplein, zonder schade aan te richten. Het hemelvuur trof de aarde op enkele centimeters afstand van de staltent van het circus Mullens, waarin de paarden zijn ondergebracht. Een der stal knechts was bezig een stuk losgewaaid zeil op nieuw te bevestigen, nadat de voorstelling ge ëindigd was en het publiek zich had verspreid. Naar wij vernamen zal de heer G. J Plotseling werd de man verblind door een fel 1 lil W. Kloos, boekhouder bij de Keurings dienst van Waren alhier, Zaterdag 1 October a.s. de dag herdenken, waarop hij 25 jaar ge1 len in gemeentedienst trad. De huldiging heeft om 10.30 plaatsin het gebouw van de Keuringsdienst. Des middags tussen 14.30 en 17.00 uur bestaat er gelegenheid tot feliciteren in het verenigingsgebouw van de Vrijz. Hervormden, Heul 3 te Alkmaar. lichtschijnsel en voelde hij een stekende pijn aan zijn vinger. Met een flinke schroeiwond aan zijn hand vluchtte de stalknecht naar bin nen. Gelukkig heeft hij geen verdere nadelige gevolgen ondervonden. En ook de stallen ble- en gespaard. SCHEIDSRECHTERS-CURSUS Zij, die alsnog aan de scheidsrechters-cursus willen deelnemen, kunnen zich morgen avond 8 uur opgeven in het „Wapen van Haarlem", Nieuwesloot te Alkmaar. De reclame, die door circusmensen wordt verspreid in de stad, waar zij voorstellingen geven, wemelt als regel van de superlatieven. De beste rijders, de wildste dieren, de handigste jong leurs, de fenomenaalste trapèzewerkers, de beroemdste clowns. En telkens, als men de affiches leest, denkt men: Nu ja, dat zeggen ze nu wel, maar zou het zo'n vaart lopen? Het circus Mullens, dat Zaterdagavond op het Canadap.ein zijn openingsvoorstelling gaf, vormt op die regel geen uitzondering. Ook daar is alles, afgaand op de reclame althans het beste, het mooiste, het wonderbaar lijkst. En toch moet men toegeven, als men een voorstelling heeft bijgewoond, dat de professionele overdrijving hier niet al te dik opligt, en dat, wat Mul lens presenteert, de vergelijking met andere programma's glansrijk kan door staan. Zeker, er zijn grotere ondernemingen in onze stad op bezoek geweest met Hollandse of buitenlandse namen en 'n roem, die hen vooruitreisde. Maar één ding brengt het cirsus Mullens ons, wat de anderen missen. Dit circuspro gramma, af tot in de kleinste onderde len, is door en door Nederlands, al schitteren dan op het programma de namen van enkele sterren, die van bui tenlandse origine zijn. Maar zonder hen Zoals wij reeds meldden, is Vrijdag avond ten stadhuize de winkelweek of ficieel door de burgemeester geopend. Het is d,e vierde maal, dat deze te Alkmaar wordt gehouden en zij dankt haar ontstaan hoofdzakelijk aan het initiatief van de zogenaamde Contact commissie voor de Middenstand onder leiding van haar actieve voorzitter de heer C. W. Keysper. Winkelweken demonstreren de eens gezindheid van de middenstanders, die in het verleden onderling zo ver deeld waren, dat het grote moeite kostte hen tot gezamenlijke actie te be wegen. Daarin is gelukkig in de laatste jaren een grote verandering ten goede geko men. Zeer vele middenstanders heb ben begrepen, dat zij niet allereerst concurrenten zijn, die eikaars hande lingen met een zekere argwaan moeten bekijken, maar dat zij als vakgroep grote gemeenschappelijke belangen hebben waarvoor gezamenlijk optreden noodzakelijk is geworden. Zo hebben de middenstanders zich in diverse organisaties verenigd en deze besloten veelal weer tot samenwerking, waardoor de winkeliers in de laatste jaren in groepsverband herhaaldelijk op de voorgrond zijn getreden. Dat zij begrepen hebben dat dit al leen maar bevorderlijk voor aller wel vaart kon zijn, bewijst o.a. het houden van winkelweken. De Alkmaarse win kelweek wordt thans, zoals gezegd, voor de vierde maal gehouden en er is alle reden te verwachten dat zij een jaarlijks terugkerende gebeurtenis zal worden. Dat is het beste bewijs, dat zij ook in financieel opzicht voldaan heeft en de contact-commissie ziet haar ini tiatief dan ook met een goede uitslag bekroond. Dergelijke winkelweken heb' ben ook nog een andere betekenis dan het voordeel brengen aan de midden stand. Het is een oude, maar nog altijd zeer juiste vergelijking, dat de midden' stand de kurk is waarop de gemeente in financieel opzicht moet drijven. Als het de middenstand goed gaat, gaat het ook de gemeente goed en juist voor Alkmaar is dit van zeer grote be tekenis. liiHniiiniiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiHiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiinii^ U KUNT 4 minuten gratis treinbestuurder en sein huiswachter zijn, wan neer U de N.S. Test maquette bezoekt. Geopend tot en met Zaterdag 1 Oct. a.s. op werkdagen van 10-12 uur en van 2-6 uur Geen deelneming voor kinderen beneden 14 jaar iiiiiiiiiiHuiiiiiiiiiuiiiiiimiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiHiMiir kan geen enkel circus leven en dus ook dat van Jos Mullens niet. Het publiek, dat gerijd zat op ban ken en stoelen rond de hel verlichte piste en dat de tent tot op de hoogste rangen vulde, heeft ondubbelzinnig blijk gegeven van instemming met het gebodene. Het applaus deed de holle ruimte van het chapiteaü vaak dave ren en de lach schalde door de tent, dat het een aard had. Het leeuwendeel van het programma vormen natuurlijk de prachtige paar den, voorgeleid door de jonge genera tie Mullens, José, Willie en Henri, met gratie, met durf, met bravour. Hun op treden moet voor de vele paardenlief hebbers, die uit wijde omtrek waren gekomen, een evenement zijn geweest. Otto Schuman, hogeschoolrijder van klassieke naam vult het drietal aan en Mausi, het grijze paard werd de lieve ling van het publiek, vooral toen bleek dat Mausi zelfs de Samba kon dansen, Grote bewondering oogstte ook de zwarte Friese hengst „Bento". En wat maakt, behalve de paarden, de grote aantrekkelijkheid van een cir cusprogramma uit? Wat anders dan de clowns, die met hun grappen en grol len erin slagen, van volwassenen kinde ren te maken? De drie Babusio's zijn ware koningen uit het rijk der vrolijk heid. Wij zagen de Babusio's reeds eer der, doch tal van originele vondsten en een grote variatie van costuums maak ten het nummer opnieuw de moeite van het aankijken ten volle waard. Koste lijke knapen, die Babusio's! En van hun vaardigheid op klarinet, saxofoon of trompet zullen ze U versteld doen staan. Daar waren de Roselli's, evolu ties op het strakgespannen koord, met een adembenemende apotheose, daar waren ook Les 2 Brieux, luchtacroba ten, vol moed en kracht. Een nummer, dat zeer de aandacht trekt. Jefferson, de man, die gestoken in lederen cow- boy-kleding, vijf leeuwen aan U voor stelt, werkt met deze grote roofdieren met het grootste gemak. Jefferson houdt van de zgn. „wilde dressuurstijl", die veel vergt van de zenuwen van het publiek. Maar die het nummer tot het sensationeelste maken, dat wij in lange tijd zage... Daar waren ook Jose phine en Jean, de jongste circuskinde- rer van het continent. Wat die twee wel heel jeugdige kleinen presteerden grenst aan het wonderbaarlijke. Even wel, wij hebben iets tegen de leeftijd, iets onbestemds, iets, dat zich niet on der woorden laat brengen. Wat overi gens niet wegneemt, dat Josephine en Jean een storm van applaus ontketen den. Nu hebben wij één naam niet ge noemd. De naam van de man, die een gang naar circus Mullens alleen al waard is, de naam van Charlie 'Wyma, de jongleur en balanceur. Wyma werkt nog slechts kort bij deze onderneming, doch zijn faam zal voorgoed gevestigd zijn. Er zijn vele jongleurs. Goede en minder goede en slechte. Maar er is maar één Charlie Wyma. Hij stelt alle broeders in het vak verre in de scha duw. Wat hij presteert met karaffen, borden en kopjes-en-schoteltjes is zo ongelooflijk, dat men het gezien moet hebben, om zich een indruk te kunnen vormen. Het valt te betreuren, dat het nog altijd niet mogelijk is, op Zondagmid dag matinée's te geven. Want ook voor kinderen is dit programma zeker de moeite waard. Men zal zijn kroost ech ter naar de avondvoorstelling moeten meenemen. Dat men dit dan ook niet vergete! Nieuwe hoofdinspecteur van politie benoemd In de vacature, ontstaan door de benoeming van de heer W.' C. Rijpma tot hoofdinspecteur van politie te Rot terdam, waarvan wjj eerder melding maakten, is benoemd de heer C. Pijl, laatstelijk hoofdinspecteur van politie, chef der PRA te Dordrecht. Jongetje viel in het Kanaal Zaterdagmiddag geraakte het vijf jarige zoontje van de familie Pander spelenderwijs bij het Victoriepark in het Noordhollands kanaal. Het ongeval werd vanaf de Friese brug opgemerkt. Het knaapje dreef midden in het ka naal en alleen zijp rug kwam boven de oppervlakte van het water. Terwijl een militair zich van zijn kleren ont deed, om het jongetje op het droge te brengen, sprong de negentien-jarige Tini van Latum in het kanaal en bracht de drenkeling aan de wal. Na doktersbehandeling kon het knaapje naar huis worden gebracht, zonder dat hij het bewustzijn had verloren. Hulde voor de kranige redster! KINDEREN MAAKTEN UITSTAPJES De buurtvereniging „Roliea" heeft Zondag met de kinderen van Ropjes- kuil, Liefdelaan, Egelenburgerlaan en Akerslaan een uitstapje gemaakt naar Valkeveen. Het was een prettige dag, waarvoor het organiserende bestuur zeker veel dank toekomt. V.V.V. zou een openlucht- concert geven De r.k. gemengde zangvereniging „Nieuw Leven" zou onder auspiciën van de WV gistermiddag een concert geven in de muzieknis. Velen waren aanwezig om naar dit concert op deze prachtige nazomermiddag te luisteren. Maar zij kwamen bedrogen uit. De mu zieknis was en bleef gesloten. Wat was het geval? De secretaris van VVV, de heer Avis Sr., had vergeten de mu- zieknis-sleutel af te geven, terwijl hij met vacantie is gegaan. De piano, voor het concert bestemd, stond reeds vóór de nis, terwijl de zangers en zangeres sen alle aanwezig waren. Men heeft nog getracht een sleutel te bemachti gen, doch dit is niet gelukt. Aan de muzieknis die vol met stenen en andere onhebbelijkheden lag was verder niets gedaan, zodat men be sloot het concert geen doorgang te la ten hebben. Dat was jammer, temeer ook voor de vele aanwezigen, die naar de muzieknis waren gekomen om de populaire zangvereniging te beluiste ren. De VW maakte hier een slechte beurt. PLATTELANDSVROUWEN Het in de afdelingsvergadering van de Bond van Plattelandsvrouwen uit gebrachte financiële verslag betrof het gehouden uitstapje per autobus. De vergadering verwierp het voorstel tot verhoging van de abonnementsprijs van het maandblad, doch aanvaardde een voorstel om het aantal verschijn data uit te breiden. Door de afdeling zal een smockcursus worden gehouden. CURSUS VAN DE HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW De afdeling Koedijk van de Hol landse Mij. van Landbouw heeft het voornemen een cursus in motor- en werktuigkunde te organiseren. Eert pracht etaleren wij in onze zaak. Dit fraaie staaltje van Ned. Meubelkunst wordt tegen spe ciale winkeiweekprijs verkocht. VERDRONKENOORD 46, VRIJ ENTREE. Op ceremoniële wijze zal burg, meester G. Ritmeester Zaterdag t J beschermheerschap van de Helden I Brandweervereniging aanvaarden Te Beverwijk is een zakenmj-l tot ƒ100 boete en één maand voot.l waardelijk veroordeeld wegens clan, I destien gebruik van lichtgas. Boven! f dien kwam het Gasbedrijf met ee» I navordering van ƒ227. Ged. St hebben aan de Prov. Staten voorge, I steld, de Nederl. Jeugdherbergcentra, le in het genot te stellen van een renteloze lening van 20.000 voor het volledig doen herstellen van de in jeugdherberg „Koningsbosch" te Bak. kum aangerichte bezettingsschade n De drie firmanten van een Velsenst meubelfabriek zijn elk wegens prijs, opdrijving veroordeeld tot ƒ2100 boete. In Zaandam woedden twee bran, den. In het pand „De Vrede" ver brandde een z.g. kaar met zes ton I tarwe en in de Stationstraat is it bovenverdieping der woning van 4, heer K. Sipma, referendaris ter ge. meente-secretarie, nagenoeg geheel uitgebrand. n In Augustus zijn ruim 105.000 auto's het pontveer over Hembrug gepasseerd, zijnde 18.0... meer dan in dezelfde maand van 1948.1 De ponten te Ve'sen vervoerden Irl Augustus „maar" 14.000 wagens! meer dan in de corresponderende! maand. Onverwachte actie Zaterdagmiddag werd onverwacht in Broek op Langendijk gedemonstreerd met een geluidsauto van de Evange lisatie der Geref. en Chr. Kerk. Deze auto is een nieuwe aanwinst voor het Evangelisatie-werk en zal in geheel Noord-Holland en de Wieringermeer de straatprediking dienen. Bij de de monstratie sprak ds. Henutra een kort woord over „Doelloosheid van het le ven". De belangstelling van de zijde van het publiek was niet bijzonder groot. Kermis aan de Luizeknip Zondag is de laatste Langedijker kermis begonnen en wel de kermis op de Luizenknip. Voor de Langedijkers van de oude stempel is dat een gebeur tenis, welke zij niet willen missen. De ondernemers zullen wel in de hoop verkeren, dat de meerderheid deze tra- ditle ook dit jaar weer zullen hand haven. BEROEPEN De heer R. Kaptein» candidaat te St. Pan- cras heeft het beroep naar de Herv. Gem. al hier aangenomen. Marktberichten W ARMENHUIZEN, 26 Sept. 1949. 12.650 kg aardappelen: eigenheimers f 6.40f 7.40, bintjes f 8.30, Bevelanders f 6.10f 6.60. 4900 kg rode kool f 5.50 f 5.60, 1250 kg gele kool f 5, 22300 kg witte kool f 6. 5900 kg uien f 12.10— f 12.80, 2130 kg slabonen f 38f 44, 750 kg bieten II f 4. NOORDERMARKTBOND, 26 Sept. - 2000 kg Aardappelen: Blauwe Eigenheimer» 8,10 en Bevelanders 6,40-6,50; 7500 kg Peen; II 7,60-8 en III 6,30-6.50; 13.000 kg Uien 12,30-13,30, drielingen 12,30-12,60 en nep 12,50-12,60; 36.000 kg Uien 6-6,30; 4300 kg Slabonen 34—48 en afw. 20-36. Oefenwedstrijd op tennis park „De Molenkrocht" Een klein aantal leden van het ten nispark „De Molenkrocht" heeft een I team gevormd met het doel om in 1950 aan de competitie te gaan deelnemen, te beginnen met de vierde klasse. De derde-klas club „Castricum" werd uitgenodigd tot het spelen van een test-wedstrijd, welke gisteren plaats vond op de banen van het tennispark I „De Molenkrocht" aan de Kruisweg. I De Bergenaren moesten hun sterkste speler, n.l. de heer D. Mosk, helaas missen. Dat dt einduitslag desondanks 8-4 in het voordeel van het team „De Molenkrocht" luidde (buiten de in de competitie gebruikelijke acht partijen werden er nog vier extra gespeeld, om dat het hier een oefenwedstrijd betrof) mag veelbelovend genoemd worden. Hoe er gespeeld werd Mooi spel viel te bewonderen in de partij dr. LugtenDe With, door eerst genoemde gewonnen met 4-6, 6-1, 6-4. De partij M. LauJ. Martens ein digde in een drie-sets overwinning voor Martens, die in de tweede set reeds op match point had gestaan. Jammer dat de service van de heer Lau in verhouding tot zijn overig spelpeil nog te zwak is. De uitslag was hier 7-5, 5-7, 8-6. Eén van de mooiste partijen! In het dames enkelspel speelde me vrouw Boonen ongekend vast. Zij ver sloeg mevr. Ten Tuynte in een span nende match met 6-1, 3-6, 7-5. Boeiend spel gaven voorts te zien mevr. en dr. Lugten tegen mej. Kieft en J. Martens. De Castricummers won nen met 5-7, 6-3, 6 -4. De herendubbelpartij dr. Lugten en M. Lau tegen J. Martens en De With werd een Bergense overwinning. De Bergenaren speelden aanvankelijk wat stroef, maar kwamen er steeds beter in. Dr. Lugten weerde zich goed aan het net. Het werd 3-6, 6-3, 6-2. De uitslagen Hieronder volgen de uitslagen van de gespeelde partijen: D.E.: Mevr. Boonen sl. mevr. Ten Tuynte 6-1, 3-6, 7-5. Mevr. Lugten sl. mej. Kit»;t 6-4, 6-2. Mej. A. de Haan sl. mej. Steilberg 6-3, 6-1. D.D.: Mevr. Boonen en mej. T. Win der verl. van mevr. Ten Tuynte en mej. Blommaert 1-6,2-6. G.D.: Mevr. en dr. Lugten verl. van mej. Kleft en J. Martens 7-5, 3-6, 4-6; mej. A. de Haan en C. W. Boonen verl. van mej. -Blommaert en De With 3-6, 2-6; mevr. Boonen en M. Lau sl. mej. Steilberg en Van Keeken 6-0, 6-1. H.E.: Dr. Lugten sl. De With 4-6,6-1, 6-4; M. Lau verl. van J. Martens 5-7, 7-5, 6-8; B. Verolme sl. Ten Tuynte 6-1,6-0. H.D.: Dr. Lugten en M. Lau 'sl. J. Martens en De With 3-6, 6-3, 6-2; B. Verolme en C. W. Boonen sl. Van Kee ken en Ten Tuynte 6-2, 6-1. KORFBAL Het is de korfbalver. S.K.V. gelukt tegen het sterke Roda li-twaalftal de eerste twee punten in deze competitie te veroveren. Met niet minder dan 70 werd gewonnen. Voor de rust zo wel als hierna had S.K.V. een groot veldoverwicht. Al heel spoedig na het begin van de wedstrijd gelukte het aan I N. Muntjewerff de korf van Roda tweemaal te doorboren. Ook Nel van Leyen en J. Schotsman I scoorden, zodat de rust met 40 in ging. Na de rust trachtte Roda een of fensief in te zetten, hetgeen niet ge lukte. Een prachtige safe van J. van Leyen bracht de stand op 5—0. Hard nekkig verzette Roda zich tegen deze nederlaag. Nogmaals scoorde J. van Leyen, waarna de heer N. Muntjewerff er van uit het middenvak 70 van maakte. Een pracht prestatie. De SKV- adsp. a speelden 2 wedstrijden en wel tegen Roda B-adsp„ welke werd ver loren met 45. Na de wedstrijd van het eerste twaalftal speelden zij tegen Roda C- adsp. en wonnen met 10. DS. D. VAN DER MOST VAN SPIJK OVERLEDEN Te Assen is in de ouderdom van 66 jaar ds. D. van der Most van Spijk, em. ppredikant der Ned. Herv. Kerk, overleden, die ook de gemeenten te Oost- en West-Graftdijk en De RijP heeft gediend. rpOEN IK HEM KWAM dageljjks karweitjes, hi schilde wel héél sterk van Toen een lederen cowboy-< overall, zoals de werklieden in ©en grote fabriek. En h ook geen enkele aanleiding niet, dat die man Michel v daarom zal Ik nog een stap Jefferson, en de dieren, di< konijnen, maar leeuwen, w (Jefferson) van Been is 1« lens, dat thans onze provk mensen, die je niet iedere d DAAR STAAT HIJ DAN zijn dieren. Hij heeft niet! martiale figuur, die des av- het geschetter van de fanf het felle licht der schijn- piste betreedt. Alleen in ogen in de donkere Zuidi gloeit iets van de onverzi die deze man moet kenmer hem in staat stelt, zijn ge5 roep uit te oefenen. Als hij son de kooi binnentreedt ei wen stormen achter hem as klaphek, dan zit u voor een ijzeren traliehek. Maar Jeff geen haag van tralies. Hij h zijn witte zweepje en de l ogen. Daarop dient hij zici ten. Als vanzelf dringt da naar voren, hoe hij dit w stand brengt. Een vraag, leek zich stelt. „La patience vient boi zegt Michel van Been. „Gi wint alles. Heus, de verhal vreselijke folteringen die moeten doorstaan, zijn uit 1 bii de dressuur van roofdie zich. nieuwe ideeën een overd. Ieder verstandig me: begrijpen, dat men met kw deze dieren niets kan ber monsieur, geduld en liefd dier. Zonder deze twee t niets." Geduld en „Als ik mijn leeuwen k meestal een jaar of twee exemplaren die u hier zi< gevangen, dus niet in gei geboren. Daarmee is het werken. Als ik mijn leeuw vertroetel ik ze, zoveel ik gen meer te eten, dan ze en dan gaan ze heel langza verzorger wennen. Maar ee dag, dat ik wil proberen, doende vertrouwen bij de staat en dan.wel, dan hen in de kcei. En daar als ieder ander mens, al voor nodig. Maar dan pas met welke dieren ik overv nen en met welke ik m resultaten zal hebben. Et nu eenmaal geen aap. En leert hij niet graag kuns nog dien ik zonder ophou hoede te zijn voor twee uit mijn groep. Zo praat hij verder, terw wen rusteloos op hun v( Een beweging van zijn har uitroep houdt hen in bedr Frasquita, terug!" „Frasi leeuw, die op Jeffersons een strak gespannen touw trots, die uit Van Beens als hij over deze stunt p: zins begrijpelijk. Want 1 het een dompteur gelukt lijks tot stand te brengen MICHEL VAN BEEN minst een gemakkelijk vaillcr, toujours travaillei comme un clieval" zegt 1 ken als een paard. Maar a maakte hem vertrouwd vaarliike vak, waaraan jongsaf gewend Is. Zijn dompteur, zijn grootvader zijn overgrootvader reisdi de dieren. (Van onze agrarische m Door het dagelijks bestuur werden zes stieren preferent tweede klasse, waaronder twee Het zijn de stieren Cupido vi Dina Lindberghs Adema. Uit de betreffende rapport! het volgende: Cupido van de Waard. De stier werd op 23 Febm bij R. L. Waiboer te Anna éénjarige verkocht aan P. Kist Beemster. In het voorjaar vai wegens kwaadwilligheid, geslai De Cupido-dochters vormei uniforme groep melkrijke koe Bij het onderzoek, dat plaa 1949, werden 50 dochters be over 13 verschillende bedrijve Het gemiddelde vetgehalte bedraagt 3.93% vet; dat van 3.66%. Alzo een uitstekende Dina Lindberghs Adema. Dina Lindberghs Adema 1943 geboren bij Gebr. Ruyte Ooster-Blokker, waar hij nog staat. Tot dusverre werden van 1 boek geregistreerd 278 vr< mannelijke afstammelingen. Het onderzoek op de af plaats op 21 en 22 Juli daarbij bezichtigd 115 diei 31 verschillende bedrijven. De dochters van Dina vormen in doorsnee een gro redi e en sterk gebouwde di adel vertonen en goede ui bezitten. Fet gemiddeld vetgehalte v dochters bedraagt 3.97%, di behorende moeders 3.98%. Dina Lindberghs Adema in gemidd^d vetgehalte nageni

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2