AKKERTJE mee! Stad at Omgeving. Land- en Tuinbouwtentoonstelling trekt duizenden belangstellenden AGENDA Wegen en bebouwing in onze stad Bekroningen Veetentoonstelling Winkelweek Zang aan onze opleidingsscholen Het staat in de sterren DE N.S. BIJ VAN MARSDIEP TOT IJ De dame werd g De Alkmaars kamermuziekverei Prachtig zomerweer begunstigde heden de grote Alkmaarse landbouw- dag, die uit stad en streek duizenden bezoekers trekt, die zich voor onze landbouwproducten en voornamelijk voor het prachtige Noordhollandse vee interesseren. Overal ziet men glundere gezichten en overal staat men in dichte drommen voor de hokken waarin het vee is ondergebracht en de „deskundigen" komen tijd te kort om over dat alles hun grote bewondering uit te spreken. De officiële opening Onder grote belangstelling had in café Marktzieht hedenochtend de ope ning van de Land- en Tuinbouwten toonstelling plaats. Onder de vele ge nodigden merkten wij onder andere op i mr. dr. J. H. Wytema, burgemeester M. Niele, burgemeester W. S. Kalf, burgemeester W. J. Driessen, burge meester Bakker, burgemeester Schel haas, burgemeester C. F. Smeets en burgemeester Schelllnger. Van het gemeentebestuur van Alkmaar waren voorts aanwezig de heren G. v. Slin gerland en M. Coerts. Verder merkten wij op de heren E. Mak, ir. H. Knol, J. Dreeuws, mr. R. Veendorp, D. J. Scheffel, C. W. Keysper, A. de Veer, W. Voorthuysen en ir. Van Oyen. Omstreeks negen uur opende de heer J. Borst met een hartelijk wel komstwoord tot alle genodigden de vergadering. De heer Borst wees er op, dat deze land- en tuinbouwtentoon stelling het volgend jaar reeds haar vijl7arig bestaan viert. De afgelopen jaren hebben de tentoonstellingen een grote vlucht genomen en het ziet er naar uit, dat de Korenbeurs te klein wordt. Ook de inzendingen van land bouwmachines en werktuigen neemt met het jaar toe. „Alles bij elkaar ge nomen zijn %ve best tevreden", aldus de heer Borst. Hierna voerde Alkmaars burge meester, mr. dr. H. J. Wytema, het woord. De heer Wytema wees er in zijn toespraak op, dat deze tentoon stelling zich een vaste plaats in het maatschappelijk leven van Alkmaar heeft weten te verwerven. De dank, die de heer Borst het gemeentebe stuur voor haar medewerking bracht, achtte spreker eigenlijk overbodig, daar het de plicht van de gemeente is haar gehele apparaat in te schakelen voor het doen slagen van deze ten toonstelling. Ook de medewerking van de Alkmaarse middenstand achtte bur gemeester Wytema zeer belangrijk, daar de vreemdelingen op deze wijze een indruk krijgen van Alkmaar als verzorginscentrum. „Door de bouw van de stad is het moeilijk een goed georganiseerd ten toonstelling- en marktwezen die ac commodatie te bieden die het nodig heeft", aldus burgemeester Wytema. Om hierin verbetering te brengen zal Vrijdag in de gemeenteraad een voor stel aan de orde komen om een com missie in hef leven te roepen die een grondige studie zal maken van de hoedanigheden van de toegangswegen, tot de markt waardoor, naar men hoopt, het tentoonstelling- en markt wezen een grote vlucht zal kunnen nemen. Natuurlijk zal de schoonheid van de stad ongerept gelaten worden. De problemen zijn waard grondig, met kennis van zaken en liefde voor de stad te worden opgelost. Spreker zeide verheugd te zijn dat er dit jaar een topinzending van het schapenstamboek is. Voor zover er nog hogere toppen te bereiken zijn, zeide spreker te hopen dat deze ook bereikt zullen worden. Hierna verklaarde bur gemeester Wytema de tentoonstelling voor geopend. De heer E. D. Govers, wees er in een korte toespraak op dat voor het eerst na drie en twintig jaar weer uitvoer van schapenvlees naar Enge land mogelijk is. Spreker drong er op aan dat men grote aandacht zal beste den aan de kwaliteit van het vlees. De heer Govers sprak de wens uit dat de dag in het teken van de kwaliteit van het schaap zou staan. De tentoonstelling in de Korenbeurs De Korenbeurs biedt als van ouds weer een gezellige aanblik. Daar zijn niet alleen het kleinvee, de kippen en konijnen, in bonte verschei denheid, maar ook de vele stands van Alkmaarders en zakenmensen uit de omgeving, die het geheel een fleurig aanzien geven. Groenten en fruit worden er gede monstreerd door de Alkmaarse Export veiling, die een zeer fraaie stand heeft waarin alles wordt gedemonstreerd wat hier gewoonlijk wordt verhandeld en de N.F.O. Nederlandse Fruitcentrale biedt eveneens een fraaie collectie. Bloemen en planten zijn er van de heer J. Bakker uit Wognum en van de heer Anth. Boersen, land- en tuinbouwpro ducten van de firma Zaadnoordijk, w.o een kunstig bewerkt „schilderij" geheel van zaden vervaardigd van de L.TB. en van de Tuinbouwschool. Ais van ouds is de heer Lind weer aanwezig met een keurige collectie lederwerk, de heer Klitsie demonstreert diverse soorten parketvloeren, de heer Vroegop uit Sint Pancras vertoont di verse lederwaren, de firma's Stoel en De Wild hebben aardige stands met bouwmaterialen, waaronder voorname lijk draineerbuizen. Evenals vorig jaar toont de Ned Gezondheidsdienst wat goed en niet goed voor het vee is, de heer Haytema heeft zich weer gespecialiseerd in Friese jodenkoeken en -kruidkoeken, de heer Ter Burg heeft een fraaie stand van boeken speciaal op land bouwgebied en de heer Daatselaar brengt een keur van honden- en hen gelsportartikelen. Huishoudelijke artikelen zijn er van de heer Fernhout en een zeer fraaie stand geeft aan v:at de heer Van Weert op het gebied van de mandemakerij kan fabriceren. Een kuiperij met wasmachines in werking demon streert de heer Bakker, de Erha Service geeft attracties op het gebied van vulpennen, de heer Plomp biedt een keur van fietsen en er is een bijzonder fraaie stand van de heer Tros, die laat zien wat er op het gebied van woning inrichting gepresenteerd kan worden o.a. een zeer practisch opklapbed. Natuurlijk ontbreekt ditmaal ook de heer Kaal niet met een grote sortering radiotoestellen, de heer De Jong toont zijn collectie naaimachines, de heer Heuseveldt geeft een keur van huis houdelijke artikelen, de Mica een fraaie stand met zuivelartikelen, de heer Kweldam uit Heiloo komt weer met bontwerken en de firma Wijnberg uit Zaandam laat een grote collectie Per zische olieën bewonderen. Dat zijn de stands, maar daarnaast en daar gaat het in hoofdzaak om zijn er de kippen en konijnen. Wie ze aandachtig beziet zal tot de verrassende ontdekking komen, dat er vele soorten zijn, die hij nog nooit eerder gezien heeft. Men zegt wel eens, dat een ko nijn een konijn en een kip of haan een hoender is, maar men zal er versteld van staan hoezeer dit zogenaamde kleinvee nog in uiterlijk en grootte kan verschillen. Over 't geheel in de Korenbeurs weer een interessante expositie waarvan dui zenden met belangstelling kennis zullen nemen. Een extra woord van lof mag nog gebracht worden aan de Ver. Kleur en Zang, afd. Alkmaar, die voor een kooi met fraaie siervogeltjes had ge zorgd, een fleurige en kleurige attrac tie, die de algemene aandacht heeft getrokken. Bekroningen. Voor de stands werden de volgende prijzen toegekend. Een eerste prijs aan de heer J. Bakker, aan de Alkmaarse Exportveiling, aan de firma Zaadnoor dijk, aan de heer Van Weert, de heer Tros, Gebr. Kaal, de firma Heuseveldt en De Mica. Tweede prijzen aan de N.P.O. Ned. Fruitcentrale, Ter Burg, v. Daatselaar, Fernhout, Stoel, Bakker (Dijk) en Lind. Een derde prijs aan de Vulpen Service en de heer De Jong. Eervolle vermeldingen aan de heer Ant. Boersen, de Tuinbouwschool te Alkmaar, de heren Klitsie, Vroegop, De Ned. Gezondheidsdienst, de heer Haytema en de heer Wijnberg uit Zaandam. De prijzen voor kippen en konijnen melden wij morgen. Het mooiste vee in Noord-Holland Wie een vluchtige tocht maakte langs de zeer uitgebreide veeëxposities op 't Waagplein, de Nieuwesloot en het Hof plein kon onmiddellijk tot de conclusie komen, dat onze Noordhollandse vee fokkers weer met prima materiaal voor de dag kwamen op deze grote jaarlijkse show in Alkmaar. Elke fokker kwam vanzelfsprekend met het puikje van zijn stapel. Onder de kenners kon men dan ook menige loffelijke opmerking horen maken. De inzending schapen en rammen, die geheel het Waagplein en een deel van de Marktstraat vulde, was zeer aanzienlijk. Vooral de prachtige ram men vielen op. De kampioenram geb 1948 werd het dier F 5098 van de fok ker eigenaar J. P. Schipper te Abbe- kerk. Reserve-kampioen werd F 5012 geb. 1947, fokker eigenaar G. C. Kik kert, de Westen Texel. Zeer groot was de inzending ramlammeren (drietallen) van een vader geb. in 1949, waarbij de inzendingen 114 van Gebr. Ruyter te Ooster-Blokker „en 115 van de wed. D Ruytej te Nibbixwoud ver boven alles uitstaken. In de Marktstraat trok vooral de in zending vette koeien de aandacht. Er waren enkele zeer zware dieren onder, die ook hier weer demonstreerden, wat er bij een juiste methode te bereiken valt. Op de Nieuwe Sloot had de uit gebreide inzending geiten en bokken behalve van eigenaars en fokkers veel belangstelling van de jeugd, die aan moeders hand een bezoekje kwam brengen. Die belangstelling van de leek ging ook uit naar de hokken met zeug en biggen. Het tevreden geknor van de voedende zeugen op het Hofplein werd overstemd door de vrolijke klanken, die de altijd aanwezige Volendammer muzikanten uit hun instrumenten to verden. In de grote ring op het Hof plein deed de jury van de dekberen zijn werk. Ook hier waren diverse uit stekende exemplaren te bewonderen De paarden hadden ditmaal het Doe- lenveld toegewezen gekregen, terwijl de rest van de Nieuwe Sloot ingeno men werd door de afdeling mechani sche landbouwwerktuigen. waarbij vooral inzendingen als regenkanons en electrische melkers veel belangstelling kregen. Motoren, rijwielen, landbouw- wagens en rieten meubelen wisselden hier het beeld af. Wij gaven hier slechts een vluchtig overzicht, doch menen wel een indruk te hebben gegeven van het zeer vele. dat deze September Veetentoonstelling ook dit jaar weer heeft geboden. Hot was leerzaam, boeiend en meer dan de moeite waard. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Ver geten levens (18 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Een vrouw werd ver kocht (boven 14 jaar); Cinema Ameri- cain, 2.30 en 8 uur: Down Argentine Way (boven 14 jaar). Korenbeurs: Landbouwtentoonstelling. Laat: Lap- penmarkt. Hotel Centrum, 8 uur: Dansen. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Geen matinée Winkelweek is weer begonnen En ge weet wat dit beduidt. Niemand is meer thuis te houden, Ieder trekt er nu op uit. Voor de etalageramen Drommen oud en jong tezamen, Hoog en laag uit stad en land, Want 't is feest voor koning klant. Ook de zo traditionele Landbouwdag diende zich aan. 't Beste dat de bodem voortbrengt Kon je heden gadeslaan. 'I Mooiste vee kon je aanschouwen, 't Beste graan dat ze verbouwen. Daarom, wie ge wezen mag, Allen naar de Landbouwdag. Maar het aller, allernieuwste Dat de stad u heden biedt, Is de lappenmarkt wel lezer. Ha, dat is een blij verschiet. Wat zal dat een vreugde geven, Wat gekakel, welk een leven, Als die dames door elkaar Zich verdringen, reken maar! Vader pas op je contanten, Ma gaat naar de lappenmarkt. Zelfs de allerlaatste centen Worden bij elkaar geharkt. Want er ligt zo'n leuk velourtje, En zo'n beeldig pompadourtje, (Slechts een habbekrats per el..) Nou, enfin, u snapt me wel. Winkelweek is weer begonnen, Landbouwdag kwam weer in 't land. Stedeling en plattelander Reikten hier elkaar de hand. 'k Hoop dat men niet hoeft te klagen En de opzet moge slagen, En dat pluvius vooral Om goedgunstig wezen zal. JABSON De Lappenmarkt' Wie de markten in Zwolle, in Maas tricht of Middelburg kent en wie om dichter bij huis te blijven wel eens op het Waterlooplein is geweest, weet welk een gezellige drukte een kraampjesmarkt kan bieden. Ter gelegenheid van de hier voor het eerst gehouden Lappenmarkt stonden er heden enkele honderden op de Laat en de winkeliers, die daarin blijkbaar geen concurrentie zien, hadden de vlag gen uitgestoken als bewijs, dat zij deze nieuwe attractie van harte welkom he ten. Waar het volk is daar is de nering en wanneer er duizenden en duizenden langs de kraampjes gaan valt er wel licht ook wat voor de Laatwinkelier te verdienen. Allereerst was deze markt natuurlijk interessant voor de kooplustige da mes, want op het gebied van textiel viel er heel wat te bewonderen. Overal verdrongen de vrouwen zich om de kraampjes met diverse stoffen, met de kens, met knopen, met mantels en ja ponnen. Overal werden de aangeboden textielproducten bevoeld en gekeurd en met critisch oog bekeken. Maar ook voor de mannen was er veel dat alle dagen zijn bruikbaarheid zal bewijzen. Daar was een keur van scheerzeep, van hamers en nijptangen, van rijwielonderdelen, van rookartike len, van instrumenten, van bretels, fiets banden enz. En daarnaast was er ook voor de inwendige mens gezorgd door kraampjes met koek en gebak, met snoeperijen, met paling, met alles wat een mens op een warme landbouwdag wel eens graag wil kopen. Bijzonder interessant waren de stand werkers, de mannen, die een dichte menigte om hun kraampje verzamelden en met een breedsprakigheid, een be tere zaak waardig, demonstreerden hoe goed en hoe goedkoop alles was, dat alleen op deze dag en nu alleen in Alk maar was te krijgen. De standwerkers zijn geboren redenaars, zij biologeren als het ware het publiek en nopen het tot kopen van artikelen, die men an ders waarschijnlijk niet zou opmerken omdat men ze niet nodig heeft. Het was een gezellig marktbeeld en de mannen, die voor deze Lappendag het initiatief hebben genomen kunnen met grote voldoening op hun werk te rugzien. Het is te hopen, dat hij jaar lijks aan de Landbouwtentoonstelling zal worden verbonden. Men dwaalt gaarne langs die bonte verscheidenheid van kleine artikelen, van boeken en gereedschappen en bovenal van textiel producten, die in overgrote hoeveelheid gepresenteerd worden. Deze Lappendag is in alle opzichten een succes gebleken. Oneerlijke concurrentie Een bekende dropfabriek uit Am sterdam deed onlangs aangifte van het strafbare feit van oneerlijke concurren tie. Een reiziger bracht zijn drop aan de man en hij liet het voorkomen alsof de drop afkomstig was van bovenge noemde fabriek. Uit het onderzoek is gebleken dat de vindingrijke reiziger een Alkmaarder was. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De burgemeester kondigt plannen aan Burgemeester mr. dr. H. J. Wytema, die hedenochtend ter gelegenheid van de opening van dé land- en tuinbouw tentoonstelling een rede uitsprak, zei hierbij onder meer, dat het moeilijk is een goed georganiseerd tentoonssel- lings- en marktwezen in Alkmaar de accommodatie te bieden, die het nodig heeft. (Wij stippen hierbij aan, dat er dit jaar alleen al 180.000 vreemdelin gen een bezoek aan de kaasmarkt heb ben gebracht.) Burgemeester Wytema wees er op, dat, wil Alkmaar zijn be langrijke taak blijven vervullen, de moeilijke problemen, die er gerezen zijn rond de bebouwing van de stad, dienen te worden opgelost. Spreker zeide, dat Vrijdag in de gemeenteraad een voorstel aan de orde zal komen om een commissie te benoemen, die de toegangswegen tot de markt aan een grondige studie zal moeten on derwerpen. De schoonheid van de stad zal ongerept moeten worden ge laten. „De problemen zijn waard gron dig, met kennis van zaken en liefde voor de stad te worden opgelost", al dus de burgemeester. Wij wijzen er nog op, dat burge meester Wytema tijdens de opening van de Winkelweek zeide, dat er een enquête onder de middenstanders zal worden gehouden om zodoende kennis van het economisch leven in de stad Alkmaar te krijgen. „Als we maat regelen willen treffen,- die een reeks van jaren juist moeten blijken te zijn, hebben we gegevens over het verleden nodig", zo sprak burgemeester Wyte ma toen. Spreker zeide te hopen, dat het nageslacht zou zeggen: Men heeft in Alkmaar de zaak destijds goed op gezet. Rijnaak ramt de Friese brug Gisteravond omstreeks 5.30 uur heeft een rijnaak, komende van de Vlotbrug, de Friesebrug geramd. De boot, die van Amsterdam kwam en geladen was met 487 ton zand naderde de brug op een ogenblik, dat deze door het drukke ver keer niet geopend kon worden. De aak, die op een buitenboord-motor voer, kon niet tijdig stoppen. De schipper pro beerde de boot nog vast te leggen, het geen echter niet gelukte, daar de kabel als een zijden draadje knapte. Een botsing was onvermijdelijk, met het gevolg dat de brug vijftien centi meter werd ontzet en het verkeer vlak na het ongeluk omgelegd moest worden over de vlotbrug, hetgeen een grote verkeersstagnatie veroorzaakte. Schip per de Loof heeft zijn schuld erkend. De schade aan de brug is nog niet te ramen. Evenmin kan men zeggen wan neer deze hersteld zal zijn. Het onder zoek naar de oorzaak en de gevolgen voor de brug is nog aan de gang, On dertussen kan het verkeer de brug weer passeren. De schapenexport naar Engeland Zoals wij enige weken geleden publiceerden is het Alkmaars abattoir ingeschakeld bij de export van geslachte schapen naar Engeland. Vorige week Vrijdag werden in Alkmaar zeven honderd schapen geslacht, welke Zaterdagmor gen vanuit Rotterdam naar Engeland zijn verzonden. Overigens is deze eerste zending geen succes geworden. Vanuit Engeland had men een vrachtboot zonder koelinstallaties gezonden en mede door het abnormale warme weer van het afgelopen week-einde en moeilijkheden met de havenarbeiders in Engeland, is een deel van de lading in minder goede toestand ontscheept. Men verwacht dat nu eerst wat koeler weer zal worden afgewacht, alvorens de tweede zen ding schapen naar Engeland zal worden ver stuurd. 4 DIERENBESCHERMING Zwervend zijn aangetroffen een rood en 'n cypers poesje. Het rode poesje is gevonden in de omgeving van 't Schar- loo. Adres inspecteur: C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. Ter beschikking: enige jonge poesjes. Een zeldzame partituur. Dinsdagmorgen, toen we langs de Grote kerk kwamen, ontdekten we daar de heer Corn. Jonker, die een grote groep jongelui begeleidde en ais een echte herdershond probeerde het gezelschap bij elkaar te houden. Wat ga je doen?, was onze vraag. Het zijn de jongelui van de Kweek school, luidde het antwoord. We zingen op school altijd op zolder en we moeten nu eens horen hoe 't in de kerk klinkt. Hij had er niet het minste bezwaar tegen dat we even kwamen luisteren en een ogenblik later waren we toehoor der bij een klein concert, dat er in alle opzichten mocht zijn. Er zijn verschil lende voordelen verbonden aan een koortje als dit. Het is evenwichtig om dat het niet, zoals zoveel koren, lijdt aan een tekort aan mannenstemmen. Daarnaast zijn de stemmen, omdat de jongelui elkaar in leeftijd weinig ont lopen, goed aan elkaar aangepast. Het geheel heeft nog de reine, heldere klank, die de kinderzang eigen is. Er werd uitsluitend oud-Italiaanse muziek gezongen en het was een genoegen er naar te luisteren. We moeten op den duur eens komen tot een concert, vertelde de heer Jonker, die altijd vol plannen zit. Daar moeten de Kweekschool en de H.B.S. aan meedoen, elk met een aantal num mers afzonderlijk en natuurlijk met enkele nummers gecombineerd. Onder de drie of vier luisteraars be vond zich ook de heer Massink, direc teur van de R.H.B.S. en we hebben de stille overtuiging, dat die wel zozeer onder de indruk van het gebodene zal zijn geweest, dat hij een dergelijk plan van harte in de hand zal werken. We hebben in Alkmaar vermoedelijk dus nog iets te wachten. Intussen was de heer v. d. Pol, admi nistrateur van de kerk, even verdwe nen. Toen hij weer terugkwam, had hij een vijftal in perkament gebonden boe ken bij zich. Die heb ik opgediept uit het archief, zei hij. Het waren de vijf bij elkaar beho rende partituren van oud-Italiaanse madrigalen. Ze waren van het jaar 1014, van bekende en onbekende com ponisten en prachtig gaaf. Zou het niet leuk zijn er daarvan dan ook eens een paar te laten horen, meende hij. Het leek ons geen gekke gedachte en dus, wie weet, hebben we dat extraatje ook nog in het vet. Waarvoor hadden ze die bundels vroeger eigenlijk? informeerden we. Want er komt nog al iets kijken om die behoorlijk ten gehore te brengen. De reden zal wel zijn geweest, dat er perioden zijn geweest, waarin het orgel niet in gebruik was. meende de heer v. d. Pol. In die tijden moest de zang de orgelmuziek vervangen. MUTATIES BIJ PTT EN BELASTINGEN. Per 1 October a.s. is verplaatst de besteller PTT N. van Steeg van Alk maar naar Heiloo. De heer J. de Graaff besteller ten postkantoor te Heiloo is per 1 Oct. als zodanig overgeplaatst naar Egmond aan Zee. Van Alkmaar naar Middenmeer werd verplaatst de vakman bij de tech nische groep der PTT B. A. J. Kagenaar De heer J. A. Jonker werkzaam ter belastinginspectie Alkmaar is be noemd tot hoofdassistent-titulair der directe belastingen en accijnzen aldaar. Gerekend per 16 Juli werd ver plaatst de grensk. invoer en accijnzen M. Veurink van Langedijk naar Alk maar, standplaats Broek op Langedijk. Bevorderd is tot hoofdassistent-ti tulair der directe belastingen en ac cijnzen de heer J. de Jong te Alk maar (D. B.) De nieuwste show van Toon Hermans een groot succes Een groot aantal bezoekers was gisteravond naar het Gulden Vlies ge komen om de eerste opvoering alhier van Toon Hermans' nieuwste revue bij te wonen. En ,»Het staat in de sterren" is een succes geworden, vooral ook, door het feit, dat Theater Plezier al tijd wat nieuws brengt, dat het geheel uitstekend is verzorgd en dat aan de aankleding zoveel aandacht is geschon ken. Bovendien beschikt men over di verse prima krachten, zowel manne lijke als vrouwelijke, die met enthou siasme werken. En bij Toon Hermans staat men telkens voor verrassingen. Hjj is inderdaad in zijn genre een bij zondere kracht. Na de aardige proloog en nadat Toon Hermans en Jan van Ees elkaar hun laatste avpnturen hadden ver teld, kon men op prettige wijze ken nis maken met de nieuwe aanwinst van het ensemble, n.l. Maxim Herman Raft, een buitengewone imitator, die verschillende vooraanstaande figuren uit de Amerikaanse filmwereld voor de toeschouwers tot leven bracht en vooral b.v. met zijn Charley Chap- lin-imitatie zeer veel succes had. La ter toonde hij de eigenaardige ge woonten van diverse personen bij de gewone dingen uit het dagelijks leven, waarom hartelijk is gelachen. Barry Williams, de Canadese bariton, kon men als zanger zeer waarderen en vooral zijn duo met Lucy Stein na de pauze verdiende een afzonderlijke aan tekening. Een uitstekende voordracht bracht Wiesje Bouwmeester met „Beaux Tapis". Een nummer met veel inhoud, dat hetl uide applaus in alle opzichten verdiende. Onderwijl lieten ook Sonja van Weerdenburg en de blonde Teddy Schaank zich van hun beste zijde kennen. Toon Her mans maakte weer een pracht num mer met een vlotte geestige confe rence, die telkens verraste, verder met een aardig liedje en met het goed gevonden „Kaartavondje" van drie heren, die speelden zoals dames meer malen doen. „In de scène „lOth Avenue New- York" kreeg Jack Bow de choreo graaf van het gezelschap, de gelegen heid zijn kunnen te tonen, 't Nummer „Surrealisten" slaagde uitstekend en vooral de Panopticum-scène met Wiesje Bouwmeester, Jan van Ees, Sonja van Weerdenburg en Teddy Schaank een alleraardigst gevonden nummer, waar bij men zich best vermaakte. Toon Hermans gaf nog een goochelscène en behaalde vooral een succes met zijn bijzonder nummer „hersengymnastiek" waarbij eenvoudige scenes of voorstel lingen herinnerden aan bekende films enz. Uit het publiek moest men raden en er kwamen tal van originele ant woorden tot grote vreugde der toe schouwers. „Er komt een vriend van avond" won met glans de prijs. Een aardige finale besloot onder luid applaus der aanwezigen deze in derdaad met vaart en charme ge brachte show, waarmee Theater Ple zier en Toon Hermans met zijn mede- artisten dames en heren zeker nog zeer veel bijval zullen oogsten. Govert van Oest mag als muzikale begelei der niet vergeten worden. G. Jin U KUNT 4 minuten gratis treinbestuurder en sein huiswachter zijn, wan neer U de N.S. Test maquette bezoekt. Geopend tot en met Zaterdag 1 Oct. a.s. op werkdagen van 10-12 uur en van 2-6 uur Geen deelneming voor kinderen beneden 14 jaar ^IIIMIIilllIIIII Vette koeien, afgewisseld: 1 plus verg. z. med. J. M. Groot, Alkmaar. 2 idem; 3 idem. E. V. J. Groot Mzn., Zd- Schermer. EV C. Butter, Oudorp. Kalfkoeien afgewisseld: 1 en 3 W. Schoen, Schagerbrug. 2 C. Smit, Alk maar. Kalfkoeien niet afgewisseld: 1 Jb en L. Vethaak, Alkmaar, plus verg. z. med. 2 E. Asjes, Bergen. 3 Jb. en L. Vethaak, Alkmaar. Kalfschotten: 1 plus br. med. C. Smit, Alkmaar. 2 idem. 3 C. Swaag, Bergen. Schapen (geregistreerd Texels ras). Rammen, geboren 1946 of vroeger: la F 3485, eig. Gebr. Hogetoorn, Beemster. lb F 4460P, eig. P. Pijper, Twisk. 2a F 3680, fokker K. Reijne, Schagen, eig. J. Helder Jbz., Berkhout. 2b F 4599P, fokker W. v.d. Oord Cz„ Barsingerhorn, eig. P. Marrees Dz., Beemster. 3a F. 4469P, fokker C. Langedijk Hz„ De Weere, eig. C. Langedijk Jz., De Weere. 3b F 4630, fokker A. Brak Sr., St. Maar ten. eig. F. Blauw, Beemster. Rammen geb. in 1947. Kampioen F 5098, fokker eig. J. P. Schipper, Abbe- 1 b. F 5112, fokker Wed. D. Ruyter, Nibbixwoud, eig. P. Deken. Hoogwoud. 2 b. F 5018, fokker G. J. Veeger, Wes- termient Texel, eig. W. v. d. Oord Cz., Barsingerhorn. 3 b. F 4762, fokker W. Wagemaker, Hoogkarspel, eig F. Koe- lemeij. Sijbekarspel. 2 A. F 4976, fok ker Joh. J. Roeper Johz., Oosterend, Texel, eig. Gebr. D. en P. Donker, Schagen en Twisk. 3 A. F 4850, fokker P. C. Rezelman, Wieringerwaard, eig. A. Wit, Opmeer. 3c F 4790, fokker C. Langedijk Hz., De Weere, eig. J. Goe- sinnen, Opperdoes. Rammen geh. vóér 10 Maart 1948: 1 en reserve-kampioen F 5098, fokker- eig. J. P. Schipper. Abbekerk. De rest van de bekroningen volgen in ons nummer van morgen. De overige bekroningen publiceren wij in het nummer van morgen. Burgerlijke Stand Geboren: Alberta, dochter van J. Lijnsvelt en W. P. Nibbering. Anna C. J. G., dochter van M. M. Baars en M. A. A. de Wit. Coenraad M., zoon van J. W. Schut en M. N. Commandeur. Gehuwd: Hendrikus R. van Duin en Agatha C. Jol. Gjalt van der Horn en Louisa Wiedenhoff. Overleden: Andries Fernée, 53 jaar. BRUG DEFECT De brug over de ""udegracht op de hoek van de Ridderstraat wordt op het ogenblik hersteld. Een der verbindings kettingen was gebroken en deze moest dus hersteld worden. Voetgangers be hoeven voor de brug niet om te lopen. Voor het verdere verkeer is hij echter gesloten. Over enige dagen is zij hope lijk weer in orde. Dr. W. J. Bakker, nestor van de Helderse artsen, is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Te 't Zand is het ruim tweejarig zoontje van de heer W. Apeldoorn in een sloot geraakt en verdronken. De Tuchtrechter voor de Prijzen te I Haarlem heeft de twee directeuren van een te Beverwijk gevestigde houthan-1 del elk veroordeeld tot f 600 boete we gens prijso- 'rijving, ontstaan wegens het doorberekenen van vervoerkosten. n Het personeel van de Papierfabriek te Velsen-Noord zal ook ditmaal de in Indonesië verblijvende personeelsleden in het bezit stellen van 'n Kerstpakket. Op 11 October zal de heer H. L. M. van Heynsbergen, brandweer-instruc teur van vele Zaanse bedrijven, zijn 50- jarig jubileum als Zaandams brand weerman herdenken. O De Zaandamse haven wordt binnenkort met een loop kraan uitgerust ter bevordering van een snellere lossing van houtboten. Pc N.V. Houthandel v.h. William Pont laat er een bouwen. POLITIEKE DELINQUENTEN NIET VRIJ Naar aanleiding van een bericht, als zou het voornemen bestaan binnen vijf jaren alle politieke delinquenten, die dan nog vrijheidsstraf ondergaan, op een enkele uitzondering na in vrjj- tieid te stellen, wordt vanwege het departement van justitie medegedeeld, dat dit bericht iedere grond mist. Meestal pleegt men voor z gen passen op een dansvloer Weliswaar is dat genoegen w< (rekkelijk als bijvoorbeeld overbevolkt is, de partner ni kan, de temperatuur ondrage vloer te stroef is. Een „solodans" personen. Jan van H. had op 31 Juni 1 aan Zee andere moeilijkhei bevond hij zich in een dam met hem nog andere danslus wezig waren. Nu was er een met hem een Engelse wals sen. De beschikbare ruimte al te groot en dies verzocht aan de bandleider of zij be enkele minuten het alleengé de vloer konden krijgen. De werd ingewilligd. Toen enkc paren zich op de dansvloei zeide de bandleider dat het dans (meestal wordt die dooi soon gedanst) was en vroeg o wilden gaan zitten. Dat gebei even later was er weer een zich verstoutte om de vloer te Jan van H. zei tegen dit pa een „solo" met zijn dame aar sen was. Hierop werd zijn haakt door het mannelijk dei andere paar. Dat „nam" Jan draaide zich om, gaf een kl enige minder welvoeglijke wc Dit hele verhaal werd gis door Jan H., die uit Huizen architect is, aan de presidei Alkmaarse rechtbank, mr. V ren Altena, verteld. Volgens twee getuigen was een klein deel van het verh de klap en de scheldwoorder getuigen, S. M. de J. te Al man die de klap tegen en i woorden naar zijn hoofd had zeide dat het hem niet beken er door andere paren niet m den gedanst. Ook de ander had hier niets van gehoord recteur van de dancing had dat in zijn zaak nimmer „sc den gedanst. Volgens de ge klaringen was dat haken doo: te gefantaseerd. Mr. Meischke vond het een houding van verdachte en i maanden gevangenisstraf. Moe De Alkmaarder Jan P. en 2 waren in moeilijkheden gera Zij, die wij als het ware d vers in de muziek zouden v men, weten hoezeer de ui van de Alkmaarse Kamerr eniging op hoog peil staan. Radio en gramofoonplaa ons heel wat brengen, maar ren daarnaar geeft toch alt druk van iets mechanisch en de sfeer, die niet alleen he maar ook het directe contai uitvoerenden kenmerkt. Helaas gaat het aantal c ten hard achteruit. Het is 5' en bedraagt thans niet mee 300. Dat is zeer te betreuren hebben hier te weinig vei die het beste brengen wat e lande op kunstzinnig gebied den geboden. Men verzekert het lidmaatschap niet alleen van een serie op hoog cult staande uitvoeringen, maar tevens van het financiële daar men buiten het lidmaE per uitvoering moet betalen Helaas was de Kamermu: ging door het achteruitlopei ledental genoodzaakt de contributie van f 5 tot f 6.5' gen, maar de ijverige si mej. A. C. Gouwe, Steijn hoopt weldra zoveel nleuv buanten te kunnen inschrijf contributieverhoging weer kan worden gemaakt. Het programma voor hei winterseizoen ziet er weei vend uit. In November komt de pianist Cor de Groot, een Nederlandse pianisten. In Januari treedt het bouw Trio op, dat door veli voeringen reeds bekendheid worven. In Februari komt de bel violoncellist Samuel Brill maar, waar hij reeds vr groot succes is opgetreden. In Maart worden de u dan besloten met een cone bekende pianist George vai Voortaan zullen de uitvoei meer om half acht maar oi aanvangen. Men ziet het: alles wori Werk gesteld om weer iets zenders te bieden. Laat me: op te geven voor het li spoedig blijk geven dit te Woord van dai De patiënten van het Zwi jcen verzoeken ons opname gende: Vanaf deze plaats willen 1 dank zeggen voor de or avond, die ons is bezorgd dc bel-mannen-kwartet „Zang schap" en de accordeonist VS op Donderdagavond j.l. De verschillende numme prima vertolkt en vooral Stad", gezongen door W: was een waar succesnumm, We hopen, dat „Zang en V en „Wim" binnen niet al t ons wederom iets dergelij brengen. Misschien zijn er andere die dit goede voorbeeld wi

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2