UITGEEST WORDT FILM STAD Incident op een dansvloer De Alkmaarse kamermuziekvereniging De Rijp Nationaal kegelconcours te Haarlem minuten gratis jrder en sein- slneming voor eneden 14 jaar afgewisseld: 1 plus M. Groot, Alkmaar. 2 V. J. Groot Mzn, Zd- Butter, Oudorp. gewisseld: 1 en 3 W, Drug. 2 C. Smit, Alk- t afgewisseld: 1 Jb en ïaar, plus verg. z. med. n. 3 Jb. en L. Vethaak, plus br. med. C. Smit, 3 C. Swaag, Bergen, fistrcerd Texels ras), ren 1946 of vroeger: la Hogetoorn, Beemster. P. Pijper, Twisk. 2a l. Reijne, Schagen, eig. Berkhout. 2b F 4599P, ord Cz., Barsingerhorn, 5 Dz., Beemster. 3a F. C. Langedijk Hz., De mgedijk Jz., De Weere. A. Brak Sr., St. Maar- lv, Beemster. in 1947. Kampioen F J. P. Schipper, Abbe- Dkker Wed. D. Ruyter, P. Deken, Hoogwoud. :er G. J. Veeger, Wes- eig. W. v. d. Oord Cz„ b. F 4762, fokker W. Dgkarspel, eig F. Koe pel. 2 A. F 4976, fok- eper Johz., Oosterend, or. D. en P. Donker, :k. 3 A. F 4850, fokker Wieringerwaard, eig. 3c F 4790. fokker C. 3e Weere, eig. J. Goe- es. vóór 10 Maart 1948: npioen F 5098, fokker per. Abbekerk. 3e bekroningen volgen van morgen, «kroningen publiceren ïer van morgen. erta, dochter van J. P. Nibbering. Anna r van M. M. Baars en t. Coenraad M., zoon en M. N. Commandeur, drikus R. van Duin en Gjalt van der. Horn lenhoff. ndries Fernée, 53 jaar. TG DEFECT de ^udegracht op de dderstraat wordt op het d. Een der verbindings- ;ebroken en deze moest orden. Voetgangers be- brug niet om te lopen, re verkeer is hij echter mige dagen is zij hope- RSDIEP TOT IJ lakker, nestor van de is benoemd tot ridder Oranje-Nassau. Te ruim tweejarig zoontje Apeldoorn in een sloot ronken. iter voor de Prijzen te le twee directeuren van 'ijk gevestigde houthan- ïeld tot f 600 boete we ving, ontstaan wegens ren van vervoerkosten. ;1 van de Papierfabriek I zal ook ditmaal de in ijvende personeelsleden len van 'n Kerstpakket. ;r zal de heer H. L. M. ;en, brandweer-instruc- aanse bedrijven, zijn 50- als Zaandams brand- aken. De Zaandamse nnenkort met een loop ter bevordering van sing van houtboten. De :1 v.h. William Pont 'ELINQUENTEN NIET VRIJ ng van een bericht, irnemen bestaan binnen politieke delinquenten, ■ijheidsstr.'f ondergaan, uitzondering na in vrij- wordt vanwege het n justitie medegedeeld) iedere grond mist. De dame werd gehaakt Meestal pleegt men voor zijn genoe gen passen op een dansvloer te maken. Weliswaar is dat genoegen wel eens be trekkelijk als bijvoorbeeld de vloer overbevolkt is, de partner niet dansen kan, de temperatuur ondragelijk en de vloer te stroef is. Een „solodans" van twee personen. Jan van H. had op 31 Juni te Egmond aan Zee andere moeilijkheden. Toen bevond hij zich in een dancing, waar met hem nog andere danslustigen aan wezig waren. Nu was er een dame die met hem een Engelse wals wilde dan sen. De beschikbare ruimte was niet al te groot en dies verzocht de dame aan de bandleider of zij beiden voor enkele minuten het alleengebruik van de vloer konden krijgen. Dat verzoek werd ingewilligd. Toen enkele andere paren zich op de dansvloer begaven zeide de bandleider dat het een solo- dans (meestal wordt die door één per soon gedanst) was en vroeg of zij maar wilden gaan zitten. Dat gebeurde, doch even later was er weer een paar dat zich verstoutte om de vloer te betreden. Jan van H. zei tegen dit paar dat hij een „solo" met zijn dame aan het dan sen was. Hierop werd zijn dame ge haakt door het mannelijk deel van het andere paar. Dat „nam" Jan niet. Hij draaide zich om, gaf een klap en zei enige minder welvoeglijke woorden. Dit hele verhaal werd gistermorgen door Jan H., die uit Huizen komt en architect is, aan de president van de Alkmaarse rechtbank, mr. Van Regte- ren Altena, verteld. Volgens twee getuigen was er slechts een klein deel van het verhaal waar: de klap en de scheldwoorden. Eén der getuigen, S. M. de J. te Alkmaar, de man die de klap tegen en de scheld woorden naar zijn hoofd had gekregen, zeide dat het hem niet bekend was dat er door andere paren niet mocht wor den gedanst. Ook de andere getuige had hier niets van gehoord en de di recteur van de dancing had verklaard dat in zijn zaak nimmer „solo's" wer den gedanst. Volgens de getuigenver klaringen was dat haken door verdach te gefantaseerd. Mr. Meischke vond het een misselijke houding van verdachte en eiste twee maanden gevangenisstraf. Moeilijkheden. De Alkmaarder Jan P. en zijn meisje waren in moeilijkheden geraakt en zij zagen ertegen op om him ouders hier van in kennis te stellen. Met een voor schot op zijn loon en enig geld van zijn werkgever, meende P. dat hij met zijn meisje die moeilijkheden in het Zuiden des lands wel het hoofd kon bieden. Ze werden echter groter want de officier stelde een strafvervolging tegen hem in wegens verduistering, waarvoor hij zich gistermorgen moest verantwoor den. Het was niet de eerste maal dat P. met de rechter in aanraking kwam en de officier meende dat hier een ge voelige straf op zijn plaats was. De eis was zes maanden gevangenisstraf met aftrek. De verdediger schetste de moei lijke omstandigheden van verdachte. Gebrek aan liefde zijn moeder was spoedig uit zijn leven verdwenen weinig steun van zijn vader en een zwak karakter, waren de oorzaak van deze misdaad, meende pleiter, die op een lichtere straf aandrong. -iften over grote afstanden In verband met onze artikelen over liftende meisjes, schrijft de heer C. F. Meijer, Paul Krügerstraat 5, alhier, ons het volgende: Nu blijkt dat een reis naar het bui tenland en al liftend een grote af stand af te leggen, een prestatie is, voel ik mij gedwongen iets te schrijven over een jongen, die per fiets naar Zwitser land gegaan is en die ook heel weinig geld bij zich had. Deze legde de afstand van Alkmaar naar Zwitserland in vijf dagen af, de eerste dag niet minder dan 270 kilometer. Hij bezocht Luik, Luxem burg, Metz, Straatsburg en vele andere plaatsen, zodat hij vier landen aandeed. In Zwitserland bezocht hij Bazel, Bern, Solothurn, Interlaken, Thun, Brienz, Zürich en Luzern. In het geheel legde hij per fiets 2031 km af in 18 dagen. Dit alles presteerde een 17-jarige HBS-er. Inderdaad een prestatie. Zij, die wij als het ware de fijnproe vers in de muziek zcruden willen noe men, weten hoezeer de uitvoeringen van de Alkmaarse Kamermuziekver eniging op hoog peil staan. Radio en gramofoonplaat kunnen ons heel wat brengen, maar het luiste ren daarnaar geeft toch altijd de in druk van iets mechanisch en men mist de sfeer, die niet alleen het luisteren maar ook het directe contact met de uitvoerenden kenmerkt. Helaas gaat het aantal contribuan ten hard achteruit. Het is 500 geweest en bedraagt thans niet meer dan een 300. Dat is zeer te betreuren, want wij hebben hier te weinig verenigingen, die het beste brengen wat er hier te lande op kunstzinnig gebied kan wor den geboden. Men verzekert zich door het lidmaatschap niet alleen het gencft van een serie op hoog cultureel peil staande uitvoeringen, maar profiteert tevens van het financiële voordeel, daar men buiten het lidmaatschap f 2 per uitvoering moet betalen. Helaas was de Kamermuziekvereni- ging door het achteruitlopen van het ledental genoodzaakt de jaarlijkse contributie van f 5 tot f 6.50 te verho gen, maar de ijverige secretaresse, mej. A. C. Gouwe, Steijnstraat 92, hoopt weldra zoveel nieuwe contri buanten te kunnen inschrijven, dat de contributieverhoging weer ongedaan kan worden gemaakt. Het programma voor het komende winterseizoen ziet er weer veelbelo vend uit. In November komt de vermaarde pianist Cor de Groot, een der beste Nederlandse pianisten. In Januari treedt het Concertge bouw Trio op, dat door vele radio-uit voeringen reeds bekendheid heeft ver worven. In Februari komt de bekende solo violoncellist Samuel Brill naar Alk maar, waar hij reeds vroeger met groot succes is opgetreden. In Maart worden de uitvoeringen dan besloten met een concert van de bekende pianist George van Rennesse. Voortaan zullen de uitvoeringen niet meer om half acht maar om acht uur fanvangen. Men ziet het: alles wordt - in het werk gesteld om weer iets zeer bij zonders te bieden. Laat men door zich op te geven voor het lidmaatschap spoedig blijk geven dit te appreciëren. Woord, van dank De patiënten van het Zweedse Pavil joen verzoeken ons opname van het vol gende: Vanaf deze plaats willen wij hartelijk dank zeggen voor de onvergetelijke avond, die ons is bezorgd door het dub- bel-mannen-kwartet „Zang en Vriend schap" en de accordeonist Wim Ligthart op Donderdagavond j.l. De verschillende nummers werden prima vertolkt en vooral „De Heilige Stad", gezongen door Wim Ligthart, was een waar succesnummer. We hopen, dat „Zang en Vriendschap" *n „Wim" binnen niet al te lange tijd ons wederom iets dergelijks kunnen brengen. Misschien zijn er andere vereningen, 'ie dit goede voorbeeld willen volgen -iederenavond in Het Wapen van Heemskerk Op verzoek herinneren wij gaarne aan de Vrijdagavond te houden liederavond in „Het Wapen van Heemskerk", waar de heer Henk Lansen zal optreden met medewerking van de pianist Jan Couvee. De heer Lansen is zangleraar en wat ge boden wordt schijnt op hoog peil te zullen staan. Trouwens, daar is de naam van onze bekende Alkmaarse pianist Couvee wel borg voof. Het concert zal om acht uur aanvangen. jagers bijeen Onder veel belangstelling en begunstigd door prachtig zomerweer, hield Zaterdagmiddag de Kon. Ned. Jagersvereniging, afdeling Alkmaar, in de Schoorlse duinen een schietwedstrijd op kleiduiven. De uitslag luidde als volgt: le prijs P. Tim merman, Schoorl, 85 punten; 2e H. S. Hoven, Schoorl, 65 pnt; 3e Dr. F. G. de 'Wilde, Alkmaar, 60 pnt; 4e J. Waaiboer Hz. en W. Moerbeek 50 pnt. De prijzen voor schijfschieten met de buks vielen ten deel aan: le prijs J. C. Peeraer, Alk maar, 46 pnt; 2 S. Geertsma, Alkmaar, 45 pnt. EEN AVOND VOL ATTRACTIE Zaterdag 1 October geeft de Alk maarse Accordeon-Vereniging „Cres cendo" O.l.v. de heer Jac. Hartog uit Enkhuizen een avond van kunst en amusement in „Het Wapen van Heemskerk". „Crescendo" opent met een zeer af wisselend programma, waarin o.m. voorkomen „Op een Perzische Markt" van A. W. Ketelby, „Die Vögel- handler" van C. Zeiler en de bekende wals van Fr. Léhar „Amz Tzigane". Ijverig is er de laatste tijd gestu deerd, zodat de bezoekers een aange name avond staat te wachten. Na de pauze is de medewerking verzekerd van het Noordhollands Ca baret, waarin o.a. medewerken Nico Akkerman, Truus Schot en Kees Stet van Ierswoud. DURE JONGE KAAS. Tegen een aantal winkeliers en een grossier van kaas werd gisteren pro cessen-verbaal opgemaakt wegens over treding van de prijsvoorschriften voor jonge kaas. BURGERLIJKE STAND Geboren: Trijntje M., d. v. J. Engels en van J. Drenth; Maria A., d. v. N. Vredevoort en M. A. Greuter; Pie- ter J. B., z. v. J. B. Okx en C. Noë. Ondertrouwd: Cornelis J. de Vries en Cornelia A. Poel. Huibertus D. de Liefde en Klazina van Braam. G etrouwd: Pieter Grasboer en Christina Kaaij. St. Pancras Geslaagde viswedstrijd Zondag hield de hengelaarsvereniging „Sint Pancras haar tweede en tevens laatste wedstrijd in dit seizoen. Het was ditmaal iets bijzonders, er werd n.l. op snoek gevist in het water van de tuin- bouwvereniging in de Polder Geestmer- ambacht. De animo voor deze wedstrijd was behoorlijk. Niet minder dan 32 deel nemers verschenen aan de start. Het weer was uitstekend, dus niet bepaald „snoekweer". De snoeken waren dit maal eigenwijs en vochten als het ware om de aasvisjes. Niet minder dan vijf tig bovenmaatse exemplaren (onder maatse werden niet geteld) kwamen op de wal. We kunnen gerust aannemen, dat de deelnemers zich niet verveeld hebben. De uitslag was als volgt: le prijs: C. Dobber, 5 stuks (na loting); 2e prijs: C. N. Waal, 5 stuks; 3e prijs: T. Bobeldijk, 4 stuks (na loting); 4e prijs: Kalf, 4 stuks; 5e prijs: Noome, 3 stuks (na loting). Een prachtige zilveren me daille, als wisselprijs beschikbaar ge steld door de heer Schoonhoven voor de grootste snoek, kwam in het bezit van de heer Waal, met een exemplaar van 67 cm. De laatste prijs, een leefnet, beschikbaar gesteld door de heer C. Klugt, voor de kleinste bovenmaatse snoek, werd na loting gewonnen door de heer Noome. Lanqedijk Floralia De tentoonstellingen van de Floralia-vereni- ging schijnen in toenemende mate de belang stelling te trekken. Althans heeft men dit jaar een grotere ruimte nodig gehad dan in voor gaande jaren en het zaaltje van de Ned. Herv. Diaconie verwisseld met de zaal in Concordia. De prijswinnaars zijn: Begonia: le prijs mevr. Kaan—Greeuw; 2e mevr. D. Groot—Ootjersj 3e mej. N. Ootjers} 4e mevr. Visser. Geraniums: le prijs mevr. Borst—Hart; 2e idem; 3e mevr. T. Sypheer—Boot; eervolle ver melding mevr. A. Ootjers. Coleus: le prijs mevr. Visser; 2e mej. C. Kalverdijk; 3e mevr. T. Sypheer—Boot; eer volle vermelding mevr. D. Groot—Ootjers en mevr. T. Verkroost—Koorn. Fuchsia's: le prijs mevr. Teseling; 2e mevr. J. Tuyn—Zelle; 3e mevr. A. Ootjers; eervolle vermelding mevr. Kaan en mevr. A. Glas. Pietje Puk: le prijs mevr. E. Eecen—Pinter; 2e K. de Vries. Salvia's: le prijs mevr. E. Eecen—Pinter; 2e mevr. Teseling; 3e mevr. E. Eecen—Pinter. Inzendingen van schoolkinderen: Begonia: le prijs Robbie Eecen; 2e Kees Muller; 3e Iefie Bos. Coleus: le prijs Tini Langedijk; 2e Robbie Eecen; 3e Jaap de Geus; eervolle vermelding Gerarda Groot. Fuchsia: le prijs Thea de Geus; 2e P. Mosk; 3e Kees Muller. Gecombineerde planten: le prijs Tr. de Rijke; 2e Kees Muller; eervolle vermelding Wil Bos en Klaas Jongsma. Vrije inzendingen van ouderen: Planten: le prijs C. Bras; 2e mevr. Groot— Ootjers; 3e mevr. K. de Vries; eervolle vermel ding mevr. E. Eecen—Pinter en mevr.' Grootr Ootjers. Steckwerk: le prijs mevr. de Barbanson— Keizer; 2e idem; 3e mevr. Tuyn—Zelle; eer volle vermelding mevr. E. Eecen—Pinter. Vazen: le prijs mevr. Keizer; 2e mevr. Berst —Hart; eervolle vermelding mevr. E. Vlug en mevr. Keizer. Voorts was op de tentoonstelling een tweetal stands ingericht door de heren Ligtenberg en Gias, waarin een keur van planten was ten toongesteld. De afdeling handwerken was rijk voorzien, terwijl een aantal attracties de gezelligheid nog verhoogden. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Marianna Eli' sabeth, dochter van Johannes Hendri- cus Stam en van Elisabeth Bartholomea Molenaar. Elizabeth Hendrika, doch ter van Teunis Plugboer en van Hen drika Johanna Looij. Huwelijksaangiften: Hendrik Wille- brordus Vonk en Christina Alida Goed hart. Cornelis Hollenberg te Oude Niedorp en Grietje Hoveling. Huwelijken: Paulus Johannes Groen en Maartje Visser. Christoph Frie- drich Wilhelm Leibbrand en Agatha Smit. Kampioensdraverij te Schagen Begunstigd door bijzonder fraai weer werden gistermiddag op de Gedempte Gracht te Schagen de jaarlijkse drave rijen verreden, waarbij bet ditmaal ging om het kampioenschap van Noord- Holland. Na een spannende rit werd op deze prijs beslag gelegd door Laetare A. van P. J. A. Botman, rijder J. van Leeu wen Jr. Van de 30 ingeschreven paarden ver schenen er slechts 18 aan de start. De toto had een omzet van 4328. Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur 177. Zal Pepi's vader nog op tijd komen? Hij heeft zich met een groot aantal apen op weg begeven om Pepi tegemoet te gaan. Er heerst grote vro lijkheid onder de apen. Koning Sam ba, die al die tijd geleefd heeft in de vei onderstelling, da» hij èn zijn vrouw én zijn zoon kwijt was, is dolgelukkig dat tenminste zijn zoon nog terugge keerd is. Het verdriet, dat hij heeft omdat Pepi's moeder daar in dat verre land overleden is, vebergt hij maar diep in zijn binnenste. Eerst wil hij nu zijn zoon in de armen houden om alles te horen van de wonderbaarlij kt ontsnapping en de lange reis hierheen Samba heeft met ontzag en ontroering geluisterd naar het verhaal van Keet Kakatoe, die hem verteld heeft, dat drie kleine hondjes Pepi helemaal weggebracht hebben. „Voort apen voort!" schreeuwt hij. „Hoe eerder wi bij mijn zoon zijn, hoe liever het mr is'" Nieuwe Niedorp Leerzame dag voor de handbalsters Zondag zijn de Niedorper dames hun eerste competitiewedstrijd niet onverdienstelijk begonnen met een gelijk spel tegen het technisch betere G.S.T.A. uit Haarlem. Vóór de rust waren de Niedorper dames iets sterker dan de Haarlemse dames, maar vele goede kansen wer den door slecht schieten om zeep ge bracht. Toch wisten de gasten een voorsprong te nemen, met welke stand werd gedraaid. Direct na derust gaven de Haar lemse dames de toon aan. In deze periode viel het goede samenspel van de H.-dames op. De Niedorpsters werkten zich er langzamerhand weer bovenop. Ver schillende goede aanvallen werden op de Haarlemse defensie ondernomen. De doelverdedigster van G.S.T.A werkte uitstekend en was niet te pas seren. Enkele minuten vóór het einde liet de linksback de rechtsbinnen van N Niedorp „even wandelen", waarvan Ali Wit een dankbaar gebruik maakte door met een uitstekend schot de doel verdedigster van het degenaptrij het nakijken te geven. Even voor het einde miste N.H.V. de kans van de dag door een strafschop te missen. Het had de overwinning kunnen zijn. hoewel het gelijke spel beter de verhouding weer gaf. Met N.H.V. in de aanval floot de goed leidende scheidsrechter het einde. Het was een prettige en sportieve wedstrijd, waarvan de N.H.V.-dames nog iets hebben kunnen leren. Vooral het tempo moet nog iets op gevoerd worden, evenals het positie- kiezen. Ongeval bij het voetballen De achterspeler van NW de heer Jo Faus, heeft Zondag in de wedstrijd tegen Watervogels een lichte hersen schudding opgelopen. Een voorhoede speler van Watervogels en Jo Faus kopten gelijk naar de bal waarbij de hoofden met elkaar in onzachte aanra king kwamen met het bovengenoemde gevolg. Op medisch advies werd de heer Faus naar het Helderse ziekenhuis in den Helder vervoerd. OVEN-METSELAAR MAAKTE LELIJKE VAL De ovenmetselaar G. Brouwer uit IJmuiden-Oost is gistermiddag bij re paratie-werkzaamheden aan het gewelf van staaloven II in de Staalfabriek van Hoogovens door een misstap in de vier meter diepe oven gevallen. Met een ge broken linker onderbeen is de heer Brouwer in het St. Antonius-Zieken- huis te IJmuiden-Oost opgenomen. Dirkshorn Bemalingsgebouw Waarland Voor de bouw van een Bemalingsge- bcuw en 2 vijzelinstallaties met bijbe horende werken, voor de Plaatselijke Commissie voor Ruilverkaveling van de Waarlands- en Slootgaa.rdpolder, hebben ingeschreven: J. Orij te Alkmaar voor 32.215; K. Koopman te N. Niedorp voor 33.097; Fa. J. Faus te N. Niedorp voor 33.485; P. du Bois te Franker voor 35.100; Gebr. J. en Jac. Opdam te h'eiloo voor 35.200; Jb. de Graaf te Moerbeek voor 35.249;Jn. Hoogzand te Spierdijk-Spanbroek voor 36.939; Jan Rutsen te Zuid-Scharwoude voor 38.350; Jb. Rutsen ZZoon te Zuid- Scharwoude voor 38.778; C. v. d. Kommer te N. Niedorp voor 39.032 N. Borst Zoon te Spierdijk voor 39.762; F. Kuiper te Aartswoud voor 39.785; J. P. Boot te Limmen voor 39.950 en G. Kuipers te De Weere voor 40.500. Tot guning kon nog niet worden overgegaan. Om hef- kampioenschap van De Dobber Zondag hield de HSV „de Dobber" haar zesde wedstrijd in de vaart langs de Slootgaardpolder. Door 24 leden werd aan deze wedstrijd deelgenomen en hun totale vangst "bedroeg 184 baarsjes en 60 witvissen. De eerste prijs wist H. Hooyberg te behalen met de grootste baars 29 cm. De andere prijswinnaars waren: 2 W. Kistemaker 32 punten, 3 R. Yp- ma 30 punten, 4 P. Stroet 25 punten, 5 J. Rijs 25 punten, 6 K. Dam 24 punten. 7 C. Koster 23 punten, 8 W. de Vet 21 punten en troostprijs E. Spaans. Voor het kampioenschap wist G. Kant nog steeds de leiding te behou den met 67 stuks, gevolgd door R. Yp- ma, J. Rijkeboer, T. Rijkeboer en J. Rijs respectievelijk met 64, 64, 60 en 59 stuks. Castricum Sn bef kort Een strandvisser heeft aan het Castricumse strand een ongeveer dertig centimeter lange vis gevangen, die later werd gedetermineerd als een doornhaai Het komt zelden voor dat deze vissoort zo dicht onder de kust komt. De melkslijtcrs komen volgende v/eek Woensdag in „De Harmonie" bij een om hun belangen te bespreken. Filmstudio in voormalig belastingkantoor Midden in het vredige Uitgeest heeft de directie van het fotobedrijf „Hollan- dia" het aangedurfd een kleine film studio te bouwen, die in grootte en kwaliteit niet onderdoet voor andere studio's op dit gebied in de hoofdstad. Het interieur is geheel naar eigen idee en zelf vervaardigd. In Bloemendaal werd in de oorlogs jaren het fotobedrijf „Hollandia" opge richt, dat zich in hoofdzaak bezig hield met het maken van portretten. Na de evacuatie vond het bedrijf in Hillegom een onderkomen, vanwaar het door middel van een ruiling, na de bevrij ding naar Uitgeest verplaatst werd. In het pand naast het vroegere belasting kantoor breidde het fotobedrijf zich langzamerhand meer en meer uit, tot- Koedijk Nog nief allen thuis Onze correspondent schrijft: Ook een verslaggever kan zich door enthousiasme laten meeslepen. Het be richt over de thuiskomst van R. Ploe ger, militair uit Indonesië, luidde als zou hij de laatste zijn en de conclusie was: „allen behouden terug!" De eerste fout was; de inhoud van 't bericht was bedoeld voor Koedijk (Ka naaldijk). Was dit laatste geschiedt, dan had het ingezonden stukje vqn A. Groen achterwege kunnen blijven. Uit de blij moedige stemming der vele aanwezigen bij b.g. thuiskomst, gingen er stemmen op die zeiden: „dit is de laatste!" Er is er nog één, maar die is op de grote vaart. Daaruit is het bericht voortgekomen. Inderdaad zijn hier aan Kanaaldijk nog een paar dienstplichtigen te ver wachten. Met de nabestaanden zien we deze dag met blijdschap tegemoet, met de innige wens dat allen behouden zuilen thuiskomen. Dit geldt ook voor de jongens van Koedijk-Zuid, Huis waard, Zeswielen en Daalmeer. Heiloo Goed afgelopen Toen gisteravond pl.m. 6 uur een da me de Rijksstraatweg ter hoogte van het Witte Kerkje wilde oversteken, let te zij niet voldoende op 't snelverkeer Een autobestuurder moest daarvoor uit. alle macht remmen, met het resultaat dat de auto kantelde. De wagen werd licht beschadigd, doch persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De dame werd bij slager Renes bin- lengedragen om van de schrik te be tomen. Men zij nog eens op gewezen, dat juist op deze hoogte van de straatweg uitkijken dubbel geboden ia. dat kortgeleden tot de aankoop van het belendende perceel, het belastingkan toor, werd overgegaan. In het toenmalige belastingkantoor heeft het fotobedrijf „Hollandia" een kleine filmstudio ondergebracht, enig in Noord-Holland. De moderne afde ling bezit een lichtinstallatie, die het mogelijk maakt filmopnamen te ma ken van scenes uit toneelstukken, ope rette's en van interieurs uit fabrieken. In zalen en fabrieksgebouwen belem mert meestal een tekort aan licht het vervaardigen van scherpe beelden. In de studio is een speciaal daarvoor ge bouwd podium een betere gelegenheid voor filmopnamen. Hierop is ruimte voor de bouw van décors. In het be drijf werken op het ogenblik zeven mensen, die in de fotografische en in de kunstnijverheidafdeling annex lijs tenmakerij hun arbeid vinden. De filmstudio voldoet niet aan de eisen, die gesteld worden voor het ma ken van kleuropnamen. De verlichting is hierop wel ingesteld, maar de tem peratuur voor het te gebruiken Ko dak-materiaal twintig en een halve graad en ruimte laten de vervaardi ging niet toe. Een gedeelte van het onde pand zal over enige tijd gereed komen voor het opnemen van deze kleurenfilms, waar door de zaak zal uitgroeien tot een be drijf met vijftig man personeel. Zaterdagmiddag na de opening, neemt de burgemeester van Uitgeest, de heer P. vd Ven, de eerste foto van de oudste inwoner van zijn gemeente, welke foto na afloop van de openings plechtigheid uitgereikt wordt. Voorts vertoont „Hollandia" deze middag cul turele films in de studio, die plaats biedt voor vijftig personen. Van het te Haarlem gehouden natio nale concours ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Kegelbond luiden de belangrijkste eindstanden: Korpswedstrijd vijftallen heren: 1. 50 Keigeleers, Maastricht, 333; 2 D.I.G., Arnhem, 316; 3. S.T.I.K., Maastricht, 313. Korpswedstijd drietallen heren: 1. M E.K.E.V., Maastricht, 188; 2. X.Y.Z Rotterdam, 187; 3. Haarlem 183.30 (5 negens). Korpswedstrijd vijftallen dames: 1. K.I.F., Rotterdam, 288; 2. D.I.O., Delft 282; 3. Nooitgedacht, Hengelo, 273: 4 Ophouden Wint. Alkmaar, 259. Jubileumstrijd: 1. C. v. d. Gaarden. Rotterdam, 123; 2. M. de Haas, Scha gen, 115; 3. G. Wolfoord, Aalten, 114.15 (7 negens). Vrije baan wedstrijd Hamburgertel- ling heren: 1. W. F. de Dood, Haarlem 2x120-110-108; 2. A. Köllmann, Alk maar, 2x120-108-2x106; 3. H. Stubge, Hengelo, 2x120-108-106 Rode Kruis-colonne Maandag 11 October houdt de Rode' Kruiscolonne een avondoefening op het terrein van Duinenbosch. Hiertoe is besloten, mede in verband met het feit, dat de a.s. oefening in Haarlem mogelijk ook gedurende de avonduren zal plaats vinden. De leidster der helpers, de adjunct directrice, mej. B. A. Vos, begint vol gende maand met een cursus elemea- taire verpleegkunde. Warmenhuizen Boeiende voordracht en belangrijke besluiten De afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield Vrijdag een bijeenkomst in zaal Slikker. Voor deze vergadering was uitgeno digd de declamatiice mevr. Backer- Breed uit Schagen. Dat mevr. Backer- Breed de vergadering wist te boeien, bleek al heel gauw uit het feit, dat de dames die reeds ijverig zaten te brei en de pennen al spoedig lieten zakken en aandachtig gingen luisteren. Mevr. Backer begon met een paar gedichten van Clinge Doorenbos, „Her innering" van N. Nijlhof en „De Tover fluit" van Helène Swarth. Het „Sprook je van de witte Erica" van N. van Suchtelen werd voortreffelijk door haar weergegeven. Daarna volgde een fragment uit „Eva Bonheur" van H. Heijermans. Gevoelig en fijn werd dit gedaan, waarna mevr. Backer vóór de pauze besloot met „Aanzoek" van Heijermans. Na de pauze nog het moeilijke maar dankbare „Salie-avondje van juffrouw Pieterse" van Multatulli. Hartelijk dankte de presidente mevr. Backer voor haar prachtige voordracht en merkte op dat men de kunstenaars waarlijk niet altijd van ver behoefde te halen als za zo dicht in de nabij heid zijn. Hierna volgde het huishoudelijk deel van de vergadering. Na de notulen las mej. P. Delver een keurig verslag voor van de gastdag op de Volkshoge school te Bergen, die door een 28-tal dames was meegemaakt. Toen kwam het „kritieke" kwartje aan de beurt. Er is n.l. van het hoofd bestuur een actie gaande om „De Plattelandsvrouw", het maandblad van onze bond te vergroten en te ver fraaien. De kosten zouden dan een kwartje per jaar hoger komen te lig gen. Na een enthousiast betoog van de presidente werd het voorstel aan genomen. Voor een cursus in smoek- werk was nog niet veel belangstelling. Het plan is op 14 October een verga dering te houden in samenwerking met de Ned. Herv. Vrouwenclub. Er zal dan een vertegenwoordiger komen van de „Echfa". Voor de tentoonstel ling in Hoorn gaven zich 18 leden op. Er zal een bus besproken worden en getracht worden nog enkele dames mee te krijgen, daar er 25 mee kun nen. Verder wekte de presidente de dames vooral op. de provinciale ver gadering welke op 19 October in Alk maar wordt gehouden, te bezoeken. Mevr. Gutker-Nieuwland dankte nog voor de tijdens haar ziekte gezonden bloemen. Purmerender markt Gisteren de markt van gebruiksvee overziende, kon men constateren, dat wij toch weer een drukker tijd tege moet gaan. Echter blijft het aanbod nog maar heel bescheiden. Het mooie weer zal hiervan wel de oorzaak zijn. De handel in verse melkkoeien wordt wel iets beter, daar er meer belangstel ling is, maar vlug kon men de gang van zaken nog niet noemen. Het gaat met de geldekoeien wat vlugger, daar de „stalder3" al flinke inkopen begin nen te doen. Het jonge vee komt nog maar slecht los en daardoor is de keuze nog niet groot. Dit zal dan ook wel de oorzaak zijn dat de handel maar heel kalm aan gaat. Ook met de stieren was het gisteren een stugge boel. De wolveemarkt was goed bezet, maar daar de vraagprijzen als gevolg van de vlugge markt van de vorige week, hoger waren, vlotte de verkoop minder goed. Naar schatting zijn ruim 500 die ren voor export gekocht, in hoofdzaak lammeren. Voor de levering komen daardoor schapen het meest in aanmer king. Ook de fokschapen waren meer in tel, en de mokken van Texel werden zelfs vrij vlug verhandeld. De prijzen bleven dan ook goed gehandhaafd. Een stugge boel was het weer met de bok ken en geiten, en met de biggen wordt het er ook niet beter op. Het was slecht gisteren. De prijzen waren lager; ook de fokzeugen moesten wel iets in prijs inboeten, daar de handel hierin nog trager was. Op de paarden markt was het ook een stille boel; niet alleen de paarden, maar ook de veu lens gingen traaag van de hand. De pluimveemarkt bood eenzelfde beeld als vorige week; alleen oude kippen en hanen ging voor iets lagere prijzen. PURMEREND, 27 Sept. 1949. Aange voerd 656 runderen waaronder 210 vette koei n, 13 Stieren, 89 Nuchtere kalveren, 200 Schapen en 43 Vette var kens voor de levering. 95 Melk- en Kalfkoeien f 525f 750, handel kalm; 285 Geldekoeien 350625, goed; 20 -Pinken 325475, matig; 15 Stieren 375550, stug; 1300 Schapen en Lammeren, resp. 5880, kalm en 3560, prijshoudend; 85 Bokken en Geiten 10 —50, stug; 632 Biggen 30—55, stug; 17 Fokzeugen 275375, kalm; 63 Paarden en Veulens, prijs resp. 375600 en 115 —205, stil, 9800 Oude kippen en hanen rood en wit f 1.50—f 1.60, 850 blauwe f 1.80— f 2.10, 1400 Jonge hanen rood en wit f 2—f 2.25. 550 blauwe f 2.80f 3, alles per kg; 900 Jonge hennen f 3.50f 5, 750 Eenden f 1f 2.50 en 600 Konijnen f 0.50f 5, alles per stuk. 7000 kipeieren 9—14y9 cent en 5000 stuks eendeieren öi/g—8 cent per stuk.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3