Nieuw conflict tussen Westelijken en Russen in Berlijn VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN V.S. maken meer atoombommen Amerika levert wapens voorl .314.010.OOOdollar Bankoverval op klaarlichte dag Churchill noemt Stafford Cripps „een draaiende eekhoorn" Nederlands diplomaat kreeg voor een jaar met verlof f 21.000 extra Donderdag 29 Sept. 1949 146e Jaargang No. 229 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN De onderhandelingen zijn afgebrokenRussen kwamen overeenkomst niet na Spaargeld van kinderen meegenomen Zo moeder, zo dochter R. T. C. zal week-end doorwerken De arme schipper.... Felle critiek op het financieel beleid Ronde Tafel-confereniie over een week weer in plenaire zitting Narigheid om een gouden servies communisten na- in de Tsjecho- itische partij in. de hoofdstad der R. P. viel gis- •aam van de eerste ng Jacob Obrecht- lam-Zuid. De jeug- i tegen een ijzeren t kozijn was beves- ;even ogenblik los zoek is de man nagasthuis overge- ig der Tweede Ka- aan de orde gesteld ot wijziging van de n het Landbouw- dit ontwerp wordt t verhoogd met uitengewone dienst e gehele dienst met 902.052.000. Het ont- 'ekeurd. De Kamer :d het wetsontwerp de begroting 1947 ent van Landbouw, lvoorziening. Hier- vone dienst vermin- 10, de buitengewone 410.340, de gehele >.080. oor Lammers programma :denavond 01 m. Nieuwsberichten 6.00 Onze Neder- en. 6.30 Voor de Strijd- luo. 7.30 Actueel geluid. iog. 8.15 Gereformeerd idio Philharmonisch-orkest 10.45 Avondoverdenking concert. 115 m. Nieuwsberichten 6.15 Vara-varia. 6.25 I Telecommunicatie. 7.00 tuws uit Indonesië. 7.30 e in Londen. 7.45 Klank- in de dag. 8.15 „Paljas", n. 9.30 Het proces, hoor- 10.45 Van boek tot boek. m. Nieuwsberichten II uur. - 8.15 Pluk de 9.05 Kinderkoren. Sonate. 10.15 Morgen- 11.00 De Zonnebloem. zending. 12.00 Angelus. pad. 12.30 Mededelin- 12.55 Zonne- „Organola". 1.45 „Roer- Kroon. 2.40 Even 4.00 Bijbellezing. 5.00 Radio Jeugdjournaal 6.00 Leger des Heils- en Tuinbouw. 6.30 Strijd- organisten. 7.30 De R.V.D. antwoordt, en ontmoetingen, vertel- 8.35 Aansluiting met vaart der Volken. 10.45 ..15 Beroemde concerten, n. 415 m. Nieuwsberichten 11 uur. 8.15 Ochtend- iw tot vrouw. 9.00 Wer- 9.35 Soft and sweet. 10.15 Arbeidsvitaminen, er". 11.00 Viool en piano verpozingsmuziek. 11.15 10 John Renova and his ingen. 12.33 In 't spion- iVillebrandts, piano. 1.15 5 Kinder-koorzang. 2.00 2.30 Russische volksliede- 4,00 van vier tot vijf. p. 5.30 Prima Ballerina, ierentie. 5,50 Vertelling. 10 Gevarieerd programma, uit en clavecirabel. 7.45 d-minister Ch. J. Y. M. et Radio-Zoeklicht. 8.15 -orkest. 9.15 „Een won- 10.15 Een Broadway- ziek. Gram. 7.30 Kron. 7.40 .05 Gram. 9.10 Verz. pr. Voor de soldaten. 10.45 IBC Midland Light Or- acht. 12.00 VI. Br.: Ope- ïo. 12.40 André Gerrebos, ziek. 2.00 Klassieke mu- Charles Emesco en Hen en orkest. 4.00 NW tenor. 4,20 Pianomuziek sen. 5.00 Kootwijk: Voor de soldaten. 6.30 laten. 7.30 Vlaamse liede- ctualiteiten. 8.00 VI. Br.: be or not to be". 9.15 erd door Shakespeare's ;iten. 10.15 Fr. Br.: Licht 11.00 Diversen. BJREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAABSCHE GODRANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden t 1— elk woord meer 5 cent. uitsluitend contant Abonnementen; 1.40 per maand, t i.— per kwartaal plus incassokosten heden ten nE WESTELIJKE GEALLIEERDE COMMANDANTEN van Berlijn hebben hun Russische collega, generaal-majoor Kotikof, doen weten, dat zij de vier- mogendhedenbesprekingen met hem niet kunnen voortzetten, zolang de Sowjet- autoriteiten in gebreke blijven de aangegane overeenkomsten na te komen. In een brief aan Kotikof verklaren de commandanten, dat zij van de geallieerde hoge commissarissen het verzoek hebben ontvangen om de onderhandelingen over de normalisatie van het leven te Berlijn, die door de vier ministers van buiten landse zaken na hun Parijse zitting waren aanbevolen, stop te zetten. Zij ver klaren, dat het geen nut heeft de besprekingen voort te zetten, daar de Russen de overeenkomst over de Berlijnse spoorwegstaking niet waren nagekomen en represaillemaatregelen hadden genomen tegen een groot aantal Westberlijnse spoorwegarbeiders, die gestaakt hadden. r\P HUN VELE protesten hiertegen hadden de Westelijke commandanten slechts onbevredigende of in het geheel geen antwoorden van de Sowj et-autoriteiten teruggekregen. In een geval, aldus de brief der Westelijke commandanten, had de Franse commandant, generaal Ganeval, om een onderhoud over deze kwestie met gene raal Kotikof verzocht en had hij ten antwoord gekregen, dat generaal Kotikof met verlof was. Dezelfde dag had de Britse commandant, generaal Bourne, ech ter over een en ander onderwerp een gesprek met Kotikof. (Reuter tekent hierbij aan, dat 29 Juni besloten werd genoemde 40 pro cent van de salarissen te betalen in het kader van de overeenkomst ter beëindiging van de Berlijnse staking. Een partij waarin men geen vertrouwen kan stellen" r\e Westelijke de Westberlijnse magistraat commandanten hebben gelast ie aanvullende betaling van 40 procent in Westerse Marken ten behoeve van de spoorwegarbeiders te staken. Op een persconferentie zeide gene raal Ganeval: „Wij namen deze ver plichting van de door de Sowjet-auto- riteiten gecontroleerde „Reichsbahn" over. Wij kunnen deze betalingen ech ter niet voortzetten daar wij geen ge woonte wensen te maken van het over nemen van SoWjet-verplichtingen en de fondsen waaruit de gelden afkoms tig waren thans in handen der West- duitse regering zijn. Ik ben niet van oordeel, dat dit besluit een hernieuwing van de spoorwegstaking ten gevolge zal hebben." Deze overeenkomst loopt einde.) De Britse plaatsvervangende com mandant, brigade-generaal Benson, heeft verklaard, dat het besluit om de viermogendhedenbesprekingen te be ëindigen, slechts betrekking heeft op de besprekingen over de normalisatie van het leven in Berlijn. Dit behoefde niet noodzakelijk invloed te hebben op besprekingen op een ander niveau. Het had weinig zin genoemde onderhande lingen voort te zetten met een partij waarin men geen vertrouwen kon stel len. „Wij hópen, dat de onderbreking de Russen tot de overtuiging zal bren gen, dat zij hun beloften dienen na te komen", aldus Benson. In de brief aan Kotikof wordt ver wezen naar een brief van Kwasjnin, Sowjet-hoofd van de afdeling vervoers- zaken, waarin deze blijk gaf van een „op cynische wijze voorbijzien van door hem zelf aanvaarde verplichtingen". Kwasjnin had verklaard, dat er geen personeel ontslagen was, doch volgens de feiten hadden meer dan 2000 spoor- wegemployé's ontslag gekregen en wa ren hun plaatsen door met de commu nisten sympathiserenden vervangen. Bepaalde overplaatsingen hadden vol gens Kwasjnins brief slechts plaats ge had in verband met economische kwes ties en stonden in geen enkel opzicht in verband met de staking. De Verenigde Staten moeten meer atoombommen maken als gevolg van de atoomexplosie ïn de Sowjetunie, aldus heeft senator McMahon, de voorzitter van de Congrescommissie voor atoom energie te Washington verklaard. Deze overweging is door de Ameri kaanse commissie voor atoomenergie en de gemeenschappelijke congrescom missie voor atoomenergie in een beslo ten zitting unaniem aanvaard. Ofschoon geen besluiten werden genomen, heeft men op deze bijeenkomst, die door drie andere gevolgd zal worden, overeen stemming bereikt over een plan om de Amerikaanse voorraad atoombommen te vergroten en geleerden, die thans voor particuliere instellingen werken, te verzoeken hun medewerking aan het atoomproject te verlenen. Huis en Senaat achter Truman JJNIGE UREN NA ELKAAR hebben zowel het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden alsde Senaat hun goed keuring gehecht aan het wetsontwerp voor de levering van wapens aan het buitenland tot een bedrag van 1.314.010.000 do(lar. Daarmede is het tussenvoorstel uit het Huis, om de wapentoewijzingen drastisch te beperken, verworpen en is het gehele plan van Truman tot wet verheven. Als de presi dent er zijn handtekening onder heeft gezet is het gewichtige besluit officieel van kracht geworden. Gangsters opereren in Amsterdam EEN ongeveer 25-jarige bleke, ongeschoren man en zijn 20-jarige handlanger met een geelac" *ige tanige gelaatskleur zijn gistermiddag om kwart over vijf het bijkantoor Ceintuurbaan van de Spaarbank voor de stad Amsterdam binnengedrongen en hebben zich na bedreiging van de bankbedienden mees ter gemaakt van een buit van 8500 gulden. Beiden zetten, alvorens zij het gebouw via de voordeur verlieten, de maskers af, die de rovers tijdens de overval onherkenbaar hadden gemaakt. Desondanks beschikt de politie over hun signalement. antwoordde daarop: „Jullie treffen het niet, want ik heb juist vandaag een groot bedrag naar het hoofdkantoor gebracht". Onder bedreiging der wape nen maakten de rovers zich vervolgens meester van 8500 gulden, waarop zij de bankbedienden in de kelder opsloten. Met het bevel: „Jullie wachten tien minuten met alarm te maken" ver dween het tweetal. Zij verlieten het gebouw door de voordeur en stapten op de fietsen, welke zij tegen het ge bouw hadden geplaatst, waarna zij in de richting van het Sarphatipark reden. De beide employé's zagen kans door een raam aan de achterzijde van het gebouw de tuin te bereiken, waarna zij over een schutting klommen en zo bij de buren binnen konden gaan. Hier werd onmiddellijk de politie gebeld, die per radio-autodienst snel ter plaat- was en onmiddellijk, doch zonder Gedurende de middag hadden vele kinderen in een z.g. jeugdzitting van de bank gebruik gemaakt van de ge legenheid om htm spaargelden af te geven. Om kwart over vijf was de drukte achter de rug. Er bevond zich geen publiek meer in het gebouw en de employées waren bijna gereed met het opmaken van de kas. Plotseling za gen zij twee mannen, ieder met een vuurwapen in de hand, de bank binnen komen. Met de woorden: „Kalm aan heren, dan zal u niets gebeuren. Steekt u uw handen maar in de lucht en gaat u maar met uw gezicht tegen de muur staan" richtten zij zich tot de onthutste beambten. De grootste en oudste der rovers, die gekleed was in een veel gebruikt grijs costuum, drukte daarop de buitendeur van de bank in het slot, terwijl de jongste over de afrastering de. loketten klom. De oudste vertelde daarna de kassiers, doelende op de jongste: „Hij heeft een mes bij zich, waar hij erg handig mee is, zodat ik u aanraad te doen wat wij zeggen. Waar is het geld?" Eén der bedreigden LUXE-AUTO RAMT BAKKERSWAGEN Eén dode, één zwaargewonde Woensdagavond ramde een luxe-auto op de Heerlenerweg te Sittard een stilstaande bakkerswagen. De 47-jarige mevrouw Meyers, die bij de bakkers wagen stond om gebak in ontvangst te nemen, werd daarbij de slag gedood. De bakker, de 45 jarige Van der Oudera uit Geleen werd eveneens door de auto gegrepen en moest in zorgwekkende toestand met een beenbreuk en een hersenschudding in het ziekenhuis te Sittard worden opgenomen. De beide inzittenden van de luxe-auto werden licht gewond. Weerbericht Weersverwachting, geldig tot Vrij dagavond: In de nacht en ochtend op vele plaatsen mist of laag nan- gende bewolking Later op de dag plaatselijk opklaringen. Zwakke cn af en toe matige wind uit Oos telijke richtingen. Weinig ver andering in temperatuur. De Amsterdamse politie heeft een zakkenrolster op heterdaad betrapt. Het is een 16-jarige, gehuwde vrouw, reden waarom zij niet aan de kinder politie is overgegeven. Het meisje werd gepakt toen zij uit een tasje van een voetgangster een portefeuille te voor schijn toverde. Een pikante bijzonderheid is, dat haar moeder reeds 32 jaar bij de politie als zakkenrolster bekend is en niet minder dan zes kaarten in het politie archief heeft. „Zij zal het kunstje wel van Moe geleerd hebben" was de laco nieke opmerking van de rechercheur, die haar betrapte. Nog geen overeenstemming in Frans kabinet Het Franse kabinet heeft zijn verga dering gisteren beëindigd zonder dat overeenstemming werd bereikt over de loonpolitiek. Gistermiddag hebben de ministers met hun technische deskun digen geconfereerd. Waarschijnlijk zal het kabinet Donderdagopnieuw bijeen komen. succes, de omgeving afzocht. Financieel-economische moeilijkheden Naar wij vernemen zal tijdens het komende weekeinde door de leden van de RTC doorgewerkt worden. In het bijzonder zullen de leden van de centrale commissie met de voorzitters van de financieel-economische com missie en subcommissies gezamenlijk trachten een oplossing te bereiken voor de ernstige moeilijkheden, welke in deze commissie zijn gerezen. De UNCI zal de besprekingen bij wonen en trachten actie' mede te werken, eventueel door middel van bepaalde voorstellen, tot het bereiken van overeenstemming op de moeilijke punten. Het staat op dit ogenblik nog niet vast, waar de weekeindbe sprekingen zullen worden gehouden. Men zal echter in Nederland blijven. KNAAPJE TUSSEN BRUG GEKNELD GERAAKT EN GEDOOD Dinsdagavond wilde de vier-jarige Albert Boes uit Almelo bij het dicht draaien van een brug over de Vrie- zenveense wijk te Dalerveen bij Al melo hierbij al spelende behulpzaam zijn. Hij verloor daarbij evenwel zijn evenwicht en geraakte met zijn hoofd je bekneld tussen het hekwerk van de brug. Met een ernstige schedelbasis- fractuur werd het ventje naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij in de afgelopen nacht is overleden. Mijn schip ligt in Venlo aan de kade en ik moet in Pannerden stenen gaan laden, maar ik heb geen sluis- geld meerzo begon het verhaal van, een schipper, die bij een Venlose pastoor zijn nood klaagde en aan het einde ervan de geestelijke ertoe be- woog hem 25 gulden te lenen. Hetzelf de verhaal had hij met succes ook reeds opgehangen in andere plaatsen als Stein, Stamproy en elders in den lande. Nadat de schipper vertrokken was kreeg de Venlose pastoor toch argwaan. De politie werd op de hoogte gebracht en toen de schipper enige da gen later bij de pastoor in Arcen aan klopte, Werd hij door de Arcense po litie in de kraag gepakt. De schipper bleek alleen maar in zijn fantasie moeilijkheden met sluisgelden te heb ben, want hij bezat in het geheel geen schuit. Het was een 30-jarige slagers knecht H. V. uit Den Haag. Winston Churchill, de leider van de oppositie in het Britse Lagerhuis, heeft in het parlement verklaard, dat Ruslands bezit van de atoombom en de financleele crisis „een somber uur" voor Engeland hebben doen slaan. Hij diende een amendement ran de oppo sitie in op de regeringsmotie, die in feite een vertrouwensvotum voor de economische politiek der regering vraagt. Churchills amendement wijt de devaluatie van het pond aan het r "T- ipn' Twee millioen toeristen bezochten Elten In het afgelopen zomerseizoen is het erg druk geweest in Elten. De grenscorrectie heeft de be- t.'ioners geen windeieren gelegd. Naar schatting bezochten meer dan twee millioen toeristen het nieuwe gebied. Een ruwe schat ting maakt uit, dat circa 20.000 autobussen naar Elten kwamen. De toegangswegen, die door het vele verkeer erg geleden hebben, zullen zo spoedig moge lijk worden hersteld. Glimlachend verliet Sir Stafford Cripps zijn woning om zich naar de opening van de drie-daagse devaluatie-debatten in het Lager huis te begeven. Aan ariikelen van Unie-statuut wordt laatste hand gelegd Het statuut van de Unie zal waarschijnlijk 26 artikelen bevatten, aldus ver neemt een speciale correspondent in Den Haag. De redactie der artikelen is ge baseerd op de reeds bereikte overeenstemming en wordt opgesteld door de heren Blom, Anak Agung en Supomo, die nog deze week met het werk hopen gereed te komen, zodat de reeds eerder gedane veronderstelling, dat in de week van 2 tot 8 October een plenaire vergadering kan worden gehouden, aan waarschijn lijkheid wint. De datum 5 October wordt thans reeds in conferentiekringen ge noemd. De grote ovale tafel' wordt intussen in de Ridderzaal weer in gereedheid gebracht. „voortdurend financieel wanbeheer" van de regering. Churchill achtte het de hoogste tijd, dat Engeland een an der parlement zou krijgen, waarin alle moeilijkheden een grotere kans op oplossing zouden hebben. Over al onze moeilijkheden hangt de schaduw van de atoombom, die de Russen om nog niet uiteengezette redenen vóór de Engelsen hebben kun nen maken, ofschoon gelukkig niet vóór de Amerikanen, zo zeide Chur chill. De oppositieleider verweet de regering, dat zij meer dan 16 milliard pond sterling ,.in vier vette jaren" heeft uitgegeven, wat volgens hem viermaal zoveel is als de kosten om het land een zelfde tijd in de rijke dagen van vóór de oorlog te besturen. Hij critiseerde de nationalisatiepo- litiek en de hoge directe belastingen en weidde vervolgens uit over de ho gere kosten van de invoer uit het dol- largebied, die de devaluatie heeft meegebracht. Hij zeide niet te kun nen geloven, dat de Amerikanen hun hoge tarieven onmiddellijk zouden verlagen. Churchill had het pond lie ver tot op zekere hoogte vrijgelaten in plaats van de huidige strakke me thode om de koers op het allerlaagst denkbare peil vast te zetten. „Dit is na wat wij in 1931 hebben gedaan, de laatste keer, dat wij de socialisti sche financieele wanorde moesten op ruimen", zo zeide hri. Churchill, die verschillende malen gedurende zijn rede door uitroepen van de Labourbanken werd onderbro ken, verklaarde: „Gewone mensen kunnen moeilijk begrijpen hoe een minister het met zijn geweten in over eenstemming heeft kunnen brengen om volkomen rond te draaien als een eekhoorn in zijn kooi en al zijn vroe gere overtuigde uitspraken te ver geten". Labourleden schreeuwden „neen", toen Churchill hieraan toevoegde: „Hij staat jammerlijk te kijk met zijn verzwakte reputatie". Churchill bracht in herinnering hoe Sir Stafford Cripps negen maal ont kend heeft, dat het pond zou deva lueren en hij zeide, dat het in de toe komst onmogelijk zal zijn nog langer te geloven in de verklaringen, die hij als minister van financiën zal afleg gen. Een Maharadjah uit India had on geveer een jaar geleden bij een goudsmid te Birmingham opdracht gegeven tot het vervaardigen van een gouden thee- en eetservies met een Indisch patroon, ter waarde van 100.000 gulden. Nadat enige delen van het servies naar de opdrachtgever waren verzon den, verbood de regering van India de import van het restant, omdat import van buitenlandse goederen in India sterk beperkt diende te worden. Hiermee begon de narig heid. Eerst probeerde met het servies over Amerika naar de Maharadjah te zenden. Toen dat mislukte deed een 45-jarige hotel eigenaar een poging de delen van het servies per vliegtuig naar In dia te smokkelen. Deze poging kostte hem 500 Pond Sterling of drie maanden hechtenis. Thans probeert men voor de koppen, le pels, vorken, enz. kopers te vinden. Als dit niet lukt (wat wel zo goed als zeker is, omdat de hoge prijs voor het IS karaats goud nog wordt verhoogd met 100% belas ting) zal het gouden servies in de smeltkroes een einde vinden. Enige delen van het servies; wat zal hun lot zijn, pronkstuk of sméltkroes? Over het verloop van zaken na het einde van de RTC vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: Van Indonesische zijde stelt men het verloop van zaken zo voor, dat onmiddellijk na terugkeer in Indonesië de resultaten ter ratificatie aan de verschillende parlementen zullen wor den voorgelegd. Tevens zal de tekst van de voorlopige constitutie aan goedkeuring moeten worden onder worpen. Daarna zal een voorlopige regering van de RIS (Republiek Indonesia Se- rikat) worden benoemd en een pre sident worden aangewezen. Deze voor lopige regering zal dan een afvaar diging naar Den Haag zenden om de NEDERLAAG VOOR BRITSE REGERING IN HOGERHUIS De Britse regering is Woensdag in het overheersend conservatieve Hoger huis met 93 tegen 24 stemmen versla gen ten aanzien van haar devaluatie- politiek. Een regeringsmotie, waarin in feite om vertrouwen in haar fi nanciële en economische politiek werd verzocht, werd namelijk verworpen. Deze nederlaag heeft geen invloed crp de positie der regering, daar het Hogerhuis geen bevoegdheid heeft in financiële zaken. Waarnemers zijn echter van mening, dat de reeds ge spannen verhouding tussen de beide huizen met betrekking tot de bevoegd heden van het Hogerhuis nog meer verbitterd zal worden. Krekelplaag te Dieren Bewoners van een gedeelte van het dorp Dieren aan de Zuid-Veluwezoom, hebben sinds enige tijd te- lijden van een krekelplaag. De krekels komen van een niet meer gebruikte stortplaats van vuil. De insecten maken na het inval len van de duisternis veel kabaal. Van gemeentewege heeft men ingegrepen om deze zeer ongewenste gasten te ver delgen. De stortplaats zal met spoed worden gedicht. Verkeersongeval met dodelijke afloop Woensdagochtend is, waarschijnlijk doör schuiven van de lading, op de rijksweg bij 's HeerArendskerke (Z.- Beveland) een militaire auto uit Alphen souvereiniteit in ontvangst te nemena/d Rijn over de kop geslagen. Een der en het charter van de overdracht te ondertekenen. De tekst van de voor lopige constitutie van de RIS is thans bijna gereed. inzittenden, afkomstig uit Haarlem, werd op slag gedood Een andere werd met een schedelbasisfractuur in het ziekenhuis te Goes opgenomen. De Rekenkamer constateert De Rekenkamer heeft getracht een beter toezicht te krijgen op de toe kenning van verblijfsvergoedingen van Nederlandse ambtenaren in het bui tenland. Naar haar mening wordt na melijk nog al eens al te royaal met de overheidsgelden omgesprongen. Zo was er o.m. een geval met een diplomaat aan wie vergund was een verlof van een jaar in het buitenland door te brengen, waarvoor boven het trakte ment een verblijfsvergoeding van f 21.000 werd toegekend, aldus de Al gemene Rekenkamer over 1948. De controle van de Centrale Ac countantsdienst op de door de ge meenten uitbetaalde kostwinnersver goedingen van dienstplichtigen bracht aan het licht, dat ongeveer f 320.000 te veel was uitbetaald. Zou geen controle zijn toegepast dan zou over volgende tijdvakken vermoedelijk nog f 270.000 te veel zijn betaald. De Algemene Rekenkamer heeft er voorts melding van gemaakt, dat nog geen oplossing is bereikt inzake het zonder voorafgaand overleg door de Ministers overschrijden van toegestane begrotingscredieten. In 1947 zijn tus sen de Rekenkamer en de Minister van Financiën hierover besprekingen geopend met het doel het budget-recht van de Staten-Generaal te bescher men. Uit het verslag blijkt voorts, dat bij Radio Herrijzend Nederland de boe ken .over het tijdvak September 1944 tot September 1945 zijn zoekgeraakt, waarin uitgaven ter hoogte van circa zes ton zijn verantwoord.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1