Bekroningen van de grote Landbouw tentoonstelling Ambtsjubileum Ds. Von Meijenfeldt Vele rubrieken mei prima dieren De heer Keysper over de winkelweek Lanqedijk DemostsSrafieavond Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur RUNDVEE. Gouden medaille' voor het beste 5-tal vette koeien van 1 eigenaar aan J. M. Groot te Alkmaar. Vette koeien: 1. R. Visser, Beemster; 2. C. Stam, Hoorn; 3. P. Bakker, De Rijp. E.V. J. M. Groot. Vette schotten: 1. plus zilv. med. Jb. Stam, Hoorn; 2. plus E.V. Jb. Stam, Hoorn; 3. KI. Govers, Sijbekarspel. E.V. can C. Ruiter, Beemster en J. Jonker, Alkmaar. Vette koeien, afgewisseld: 1 plus verg. z. med. J. M. Groot, Alkmaar. 2 idem; 3 idem. E. V. J. Groot Mzn., Zd - Schermer. EV C. Butter, Oudorp. Kalfkoeien afgewisseld: 1 en 3 W Schoen, Schagerbrug. 2 C. Smit, Alk maar. Kalfkoeien niet afgewisseld: 1 Jb en L Vethaak, Alkmaar, plus verg. z. med. 2 E. Asjes, Bergen. 3 Jb. en L. Vethaak. Alkmaar. Kalfschotten: 1 plus br. med. C. Smit, Alkmaar. 2 idem. 3 C. Swaag, Bergen Vette schapen: 1. J. Borst, Alkmaar; 2. R. Visser, Beemster; 3. P. van Lan gen Jbzn., Heerhugowaard. SCHAPEN (Geregistreerd Texéls ras) Rammen, geboren 1946 of vroeger: la f 3485, eig. Gebr. Hogetoorn, Beemster, lb F 4460P, eig. P. Pijper, Twisk. 2a F 3680, fokker K. Reijne, Schagen, eig. J Helder Jbz., Berkhout. 2b F 4599P, tokker W. v.d. Oord Cz., Barsingerhorn, eig. P. Marrees Dz., Beemster. 3a F. 4469P, fokker C. Langedijk Hz. De Weere, eig. C. Langedijk Jz., De Weere. 3b F 4630, fokker A. Brak Sr., St Maar ten eig. F. Blauw, Beemster. Kammen geboren in 1947. Reservekampioen F 5012 G. C. Kikkert de Westen Texel. 1 b. F 5112, fokker Wed. D. Ruyter, Kibbixwoud, eig. P. Deken, Hoogwoud. 2 b. F 5018, fokker G. J. Veeger, Wes- termient Texel, eig. W. v. d. Oord Cz., Barsingerhorn. 3 b. F 4762, fokker W. Wagemaker, Hoogkarspel, eig F. Koe- lemeij, Sijbekarspel. 2 A. F 4976, fok ker Joh. J. Roeper Johz., Oosterend, Texel, eig. Gebr. D. en P. Donker, Schagen en Twisk. 3 A. F 4850, fokker P. C. Rezelman, Wieringerwaard, eig. A. Wit, Opmeer. 3c F 4790. fokker C. Langedijk Hz., De Weere, eig. J. Goe- sinnen, Opperdoes, Rammen geboren voor 10 Maart 1948. I en Kampioen F 5098 van J. P. Schip per, Abbekerk. 2. A. F. 5351, fok.-eig N. Ruyter, Beem ster: 2B. F 5065, fokker wed. Ruyter, Nibbixwcrud, eig. C. Wiidenes Pz Sijbe karspel: 3A. F 5301, fokker P. Marrees Dz., Beemster, eig. D. en U. Donker Pz.. Schagen en Twisk; 3B. F 5345, fokker Gebr. Hogetoorn, Beemster, eig. R. Bakker, Venhuizen; 3C. F 5239, fokker Jac. Reijne, Barsingerhorn, eig. D. Olie en L. Kreuger, Beemster EV.: F 5073, fokker D. Donker Pz., Schagen, eig. D. Schoen, Benningbroek. F 5193, fokker C. Langedijk Hz., de Weere, eig. G. Kant, Weere-Winkel. F 5223, fokker W. v. d. Oord Cz., Barsingerhorn, eig. W. Koelemay, M.-Beemster. Rammen, geb. na 9 Maart 1948. 1. F 5214 fokker gebr. Ruyter, Ooster- Blokker, eig. L. Laan, Bobeldijk; 3A F 5294 fokker M. de Boer, Wieringer waard, eig. A. Koopmans en Jb. Reij ne, Barsingerhorn; 3B. F 5067 fokker Jac. Ruyter, Hauwert, eig. Jac. Broers Benningbroek; 3C. F 5135 fokker J. J. Kalverboer, Oterleek, eig. P. Warten- horst, Oterleek; e.v. 5095 fokker G. Kant, Weere Winkel, eig. K. Spaan der, Twisk en F 5107 fokker C. Lan gedijk Hmz., De Weere, eig. P. Wijn- ker, Opmeer. Ramlammeren (drietallen) van één vader, geb. in 1949: IA. Inzending van Gebr. Ruyter, Ooster-Blokker, vader F 5351. 1B. Inzending van wed. D. Ruyter te Nibbixwoud, vader F 4491P. lb. van R. Bakker te Venhui zen, vader F 5345. ID van A. Groot te Ooster-Blokker, vader F 5353. 2A. van P. Pijper te Twisk, vader F 4460P. 2A. van N. Ruyter te Beemster, vader F 5351. 2B. van Gebr. D. en P. Don ker Pz. te SchagenTwisk, vader F 5301. 2B. van Gebr. Hogetoorn, Beem ster, vader F 3845 2C. van Jb. de Goede te Purmer. 3A. van P. Wijn- ker te Opmeer, vader F 5107. 3B. van J. Jongert te Westwoud, vader 5228. 3B. van Jn. Langedijk Hzn. te De Weere. 3C. Inzending van Gebr. D. en P. Donker Pz. te SchagenTwisk. 3C. van D. Olie te Beemster, vader F 5339. 3D. van G. Stapel te Sijbekar spel, vader F 5209. 3D. van J. Jongert te Westwoud, vader 5228. Later nog 3C van L. Laan, Bobeldijk, vader F 5214 en 3A. van P. Waal te Beem ster, vader F 5222. 1 Ooien met hare in 1949 geboren lammeren, waaronder telkens minstens een ooi- en een ramlam: IA. F 37170, fokker-eig. Gebr. Hogetoorn, Beem ster. 1B. F 28082, fokker-eig. F. Blauw, Beemster. 2A. F 36172, fokker eigen. G. Kant, Weere, Winkel. 2B. F 28179, fokker-eig. C. Wijdenes Pz., Sijbekarspel. 3A. F 34871, fokker-eig. P. Korver, Ursem. 3C. F 43470, fok ker-eig. Jac. Reijne Barsingerhorn. 3B. F 41639, fokker-eig. P. Korver, Ur sem. Ooien met hare in 1949 geboren lam meren, waaronder geen ooilammeren: IA. met wisselbeker F 40730 van fok ker-eig. W. Koelemay, Midden-Beem- ster. 1B. F 26209, fokker-eig. K. Reij ne, Schagen. 2A. F 38821, fokkereig K. Rejjné, Schagen. 2B. F 30172, fok ker-eig. W. v. d. Oord Cz., Barsin gerhorn. Ooien met hare in 1949 geboren lam meren (1 ramlam)1. F 43656, fok ker-eig. P. Korver, Ursem. Ooien (viertallen) geb. in 1947 of vroeger: IA. en kampioen inz. van gebr. D. en P. Donker Oz., Schagen en Twisk. 1B. Jac. Reijne, Barsingerhorn. Ooien (viertallen) geb. in 1948: IA. plus reservekampioen inz. van A. Smit, Beemster. Ooilammeren (viertallen) van één vader, geb. in 1949: IA. var F. A. Bakker, Beemster. PAARDEN Veulens. 1. plus br. med. Nomora van W. Baltus Alkmaar. 2 N. van C. Blan- kendaal Bergen. 3 Noriona wed. Ros kam Sijbekarspel. Eenjarige. 1. plus verg. br. med. Mi randa van Jb. Helder Egmond aan de Hoef. 2. Meta van M. Kaptein, idem. 3 Marietta van D. KramerGlijnis Stom- petoren. Twee-jarige. 1 plus zilv. med. Lize van H. Wessels de Weere Abbekerk. 2. Lona van C. Rotteveel te Oudorp. 3 Lortuna van C. Blankendaal Bergen. E. V. Liamora van W. Baltus Alkmaar. Driejarige. 1. Kelinoke (met verg. br. med.) van G. Franzen Bergen. 1. Karspilla van wed. Roskam Sijbekarspel. Vierjarige en ouder. 1. Jomóra (met verg. zilv. med.) W. Baltus Alkmaar. 2. Hillegonda van G. Franzen Bergen. 3 Ibera van M. Kaptein Egmond aan de Hoef. E. V.: Juraantje van P. Wonder Bergen, Jerda van H. Rotteveel Alk maar, Ebumiana van Jb. Helder Eg mond aan de Hoef. Handels- en slachtpaarden 1. K. Ad miraal Uitgeest. VARKENS. Beren, geb. in 1947 of vroeger: IA en kampioen P 2140 van D. Oostwouder, Beemster. IB. en res. kampioen P 2111 „van Joh. Oostwou der, Beemster. Beren, geb. na 31 Dec. 1947 en vóór 1 Oct. 1948: 1. 224 van C. Borst, H.- Hugowaard. Beren, geb. na 30 Sept. 1948, doch niet jonger dan 6 maanden: IA. P. 2281 van S. Bakker Johz., Aartswoud Drachtige zeugen geb. voor 6 Sept. 1947: Kampioen: 8130 van S. Bakker Johz. Aartswoud. Drachtige zeugen geb. na 31 Aug. '47 doch vóór 1 Jan. 1949: 1 A. en reserve kampioen: 10824 eig. R. Bakker Ven huizen. Zeugen geb. na 31 Aug. 1947 vóór 1 Sept. 1948 met biggen: 1 A. 10536 eig. R. Bakker Venhuizen. Twee of drietallen fokvarkens 4 tot met 6 maanden oud: 1 van fokker eig. S Borst Heerhugowaard. Twee of drietallen fokvarkens 7 tot en met 10 maanden oud: 1 A. fokker tig. C. Borst Pz. Heerhugowaard. GEITEN EN BOKKEN. Kampioen melkgeit Thea 844F van D. Heine te Assendelft. Kampioen bok Hubert H 739 van de afdeling Bergen. Collectie melkgeiten vijf -stuks uit 1 afdeling: 1. Castricum 1, 2. Zaan streek 1, 3. Krommenie, 4. Castrium 2, 5. Zaanstreek 2, 6. Zaanstreek 3, 7. Castricum 3. Bekroningen voor konijnen en kippen. In de Korenbeurs werden nog de vol gende prijzen toegekend: Vlaamse Reuzen: le prijs J. Kieft, ram, oud (konijnengrijs); le prijs A. W. Geluk, ram, jong; le prijs A. W. Ge luk, voedster, jong, dezelfde, ram (geel) J. Burgering; voedster (geel) dezelfde. Lotharingers: ram, oud, le prijs W. Hieltjes; voedster le prijs dezelfde; ram jong le prijs dezelfde; voedster jong A. Vanrooy (blauw). Fr. hangoren (ijzer- grauw) Ramond le prijs I. G. Groot; voedster, oud, le prijs A. H. Haanstra; Het puikje van het Texels schapenras stelde de jury voor zeer moeilijke problemen. ram, jong, le prijs J. Brauneck; voed ster, jong, le pr. dezelfde; voedster, oud (konijnengrijs) le prijs S. G. Groot; ram, jong, le prijs J. Kieft; voedster, jong, le prijs J. Stins; ram, oud (bont) le prijs J. Brauneck; voedster, oud, le prijs dezelfde; ram, jong, le prijs C. de Wolff; voedster, jong, le prijs W. Fran ken; blauw-grijs le prijs S. G. Groot; ram (zwart) le prijs mevr. A. Beets Jonker; voedster, jong, le prijs A. H. Haanstra; voedster, jong (wit) le prijs dezelfde; ram, jong, le prijs Jac. Zan der; voedster, jong, le prijs dezelfde; ram, jong, (blauw) le prijs J. Stins; voedster, jong, le prijs G. Boonstra. Chinchilla's: ram, jong, le prijs J. H. Vellinga; ram, oud, le prijs Joh. Schot; voedster, jong, le prijs Th. Eilander. Rijnlanders, le prijs J. Homan, Blauw van Beveren, le prijs G. Kater (voed ster, jong). Gouwenaars: ram, jong, le prijs C. Ooyevaar; voedster, jong, le prijs, dezelfde; ram, jong le prijs A. Hoogvorst;' voedster, jong, le prijs de zelfde (wit)ram, jong, le prijs Fl. Keijzer; ram, jong, le prijs B. Henke; voedster, jong le prijs Jac. Weel. Angora's; ram, jong, le prijs M. B. Jansen; voedster, jong, C. W. v. d. Meu- len. Russen: ram, oud, le prijs H. Kuiper, voedster, le prijs dezelfde (jong). Nesten: le prijs J. W. Scholt (Gou wenaars) en Jac. Zander (Weners). Voor de hoenders werden de volgen de prijzen vastgesteld: Patrijs leghorn, le prijs J. Groothui zen en C. Fof; Rhode Islands Reds: le prijs N. P. Wortel; haan, jong, le prijs De Sportfokkers; hen, jong, le prijs dezelfde; Zilver Ducwin, le prijs Th. Pater; Goud: le prijs J. Groothuizen (hen) Zilverpel: le prijs J. Homan; hen, jong, le prijs G. Zieverding. Ancona's: le prijs J. Groothuizen; hen, jong, dezelfde; Witte Leghorn, hen jong, le prijs J. Groothuizen. Langshan (zwart) haan, le prijs J. van Gulik; hen, le prijs dezelfde. Brabanters: hen, jong, G. Zieverding. 7"' Zo zag de lappenmarkt op de Laat eruit, als men op een der daken stond Welsenners: haan, jong, le prijs G. van der Meulen; hen, jong, le prijs, dezelf de. Goud-Wyanda's, haan, oud, le prijs I. Vasbinder. Uilebaard: hen, jong, le prijs G. Sieverding. Hermelijn suxes, le prijs W. Kranendonk. Trio's 1—2, le prijzen: Klomp (Goudpel), de Sportfokkers (Rhode Island), W. Hiel tjes (Patrijs), J. Groothuizen (Anco na's); Ducwin (dezelfde); W. Kranen donk (Amer. Leghorn). Krielen: le prijzen, mevr. Driesen en J. v. d. Gulik. Oud-Engels Spaniel: haan, oud, le pr S. Vasbinder; hen, oud, dezelfde; haan, jong, dezelfde; hen, jong, S. Vasbinder. Patrijs, hen, jong, G. Moll, Rochin. mevr. G. Vessies (2 stuks). Trio's 12: F. Kalksma en S. Vasbin der (Spaniel). Voor duiven werden de volgende prijzen gegeven: J. Wortel (Jun. Meeuw). De dag van zijn 25-jarige vervulling van het predikambt is voor ds. C. von Meijenfeldt anders voorbijgegaan dan h\j gehoopt had: zijn gemeente heeft hem in de speciaal daarvoor in de kerk belegde samenkomst een har telijke huldiging bereid, in stede van zoals hij gewenst had genoemde gebeurtenis stilzwijgend te laten pas seren. De Gereformeerde kerk was gister avond geheel bezet, toen de jubilaris en zijn gezin, plechtig voorafgegaan door de heren Van Gorcum en Dijk stra, het gebouw werden binnengeleid en naar speciale zitplaatsen ge bracht, waar aan mevr. Von Meijen feldt bloemen werden aangeboden door een meisje en een knaapje (resp. van de heren Dijkstra en Van der Zande). De heer F. G. L. Schaap opende de bijeenkomst met het lezen van Psalm 150, waarna hij voorging in gebed. De heer Schaap sprak hierop een be groetingswoord tot de gemeente en de genodigden, van wie hij noemde de heer mr. Veendorp, gemeente-secreta ris, die aanwezig was als lid van het curatorium van het gymnasium en voorts regenten en personeel van de gevangenis, waar de jubilaris de gees telijke verzorger is voor de protestant se bevolking, alsmede diens collega voor de katholieken, kapelaan Jansen; afgevaardigden van de Geref. kerk te Feijenoord, de vorige standplaats van ds. Von Meijenfeldt, ds. Visser uit Schermerhorn en ds. Swen uit Den Helder als vertegenwoordigers van de classis Alkmaar der Geref. kerk. Zich richtend tot ds. von Meijenfeldt noemde spreker het een voorrecht na mens de gemeente een woord van ge lukwens te mogen spreken. Hij felici teerde hem met het feit, gedurende een kwart eeuw als dienaar des Woords Gods evangelie te hebben mo gen verkondigen op zodanige wijze, dat hij inderdaad herder en leraar was. Bij tal van gelegenheden en aan ziek en sterfbedden bracht hij zekerheid van geloof en bracht er sterkte, daar bij gesteund door zijn echtgenote. Wij bidden u toe, zei spreker, dat God u samen nog vele jaren voor elkaar en voor ons als gemeente zal willen spa ren. Staande zongen de aanwezigen hier op het vierde vers van psalm 121 De Heer zal u steeds gadeslaan. Onder leiding van de heer B. J. van der Veen zong een dubbel mannen- kwartet ..Dank sei dir Herr" van Han del en dan was het woord aan de heer J. van Gorcum, tweede voorzitter van de kerkeraad. Hij noemde dit jubi leum van de predikant ook voor de gemeente zeer belangrijk, omdat de jubilaris gedurende 19 jaren haar is voorgegaan op een wijze, dit getuigt dat de Heilige Geest hem leidde in het ambt en een gids was in zijn leven Spreker bracht hem dank voor zijn getrouwheid in zijn ambt, voor zijn woord en vermaning op de kansel en voor de zeer bijzondere wiize. waarop hij zijn catechisanten leerde. Ook voor de opvatting die ds. von Meijenfeldt had van 't huisbezoek had spreker grote lof. evenals voor diens belangstelling voor het Chr. Vakverbond en voor het scheppen en bewaren van goede ver houdingen in de gemeente en met haar leden afzonderlijk. Soreker hoopte daarom van harte, dat het de jubilaris gegeven moge ziin het herderlijk werk r.og lang voort te zetten. Dr. Polman sprak een persoonlijk woord tot de collega, met wie hij nu vier jaar op de best mogelijke wijze heeft samengewerkt, wat mede moge lijk werd gemaakt door de vele pun ten van overeenkomst in de opvatting, die beiden van hun ambt hadden: geen bombarie, oratorie en reclame op de preekstoel, alleen het volle evangelie brengen; beiden hebben afkeer van pedanterie en slinkse wegen. Spreker had grote achting voor zijn collega om diens pastorale trouw, zoals spreker zelf had ondervonden. Spreker bad hem toe, dat ook in de toekomst 's He ren zegen zijn ambtelijk werk zal kronen en dat God het jubilerend echtpaar steeds zal blijven leiden. De heer K Haytema vertelde op humoristische wijze hoe in de ge meente gewerkt was om het jubileum van de oudste der predikanten te vie ren en hoe spontaan de gelden voor de cadeaux (een Solex-rijwiel voor ds von Meijenfeldt en een tapijt voor de huiskamer) waren bijeengebracht. De volgende spreker was een ver tegenwoordiger van de Geref. kerke raad van Feijenoord, waar ds. von Meijenfeldt vier jaren predikant was geweest. Gedurende die korte periode had hij de liefde en achting gewon nen van allen, met wie hij In aanra king kwam, zodat men zich hem in Feijenoord, nu, na 19 jaar, nog dank baar herinnert. Uit Vrouwenpolder (Walcheren), de eerste standplaats van ds. von Meijen feldt, was 'n brief met gelukwens en zegenbede gekomen, welke werd voor gelezen door de heer Nijdam. Namens de classis sprak ds. Visser van Schermerhorn, die zich gelukkig prees zulks te mogen doen, omdat hij vele aangename herinneringen had aan de tijd waarin ook hij in Zeeland werkte en veel in aanraking kwam met de jubilaris van thans. Namens de classis bood spreker enige boek werken aan. Ds. Van Wijk bracht de felicitaties over van de Alkmaarse collega's van de jubilaris, die, naar spreker getuig de, prettig met deze samenwerken. Spreker weidde uit over de taak van de predikanten, die heel wat meer vraagt dan de Zondagse preek, en hij achtte het voor de jubilaris een zegen die taak 25 jaar te hebben moge ver vullen op de wijze zoals hij dat heeft gedaan. Spreker wenste hem toe, dat God hem en de zijnen nog vele jaren moge sparen in zijn werkzaamheid in de wijngaard des Heren. Dankwoord van de jubilaris Ds. von Meijenfeldt zeide, dat hij eigenlijk geen huldiging had gewenst, maar ten slotte was gezwicht, toen hij had begrepen er niet aan te kunnen ontkomen. En hij had er geen spijt van. Hij bracht dank voor de wijze waarop de avond was geregeld en vooral voor de manier waarop het co mité de inzameling had gehouden, zo danig dat hij er nimmer ook maar het geringste van had vernomen. Dankbaar was spreker voor de hem aangeboden cadeaux, die hem een ge tuigenis zijn van de warme genegen heid der gemeentenaren. Spreker vertelde nog, dat hij gis termorgen bij zijn bezoek aan de ge vangenis aangenaam verrast was door woorden van gelukwens, die hem wa ren toegesproken en waarbij hem na- Gisteren ontmoeten we toevallig de heer Keysper, voorzitter van de Con tact-Commissie uit de Middenstand en het was min of meer vanzelfsprekend, dat onze vraag luidde: En, meneer Keysper, bent U te vreden over de gang van zaken. De winkelweek? Ja, natuurlijk. Wel, eerlijk gezegd, ja en nee. Mogen we weten, waarover U wel tevreden bent en waarover niet zo bijzonder? Er bleken daartegen geen bezwaren te zijn. En zo kregen we het oordeel van de voorzitter over de actie, waar in hijzelf «zulk een groot aandeel heeft gehad. De ontevredenheid bleek daaruit voort te spruiten, dat het aantal deel nemers vijftig minder bedraagt dan de vorige maal. Dat is een respectabel aantal en men kan zich voorstellen, dat de heer Keysper zich iet of wat mismoedig uitliet over de activiteit onder onze middenstanders. Want het was niet zo, dat de winkeliers door de winkelweek op kosten werden ge jaagd. Eigenlijk was de deelname spotgoedkoop. Maar de mentaliteit, die je tegen komt, is soms op het kinderachtige af. Bij iemand zou een bus worden ge plaatst, maar de bevestiging van zijn deelname bleef uit. Eindelijk werd er opgebeld. En wat was het antwoord? De bus wilde hij wel, maar meedoen niet. Dan enkele Laatwinkeliers. Aanvan kelijk hadden ze zich opgegeven, maar toen bleek, dat ze op de lappendag geen standje buiten mochten maken trokken ze zich terug. Ten slotte wer den de voorschriften voor de bewo ners van de Laat zodanig veranderd, dat ze wel buiten mochten staan. De zaak was dus in orde, zou je denken. Ho, maar! Nu ze toch met een stand naar buiten mochten, hadden ze voor de rest blijkbaar geen interesse meer en hun terugtrekken bleef van kracht. 't Is jammer, besloot onze zegs man. Je zoudt iedereen zo graag actief willen zien. Maar 't lukt niet. En voor de organisaties, die zoveel zouden kunnen doen, wanneer iedereen er achter stond, bestaat nauwelijks be langstelling. Waarover hij wel tevreden was? Over de deelname van het publiek. Met het oog op hfet geringere aantal deelnemers waren er minder letters besteld. Maar daarmee hadden de or ganisatoren buiten de waard ge rekend. Want er waren al gauw let ters tekort. Het publiek laat zich niet onbetuigd en er is geen twijfel aan of er zullen minstens evenveel letters nodig zijn als de vorige maal. Wat het beste bewijs is, dat zij, die zich buiten de actie hebben geplaatst, zichzelf te kort hebben gedaan. Voor degenen, die meedoen, is de winkelweek een groot succes, besloot onze zegsman. Wanneer de anderen eens wakker werden! Maar hij haalde daarbij de schou ders op op een manier, waaruit men zou kunnen opmaken, dat hij er zelf aan twijfelde. Nieuwe manschappen- 'r materiaaiwagen voor de brandweer De manschappen-materiaalwagen van de brandweer type 1926 is ver ouderd en niet meer betrouwbaar en moet vervangen worden door een wa gen, waarin alle speciaat-gereedschap- pen (lichtaggregaten, zuursiofappara- ten enz.) geborgen kunnen worden. Het if gewenst dat vóór op deze wagen een kleine spuit wordt aangebracht met 'n vermogen van 750 liter voor het blus sen van kleine branden en als reserve spuit bij branden in omliggende ge meenten. De oude wagen kan dienst doen voor corvé-diensten, demonstra ties enz. De totale kosten worden op f 12.000 geschat (met f 1.000 voor onvoorziene uitgaven f 13.000). In verband met de devaluatie zal de prijs binnenkort ho ger zijn. Het instituut aan de Ronde Tafel Maandag 3 October komen het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling en belangstellenden bij een in de bovenzaal van de Graanhandel aan de Zaadmarkt. Bij de aanvang zullen met de clamatie en muziek enkele ogenblikken gewijd worden aap het overlijden van de heer Kolinert. Aan het verdere programma werken mede de voordrachtkunstenaar André Carrell en een mu ziekgezelschap je. Als bijzonder programma-punt is ingelast een bespreking aan „de ronde tafel". Als gasten zitten aan: C. Couwenhoven, K. Kirpensteijn, M. Coerts, R. Bakker, M. Kuiper, P. Abrahamse, Piepenbroek en W. v. Rutten. Gastheer is Ger de Jong. Zij bespreken door de aanwezigen gestelde vragen. mens het personeel een armbandhor loge en van de tijdelijke bewoners van het huis een boekwerk was aange boden. Ten slotte bracht hij Gode dank, dat hij 25 jaar het evangelie heeft mogen verkondigen. De rij van sprekers werd telkens afgewisseld door orgelspel en het op treden van het dubbel mannenkwartet en een gemengd koor o.l.v. de heer B. J. van der Veen. Om ruim half elf volgde sluiting met dankgebed, waar in voorging de heer Schaap, en het staande zingen van gezang 29 door de aanwezigen. Commissie van ondersoek, voor het marktwezen In de laatste jaren wordt het door de smalle toegangswegen voor de steeds groter wordende transportauto's moei lijk de veemarkt te bereiken. Op de drukste dagen is de ruimte op de kaas markt te klein en kunnen de toegangs wegen de steeds wassende stroom van bezoekers niet verwerken. De noodzakelijke oplossing moet zo danig zijn, dat het stadsschoon zo wei nig mogelijk geschaad wordt. Om tot een bevredigende oplossing te komen stellen B. en W. voor tot be noeming van een commisise over te gaan waarin o.m. vertegenwoordigers van uiteenlopende belangen inzake het marktwezen zitting zullen hebben en welke commissie de opdracht kan krij gen vóór 1 April 1950 aan de Raad rap port uit te brengen. B. en W. stellen voor als voorzitter en ondervoorzitter resp. de burgemeester en wethouder Van Slingerland aan te wijzen en als leden de directeuren van O. W. en van het marktwezen, de com missaris van Politie, de heer P. v. d. Borden (van de com. van het markt wezen) en een vijftal door B. en W. na der aan te wijzen vertegenwoordigers van de meest belanghebbende groepen van bedrijven. Voorts zo mogelijk een stedebouwkundige en een kenner van oud-stedeschoon. eveneens door het col lege aan te wijzen, en als secretaris de referendaris ter gemeentesecretarie. B. en W. verzoeken de Raad f 500 be schikbaar te stellen ter bestrijding der te maken onkosten. i Meisje aangerand Gisteravond om zeven uur liep een negenjarig meisje op de Laat met een door haar gevonden jong poesje op de arm. Op de vraag aan een aldaar staan de man of hij wist, wie het poesje toe hoorde, kreeg zij bevestigend ant woord. De man nam haar mee naar het steegje tussen de Laat en het Vijvertje alwaar hij niet nader aan te duiden handelingen pleegde. Op het geroep van het kind liet hij haar weer los en verdween tussen de mensenmenigte op de Laat. DE KORENBEURS EN DE BOUWMATERIALEN. Men verzoekt ons te melden dat het programma van de Korenbeursstand abusievelijk bouwmaterialen van de firma's Stoel en De Wild vermeldde. De firma De Wild was namelijk niet vertegenwoordigd. Wat de expositie van de bouwmaterialen betreft kan ge meld worden, dat men in De Koren beurs hoofdzakelijk draineerbuizen ge toond heeft, wat wij trouwens reeds gemeld hebben. OVERPLAATSING ONDERWIJZER B. en W. stellen voor de heer F. J. Hol, onderwijzer aan de Tesselschade- school, met ingang van een nader te bepalen datum over te plaatsen naar de school voor B.L.O. Dinsdagavond gaf de Erven de Wed. J. van Nelle N.V. een demonstratie in de zaal van De Boer te Broek op Langendijk voor de leden van diverse damesverenigingen. De heer Roskam, hoofdvertegenwoordiger der firma, heette allen hartelijk welkom. Na deze inleiding werd een tekenfilm vertoond „The first snow" en een poppenfilm „De wereld op zoek naar vrede". Daarna werd de hoofdfilm vertoond: „De cultuur en fabricage der kof fie", welke nog werd toegelicht door de heer Roskam in een „koffiepraatje". Na de aanbieding van een kop koffie vertelde de heer Roskam een en ander over de thee. Het programma werd besloten met de pop penfilm „The big four" en een tekenfilmpje. 178. Zonder te rusten zwaaien de apen zich onder leiding van Samba door de bomen. Samba kent geen rust vóór hij zijn zoon Pepi ontmoet heeft. Ongemerkt zijn de apen al in het gebied van de Panko-negers ge komen. Eensklaps spitst Samba de oren. „Stop eens" gebiedt hij en da delijk staat de hele troep stil. In de verte horen ze duidelijk het getam tam van de Panko-negers. „Dat is niet pluis daar", bromt Samba. „Als die negers daar zo'n lawaai maken, weet ik wel wat er aan de hand is". Plot seling schiet er een vreselijke gedach te door zijn hoofd. „Nu als ze mijn zcon te pakken hebben, dan zijn ze nog niet gelukkig", roept hij woedend. ,Die afschuwelijke Panko's. Ze kun nen ook niemand met rust laten." Dan wendt hij zich plotseling tot zijn on derdanen. „Voort apen, voort! Voor het te laat is!" En met verdubbelde snelheid slingeren de apen zich door de bomen.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3