KOOMEN's Ateliers Een week van Speciale Aanbiedingen i flffR ZOON UW Dit jaar bracht een kentering: DE MUZIEK1 DE ARBEIDSMARKT IN ONS GEWEST (2) langzaamaan meer werklozen Vier woorden slechts uinders leden schade De jeugdherberg door tienduizend vacantiegangers bezocht VRAGEN eert prima kousenreparatrice en een meisje voor de stofknopenafdelirig GROTE FEESTAVOND „The Cat and the Canary" BAL NA. OMZET VERGROTEN Alkmaarsche Courant WOLLEN DEKENS VRIJDAG 21 OCTOBER 1949 Y^ANNEER MEN EEN BEELD WIL KRIJGEN van de gang van zaken gedurende de afgelopen jaren dan is het allereerst van belang te weten In hoeverre het bedrijf in ons gewest in staat was de beschikbare arbeids krachten op te nemen. We willen daarom beginnen met een reeks cjjfers te Seven omtrent de overschotten, dat wil zeggen van de aantallen werklieden, le in het normale arbeidsproces geen plaats konden vinden. SR de hieronder opgenomen tabel geven we drie rijen cijfers. De eerste rij vermeldt het totaal aantal inge schrevenen bij het G.A.B. over het gehele gebied, dat het omvat: Noord- Holland benoorden het Noordzeekanaal met uitzondering van de Zaan met omgeving en Beverwijk met omgeving. De in deze kolom vermelde cijfers moeten als de belangrijkste worden beschouwd, omdat daarin tot uitdruk king komt het overschot aan werk krachten, dat op een bepaalde datum bestond. Geheel zuiver is dit cijfer echter niet, omdat er ook in verwerkt Eijn diegenen, die wel een betrekking hebben, maar die zich bij het G.A.B. hebben opgegeven, omdat ze hopen op de duur iets beters te kunnen vin den. De tweede kolom 'geeft het aantal mensen aan, dat bij de D.U.W. kon worden ondergebracht. Hoewel DTJW- arbeid niet als normale arbeid is te beschouwen, zijn degenen, die er bij kunnen worden geplaatst toch niet als werkloos te beschouwen en in zoverre moeten ze, wanneer men het aantal geheel werklozen wil kennen, van het aantal in de eerste kolom worden af getrokken. De derde kolom ten slotte vermeldt dan het aantal van hen, die geheel zonder werk waren. Zoals uit de cijfers blijkt, geven de tweede en de derde kolom samen steeds een cijfer, dat blijft beneden dat uit kolom I. Dit verschil wordt veroorzaakt door de verbetering-zoe kenden, waarover we reeds spraken. 1946 31 Jan. 3739 2553 1026 31 Juli 662 262 298 1947 31 Jan. 2225 879 1228 31 Juli 272 30 153 1948 31 Jan. 2118 1166 836 31 Juli 320 51 164 1949 31 Jan. 2912 1180 1586 31 Juli 686 33 517 De normale golvingen. Zeer duidelijk springt uit deze cij fers de normale seizoenwerkloosheid naar- voren, die in de regel omstreeks Januari en Februari het grootst is. Dat deze in 1946 extra groot was, sproot voort uit de zeer strenge en langdu- Men doet er goed aan, zich door de betrekkelijke rust, welke op het ogen blik in de „koude oorlog" heerst, niet in slaap te laten sussen. De mogelijk heid, dat in de komende weken, of zelfs dagen, een openlijke oorlog tussen de Sowjetunie en Zuidslavie zal uitbre ken, is namelijk verre van denkbeel dig. De situatie heeft zich inderdaad zodanig ontwikkeld, dat het Titoisme, hetwelk als een kankergezwel aan de Russische machtspositie vreet, slechts vernietigd kan worden, indien 't Kremlin bereid is de inzet van het Rode leger te ris keren. Met de hem thans in het vooruitzicht ge stelde Anglo-Amerikaanse hulp is Tito volkomen in staat, weerstand te bieden aan de op hem uitgeoefende economische druk. Verder heeft Tito's door Moskou getrainde geheime politie reeds duidelijk gedemonstreerd, dat zij meer dan opgewassen is tegen door de Russen geinspireerde sabotage of gue- rilla-aanvallen. En wat de legers van de Russische satelliet-staten betreft: een van Tito's militaire aanvoerders heeft te kennen gegeven, dat wanneer deze zich tot een avontuur zouden la ten opzwepen, hun enige „winst" uit 'n „flinke bloedneus" zou bestaan. En dat was geen opsnijderij, want Tito's der tig uitstekend uitgeruste divisies zijn zeker in staat, de strijdkrachten dei- satellieten een flinke afstraffing te ge ven. Blijft dus slechts over: het Rode Leger. In Washington en Londen heeft men dit alles in de laatste weken tot in dé tails overwogen en tijdens besprekin gen, waarbij president Truman en de ministers Dean Acheson en Ernest Be- vin betrokken zijn geweest, heeft men de politieke lijn uitgestippeld, die ge volgd zal worden, indien het Kremlin werkelijk 4"t de aanval op Zuidslavie besluit. Deze lijn kan in vier woorden worden omschreven: „Alle hulp, be halve oorlog". Indien het Rode Leger de Zuidslavische grenzen overschrijdt, zal de Sowjetunie prompt voor de Ver enigde Naties als aggressor worden veroordeeld. De economische hulp aan Tito zal worden verdubbeld. En mili taire uitrusting van allerlei soort zal aan de Zuidslavische legers worden gezonden. Verder meent men niet te kunnen gaan, al was het alleen maar. omdat de Westeuropese staten er niet aan denken een Russische bezetting ter wille van Tito's verdediging te riske ren. De grote vraag is thans, of dit Anglo- Amerikaanse besluit, waarvan Moskou via zijwegen ter dege op de hoogte is gebracht, de Russen van een Balkan- avontuur kan afhouden. Zij, die het weten kunnen menen, dat het Kremlin slechts tot de aanval zal overgaan, in dien het alle kans heeft op een snelle overwinning in een zuiver locale oor log. Maar sommige voegen er aan toe. dat het vertrouwen van het Politburo in het Rode leger geen grenzen kent. rige winter. Hierbij komt echter nog, dat, gelijk we in een verslag van het G.A.B. kunnen lezen, de activiteit van het bedrijfsleven zich eerst in 1946 be hoorlijk begon te ontwikkelen, zodat een deel van de overschotten uit het begin van 1946 zich wellicht nog op na-oorlogsinvloeden laat terugvoeren. Een tweede normale golving vindt men ieder jaar omstreeks Augustus. Het rooien van de pootaardappelen is dan afgelopen en dit weerspiegelt zich geregeld in een kleine stijging van het werklozencijfer, die echter onmiddellijk daarna weer teniet wordt gedaan, om dat dan de campagne van de con sumptie-aardappelen en van de bieten inzet. Het gewest Alkmaar van het G.A.B. is overwegend agrarisch, zo heet het in het verslag over 1946 en de landbouw vormt daarom een van de voornaamste takken van bedrijf. Dit betekent echter ook, dat de toestand ten plattelande steeds op nieuw tot uitdrukking komt in de werkloosheidscijfers. De algemene lijn. Het dunkt ons hier op zijn plaats ons even bezig te houden met de hl ge mene lijn, die door deze reeksen van cijfers loopt. De eerste conclusie is dan, dat de toestand, vergeleken bij 1947 en 1948 ongunstiger is geworden. Van 1949 zijn nog slechts de gege vens over de eerste 9 maanden bekend Nemen we voor 1949 het maandelijks gemiddelde van de totaal-werkloosheid en plaatsen we dat naast de overeen komstige gemiddelden uit 1946, 1947 en 1948, dan krijgen we het volgende: 1946 1831 1947 1007 1948 1035 1949 1451 Waneer men in aanmerking neemt, dat het nooit mogelijk zal zijn de werkloosheid geheel terug te dringen en dat deze in de jaren 1947 en 1948 wel ongeveer stond op het practisch bereikbare minimum, dan mag stel lig worden gezegd, dat deze ook voor 1949 nog niet veel te betekenen heeff gehad. De stijgende lijn valt echter niet te ontkennen en zolang dit stij gen niet is omgezet in een dalen, is er aanleiding tot zorg voor de toekomst. Werkkrachten van buiten. Hierbij komt nog, dat in de cijfers, zoals we die gaven, een factor niet werd verwerkt, die terdege van be tekenis is en die het beeld over 1949 aanmerkelijk ongunstiger maakt. De kwestie is namelijk, dat gedu rende de zomer het platteland steeds minder werkkrachten van buiten ver mocht op te nemen. Het betreft hier werkkrachten, die als heel bijzondere mogen worden aangemerkt: arbeiders in oogstcolonne, jeugdhuipen, gedeti neerden. Nauwkeurige gegevens hieromtrent bestaan niet. Men mag echter veilig zeggen, dat in 1946 practisch gespro ken alles kon worden te werk gesteld, wat zich meldde. Hoe velen dit er zijn geweest, weet men dus niet precies, het waren er echter stellig heel wat meer dan 10.000. Van 1946 af is dit aantal geregeld gedaald en op het ogenblik kan wor den gezegd, dat voor zulke bijzondere hulpkrachten geen plaatsen meer te vinden zpn. Ze zijn niet meer nodig. Nu mag het waar zijn, dat de gede tineerden en zeker de politieke delin quenten geen grote arbeidsprestatie per man opleverden, een feit is het, dat de agrarische bedrijven zich zo goed als onafhankelijk hebben ge maakt van deze werkkrachten. Het verschil tussen toen en nu is dus, dat, wanneer zich destijds geen werkloosheid openbaarde, er inder daad een groot tekort aan arbeids krachten bestond. Dit tekort is opge heven. En wanneer ook nu nog geen sprake is van werkloosheid, dan wil dat zeggen, dat deze bij de geringste tegenslag kan ontstaan. Verschillende factoren zijn oorzaak geweest van deze verandering. Welke dit waren zullen we in een volgend artikel onder ogen zien. Conclusie, Groenienexpori naar Duitsland stagneerde (Van onze Haagse redacteur) Er wordt op het ogenblik gezocht naar een regeling zo vernemen wjj die bedoelt de tuinders schadeloos te stellen, die in de afgelopen zomer ten gevolge van de exportmoeiiykheden naar Duitsland gedupeerd zijn. In het afgelopen jaar is de export van tuinbouwproducten naar Duitsland on regelmatig verlopen. In April was een crediet beschikbaar van 3 millioen dol- lor, welk bedrag op 6 Juni was uitge put. Op die dag had men nog de be schikking over een extra bedrag van 1 millioen dollar, dat op 11 Juni was uit geput. De uitvoer naar Duitsland heeft I houdt, bezoeken. toen stilgelegen van 11 tot 29 Juni, is vervolgens weer voor anderhalve dag hervat en heeft daarna stilgelegen tot 13 Juli. Na deze datum is de pxport re gelmatiger gaan verlopen. De stagnatie in het eerste halfjaar heeft echter tot gevolg gehad, dat wel een groot aantal kasproducten naar Duitsland kon wor den uitgevoerd, doch dat juist op het moment, dat de vollegrondstuinders met hun producten aan de markt kwa men, een overgroot gedeelte van de groenten onverkoopbaar was. Deze vol legrondstuinders hebben in de periode van 11 Juni tot 13 Juli hiervan zeer veel schade ondervonden. Dit is voor enige tuinbouworganisa ties reden geweest zich met een geza menlijk schrijven te wenden tot de Hoofdafdeling Tuinbouw van de Stich- OVERHEID EN KUNST. De provincie Noord-Holland zal het culturele werk in haar gebied in het ting voor de Landbouw. In deze brief I jaar 1950 steunen met de volgende bij- betoogden deze organisaties, dat ver- dragen: Toneel- en muziekscholen scheidene tuinders, die intensief koude- f 13.204; schoolmusea f 200; muziek grondtuinbouw beoefenden, tengevolge (Concertgebouw Amsterdam en Haar- van de onregelmatige afzetmogelijkhe-1 lemse Orkest Vereniging) f 40.000; Mu- den in ernstige financiële moeilijkhe den verkeren. Zij verzoeken aan de Hoofdafdeling bepaalde maatregelen voor te stellen, waardoor aan deze tuin ders, onder deze zéér bijzondere om standigheden alsnog een zekere tege moetkoming wordt gegeven, waarop de Hoofdafdeling zich in principe heeft uitgesproken voor het treffen van maat regelen. Er zal nu een concreet plan opgesteld worden. Onze conclusie is, dat 1949 een kentering laat zien in die zin, dat het aantal overtollige arbeidskrachten begint toe te nemen. Van eigenlijke werkloosheid kan daarbij nog niet of nog nauwelijks worden gesproken. In een volgend artikeltje zullen we zien, dat deze opvatting door allerlei mededelingen in de verslagen van het G.E.B. wordt bevestigd. GOED NIEUWS VOOR BEZITTERS VAN KAMPEERWAGENS. Voor kampeerwagens, ook caravans genoemd, zullen ingevolge een besluit van de minister van Financiën na be taling van de verschuldigde motorrij fuigenbelasting z.g. zestig-dagenkaarten worden afgegeven. Dit document mag op zestig willekeurige dagen per jaar worden gebruikt, zulks in tegenstelling met de driemaandlijkse belastingkaar- ten die tot nu toe werden afgegeven Ter controle dient elke kampeerwagen voortaan van een ingeslagen nummer voorzien te zijn. Op de motorlogger Sch. 310 „Ex celsior" uit Scheveningen werden vijl leden van de bemanning tijdens het stormweer min of meer ernstig ge wond, toen het schip water over kreeg „OSLOFJORD" LIEP SCHADE OP. Bij zijn terugkeer in* de Amster damse haven na de geslaagde techni sche proefvaart is de „Oslofjord" bij het passeren van de Hembrug in aan raking gekomen met een der pijlers. Het schip zal in het dok moeten wor den opgenomen, teneinde de bescha diging te herstellen. De oorzaak hier van is de sterke Zuidwesten wind, die er op dat moment woei en het feit, dat de Hembrug voor grote schepen moeilijk te passeren is. PALAR ZAL NEHROE BEZOEKEN De Republikeinse vertegenwoordiger bij de V.N., Palar, zal hedenavond de Premier vanlndia. Pandit Nehroe, in het Waldorff Astoria Hotel te New- York, waar laatstgenoemde verblijf Palar zal mededelingen doen over de voortgang van de RTC, op speciaal verzoek van drs. Hatta. WERELDBIJEENKOMST VAN PACIFISTEN IN INDIA Zaterdag vertrekken 14 vooraan staande pacifisten uit Europa en de V.S. uit Southampton om in India een wereldcongres van pacifisten volgens de door Gandhi gegeven richtlijnen bij te wonen. Nederland is door ds. J. J. Buskes vertegenwoordigd. Volgende maand komt een andere groep per vliegtuig na. Assumburgin cijfers sea f 41.500; volksuniversiteiten f 3000; volkshogescholen f 5000; leeszalen en lof) bibliotheken f 94.000; natuurbe scherming f 34.700 en monumenten met oudheidkundige of kunstwaarde f 90.444 Toekomst voor fruitexport niet somber In de te Rotterdam gehouden na jaarsvergadering van de ondervak groep export van groenten en fruit heeft de voorzitter, de heer J. J. Bos, gezegd, dat hij de toekomst van de fruittuinbouw-export niet donker in ziet. De groentenexport naar Duitsland achtte spreker in dit seizoen niet vlot verlopen. Dit gold speciaal ten aan zien van het aanvullend bedrag van een miljioen dollar op het handels verdrag, voor welk bedrag het Cen traal Bureau de transferrisico op zich heeft genomen, omdat de toestem ming van de Amerikaanse bezettings autoriteiten formeel niet in orde was. De afgiften van de deviezenvergunnin- gen in Dusseldorf is door omstandig heden van Duitse zijde vertraagd, al dus de heer Bos. Toen kwam de deva luatie en op het ogenblik is de toe stand zó, dat vele exporteurs nog geen betaling hebben ontvangen. Over het nieuwe handelsverdrag sprekende, zei de heer Bos, dat hierin een bedrag van 15 millioen dollar voor verse groenten voorkomt, terwijl de maxi mumprijzen over de gehele linie afge schaft zijn. Wegens een tekort aan kis ten en wagons, wil het bestuur trach ten in overleg met Duitsland gedaan te krijgen, dat alle soorten fruit, die onbeperkt in Duitsland kunnen worden ingevoerd, los geladen mogen worden. Dit mede ten bate van een gunstige prijsstelling. DE STRIJD TEGEN HET WATER. Het onderhoud van zeeweringen, strandhoofden en andere dijken zal de provincie Noord-Holland in 1950 f 1.265.896,kosten. Het onderhoud en herstel van storm schade aan negen strandhoofden ten Zuiden van Kamperduin zal al f 100.000 kosten. Een bedrag van f 73.500 is no- cug om de verdediging van onze kust te gen de Noordzee te steunen. PROVINCIE EN VEETEELT Ter bevordering van de rundvee fokkerij en verbetering van de rund veestapel is door de provincie Noord- Holland voor het jaar 1950 een bedrag groot f 39.575.— uitgetrokken; ter be oordeling van de varkensfokkerij f 1800; de geitenfokkerij f 1000; de pluimveeteelt f 200 en voor de zuivel- consulentschappen f 1500. Als een druk vacantie-centrum ligt daar in het zomerseizoen jeugdher berg „Assumburg" aan de rand van het vredige Heemskerk. In die tfld van het jaar kan „Assumburg" wat de drukte betreft, wedijveren met de grootste hotels ln de badplaatsen, die tot het laatste zolderkamertje bezet zjjn. Evenals vorig jaar mocht „As sumburg" zich ook deze zomer ver heugen in de belangstelling van tien duizend bezoekers, die in hoofdzaak hun weekeinde daar doorbrachten. Ver in het buitenland is de goede naam van de jeugherberg bekend. Ook dit zomerseizoen kreeg Heems kerk bezoek van een aantal buiten landers, waarvan er enkelen zelfs uit Amerika en Finland kwamen. De jeugdherberg beleefde dit jaar de sensatie een Fins meisje een slaap plaats te verschaffen, die, zoals zij in gebrekkig Engels haar tijdelijke „her bergvader" uitlegde, geheel liftend door Frankrijk, Luxemburg, Belgie en ons land gezworven had om zo beter kennis te kunnen maken met 's lands natuurschoon. Duitsland, ach, daar interesseerde zij zich niet voor. Zij reisde dat land door per trein, hetgeen haar al haar zakgeld kostte. Zij maakte ook deel uit van de 5 procent buitenlanders, die, op „Assumburg" verbleven. Tien kopjes thee per dag is veel, maar van Mei tot September werden op „Assumburg" zeker vijf en twin tig duizend kopjes thee geschonken. Nog meer cijfers: brood- en lunch pakketten verwerkten de tienduizend bezoekers in groten getale. Voor de drie en zeventig honderd maaltijden, waren vijf en twintig honderd broden van vijf en dertig centimeter nodig Het getal van de warme maaltijden was niet minder indrukwekkend: vijf en zestig honderd keer zaten gasten aan het diner. Eèn van de laatste dagen van Juni was een hoogtijdag. Op die dag be reikte de jeugdherberg met twee honderd een en zestig gasten het jaarrecord. Dit zjjn alleen nog maar cjjfers en indrukken uit de vier zomermaanden. Als de balans van een heel jaar opge maakt wordt, dan zullen deze getal len ongetwijfeld nog met grote spron gen in de hoogte gaan. De duizenden, die het volgende zo- In 1951 zal in Noorwegen de eer ste fabriek voor opwekking van atoom energie in werking worden gesteld. Het nodige uranium zal in Noorwe gen zelf gewonnen worden. DE WATERBEHEERSING VAN DE GEESTGRONDEN. Het geraamde bedrag, dat nodig ge acht wordt voor de kosten van de door Gedep. Staten ingestelde commissie voor onderzoek waterbeheersing van geestgronden'in Kennemerland is vóór 1950 gesteld op f 6000. De K.L.M. heeft besloten haar lijn EindhovenLonden v.v. tijdelijk op te heffen in verband met het ge ringe vervoersaanbod. merseizoen de jeugdherberg met een bezoek komen vereren, treffen het, want zij kunnen de nacht doorbren gen op betere matrassen, luxueuzer dan voorheen. Honderd nieuwe ma trassen, gevuld met de fijnste soort kapok (die juist gistermiddag arri veerden) zullen de toekomstige be zoekers een ideale slaapplaats bieden. Marktoverzicht Schagen Voor de Centrale werden aange voerd 128 koeien, 5 stieren, 3 pinken, graskalveren, 28 nuchtere kalveren en 148 schapen. Wij zitten nu volop in de herfst, het geen wel bleek uit de grotere aanvoer var vette koeien. De aanvoer op at gebruiksveemarkt was ook aanzienlijk groter. De handel in melk- en kalfkoeien had een duur verloop, waardoor er nog wel wat onverkocht bleef, uitge zonderd de courante exemplaren, die ondanks de hoge vraagprijzen tame lijk goed van de hand gingen. De prij zen waren onveranderd. Hoogte note ring f 850. De handel in geldekoeien was zeer matig. De prijzen, welke be steed worden, waren hoger dan vorige weken. Nu was de hoogste notering tot f 575. Graskalveren, kleine aan voer, geen zware dieren. De handel was vrij goed. Er werden weinig paar den aangevoerd, maar er was toch wel wat handel. Notering rijtuigpaarden van f 500f 750. Werkpaarden f 400 f 650. Slachters f 300—f 550, geen zware slachters. De schapenmarkt was wederom grotendeels afgestemd op de levering. Naar wij hoorden betaalt de Centrale 97 cent per kg levend gewicht en de enkele boer. die nog een schaap wil ko pen, wenst die prijs er -niet voor te be ialen. De handel in lammeren (over- bouders) was vrij goed, hoogste note ring f 65, schapen tot f 75. De handel in biggen was, zoals we de laatste we ken gewend zijn, kalm. Er was wel iets van de prijs af. De handel in geiten was vrij goed. Op de kippen- en konijnen- markt was de handel goed. Ondanks het slechte weer viel het bezoek erg mee. Tien stuks paarden f 300f 750, 20 tijdkoeien f 350—f 600, 5 stieren (Cen trale), 69 magere gelde koeien f 300— f 575, 28 vette gelde koeien (Centrale), 40 kalfkoeien f 600—f 850, 6 vaarzen f 350f 425, 3 pinken (Centrale), 7 gras kalveren f 150—f 200, 28 nuchtere kal veren, 99 magere schapen f 55f 75, 148 vette schapen (Centrale), 198 over- houders f 45f 65, 6 bokken en geiten f 15—f 50, 72 biggen f 40—f 57, 20 ko nijnen f 1f 7.50. 36 kippen f 3f 5. VISSERIJ-BERICHT URK, 15 Oct. 1949. Heden, Zaterdag 15 Oct. '49, werden aan de visafslagUrk door 37 vaartuigen aangevoerd: 1625 pond lijnpaling f 0.74f 1.19; 2235 pond snoekbaars 1718 cent en 446 pond wit- vis 3—18 cent. Alles per pond. Rijksstraatweg 103, Heiloo NEDERLANDSE REISVER. Afd. Alkmaar. ZATERDAG 22 OCTOBER, aanvang 8 uur ln het Gulden Vlies. „De Maskers" brengen de Amerikaanse thriller (De kat en de kanarie) Kaarten f 2.verkrijgbaar bij Zwaan's boek handel, Nieuwesloot. Plaatsbespreking 111 Gulden Vlies f 0.10. VERZOEK VAN OORLOGSSLACHT OFFERS AAN TWEEDE KAMER. De Advies- en Bemiddelingscentrale voor Oorlogsslachtoffers, overkoepe- end orgaan van de verschillende orga nisaties van door de oorlog getroffenen, heeft aan de leden van de Tweede Ka- mer een verzoekschrift gezonden, waar in een principiële gelijkstelling van al-1 le oorlogsslachtoffers wordt bepleit. Het verzoekschrift dringt voorts aan I op het schrappen van de beperkende bepalingen in het onderhavige wetsont- werp t.a.v. niet-Nederlanders, die ge durende de bezetting geheel aan Ne-1 derlandse zijde stonden. Tenslotte wordt op de wenselijkheid van een buiten-ambtelijke beroepsinstantie ge- aangelegenheden, te weren. AMERIKAANS PHILIPSBEDRIJF SCHAKELT OVER OP INVOER UIT NEDERLAND Het Philipsbedrijf is één van de I eerste grote Nederlandse fabrieken, die zal profiteren van de mogelijkheden welke op de Amerikaanse markt zijn ontstaan tengevolge van de devaluatie, door gedeeltelijk over te schakelen van ce Amerikaanse productie op invoer uit de Nederlandse fabrieken, hetgeen on getwijfeld tot een grote uitvoer (voor dollars) van de Philipsfabrieken te Eindhoven zal leiden. EENMAKING VAN HET RECHT IN DE BENELUX-LANDEN Naar wij vernemen zal de Belgisch- Nederlands-Luxemburgse studiecom-1 missie voor eenmaking van het recht in een vergadering te Brussel op 21 en 22 October het privaatrecht behande- len. Van Nederlandse zijde zullen ter I conferentie aanwezig zijn de minister van Justitie, mr. Th. R. J. Wijers, de secretaris-generaal van diens departe ment, mr. J. C. Tenkink en prof. mr. E. M. Meijers. wezen. De Westduitse Bondsdag heeft bij stemming besloten alle communisten en rechtse extremisten uit commissies, die zich belasten met internationale Nieuw product bekend maken Op de meest afdoende wijze kant U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koop krachtig publiek. Reeds 130 jaren onze specialiteit I Een onovertroffen collectie! 1-Persoons DEKEN vanaf 119,25 2-Persoons DEKEN vanaf f 28.00 SATINET DEKENS gewatteerd v.a. 28.80 180 x 215 cm. ZIJDEN DEKENS wolvulling v.a. 34.25 180 x 210 cm WITTE MOLTON DEKENS 5.30 GRIJZE MOLTON DEKENS met rand 5.20 9.30 GEKLEURDE FLANELLEN LAKENS 145 x 200 cm. 8.48 'VOLLEN REISPLAIDS pracht ruitdessins v.a. 24.50 KARPETTEN Wilton, 12.-, 16,- en 20 els. 12 els v.a. 126. Axminster, 12/4 v.a. 216.75 14/4 v.a. 277.25 Holtap, 8/4 v.a. 38.50 12/4 v.a. 68.50 14/4 v.a. 96.25 Ook KARPETTEN ln grotere maten voor radig. DEURMATTEN Japanmatjes v.a. 1.85 Corridormatten v.a. 5.18 Ruige matten v.a. 8.58 SAAPKAMER- KLEEDJES Reversible 60 x 120 om v.a. 15.25 TAFELKLEDEN een enorme sortering in katoen, Kelim en Handweef v.a. 12,25 GORDIJNSTOFFEN Handweef 120 cm. v.a. 2.98 Cretonne 120 cm. v.a. 4.75 Chintz 80 cm 7.60 Moquette TAPIJT en LOPER Bouclé TAPIJT en LOPEi 50-70 en 100 cm. bree nog lage prijzen. Een keur-collectie COCOSTAPIJT en LOPER. Prima kwaliteit en zeer voordelige prijzen- Breedte vanaf 50 - 70 - 100 2.35 3- 580 120 - 6.95 140 cM. 7 75 LANGESTRAAT 11, ALKMAAR 4- Nog treurende o het verliet van o lieve Moeder, trof heden wederom zware slag. dat. na duldig gedragen lij na voorzien te zjjn H.H. Sacramenten stervenden is overle onze lieve Vader, huwd- en Grootvai de Heer Joannes Cornelius Koekenbli in de ouderdom van jaar. Uit aller naam, W. J. KOEKENBI Alkmaar, 21 Oct. 194! Kennemerstraatweg De plechtige H. uitva; dienst zal plaats hebl Maandag 24 October morgens te 10 uur in Parochiekerk van de Cosmas en Damaianu: Abcoude. Waarna begrafenis in het fai liegraf op het R Kerkhof aldaar. Rozenkransbidden avonds 7 uur in de ka van het St. Elisab Ziekenhuis te Alkm: Heden overleed, na kortstondig ziekbed, het Centraal Ziekenh te Alkmaar, onze lii Vader, Behuwd-, Grc en Overgrootvader, Heer Gerrlt Slotemaker, Wedn. van Maria Groenewo in de ouderdom van jaar en 7 maanden. W. SLOTEMAKER K. SLOTEMAKER M. SLOTEMAKER- M Klein- en Achterkle kinderen. Koedijk, A 342, 20 October 1949. De teraardebestelling plaats hebben op Ma dag a.s., nam. 2 uuf v af Huis Koedjjk A naar de begraafplaats Koedijk. Hiermede betuig ik namens mijn ouders, b en zusters mijn harti dank aan buren en ke gen voor de overweldij b mgstelling bij mijn ri keer uit Indonesië jjervonden. H. A. WIT Ursem. Gevraagd voor direct goed DAGMEISJE. Zich aan te melden uur. Dr. HAMBUR Wilhelminalaan 8, Alk NET MEISJE gevraagd voor dag nacht, in doktersgezii Goed loon. C. S. DE M Arts, Venedië I, Purm Gevraagd net FLINK MEISJE voor 's morgens van 12.30 uur, niet ben. lt DE VISSER, Oudeg 44. Net all. wonend heer, kl. vermogen, wenst d: HUISHOUDSTER, leeft, tot 40 jr., klein f Br. onder no. A 80 B d. Blad. JONGEDAME in dip!. Mldd. school, Engels, Duitse-corr., en typen, kantoorerv. een haar passende WERKKRING. Brieven onder No. Bureau van dit blad. FLINKE WAGENJOl gevraagd. TEERHUIS, Hofph NET MEISJE ZOEK SLAAPKAMER(T, Brieven onder no. bureau van dit blad. ZONDAG 23 OCT< BAL ln Café SCHUIT, K Aanvang 8 uur. Band van 7 person DANS! ELKE ZONDAG in Aanvang 7 uur. Rijwielstalling aa: éi

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6