Alkmaars Raad bespreekt problemen van de Omval de mm KOSTER Nieuw ontworpen kledingreglement duchtig becritiseerd Uitkijken voor schoppenbet AGENDA Tentoonstelling „Zo is Noord-Holland" ZATERDAG 22 OCTOBER 1949 Alkmaars Raad heeft zich in de Vrijdagmiddag gehouden vergadering ge ruime tijd bezig gehouden met de bewoners van de Omval. De burgemeester wilde deze ingezetenen niet als tweede rangs Alkmaarders kenschetsen, maar hjj vond deze buurtgemeenschap, die als 't ware tot twee verschil lende gemeenten behoort, geen nederzetting, die door nieuwbouw gesteund moet worden, nog afgezien van het feit, dat het uitbreidingsplan ln verband daarmede gewijzigd zou moeten worden. Verscheidene raadsleden kwamen voor de bewoners van de Omval op en bepleitten hun belangen. Het voorgestelde kledingreglement stiet op ernstige critiek van leden van diverse fracties, evenals het voorstel enkele aan te kopen panden op de Luttik Oudofp voor sociale werkplaats te bestemmen. Het resultaat van de besprekingen was, dat alle voorstellen onveranderd werden aangenomen. Hei verloop der besprekingen Vrijdagmiddag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van de burge meester. De burgemeester richtte na mens alle raadsleden een woord van hartelijke deelneming tot de heer Wol- dendorp, die in de periode na de vo rige raadsvergadering door het over lijden van de vrouw en moeder van zijn gezin het grootste verlies heeft ge leden, dat iemand treffen kan. Ingekomen stukken. Na vaststelling van de notulen werd mededeling gedaan van de ingekomen stukken. Daartoe behoorde een adres van het bestuur der Chr. Kleuterscholen te Alkmaar met het verzoek om een hoofd en een onderwijzeres te mogen benoemen aan de overgenomen kleu terschool in de Bergerhof en van de gemeente te mogen ontvangen de kos ten van inrichting voor twee klassen van deze school. Het verzoek werd in handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. Het bestuur der R.K. Meisjesschool alhier verzocht medewerking voor de aanschaffing van schoolboeken ten behoeve van de Sint Agnesschool. Eveneens in handen van B. en W. ge steld. Bij de komende gemeentebegroting zal worden behandeld een verzoek van de Ned. Ver. tot bescherming van die ren om toe te treden als buitengewoon lid dezer vereniging en met ingang van 1 Januari een jaarlijkse bijdrage toe te kennen. Nog was ingekomen een verzoek van het bestuur der woningbouwver eniging Rochdale om een lening van ƒ14.800 te willen verstrekken voor het aanbrengen van een warmwater installatie met douches in het door deze vereniging te stichten complex van 63 woningen ten Z. van de Uiten- bosstraat. Dit verzoek werd in han den van B. en W. gesteld om bericht in raad. Tep slotte was ingekomen een adres van het vakgroepsbestuur „Assuran tie-agenten" te 's-Gravenhage met het verzoek een verbod uit te vaardigen voor de gemeente-ambtenaren om als assurantie-agent werkzaam te zijn. Besloten werd aan adressanten te be richten, dat het ambenarenreglement de ambtenaren verbiedt zonder toe stemming van B. en W. nevenbetrek kingen uit te oefenen. Voor de uit oefening van het assurantie-agent- schap wordt geen toestemming gege ven. Onderwijsbenoemingen. Benoemd werd tot onderwijzeres aan de Vondelschool mej. J. de Graaf, tij delijk onderwijzeres aan die school. Tot tijdelijk leraar aan de Handels school werd benoemd voor de duur van het schooljaar 1949/1950 de heer P. J. M. Bindels te Amersfoort. Mr. J. Haverkamp uit Amsterdam ver kreeg 4 van de 24 stemmen. Bestuurslid sociale werkplaats. In de Stichting Sociale Werkplaats voor minder-valide arbeidskrachten werd tot bestuurslid benoemd de heer J. H. Hazes. Nieuwe straatnamen Aan de orde kwam het voorstel van B. en W. om aan diverse inmiddels aangelegde of in uitvoering zijnde straten de namen te geven, welke wij in ons nummer van Maandag hebben gepubliceerd. De heer Hoytink (A.R.) had met waardering van dit voorstel kennis genomen. Men had tot dusver blijk baar vergeten, dat ons land in het verleden ook nog verdienstelijke staatslieden had, die niet socialistisch of katholiek waren. Spr. was ingeno men met de naam Talma, die een zeer verdienstelijk christelijk staatsman is geweest. Is evenwel in de plaats van Reigerstraat de naam Talma wel op zijn plaats? Bij de dr. Schaepmanstr. behoort een Dr. Kuyperstraat. De heer VanderBorden (C.H.) wees er op, dat de heren Lohman en Kuyper ook naast elkaar werkten, evenals spr. en de heer Hoytink. De voorzitter zeide, dat men deze naamgeving moet zien als die van het begin voor een geheel com plex, welks grenzen nog niet zijn vastgesteld. Naast ons schilderskwar tier komt er een letterkundige wijk en in de gehele wijk tussen de Von- delstraat en het Dr. Schaepmanstraat zullen namen van bekende staatslie den worden gegeven. Dr. A. Kuypei was een groot staatsman, maar voor onze parlementaire geschiedenis zijn Thorbecke en Groen van Prinsterer ongetwijfeld belangrijk genoeg om er hoofdstraten naar te noemen. Het ligt in de bedoeling ook straten naar Dr. Kuyper en de heer De Savornin Loh man te noemen, maar de complex- grenzen moeten eerst nader worden vastgesteld. Bouwverbod aan de Omval B, en W. stelden voor het bouw verbod aan de Omval niet op te hef fen, dit naar aanleiding van een ver zoek van de heer J. Smit alhier om daar een tankplaats voor benzine met verkoopruimte, wachtruimte 'en ont spanningszaal met een woning te mogen bouwen. Het bedoelde perceel is niet bestemd voor bebouwing. Het is, mede op verzoek van de Shell Ne derland N.V. om daar een benzine pomp-installatie te mogen maken waarover alleen B. en W. te beschik ken hebben mogelijk om, na over leg met de vaste commissie voor de gemeentelijke plannen van de Prov. planologische dienst, ter plaatse een of twee aftappompen voor benzine met een ondergronds reservoir en zo nodig een bescheiden kantoortje met een grondoppervlakte van ten hoogste 2 M2 te plaatsen. De heer Kirpenstein (PvdA) was van mening, dat men hier aan de Omval beter van een rommelige dan van een landelijke omgeving kan spre ken. Er bestaat ter plaatse zeker be hoefte aan eén benzinepomp en ook de Shell dringt op het plaatsen daarvan aan. De heer Berkhouwer adviseer de het uitbreidingsplan zó te wijzigen, dat men in de toekomst bij dit kruis punt van wegen het gevraagde zal kunnen bouwen. De heer Torenvlied (CPN) wees er op, dat een 120-tal gezinnen een afgesloten geheel vormt. Bij feeste lijkheden en andere gebeurtenissen moet men om een zaal te vinden naar Stompetoren. De Zondagsschool wordt al in een bakkerij gehóuden. Een pompstation is hier nodig, evenals een betere verlichting. De voorzitter zou het bouwen hier niet willen aanmoedigen. Uit stedebouwkundig oogpunt is deze groep van woningen niet verdedigbaar. Uit een oogpunt van planologisch be leid moet men het stichten van der gelijke woonkernen niet aanmoedigen. Het door de heer Smit beoogde be drijf zal wel een luchtkasteel blijven. Misschien kan hier uit verkeersoog- punt een eenvoudige installatie voor het leveren van benzine gevestigd worden. Men kan dat nader bezien. De heer Kirpenstein zeide, dat de Omval-gemeenschap, aangewezen op de Schermer, al heel oud is. Zij is als 't ware het stiefkind van omlig gende gemeenten. Van een verloren gaan van 't landelijk karakter is geen sprake. Spr. wilde dit in een motie vastleggen, waarin de gevraagde be bouwing noodzakelijk wordt geoor deeld en het uitbreidingsplan dienaan gaande wijzigen. Mr. Berkhouwer zeide, dat men in de grote steden de wijkvorming juist toejuicht. Het particulier initia tief verdient steun. De heer Wiese ging als jongen naar de kermis bij het café van Broer- sen. Diens etablissement is verdwenen en men is daar nu zelfs op tenten aan gewezen. De heer Torenvlied wees er op, dat de hier wonende Alkmaarders wel onze gemeentelijke lasten moeten dra gen. Burgemeester Posch is een voor stander van het bouwplan. De heer Woldendorp (KVP) achtte het verkeer niet druk genoeg om hier een wachtkamer te maken, maar de heer Van der Borden (CH) wilde deze groep mensen zo veel mogelijk tegemoet komen. De heer Hoytink achtte het ge vaarlijk een motie inzake een uitbrei dingsplan in te dienen. Het is beter, dat B. en W. de bijlage aanhouden en de kwestie nog eens bezien. De voorzitter had een dergelijk debat niet voorzien. Het ligt zeker niet in de bedoeling de Omvallers als tweede klasse Alkmaarders te be schouwen. Maar men kan toch geen uitbreidingsplan gaan wijzigen ter- wille van een individueel verzoek. Daarvoor is een uitbreidingsplan met te grote zorg vastgesteld. Wat er bij de toekomstige grenswijzigingen met de Omval zal gebeuren is niet bekend, maar spreker zou de belangen van de bewoners nog wel eens willen bekijken. Laat de heer Kirpenstein dan z(jn mo tie terug nemen! Het verzoek van de Shell kan wellicht worden ingewilligd. Schorsing. Nadat de heer Hoytink had me degedeeld, dat h(j zijn voorstel hoofd zakelijk gedaan had om de motie uit te schakelen werd de vergadering ge schorst om de raadsleden gelegenheid voor onderling contact te geven. De heer Kirpenstein deelde na heropening méde, dat hij zijn motie handhaafde, zq het dan in gewijzigde vorm en bedoeld als een partiële her ziening. De voorzitter en de heer Hoytink rieden deze motie af. De laatste wilde de kwestie aanhouden. Daarmede stemde de heer B e r k - houwer in. De heer Couwenhoven achtte het voorstel van B. en W. in het be lang van adressant. Wordt het ver worpen dan zal de man lang kunnen wachten. Nu kan er althans een ben- zine-instllatie gemaakt worden al zal die wel wat groter mogen zijn dan B. en W. voorstellen. De heer Ho y t i n k nam zijn voor stel tot aanhouding terug, dat daarna door de heer Torenvlied werd overgenomen. Dit voorstel werd met 18 tegen 6 stemmen verworpen en de motie-Kir- penstein met 14 tegen 10 stemmen, zodat het voorstel van B. en W. werd geacht te zijn aangenomen. Aankoop van grond. De Raad besloot van de N.V. Metaal- warenfabriek Hulskamp NiV. aan te kopen een perceel bouwterrein aan de Mauritskade, groot 291 M2 voor de prfls van ƒ2250. Medewerking aan schoolbesturen. Besloten werd medewerking te ver lenen voor de aanschaffing van rij wielstanders ten behoeve van de St. Adelbertusschool en de St. Joseph- school en tot het vergroten van de capaciteit van de verwarmingsketel van de St. Adelbertusschool en de St. Josephschool. De heer Knuistingh Neven drong er op aan de rijweilstalling te overdekken. De heer Woldendorp wilde re kening houden met de mogelijkheid door weth. Bakker geuit om bij een nieuw verzoek de overdekking alsnog aan te vragen. Wijziging schoolverordeningen. Gewijzigd werden de verordeningen voor het Murmellius Gymnasium, de Handelsschool en de Handelsavond school, voornamelijk om de vacanties en vrije dagen in tijdsduur gelijk te maken met die van de Rijksscholen. Vaststelling kledingreglement B. en W. stelden voor over te gaan tot vaststelling van een kledingregle ment voor gemeentepersoneel, zoals wij dat in ons nummer van Woensdag gepubliceerd hebben. De heer Torenvlied betreurde het, dat een kwart van de kosten op de belanghebbenden en vooral op de minst draagkrachtigen verhaald wordt. Spr. bepleitte het openlaten van een marge waardoor desgewenst een betere verdeling der kleding mogelijk zou zijn. De heer Holsmuller (VVD vreesde, dat de bedrijfsdirecteuren Sin terklaaslijstjes gemaakt zullen hebben. Gabardinejassen zijn niet doelmatig. Zijn deze ƒ13000 een gemiddelde uit gaaf of zal de verstrekking in het jaar van aankoop Het duurst ztjn? De kleding moet bij inschrijving worden aangekocht. De heer Couwenhoven wees er op, dat het voorstel uit onderling over leg was geboren. Een bedrijfsdirecteur kan zelf zijn twee witte jassen wel betalen. De practijk zal wel aanwijzen wat er in de toekomst veranderd moet worden. De bedrjjfshoofden moet bij de verdeling enige vrijheid worden ge laten. De heer Ho y t i n k was het met dit laatste niet eens. De bijlage is te slecht voor het lagere en te goed voor het hogere personeel. Spr. drong er op aan het personeel, dat minder dan 3000.— verdient niets te laten bij betalen en aan de anderen alleen re genkleding te verstrekken. Men ver mijdt daarmede ook administratieve rompslomp. De heer Venneker (KVP) waar schuwde voor het scheppen van on billijkheden, welke tot grote kosten kunnen leiden. Centrale inkoop en -distributie zijn noodzakelijk. Nadat de heer Vleugel (KVP zich voor het voorstel-Hoytink ver klaard had, wees wethouder C o e r t s (PvdA) er op, dat over deze bijlage ruim overleg was gepleegd. Ook de organisaties waren niet tegen een laag percentage van bijbetaling, wat op pl.m. 25% gesteld is. Gebeurt dit niet dan worden de kosten ƒ4500 ho ger en riskeert men afwijzing door Ged. Staten. Spr. behandelde enige details cn achtte een stipte uitvoering nodig. De meeste belanghebbenden zou den beneden de inkomensgroep van ƒ3000 vallen. De anderen krijgen al alleen regenkleding. Over een jaar kan men de kwestie opnieuw bekijken. Wethouder Van Slingerland (KVP) schatte de gemiddelde kosten op 13000 per jaar. In het eerste aan koopsjaar zijn deze kosten wellicht ƒ35000. Een prikkel voor zuinig ge bruik is, dat het verstrekte kleding stuk na de geschatte gebruikstijd in het bezit van de betrokken beambte komt. Van een 12-tal vergelijkbare gemeenten heeft alleen Hilversum een regeling. Laat men hier dus tevreden zfln. De heer Torenvlied zou een en ander willen zien als een aanvulling op een tekort aan loon. Men moet de kosten geheel voor rekening der ge meente nemen. Centrale inkoop is noodzakelijk. De heer Hoytink steunde geen streven om de loonpolitiek der rege ring te breken. Spr. wilde een en an der nog wel eens voor een jaar aan- .zien. Met wat goede wil kan veel wor den bereikt. Aan het voorstel mag evenwel geen uitbreiding worden ge geven. B" het kenteren der jaargetijden zijn de najaarsstormen gekomen. De boomkruinen buigen zich deemoedig voor de bulderende stem van de wind en de bladeren verkleuren van groen tot bruin, van bruin tot geel. Zij zwie pen aan de twijgen en wentelen zich in een vruchteloos pogen, weerstand te bieden aan de kracht van de storm. Tevergeefs, want ze worden losgerukt en fladderend meegevoerd, om zacht neer te dalen op paden en wegen, waar ze een bronskleurig tapijt ko men vormen. Later verstilt de adem van de or kaan en de zon kruipt te voorschijn tussen aan flarden gescheurde wolken. En dan wordt het weer druk in de Alkmaar se Hout, waar het ook ln het najaar zo onzegbaar schoon kan zijn Wielen van kinderwagens ritselen zacht in het bladerdek op de paden, ijle kleuterstemmen blijven hangen tussen de stammen van de bomen, die zwart gevlekt zijn van het vocht De herten stappen sierlijk en met omlaag gestrekte hals rond in de weelde van btuin en oker en als witte en bonte pluizen drijven eenden op het stille water van de vijvers. En op een bank, midden in de uit bundige pracht van de herfst, zitten vier mannen, vier bejaarde heren. De taiaarszon koestert de herfst van hun leven. Hun voeten schuifelen wat door de bladerenweelde in het zandige grind, de punt van de wandelstok prikt wat bronzen velletjes op. Zij rusten wat uit. Och, hun hele leven lang hebben ze gewerkt en gezwoegd. En hun is niet veel meer gebleven dan wat rustige verpozing op eén bank in de Hout. Wat kijken naar de moeders achter hun wagens, een klein kinder knuistje strelen, dat zich vol vertrou wen legt in hun hand, want opa zijn zij voor alle kleuters. Wat kijken, wat babbelen, wat kaarten. Harten jagen en oppassen voor schoppen-bei De sigarendoos als kaarttafel, de bo men en struiken als wanden van hun clublokaal. Stil verglijden zo de uren en het vallen der bladeren is het be wijs van het vorderen van de tijd. Dan, na het zoveelste spelletje, wordt aan een dikke ketting een zwaar ouderwets horloge getrokken. „Kom", zegt één van de vier, „kom, het wordt mijn tijd". De wandelstok helpt hem overeind en met een handgebaar neemt hij af scheid. Tot morgen, als het niet regent Ja. weer op deze bank. Hier it het rustig en lekker in de luwte. In vier huizen wacht de middagpot Ook in de herfst van het leven dient het lichaam gevoed te worden. Vier paar voeten schuifelen door de weel derige bladerenlaag De kaarten steken in de zak, de horloges tikken de tijd weg, seconde voor seconde, naar de winter toe. Op de lege bank dwaalt nog een en kel blad neer, als de wind door de boomkruinen zucht. En héél in de verte klaagt een hertebok zijn ver langen naar de zomer uit. Wethouder C o e r s wilde de Alk- maarse middenstand wel inschakelen mits men elders niet goedkoper te recht kan, waarop de heer D e Zeeuw de belangen van de midden stand bepleitte. De heer Torenvlied zag van verandering van de titel van de ver ordening af toen bleek, dat de uit werking daarvan dan beperkt wordt Na artikelsgewijze bespreking waar bij geen veranderingen werden aan gebracht, handhaafde de heer Hols muller zijn motie om alleen van olie- of rubberjassen te spreken, wanneer het over regenkleding zou gaan. Dit voorstel werd met 1? tegen 7 stem men verworpen. De verordening werd daama met algemene stemmen aangenomen. Goedkeuring van rekeningen. Goedgekeurd werden de rekeningen van de Alkmaarse Vereniging tot be strijding van de t.b.c. over de jaren 1944 tot en met 1948, resp. met na delige saldi van 919.10, 6763.85, ba tige saldi van 3.171.04, van 2.870.47 en van 967.58. Tentoonstelling „Zo is Noord- Holand" in 1950. B. en W. hadden een voorstel op de agenda gezet om aan de Federatie van VVV's in Noord-Holland te Alkmaar voor de in 1950 alhier te houden ten toonstelling „Zo is Noord-Holland" een subsidie te verlenen gelijk aan de door de gemeente terzake van die ten toonstelling te ontvangen vermake lijkheidsbelasting tot een maximum van 7500. De kosten van deze tentoonstelling zouden dan gegarandeerd worden tot een bedrag van maximaal 15000, mits aan de gemeente een evenredig deel van 75% van een eventueel te beha len winst wordt uitgekeerd. Dit voorstel werd door B. en W. teruggenomen. De voorzitter beloofde daar over na de openbare zitting in comité vergadering nadere mededelingen te zullen doen. Uitbreiding school voor Buiten gewoon Lager Onderwas. Voorgesteld werd over te gaan tot uitbreiding van de school voor Buitengewoon Lager Onderwas in het Victoriepark alhier door bijbouw van twee lokalen, alsmede tot aanschaf fing van het benodigde meubilair voor deze lokalen. De Raad besloot daartoe. Aankoop percelen Luit ik Oudorp 9 en 11 Voorgesteld werd te besluiten tot aankoop van de percelen Luttik Oudorp 9 en 11, tezamen groot 300 M2 voor 12000 en voor het uitvoeren van diverse voorzieningen een bedrag van ten hoogste 8500 beschikbaar te stellen. De bedoeling is deze percelen later in gebruik te geven aan de Stichting „De sociale werkplaats". De heer Koot (PvdA) vond de ruimte erg klein. Men kan beter van beide panden één maken met een bovenwoning. Mr. Berkhouwer achtte de per celen voor sociale werkplaats volko men ongeschikt. Bovendien onttrekt men hier woonruimte aan de woning zoekende burgerij. Hier kunnen met kleine kosten 2 gezinnen worden on dergebracht. De heer Torenvlied sloot zich hierbij aam De heer Van der Borden noem de de aankoop ook financieel beke ken wel gewettigd. De heer Wiese (PvdA) zou de benedenpanden willen verbinden en boven een gezin laten wonen. Wethouder Coerts wilde de be nedenruimte en een deel van de bo- venruimte van perceel no. 9 tot so ciale werkplaats maken. Wanneer er minder woningnood is kan men het andere pand er bij trekken. Het per ceel is voor werkplaats geschikt, maar het denkbeeld de benedenverdieping tot één ruimte te maken kan nader bekeken worden. Slechts één kamer wordt aan de woonruimte onttrokken en dat mog in gevallen van vergroting van bedrijfsruimte. De bovenwoning is bestemd voor een gezin. Een barak in gebruik nemen is duur en onprac- tisch. De sociale werkplaats zal huur moeten betalen. Nadat de heer Berkhouwer zijn bezwaren had gehandhaafd en de heer Van der Borden nog op de te lage plafonds had gewezen, werd het voorstel aangenomen met de aante kening, dat de heer Berkhouwer ge noteerd wilde „n te hebben tegen ge stemd. Instelling enquête bjj het bedrijfsleven. Besloten werd een crediet van ƒ1000 te verlenen voor het instellen van een enquête naar het bedrijfsleven, één en ander zoals wij dat in ons num mer van Donderdag uitvoerig gepubli ceerd hebben. De Raad ging daarna in besloten zitting om mededelingen van het col lege inzake de tentoonstelling „Zo is Noordholland" aan te horen. {Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De rat (18 jaar); Victoria Theater, 7 en9.30 uur: Nattigheid .(tot 14 jaar onder ge elde); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur; t Zal je niet gebeuren (tot 14 jaar on der geleide). Gulden Vlies, 8 uur: Ned. R.V., Op voering van „De Kat en de Kanarie" door De Maskers. 't Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Het hoedje van 'iarius, door 't Voet licht. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Baron Kneut, door het gezelschap van Siem Nieu we) vulzen. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: De Rat (18 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Nat tigheid (tot 14 jaar onder geleide). Cinema Americain, 8 uur: 't Zal je niet gebeuren (tot 14 jaar onder geleide). Gulden Vlies, 8 uur: Wiener SSnger- knaben. Huize Westerlicht, 8 uur, Volksuniversiteit: Cursus. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Zondag 23 Octpber zal de apotheek van de heer Hartong van Ark, Lange- straat no. 1, voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de vol gende week de nachtdienst waargeno men. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 23 October zullen de huis artsen dr. Koppejan (Oudegracht 186, tel. 2382) en dr. Westerkamp (Emma- straat 93, tel. 4357) beschikbaar zijn. Glimlachje Theo door, ik kan van louter verveling niet slapen. Hier gebeurt nou ook nooit eens wat bijzon- ders. BERGEN N.H. TELEF. 2456 Naar wij vernemen, heeft nader overleg tussen de Federatie van VW's' en het gemeentebestuur tot resultaat gehad, dat de grote tentoonstelling „Zo is Noord-Holland" in de zomer van 1950 naar alle waarschijnlijkheid zal komen op het terrein van de kazerne bouw aan de Bergerweg. Zoals men weet, had de Federatie van VW's itt eerste instantie de beschikking ge vraagd over de Bergerhout, welk ver zoek echter door het gemeentebestuur niet kon worden ingewilligd. Zoals uit het in dit nummer opge nomen verslag blijkt, is in de gisteren gehouden raadsvergadering het voor stel van B. en W. tot financiële mede werking aan deze tentoonstelling aan gehouden. Zijn onze inlichtingen juist, dan zal het gemeentebestuur bij nader inzien tot 'grotere financiële medewer king bereid zijn dan in het gisteren aangehouden voorstel het geval was. Het voorstel tot het houden van de tentoonstelling vormt het voornaamste punt van bespreking op de jaarverga dering van de Federatie van VW's, welke vandaag te Den Helder plaats heeft. i, 1 Reeds zou vaststaan, dat op het ten toonstellingsterrein aan de Bergerweg tien paviljoens zouden worden opge richt. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 22 October 1849 lezen wjj in een advertentie de volgende aantrek kelijke vleesprljzen. TOT VERMINDERDE PRIJZEN Best gezond en binnen deze Stad geslachte Koe- en Kalfsvleesch voor 25 cents de vijf Ons, alsmede Vet en Dik Lamsvleesch voor 20 cents de vijf Ons. Bij S. de Leeuw op de Laat, en bij J H. de Leeuw, St. Anna- straat. Alkmaar, 22 Oct. 1849. Biljartseance Iji café Royal werd gisteravond, onder flinke belangstelling een biljart-seance gegeven door do bekende spelers prof. Hasselman en prof. Mauri. Vooral Hasselman was uitstekénd op dreef. Hij versloeg zijn tegenstander met 500 tegen 154 carr. in 12 beurten methoogste serie van 124 van de winnaar en 48 van de verliezer, gem. 41.66 en 12.83. Na afloop werd nog een aantal fraaie kunststoten gedemonstreerd, die een luid ap- plaus verwierven. UIT HET ZAKENLEVEN Als nieuwe handelszaken werden in het Han- relsregister ingeschreven: J. A. Dekkér, Alk maar, Baansingel 20A. Aannemersbedrijf voor burgerbouw. R. Min, Limmen, Hóogeweg 29. Aannemersbedrijf voor burgerbouw. -*• C. Fleumer, Bergen, Berkenlaan 6a, Agent en ccmm.handel in cacao, cacaoproducten en suij» kerwerken. Eigenaar; K. Fleumer. BEWAARDER VAN DE HYPOTHEKEN BENOEMD Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 November benoemd tot bewaarder van de hy potheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Alkmaar mr. O. R. E. Brunner. N.V.ALKMAAR5E WASSERIJ WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WAS BE HANDELING r: --

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2