Aanmaakhout Automobielbedrijf P. C. KLAVER Wringerrollen VRAAG en AANBOD Heiloos Raad eist opening van zaken GERBEN MINKEMA „De Vrije Haard" zal zich moeien uitspreken Koedijk Plattelandsvrouwen Windhoos in Heiloo Een keurig programmaboekje „Damclub Heiloo" Marktberichten Hensbroek Ontwikkeling en ontspanning Siompetoren Demonstratie met handblusapparaat Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontupr ieuws jjaiste N Bus Stockholm-Parijs via Afsluitdijk? Herman Baruch treedt in het huwelijk Buiig weekend OPENBARE VERKOPING Zevenmijlslaarzen voor den zakenmon, zijn onze TAXI'S CHR.DIVRIIS GELD UP TO DATE KAPSEL Mevr- J. VERHOOGT-BODDEKE Belangrijk bericht! OUWEHAND r BOSAL 1 WASMACHINES besparen U véél tijd. Koopt er een bij Uw winkelier. Losse le koop aangeboden Te koop gevraagd r- De meest actuele krant Alkmaarsche Courant ZATERDAG 22 OCTOBER 1949 Gisteravond kwam de raad der ge meente Heiloo in openbare vergade- ving bijeen, ter bespreking van een agenda, die slechts acht punten telde Alvorens met de eigenlijke besprekin gen werd aangevangen maakte burge meester Kalff van de gelegenheid ge bruik om de heer J. Schuyt geluk te wensen met de behouden terugkeer van diens zoon, die in Indonesië onder de wapenen is geweest. Dezelfde feli citaties had de heer Van Nek te in casseren, hoewel Van Nek Jr. nog slechts onderweg is naar Nederland. Na vaststelling van de notulen, die slechts de heer Olivier (Arb.) aanlei ding gaven tot een kleinere opmer king, volgde het derde agendapunt zijnde een achttal ingekomen adressen der Vereniging „De Vrije Haard" be treffende toepassing der Woonruimte- wet 1947. De burgemeester bracht naar voren, dat hij van mening was, als zouden deze adressen maar het beste voor kennisgeving kunnen worden aange nomen. Daarmede waren echter ver schillende raadsleden het niet eens. De heer Kraakman (KVP) stelde voor, dat 't bestuur van de vereniging zich zou uitspreken en eens precies zou vertellen, wat het nu eigenlijk wil. De adviescommissie voor de woonruimte achtte de heer Kraakman de aangewezen instantie om deze uit leg in ontvangst te nemen. De burgemeester was van mening dat de commissie een dergelijk over leg evengoed van de hand zou kunnen wijzen. Haar taak immers is zuiver adviserend en dan nog alleen in vor deringskwesties. De heer Kraakman persisteerde echter bij zijn mening, daarin gesteund door de heer Van Nek (VVD), die van mening was, dat men het recht heeft te weten, of de klagers gelijk hebben, nu er zoveel gepraat wordt over de woonruimte kwesties. De heer Olivier (Arb. achtte de ge uite beschuldigingen tamelijk zwaar en vond, dat een en ander uitgezocht diende te worden. Want de geest in het dorp wordt door dit geschrijf en deze geruchten vergiftigd. Dit chapi ter mag niet maar zo onder tafel verdwenen. Spr. wilde echter het over leg doen plaats hebben met het col lege van B. en W. De burgemeester achtte het hetzelfde of B. en W. het nu doen, of de commissie, waarmede de heer Olivier het echter niet eens was. Ten slotte zegde de voorzitter toe, een en ander in overweging te zullen nemen. Een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een annuïteitslening, groot ƒ200.000, ging onder de hamer door, evenals het voorstel tot wijzi ging van de begroting voor het dienst jaar 1949. Voorts verklaarde de raad zich zonder hoofdelijke stemming ac- coord met het voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen van de ge wijzigde legesverordening, nodig ge worden door enkele bezwaren van ad ministratieve aard van de zijde van Ged. Staten voor Noord-Holland. De heren Robert, Vahl en De Vries werden aangewezen als commissie tei contröle op de rekening van de ge meente, van het grondbedrijf en van het Fonds Armenzorg, over het jaar 1948, waarna de vergadering werd besloten met het aanbieden van de begroting der gemeente, van het grondbedrijf en van het Fonds Armen zorg voor het jaar 1950, sluitende in inkomsten en uitgaven op een bedrag van ƒ607.888.03. Nadat de raadsleden de begn ing in studie zullen hebben genomen en nadat één en ander in commissievergadering zal zijn bespro ken volgt dan op 25 November de openbare behandeling. De afd. Koedijk van de Vereniging var. Plattelandsvrouwen hield Dins dagavond een bijeenkomst in café Butter. De mannen waren ook op deze bijeenkomst uitgenodigd. De heer Broer uit Assendelft gaf een lezing met lichtbeelden over IJsland en zijn bewoners. De voorzitster deelde mede, dat de St. Nicolaasavond op 1 Dec. niet door ging, maar tegelijk met de Kerstfeest middag zal worden gehouden. De spr. gaf een uiteenzetting van de ligging van het eiland, alsmede een beschrijving van de vrijheidsgedachte, die daar altijd heerste, ofschoon het land 700 jaar onder een bezetting had geleefd en in 1944 weer een republiek is geworden. Dit land had het oud ste parlement ter wereld. Het 1000- jarig bestaan van dit instituut was al gevierd. Hierna werd onder pretige cause rie aan de hand van lantaarnplaatjes het prachtige land met zijn mooie kli maat en zeer intellectueel volk beke ken. Men zag mooie natuur- en folk- lore-opnamen. Een en ander werd af gewisseld met zang en muziek uit IJsland. De voorzitster sloot met grote dank. EEN NIEUWE CURSUS De Voorlichting ten Plattelande te Koedijk zal de volgende week in de openbare lagere school een cursus be ginnen in het maken en vermaken van bedden. Voor deze cursus bestaat veel belangstelling. Donderdagavond heeft in Heiloo een plaatselijke windhoos gewoed. Om streeks kwart voor elf hoorden de be woners, van de rij huizen tegenover de Protestantse Begraafplaats, een angst aanjagend geloei. Enige ogenblikken ia- ter werden dakpannen van de daken gegooid, zinken platen werden afgerukt en spanjoletramen sloegen naar buiten open. Eén a twee minuten later was de windhoos even snel weggetrokken als ze gekomen was. Behalve bij deze rij huizen heeft men nergens in Heiloo iets van de bui bemerkt. Het Instituut voor Arbeidersontwik keling, afd. Heiloo, bezit een actief be stuur. Voor enkele weken publiceerden wij reeds het programma, doch nadien zijn enkele wijzigingen noodzakelijk ge bleken. Het Instituut heeft, toen het programma voor het komende seizoen vaststond, een keurig programma-boek je, ingeleid door de voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer N. Majo- lee, het licht doen zien. Het werk van het Instituut neemt de laatste jaren een belangrijke plaats in het culturele leven van onze gemeente in. Het winterpro- gramma ziet er nu als volgt uit: In November wordt een concertavond gegeven in de Rustende Jager door het Alkm. Kleinorkest, directeur de heer G. Pranger; in Dec. een lezing in de Rustende Jager door de bekende schrij ver Piet Bakker over „Jeugd in de Pijp"; in Januari spreekt Willem van Iependaal over „Mens, brood en toe komst"; in Febr. brengt Tsjalling P. Terpstra ons naar het schilderachtige Siljan-meer in Zweden en komt er een filmavond, met als hoofdfilm „De be waarschool". In Maart spreekt Jaap van Dijk over Natuurbescherming, welke lezing met lantaarnplaatjes wordt toe gelicht. Einde Maart komt de bekende dokter A. Melchior spreken over Scheeps-hygiëne, welke lezing wordt toegelicht met een film. Tenslotte wordt de Sluitingsbijeenkomst gehouden, waarvoor een toneeluitvoering op het programma staat met het ensemble „De Njeuwe Egelantier". Opgevoerd wordt dan het stuk ,,'t Lammeken" of „Van liefde en jalouzie", een Vlaams blijspel. De uitslagen van de voor de vierde ronde gespeelde onderlinge competitie wedstrijden luiden als volgt: J. Sprenkeling—H. Verver 0—2; S. SchureJ. Geuzebroek 02; C. Adri- chem—K. Tuinman 1—1; A. Dekker— C. de Graaf 11. Groep II: S. de Geus—C. de Jong 0-2, W. Hoogenboom—J. Spaans 2—0; Jb. Helder—D. Langedijk 1—1; A. Winte- rink—B. Hofman afgebr. Groep III: D. Smit—A. Alleman afg.; Snel—C. Lieshout 1—1; v. d. Werff— A. Sprenkeling Jr. 02; S. Hottentot B. Sluisman 0—2; Weijers—Bijwaard 02; BijwaardB. Sluisman 02. ALKMAAR, 21 Oct. Slabonen 50—77 en afw. 35—48; Stoksnijbonen 38—64 en kas 1,19 —1,26; Pronkbonen 30—48; Komkommers 12 —27; Tomaten: A 27—41, afw. 16—26 en benken 16-20; Bloemkool: AI 44-48, II 12- 16 en I 18—29; Rode kool 5,50—9,30; Groene kool 5,50—8; Spruitkool 42—55 en II 16—27; Spinazie 16—49; Postelein 28—34; Sla 1,50— 6 en kas 7—14; Andijvie 5—9; Rode bieten 4—7; Bospeen 6—17; Winterpeen 6—8; Was- peen 6—18; Uien 12—16, afw. 3—11, drieling'en 7—10; Prei 11—18,50; Soepgroenten 1—4; Selie 1—3; Druiven: Frankentbalers 60—89, Alioante 50—78 en Westfrisia 48; Appels: Bramley Seedling 10—15 en Notaris-appel 13— 21; Peren: Beurré Hardy 18—28, Bonne Louise d'Avranches 9—23, Conférence 6—17, Gieser Wildeman 6—14, Legipont 6—18, Nouveau Poiteau 5—10, Soldaat Laboureur 7—12 en Zwijndrechtse Wijnpeer 6—10. LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 22 Oct. 1949. 5000 kg uien t 14.60f 15.30; grove uien f 13.60 f 15.30; drielingen f 14.10—f 15.30; 4000 kg peen II f 9.60-f 10.60; peen III f 8.20 tot f 8.70; 6000 kg andijvie f 5—f 7.40; 120.000 kg witte kool f 5; 40.000 kg groene kool f 5.50f 11.20; 6000 kg gele kool f 5; 30.000 kg rode f 5.50f 10.90; 700 kg slabonen f 5372. NOORDERMARKTBOND, 21 Oct. - 4000 kg Aardappelen: Eerstelingen (grove) 7,50— 7,90 en IJselster 6,50; 17.000 kg Uien 14,10 —15,50, drielingen 13—14,70 en nep 15,10— 15,40; 12.000 kg Peen: II 9-9,50 en III 7,40 -8; 6000 kg Rode kool 5,50-9,40; 8000 kg Gele kool 5—5,30; 8000 kg Groene kool 5,50 8,70; 200.000 kg Witte kool 5-5,10; 1000 kg Andijvie 5,10—7,10; 3400 kg Slabonen 62 —8 en afw. 51—69. WARMENHUIZEN, 21 Oct. - 1800 kg aard appelen: Schotse muizen (grove) 8,10; 17.000 kg Rode kool 5,50—7,50; 10.200 kg Gele kool 5-5,10; 87.400 kg Witte kool 5; 1800 kg Andijvie 6,90—7,70; 2070 kg Slabonen 55— 78; 6500 kg Uien 14,50-15,20; 1100 kg Peen 7,10-7,40. De eerste avond van „Ontwikkeling en Ontspanning" werd Woensdag in café Kossen te Hensbroek gehouden. De voorzitter, de heer Koppenol, heette in z'n openingswoord allen har telijk welkom, in het bijzonder de he ren Frans 't Hoen en Frans Luit, die de avond met voordracht en zang zou den vullen. Allereerst werd het meer prozaïsche gedeelte afgewerkt, t.w. het jaarverslag van de heer Koppenol, dat werd goedgekeurd, alsmede het finan ciële verslag van de heer A. Blauw. Als bestuursleden werden de heren P. Fok Jr. en J. Oudendijk herkozen. Vervolgens werd mededeling gedaan van het winterprogramma, dat er als volgt uitziet: 22 November komt de heer Bergsma spreken over aardstralen en wichelroede; 9 December brengen de Ned. Spoorwegen een film, toegan kelijk vanaf 12-jarlge leeftijd; de heer Creutzberg houdt 10 Januari een lezing over Suriname, waarbij een film ver toond zal worden, die dit voorjaar is opgenomen; de laatste avond van het seizoen, 17 Februari, zal met eigen krachten gevuld worden. Frans 't Hoen was vervolgens aan de beurt. Op sublieme wijze gaf hij ten beste: Ballade van de Boer, door Werumeus Buning; Rijke Bramenpluk kers, Godfried Bomans; Kaïn, Rogier v. d. Aerde; Droomkoninkje, Heyer- mans; 't Sprookje van de spade en 't Oude Joepke, beide van Van Olden burg Ermke. Van deze declamatie werd zeer genoten en ongetwijfeld ziet men de heer 't Hoen hier nogmaals gaarne optreden. De heer Frans Luit zong ter afwis seling Europese volksliederen, wat ook zeer in de smaak viel. Hij heeft ver klaard wat onder volkslied verstaan dient te worden. Z. i. vertegenwoor digt het volkslied een genre dat het midden houdt tussen populair en klas siek en toont het 't karakter van het volk, waaruit het geboren is. Met voor beelden werd een en ander duidelijk gemaakt. En zo werden onder bege leiding van luit Franse, Spaanse, Cor- sicaanse, Roemeense, Russische, Poolse en Duitse volksliederen gebracht. Tot slot Nederlandse liederen, waarbij de aanwezigen gelegenheid geboden werd mede te zingen. Bij elk lied werd een verklaring gegeven. Een en ander was zeer leerzaam en men heeft zeker veel genoten. Aan het slot van deze avond heeft de heer Koppenol warme dank gebracht aan de heren 't Hoen en Luit. VOORLOPIG GEEN GYMNASTIEK LESSEN De consulent voor lichamelijke op voeding bij het l.o. heeft de vloer van het gemeentelijk gymnastieklokaal bij zijn Donderdag gehouden inspectie ge vaarlijk geacht voor het voortzetten van de oefeningen. Hierdoor zullen de leerlingen van de o.l. school voorlopig geen gymnastiekles kunnen ontvangen. Donderdag werd op de boerderij van de heer C. Groot Wz. een demonstratie gehouden met brandblusapparaten, ge organiseerd door Schermers brandcon- tract. Jammer genoeg was de belangstel'}ng niet groot. Een flinke hoeveelheid met benzine overgoten brandbare stof werd in korte tijd geblust. Op iedere boerderij behoort een dergelijk appa raat aanwezig te zijn. Schermers brand- contract verleent bij aankoop van een brandblusapparaat een belangrijke te gemoetkoming. De economische commissie Azie van de Ver. Naties heeft een Russisch voorstel om de „democratische regering van Vietnam op te nemen, verworpen. Besloten werd tot toelating van de door Frankrijk gesteunde regering van Bao Dai. India stemde ook voor toelating van de laatste. De zilveren erepenning der pro vincie Limburg is door het provinciaal bestuur toegekend aan mgr. dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond, bij gelegenheid van diens 40-jarig priesterfeest. OBDAM, 21 Oct. 1949. Slabonen A 65 -70, B 48—63; Uien 13.40—14.70, grof 13.8014 en drielingen 14.9015; Peen B 8.20—9.40 en C 6.40—6.90; Kroten 6— 6.10; Rode kool 5.506.10; Groene kool 5; Savoye kool 5.507.10. INDONESISCHE ZAKENLIEDEN NAAR DJOKJA Medio November 1949 zal een inter- Indonesische economische conferentie in de Republikeinse hoofdstad worden gehouden. Aan deze conferentie zullen 300 afgevaardigden deelnemen, terwijl nog 200 waarnemers de conferentie zullen bijwonen. Bovendien zal de con ferentie een tentoonstelling van door Indonesiërs geproduceerde goederen openen. Er bestaan ook plannen voor de vorming van een Indonesische eco nomische raad. 198. De koning der apen vindt het nu wel veer mooi. De Panko-negers zijn allen verslagen en hij vindt het de hoogste tijd om naar huis te gaan. Zijn volgelingen vinden het uitstekend en slingeren zich al weer vrolijk in de bomen. Pepi en de drie hondjes zijn gered uit de handen der menseneters, dus is er alle reden voor een groot feest. „Nu snel en vlug. naar apenland terug!" roept Pepi, die dolgelukkig is. weer bij zijn vader te zijn! „Juist m'n kind, we gaan gezwind!" antwoordt va der Samba op vrolijke toon, maar dan valt zijn oog op de tam tam der ne gers, die nog midden op het-plein staat „Wacht, ik zal nog even een nummer tje muziek weggeven," roept hij en trommelt met zijn stevige knuisten op de holle boomstam. Echter met zo'n kracht, dat de tam-tam steunend be zwijkt. Voldaan kijkt Samba op zijn werk neer. „En nu op weg!" schreeuwt hij en wil zich in de bomen slingeren. GESNEUVELD IN INDONESIË De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht. Sold. 1ste klasse J. Dijkstra, afkomstig uit Oostdongeradeel; sold. H. Korsten, afkomstig uit Schijn- del (N.-Br.) Eold. J. W. de Waal, afkomstig uit Zoelen (Gld.) SOLDAAT TERUG De militair H. Harmsen, die op 20 Juli j.l. als vermist werd opgegeven, is op 17 October bij zijn onderdeel te Sibolga teruggekeerd. Hij was destijds na overschrijding van de demarcatielijn gevangen genomen. (Ongecorrigeerd) Er worden, volgens Het Vrije.Volk, pogingen gedaan om de internationale autobuslijn Stockholm-Parijs een uit gebreide route door Nederland te geven, lot nu toe gingen deze bussen via Hengelo, waarbij de passagiers over nachten in bad Boekelo. Het ligt in de bedoeling het volgende seizoen een deel der bussen via de Afsluitdijk, die voor vreemdelingen een bijzondere attractie is, door Noord- Holland naar Haarlem te doen rijden, waar de passagiers dan zouden over nachten. Via Den Haag en Rotterdam en Belgie zouden dan de bussen hun route naar Parijs vervolgen. De voormalige Amerikaanse ambas sadeur in Nederland, dr. Herman B. Baruch, treedt heden op „Bagatelle", zijn huis in Wyandanch op Long Is land, in het huwelijk met Anna Maria baronesse Mackay, dochter van Dirk Rijnhard Johan baron Mackay te Den Haag. In de afgelopen week kwamen, voor al hier in de kustprovincies, tal van buiën voor, die veelal met onweer en soms met hagel gepaard gingen. In Den Helder viel bij een bui allicht 23 mm. Ook vandaag en morgen zal het weer het buiïge karakter houden, met af en toe een krachtige wind. Ten Westen van Ierland is een nieuwe depressie in aantocht. Het K.N. M.I verwacht het regengebled hiervan toch niet voor Zondagavond over ons land. Hoewel de temperatuur voor Octo ber nog aan de hoge kant is, wordt het nu toch aanmerkelijk koeler, nachtvorst wordt echter nog niet ver wacht. De vorst, die in het begin van de week nog in Noord-Scandinavie voorkwam, is ook al weer geheel door de krachtige, zachte Zuid-Westelijke luchtstroming verdwenen. Baronesse Mackay werd in 1913 te Den Haag geboren. Haar moeder was wijlen Johanna Elisabeth Blaauw van Amsterdam. De huwelijkssluiting zal verricht worden door de eerwaarde heer Oscar Levi Daley van de Presby teriaanse kerk te Islip op Long Island. te ALKMAAR. Mr. JOH. G. C. ZIJNEN, notaris te Alkmaar, zal op Woensdagen 26 October '49 bij opbod en 2 November '49 bij afslag en combinatie, tel kens des namiddags 3 uur precies, in 't Gulden Vlies aan de Koorstraat te Alk maar in het OPENBAAR VERKOPEN de navolgende percelen: A. TE ALKMAAR: 1. Een huis, schuur en erf aan de Frans Halsstraat 26, groot 1.38 A. Ver huurd voor 42.50 per maand. 2. Een huis, schuur en erf aan de Frans Halsstraat 28 groot 1.20 A. Verhuurd voor 9.23 per week. 3. Een huis, sohuur en erf aan de Frans Halsstraat 30 groot 1.20 A. Verhuurd voor 9.23 per week. 4. Een huis, schuur en erf aan de Frans Halsstraat 36, groot 1.20 A. Verhuurd voor 40.per maand. 5. Een herenhuis met achter en zijtuin aan de Nieuw- landersingel 57, groot 4.70 Are. Verhuurd voor 225 per 3 maanden. B. TE HEILOO: 6. Een huis en erf aan de Schuine Hondsbosselaan 16, groot 2.29 A. Verhuurd voor 6.per week. 7. Een huis, schuurtje en erf aan de Westerweg 80, groot 3.35 A. Verhuurd voor 4.50 per week. Bezichtiging: Dinsdagen van 24 uur. Nadere inlich tingen te verkrijgen ten kan tore van voornoemde notaris Oudegracht 291 en voor de percelen 1, 2 en 3 tevens ten kantore van notaris G, A. Rietveld, Deurloostraat 129, Amsterdam (Z.) Opleiding Dokters- en Tandartsassistente onder leiding van artsen door een Schriftelijke Cnrsus. 1 Desgewenst met aanslui tend practisch gedeelte. Vraagt gratis prospectus I.Me.Vo. Adm. de Ruyterweg 215 Amsterdam-W. GARAGE GEZICHTSHAREN afdoend electr. verwijderen Zuster VANDEBRIEL, Lyceumstraat 14, Alkmaar. Spreekuur Vrijdags van 24 uur, 2.50 per be handeling. HENNEN EN EENDEN. Alle rassen Hennen 4 mnd. 4.50, 5 mnd. 5. mnd. 5.50, 5 mnd. f 6.— p. st. W. Legh. br. 48 d. d. rui 3.75 p. st. Khaki Campb. Eenden 5 mnd. 3.50, Witte Ind. Loopeend. 5 mnd. 4.50 p. st. Erk. Pluimveeh. (No. 1101), Mulderslaan 12, Veenendaal. het minste werk de meeste glans. HUWELIJK. Besch. dame, 39 jaar, lange slanke verschijning, niet onbem. zou gaarne in ken nis komen met heer, P.G., goede positie of zakenman, 1 kind geen bezwaar. Brieven onder no. A 84 Bureau van dit blad. Juffrouw, b. h. b. h. h. zoekt NET KOSTHUIS, met vrije zit-slaapkamer. 't Liefst bij bejaard echt paar, geen beroeps. Brieven met prijsopg. onder no. 86 bureau van dit blad. Heer met vaste positie vraagt voor spoedig ge meubileerde ZIT-SLAAPKAMER met of zonder pension. Brieven onder no. A 90 bureau van dit blad. N. V. NATIONALE HYPOTHEEKBANK HOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. Agentschap Alkmaar Voordam 11 Tel. 4924. beschikbaar op le hypotheek. kurkdroog, fijn gehakt, 0.90 per grote mand. Minimumafname 3 man den. Bij afname van 10 manden franco thuis. Instellingen en weder verkopers genieten de nor male korting. Houthandel „De Waker" Duinweg D 22 Schoorl - Telefoon 4 32 Naai- en Speciaalmachines Singer ajourmachine 72W12; Singer Zeilmakersm.: 45R58; Singer naaldtransp.: 781; Singer omslingermach.: 75-1; Singer armmachines: 17-16; Wilcox overlockm. 2 draads; Beka overlockm.; 2 draads; Pfaff luchtkoordm.; 110-45: Aöler zig-zagmach.: 452. Diverse huishoud-, kleerma kers- en naaistersmachines, v/d Heijde, Rozengracht 86, Amsterdam, C. Voor REPARATIES KUNSTGEBITTEN Ssnel en goed: P. Stokman, Kennemer- straatweg 74, Alkmaar. TEL. 3711 Voor een verzorgd uiterlijk en Emmastraat 89, Alkmaar Telefoon 2486 Hierdoor maken wij bekendt dat wij voor Alkmaar en Omstreken de „RENAULT" VERTEGENWOORDIGING OP ONS HEBBEN GENOMEN. Tevens brengen wij naar voren onze nieuwste MOTORKLINIEK, alsmede de modernste WIELUITLIJNBRUG. Profiteert hiervan. Beleefd aanbevelend, Helderscheweg 38, Alkmaar. Telefoon K 2200 8001. DEALER voor RENAULT, DODGE en STANDARD-producten. FAILLISSEMENT "an JAN DEUGD, hande lende onder den naam „Radiohuis", te Alkmaar. De Curator maakt be kend, dat voor zover zulks nog niet is geschied de schuldvorderingen met de nodige bewijsstuk ken bij hem moeten worden Ingediend vóór 20 Novem ber 1949 en dat de verifi catievergadering zal gehou den worden op 8 December a.s. des voormiddags te 11.30 uur in het Gerechts gebouw aan de Geestersin gel te Alkmaar. Mr. A. Schenkeveld, Curator. Alkmaar, 21 October 1949. Oudegracht 227. GRIMEUR EN TONEELKAPPER. Aanbevelend, S. VISSER, Nieuwstraat No. 28, Alkmaar. MIENT 4 - Telef. 2569 Uit de hand te koop: EEN PERCEEL WEILAND in de gemeente Heiloo, ge legen tussen de Westerweg en Zevenhuizen, groot on geveer 2% H.A., eigendom van de Stichting ingevolge de Landarbeiderswet. Te bevragen Van Catsstraat 19, Heiloo, 's avonds tus sen 6 en 7 uur. Waarom niet eens naar de bioscoop? alle voorkomende maten!!' KUIPERIJ BAKKER N.V. Dijk 8, Alkmaar. tot 15 woorden f 1.— elk woord meer 5 cent Algehele huisboedels, w.o. keu* kenuitrusting, ledikant met toebe horen, old finish dressoir, 4 clubs» gordijnen, salontafels, oud-Hol lands fauteuils, stoelen, lampen kappen, kloostertafel, radio, stof zuiger, antiek riddertafeltje, poor- dersbankje, kachel, antieke schil derij De Gildemeester enz., enz Geen opkopers. Koningsweg 11, Alkmaar; na 6 uur. Eenvoudig bureau en lege lds- ten. Flandria, Langestraat 21. Wandelwagen met zak, wieg met bedje, kinderwagen en braad pan; alles in goede staat. Gerard Doustraat 5; na 4 uur. Carbid-Iastoestel 50/80, dit< gebruikt, wand-boormachine, slijp- kop 25 mm, drijfwerk, lagere riemen en schijven, schoenmakers naaimachine met compl. trapstei. en DKW motorrijwiel 98 cc '39. Luttik Oudorp 5. P. G. hangkast (linnen), eiken buffet, crème slaapkamer, bed, (ombouw), commode en nacht kastje. Ch. Harzing, Rembrandt- straat 13. Electr. fornuis AEG 220 V. met pannen. Te zien en te bevr.t Varnebroek 5, Alkmaar; Tel. 4821 Protos stofzuiger f 45,—, Electro Lux f 17,50 en Globlin f 10, (220 V.) met 1 jaar garantie, v. d. Lijn straat 22. Electr. gramofoon met 80 pla ten. Vermeerstraat 2. Prachtige mantel mt 48 en jurk mt 48. Varnebroek 17. Koopvaardij-uniform met pet (laken). Tjeertes, Bleekerskade 85 Tweeling box met beun, 115 x 130. G. Hop—Palmers, Stompe- toren D 76. Een 3-kroon gaslamp, 1 stroo- snijder en1 kookkachel bij A. Bood, B 15, Groot-Schermer. Zwarte mantel mt 42, ratiné jongensjas lft 11 jr en ratiné schoolcape capuchon lft 17 Jaar v. d. Lijnstraat 20. Een tweeling kinderwagen. Stuartstraat 35. Tegen elk aannemelijk bod: eiken buffet, 2 haardfauteuils met kussens, theetafel, radiokast, da mesfiets en 2 watten dekens. Mevr. Timmer, Oudegracht 138A. Damesmantel mt 44 met bont (zwart) en inmaakpot (30 liter). Trompstraat 32. Wandelwagen f 27,50, autoped f 7,—, hobbelpaard f 5,— en im. bontjas f 10,—. Br. onder nr A 87, Bur. van dit blad. Pracht zw. velours mantel met persianer voor oudere dame, prijs f 125,—. H. de Jonge, Ruïnelaan 5, Bergen. Donk.grijze winterjas mt 56, zo goed als nieuw, prima kwal. Br. onder nr A 88, Bur. v. d. blad. Een z.g.a.n. plusfours jongens pak f 30,— en overjas f 25,— lft 16 jaar. Kennemerstraatweg 332, Heiloo. Gebruikte rijwielen met of zon der banden. Nierop, Heerenstraat 10; Tel. 3827. voor Alkmaar an omgeving is de

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6