J. B. Smorenberg MsnfoOP Stad at Omgeving. „Westenwind" door het Rotterdams Toneel AGENDA Kleermakerij AB. HOES ewogen week-eind Paddestoelen- tentoonstelling Schaakclub V.V.V. Loeiende koeien in een jagende wind De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Koedijk Groot-Schermer Feestavond „Floralia" Schoorl Hef Radioprogramma I WOENSDAG 26 OCTOBER 1949 Tweede abonnemenis- voorsielling Het stuk „Westenwind", een spel in drie bedrijven van Charlotte Frances, vond gisteravond een uitstekende be langstelling in het Gulden Vlies en Het Rotterdams Toneel heeft er een goed succes mee behaald, ondanks het feit, dat het voor een zware taak stond. Want om met slechts drie optredenden een stuk in vier taferelen zo op te voe ren als gisteravond is geschied, is lang niet gemakkelijk. De handeling vond plaats in een één-kamer flat in Londen en de Rotterdammers hadden voor een keurig decor verzorgd met uitstekende toneelaankleding. Westenwind (deze titel is ontleend aan het begin van een bepaald ge dicht) staat ook weer in verband met de laatste wereldoorlog. Tony Mc Crae is kort na zijn huwelijk met Hermine. een Londense mode-ontwerpster, voor de dienst opgeroepen en vijf jaar in Birma geweest. Dat Hermine in die tijd alleen is gebleven, is moeilijk aan te nemen. Cay Nathaway is haar zeer goede vriend geworden en nu komt plotseling het bericht, dat Tony op weg is naar huis en spoedig zal arri veren uit Dover. Dit maakt de toe stand voor Hermine en Cay uiterst delicaat. Maar toch kan Tony bij zijn komst de situatie wel begrijpen. Hij wil echter Hermine voor de tweede maal veroveren en deze is voor de hartelijke genegenheid niet ongevoe lig, tot grote woede van Cay. En het conflict is geboren. Vooral voor Her mine is het heel moeilijk, omdat zij aan de grote liefde, die Tony toont, geen weerstand kan bieden en daar door Cay tot fel optreden drijft. Maar na diverse aardige scènes moet er toch één het veld ruimen. En dat is....? Zij, die de opvoering hebben bijge woond kunnen het antwoord hierop geven. Goed resultaat van A.M.H.C. Een gelijk spel tegen 't Amsterdamse Pinoké was meer dan wij van het eerste team van A.M.H.C. hadden verwacht en bovendien heeft Pinoké nog meer gekregen dan haar toekwam. Reeds kort na het begin namen de gasten de lei ding, die zij tot tien minuten vóór de rust behielden. J. Eyssen scoorde de gelijkmaker. Pinoké was in deze pe riode iets sterker. Na de rust kwamen de Alkmaarders met een kleine veran dering in de opstelling in het veld. zodat de middenlinie een sterker ge heel vormde. De gasten zetten alles op de aanval om de hechte verdediging te doorbreken, echter zonder resultaat. De aanvallen van A.M.H.C. waren ook niet van gevaar ontbloot. Eyssen scoor de een doelpunt en gaf hiermede de Alkmaarders de leiding. Even vóór het einde maakte Pinoké de stand weer gelijk door een twijfelachtig doel punt. De bal was namelijk achter geweest, hetgeen de scheidsrechter ont ging. Spoedig hierna kwam het einde van deze in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd. Het tweede herenelftal leed weer een nederlaag. Vooral het spel van de achterhoede maakte een onbetrouwbare indruk. Al spoedig maakten de Straw berries een doelpunt. Uit een strafcor- ner werd de voorsprong vergroot. Vóór de rust verkleinden de Alkmaarders deze voorsprong door een doelpunt van Beets. Na de rust waren het weer de Strawberries die scoorden, doch even hierna bracht Dijkstra na een mooie soloren de stand op 32. Het tweede elftal van de dames ver loor met 10 van Alliance. A.M.H.C. verscheen met 3 invallers en wist van de kansen die zij kreeg geen gebruik te maken. Geknoei met orderbriefjes Voor de Meervoudige Kamer te Alk maar, gepresideerd door mr. A. D. van Regteren Altena, stond gister de Koe dijker Jacob H. terecht. Verdachte, die vertegenwoordiger was voor een fabri kant in kunstvoorwerpen, had geknoeid met orderbriefjes waardoor hij zijn patroon had benadeeld. Bovendien had hij een auto, welke hij in huur had, als onderpand gegeven voor een geldle ning. De rapporten over verdachte waren uitermate ongunstig. De reclassering zag de toekomst donker in. Een en an der was voor de officier van justitie, mr. J. V. C. Meischke, aanleiding een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden te eisen. Uitspraak over veertien dagen. Lou Bandy komt Lou Bandy is op tournee met 'n keur van internationale artisten en komt Zondagavond in het Gulden Vlies. De artisten, die hem terzijde •taan zijn: de Corita's met een aecor- deon-symphonie, Sax en Phon, de be roemde Belgische clowns en het trio Rito. Voorts treedt op het zangwon- dei Menno Grondsma met imitaties van Josephine Baker, Maurice Che valier, Al Jolson en andere beroemd heden. Burgerlijke Stand Geboren: Margaretha T„ d. v. J S. Rol en G. de Vries; Eduardus Th. C„ z. v. C. de Vries en M. J. F. "Wamelink; Maria C., d. v. B. Tanke en J. J. van Latum; Henny M., d. v. H. A. van de Hoef en M. Strijder. Gehuwd: Jacobus Schoen en Mina Th. van Leeuwen; Jacob A. Blokker en Albertha W. Kreuger; Klaas van Vliet •n Theresia M. Kuilboer. Overleden: Adriana M. van den Berg, 82 jaar. wed. van J Schipper; Gesina C. M. de Jong, 75 jaar, geh. met A. van Westerop. Al is de schrijfster, die zichzelf een moeilijke opgave heeft gesteld, niet altijd geslaagd, toch heeft zij tal van aardige tafereeltjes in haar stuk ge bracht en vooral een goed slotbedrijf geschreven. Het stuk is bij de Rotterdammers nog maar kort op het repertoire, wat de souffleur nog wel eens in actie bracht. Maar de drie optredenden hebben hun inderdaad moeilijk en veeleisende rollen goed vertolkt. Rie Gilhuys kon in de vrouwelijke hoofdrol niet altijd het juiste accent vinden, maar heeft daarnaast zeer goede momenten gehad en in het der de bedrijf (laatste tafereel) uitstekend gespeeld. Haar beide partners gaven elkaar weinig toe. Joan Remmelts deed in zijn vertolking van Tony zijn liefde voor Hermine wel duidelijk blijken en liet daarnaast zijn lang durig verblijf in 't Oosten wel heel juist voelen. Steye van Brandenburg heeft de goede kans, die hij in dit stuk kreeg, op uitstekende wijze benut en inderdaad een „goede beurt" gemaakt Aan 't slot hebben de uitvoerenden een hartelijk applaus in ontvangst moeten nemen van de toeschouwers, die hen vele malen terugriepen. Wij vermoeden, dat de „Westenwind" nog wel eens meer zal waaien! G. Nu allerwegen het oog door de pracht der bonte najaarstinten bekoord wordt, tooit zich het mos- en blader tapijt van bos en veld met talloze schitterend gekleurde paddestoelen. Merkwaardige vertegenwoordigers van het plantenrijk, die niet alleen door een onuitputtelijke rijkdom aan vor men en kleuren, maar vooral ook door velerlei interessante eigenschappen een grote bekoring uitoefenen op al degenen, die een open oog hebben voor het schone, dat de natuur in elk jaargetijde biedt. De afdeling Alkmaar der Nederl. Natuurhistorische Vereniging wil trachten de paddestoelen ook in deze omgeving in nog ruimere mate bekend te maken en houdt daartoe op Zater dag 29 en Zondag 30 October een ten toonstelling van deze fraaie natuur producten in het Verenigingsgebouw aan de Heul. Men zal hier vele soor ten van paddestoelen kunnen bewon deren. Verschillend gekleurde kaartjes met de namen zullen aangeven of ze eetbaar dan wel giftig zijn. Nieuwe cursus aan de Ambachtsschool Door de toenemende industrialisatie, ook in onze provincie, zal er een tekort ontstaan aan goede vaklieden, welke hun eerste opleiding aan een ambachts school moeten hebben. Een gevolg zal zijn, dat overal in den lande nieuwe ambachtsscholen zullen verrijzen, voor welke scholen bevoegde leerkrachten nodig zijn. Ook nu reeds is er een te kort; verschillende scholen werken reeds met onbevoegde leraren. Naar wij vernemen, hebben enkele leraren aan de Ambachtsschool te Alk maar het plan opgevat een cursus op te richten voor opleiding van leraren bij het nijverheidsonderwijs. Voor hen. die met goed gevolg het examen voor een nijverheidsacte afleg gen, zal zeker een functie bij het nij verheidsonderwijs weggelegd zijn. Vooral jonge mensen, die veel voor hun vak voelen en bezield zijn met de gedachte, dat een goed opgeleide jeugd voor een gezond Nederland eerste eis is, wordt aangeraden zich met de orga nisatoren van deze cursus in verbinding te stellen. Dat is mogelijk Zaterdagmid dag van twee tot vier uur in de Am bachtsschool te Alkmaar. Het is de eni ge gelegenheid in Noord-Holland bo ven het IJ om mondeling te worden opgeleid. (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek; WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: De rat (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Nattig heid (tot 14 jaar onder geleide); Cine ma Americain, 8 uur: 't Zal je niet ge beuren (tot 14 jaar onder geleide). Alle theaters 2.30 uur matinee. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Geen matinée Gulden Vlies, 8 uur: Recital Guus Renaut en Louise Camerik. Limmer- hoek 40, 5 en 8 u.: Filmvoorstelling van het Leger des Heils. Schouten sir. 9 - Alkmaar MED. GEDIFL. PEDICURE Spreekuren 's avonds van 7.30 tot 9.30. Dinsdags van 3 tot 5 en volgens afspraak V.V.V. WINT VAN SCHAAKMAT De wintercompetitie van de NHSB is begonnen en VW speelde haar eerste competitiestrijd tegen het pas gepromo veerde eerst tiental van Schaakmat in 't Wapen van Heemskerk. De strijd was voor de bezoekers iets te zwaar. Met 7% tegen 1% en één afgebroken partij (bord 3) bleef VVV in de meer derheid. De strijd tussen de tweede tientallen leverde een zelfde resultaat op. De gedetailleerde uitslagen waren: VW ISchaakmat I: D. B. A. Appel W. Kaan 10; P. SeewaldH. Slink 10; P. VreekenC. Langedijk (afgebr. in betere stand voor Vreeken)R. Hoek stra Sr.—J. Krijgsman 0—1; W. Kwak— P. Konijn 10; E. G. KayserC. Krijgsman 1—0; P. Deugd—K. Bieman 10; C. KieftH. Bouwens y2i/a; Ir. CoolG. Keppel 10; W. v. d. Veen W. Groot 1—0. WV II—Schaakmat n 8i/2—li/2: A. W. BeemsterboerC. Glas 10; J. Kors- mandr. J. de Wit 01; C. MeyerC. Witsmeer 10; D. Appel Sr.J. Leeg water 10; A. VisE. Warnders 10; dr. F. HelderJ. Klinkert 10; A. W. TegelG. Goudsbloem 10; G. S. Groe- newoudtN. Kaan 10; H. J. C. Dage- letJ. Moejes y2'/i! ir. van Rossum du ChatelJ. Bouwens 10. 31 October begint de wintercompeti tie bij VW. Voor nieuwe leden is het nu de gelegenheid zich aan te melden. Er is ook een damesafdeling opgericht, waarvoor zeker nog diverse dames in aanmerking komen. Oude stadswal blootgelegd Bij de opgravingen aan de Handels kade is een stuk muur bloot gekomen en dat volgens de archivaris een deel van de oude walmuur kan zijn. De muur wordt opgemeten en enige stuk ken steen daarvan zijn naar het do mein van de archivaris gebracht waar men een en ander nog eens nader kan bekijken. De muur, die zich vlak on der de oppervlakte van de straat be vindt is bloot gekomen door de repa ratie van de weg, waar een paalfun- dering zal .worden aangebracht. De muur zal na het herstel van de straat weer met aarde overdekt worden. „Zo zijn onze manieren" Onder auspiciën van de Katholieke Actie wordt van Vrijdag 28 October tot en met Dinsdag 1 November in het R.K. Lyceum aan de Bleekerskade een grote tentoonstelling gehóuden onder de titel: „Zo zijn onze manie ren". In een 14-tal stands wordt Jijer een beeld gegeven van de katholieke gezinsgebruiken, speciaal op de hoog tijdagen in het gezin, van huwelijk, geboorte, eerste H. Communie en de kerkelijke feesten. Ook aan onderwijs, opvoeding, be roepskeuze, jeugdbeweging, gezinsver zorging en katholieke actie is een stand gewijd. Voor de bezoekers van de tentoonstelling wordt des avonds in de aula van het lyceum de veel besproken film „Moeders op vacantie" vertoond, de film die in eerste aanleg door de Rijksfilmkeuringscommissie werd afgekeurd. Voor kinderen zal des morgens en des middags een spe ciaal programma worden vertoond. Er zijn gistermorgen op het Waag- plein en daaromtrent uitgebreide maat regelen genomen door mannen van de gemeente, in blauwe overalls en met een vakkundige blik in de ogen. Palen in de grond, touwen van het ene hout naar het andere. En skeletten van kra men, langs de wallekant van de oude Voordam. In de middag kwamen er mensen met vee. Traag stappend ach ter hen aan, geleid aan hoorntouw en aangespoord door blagen van jongens met hele dikke stokken en hele schelle stemmen. De koeien en de vaarzen werden aangebonden aan de touwen en de palen en de duisternis viel over Waagplein, Doorbraak en Nieuwesloot. Maar het vee was onrustig. Het stond recht met neergebogen kop en het loeide klaaglijk. Het voorvoelde wel de komende wind, die vannacht begon aan te stormen uit verre streken. En vanmorgen vroeg, toen het drukker en drukker werd in de staten om 't plein en toen het vee in lange rijen stond in het stro, dat van lichtgeel kleurde tot een vuil groenbruin, joeg de storm langs de huizen. De brugleuningen van de oude ophaalbruggen stonden dwaas- weggedrukt van de kettingen, de vee houders zetten zich schrap, met opzij gebogen hoofd tegen de wind en de koestaarten zwiepten tot de pluimen de jassen beroerden. De kraam-skeletten, gisteren zo op timistisch geplaatst aan de waterkant, kregen een ander plekje. Want aan de stenen wal bleek het risico te groot. De kruivende golven spatten tegen de kade en joegen er overheen en menig handelaar prees zich gelukkig, dat hij zijn gereedschap, zijn tweede hands- kleding, zijn gebakken vis of zijn taai poppen en peperkoek mocht verkopen, geleund tegen de zware muren van het Waaggebouw, waar de storm om de hoeken veel van zijn kracht verloor. En toch ging de markt door. Toch klaterden de handen ineen en schraap ten de stokken over de straatstenen. En met wapperende jassen werden de zaken gedaan. Er werd wat harder ge schreeuwd dan anders, om boven het gejoel van de wind uit te komen, maar zaken zijn zaken. En hier en daar schuimde de melk in de emmers uit de overvolle uiers en trok een koe in een zenuwachtige beweging met een achterbeen naar de melkende boer De officials, want die zijn er op elke vee markt ook, wandelden rond met een witte band om de arm. En het con cert van koestemmen stond tussen de huizen. Hoge, klagende stemmen en diep gegrom. Schuifelende voeten, kletsende handen. En boven alles uit de schallende stem van de wind. in een uitbundig uitleven van zijn kracht en zijn vreugde om die schuilende mens jes en dat huiverende vee daar in de straten om het Waagplein. KLEURENFILM ZUID-AFRIKA Donderdagavond zal het Instituut voor Arbeideis Ontwikkeling een ge kleurde Zuid-Afrikaanse film vertonen waarbij wordt gesproken in de lands taal. De filmvertoning vindt plaats in de Aula van het Gymnasium en vangt om 8 uur aan. STATUTEN VERZONDEN Gelijktijdig met de Staatscourant van 25 October zijn verzonden de Statuten van de Ver. van Zaaizaad- en Poot- goedtelers van de Kath. Land- en Tuin- bouwbond te Alkmaar. 1. Het verblijf in het Apenwoud bevalt Pim, Pam en Pom best. Pepi weet steeds nieuwe spelletjes te be denken om zijn vriendjes bezig te houden. En onder leiding van hun bekwame leermeester, verliezen de drie hondjes ook hun boomvrees. Ze klimmen in de bomen op en neer dat het een lust is en de brief, die Moeder Woeffie van haar drietal ontvangt, is dan ook heel opgewekt. Maar Moeder Woeffie wil nu toch wel graag haar jongens terugzien en dat schrijft ze ook in de brief, die Kees Kakatoe mee terug zal nemen. „Zie je Kees, het is hier zo eenzaam en stil in het hok, sinds Pim, Pam en Pom weg zijn. Ik zal blij zijn, als die drie drukte makers weer in hun eigen mandje liggen!" Kees heeft medelijden met Moedei Woeffie en belooft, dat hij de brief zo spoedig mogelijk over zal brengen. Hiermede berichten wij, dat met ingang van heden ons atelier, Voordam hoek Dijk, ook telefonisch is aangesloten en wel onder no. Stationsweg 16 - Alkmaar - Telefoon 4081 Ouderavond Voor de Maandag gehouden ouder avond was buitengewoon grote belang stelling. De voorzitter, de heer B. C. Slooten, sprak het welkomstwoord en drukte zijn vreugde uit over de grote opkomst. De secretaris, de heer N. van Loenen, bracht schriftelijk rap port uit van een tweetal vergaderingen, door hem bezocht. De bestuursverkie zing was als volgt: aftreden mevr. Vis serKommer, N. van Loenen en B. C. Slooten. Door het niet meer op school hebben van kindei en was laatstgenoem de niet herkiesbaar. De eerste twee werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. In de plaats van de heer Slooten werd gekozen burgemees ter Schellinger. Hierna hield mej. Westerhof een cau serie over paddestoelen. Op initiatief van het onderwijzend personeel had de schooljeugd paddestoelen verzameld, keurig gerangschikt in diverse mand jes. dozen en kistjes, opgesierd met mos en blaadjes. Deze verzameling was m de school tentoongesteld en bevatte ongeveer honderd nummers. Bij het begin van haar gezellig praatje sprak mej Westerhof dan ook haar grote dank en waardering uit dat trots regen en storm, aangedreven door het groot enthousiasme der kinderen, de ouders hun spruiten zó hebben bijgestaan om zo'n grote verscheidenheid te verzame len. Op zeer gezellige en onderhouden de wijze heeft spreekster onder grote aandacht der aanwezigen, het ontstaan, de ontwikkeling en de groei der padde stoelen „M Tevens Jwff zij aan getoond de nuttigheid der afval-pad- destoelen. Zij stond stil bij de gevaren der vergiftige paddestoelen en door het aanschouwelijk onderwijs hierover n veel duidelijk gemaakt. Volgens spr. zijn er in Nederland 900 verschillende soorten. vergiftig en 100 eetbaar. Het restant is ongenietbaar. Duidelijk werd aangetoond hoe door Moeder Natuur alles wordt geregeld. Mej. Westerhof kreeg een welverdiend dankwoord van de voorzitter. Na een paar huishoudelijke vragen, die werden beantwoord, werd door de aanwezige ouders het werk van de kinderen be zichtigd. „Aurora" Zondag waren de nieuwe instrumen ten van „Aurora" tentoongesteld in café Schuit. De tafels waren versierd met vlaggen en doeken. Het was 'n lust voor het oog, deze 24 nieuwe instrumenten, welke schitterden in het licht dei- schijnwerpers. De leden zijn er terecht trots op. Maarzei de voorzitter, het moet ook reclame zijn, we moeten nieu we leden hebben. Wij hopen dat nu oud leden door deze nieuwe instrumenten worden aangetrokken en weer bij ons komen. Het klankgehalte is mooi en met minder inspanning spreken de in strumenten veel gemakkelijker aan. Jammer dat het zulk slecht weer was, zodat het bezoek bijna nihil was. Nu zal „Aurora" bewijzen in praktijk, wat nieuwe instrumenten waard zijn! Zondagavond hield in café v. Twuy- ver de vereniging „Floralia" van Groot- Schermer en Driehuizen een feest avond. Burgemeester Driessen heette als voorzitter allen hartelijk welkom. Hierna speelden beurtelings de accor deon-clubs uit Castrlcum en Bergen, beide onder leiding van haar directeur de heer De Wolf. Van deze muziek is zeer genoten. De verloting ten bate van de kas had goede resultaten. Nog zeer lang bleven men, geamuseerd door mu ziek en dans, bijeen. Secretaris benoemd De heer H. F. A. Lohman, die hier in 1943 tot ambtenaar ter secretarie werd aangesteld zal de gemeente met ingang van 1 November verlaten als gevolg van zijn benoeming tot adj.-commies ter secretarie der gemeente Culemborg. Met ingang van gelijke datum werd aangesteld als ambtenaar ter secretarie de heer A. F. Weiland te Schoorl. Collecte Niwin- Kerstpakketten De collecte voor de Niwin-kerstpak. ketten-actie 1949 bracht in deze ge. meen te f 341 of ruim 36 cent per inwo. ner op. Dit resultaat is bijzonder fraai De leden van de Plattelandsvrouwen- bond en de PI. Jongerenvereniging, die deze collectie hebben verzorgd, het ben dus wel alle eer van hun werk gehad. 68 jongens over zee zullen met Kerst- mis een volledig pakket aangeboden krijgen van de burgerij van Zuid- en Noord-Schermer. De heer C. de Graaf met pensioen In 1911 kwam onze plaatsgenoot, de heer C. de Graaf, in dienst bij de PTT, over enkele dagen zal hij de dienst met pensioen verlaten. Na van 1911 tot 1916 te Lisse dienst te hebben gedaan als hulpbesteller, ging hij in '16 naar Beverwijk als besteller. Van 1924'42 was hij werkzaam op een der bijkantoren te Haarlem, waarna tn '42 zijn benoeming tot kantoorhouder te Nieuwe Niedorp volgde. In 1948 kwam hij in dezelfde functie te Schoorl en 31 October a.s. zal hij de dienst met pensioen verlaten. In de weinige jaren, dat hij te Schoorl dienst deed, heeft hij zich I vele vrienden gemaakt door de wijze I waarop hij zich kweet van zijn taak. „Indien 't gemeen u roept, besorght het als uw eigen", was het devies van de hulpvaardige kantoorhouder. Ook in het verenigingsleven wist men hem te waarderen: toneel en voetbal had den zijn belangstelling en ook in „Schoorl's belang" werd hij een ge waardeerd medewerker. Het zal de scheidende kantoorhou der bij zijn afscheid niet aan belang stelling ontbreken; velen zullen hem een welverdiende rust toewensen, maar het verenigingsleven zal stellig nog meer beslag op hem leggen. Kind verdronken te Lufjehroek Maandagmiddag is een tweejarig jongetje van de heer P. J. Cortie in een onbewaakt ogenblik te water ge raakt en verdronken. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig, doch mocht niet meer baten. PATRICIA WENTWORTH 18 Miss Silver draaide zich om en nam haar wisselgeld en pakket in ont vangst. Daarop haastte zij zich naar de afdeling zakdoeken. Helaas kwam ze te laat, want juist werd Dorinda Brown, verbaasd kijkend, door een gewichtig doende winkelchef langs het gangpad geleid. Eerst sloegen ze links- en toen rechtsaf, dan opnieuw links en ondertussen begon zij zich ontstemd te gevoelen. Ze wist niet wat er aan de hand was. maar het be viel haar niet. Waarom was haar ver zocht, mee naar 't kantoor te gaan? Ze had geen zin om met de directie kennis te maken en kon ook geen re den bedenken, waarom men daar wel op haar komst gesteld zou zijn. Ze kwamen beiden aan een prachtig gepolijste deur, zo helder, dat men er zich in kon spiegelen en het volgende ogenblik bevond Dorinda zich -in een heel groot kantoor, waar een forse, kaalhoofdige man, achter een tafel ge zeten, haar koel door een hoornen bril opnam, terwijl een stem achter haar zei: „Winkeldiefstal, meneer". Een golf van verontwaardiging kleur de Dorinda's gezicht tot "de haarwor tels rood. Iemand mag nog zulk een zacht karakter hebben, maar om dooi een wildvreemde winkelchef van dief stal te worden beschuldigd, is toch om uit je vel te springen. Haar veront waardiging kende geen grenzen: ze stampte met de voet en riep: ..Hoe durf u. De man achter de tafel scheen niet onder de indruk. Integendeel, op vol gens Dorinda zeer beledigende toon zei hij slechts: „Wilt u vrijwillig afge ven wat u hebt gestolen of moeten we u laten fouilleren?" De stem boven Dorinda's hoofd merkte op: „Ik denk, dat ze in haar mantelzakken zitten". Op dit ogenblik trad miss Silver binnen.... een wat sloom uitziend klein vrouwtje, zowat het type van een gouvernante uit de eerste jaren van deze eeuw. Ze droeg een degelij ke zwart laken mantel die nog maar twee winters had dienst gedaan en een geel wollen pelerientje van hoogst on zekere leeftijd Haar hoed. die vorige herfst nieuw geweest was, behoorde tot de soort, die tien jaar lang dezelf de blijven en dan in stukken vallen Ze was van zwart vilt met een zee ster van purper fluweel aan de voor kant en een schraal zwart en purpei lintje rondom Onder die hoed kwam net opgerold muiskleurig haar te voor schijn, dat van voren in door een net je bijeengehouden pony eindigde Een en ander bekroonde als 't ware haar ietwat oudachtig gezicht met de klei ne lichtbruine ogen, die altijd wat meer zagen dan er feitelijk te zien was. De man met de hoornen bril keek haar aan, alsof zijn blik haa.r moest verstenen, maar miK Silver gaf gean enkel blijk van zulk een onaange naam proces. Licht kuchend bij wijze van introductie schreed zij naar de ta fel en zei: „Goede morgen". „Mevrouw, dit is mijn privé-kan- toor". Miss Silver boog het hoofd met zo veel waardigheid, dat een akelig ge voel van twijfel het directorale ge moed besloop Eenvoud wees niet al tijd op armoede of een nederige staat Soms coquetteerden de rijkste of meest beroemde mensen er mee. Was er niet een hertogin-weduwe met erg veel haar op de tanden Intussen sprak miss Silver: „Als u mij wilt toestaan (Wordt vervolgd) N Het pleizier van critiek te oefe tien berooft ons van het genot levendig getroffen te worden door zeer schone dingen. (LA BRUYèRE) TWAALF DODEN DOOR BRUGINSTORTING Op de onderneming Lubuk Dalam in Oost Sumatra is een brug ingestort, toen een autbus er over reed, die op weg was naar het hoofdgebouw, waar een film zou worden gedraaid. Twaalf inzittenden, waaronder zeven kinderen, werden gedood. Bedenk, dat alt een onvol» doend verzorgde kinder* hoest een zwakke borst en asthmatische aanleg kannen overbleven. Neem geen risi co, bestrjjd kinderhoest on middellijk met de heerlijk ver» zachtende, sljjmoplossende: VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Kwartet Jan Corduwener. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Dingen van de dag. 8.20 Prome nade-orkest. 8.55 Van ander ras, hoorspel. j.0.15 Herdenking van S. H. Englander. 10.45 Wetenschappelijke causerie. 11.15 Gramofoon- muziek. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.30 Radiostrip. 7.15 F.egerings-uitzending. 7.40 Radiokrant. 8,15 Radio Philharmonisch-orkest. 8.10 De anti- Christ en het getal. 9.30 Volksliederen. 9.50 Ensemble Lachman. 10.15 Sweelinok-kwartet. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Gevarieerd piogramma. 11.45 Intonazione. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.40 De ster van de dag. 9.30 Soft and sweet. 10.15 Ar beidsvitaminen. 11.00 Concert. 12.00 Dames koor. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.38 Lajos Veres speelt. 1.25 The Skymasters. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Ria Groot, piano. 3.00 Klimop. 4.00 Van vier tot vijf. 5.00 Avro Kaleidoscoop. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.05 Radio-Volksmuziekschool. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Radio Phil harmonisch-orkest. 9.15 Plakboek 1925. 10.00 De Speeldoos. 10.20 Avro-orkest. 11.35 Geva rieerd tilm-programma. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Muziekprogramma door de huisvrouw 9.40 Schoolradio. 10.15 Morgendienst. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Schoolradio. 12.03 Sep tet -Johnny Ombach. 12.30 Voor Land- en '.uinbouw. 12.33 Zevenklapper. 1.20 Lichte Orkestwerken. 2.00 Promenade-orkest. 2.45 Ge varieerd programma voor de vrouw. 4.00 Bij- I ellezing. 5.00 Radio-jeugdjournaal. 5.30 Zi geuner-kwartet. 6.30 Omroep-koor. 7.40 Radio- kiant. 8.05 Solisten-parade. 10.15 De vaart der volken. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Kamer-orkest. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 uymn. 7.50 Gram 8.05 Gram. 910 Verz. pr. 10.00 Louis Mordish (orgel). 10.30 NWDR: Tc pul air-concert. 11.00 Eng. L.P.: Londen Light (one. Orch. 11.30 NWDR. Recital. 12.00 VI. Br.; Orkest al. Sack. 12.40 Gram. 115 Orgel spel en zang. 2.00 Gram 3.00 Eng. L.P.t 'avid Java en orkest. 3.30 Jack White en or kest. 3.40 Eng. H.S.: BB( North. Orch. 4.30 'bam. 5.00 Kootwijk Batavia. 600 Fr Br.: Oor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de sol daten. 7.30 Vlaamse liederen. 7.50 Fr. Br.: Actualiteiten. 8.00 VI. Br.: Verz. progr. 9.00 K'ankbeeld: ..Ase's Dood" 9.20 Adolphe Hallei (piano). 9.45 Actualiteiten. 10.15 Fr. Br.: Opera-muziek van Rossini. 11.00 Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2