j BLUE BAND - dat maakt het eten extra lekker! Schoorls Raad zoekt oplossing voor een sportterrein BLUE BAND leden van iet water r ernstig bij ng gewond drive bracht >0.- op De Rijp Uitstekende fanfare uitvoering Heer-Hugowaard Een uitverkochte zaal Koedijk Si Pancras smaakt het best! Groot Schermers Raad in spoed vergadering bijeen Hensbroek Heiioo De nieuwe avonturen van Pirn, Pam en Pom Akersloot Driehuizen Ursem Een nieuwe cursus gaafste j^Jieuws VAN MARSDIEP TOT IJ swemmen: 1 L. Slin- 22 p.; 2 J. W. stolk, 'ette dames: 1 Perzifo ys, 1,43,8. ette heren: 1 SOVA 1,13,5; 3 Slagers 1,14,5. >emde resultaten kwa- m Perzifo in het bezit ïker, beschikbaar ge- lkmaarse Bedrijfsvoet- Voor de estafette he- :tie van de Overdekte nrichting een fraaie hikbaar gesteld. De ïstonden uit medailles, e.d. eg Ede—Arnhem is luxe Skoda op een aanhangwagen ge en motordefect rechts parkeerd stond. De Skoda werd volko ran de vier inzitten- tegenw»ordigers van anformatoren Fabriek n, werden de heren uit Alkmaar en H. sterdam levensgevaar- wijl de bestuurder, de apen uit Haarlem een awendige kneuzingen de bestuurder geze- ïit uit Haarlem kreeg nden. De twee zwaar n naar het Juliana de overgebracht. t een vereniging die slechts vereniging heeft gister- het gezegde „Eendracht zo maar een loze uitdruk- leden van de Klaverjasclub gezien om met een klaver- tonderd gulden bij eikaar rag dat ten goede zal ko- irse Vereniging ter Bestrij- Tijdens de klaverjas- nderd-en-twintig personen de voorzitter van deze eze was vol lof over de club van de Alkmaarse dervonden. Tal van prij- ar gesteld, zowel voor de >r de verloting, Club had belangloos gesteld en de heer zijn zalen. Hierdoor was de opbrengt vrijwel geen afgetrokken. De op- averjas-drive zal niet zon- anaarse Vereniging ter Be- ulose worden afgedragen, dat de patiënten, die door verpleegd, met Sint zullen ontvangen, an deze drive waxen: Vi«- punten; Defs—Voort 5209; Boots-Ooms 5154; Won- Helderman— Stenneberg -luider 5097Visser—Bur- r—Duyn 4968; Klomp— neveld—Wester 4808; Pie- r—Duyn kreeg een extra aantal marsen. De ver wonnen door de leden van „Alcmaria Victrix. botste tegen dsbus >mstreeks kwart voor le chauffeur van de ogenblik dat hij van rslaan de Kennemer- d, voorrang te verle- het "'arnebroek ko- die bestuurd werd -llenkweker uit Aker- ijder trachtte door ijken een botsing te min reed hij tegen de e van de bus op en wielrijdster. Het mo- ernstig beschadigd, ich geen persoonlijke Tegen de bestuurder proces-verbaal opge- Gulden Vlies n 't Gulden Vlies de Juana op, die dan- allerlei landen met le originele muziek, eeft laten vastleggen, onder apparaat afge geven van een achter nd orkest. Zij danst aak antieke costumes, Spaanse dansen de rikt van „La Argen- rdigd zijn door Guido divarius der Castag- henk nkwekers en te Limmen Kieft en Zoon, Van =-• en P. Vooren Jr. alkering te Limmen emeente ten behoe- parken een collectie boden bestaande uit 2750 narcissenbol- croeusbollen. de raad voor met jzondere erkentelijk- :ing te aanvaarden. jke stand ardus J. M„ z. van F. P. Genefaas. In- J. B N. Nierop en z. van J. Mostert Jeannette. d. van A. J. Willemse. V. Rumping en M. Melker en J. de Theodorus Leegwa- geh. met C. Wester. Oord, oud 49 jaar. De raad kwam Dinsdagavond in cpenbare zitting bijeen onder voor zitterschap van Burgemeester Mr. C. A J. Jochems. Ingekomen stukken en mededelingen In de vergadering van 6 Sept. was ir, handen van B. en W. gesteld tot het uitbrengen van prae-advies het ver zoek van de Voetbalvereniging Schoorl om haar het permanent gebruik te verzekeren van een sportterrein. B- er. W. merken in hun advies op, dat het thans gebruikte terrein, groot bij na 4 H.A., eigendom is van de heer G. Kieft Cz. Het terrein voldoet wat de bodemgesteldheid aangaat niet aan de daaraan in redelijkheid te stellen eisen. De vereniging heeft zich reeds heel wat uitgaven getroost om daarin verbetering te brengen, maar is slechts ten dele geslaagd. Blijkens een amb telijk advies van de Rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding zou een kunstmatige bron met pcrmpbe- rproeiïngsinstallatie verbetering kun nen brengen. B. en W. schatten de vitgaven voor zo'n watervoorziening op f 5000. Het aanleggen en inrichten van een sportterrein op andermans grond lökt B. en W. echter niet aan. De kosten van het stichten van een tigen sportterrein door de gemeente becijferen B. en W. op f 70.000. Om deze en nog andere redenen echten B. en W. het ongewenst op het verzoek van de voetbalvereniging in te gaan. Na ampele bespreking, waar bij heel wat suggesties werden ge daan, besloot de raad aan de vereni ging te berichten, dat er in de huidige omstandigheden geen mogelijkheid be staat aan het verzoek te voldoen, naar dat de raad, overtuigd van het grote belang van sport voor de op voeding, zal trachten een oplossing te vinden. Bij de 28 ingekomen stukken was een verzoek van het R.K. schoolbe stuur te Catrijp om als hulpmiddelen voor het onderwijs beschikbaar te willen stellen: een visolux projector, een radiotoestel en een naaimachine. Na enige discussie besloot de raad het verzoek in te willigen. Aan de scholen te Groet en te Schoorl werd hetzelfde toegestaan. De raad besloot in principe gunstig t.e beschikken op het verzoek van de heer v. d. Garde Sr. inzake aankoop van een strook grond. Ontslag. Aan de heer W. A. Braakensiek, on derwijzer te Schoorl, werd met in gang van 1 Dec. eervol ontslag ver leend wegens zijn benoeming tot hoofd euer school. Met het voorstel tot het verlenen velt enige gratificaties voor het per soneel ter secretarie kon de raad zich verenigen. Benoemingen. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden be roemd de heren P. J. C. Maars, F. Maayer, J. Vriendjes, C. Meyer en W Pastoor. De raad ging accoord met het voor stel tót herbenoeming van de com missie van advies bedoeld bij art. 8 var de Woonruimte wet. Tot administrateur van het Gasbe- diijf (vacature P. Duin Wz.) werd met ingang van 1 Juli '49 benoemd de heer E. H. Kley. Tenslotte benoemde schoonmaakster voor scholen te Schoorl en dames T. Posthumusde Vet en J. F. Dalenbergten Voorde. Uitbreiding, aanbouw, verbouw. B. en W. stelden voor over te gaan tot uitbreiding van het gebouw van gemeentewerken aan de Laanweg, tot aanbouw van een dienstwoning en tot verbouw van het Raadhuis. Na uitvoerige besprekingen besloot de raad deze punten aan te houden tot een volgende vergadering. de raad tot de openbare te Groet de Zaterdag is de reeks uitvoeringen van de plaatselijke verenigingen gedu rende het winterseizoen begonnen met een uitvoering van de muziekvereni ging „Kunst na Arbeid" o.l.v. de heer D. Veenman, waaraan tevens medewer king verleende het Graftdijker Accor deonorkest o.i.v. de heer G. Hop. De zaai van hotel „De Eendracht" was zeer goed gevuld, toen de muziekver eniging opende met de vlot gespeelde epeningsmars Appèl aan de Trompetters van Ney. De voorzitter van het fanfa recorps, de heer B. Visser, sprak hier op een kort openingswoord, waarbij hij allen welkom heette, in het bijzonder burgemeester Dalenberg en echtgenote en de leden van het accordeonorkest. Het corps vervolgde met het meer rus tige nummer Muttersegen, een roman ce van Gerhardt en de uitstekend uit gevoerde fantasie La Dame blanche van Boieldieu. Ook de zware selectie uit Rosamunde van Schubert werd door het corps goed gespeeld, waarbij vooral het uitstekende werk van de heer J. van Tiel, piston, opviel. Hierop was de beurt aan het Graft dijker Accordeonorkest. Dit is samen gesteld uit leerlingen van de in onze omgeving alom bekende en populaire muziekleraar de heer G. Hop en be staat uit een tiental accordeons, twee gitaren, violen, cello en piano. Zij brachten een speciaal Weens program ma, dat geweldig insloeg. Vóór de pau ze werd een viertal nummers ten ge hore gebracht, waarvan vooral Doorn roosjes Bruidsvaart van Rhoden opval lend beschaafd en zuiver werd ge speeld. De eerste helft van het pro gramma werd besloten met de vlotte mars Wien bleibt Wien van Schram- mel. Na de pauze speelde het accordeon orkest nog twee nummers, t.w. Fidéles Wien en Wiener Schwalben. Het ap plaus van het publiek nam de vorm aan van een ovatie en hierop speelde het orkest nog een nummer als toegift. De heer B. Visser dankte de nog jeug dige medewerkenden voor hun prach tige spel en complimenteerde de heer Hop met het behaalde succes. Hij hoop te dat het orkest nog vele triomphen mocht behalen. De muziekvereniging vervolgde de avond met de wals Versmahte Liebe van Lincke en een selectie uit de Vo 'gelkoopman van Zeiler. Beide num mers werden uitstekend gespeeld en de heer Veenman toonde hiermee, het kleine corps tot grote prestaties te kunnen brengen. Het corps zorgde met de mars Sabre et Lance van Starke voor een klinkend slot van de uitvoe ring. In zijn sluitingswoord deed voor zitter Visser een dringend beroep op de jeugd om de gelederen van het corps te komen versterken, daar de vereniging een moeilijke tijd door maakt en soms van geleende krachten gebruik moet maken. De avond werd besloten met een verloting. Na afloop hiervan zorgden drie leden van het ac cordeonorkest, gesteund door de heer P. Kroone voor uitstekende dansmu ziek. Veertigste najaarsvergade ring VVV N.-Kennemerland V.V.V. „Noord-Kennemerland" hield Maandagavond Onder voorzitterschap van de heer v. d. Garde Jr. haar 40ste najaarsvergadering. De voorzitter bracht in zijn openingswoord dank aan allen, die hadden medegewerkt aan het welslagen van de feestelijke her denking van het veertigjarig bestaan van de V.V.V. En terugblik werpende op het afgelopen seizoen, constateerde spreker, dat 1949 voor Schoorl, d.w.z de pensionhouders, verhuurders van gemeubileerde woningen, zakenmen sen en anderen een gunstig Jaar is ge weest. Schoorl blijkt erg in trek: reeds zijn vele aanvragen voor het volgende seizoen binnengekomen en al verschillende afspraken gemaakt Medegedeeld werd o.m„ dat de nieuwe weg naar zee voortaan Schoorlse Zeeweg zal heten en niet meer Mur.nikenweg en dat er vanaf de 2e zeeweg een aansluiting komt op de Schoorlse Zeeweg, waardoor weet een mooi gedeelte van de duinen werdt ontsloten. Er was voor de tweede maal verga derd met het bestuur van de zuster vereniging Groet-Camperduin. Beide verenigingen zullen samenwerken, maar nog niet één V.V.V. worden. Omtrent het kamperen waren beide besturen het eens, dat er op de kam peerterreinen orde en rust moet heer sen en dat er 'n einde aan moet komen, dat een vreemdeling zijn kampeer wagen of huisje het hele seizoen plaatst en het enige maanden ver huurt, terwijl hij er zelf maar één maand of korter in verblijft. De kam peerterreinhouders werd verzocht om medewerking. Bij de ingekomen stukken waren meerdere brieven van gasten, waar in zij hun bewondering uitspraken voor bos en duin en strand te Schoorl en dankbaar herinnerden aan de ge zellige, leerzame duinwandelingen on der leiding van de heer Stoelhorst van liet Staatsbosbeheer. Tot leden van de financiële com missie werden benoemd de heren Tak en Nieuwland. Een hele tijd werd gediscussieerd over pensionlijst, gids en wandelkaart. Besloten werd tenslotte tot het uit geven van een folder zonder reclame een pensionlijst en een gekleurde kaart. De informatie-bureauhouder, de heer K. P. Zuurbier, bracht een uitge breid verslag uit over 1949. We ont lenen hieraan, dat er in '49 zijn be antwoord en verwerkt 1360 schrifte lijke aanvragen, dat is 30 pet. meer dan in het vorige jaar; verder werden er 990 mondelingen informaties verstrekt Do meest aanvragen kwamen uit Am sterdam en Rotterdam. 5 aanvragen kwamen uit het buitenland. Uit alle provincies kwamen er, behalve uit Zeeland. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren J. v. Wijk en W Sevenhuysen, waarna in de plaats van de heer H. A. Dorré, die met het oog op drukke werkzaamheden had ge meend te moeten bedanken, de heer P. Spaander werd gekozen. De begroting voor 1950 werd zon der dicussie in ontvangsten en uitga ver vastgesteld op f 2700. Bij de bespreking van een zomer- programma kwamen heel wat plannen aan de orde: verlichting, vuurwerk, duinwandelingen, ook 's avonds, rond gang fanfarecorps, zanguitvoering, strandfeest voor kinderen, rijvereni- ging, gymnastiekuitvoering, autoped' wedstrijd voor volwassenen, sterrit Aan het bestuur werd opgedragen een plan te ontwerpen, dat dan in de voorjaarsvergadering verder kan wor den besproken. Bij de rondvraag werd o.m. gewezen op de vele ongelukken aan de Mun- nikenweg en verzocht om een oplos sing. Het was bijna middernacht, toen de voorzitter de geanimeerde vergadering kon sluiten en de bezoekers door regen, onweer, hagel en sneeuw hun haardstede Vonden opzoeken. Zondag bracht de r. k. toneelvereni ging ,,Pius XI" het mooie vissersspel „De Vrouwe Maria" over het voetlicht. Het stuk speelde zich omstreeks 1920 af in het vissersdorp Blutwijk aan Zee. Wij zagen in dit stuk het harde zee mans-leven en het geweldige vertrou wen, dat deze lieden in de Goede God hebben. In het eerste bedrijf werd ons duidelijk wat er in een zeemanshart moet omgaan als zijn schuit wordt op gelegd. Alles werd Zondagavond uit stekend uitgebeeld door de toneelver eniging hier ter plaatse. Het spel was prima en de regisseur, de heer Feenstra. verdient alle eer. Het eerste en het tweede bdrijf waren iets te „langdra dig". Tijdens deze stukken werd er te veel gesproken en was er te weinig handeling. Het derde bedrijf was in orde. De rol van Ome Koossie werd in dit stuk zeer goed vertolkt door de heer Chr. Dekker, deze oude schipper van „om en de bij tachentig" oogstte veel bijval. De décors waren uitstekend verzorgd door de heer P. van Egmond. Grime en het kapwerk was van de heer Jac. Groothuizen. HERBOUW 12 BOERDERIJEN IN WIERINGERMEER. De rentmeester der Domeinen heeft, na gehouden aanbesteding, de herbouw van twaalf boerderijen in de Wieringer- meer voor f 234.742 opgedragen aan de firma Bot en Zoon, alhier. BENOEMD Tot kómmies dienstgeleider te Dirkshorn is benoemd de kommies V Lammerts te Heerhugowaar^. Propaganda voor de Bond van Staatspensionnering De afdeling Koedijk, hield Zaterdag avond in café Schuit haar propaganda- bijeenkomst. De voorzitter van de afd. Alkmaar, de heer Greeuw, zette in een kort betoog het recht uiteen tot het verkrijgen van een bodempensioen voor allen, die een bij de wet te bepalen leeftijd hebben bereikt. Spr. belichtte de ernst van de strijd, vooral voor het komende jaar 1950, omdat dan de Noodwet-Drees afloopt en er iets blij vends geboren zal moeten worden. Hij richtte zich speciaal tot de jongeren met een vermanend woord. Wanneer het bij hun ernst is te waken voor hun ouders moeten zij zich aansluiten bij de afdeling en actief deelnemen aan de mooie strijd die in het teken van naastenliefde staat. Na dit nuttige ge deelte van het programma, werd het aangename verzorgd door het cabaret gezelschap „Duo Wi-Jo" dat volkomen slaagde met zijn optreden. Er is weer eens ouderwets gelachen om leuke schetsen en grappen. De zang was mooi en beschaafd en de goocheltoeren en telepathische experimenten van „Re- midol" trokken grote belangstelling. De thuisblijvers hebben veel verzuimd. De zaal was maar matig bezet zodat dit voor de afdeling geen succes werd. De entree was laag. Men rekende op een druk bezoek zodat er niet weinig moet worden bijgepast. Van het financleel- tekort is nog veel vergoed door aange boden eadeaux van de plaatselijke Bak kers Coöperatie, de slager Middelbeek en de heren J. Slikker en J. Tromp: boter- en kaas- en groentenhandelaren. De eadeaux werden onder de aanwezi gen verloot. De voorzitter bracht har telijke woorden van dank. Tevens feli citeerde hij het „Duo Wi Jo" met zijn 15-jarig jubileum en sloot met een op wekkend woord tot uitbreiding van het ledental. GESLAAGD. Bij het op 17, 18 en 19 October ge houden examen slaagden te Schiedam voor coupeuse de dames G. Ploeger te Sint Pancras en N. Borst te Tuitjehom BLUE BAND PAART FIJNE SMAAK AAN VOEDZAAMHEID U proeft het directwat met Blue Band bereid is smaakt beter. Blue Band is altijd lekker, al tijd vers. Een heerlijk voedselen zo kern gezond! De beste natuurlijke vetten dienen tot grondstof, geven Blub Band een zeer hoge calo rische waarde! Blub Band smakelijk, voedzaam, gezondvraag er met nadruk om BB 119-0194 ONDERHANDSE VERKOOP. Bij onderhandse verkoop is een per ceel bouwland, genaamd „De Gans", groot ongeveer 2.40 ha, in eigendom overgegaan van de erven van wijlen mevrouw de BoerZiip, Heiioo op de heer H. de Vries te Hensbroek. t.zniediik Vrije aanvoer van witte kool Met ingang van gister is de aanvoer- regeling van witte kool niet die van de z.g.n. Deense bewaarkool door de veiling vrijgegeven. Er kan dus naar believen worden aangevoerd. Een bazar Heden en morgen zal in de Doopsgezinde kerk te Broek op Langendijk een bazar wor den gehouden. De recette is bedoeld om kerk en pastorie in de oude toestand te laten terug keren, daar beide op het ogenblik in staat van verval zijn. Onder voorzitterschap van burgemeester W.1 J. Driessen kwam de raad op 8 November in spoed-verg'adering bijeen. Afwezig was de heer 1. Kieft. Het eerse en' enige punt der agenda was de aanvraag van de Woningbouwvereniging „Zuid- Noord-Schermer" om een voorschot, groot f 22.260,—, ten einde te komen tot aanbeste ding voor het bouwen van een dubbel woon huis. De burgemeeser stelde voor, gezien de grote noodzaak van deze bouw, het gevraagde voorschot te verlenen. Volgens spreker was de inschrijving zeer klein. De aannemer J. Ent en de Fa. Slot uit De Rijp waren de enigen. Met algemene stem men werd besloten het gevraagde bedrag te verlenen. Bij de rondvraag informeerde de heer R. Scher merhom, of het destijds aangevraagde projec tie-apparaat voor de lagere openbare school kan worden aangeschaft. De burgemeester ant woordde, dat hiertoe in principe besloten was, Men wacht alleen op toestemming van Ged. Staten. De heer F. Wiedijk (PvdA) verzocht om op de volgende raadsvergadering een interpellatie te mogen houden over de plaats gehad heb bende wethoudersverkiezing. Spr. meende dit aan de kiezers te zijn verplicht. Dit werd toe gestaan. Ook vroeg bij hoe het met het toren uurwerk staat. Dit hapert nogal eens. De voor zitter zeide, dat het nu goed is afgesteld en Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 5 November 1849 vinden wij de volgende prijzen van dames hoeden genoteerd. AAN DE DAMES De ondergeteekende heeft de eer zijne geëerde begunstigers te berigten, dat hij den 6den dezer de Stad Alkmaar, Den Helder en Nieuwediep met een groot assor timent DAMES WINTERHOE DEN zal komen bezoeken. Hij durft zich te flatteeren van eene brillante collectienaar het laat ste Parijsche Winter Model, voorzien te zijn; de Hoeden zijn elegant gegarneert en de prijzen zijn zodanig gesteld, dat niets te wenschen overlaat. Zwarte Zijde Fluweelen Dames Hoeden a f 4. en hooger; gecoleurde Dito a f 5.en hooger; Filourt Epenglé d f5.en hooger; Satijnen a f5.en hooger; Katoen fluwee len f2.50 en hooger. Maakt en vermaakt alle soor ten Dames Hoeden. J. KONING van Amsterdam. Gelogeerd bij den Heer Groot op het Verdronkenoord. AANBESTEDING SCHOOL. Door de architect Stevens uit Haar lem is in Heerhugowaard van de Pa rochie van de Heilige Dianysium de bouw van een school aanbesteed. Laagste inschrijvers waren gebr. Kuyper te Heiioo voor f 37.965. 13. Zonder langer na te denken zijn Pim, Pam en Pom naar binnen ge stapt. Hun maagjes knorren en mis schien kunnen ze met hard werken wel een hapje eten verdienen. In het ver trek, waar ze binnenkomen, zit een vriendelijke meneer in een prachtig uniform achter een bureau. Verrast kijkt hij om bij het binnenkomen der drie broertjes. „Zo, jullie komen je zeker melden f" klinkt het. „Mooi, jullie komen juist op tijd!" Pim, Pam en Pom kijken elkaar verbaasd aan Wat zou daarmede bedoeld worden? We kunnen nog heel goed een paar flinke mannetjes gebruiken", vervolgt de man vanachter zijn bureau en ar aait zich om met een papier in de hand. dat de gemeentebode Klinkhamer nu voldoende over een en ander is ingelicht. F. Wiedijk vroeg nog naar het uitbreidings plan der gemeentelijke begraafplaats. Dit blijkt in behandeling bij de gemeente-architect te zijn. Deze heeft het echter ontzettend druk. De burgemeester deelde nog mede, dat er be gonnen zal worden met het in orde brengen van een wachtlokaaltje voor de passagiers van de Naco-bus bij het voormalige distributie-ge bouwtje in Groot-Schermer. Dit is een pracht gelegenheid en het gaat met weinig kosten gepaard. De volgende raadsvergadering is bepaald op Woensdag 16 November des voormiddags 9.30 it. INTREDE Ds. KAPTEIN. Ds. R. Kaptein zal op Zondag 4 De cember zijn intrede doen bij de Ned. Herv. Gemeente, alhier, na bevesti ging door ds. F. Keja van Stompetoren. WEER THUIS Onze plaatsgenoot Bram Schipper keerde be houden uit Indonesië terug. Het ontbrak hem niet aan belangstelling. De buren hadden voor een keurige erepoort gezorg'd. Door de steeds voortschrijdende me chanisatie in de land- en tuinbouw, als mede in het gemengde bedrijf zal ieder die hier iets mee te maken heeft gaar ne op de hoogte blijven en er zelfs nog wel iets van willen leren. Daartoe wordt hier ter plaatse een cursus ge geven in landbouwwerktuigkunde. De regeling berust bij de heer M. Berk hout. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 9 Nov. - 15.000 kg Uien 23,40—24,90, drielingen 19,50—19,80 en nep 18,90; 500 kg Peen: II 10,60 en III 9,10; 18.000 kg Rode kool 5,50-7,90; 9000 kg Groene kool 14,10—19; 140.000 kg Witte kool 6,70—7 en Succes 6,80—9,50; 17.000 kg Andijvie 7,40—10.60. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 9 November. —12.000 kg Uien 22,70—25, grove 22j60—25,40 en drielingen 20—20,90; 2500 kg' reen 9,60-JLl; 6000 kg Andijvie 11,40-13,70; 57.000 kg Witte kool 6—8,40 en Succes 6— 10,10; 12.000 kg Groene kool 17-26,30; 16.000 kg Gele kool 5—7,80; 13.000 kg Rode kool 5,50-9,10. WARMENHUIZEN, 9 November. - 18.400 kg Rode kool 5,50-7,00; 94.900 kg Witte kool 8.00-9,60. (Ongecorrigeerd) Tiendaagse militaire oefening Naar wij vernemen zullen op Vrijdag 11 November ongeveer 250 man van de te Alkmaar gelegerde territoriale troe pen voor een tiendaagse oefening naar Den Helder vertrekken. De oefening zal niet in combinatie met de marine geschieden en het uit gezonden troependeel keert op 21 No vember naar zijn standplaats terug. Twee vliegers terecht De twee inzittenden van een Piper- cub van de militaire luchtvaart, die op 22 October j.l. een noodlanding maak ten in de omgeving van Pajakumbuh, op Sumatra, waarbij het vliegtuig werd vernield, doch de twee inzittenden on gedeerd bleven, zijn op 8 November door de TNI in goede welstand aan de plaatselijke Nederlandse autoriteiten te Fort de Koek uitgeleverd. HET NIEUWE OOSTENRIJKSE KABINET Dr. Leopold Figl, waarnemend kan selier van Oostenrijk, leider van ce rechtse Volkspartij, heeft een minis- terlijst ingediend, waarop 7 leden van zijn partij en 6 socialisten voorko men. Na de verkiezingen van verle den maand, waarbij de Volkspartij 77 zetels en de socialisten 67 zetels ver kregen, was het Oostenrijkse kabinet afgetreden. De arrondissementsrechtbank te Amsterdam heeft het faillissement van de Efa-produka bedrijven uitge sproken. Op 22 Nov. zal mevr. Jo Vincent te Den Helder een liederenrecital geven. Er heeft zich een landelijk comité 7 exel-monument" gevormd, dat op 6 April 1950 op Texel een gedenkteken wil onthullen ter nagedachtenis van de 600 Russische krijgsgevangenen, die in April 1945 aldaar zijn omgekomen tij dens de opstand. Er heeft zich te Medembiik een co mité gevormd, dat op de graven van de zo droevig omgekomen familie de Leeuw een gedenksteen wil oprichten. De Coöp. Aankoopvereniging „Samenwer king" te Opmeer heeft een crediet van 50.000 verleend voor de bouw van een opslagplaats voor kunstmest. Te Enkhuizen is een bekend stad genoot overleden in de persoon van de heer L. W. de Jong, langer dan dertig jaar scriba van de Ned. Herv. Gemeente aldaar. Het tweede R-K. eiekenhuis te Mid- den-Kennemerland zal te Heemskerk worden gesticht. Mr. Baron van Tuyll van Serooskerken zal op 15 Dec. te Castricum voor de Vereniging van oud-illegale werkers een lezing houden over de processen te Neurenberg. •V B. en W. van Zaandam delen de Raad mede, dat een verordening in voorbe reiding is bereffende medezeggen schap van het gemeentepersoneel. De heer R. Plooijer, bezoldigd bestuur der van de Centrale Bond van Trans portarbeiders te Zaandam, gaat na een diensttijd van 25 jaar met pensioen. Zijn cpvolger wordt de heer W. Briggeman te Brieile. NEW YORK STEMDE DRUK Een record aantal kiezers is Dinsdag te New York naar de stembus getogen om de senator voor het Congres en een burgemeester te kiezen. De verkiezing heeft wijd en zijd grote belangstelling gewekt door de bitterheid, waarmee de campagne is gevoerd tussen de republi kein Foster Dulles en de democraat Herbert Lehman, voormalig directeur van de UNRRA. TWAALF JAAR VOOR KRIMINAL- KOMMISSAR ALBERS De 44-jarige ex-Kriminal-Kommissar Walther Albers, derde man na Lages en Blumenthal bij de Sicherheitspoli- zei te Amsterdam, tegen wie levens lange gevangenisstraf was geëist, is door het Amsterdams Bijz. Gerechtshof tot een gevangenisstraf voor de tijd van 12 jaar met aftrek der voorinternering veroordeeld. OOSTDUITSE AMBASSADEUR TE MOSKOU Wilhelm Pieck, president van Oost- Duitsland, heeft de Oostduitse diplo matieke vertegenwoordiger in Mos kou, Rudolf Appelt, tot ambassadeur benoemd, zo wordt officieel meege deeld. GESNEUVELD IN INDONESIË De regering maakt bekend, dat tot haai- leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Kon. Ned. Ind. Leger: zes leden afkomstig uit Indonesië. Paul Henri Spaak, Belgisch mi nister van Staat zal op 17 November te Endhoven 'n rede houden, ter her denking van het feit, dat vier jaar geleden het „United Nations Charter" in werking trad. Drs. Moh. Hatta is te Kaïro aan gekomen, waar hij gedurende twee dagen zal blijven voor een officieel bezoek. Maandag heeft ook de Amerikaan se journalisten bond besloten ontslag te nemen uit de internationale journalis- tenbond. Besommingen l|muiden De besommingen van Dinsdag warem stoom trawlers IJM 99 f 14.100; IJM 37 f 8840: IJM 85 f 12.840; IJM 9 f 12.900; motorloggers KW 6 f4120; KW 151 f3570; SCH 7 r 8100; SCH 160 f7890. De aanvoer was 6600 kisten, waarvan 3700 kisten met verse haring. De prijzen pev kg waren: heilbot 2,60-2,45; tarbot 2,20-2,10. Prijzen per 50 kg: gr. schol 54; schar 25- 20; verse haring 13,40-10,50; makreel 22-10,50; gr. schelvis 57-49; middel jchelvis 44- 36; wijting 15—7,50. Prijzen por 25 kg: kabeljauw 162-150; koolvis 48-43.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3