I r De reorganisatie van het proefbedrijf en oprichting voorbeeldbedrijven Zaandamse amateur bouwde in vier maanden een woning *Jègen Bronehit1§ ABD9SIR00P. Deens avonturier op Schiphol ewogen week - eind v. De vergadering van de Provinciale Staten Emn kou. grl@p OP HET MATJE Provinciale Staten vragen Gedep. Staten nieuwe voordracht Onder voorzitterschap van dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk is Dinsdag de najaarszitting van de Provinciale Staten van Noord-Holland begonnen. Nadat de geloofsbrieven in orde waren bevonden, werd het nieuw benoemde lid der Staten, mevrouw M. E. Lips Odinot van Hilversum (communist), geïnstalleerd. In handen van Gedep. Staten ter afdoening werd gesteld een adres van Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente van Abbekerk om subsidie voor de restauratie van het kerkgebouw der gemeente. In handen van Gedep. Staten om prae-advies werden gesteld: adressen, om een extrasubsidie van f 5000 voor verbouwing van „De Toneelschool" te Amsterdam; om verhoging van het pro vinciaal subsidie aan de Stichting Am- sterdamsch Conservatorium te Amster dam en een adres van de Ver. voor Al- coholbestrijding bij het snelverkeer om subsidie in de kosten van propaganda ter bestrijding van het alcoholgebruik bij het snelverkeer. Als lid van de com missie van bestuur van de Provinciale ziekenhuizen werd de heer H. Nolet te Warmenhuizen herbenoemd. Discussie ontstond bij het nader voor stel van Gedep. Staten inzake reorgani satie en vergroting van het proefbedrijf in de Geestmerambacht en de oprichting van een tweetal voorbeeldbedrijven, on- derscheidelijk in het Geestmerambacht en in de Zuidscharwouderpolder. Mr. M. van Vugt (Amsterdam) zeide, dat dit voorstel een uitvoeringsbesluit is van een in het voorjaar genomen be sluit. Dat was een voorwaardelijk be sluit. In de tekorten zouden het Rijk en de Provincie ieder voor 50 pet. bij dragen. Hfet hangt nog in de lucht of het Rijk de 50 pet. zal geven. Daarom zou spr. de zaak naar de afdelingen wil len verwijzen. Ged. Staten zouden dan met een nieuwe voordracht kunnen komen. Bij dat betoog sloot zich mr. A. de Roos (Amsterdam) aan. De heer P. K. Volkers (Langedijk) daarentegen zei, dat men van de zaak wel een juridische kwestie kan maken. Doch in ieder ge val de benodigde gelden moeten komen uit het belastinggeld van het publiek. Spr. zou nu de voordracht van Ged. Staten willen aanvaarden. De heer J. Groen (Alkmaar) had er in principe geen bezwaar tegen om de zaak naar de afdelingen te verwijzen, maar hij vraagt of het uitstel kan lijden? Het lid van Gedep. Staten M. Harm- sen (Amsterdam) zeide, dat hij nog wel niet een afdoende toezegging had ge kregen, dat het Rijk 50 pet. zal willen bijdragen, maar dat hij stellig de indruk heeft gekregen, dat men er op zal kun nen rekenen. Spr. is in de proeftuin te Geestmerambacht geweest en het is no dig, dat men nu de voorbereidingen gaat maken, opdat men een volgend jaar klaar zal zijn. Er zijn dingen, die nu absoluut gedaan moeten worden. Als eerst over zes weken een beslissing zal vallen dan is het te laat om een vol gend jaar te beginnen. Het is nu tijd om een definitief besluit te nemen.Dan kan men aan het werk gaan. In de replieken handhaafde mr. Van Vugt het voorstel om de zaak naar de afdelingen te zenden. De heer Volkers betoogde, dat het niets dan formalisme is om zulks te doen. De heer P. Blaau- boer (Barsingerhorn), die uit de prac- tijk spreekt, achtte het een bezwaar als pas over zes weken de beslissing zal vallen, daar men dan midden in de win ter is. De voorzitter deed een bemiddelings voorstel aan de hand om Gedep. Staten te machtigen met de voorbereiding voort te gaan aan de uitvoering van het vroe ger genomen besluit en hen uit te no digen een nieuwe voordracht in te die nen, die dan later kan worden behan deld. Met dat voorstel verenigde de verga dering zich unaniem. De vergadering werd vervolgens verdaagd tot 20 De cember 's morgens half elf. Koude of zachfe v/infer Het K.N.M.I. te de Bilt deelt mede: Het instituut voor weersverwach tingen op lange termijn te Bad Hom burg (Duitsland) heeft op 2 October 1949 bekend gemaakt, dat het ver wacht, dat de komende winter in Cen traal Europa (waaronder men ook de Benelux-landen rekent) niet streng zal zijn. Behalve deze verwachting zijn elders in de Nederlandse pers ver wachtingen uitgesproken, waarin tot uitdrukking wordt gebracht, dat de komende winter zacht zal zijn. Naar aanleiding van bovenstaande moge worden opgemerkt, dat critische studies en verdere onderzoekingen, die op het KNMI zijn verricht, hebben ge leid tot de conclusie, dat de mogelijk heid om verwachtingen op langere termijn op te stellen, nog als zeer du bieus moet worden aangemerkt. Men late zich dus door bovengenoemde publicaties niet tot een ongegrond op timisme verleiden. Vijf Mei: Europese dag? Door het secretariaat van de perma nente commissie van de algemene ver gadering der Verenigde Naties is bij' deze Kleine Assemblee" een voorstel ingediend om elk jaar vijf Mei als „Europese Dag" te vieren. Op deze dag werd dit jaar het statuut van de Raad van Europa getekend. Voorgesteld wordt de viering door radio-uitzendin gen, lezingen voor scholen, nationale feestdagen en openbare bijeenkomsten te doen plaats vinden. In Slowakije zijn 32 personen on eer verdenking van spionnage gear resteerd, aldus is officieel te Praag bekend gemaakt. Purmerender markt Met de vlag in top werd Dinsdag de markt geopend, de vrije markt waarnaar al weken lang door velen was uitgezien. Jammer genoeg waren de weersomstandigheden zeer slecht, wat een spaak in het wiel stak en de vreugde temperde. Wij kregen weer heel wat vreemde gezichten te zien; het was anders dan we de laatste tijd gewoon waren, daar alhier 477 maal het slachtvee door de Centrale is overgenomen, wat nu tevens tot het verleden behoort. Het aanbod van vette koeien was tamelijk groot en daaronder waren heel wat prima dieren. Het bleek, dat iedere slager zich van een prima beest wilde voorzien, daar deze ta melijk vlug werden verhandeld. Met de iets afwijkende dieren ging het minder vlug; het aanbod was te groet voor de vraag. Bij de verse melk koeien ging het heel kalm aan, wat ook met de geldekoeien het geval was, ofschoon een goed gebruiks- beest nog we3 was te plaatsen. Dat was echter niet talrijk. Van jong vee was, ondanks de Eoornse grote r.ajaarsmarkt, nog een flink aanbod. De handel daarin was heel kalm. De stieren konden voor de slacht goed ge plaatst worden. Wat voor hoge prij zen vlug verkocht werd, waren de nuchtere kalveren, waarvoor veel liefhebberij was. De wolveemarkt was ook goed be zet. Ook daar zag men de slagers weer op het appèl; de weinige beste dieren werden voor hogere prijzen dan de notering opgenomen. Voor ex port werd ook druk gekocht. Met oe bokken en geiten ging het heel stug, en op de varkensmarkt was de han del vcor vette varkens kalm. Niet dat het aanbod veel te groot was, maar de vraag bleef heel bescheiden De handel ir» biggen was heel stug. netgeen ook met de fokzeugen geval was, waarvoor de prijzen stei k daalden. Op de paardenmarkt was iets meer vraag naar slachtdieren voor iets hogere prijzen. Op de pluim- veemarkt echter was het een stugge boel. PURMEREND, 8 Nov. Aange voerd 986 runderen, waaronder 387 vette koeien van f 1.80f 2 per kg, handel kalm; 138 melk- en kalfkoei- en 525825, kalm; 351 geldekoeien 350575, matig; 58 pinken 320425, stug; 34 graskalveren 140230, stug; 18 stieren 450800, kalm, 1013 v. scha pen en lammeren 7590, kalm en 42 —60, matig; 91 bokken en geiten 10— 40, stug; 66 vette varkens 1.60l.fO Per kg, kalm; 677 biggen 25—50, stug; 12 fokzeugen 175225, stug; 48 paar den 380675, stug; 108 nuchtere kal veren 2555, vlug. Totaal 3001. 6900 oude kippen en hanen, rode en witte van 22.25; 550 oude kippen en hanen, blauwe 22.30, alles per kg, 800 jonge hennen 57.50; 350 eenden 1.50—2.50; 800 konijnen 0.50—6.50; 250 ganzen 7.50—10; 4000 kipeieren 0.14 0.17; 3000 eindeieren 0.13(4, alles per -tuk. En overtrof zichzelf Het is tegenwoordig verre van ge makkelijk ergens behoorlijk onderdak te krijgen. Dat weet iedereen en er wordt dan ook niet voor niets van ..het huisvestingsprobleem" gesproken. Ook als men na veel zoeken een wo ning. of wat daarvoor moet doorgaan, heeft gevonden, is het nog niet altijd My home is my castle". Dat onder vond ook een pianolerares in Bergen. Binnen anderhalf jaar moest zij niet minder dan vijf maal haar huisraad bij elkaar pakken om dat, samen met de vleugel, onder een ander dak te laten overbrengen. Zij kon niet, zoals an dere mensen, ergens gaan inwonen aangezien iemand die muziek studeert en pianolessen geeft, in de regel niet bemind is als mede-bewoonster. De lerares bivakkeerde °-m- in een schuur en in een garage, doch bleef onderwijl uitzien naar een behoorlijk onderko men. Tenslotte kwam zij in contact met de heer K. van der Stadt uit Zsandam. Zij sprak met hem over de mcelijkheden, dat zij bij haar huis vesting ondervond en het gevolg van dit onderhoud was, dat de heer Van der Stadt, na verkregen toestemming van de overheid, beloofde een een voudig huis te zullen bouwen. De heer Van der Sadt was tot voor kort speelgoedfabrikant, doch moest door de moordende concurrentie in de r.a-oorlogse jaren zijn beroep laten va ren. Over speelgoedhuizen kon hij meepraten, doch een echt huis had hij nog nooit gebouwd. Hierbij kwam. dat de kosten niet hoog mochten zijn, daar een pianolerares nu eenmaal niet tot de klasse der groot-kapitalisten be hoort. Al beschikte de heer Van der Stadt dan niet over veel financiën, hij had energie genoeg en op 29 Juni ging hij aan de arbeid. Het oude vak van speelgoedfabrikant deed zich weer gelden, want hij maakte eerst een na tuurgetrouwe afbeelding van het huis op één tiende van de ware grootte. Toen ging hij op het plaatsje achter zijn woning aan het zagen en schaven en reeds enkele maanden later konden de buitenwanden naar Bergen worder. vervoerd, waar de lerares toestemming had gekregen zich in een boomgaard te installeren. Thans staat het huisje er. Men was verplicht in schuurmodel te bouwen, doch met een klein beetje fantasie kan men er een aardige bungalow in zien. De oppervlakte van het poppen huisje is vier bij zeven-en-een-halve meter. Er is geen zolder en dat schijnt de acoustiek zeer ten goede te komen. De binnenwanden, die van omgekeerd viei millimeter hard-board zijn, heb ben juist de gewenste tint. Aan de ene zijde van het huis is een flink raam en aan de andere zijde zijn twee tuin deuren. Bijzonder aardig is de schouw het enige metselwerk in dit huisje. Het is bijna niet te geloven, dat de heer Var der Stadt, vóór hij dit kunstwerk maakte, nog nooit een troffel in han den heeft gehad. Ook van buiten maakt de woning eer bijzonder aardige indruk. De wan den zijn van gebeitste en gelakte -ver elkaar sluitende vuren planken Het deels puntige, deels platte dak, is be strooid met gravel, d.i. fijn gemalen rode dakrvnnen. De voordeur, die in een boven- en benedenhelft verdeeld is. is met smeedwerk versierd. Schuin er boven hangt een scheepslamp cr, aar weerszijden van de voordeur zijn glas-in-lood raampjes aangebracht. Een groen-wit gestreepte regenton, die op zij van het huis staat, completeert het geheel. Steeds weer bemerkt men, naast het practisch nut, de artisticiteit, dic bij het vervaardigen en inrichten van deze woning nimmer uit het oog verloren is en die het een echt-Hol landse sfeer geeft. Het is verwonderlijk, op welk een eenvoudige manier hier een oplossing is gevonden voor „het huisvestings probleem", dat, althans voor kleine gezinnen, geen probleem meer be hoeft te zijn. Het is te hopen, dat. de maker van het huisje, die met dit werkstuk bewezen heeft waartoe hij in staat is, toestemming zal krijgen in dit voor hem nieuwe vak door te gaan, opdat hij een belangrijk aandeel kan hebben in de strijd tegen de -woningnood. Los het vastzittende slijm op, verzacht de snijdende, scheurende pijn van het veelvul dig hoesten, zuiver Uw luchtwegen met de snel en krachtig ingrijpende, onschadelijke 'AKKE&S In het restaurant van Schiphol zat Dinsdag een treurige 22-jarige Deense jongen, Kjeld Langbolle uit Kopen hagen, die zonder één cent' op zak op 17 October op stap ging, nadat hij in zijn woonplaats met veertien vrienden een weddenschap had afgesloten om met een lege portemonnaie zes Euro pese landen door te reizen er dan in Kopenhagen terug te zjjn op Woens dagavond 9 November om zes uur voor het stadhuis. Een moderne Philias Fogg dus. Het ziet er echter naar uit, dat hi) - hoewel hij de overwinning voor het grijpen heeft deze weddenschap toch nog zal verliezen. De vereiste zes landen heeft hij doorgereisd, te voet, als „lifter" per auto, geholpen door sportieve belangstellenden per trein en zelfs per vliegtuig. Bijna was hij er in geslaagd het laatste deel van zijn reis ook door de lucht af te leg gen, maar op Schiphol had hij geen geluk. Er werd door de combinatie KLM-SAS over gesproken de Deense avonturier te helpen, maar aangezien eik een precedent zou kunnen schep pen, heeft men een voor de jongen ongunstig besluit genomen. Intussen dringt de tijd. Er restten hem nog 24 uur om terug te komen naar Kopen hagen, wilde hij daar op tijd arri veren. Hij kwam Maandagavond met het toestel van de Scandinavische Lucht vaart Maatschappij uit Zürich op Schiphol aan met een twee kilo we gende reuzensleutel (om de harten van de mensen te openen) en een Deense vlag (omdat hij een goed patriot is). „Zonder mijn sleutel was ik zelfs niet hier beland", zeide Kjeld Hij was er mee door Duitsland naar Belgie gekomen, reisde van daar naar Frankrijk en arriveerde via Italie in Zwitserland. Door de lucht arriveerde hij van Zürich op Schiphol en heeft dus nu zes landen gezien. „Ik heb vastgesteld, dat de na-oorlogse mens vriendelijker en behulpzamer is, dan de voor-oorlogse", zo ging hij voort koorts en pijnen, drijft U uit door de kracht der genezing van SANAPIRIN Buisje 25 tabl. 40 ct; 50 tabl. 75 ct. Einde van stakingen in Amerikaanse staalindustrie De Amerikaanse staalmaatschappij „Jones and Laughlin", die de vierde plaats inneemt in de Amerikaanse staal- productie, is met de bond van verenig de arbeiders in de staalindustrie tot een schriftelijke overeenkomst gekomen, de staking onmiddellijk te beëindigen. Verleden week sloot de „Bethlehem Steel" een soortgelijke overeenkomst. Nu zijn alleen nog de arbeiders van de „United States Steel", de grootste staalproducent ter wereld, in staking wegens hun eisen inzake pensioen en andere arbeidsvoorwaarden. De vriendelijkste mensen zijn de Fran sen en de Nederlanders, zei hij, niet cntactvol, want van de Nederlanders zal het afhangen of hij zijn wedden schap nog zal winnen en de minst be hulpzame mens is de Zwitser. Nog een kans? Nog is voor Kjeld Langbolle niet alle kans verkeken. De chartermaat schappij van Fred Olsen bood hem n.l. gisteravond een lift aan, weliswaar niet naar Kopenhagen, maar naar Oslo. Hij zou trachten nog vanmorgen van daar naar Kopenhagen te komen. Overigens heeft hij ondanks het feit, dat hij niet met een vliegtuig van de KLM-SAS-pool meekon, volgehouden, dat de Nederlanders met de Fransen tot de vriendelijkste mensen van het vasteland van Europa behoren. Moge lijk omdat hem in Schiphols restaurant spontaan een paar miniatuurklompen en een flesje Hollandse jenever wer den aangeboden en hij zijn handteke ning mocht zetten in het boek voor niet-alledaagse gasten Loon naar werken Heden reikte de directeur van 't loodswezen te Amsterdam, kapi tein-luitenant ter zee H.. Tichel man, op het kantoor van het loodswezen, een tevredenheids betuiging van de minister van marine uit aan de loods, die eind October tijdens een storm, toen de loodsdiensten reeds waren gestaakt door de weersomstan digheden, het troepentransport schip „Groote Beer" toch nog te Umuiden heeft binnengeloodst. Duitsers achter gordijn hebben het moeilijk Een voormalig Pruisisch staatsar chief, gevestigd te Dahlem in de Ame rikaanse sector van Berlijn, verzamelt gegevens en brieven van Duitsers, die achter het ijzeren gordijn leven, aldus meldt de „Tagespiegel". Uit de tot nog toe door verwanten afgestane brieven is gebleken, aldus het blad, dat in voor malige Duitse steden zoals Kaliningrad (Königsberg), Breslau, Kouslin, Dan zig en Bromberg duizenden Duitsers in groepen bijeen wonen. Duitsers, die op Poolse boerderijen werken, worden al leen in landbouwproducten, niet in geld uitbetaald. Duitse vissers moeten hun gehele vangst uit de Oostzee af staan. ACHTERLICHT iy vakbekwame assistent-orgel draaier, die tijdelijk zonder vast emplooi was, had op die stille Zater dagavond, toen het drama een aan vang nam, de Roep van het Leven ge hoord. Blijkbaar was zijn inventief vermogen niet verder gekomen dan de psychose, die sommige reclame chefs weten op te wekken en nade- maal deze muziekmaker er van door drongen was geworden dat het bier weer best ie, had hij zijn tegenspoed degelijk geïnundeerd met zeventien glazen gerstenat. Om der wille van de volledigheid dient gezegd, dat de publieke tribune deze mededeling met welwillend ge grinnik begroette, maar de rechter zat daar waarlijk niet, om een Pils kampioen de krans op het ongewassen hoofd te drukken. En derhalve werd de veldwachter in het debat betrok ken. Was hij dronken, toen u hem aanhield? Kennelijke staat van dronken schap. En hij was nogal aan de wilde kant, lichtte het Gezag toe. Maar de orgelist schudde het hoofd. Die agent had 'm aangehouden omdat zijn achterlicht niet brandde en hoe kon 'ie dat nou van voren zien? Ik vond dat recht is recht voor iemand, die niet schichtig is voor 'n kleine tien liter bier, een snedige op merking, maar de politieman streek die rimpeling van opkomende waar dering weer ijlings glad: Hij reed c.lsmaar in cirkeltjes en hij riep voort durend van hup dat paardenhoofdstel, hup dat paardenhoofdstel! Enfin, de agent had eerst de zanger naar zich toe en vervolgens het bon- aenboekje uit zijn borstzak getrokken, maar het ene woord had het andere uitgehaald en alvorens de orgeldraai er voor dronkenschap en gebrek aan licht was opgeschreven had hij de Man der Wet vergeleken met het ach terdeel van een koe en hem alle ziek ten toegewenst, die er op het bord van de polikliniek staan. Nu kav men ook na zeventien glazen bier agent van politie niet benamen met iets in de richting van koeienbil. Poogt ge dat tóch, dan loopt ge stuk op het Recht. Veertien dagen geen bier en geen muziek, vond de rechter. KAREL Russische officieren in arrest In verband met de verspreiding van anti-Stalinistische pamfletten zijn te Rosslau vier Sowjetrussische officieren gearresteerd en is alle manschappen bewegingsvrijheid ontnomen, aldus meldt de onder Britse licentie verschij nende „Telegraf". De gezinnen der of ficieren zijn naar de Sowjetunle terug gezonden en de geheime politie onder werpt het gebied aan een nauwkeurig onderzoek, aldus dit blad. Nieuwe hasideüsovereenkomst met Joegoslavië Te Belgrado is tussen Nederland en Joegoslavië een handelsovereenkomst getekend, welke loopt tot 1 November 1950 en voorziet in een goederenuif- wisseiing ter waarde van circa 106 millioen gulden. Nederland zal voor namelijk tin, cokes en chemische pro ducten leveren en hout, tabak, hennen en non ferrometalen ontvangen. Achter- én zijaanzicht van het huisje, dat de Zaandammer Van der Stadt in een boomgaard te Bergen bouwde. DODELIJK ONGEVAL BIJ ZUIDLAREN Nabij Zuidlaren wilde gisteren een personenauto, die bestuurd werd door de heer K., een zandkar inhalen, doch slipte door de gladheid van de weg. De wagen slingerde even, reed tegen een boom en kwam vervolgens in een sloot terecht. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Groningen is de heer K. aan de bekomen verwondingen overle den. PATRICIA WENTWORTH 30 „Beste Linnet: ik wil mijn goede hu meur niet verliezen, maar als je door gaat met je zinneloze hrhalingen, zal het waarschijnlijk toch gebeuren. En dat zou je niet prettig vinden. Je vond het immers nooit zo leuk?" Zij beefde van het hoofd tot de voe ten. Het verleden dook weer op, kleintjes maar duidelijk, heel precies en angstwekkend, ja verschrikkelijk". Niemand, die Glen niet boos had zien worden, kon ooit geloven, hoe erg dat was. Hij lachte. „Nu goed, je doet wat ie gezegd is en er zal niets gebeuren. Zie hier wat je te doen hebt: Terwijl Mar tin zich aankleedt, neem jij die tas met papieren en zet ze buiten het raam van de studeerkamer, op de vensterbank en sluit het venster niet. Dat is alles wat ik van je vraag. Het zal je maar een hal ve minuut kosten en er is absoluut geen gevaar bij. De tas zal weer op de ta fel van de studeerkamer liggen voor je met eten klaar bent en Martin zal nooit weten, dat ze uit huis is geweest. Als je na tienen het venster wilt sluiten, zou dat uitstekend van pas komen." Dodelijk beangst herhaalde ze weer: „Ik kan het niet doen." „Het is immers uiterst gemakkelijk". Haar handen bewogen zich zenuw achtig in haar schoot. „Ik weet, dat ik geen verstand heb van geld, maar ik ben niet zo dom als je denkt. Als ik jou die papieren laat inzien, zul jij geld verdienen en Martin zal het verliezen." „Heel juist. En een heleboel geld ook. Maar wees nu eens even verstandig. Hoeveel denk je, dat Martin wel zou geven om je reputatie te redden en je uit het beklaagdenbankje te hou den? Om nog niet te spreken van zijn zoontje, dat hij zou willen redden van de blaam, een onwettig kind te zijn. Ik denk, dat hij vrij diep in de beurs zou tasten. Hij houdt van je, nietwaar?" „O, ja „En van de jongen?" „O, Glen!" „Als je me Glen noemt, vermoord ik je. Zeg het nog eens, maar maak er dan „O, Greg!" van." Angstig fluisterend gehoorzaamde ze. „Dat is beter! Welnu, dat geld waar over je sprak, is de som, die Martin moet betalen om zijn vrouw, zijn zoon e:- zijn zielevrede te behouden. Dacht je dat hij tegenstribbelde als hij het wist? Je weet best van niet.zelfs al was het tweemaal zoveel! Weet je wel, dat ik zelf verbaasd ben over mijn ge matigdheid?" Linnet Oakley staarde hem aan. Zij wist. dat ze het moest doen ze had het aldoor geweten zij kon tegen Glen niet op, ze kon Martin niet ver liezen en ze k o n niet in de gevangenis gaan. Martin zou niet willen, dat zij werd opgesloten. Hij zou alles voor haar of voor Marty willen betalen, om hen te redden Dat geld kwam er eigen lijk niet op aan. Zich naar Glens eisen schikkend, sprak ze dus: ,Als ik het doe, wil je dan beloven wil j heus, echt beloven, dat Martin niets zal horen?" Gregory Porlock lachte hartelijk. „Lieve kind, zelfs jij moet begrijpen, dat ik er niets voor voel, Martin in te lichten!" HOOFDSTUK X. Dorinda kon op de terugrit naar Mill House het stilzwijgen bewaren. Martin Oakley zat naast de chauffeur en zei geen worod. Zij had het achterste ge deelte van de auto geheel voor zich zelf, met een kussen om lekker in de hoek te leunen en een heerlijk warme reisdeken. Als ze de mensen op straat zag voorbijglijden, bedacht ze, dat zij tenminste één reden tot dankbaarheid had, Martin Oakley was geen boze oom. Hij was precies Marty in groter formaat en blijkbaar een zeer geslaagd zakenman. Hij had dezelfde gele huid, de peinzende blik, die bij Marty bete kende, dat hij wat in zijn schild voerde, hetzelfde snel veranderende wenk brauwfronsen. Gelukkig niet dezelfde „welsprekendheid", wat ook een reden tot dankbaarheid was. (Wordt vervolgd) Conferentie over Z. O.-Azie Australië heeft Engeland en Nieuw- Zeeland uitgenodigd, deze week een conferentie te Canberra bij te wo nen over de toestand in Zuid-Oost- Azie. Volgens officieuze berichten te Canberra zal op deze conferentie Australie's houding ten aanzien van de erkenning der Chinese communis tische regering te Pelting besproken worden. Zelfs aan de lelijkheid geeft het goud een glimp van schoonheid (BOILEAV) „EMPIRE BRENT" MORGEN TE AMSTERDAM Het troepenschip „Empire Brent" wordt in de nacht van Woensdag op Donderdag 10 November in de haven van Amsterdam verwacht. Behoudens onvoorziene omstandigheden begint de ontscheping op Donderdag 10 Novem ber des morgens om 9 uur. DUITSE MACHINEGEWEREN BIJ HET BAGGEREN OPGEHAALD Bij baggerwerkzaamheden in het verversingskanaal bij de Houtrust- hallen te Den Haag werden 11 Duit se machinegeweren benevens enkele geweren opgehaald. JEen geschenk voor elke vrouwen- en meisjeshand, vooral in herfst en winter, is een tube Hamea Gelei (Mijnhardt) pr. 75 ct. Het Radioprogramma VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten oik 6, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Piano-duo. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Dingen van de dag. 8.20 Metropole-orkest. 8.55 Woz- zeck, hoorspel. 9.45 Opera. 10.45 Wetenschap pelijke causerie. 11.15 Gramofoonmuziek. HILVERSUM lij 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uilr. 6.30 Radiostrip. 6.45 Werken van Gabriel Fauré. 7.30 Sportcom- mentaar. 7.40 Radio-krant. 8.15 Philharmo- nisch-orkest. 9.15 Demobilisatie in klankbeeld. 9 45 Ensemble Lachman. 10.15 NCRV-koor. 10.45 Avro-overdenking. 11.15 Populair Avond concert. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.40 De ster van de dag. 9.00 Gramofoonplaten. 9.30 Soft and sweet. 10)00 Morgenwijding. 10.15 Ar beidsvitaminen. 11.00 Orgelspel. 11.30 Opera- duetten. 12.00 Muziek. 12.30 Voor Land- ^n Tuinbouw. 12.38 Surinaamse muziek. 1.15 Avro-Musette-orkest. 2.00 Met naald en schaar 2.30 Altviool en piano. 3.00 Klimnp. 4.00 Van vier tot vijf jaar. 5.00 Avro-kaleidoscoop. 6 15 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.05 Volksmuziekschool. 8.05 In het Radio-Zoek licht. 8.15 Omroep-Kamerorkest. 9.00 De idéé die hen groot maakte, hoorspel. 9.45 Pierre Bernac en Francis Poulenc. 10.05 Wat leeft er in ons volk. 10.30 Cusicorda. 11.20 The Sky- masters. 11.45 Harp met instrumentale bege leiding. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Programma door de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.15 Morgendienst. 11.00 De Zonnebloem. 12.03 Septet Johnny Ombach. 12,30 Voor Land- en Tuinbouw. 1.20 Sonate voor viool en piano.2.00 Promenade-orkest. 2.45 Gevarieerd programma voor de huisvrouw. 4.90 Bijbellezing. 5.00 Radio Jeugdjournaal. 6.30 NCRV-kwartet. 6.00 Leger des Heils. 6.30 Ko perkwartet. 7.15 Muziek bij nader inzien. 7.40 Radiokrant. 8.05 Studio-Steravond 10.15 De vaart der volken. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Kamermuziek. 11.50 Muziek. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN IH: 7.05 Gram. 7.30 Kron 7.40 Gvnin. 7.50 Gram. 8.05 Radio Rkythme Revue 9.05 Gram. 10.10 Eng. L.P.: Verz. progr. 11.00 Southern Serenade Orchestra. 11.30 NWDR: Gram. 12.00 VI Br.: Orkest Chappie J'Amato. 12.40 Orkest Boyd Bachman 1.15 Gperette-muziek. 2.00 Klassieke muziek. 3.00 Kalundborg: Wivex Strijkensemble. 4.00 Eng. L.P.: Falkman en Apache-orkest. 4.30 Dennis Crackwell en orkest. 5.00 Kootwijk: Batavia, 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.ï Voor de soldaten. 7.30 Jan Blockx programma. 7.50 Feuilleton. 8.00 Verz. progr. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Concert van Strawinskyy 9.45 \ctualiteiten. 10.15 Fr. Br.: Opera-fragmenten "Ti Verdi. 11.00 Diverspn.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5