Acheson gaat naar West-Duitsland VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Arbeider bedolven Prins Bernhard naarZuid-Amerika Financiële beschouwingen in de Tweede Kamer voortgezet Tumult in Oostenrijkse parlement ....en daf van nu Alle soldaten terug binnen een jaar Amerika zal R. I.S. spoedig erkennen Donderdag 10 Nov. 1949 146e Jaargang No. 265 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Bevredigende voortgang" op Parijse conferentie Voorstellen van Bonn ter tafel w Vader en zoon door de politie doodgeschoten Bloedige verkiezingen op Philippijnen Westduitsland en het Saargebied in de Raad Mr. Visser en drs. Bos op Ï4 December voor Hef ideale vliegtuig van 1955 Geen luchtkasteel mm WÊÊSÊÊÈÈmË Ronde van Nederland 20 tot en met 29 Mei? BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties; 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden t 1-eik woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartaal plus incassokosten Dean Acheson, is door de Amerikaanse Hoge Commissaris McCloy uitgeno digd voor een informatiereis in West-Duitsland en wordt Zondag te Bonn ver wacht, zo wordt in regeringskringen aldaar vernomen. De Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken zal eerst een bezoek brengen aan president Heuss. Hij zal vervolgens samen met de leden van de Amerikaanse hoge com missie aanzitten op een door kanselier Adenauer aangeboden lunch. Daarna zal een officiële receptie te Bad-Godesberg worden gehouden. schrede in de Een en ander moet gezien worden als een onderdeel van de huidige activiteit door Amerika, Engeland en Frankrijk aan de dag gelegd om vooral een op lossing te vinden van de vraagstukken, welke samenhangen met de verhou ding van West-Duitsland met de Wes telijke wereld, een vraagstuk, dat wel het hoofdpunt van de agenda vormt, waarover de ministers van buiten landse zaken van de Grote Drie zich sinds Woensdagmorgen te Parijs bera den. Gedurende acht uur werd geconfe reerd over „een gemeenschappelijke politiek in Duitsland". De aanwezig heid ook van de Hoge Commissarissen in Duitsland, Harrimann, de reizende ambassadeur van het Marshallplan en een groot aantal deskundigen wijst op het feit, dat dit de grootste bespreking is, welke sinds de oorlog aan het Duit se vraagstuk wordt gewijd. Minister Stikker en dr. Hirschfeld begeven zich vandaag per vliegtuig naar Parijs in verband met deze con ferentie. Men verwacht, dat ook de ministers van buitenlandse zaken van Belgie en Luxemburg naar de Franse hoofdstad zullen gaan. Een stap vooruit Zoals wij reeds gemeld hebben, heeft West-Duitsland voorstellen ge daan tot stopzetting van de ontman teling, veiligheidsgaranties van de Westduitse regering en geleidelijke overdracht van de uitvoerende macht aan de federale regering. Parijs: waarnemers beschouwen deze stap als een grote schrede in de goede richting, temeer daar Adenauer, de Westduitse bondskanselier ook voor stelt een gemengde commissie in te stellen, waarin zowel vertegenwoor digers van Duitsland als van Frank rijk, Engeland en de Ver. Staten zou den zitting hebben. Deze commissie zou dan actief aan het oplossen der problemen moeten werken. Natuurlijk zijn hier hinderpalen. Ten eerste wat betreft de kwetsba re positie van de Franse minister van buitenlandse zaken Schuman, die voortdurend rekening moet houden met de critische houding van de Ka mer van Afgevaardigden, vooral be treffende het veiligheidsvraagstuk. In de tweede plaats is daar het feit dat Bevin steeds een voorvechter is geweest van de ontmanteling van Westduitse fabrieken. Na afloop van de gisteren gehou den besprekingen werd gemeld, dat „bevredigende vorderingen" zijn ge maakt. Men hoopt, dat de conferentie hedenavond kan worden beëindigd. JOHN LEWIS BEVEELT En 380.000 kolenarbeiders gaan weer aan het werk John Lewis de Amerikaanse vak bondsleider heeft de arbeiders in de bruinkoolmijnen gelast naaf het werk terug te keren. De mijnwerkers zou den tot 30 November aan het werk gaan „ten teken van goede trouw ten behoeve van het openbare gerief". Door dit bevel zullen 380.000 arbeiders in de bruinkoolmijnen ten Oosten van de Mississippi, die 52 dagen niet gewerkt hebben, onmiddellijk naar hun werk terug keren. Rioleringswerk siorüe in Gistermiddag had bij het graven van een sleuf voor het leggen van een riool op de provinciale weg van Bruns- sum naar Amstenrade een instorting plaats, waarbij de arbeider H. uit Kaalheide het leven verloor en een andere arbeider naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Eerst werd de arbeider Tempelman uit Kerkrade door de instortende grond bedolven. Toen zijn mede-ar beider Hamacher hem te hulp wou komen kwam er 'n tweede instorting, tengevolge waarvan H., vrijwel op slag werd gedood. T. werd naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht en bleek slechts licht gewond te zijn. Stropersdrama In de nacht van Dinsdag op Woens dag zijn in de Veldhoek tussen Ruurlo en Zelhem de vader en zoon Lieven- stroo door een wachtmeester van de Rijkspolitie, en een boswachter dood geschoten. Volgens de politie te Doe' tinchem werden (reiden op heterdaad bij het wildstropen betrapt. Nader vernemen wij, dat de 59-jarige D. Lievenstro en diens oudste zoon Henk, beiden uit Varseveld, in het veld waren, toen zij werden aangehouden door een wachtmeester van de rijks politie uit Ruurlo, die met een jacht opziener het tweetal had aangetroffen, Eén van de stropers zou daarbij zijn geweer in de aanslag hebben gebracht en gericht op de wachtmeester, die daarop een schot loste uit zijn revolver. De kogel trof de oudste stroper, die vrij spoedig overleed. De andere is waar schijnlijk op zijn vlucht zodanig geval len, dat hij eveneens het leven verloor. Volgens de jongste officieuze uit slagen van de presidentsverkiezingen op de Philippijnen heeft de huidige president Quirino 355.000 stemmen ge kregen tegen 342.000 voor Laurel en 115.000 stemmen voor een derde can- didaat, Avelino. De kiescommissie wordt verder overstelpt met berichten over bedrog en terrorisme in verscheidene plaat sen. De onlusten op het platteland duren voort. Volgens officieuze ver slagen zouden er meer dan 100 doden zijn. Uit dezelfde bron wordt verno men, dat 78 nationalisten door de burgerwacht van Lanao zijn neerge schoten, nadat men hen verhinderd had te gaan stemmen. De 28 leden tellende „kleine assem- blée" van de Raad van Europa heeft zonder stemmen tegen, besloten tot toe lating van West-Duitsland en het Saar gebied als leden van de Raad van Euro pa. In een brief, die de permanente com missie aan het comité van ministers wil doen toekomen, wordt o.m. gezegd, dat de commissie het met de ministers eens is, dat toelating van Oostenrijk prema tuur is en dat de assemblée in de prak tijk het recht heeft haar eigen agenda op te stellen. Via het comité van minis ters zal aan de regeringen moeten wor den gevraagd binnen een bepaalde ter mijn een beslissing te nemen over een Europees paspoort. De ex-burgemeester van Den Haag, mr. w. A, J. Visser, en zijn secretaris, drs. W. Bos, zullen 14 December in Den Haag terechtstaan wegens het overtreden van het deviezenbesluit. De dagvaarding zal dezer dagen wor den uitgebracht, de datum van de zit ting is inmiddels vastgesteld, aldus het Vrije Volk. Het is zeer waarschijnlijk, dat ieder der beiden als getuige zal worden ge hoord in de zaak van de ander. De collecte „Klaprozendag 1949" in de hoofdstad heeft 25.40948 gulden opgebracht Dit is ongeveer 5000 gul den meer dan vorig jaar. Weerbericht Weersverwachting, geldig tot mor genavond: Wisselend bewolkt met voornamelijk in de Noordelijke helft van het land nog enkele buien. Matige en langs de kust aanvankelijk nog krachtige wind tussen Zuidwest en West. Onge veer dezelfde temperatuur als vandaag 11 November: Zon op 7.52 uur, onder: 16.56 uur. Maan op 20.45 uur; onder: 13.40 uur. Vier zwijntjes per dag Vóór 1940 was de diefstal van auto's, motorrijwielen en vooral rijwielen een ware plaag, in het bijzonder in de hoofdstad. Direct na de oorlog is dit euvel in nog grotere mate teruggekeerd, maar de laatste tijd weer sterk afge nomen, na succesvol optreden van de politie. In de periode van 1 April tot 1 November 1949 wer den te Amsterdam 21 auto's ge stolen waarvan 20 binnen zeer korte tijd weer in het bezit van de eigenaar waren en wat de fietsen betreft: het astronomische cijfer van gestolen fietsen per dag van vóór 1940 is teruggelopen tot een gemiddelde van vier. Bezoek aan Venezuela Brazilië en Mexico Z. K. II. Prins Bernhard zal in aan sluiting op zijn reeds aangekondigde bezoek aan de Nederlandse Antillen en Suriname in Januari 1950 een officieel bezoek brengen aar Venezuela, Brazi lië en Mexico. De regeringen van ge noemde landen zijn van dit voornemen in kennis gesteld en hebben hiermede reeds hun instemming betuigd. Vol gens het voorlopig reisprogramma zal Z. K. H., na zijn bezoek aan de Antil len, aan boord van Hr. Ms. kruiser „Ja cob van Heemskerck" naar Caracas, de hoofdplaats van Venezuela, vertrekken. Daarna zal het bezoek aan Suriname worden gebracht en ten slotte zal Prins Bernhard zich per vliegtuig begeven naar Brazilië en Mexico voor een of ficieel bezoek. Bescherm grote gezinnen tegen gevolgen devaluatie (Van onze parlementaire redacteur) Woensdagmiddag kwamen bjj de al gemene beschouwingen over de Rijks begroting voor 1950 de financiële ex perts aan het woord. Alleen de voor zitter van de tweemans-fractie van de Staatkundig Gereformeerde Partij, cis. P Zandt, maakte hierop een uitzonde ring Hij nam het regeringsbeleid onder de loupe en drong aan op imkrimping van de bemoeiingen van de staat, op maatregelen tegen drankmisbruik, op drastische bezuinigingen op 't ambte narenapparaat, op voortdurende zorg van de regering voor de eenvoudige mensen, opdat zij niet de dupe worden van de prijsstijgingen, die het gevolg zullen zijn van de devaluatie en op Staat van beleg in Columbia De Columbiaanse regering heeft de staat van beleg afgekondigd, het par lement gesloten en de verspreiding van nieuwsbladen aan beperkende be palingen onderworpen. In het zicht van de presidentsver kiezingen op 27 November zijn in de afgelopen weken vele gewelddaden in Columbia gepleegd, waarbij honderden mensen om het leven zijn gekomen. Grijze voorzitter rende van zijn zetel In de loop van het debat, dat zich Woensdag na de openingszitting van het nieuwe Oostenrijkse parlement ont wikkelde, riep dr. Fritz Stüber, verte genwoordiger van de (rechtse) onafhan kelijke liga, op een gegeven ogenblik uit: „De Oostenrijkse politie heeft de nationaal-socialisten in 1945 even slecht behandeld, als de nazi's het de slacht offers der concentratiekampen deden". Onmiddellijk stonden de afgevaardig den van alle partijen op en riepen luid keels: „U beledigt de nagedachtenis van de slachtoffers der concentratie-kam pen". Verontwaardigde afgevaardigden omringden dr. Stüber, terwijl de com munistische volksvertegenwoordigers in koor riepen: „fascistische moordenaar!", hetgeen zij tien minuten lang volhiel den. De 78-jarige voorzitter van het parle ment, Leopold Kunschak, luidde ver woed zijn bel, om de afgevaardigden tot de orde te roepen. Toen dit niet hielp, verliet hij zijn zetel, rende op de afgevaardigden toe en verzocht hen weer naar hun plaatsen terug te keren. Het incident werd beëindigd, toen dr. Stüber verklaarde de beledigende opmerking terug te nemen. Op een bijeenkomst te New York werd aan generaal Harold R. Harris, algemeen-directeur van de American Overseas Airlines en bekend lucht- vaartdeskundige, de vraag gesteld hoe ,het ideale verkeersvliegtuig van 1955" er moest uitzien, dat wit zeggen de machine die wordt gebruikt voor het verkeer over de transatlantische oceaan. De generaal antwoordde hierop, dat de machine maximaal vijftig passagiers moet kunnen vervoeren plus een 1250 kg vracht en, per passagier, een zeven tig kilogram bagage. De passagiers moeten zitten in verstelbare zetels waarin men oo1 kan slapen. Voorts moet het toestel een „lounge" hebben, zoals die ook op het benedendek van de nieuwe Boeings aanwezig zijn, en waarin ongeveer tien personen kunnen zitten. Er moet een luidsprekersysteem ir. het toestel zijn voor het doen van aankondigingen en het spelen van gra- mofoonmuziek. De luchtdruk in de cabine moet zijn zoals men die aantreft op ongeveer 2500 meter hoogte, onver schillig hoe hoog of hoe laag er wordt gevlogen. De ramen moeten groot zijn, zodat men behoorlijk naar buiten kan kijken, en ze moeten niet kunnen be vriezen. De luchtverversing in de cabine moet zo zijn dat men kan afstappen van het voorschrift dat eraan boord alleen maar sigaretten mogen worden gerookt. De temperatuur moet liggen tussen de 65 en de 80 graden Fahren heit, hoe warm of koud het „buiten" ook is. De machine moet de afstand New YorkLonden kunnen afleggen zonder tussenlandingen en hoe sneller hoe beter. AMBTENAREN HIELPEN VEESMOKKELAARS Geknoei met biljetten Wegens hulpverlening aan veesmok keiaars zijn in Noord-Brabant twee ambtenaren van het bureau van de provinciale voedselcommissaris gear resteerd. Deze ambtenaren waren werkzaam op de doorlaatposten te Dongen en Tilburg. Op de geleide-biljetten, die voor het vervoer van koeien van Ne derland naar Frankrijk vereist zijn, te kenden zij meer koeien aan dan er in werkelijkheid over de grens gingen. Er bleven daardoor koeien in Nederland over, die zonder al te veel risico over .de grens gesmokkeld konden worden. De ambtenaren ontvingen van de smokkelaars een geldelijke beloning voor hun medewerkin Libye is onafhanklijk De politieke commissie der Verenig de Naties heeft met 51 stemmen voor, geen tegen en zeven onthoudingen, be sloten Libye tot een onafhankelijke en souvereine staat uit te roepen. De nieuwe staat zal Cyrenaica, Tripolitanie en de Fezzan omvatten. 4 ifc SS» «j 41 Onze jongens in Indonesië Twaalf schepen brengen er 7000 per maand naar Nederland (Van onze militaire medewerker) Nu de Ronde Tafel-conferentie ge ëindigd is, rijst aanstonds de vraag: Gaan er nog troepen naar Indonesië? En het spreekt vanzelf, dat velen zich afvragen: zullen de troepen, die zich thans over zee bevinden, vóór 1 Juli 1950 allen weer in Nederland teJug zijn? Wat de uitzending naar Indonesië betreft kan inderdaad worden aangeno men, dat het in het voornemen van de regering ligt, geen gesloten onderdelen meer naar Indonesië te verschepen. Vol gens de jongste begroting van het Mi nisterie van Oorlog zouden van de lich ting 1949 II. die thans onder de wape nen is, nog één brigade (de 44e) en drie bataljons uitgezonden worden. Het is wel zeer waarschijnlijk, dat met het oog op het resultaat van de R.T.C. deze uitzending niet doorgaat. Wel zullen natuurlijk nog individu ele gevallen voor uitzending in aan- nerking komen, waarbij vooral gedacht wordt aan administratief personeel, ter aflossing van hen, die thans onder zeer hoge druk de versnelde repatriëring aan het voorbereiden en uitvoeren zijn. Maar ook deze uitzending zal van korte duur zijn. Op de tweede vraag: zullen alle troe pen vóór 1 Juli in Nederland zijn, heeft de legercommandant in Indonesië, de luitenant-generaal Buurman van Vree den, reeds een antwoord gegeven. Hij zeide in zijn radio-rede voor de troe pen, dat de mannen van de K.L. er niet vast op moesten rekenen, zó snel thuis te zijn. Trouwens, iedereen kan op zijn vingers narekenen, dat men de circa 80 000 man van de KI, die thans in Indonesië verblijven, niet in zes of ze ven maanden kan terugvaren. Gesteld, dat de scheepsruimte daarvoor al be schikbaar zou zijn, dan zou men admi nistratief, zowel hier als in Batavia, toch voor de grootste moeilijkheden komen te staan. Wij vernamen, dat er ernstig naar gestreefd wordt, vóór de aanvang van 1951 alle militairen van de K.L. te heb ben gerepatrieerd. Daartoe zullen 12 troepentransportschepen constant in be drijf zijn en wel acht Nederlandse (Grote Beer Waterman. Zuiderkruis. Johan van Oldenbarnevelt, Sibajak Kota Intcn i'abinta en Volendam) en vier Engelse Op deze wijze hoopt men elke maand ongeveer 7000 man naar Nederland te brengen en een eenvoudig rekensommetje toont aan, dat men dan een jaar nodig heeft om alle K.L. mili tairen te repatriëren. Om de stroom van repatrianten op te vangen, wordt, zoals men weet de ca paciteit van het Demobilisatie Centrum te Huis ter Heide aanzienlijk vergroot door overplaatsing naar het Kamp aan de Laan 1914 te Amersfoort. Men kan er van op aan, dat daar in de komende maanden onder hoogspanning zal wor den gewerkt. Ook het Medisch Cen trum, thans te Woerden gevestigd, wordt naar Amersfoort overgebracht. Midden December zal het nieuwe kamp in gebruik worden genomen. Rest nog een vraag: waarom heeft men, dit alles wetende, de bekende maatregel inzake de Indie-deserteurs te Schoonhoven getroffen? Ware het niet logischer geweest die zaak maar af te wikkelen langs de tot nu toe gevolgde paden? Daarvan kan gezegd worden, dat deze soldaten behoren tot lichtin gen, die zich thans in Indonesië bevin den. Dat zij. indien zij dat willen, als nog bij hun onderdeel kunnen worden gevoegd en aldus gevrijwaard worden tegen veroordeling door de Krijgsraad is een maatregel, die men had moeten- zien buiten de versnelde repatriëring Hij werd getroffen in het belang van de Indie-deserteurs zelf, die aldus de gelegenheid krijgen zich volkomen te rehabiliteren. Op de duizenden, die te rugkeren, is hun aantal van geen be tekenis. Na de eerste vlucht van het En gelse reuze-vliegtuig „Brabazon" in September j.l. zijn nog tal van oefenvluchten gevolgd. Acht ma chines drijven de „Brabazon", die het grootste burgervliegtuig ter wereld is (de lengte is 54 meter voort. Zij zal non-stop van Londen naar New-York vliegen met hon derd passagiers aan boord. De „koningin" der vliegmachines in de lucht. krachtiger optreden door de overheid tegen de hand over hand toenemende zonde. Ds. Zandt zou ds. Zandt niet ge weest zijn, als hij zijn stem niet had laten horen tegen indirecte vaccinatie- uwang, tegen het vloeken en vóór d* Zondagsheiliging. De Staatkundig-Gereformeerde woord voerder staat bekend als anti-papist, noch dit weerhield hem er toch niet van om het R. K. weekblad „De nieuwe Eeuw" aan te halen om t« bewijzen, dat Nederland in de Indone sische kwestie volledig gecapituleerd heeft. De heer F. H. v. d. Wetering (C.H.) ging op allerlei financiële détailpunten in en maakte zich bezorgd over het feit, dat de militaire uitgaven in een arm iand als het onze een vierde deel van de gehele begroting uitmaken. Ook de communistische heer J. Hoogcarspel vestigde daarop de aandacht en knoopte er aan vast, dat deze uitgaven elke poging om financiële verlichting in ons land te brengen in de weg zullen staan. De klacht van de heer v. d. Wete ring, dat er voor particulieren be trekkelijk weinig gelegenheid bestaat tot investering, werd door andere sprekers onderschreven. Evenals ver leden jaar had de heer H. J. Hofstra van de PvdA een middel bij de hand om investeringen mogelijk te maken. Hij bepleitte namelijk opneming van c!e gelden, die grote ondernemingen aan de fiscus schuldig zijn, in deze bedrijven. Overigens trok de socia listische spreker van leer tegen allen, die klaagzangen aanheffen over hoge belastingdruk, over een verkeerde deviezenpolitiek, over devaluatie en andere maatregelen, zonder dat zij daar een behoorlijk alternatief tegen over stellen. Als men de sociale voor zieningen of de vergoeding van de materiële oorlogsschade wil vermin deren, als men de militaire uitgaven wil beperken, laat men daar dan duidelijk voor uitkomen, riep hij de opponenten tegen het financiële be leid der regering toe. Hij zelf stond achter dit beleid. (Zie vervolg pag. 3) De stichting „Ronde van Neder land" heeft de N.W.U. verzocht als data van ie Ronde van Nederland 1950 de periode van 20 tot en met 29 Mei te willen goedkeuren en deze voor te leggen aan het kalendercongres van de U.C.I. ter plaatsing op de in ternationale kalender. Het ligt in de bedoeling wederom Amsterdam te bestemmen als plaats van vertrek en aankomst. SchultePeters reeds op de vierde plaats De stand van de Brusselse zesdaagse luidde hedenmorgen vroeg: 1. Kubler Bruyland (Zwits.—Belg.) 156 pnt.; 2.. BruneelLapebie (Belg.) 82 pnt.; 3. KintVan Steenbergen (Belg.) 77 pnt. Op één ronde: 4. SchultePe ters (Ned.) 26 pnt. Op 2 ronden: 5. RamonVan den Meerschant (Belg.) 75 pnt.; 6. EcouAdriaensens (Belg.) 61 pnt. Op drie ronden: 7. Thijssen Olivier (Belg.) 112 pnt.; 8. LeoniBe- vilacqua (It.) 88 pnt. Op 4 ronden: 9. OckersGillen (Belg.-Lux.) 18 pnt. Op 5 ronden: 10. NaeyeDepauw (Belg.) 28 pnt. Alle overige koppels hadden zes of meer ronden achter stand. Opnieuw de doodstraf De Bijz. Raad van Cassatie behan delde het beroep van Antoine Touseul uit Breda, en Herbertus Bikker uit AI- blasserdam, die door het Bijz. Ge rechtshof te Arnhem werden veroor deeld tot de doodstraf. T. en B. waren bij de Waffen SS, werkten mede aan tal van arrestaties en mishandelden hun gevangenen. Vele der gearresteer den vonden later de dood. De procureur-fiscaal concludeerde in beide gevallen tot verwerping van het beroep. Washington verwacht geen moeilijkheden De Verenigde Staten zullen waar schijnlijk zeer binnenkort na de sou- vereiniteitsoverdracht aan de RIS deze staat erkennen, aldus hebben autoritei ten van het StateDepartment Woens dag medegedeeld. Een van de voornaamste vraagstuk ken, waarmede men zich thans hier be zighoudt is, hoe de Indonesiërs in feite in staat zullen zijn in hun gebied recht en orde te handhaven en hoe snel zij onder eigen gezag stabiliteit kunnen vestigen. Voorts bestudeert men de Ne derlandse handelsbelangen en de be voegdheden, die de Nederlanders nog zullen uitoefenen na de souvereiniteits- overdracht. Men meent te Washington dat een souvereine Indonesische regering geen moeilijkheden zal hebben in de handha ving van recht en orde en daarom zou voldoen aan een van de toetsstenen voor erkenning door buitenlandse regeringen. Autoriteiten van het StateDepartment voorspelden, dat economische bijstand aan de nieuwe Indonesische republiek wellicht op komst zou zijn. Generaal Juin opperbevel hebber van Zuid-Europa Generaal Alphonse Juin, gouver neur-generaal van Frans-MaroKko, zal, naar van welingelichte zijde te Parijs werd verklaard, waarschijnlijk tot opperbe\' Ihebber van de Zuid- europese en Westelijke Middellandse Zee-groep, in het kader van het de fensie-schema van het Atlantisch Pact, benoemd worden.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1