mm koste* Stad en Omgeving. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen AGENDA „Het levenspeil is in gevaar Alcmaria en Boys in spanning WAT DE THEATERS BRENGEN Afscheid van de heer M. Alb. de Lange De heer Couwenhoven richt verzoek tot de gemeenteraad De heer Joustra sprak voor spoorwegpersoneel Waf zullen de concurrenten doen? ASTHMA De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Koedijk Huishouds als Noodl ZATERDAG 19 NOVEMBER 1949 De agenda van de huishoudelijke vergadering van de Maatschappij tot Nut. van 't Algemeen, welke gistermiddag in de Nutsspaarbank werd gehouden, vermeldde twee punten, die waard zjjn apart gememoreerd te worden. Het eerste punt was het bedanken van de secretaris, de heer M. Alb. de Lange, die tientallen jaren deze functie bekleed heeft en die zich nu wegens drukke werkzaamheden niet herkiesbaar stelde. Met de heer De Lange verliest het bestuur van de Maatschappij niet alleen een uitstekende kracht, doch tevens een traditie, aangezien reeds sinds jaar en dag een De Lange deel uitmaakt van deze instelling. Daarvan getuigt een in de vergaderzaal hangend por tret van de grootvader van de heer M. Alb. de Lange, die 102 jaar geleden reeds zulk belangrijk werk voor deze instelling verrichtte. Het tweede belangrijke agendapunt was het aantal leden en daarmede de stand van de kas. Het is toch wel beschamend, dat in een stad als Alkmaar slechts zes en tachtig personen lid zijn van een zo belangrijke vereniging als „De Maatschappij". Hierdoor is het Departement verplicht te bezuinigen op posten, waarop niet bezuinigd mag worden. Onder de ingekomen stukken was een vraag van de heer Schroder, om de leerlingen van de in de buurt van de Bergerhout liggende scholen tus sen de middag onderdak te verschaf fen. Het bleek echter, dat de betref fende leerlingen door de scholen in staat gesteld worden tussen de mid dag binnen te blijven. Men kan hen echter niet dwingen van deze gele genheid gebruik te maken. De voorzitter, de heer J. J. Feringa, was van mening, dat een sportterrein in de buurt van de Bergerhout één van de weinige goede oplossingen zou zjjn. Besloten werd een en ander ter kennis van de Commissie van Jeugd zaken te brengen. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat deze slechts met kunst en vliegwerk zijn begroting sluitend had gekregen. De heer Degenaar stelde voor de steun aan de Volks bibliotheek te verminderen, daar hij een débacle voor de kas van de Mij. voorzag. De heer R. Veendorp was van mening, dat op dit punt niet be zuinigd mocht worden, daar deze bi bliotheek dan tot ondergang zou zjjn gedoemd. Hierna besloot de vergade ring het oude bedrag van ƒ100.— voorlopig nog maar te handhaven. De heer J. Schoorl verklaarde na mens de kascommissie, dat de be scheiden van de penningmeester niets te wensen overlieten, waarna deze ge dechargeerd werd. Besloten werd in de kascommissie dezelfde heren te be noemen als die, welke in het afgelopen jaar zitting hebben gehad. Daar de heer C. C. Rolff aan de beurt wds af te treden als commissaris van de Nutsspaarbank en hij niet terstond herkiesbaar was, werd de heer Jac. Met in deze vacature benoemd. Bij de Hulpbank was de heer Stoel aan de beurt periodiek af te treden. Deze- werd bij acclamatie herkozen. Ook de heer R. Veendorp zag zich herbenoemd in zijn functie bg de Volksbibliotheek Tot slot was er dan nog de vacature Alkmaarse Olympus Maandagavond belegt het Instituut voor Arbeiders Ontwilteling in het A.B.B.-gebouw, Koningsweg, een bij eenkomst met een gevarieerd pro gramma. Vóór de pauze zal er een sobere Heijermansherdenkmg worden gehouden, waaraan medewerken Cor Coster en Ger de Jong. Na de pauze scharen de gasten C. Couwenhoven, mej. Dubois, K. Kirpensteijn, K. Pie penbroek, R. Bakker, M. Kuiper en E. Prins zich om de ronde tafel en be spreken, onder voorzitterschap van de gastheer Ger de Jong, door de aan wezigen te stellen actuele vragen Singelloop 1949 Morgen wordt de eerste Alkmaarse Singelloop gehouden, georganiseerd door de R.K. A.A.V. „Olympus". Van de zijde der athleten bestaat er voor deze loop zeer veel belangstelling en luim ze.ventig deelnemers hebben zich laten inschrijven. Onder de A-klas- sers bevinden zich goede lopers waarvan Groen (AV '23) ean der favo- ïieten is. De start en finish van het parcours hebben bij Hotel „Ceres", op de Helderse weg, plaats. De route is als volgt: Helderse weg. Geestersin gel. Kennemersingel, Nieuwlander- singel, Baansingel. Kneppelbrug over en langs de vest terug tot aan Ceres. Voor de junioren geldt het zelfde par cours tot de Bergerbrug, waarna zij langs de vest terugkeren. Als deze eerste singelloop een succes wordt zal volgend jaar de wedstrijd een na tionaal karakter dragen. van secretaris, voor welke functie de heer De Lange zich niet herkiesbaar stelde. De heer Feringa richtte zich in een hartelijke toespraak tot de scheidende secretaris. Hij betreurde diens heengaan ten zeerste en verze kerde dat het Departement steeds mei grote dankbaarheid zal terugdenken aan het werk, dat de secretaris ver zet heeft. Hierna bood de heer Fe ringa een boekwerk aan. De heer De Lange dankte voor de hulde, die hem was gebracht. Hij her innerde de jarenlange samenwerking met de andere bestuursleden en zeide met de meest prettige herinneringen afscheid te nemen. Tot slot van de vergadering richtte de heer Feringa zich tot de nieuwe secretaris, de heer J. J. van den Berg, die hij van harte welkom heette in 't bestuur van de Maatschappij en van wie hij verwachtte, dat hij zich een uitstekend opvolger van de heer De Lange zou betonen. Nieuwe vragen over onze ariikelen Bij de ingekomen stukken voor de Donderdag te houden raadsvergadering is o.a. een verzoek van het raadslid C. Couwenhoven met het verzoek in de eerstvolgende raadsvergadering aan B. en W. vragen te mogen stellen omtrent de in de Alkmaarsche Courant ver schenen artikelen met betrekking tot het perceel Koningsweg no. 82 en de centrale verwarming van de Linden- school. De heer H. W. Holsmuller verzoekt in de eerstvolgende raadsvergadering vra gen te mogen stellen inzake de vertra ging van de bouw van een nieuwe Friese brug. Motorwedstrijden op Zondag WV „Alcmaria" wil met ingang van 1950 zo mogelijk jaarlijks drie motor wedstrijden houden, waarvan één op de Tweede Paasdag. Adressant acht de mogelijkheid om de beide andere wed strijden b.v, op Hemelvaartsdag of Tweede Pinksterdag te houden gering in verband met de onzekerheid over de wedstrijden der KNMV en verzoekt vergunning om één Zondag per seizoen motorwedstrijden te mogen houden. De laatste wedstrijd tijdens de Alk maarse kermis wordt in ieder geval op een Zondag gehouden. B. en W. stellen de raad voor goed te keuren, dat met ingang van 1950 één motor wedstrijd per seizoen op Zondag wordt gehouden. (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) BIOSCOPEN Zaterdag 7 en 9.30 uur en Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur programma als Maandag. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: De man die kwam dineren (tot 14 jaar onder ge leide); Victoria Theater, 8 uur: Straat der verleiding (18 jaar); Cinema Ame" ricain, 8 uur: De geweldenaar (18 jaar). Café Heckcr, 24 uur: Openbare nacht- ergadering voor kellners. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN Zondag 20 November zal de apotheek van de heer Schouten, Emmastraat 47, voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt Zondags de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 20 "November zijn beschik baar de huisartsen Ds. Westerkamp, Emmastraat 93 (tel. 4357) en Dr. Grams- bergen, Geesterweg 11 (tel. 2294). ONEERLIJKE KANTOORBEDIENDE AANGEHOUDEN Door de Alkmaarse politie is een 24-jarige kantoorbediende aangehou den, die in dienstbetrekking verduis tering tot een bedrag van ruim ƒ4000 pleegde. De man is in verzekerde be waring gesteld. In de Marijke zaal van hotel Victory belegde de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Ver. van Spoor- en Tram wegpersoneel een zogenaamde mobili satievergadering. De heer Joustra, bondsvoorzitter, hield voor een geheel gevulde zaal een toespraak waarin hij de precaire om standigheden uiteenzette waaronder de arbeiders en speciaal die van de Neder landse Vereniging thans verkeren. Spr. ving zjjn redevoering aan met uiteen te zetten op welke manier de arbeiders zich omstreeks 1900 hadden georganiseerd en op welke moeizame wijze zij hun arbeidsvoorwaarden en sociale omstandigheden hadden verbe terd. Thans gaat het er om het verkre gen levenspeil te handhaven. Er dreigt gevaar dat dit zal dalen en daarom is het noodzakelijk dat wij overal in het land op vergaderingen als deze bijeen komen om ons te beraden, zei de heer Joustra. Enige weken geleden schetste de heer Holtrop op ontstellend juiste wijze de precaire toestand waarin Ne derland zich thans bevindt. Daarmede zjjn we het "olkomen eens, doch wij zijn. zeide spr., het alleen maar oneens over zijn oplossing: Harder werken en verlaging van het levenspeil. Volgens ons is de oplossing dat er gestreefd zal worden naar een planmatige werkwijze. Om dit te bereiken zal de socialistische beweging zich opnieuw bewust möe ten worden van haar kracht. Dan zul len haar leden met meer toewilding deel moeten nemen aan het vereni gingsleven. De bedrijfsleiding van de Neder landse Spoorwegen, vervolgde spreker, wordt van bovenaf aangemaand tot matiging. De inkomsten van de N.S. zijn dit jaar met 15 a 20 millioen terug gelopen en straks zal zij nog gedwon gen zijn een paar duizend gerepatrieer- den aan het werk te zetten. Een en ander brengt met zich, dat binnenkort een groep personeel overcompleet zal zijn. Daarom moeten wij ons beraden wat ons te doen staat. Het bondsbestuur zal van zijn kant trachten het levens peil te handhaven maar dan zullen de leden meer blijk van hun verbonden heid moeten geven. Dan pas is het mo gelijk dat wij zullen slagen. De voorzitter van de afdeling Alk maar, de heer Steenis, bedankte de heer Joustra voor zijn heldere uiteen zetting en sprak de hoop uit, dat de vergadering haar vruchten zou afwer pen. Een nieuwe katholieke school Bij de raad is ingekomen een ver zoek van het bestuur der R.K. Meis jesscholen te Alkmaar met kennisge ving van het besluit tot stichting van een R.K. school voor gewoon lager on derwijs in de polder Overdie en Ach- termeer. Onder overlegging van de vereiste bescheiden wordt de gemeen te gevraagd een gebouw voor de hier bedoelde school te stichten en mede werking te verlenen voor de aanschaf fing van meubilair en leermiddelen. OORDEEL: VOERDEEL' met muuruaste ligging snel, comfortabel, zuinig, betrouwbaar Bergen N H. Telel 2456 Lantaarnpaal omvergereden Tengevolge van het gladde wegdek had gistermorgen op de Bergerweg ter hoogte van de Bisschop Bottemanne- straat een verkeersongeval plaats, dat nog vrij goed afliep. Omstreeks kwart over .acht slipte in genoemde bocht 'n personenauto. De wagen botste zó hard tegen een ter plaatse staande licht mast, dat deze afknapte en over het rijwielpad viel. De linker portierruit van de auto werd verbrijzeld, waar door het negenjarig zoontje van de be stuurder licht aan het gelaat gewond werd. Door omwonenden werd eerste hulp verleend. Een mooi succes Het bestuur der Alkmaarsche Ver. tot Bestrijding der Tuberculose brengt alle medewerkers (sters) van de Toneel groep „Roliea" (Ropjeskuil, Liefdelaan en Akerslaan) hartelijk dank voor het behaalde succes op de Toneelavond van 5 November j.l. De vereniging mocht een bedrag van f 35 in ontvangst ne men. Ook uit deze avond blijkt wederom de grote sympathie en het medeleven met onze patiënten. Verwisseling van garnizoens commandant Naar Wij vernemen zal de garni zoenscommandant, majoor Houbolt, met ingang van 1 December onze gemeente verlaten. De heer Houbolt is reserve- officier en vertrekt naar Bloemendaai waar hij weer in het burgerleven te rugkeert. De heer Houbolt wordt vervangen door majoor J. Kropf, die beroepsoffi- BAZAR VAN DE BAPTISTEN GEMEENTE De Baptisten Gemeente organiseert Maandag in het gebouw „Waakt en Bidt" een bazar. Op deze bazar zul len verschillende attracties de aan dacht vragen, waarbij ook voor de kinderen voor elk wat wils zal zijn De bazar is geopend van 3- 5.30 's middags en van 7.30 -10 uur 's avonds. De opbrengst is bestem- voor het aanschaffen van meubilair, dat de gemeente dringen l nodig hegft VERPACHTING STANDPLAATSEN Woensdag 30 November om twee uur, zullen B. en W. ten Stadhuize bij openbare inschrijving enige stand plaatsen op gemeentegrond doen ver pachten. Deze verpachting geldt voor de jaren 1950 en 1951. Voor nadere bij zonderheden verwijzen wij naar een bekendmaking elders in dit blad. HARMONIE-THEATER De man die kwam dineren Wie verzekerd wil zijn van een avond van prettige ontspanning en ge zonde humor, die schare zich met de onmogelijke mr. Whiteside aan de dis bij de familie Stanley. Dit gezin telt de vreemdsoortigste mensen die op dit ondermaanse rondlopen en de gasten, die het literaire genie Whiteside tot een bezoek uitnodigt, doen hier niet voor onder. Men amuseert zich koste lijk met de prachtige types, die even- zovele creaties zijn van Ann Sheridan, Monte Woolley en Jimmy Durante. Oorspronkelijke vondsten, 'n knappe geestige dialoog, een amusant gegeven en een prima rolbezetting geven deze film een bijzonder cachet. Als men er zich mee verzoend heeft, dat het kol der is, dan staan er enkele uren van gezellige ontspanning te wachten. Een aardige musical en uitgebreid binnen- en buitenlands nieuws, w.o. de huldiging van de Blauwe Ridders, completeren het goede programma. VICTORIA-THEATER Straat der verleiding De titel belooft meer dan de film geeft, want er is maar één vrouw die verleidt en de straat waarin ze woont heeft in deze geschiedenis niet de minste betekenis. Zij bekoort de kas sier van een bank, die juist op zijn 25 jarig jubileum met een gouden horlo ge is gehuldigd, de man die in een ogenblik van verdwazing de vrouwe lijke poema trouwde, die eens zijn hospita was. Hij heeft nooit iemand kunnen bekoren en al zijn liefde aan de schilderkunst gegeven die hij in zijn vrije tijd beoefent. De vrouw die hij op zijn jubileumavond toevallig op straat ontmoette denkt dat hjj rijk is en opgestookt door een liederlijke vriend zet zij hem geld af, steeds meer tot hij de bank besteelt. Zij ver koopt zijn schilderijen als kunstken ners daarin geniaal werk zien en sig neert ze met haar eigen naam. De man ondergaat alles totdat hij ziet hoe zij hem bedriegt. Dan doodt hij haar en laat haar beminde Johny voor de moordenaar doorgaan. Hij wordt we gens diefstal door de bank ontslagen en door wroeging achtervolgd als Joh ny door zijn schuld terechtgesteld is. Agenten jagen de zwerver 's morgens van zijn bank uit het park en kijken hem lachend na. Hij is de zonderling, die overal be weert, dat hij de dood van twee men sen op zijn geweten heeft, wat nie mand wil geloven. Edward G. Robinson, Joan Bennett en Dan Durya spelen dit levensdra ma op zeer verdienstelijke wijze. CINEMA AMERICAIN De Geweldenaar Dit is de film van Humphrey Bogart, de acteur, die reeds vele malen de aandacht heeft getrokken door zijn suggestief spel, sterk en scherp tot in de kleinste détails. Alleen reeds om deze acteur zou men de film „De Geweldenaar" moeten gaan zien. Maar ook de overige personen in deze film geven hun beste spel. En dat moesten ze wel om het geheel niet tot een stuk solospel te maken. Nu is het een beeld uit de bekende Amerikaanse onderwe reld geworden, met uitstekende typen en verrassend samenspel. Men wordt voortdurend geboeid door de spannen de scènes, terwijl in het verhaal tal van situaties voorkomen, die even de adem doen inhouden. Lorna, de vrouw van de advocaat, die Duck Burne in de moeilijkste omstandigheden trouw blijft, vond in Irene Manning een aan trekkelijke vertolkster. Verschillende figuren uit de onderwereld gaven een zeer goede uitbeelding en zorgden voor spanning en sfeer. Een film, die men zeker zal waar deren. Zij wordt ingeleid door een goed journaal, een natuuropname van visvangst aan de Chileense kust en een aardige tekenfilm. In, Alkmaar worden morgen twee wedstrijden gespeeld. Op het Sport park speelt Alcmaria een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Stormvogels en Randers speelt een bekerwedstrijd tegen V.V.Z. Twee wedstrijden, waar voor ongetwijfeld veel belangstelling zal bestaan. R.K A.F.C. speelt een vriendschappelijke uitwedstrijd tegen M.F.C. Als het inhaalprogramma mor gen is verwerkt, zullen de standen een duidelijker beeld geven. Alcmaria en de Boys zullen ongetwijfeld met span ning de uitslagen verbeiden van de ploegen die zij onder zich hebben staan. Het gevaar dat beide nog een plaats op de ranglijst zullen dalen is in 't geheel niet denkbeeldig. Volendam, Zaandijk en Rapiditas, de clubs, die de drie laatste plaatsen in 2 A innemen, spelen weliswaar tegen sterkere tegenstanders, doch het is al talloze malen gebeurd, dat degrada- tiecandidaten onder dergelijke om- stmdigheden tot goede prestatie ko men. Volendam speelt een uitwedstrijd tegen AFC, Rapiditas gaat bij DWV op bezoek en Zaandijk zal in de Zaan moeten proberen om De Spartaan te weerstaan. In 2 B moet ZFC zich inspannen om de laatste plaats te ontlopen. De Zpankanters hebben morgen een rede lijke kans op twee punten', daar TOG, dat op bezoek komt, tot de zwakke h- ceders in deze afdeling mag worden gerekend. WFC zal proberen om het -,i geslagen record van OSV te breken Forward krijgt kans Voor Always Forward komt morgen de kans om HRC van de leiding te vedringen. Deze ongeslagen Hoornse ploeg ontvangt Terrasvogels. Schagen za' er goed aan doen om het zwakke DIO te verslaan. Als de Schagenaars deze kans om twee punten binnen te halen voorbij laten gaan, zal het een zware strijd worden om de laatste plaatsen te ontlopen. In 3B wordt practisch een volledig programma verwerkt. QSC heeft een kansje, dat zij haar voorsprong op ZSGO zal vergroten. QSC behoeft in ieder geval niet van GVO te verliezen ZSGO zal het in haar uitwedstrijd tegen IW lastiger hebben. Als de concurrenten van DTS morgen gaan winnen, komen de Langedijkers leiiik m de verdrukking. Een geluk is het voor DTS. dat ADO en Halfweg tame lijk sterke tegenstanders ontmoeten doch daar staat tegenover, dat zij op eigen terrein spelen. Wat doet V.V.E Evenals die van Alcmaria, is de positie van de Boys allesbehalve be nijdenswaardig. WE en Bloemendaai hebben weliswaar resp. twee en drie winstpunten minder, doch zij hebben ook twee wedstrijden minder ge- De Alkmaarse elftallen ALCMARIA VICTRIX: Afink; Maasen, v. d. Lek; Wit, Helder man, Badenhuizen; Eriks, Schmidt, Untied, Eversteyn en De Buyzer. RANDERS: Vethaak; Klepper, v. d. Plas; Barbuio, van Sol, P. Teigeler; J. Teigeler, J. Stroet, v. d. Burg, Th. Bakker en H. Bakker. R.K. A.F.C.: Popma; Stam, Hoeben; Verwer, N. Tijm, Kleibroek; P. Tijm, Bierman, C. Tijm, De Nijs en Pannekeet. ALKMAAR: Duiveman; Zwart, Snel; Bakker, Schoonhoven, De Jong: Groot, Roos, Van de Put ten, Norden en Van Baden. Ned. Herv. Gemeente In een gisteravond gehouden vergadering van Kerkeraad en Kiescollege zijn als ouderling herkozen de heren L. G. J. Berman, Joh. Rot gans en S. Sougé; gekozen in de vacature-M. A. Deurloo de heer J. Koch en in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer L. de Leeuw, de heer E. Delies. Als diakenen werden herkozen de heren G. W. Kloos en A. van Nijens in de vacatures door het bedanken van de heren A. P. de Korver en N. de Jong werden gekozen resp. de heren W. Bruin en K. Kirpensteijn. speeld. Wij zijn nieuwsgierig, wat WE tegen DEM zal presteren. Nor maal gesproken zou het een overwin ning voor de Beverwijkers moeten worden, maar In 4 A heeft Schoorl sechts één punt uit zeven wedstrijden behaald. Het ziet er slecht uit voor de Duinkanters en zij zullen het ons wel niet kwalijk duiden, dat wij niet aan een overwin ning crp Oudesluis kunnen geloven. Vrone gaat op bezoek in Wieringer- waard. Lastige tegenstanders die Wieringers, vooral op eigen terren. Ook Berdos heeft haar uitwedstrijd tegen St. George nog niet gewonnen ondanks het feit, dat deze ploeg de laatste plaats in 4 B inneemt. In Heiloo wordt de semi-derby HSVCSV gespeeld. Hoewel de kans, cat HSV zich nog bij de leiders zal voegen, klein is, zullen de Heilooërs d:e kleine kans morgen met man en macht tegen CSV dat kampioens- adspiraties vertoont, verdedigen. Limmen zal het tegen RCZ zwaar te verduren krijgen. WIELRIJDER SLIPTE Een 58-jarige wielrijder, die gisteren over de Bergerweg reed, kwam op de hoek van de Jan van Scorelkade door de gladheid van de weg te vallen. De man werd gewond aan het rechter been en kreeg vermoedelijk een knie fractuur. Nationaal zwemfeest De Alkmaarse Reddingbrigade organiseert Zondag 27 Nov. in de NV. Alkmaarse Over dekte Bad- en Zweminrichting te Alkmaar een Natinonaal Zwemfeest, waarop uit de aard der zaak de wedstrijden in reddend zwemmen voor de leden van alle reddingbrigades, de hoofdschotel zullen vormen. Het programma wordt afgewisseld door di verse pantomimes, estafettes, die bij uitzonde ring niet gekleed, doch in badpak gezwommen zullen worden. De inschrijving van alle grote brigades in den lande is reeds verzekerd. Het totaal te öehalen punten-tal zal uitmaken of de Alk maarse Reddingbrigade de wisselbeker, inder tijd geschonken door de Alkmaarsche Courant, wederom zal winnen. Diverse medailles, o.a. de bronzen van de gemeente Alkmaar en de zilveren van VW Alkmaar zijn als prijzen beschikbaar gesteld. Kinderpostzegel bij verloving en huwelijk Ge gaat V verloven Of gaat reeds trouwen Dat zal U zeker nimmer berouwen, Mits Gij Uw verbintenis aanstonds begint Met een edele daad voor 't misdeelde kind. Verstuur daartoe Uw kaarteyi per envelop' Met de postzegel „Voor het Kind" er op.' Het Kinderzegelcomité. snel verlicht De hevigste astha aanval kan nu In enkele minuten tijds verlicht worden. Dat is de ondervinding van de vele duizenden asthmalijders, die de Adozo- labletten gebruikt hebben. Eén Adoro- tablet verlicht onmiddellijk en herstelt de normale ademhaling in 1530 minu ten. De Adozo-tabletten zijn uiterst doeltreffend in gevallen van asthma, O'onchitis, nacht- en ochtendhoest, be klemming op de borst, moeilijke adem haling, enz. Een proef zal U over tuigen. Koop vandaag nog een flesje. Alle apothekers hebben Adozo in voor raad: 9 tabletten 1; 27 tabletten 2.50. FAILLISSEMENTEN In het faillissement van C.V. Butter te Alk maar en de beherende vennoten C. Butter te Alkmaar en J. P. Peereboom is tevens gefail leerd N. M. Noom alhier. 22. De drie hondjes worden uit hun wat te helpen", zegt Pim weer. gesprek opgeschrikt door een bulde rende stem achter hen. „Zo staan de heren daar te luiwammesen en eikaars pakjes te bewonderen Nu, ik zal jul lie wel even iets te doen geven Inge rukt. naar de keuken, mars!" Pim, Pam en Pom zijn wel een beetje ge schrokken van het geschreeuw van de dienstdoende korporaal, maar toch stappen ze welgemoed naar de keu- zien en het ziet er niet naar uit, dat hij ken. „Het lijkt me prettig om de kok gauw klaar zal rijn. Ik heb altijd al belangstelling voor het koken gehad En misschien valt er nog wel een lekker hapje af, nu en dan" Maar de 3 hondjes schrikken toch we. heel erg als de kok hen bij een grote berg aardappelen brengt en hun op dracht geeft om die aardappelen maai eventjes te schillen. Als Pim een uurtje bezig is. begint hij sterretjes te Predikbeurten VOOR ZONDAG 20 NOVEMBER ALKMAAR. Baptistengem., 10 uur, evangelist Hofhuis; 8 uur jongelieden- samenkomst in de Wilbelminaschool; Maandag 3 uur en half 8 bazar in Waakt en Bi "t. BERGEN. Ruïnekerk, 10 uur,, ds. Bierman van Voorburg. Gebouw Re- hoboth, half elf, de heer G. Ch. Dun van Alkmaar. DE RIJP, 10 uur, ds. Kastein (H. Doop). DRIEHUIZEN, 10 uur, de heer Aibertz. EGMOND BINNEN, 10 uur, ds. Plug (H Avondmaal) GRAFT, geen dienst. GROOT-SCHERMER, av. half 8, de heer Aibertz. N.NIEDORP, herv. gem., 10 uur, ds. Appel. Doopsgez. gem./ 10 uur, da- FranckenLiefrinck, NOORD-SCHARWOUDE, 10 uur, ds. Schmidt. OTERT EFK. 10 uur, ds Keja. OUDE NIEDORP. geen dienst. OUDKARSPEL, av. 7 uur, de heer Korndörffer. WEST GRAFTDIJK, 10 uur, cand. Brouwer (herdenking der doden). Bouw gegund Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer hee'1 bouw aanbesteed van een kaaspakhuis e° uitbreiding van de fabriek. .'an de 32 inscbriiveia was de Iaags'r iv firma Klaver en Molenaar te Koedi! voor f 129.700,—. Aan deze firma is he* wfT gegund. •j* Heden overleed verwacht, nog vi zien van het H. Olit onze innig beminde onvergetelijke Vro Moeder, Behuwd- Grootmoeder Margaretha Maria van Mamerei Echtgenote van B. M. V eerder Echtgenote L. L. M. van R in de ouderdom van jaren. „Zij ruste in vrede Huis ter Heide: B. M. Vink Rotterdam: J. H. L. van Rest E. van RestKnoe Huis ter Heide: L. L. M. Kuylaars- van Alexander A. Kuyli Alkmaar: P. A. Vink A. M. Vinkvan Beetsterzwaag: J. C. Oosterwij k M. Oosterwijk en Kleihkinde Huis ter Heide, 18 November 1949. „De Horst", Ruysd laan 12. De plechtige gezor H. Mis van Requiem worden gehouden in Parochiekerk van H. Carolus Borron te Soesterberg op Mi dag 21 November a.s. 10 uur, voorafgei door een gelezen H. om 8 uur. De begrafenis zal pl hebben om 11.30 uu het familiegraf op R.K. Kerkhof te Bilt. Heden overleed, z en kalm, onze 1 Vader, Behuwd- Grootvader, de Hee PIETER BAKKE1 Wedn. van Elisabeth Vo in de ouderdom vai jaar. A. E. DE MUNI BAK] N. C. DE MUNI ELLY. Bergen (N.-H.), 18 November 1949. Colnotweg 12. De teraardebestellinj plaats hebben Maai 21 Nov. a.s., op de meente Begraafplaa Alkmaar, v.'m 11.30 DANKBETUIGIN Langs deze weg bt wtf en onze kinderei hartelijke dank vo vele blflken van t stelling bij ons 5 huwelijksfeest onder) Ook een woord van aan de Directie van „Levensavond", die dag tot een onverg dag heeft gemaakt, K. Stapel. N. Stapel—Pfll. A. Broeckhoven J. F. A. Broeckho Medemblik, Nov. '4; NETTE HUISHOU1 gevraagd bij man leeft. 6065 j. Br. 235 bureau van dit E. z. a. nette 35 jaar, met do van 8 jaar. Brieven No. 750 aan het B de Texelse Couran Burg, Texel. Gevraagd NET MEISJE voor hele of halvi (in gez. 2 pers.) J. v. DOK, Spo 87, Alkmaar. Gevraagd zelfstandi NET DAGME! voor direct. Mevr. OPDAM, Ke straatweg 155. Gevraagd per 1 1950 EEN MEISJ1 voor dag en nac klein Christelijk gez Zondags vrij. Goed Goede getuigschrif' slist noodzakelijk, kunnende koken, aan Mevr. OOSTE Zeekant 38a, Schei NET ME1S voor de morgeni Ds. BLOEMHOFF, Pastorie, Rflksst 874, Heiloo. Jongeman, 26 j., spoedig mogelijk i tn de ba .kerij tot E. KLOEK p/a, dijk 50, Koedijk.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2