Heeft l) stof? 10°/o Nederlai VAN SON De eerste landbouwpensioenen in N.-Holland uitgereikt teuws (jaisle N VAN MARSDIEP TOT Ijl Kuiperij Bakker N.l Dijk 8, Alkmaar KORTING Berichten over exj Machinist finge een overva OUWEHAND MIENT 4, TELEF. 9265 ZATERDAG 19 NOVEMBER Een gebeurtenis van historische betekenis In hotel Welgelegen te Broek op Langendijk werden gisteravond de eerste uitkeringen verstrekt van pen sioenen uit bet Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw. De opening geschiedde door de heer A. Biesheuvel, voorzitter van de So ciale Commissie van de Stichting voor de Landbouw in Noord-Holland. Speciaal heette deze de aanwezige burgemeesters uit de omliggende ge meenten welkom, alsmede de Voed- selcommissaris in de provincie Noord- Holland en diverse afgevaardigden van het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw en de Stichting voor da Landbouw. Spreker gaf een historisch overzicht van de totstandkoming van het Be drijfspensioenfonds voor de Landbouw. Het tot stand komen van dit pensioen fonds is mogelijk geweest door de sa menwerking van de 6 landelijke orga nisaties. Ook de Overheid heeft mede gewerkt aan de totstandkoming waar voor haar eveneens dank werd ge bracht. Daarna sprak de heer B. Havenaar. bestuurslid van het Landelijk Bedrijfs pensioenfonds. Deze memoreerde nog 't ongeval dat de heren Schreuder en Verbeek, resp. directeur en hoofdin specteur van het Bedrijfspensioenfonds, is overkomen. Spreker gaf daarna een uitvoerig overzicht over de voorge schiedenis van het Pensioenfonds. Vervolgens ging mr. Cerutti, secre taris van de Landelijke Sociale Com missie van de Stichting voor de Land bouw, over tot uitkering van de pen sioenen. Na de uitkering sprak de heer Pan nebakker, hoofdbestuurder van het Be drijfspensioenfonds. Hij vertelde dat Broek op Langendijk was uitgezocht voor deze uitkeringen, omdat dit een tuinbouwgebied is. Hij wenste de ouderen geluk met deze uitkeringen en sprak de hoop uit dat zij nog lang hun maandelijks pensioen bij de kasssier van de Boerenleenbank zullen kunnen halen. Spreker dankte ook allen die hebben medegewerkt aan de totstandkoming van het pensioen fonds. Er is heel veel werk verzet. Hij richtte een oproep tot de „tragen", die eveneens profiteren van het pensioen fonds en wekte hen op om in de toe komst wat actiever te zijn. De resul taten van activiteit ziet men hier. Daarna sprak de heer Brinkman, pro vinciaal voorzitter van de Stichting voor de Landbouw. Hij was blij dat de Stichting heeft kunnen meewerken aan dit bedrijfspensioenfonds. Men kan nu zien dat de Stichting wat doet. Hij Bergen Gymnastiekvereniging DiO voor 't voetlicht Klokslag acht uur (het Bergense kwartiertje was er deze avond nu eens niet bij!) marcheerde de grote schare turnsters en turners van DIO het to neel in de Rustende Jager op en schaarde zich achter het vaandel. Nadat uit 180 kelen het DIO-clublied {had geklonken, heette de voorzitter, de heer J. de Koning, de aanwezigen in de zaal hartelijk welkom, in het bij zonder de afgevaardigden van TAVE- NO in Alkmaar, van Klimop in Heiloo en van de zustervereniging Be Quick in Bergen. Hij noemde het een ver heugend feit, dat er blijkens de op komst zo grote belangstelling bestaat in Bergen voor de lichamelijke opvoe ding. Dit optreden van DIO was min der bedoeld als een uitvoering, maar meer als een demdhstratie van wat er in de drie jaren van haar bestaan was gedaan. Het wel wat overladen programma ■werd vervolgens in vlot tempo afge werkt onder leiding van directeur P. van Wonderen. Er viel veel goeds te waarderen, veel moois te bewonderen en het publiek was gul met het ap plaus. De kleuters veroverden stor- merderhand alle harten en werden lui de toegejuicht bij hun oefeningen aan bank en brug. Als zo'n peuter het er eens wat minder goed afbracht, dan was het applaus nogkrachtiger. De meisjes kwamen met vrije oefenin gen die correct werden uitgevoerd en oefeningen aan de brug die uitmunt ten door goede afwerking. De dames werden luide toegejuicht bij haar oe feningen aan brug en ringen; elke be weging was rustig en beheerst. De jongens gaven proeven van be hendigheid en durf bij het paardsprin- gen, een echt jongensnummer en de heren hadden o.m. groot succes bij paard en rek. Om het geheel nog aan trekkelijker te maken werden de oefe ningen afgewerkt met zang en decla matie. Een goedgeslaagde demonstra tie, waarbij DIO alle eer inlegde. HET LAG VOOR HET GRIJPEN.... Gedurende het tijdvak van 11 tot en met 17 November werden aan het politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: broche (double), kin- dermuts (rose Lindbergkap), kinderlaarsje (zw. rubber), shawl (br. wol), kinderportemonnaie, kinderwantjes (donkerblauw wol), windhond (Afghanistan), zilverbon, kinderwant (grijs met bruin), actetas (bruin zeildoek), bruine porte- monnaie met inhoud en autoped. De lijst van verloren voorwerpen over het bovengenoemd tijdvak vermeldt: wol'en kinderwant (blauw met wit), korte huissleutel, bruin lederen herenportemonnaie (inhoudende ongeveer f 9,25) en kinder-kruiwagentie. Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17. Tel. 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 18 November, wordt de me dische dienst te Bergen waargenomen door dok ter Van Gelder, Tel. K 2208 -2027. BEVORDERD De heer P. Marsman, employé 2e klasse PTT te Bergen (NH), is benoemd tot employé le klasse aldaar. hoopte dat zij nog zal kunnen bereiken dat ook de zelfstandigen in de pen sioenregeling komen. Ook burgemeester Schelhaas sprak de vergadering toe en legde de sociale be langrijkheid van dit pensioenfonds uit. Het zal voor de ouden van dagen uit de landarbeiderskringen een gang naar „armenzorg" onnodig maken. Vervolgens sprak de heer Roelofs nog namens de districtsbestuurder van de landarbeidersbonden. Hij schetste de geweldige verandering die er in het be staan van de oude landarbeiders is ge komen door dit pensioenfonds en gaf ook nog een historisch overzicht. De heer Joh. de Veer sprak nog over t het feit dat de boer nu wel verheugd is doch niet voldaan. De kleine zelfstan digen zijn n.l. nog niet opgenomen in een bedrijfspensioenfonds. Hij hoopte dat dit ook nog eens wordt bereikt. Spreker dacht daarbij aan een pen sioenfonds waarin alle bodembewer kers zouden zijn opgenomen. Daarna sprak de heer J. Weel, voor zitter van de kring Langedijk van de Stichting voor de Landbouw, nog een kort dankwoord uit. BONDS-AVOND KON. NEDERLANSE TOERISTENBOND Op 23 November zal de Kon. Ned. Toeristen bond ANFB een Bondsavond organiseren, die voor leden en niel-leden vrij toegankelijk is. Door een speciale ANWB-film, een lezing en een uitgebreide tentoonstelling zal op prettige wijze doel en werken van de Bond nader wor den bekend gemaakt. Ook over de populaire Wegenwacht zal een on ander worden verteld. Heiloo Damwedstrijden Het was Donderdagavond weer span nend bij het spelen van de zevende ronde. De heer Geuzebroek wist zijn concurrent Verver te verslaan. De kam pioen Tuinman mocht blij zijn met re mise, daar Schurer een eenvoudige winstgang niet gebruikte. K. Tuinman heeft de leiding met 10 uit 6, gevolgd door J. Geuzebroek met 9 uit 7; C. de Graaf 8 uit 6; Verver 7 uit 6 en Spren keling 7 uit 7. De uitslagen luiden als volgt; Groep I; K. TuinmanS. Schurer 11; H. VerverJ. Geuzebroek 02; J. de GeusC. de Graaf 11; P. Beu kersJ. Sprenkeling 02; A. Dekker C. Adrichem afgebr. Groep II: C. de Jong—A. Winterink 02; J. SpaansA. Kroon 11. Afgebroken partijen: B. HofmanJb. Helder 02; S. de GeusB. Hofman 2—0. Groep ni: C. BruinBijwaard 02; J. WeyersA. Alleman 02; C. Lies houtA. Sprenkeling, afgebr. D. SmitS. Hottentot 02; P. v. d. Werff B. Sluisman 02; A. AllemanD. Smit 20. Dr. A. de Vletter spreekt voor de ULO Gisteren heeft de u. l.o. te Heiloo in De Rustende Jager een druk bezochte, zeer interessante ouderavond gehouden, 's Middags had dr. De Vletter, oud-rec tor van het Kennemer Lyceum en re dacteur van het tijdschrift „Wij ouders en opvoeders" voor de leerlingen ge sproken over: De opening van het graf van de Egyptische pharao Tout An- chamon. Hij heeft op boeiende wijze aan de hand van lichtbeelden verteld van de schatten, van de kunstvoorwer pen die het graf bevatte. Hij verstaat de kunst de kinderen twee uur geboeid te doen luisteren naar een toch lang niet gemakkelijk onderwerp, terwijl hij er in slaagde hun ogen te openen voor het mooie in de Egyptische kunst. 's Avonds vormde zijn lezing over: „Strijd en vrede tussen school en gezin" de hoofdschotel. Nadat het hoofd der school, de heer Gerling, de vergadering had geopend en de burgemeester, de inspecteur van het lager onderwijs de heer Vernooy, wethouder J. Schuyt, de gemeente-secretaris de heer Festen, dr. A. de Vletter, een muziektrio be staande uit mevr. G. v. Lienen-Ooykaas (piano), de heren J. J. v. Lienen (viool) en J. J. M. Festen (cello) en de tal rijke aanwezigen had welkom geheten, hield o.m. de voorzitter der oudercom missie, mr. J. J. Spit, een bespreking over de taak van die commissie. Daar na bracht het trio op uitmuntende wijze enige muzieknummers ten gehore. Toen kreeg dr. De Vletter het woord voor zijn lezing. Aan de hand van vele voor beelden uit zijn jarenlange praktijk schetste hij de moeilijkheden uit de pu berteitsjaren. Op geestige wijze wees hij ouders en opvoeders op hun plichten en bracht hij hen begrip bij voor de vele problemen van hun kinderen. Hij wees op het grote belang van samen werking tussen school en ouders voor de kinderen èn de leraren. Frappante staaltjes vertelde hij van leerlingen, die op school moeilijk meekonden, maar later in de maatschappij door andere eigenschappen slaagden, van de proble matische waarde soms van cijfers, de strijd van pubers, die een eigen per soonlijkheid willen worden en hun ouders, die niet beseffen, dat hun kin deren zelfstandig willen zijn. Ook belichtte hij, weer aan de hand van vele voorbeelden, uit zijn praktijk de waarde van psychotechnisch onder zoek. Naar aanleiding van talrijke schriftelijk gestelde vragen besprak hij nog gevallen van, .moeilijke kinderen", sexuele voorlichting, huiswerkperike len, brutaliteit tegenover ouders enz., vaak op schertsende toon maar met een diep-ernstige ondergrond. Aandachtig volgden de ouders de spreker en zagen in de voorbeelden hun eigen kinderen met hun moeilijkheden voor zich. Ongemerkt was het half twaalf ge worden en allen waren vol lof over deze geslaagde avond. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 19 Nov. - 10.000 kg Uien 23,50-24,20, grove 22,70-22,90; 20.000 kg Andijvie 13-24,20; 100.000 kg Witte kool 5.05-0,70! en Succes 6,10—8,60; 40.000 kg Groene kool 13—25; 10.000 kg Gele kool 5-6,70; 11.000 kg Rode kool 5,50-10,20. Stompetoren Ouderavond O.L. School Donderdagavond hadden zich weer veel ouders van leerlingen der o. 1. s. verzameld in het gymnastieklokaal, waar door het personeel een keurige tentoonstelling was ingericht van het werk der kinderen, bestaande uit teke ningen, hout- en kleiwerk en het hand werkmateriaal van de meisjes. Met gro te belangstelling werd dit werk beke ken. Ook maakten de ouders een dank baar gebruik van de gelegenheid om het schriftelijk werk van de leerlingen te zien. Na de opening door de heer Muntje- werff deelde het hoofd der school, de heer v. Dok, o.a. mede, da' op 10 en 17 December door de kinderen een bonte avond zal worden gegeven respectieve lijk te Stompetoren en Oterleek. Hierna kreeg de onderwijzer de heer J. v. Eten het woord. In een interes sant en zeer helder betoog bracht spre ker de ouders op de hoogte van wat er gaande Was aan vernieuwing van het zangonderwijs. Hij verklaarde waar om aan deze school de moderne zang methode van Gehrels was ingevoerd. Het zangonderwijs zoals het vroeger was bevredigde niemand, zeide spreker, men zal thans trachten de kinderen plezier te geven in het zingen. Boven dien wordt met deze methode algemeen vormend muziekonderwijs gegeven, zo dat de kinderen na het doorlopen van de school een lied van het blad kunnen lezen. Met grote belangstelling werd deze lezing aangehoord. Dat spreker niet teveel had gezegd over deze vorm van zangonderwijs bewees de demonstratie die de heer Woudman met zijn klas gaf. Vooral het „handzingen" had de grote belangstelling van de ouders en een dankbaar applaus beloonde het aardige werk van deze klas. Nadat in de pauze een kopje chocola de geoffreerd was. sprak de schoolarts dr. Sikkema, over de schoolartsendienst. Spreker gaf een overzicht van het werk van deze dienst en bewees aan de hand van vele voorbeelden hei nut daarvan. De heer v. Dok dankte dr. Sikkema voor zijn boeiende voordracht en zeide verheugd te zijn nu gelegen heid te hebben deze sympathieke arts in het bijzijn van de ouders te kunnen bedanken voor het vele dat hij heeft gedaan voor hun kinderen. Woorden van dank werden ook gesproken tot de scheidende voorzitter van de ouder commissie, de heer Muntjewerff, die helaas de gemeente gaat verlaten. Hem werd een boekwerk aangeboden. De heer Muntjewerff bedankte hierna het personeel voor de goede zorgen aan zijn kinderen besteed. Hij wekte de ouders op trouw de ouderavonden te bezoeken en het contact met de onderwijzers te handhaven. Afd. Scheemeer H. M. van L. Donderdagavond vergaderde de afd. Schermeer van de Holl. Mij van Land bouw. De voorzitter, de heer J. Blauw, opende met een woord van welkom, in het bijzonder tot de heer P. Schermer- horn, lid van het hoofdbestuur, de heer Olivier adj .-secretaris en de heer Pol ter, opzichter van de Voorlichtings dienst. In plaats van de heer G. Govers, die wegens ziekte verhinderd is, zal de heer C. Waijboer de boeken controle ren. Besloten werd de heer Duursma het volgend jaar te verzoeken een cur sus te geven over een geschikt onder werp. Medegedeeld werd dat op 3 Jan. de afdeling 60 jaar zal bestaan, op welke datum een feestelijke bijeen komst zal worden gehouden, waarbij ook de dames zullen worden uitgeno digd. Hierna werd de beschrijvings brief voor de algemene vergadering, welke op 23 November in Amsterdam wordt gehouden, behandeld. De heer Jb. Plaisier en de voorzitter werden afgevaardigd. Besloten werd zo nodig voor contributieverhoging van 10 ®/o te stemmen, daar men van mening is, dat voor alles onze organisatie goed moet kunnen functionneren. De heer Scher- merhorn wees op de betrekkelijk ge ringe opkomst en hoopte dat door de leden meer actie gevoerd zal worden. Bij de bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heren W. Schelling en C. Kieft werden be noemd de heren A. Barendregt en C. A. Over. Hierna hield de heer Olivier een vlotte en duidelijke inleiding over „De boer in de veranderende wereld" Spr. deed duidelijk uitkomen, dat de boer die met kracht z'n organisatie steunt, hierin tevens biidraagt tot het behoud van de vrede. De Holl. Mij. van Land bouw. één van de zuilen waarop de Stichting van de Landbouw is opge bouwd, is op haar beurt weer een on derdeel van de wereldorganisatie van boeren, welke er voor dient te zorgen dat nergens op de wereld honger wordt geleden Slechts indien dit zal gelukken kan wereldvrede bestaan. Gelukt dit niet. dan is oorlog en chaos onvermijde lijk. Op breedvoerige wiize beant woordde spr. na zijn rede nog enkele vragen. Bij de rondvraag werd besloten po gingen in het werk t» stellen om de grote marktdag in Alkmaar niet meer te verstellen. Geprobeerd zal worden een lezing te krijgen over grasdrogen Met een woord van dank, speciaal aan de heer Olivier, sloot de voorzitter deze vergadering. GESLAAGD Voor het te Amsterdam gehouden examen apothekers-assistente slaagde mej. M. H. Biir- mann, alhier. Een Spitfire van het vliegveld Twente is gistermiddag na een mislukte landing tegen een massief stenen gebouw te Enschedé, waarin de K.L.M. en de Rijksluchtvaartdienst zijn gevestigd, gevlogen Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarse Courant van 19 November 1849 vinden wij de volgende mededeling: Den 12den dezer ontdekte de con ducteur van den spoortrein van Namen naar Charleroi het gewone wachtsein niet bij het station in de nabijheid van de brug van het kanaal. Hij liet den trein stilstaan, waarop zich 400 personen bevon den, stapte naar het wachthuisje, bevond den wachter badende in zijn bloed, door een dolksteek ge troffen en aan het hoofd met een stomp voorwerp gekwetst. Iets verder waren de spoorstaven los gemaakt en nog slechts met een duim vastgehouden. Met ontzetting denkt men aan de ramp, die het gevolg zou zijn geweest indien de trein over deze losse staven ware gereden. 400 personen zouden onmiddellijk in het kanaal zijn gestort. De wach ter is niet bezweken. Hij heeft ver klaard dat hij personen aan de weg heeft zien werken, hetgeen zij deden met hamers, die met lin nen omwikkeld waren. Hij had het sein nedergehaald en toen zich naar huis begeven om hen te verhinderen in hunne misdaad. Toen hadden zij hem met een dolk en hunne hamers aangeval len en na hem deerlijk mishan deld te hebben, waren zij ge- vlugt. Men zegt. dat twee per sonen reeds in hechtenis ziin ge nomen. Zowel d- conducteur als de wachter verdienen allen lof weven** hunnen in deze omstan digheid betoonden moed en te genwoordigheid van geest. Ongecorrigeerd) Nederlands acrobaat1 in Amerika doodgevallen De Amsterdamse acrobaat Jan Vo gel, die reeds een jaar in de Ver. Sta ten optrad met een sensationeel pro gramma, is Vrijdagavond te Kansas- City van een hoogte van 30 meter naar beneden gestort. Hij werd in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden. Jan Vogel, die 37 jaar oud was, was bekend om zijn schijnval van een hoogte van 30 meter. Halverwege greep hij dan een voor de toeschou wers onzichtbaar koord, dat aan zijn enkel bevestigd was. Vrijdagavond viel hij echter tot op de grond, zonder dat hij in zijn val werd gestuit. Het publiek geloofde tot het einde toe in een schijnvertoning. Het is niet be kend, waaraan het ongeluk te wijten is. Marktberichten ALKMAAR, 18 Nov. - Tomaten: 1 50-72 en II 16-39; Witlof: I 50-72 en II 26-48; Bloemkool 22-62; Rode kool 5,50-8,50; Groene kool 13—25; Spruitkool: extra 87- 1,10, I 65-80 en II 40—56; Boerenkool 9,50 -20.00; Spinazie 33-42; Sla 4,50-7 en kas 9-13,50; Andijvie 14-25; Rode bieten 4,50- 7,70; Bospeen 8—16; Winterpeen 3,50—13; Waspeen 9—22; Uien: I 17—20 en II 6—13; Prei: I 14-20 en II 8-11; Soepgroenten 9- 13; Selie 2—5; Knolsoepgroenten 7,50—17; Druiven: Alicante 82—1,26; Appels: Cox Orange Pippin 32-62, Goudreinetten 26-35, Groninger Kroon 28 en Present van Engeland 16—35; Peren: Bonne Louise d'Avranches 22 —45, Conférence 11—23, Emile d'Heyst 7—17, Gieser Wildeman 11-18, Nouveau Poiteau 7- 22, St. Germain 11-18, Soldat Laboureur 18 —32, Williams Duchess 23, Winterjan 7—16 en Zwijndrechtse Wijnpeer 9—25. Slachtoffers bombardement na 5 jaar gevonden Bij puinopruimingswerkzaamheden te Westkapelle, waarbij van een dragline gebruik wordt gemaakt, zijn de stoffe lijke overschotten van een man en een vrouw gevonden. Waarschijnlijk be treft het hier slachtoffers van het bom bardement op 3 October 1944, toen de dijk stuk gegooid en het dorp verwoest werd. Men verwacht, nog meer stoffe lijke resten ter plaatse te zullen vinden. Besommingen l|muiden De besommingen van Vrijdag waren: 1 stoom trawler: IJM 57 f 15.600; motorloggers: KW 23 f5620; KW 6 f1130; KW 48 f4290; KW 24 f 6170; KW 37 f 2180; KW 43 i 1280; KW 25 f 3770; KW 227 f 6780; KW 65 f 4260 De aanvoer was 3800 kisten, waarvan 1860 met verse haring. De noteringen waren: per 1 kg: heilbot 2,25 —2,15; gr. tong 2,15—1,95; gr. middel tong 2,10 -2,00; kl. middel long 2,10—1,90; tong I 1,64-1,40; tong II 1,15-0,68; tarbot 2,10 —1,80. Per 50 kg: gr. schelvis 47—43; middel schelvis 36—30; kl. schelvis 21—14; middel schol 38-27; kl. schol 22-16; schar 13-7,50; verse haring 18—13,20; makreel 24—7,50. Per 125 kg: gr. kabeljauw 156—122; koolvis 39.50 -36; leng 50-49; hake 226-222. WOGNUM, 18 Nov. Eerstelingen (grove) 6,10; Witlof: I 70-74, II 58-67, III 45-55 en stek 38—40; Uien 7.40—21,20; Spruitkool A 70—74 en B 30—64; Rode kool 9,70; Gele kool 6,50; Witte kool 5; Chinese kool 4—6; Andijvie 14—25; Druiven 71—1,34; Tomaten 61; Boerenkool 4—9; Nouveau Poiteau 8—16; Cox Orange 17-60; Ster-appel 23—37; Emile d'Heyst 24—43; Goudreinetten 23—40; Win terjan 8—20; Laxton Superbe 10—42; Zuc- camagiio Reinetten 13—36; Doyenne du Com- mice 73; Saint Remie 16; Gieser Wildeman 6—20; Glorie van Holland 25—37. Zes Britse oorlogsschepen naar Hongkong Zes Britse oorlogsschepen zullen bin nen de komende drie weken van Singa pore naar Hongkong vertrekken. De Britse woordvoerder te Singapore, die dit heden bekend maakte, verklaarde, dat de reis van de schepen „slechts routine" was, doch scheepvaartkringen aldaar geloven, dat zij verband houdt met de recente verklaring, dat Britse koopvaardijschepen buiten Chinese ter ritoriale wateren tegen beschieting door de nationalisten zullen worden be schermd. Zacht en rustig herfstweer Het in activiteit afnemende front, dat uit het Zuid-Westen komend en in de afgelopen nacht ons land passeerde, bracht alleen in het Westen en Zuiden wat lichte regen. De temperaturen zijn na de frontpassage weer gestegen, zo dat er vrijwel geen nachtvorsten op traden. Het weer zal dit weekend niet door actieve depressies bedreigd worden, zo als verleden Zondag, die grote hoeveel heden regen veroorzaakten. Wel komt er over Frankrijk nog een gebied voor met lichte regen, dat tegen de avond of nacht met enige regen ons land zal passeren. Toch zijn de vooruitzichten voor morgen van dien aard dat er een rustig en vrij zacht herfstweekend mag verwacht worden. Er kan af en toe wat regen vallen, maar van veel betekenis zal dit niet zijn. Op de Oceaan nadert weer een actieve depressie, maar deze zal voor Maandagnacht nog geen in vloed op het weer in ons land hebben. Beverwijk OUDSTE INWONER OVERLEDEN Hedenmorgen is teraardebesteld het stoffelijk overschot van de heer H. Gerritse. De overledene, die verbleef in het St, Jozef-rusthuis in de Peper straat, was de oudste inwoner van Beverwijk. Hij bereikte de leeftijd van 98 jaar. Als sluitstuk van het Witte Kruis, werk aldaar, is te Den Helder een kraamzorgcentrum geopend. op December zal de administratie der alj gemene marinemagazijnen wordeiL overgebracht van Rotterdam naar Deal Helder. In de afdelingsvergadering van del Holl. Mjj. van Landbouw te Anns Paulowna werd ontstemming uitge. sproken over het feit dat van rege ringswege nog steeds niet is vold>an de toegezegde premie voor het bew». ren van bieten in de hongerwinter, q De heer A. Vader te Callantsoog heeft zijn 25-jarig jubileum als lid van hef Burgerlijk Armbestuur herdacht. Te Hoorn wordt momenteel eeJ zeer attractieve padvindersshow houden. Het waterschap „De Dij ban" heeft besloten tot de aankt» van een eigen baggermachine. Cl tl Sijbekarspel heeft de opening gehad van het nieuwe gebouw vonrl kunstmatige inseminatie, zijnde etj historisch feit voor de veeteelt in land. De heer E. Boekei is te Mt.| demblik gehuldigd wegens zijn 40-]». rige arbeid in het belang van de nastiek. Jfl De familie-competitie van de RV tussen inwonners van Enkhui en Utrecht is met 36832Ö punten wonnen door de ingezetenen van Hsringstad. De Zaanse VW heeft voor II grote plannen. Wij noemen: bloem corso, molendagen, jeugd-driedaai en watertochten. De heer J. M. Kamphuys, de nestor van de gemi teraad van Zaandam, heeft op med: advies als raadslid bedankt. O l| Wormerveer is een bekende fi| overleden in de persoon van de heer Zinkweg. n In het militaire hospil te Batavia is overleden de Zaandai militair H. de Jong. Hij zou op 3 cember naar het vaderland schi gaan V Een bedrag van f 2000, bes" voor de uitbetaling van arbeidsl ontvreemd ten nadele van een aannemer van Beynes' Spoorwag fabriek te Beverwijk. Er besta plannen voor de bouw van een derè RK. parochiekerk te Beverwijk. 0 zijn intrede doet bij de Ned. Hen Gem. te Limmen, zal worden voorzie: in een sedert 21 jaar bestaande vacj GROOTEBROEK, 17 Nov. - 1500 ig Kei kool 5,50-8,00; 5800 kg Groene kool 18,1» 18,90; 3500 kg Andijvie 15,60-20,50; kg Bieten 6,20-7,10; 4000 kg Peen: II 9,10 9,60 en III 8,10-8,30; 2300 kg Uien 22,!» 24,60, grove 21,20-22,20 en afw. 9,70-12,71 75.000 stuks Bloemkool: I 59—66, II 44-5 I afw. 18-41, II afw. 8—23 en stek 5-15. ION PRACHTIGE 6LECTR WASMACHINE VAM Wö maken voor U over jassen, regenjassen, man- telcostuums en jongens jassen. Aan huis te ontbieden. PETERSE, Mient 14, Alkmaar. Tel. K 2200 4690. op alle goederen (speelgoed en huis houdelijk) van 20 Nov. tot 6 Dec. bjj Boterstraat no, 11 te Alkmaar. PROFITEERT DAAR NU VAN! BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9. Tel. 3320 Postgiro .87294 REDACTIE Achterdain 20. Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN Negen-en-twintig begeleidsters en van viei In de loop van Zondagavo de vermissing van een voor d was van Tunis via Marseille negen en twintig Joodse kin landse bemanning van vier ki het vliegtuig om 17.57 uur Ne vliegveld Fornebu heeft gehs zestig kilometer ten Zuiden Frouws, gezagvoerder, 31 ja» tweede bestuurder, 34 jaar ev telegrafist, 28 jaar, wonende t 31 jaar, wonende te 's-Graven Te Brussel werd nog vern het vliegtuig om 10.45 uur Ni tijd op het vliegveld aldaar gekomen en om 12.45 uur N< tijd weer vertrok. De tanks heel gevuld. Het toestel kon betreft, minstens negen uu Toen op het vliegveld K Kopenhagen werd vernomer contact met het vliegtuig w; ken, werden alle havenplaat: de Westelijke kusten van Di gewaarschuwd. Alle vuurt ters, de reddingbootbemanni anderen, die aan de kust wc den gewaarschpwd om te naar het geluid van vliegtu Er werd echter tot Zondag: geen geluid van het vliegti men. Op deze manier zou mc kunnen vaststellen of het ti gelijk naar Nederland was keerd. Omstreeks kwart over nacht was bij de directie Ae: in Den Haag nog geen enkt binnengekomen. Men maakte het lot van het vliegtuig e gerust, hoewel men de hoop opgeven. De negen en twintig kin zich aan boord bevonden, be; naar Noorwegen onder ausi particuliere Israëlitische or De Noorse regering heeft nl. dat zeshonderd Israëlitische in Noorwegen hun opvoedi: vóór zij zich naar hun ouc begeven, die zich reeds in vinden. Ee In een telefonisch gesprek ANP hedennacht met het Fornebu had, vertelde een het personeel van de verkee het weer zeer redelijk was. kon een landing uitstekend gevoerd. Het regende, maar Hem was in rep e Het dorp Hem was Zatei rep en roer. Nota bene: 's er een roofoverval gepleegd velfabriek .,De Volharding", nist H., die altijd eerder be overige arbeiders, had in h bezoek gekregen van een man, die hem met een pis hand dwong de brandkast toor te wijzen. De gemaskei de ook, dat de machinist d openen, maar dat ging nat want welke machinist dnap van de brandkast van zijn b Er lagen echter in het kante gevulde loonzakjes, tot bedrag van ongeveer f 500, maakte de revolverheld zich ten Aldus het romantische di machinist rondvertelde. Het klopk echter wat al tiscb en toen de politie H. aan de tand voelde, bleek d« nist zelf de loonzakjes had Hij is naar het Huis van Alkmaar overgebracht. Russisch blad besc McCloy Het Sowjetrussische bl toernaja Gazeta" verklaarc dat „het bewind" van de i hoge commissaris McCloy „gewetenloze roverij, openli ming van Duitse reactionn» ten, onderdrukking en McCloy en zijn adviseurs geslaagd een groot aantal dustrieën aan Amerikaans over te doen" en hij zelf eigenaren van een Westbi briek zijn geworden, aldus NATUURLIJK, TIS BROOD VAN: Weerbericl Verwachting tot Dins< Overwegend zwaar bev plaatselijk enkele buicr melijk in de Noord helft van het land. langs de kust nog nu en de of stormachtige 2 lijke wind. Weinig ve in temperatuur.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6