een las van.... Frankenberg N.V. Alkmaars Raad in middag- en avond vergadering bijeen 4.08 reist te geloven uxe Hyiozen eep vanaf Vermageringsmiddelen Ook Rusland WEK DE GA IN UW LEVER Een overladen agenda en twee grote interpellaties Kledingmagazijnen, Alkmaar AGENDA Het succes van de Sint is Leesboeken Prentenboeken GEEF HAAR NYLON-EFFECT! Modetinten alle maten i i VRIJDAG 25 NOVEMBER 1949 Gistermiddag te twee uur vergader de de raad dezer gemeente onder voor zitterschap van de burgemeester. Afwezig was met kennisgeving ie heer Kirpensteyn. De burgemeester feliciteerde het ge zin van wethouder Bakker met de ge boorte van een zoon. Wanneer de wet houder in de loop van de vergadering aanwezig zal zijn, hoopte de burge meester daar nader op terug te ko men. INGEKOMEN STUKKEN Na vaststelling van de notulen werd mededeling gedaan van de ingekomen stukken. Daartoe behoorde een brief van de leden van de gemeenteraad mr. dr. C. Berkhouwer, G. H. A. de Zeeuw •n P. van der Borden, waarbij zij hun voorstel van 15 September om het re glement van orde voor de vergaderin gen te wijzigen, intrekken. In handen van B. en W. werd tevens gesteld een brief van de Commissie voor werk- verspreiding in het schildersbedrijf te 's Gravenhage met verzoek te willen bevorderen dat de gemeentelijke diens ten het schilderwerk zó verdelen, dat ook in de winter werk kan worden® op gedragen. Ingekomen was nog een schrijven van het bestuur van de Federatie van WV's in Noord-Holland met het ver zoek om voor een bedrag van 65.000 garant te willen zijn met betrekking tot de van 20 Juli tot 19 Augustus 1950 ln Alkmaar op het voormalige kazer neterrein aan de Bergerweg te houden tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" Dit stuk werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. Tenslotte was ingekomen een adres van bewoners van de Stationsweg met verzoek het wegdek van deze weg te verbeteren. Aan adressanten zal be richt worden, dat nog geen definitieve voorzieningen getroffen kunnen wor den, zolang de onderhandelingen over het te stichten autobusstation nog niet Zijn geëindigd. Ten aanzien van het doen van tijdelijke voorzieningen zal «verleg worden gepleegd met Openba re Werken. Mededeling werd gedaan van een mi nisterieel schrijven inzake de montage woningen welke zijn toegestaan. Des- verlangd kan over de bouw van deze woningen na afloop der vergadering overleg worden gepleegd met de direc teur van Openbare Werken. BENOEMINGEN Tot plaatsvervangend lid van de ad viescommissie voor de woonruimtewet werd benoemd de heer G. Peereboom, voorzitter vari de Christ. Woningbouw vereniging „De Voorzorg". Benoemd werd tot lid van de com missie van toezicht op het lager onder wijs de heer C. Neef, Vermeerstraat 16, alhier (met 14 stemmen). Op de heer Rentenaar werden zeven stemmen uit gebracht. Tot onderwijzeressen aan de school voor buitengewoon lager onderwijs werden benoemd de dames J. Torre- man (in de vacature van mej. De Keij- zer) en M. I. J. E. Bakker (zevende vaste leerkracht), beiden onderwijzeres aan de school voor B.L.O. te Utrecht. Tot onderwijzer aan de Tesselscha- deschool werd benoemde de heer A. Horsten, onderwijzer aan de O.L. school te Schagerbrug. Besloten werd gelden uit de ge meentekas te verstrekken voor de aan schaffing van schoolboeken enz. ten behoeve van de Julianaschool (ULO) in verband met de toename van het aantal leerlingen. UITKERING AAN NABESTAANDEN Vastgesteld werd een verordening, regelende het verlenen van toelagen aan nagelaten betrekkingen van vast aangesteld personeel aan openbare en hijzondere scholen te Alkmaar. REGELING MET LIMMEN BIJ BRANDBESTRIJDING. Vastgesteld werd een gemeenschap pelijke regeling met Limmen voor de bestrijding van brand aldaar, waarvoor Limmen een bedrag van 0,50 per in- Tn tegenstelling met de mening, dat een werkelijk goed vermage ringsmiddel gevaarlijke stoffen zou moeten bevatten om tot de gewenste resultaten te leiden, is Marsil een volkomen onschadelijk en toch werkzaam middel, door dat het o.a. berust op de bijzondere eigenschappen van een blaaswier ;<Fucus veslculosus). Sinds jaren wordt het extract van deze plant voorgeschreven om zijn ontvetten de eigenschappen, die zonder enig schadelijk bijeffect, een zeer gUDS- tige invloed hebben bij chronische zwaarlijvigheid en zijn gevolgen, zoals maag- en darm vervetting, benauwdheden en ademnood. De Marsil vermageringsbonbons garanderen U een gelijkmatige, niet te snelle vermagering. Dat is van groot belang, want zoals nie mand in één week tijds dik wordt, dient U bij het vermageren óók de natuurlijke weg te volgen. U moet dus een Marsil-kuur doen Dat is volkomen veilig en - zoals talloze brieven van enthousiaste gebruiksters (en gebruikers!) be wijzen - voert Marsil beslist tot het gewenste resultaat. Gebruik afwisselend Marsil rose en blauw. U krijgt dan zeker Uw jeugdig figuur terug! woner zal betalen. De regeling is ge lijk aan die met Oterleek. De heer Torenvlied (CPN) vroeg of, wanneer andere gemeenten volgen, dit geen financiële consequenties t.a.v. de vrijwilligheid der brandweerlieden met zich brengt. Dé heer Wiese (PvdA) meende als oud-brandweerman, dat dit juist de Alkmaarse brandweerlieden zal ani meren. De burgemeester zeide dat Alk maar niet naar uitbreiding streeft, maar de brandweer apprecieert meer der werk. De commandant van de brandweer vroeg wel een vaste kracht maar dat staat buiten deze overeen komst. AANVAARDING VAN EEN GESCHENK Met betuiging van bijzondere erken telijkheid werd een schenking aan vaard ten behoeve van de stadsparken bestaande uit 2975 tulpenbollen, 2750 narcissenbollen en 2 manden crocus- bollen, geschonken door de firma's Chr. Kieft en Zn., Van 't Hof en Blok ker, P. Vooren en de N.V. J. Valke- ring te Limmen. De burgemeester wilde medr dank betuigen aan VYV „AIcmaria" en haar voorzitter, welker activiteit tot deze schenking geleid heeft. Men zal daarvan ook later kunnen profiteren. VERHURING STEDELIJK MUZIEKPARK De heer H. van Dijk is als bedrijfs leider van het Stedelijk muziekpark aangesteld. B. en W. stelden voor hem met ingang van 1 October de pacht van het muziekpark te mogen overdragen en de naam van de heer E. de Jager te mogen vervangen door die van de heer H. van Dijk. De heer Torenvlied vroeg of hiermede geen privileges voor de heer Van Dijk worden geschapen. De burgemeester kon zich nog niet vastleggen. Men weet niet onder welke omstandigheden men in 1954 zal leven. Een privilege wordt niet ge schapen. Verhuring van grond Besloten werd aan C. P. van Beekum alhier een perceel grond nabij het Zeg- lis te verhuren voor de opslag van oud ijzer ter grootte van 400 m2 tegen 110 per jaar. Verhaal waterleidingkosten Besloten werd op de huurders van de woningen van .het gem. woninghedrijf en van de overige woningen der ge meente, met inga.-g van een door B. en W. te bepalen datum te verhalen een bedrag.waarmede.de kosten voor. wa- Crediei ien behoeve van de huisnummering Aan B. en W. werd een crediet ge geven van ten hoogste 9000 teneinde de daarvoor in aanmerking komende percelen in deze gemeente van een an der huisnummer (vernummering) en de overige voor eenmaal voor rekening der gemeente van een huisnummer plaatje volgens het vastgestelde model te voorzien. Dc heer Holsmuller (WD) was er over verbaasd, dat B. en W. ondanks de afwijzing door de fin. commissie met dit voorstel in de raad zijn gekomen. Spreker vindt het bedrag van 9000 veel te hoog. Men behoeft de huiseige naren dit douceurtje niet te geven. Zal de stad wel een aesthetische aanblik geven met al deze uniforme plaatjes? De heer Goudsblom (KVP) was verbaasd dat de financiële commissie niet om het geld maar om de aesthetics het voorstel bestrijdt. De heer Couwenhoven (PvdA) wees op de practische kant. Spr. had gedacht dat de heer Holsmuller een pleidooi voor de huisnummering zou houden. De heer Venneker (KVP) zag niet in, dat de gemeente nu alle plaat jes moet betalen. Wethouder Bakker de jonge vader trad binnen en werd met applaus verwelkomd. De heer Berkhouwer (WD) meende dat deze hoge uitgave ten kos te der huiseigenaren dient te komen. Misschien kunnen in de winter de schilders van Openbare Werken wel wat nummertjes schilderen. De heer Van der Borden waar deerde het, dat de huiseigenaren nu eens niet belast worden. De burgemeester wees er op, dat B. en W. afweken van het advies. Zij wilden eerst de plaatjes aan de hui zen aanreiken en later twee kwartjes komen vragen, maar dat zou een fat soenlijke chantage zijn. Men vergete ook niet welke administratiekosten daarmee gemoeid zijn. Kon of wilde men aan de nummering niet voldoen dan zou bovendien proces-verbaal moe ten volgen. B. en W. zijn niet gehou den steeds de commissie-adviezen op te volgen. Zij dragen de verantwoordelijk heid voor de voorstellen. De heer Holsmuller vond dat be drag niet verantwoord. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van de fractie van de VVD tegen. Besiemming bouwvolume De raad besloot op voorstel van B. en W. bij Ged. Staten te protesteren te gen de regeling, dat wanneer door eni ge gemeente hetzij door gebrek aan voortvarendheid, doch evenzeer indien overmacht in het spel is, op 1 Decern ber nog niet ten volle voor het haar :r. siaaeüs. Sr I— dat in zijn motie de raad zich uit spreekt in een bepaald besluit. De heer H o y t i n k zeide, dat wij hier weer een ellendig stuk circulaire- werk van de Prov. overheid zien. Er zit in deze voorschriften ook iets goeds Spr. achtte de motie volkomen over bodig. De burgemeester verzocht de heer Berkhouwer zijn motie in te trek ken en het protest ook namens deraad te willen doen met overlegging van de daarop betrekking hebbende stukken. Men mag niet het risico lopen, dat de motie wordt verworpen. Nadat de raad zich vijf minuten be raden had deelde de heer Berkhou wer mede, dat hij zijn motie hand haafde. De heren Sietsma en Ven- nik e r achtten de motie overbodig. De heer H o y t i n k zou de motie met algemene stemmen willen aanne men. Als er maar een kleine minder heid is, zou spr. tegenstemmen. De heer Torenvlied zou het protest liever van de raad zelf willen laten uitgaan. Men kan rustig voor de motie stemmen. De motie werd daarna met 6 tegen 18 stemmen vprwo-pen. Vóór stemde de fractie van de WD. de communis ten en de heer Van der Borden. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. Regeling molorwedsirijden Bi en W. hebben uiteengezet, dat zij met de V.V.V. „AIcmaria" een rege ling troffen, waarbij de gemeente de plaats der garanten inneemt en de or- De heer S i e t sm a (PvdA) schaar de zich achter B. en W. Wethouder Van Slingerland merkte op, dat de verordening op de vermakelijkheidsbelasting in dit -geval 50 procent is. Het is een kwestie van vestzak-broekzak. Wij stonden voor het feit al dan niet motorraces te houden toen de desbetreffende commissie uit trad. De vermakelijkheidsbelasting komt vóór de begroting van 1950 in bespre king en zal wel verlaagd worden. Wethouder Bakker (PvdA) wees er op, dat wie principieel bezwaren te gen deze races heeft de kwestie die nu aan de orde is niet ter sprake moet brengen. Er is een meerderheidsbesluit van vroeger om deze races te laten doorgaan. Deze garantie biedt gunsti ge perspectieven. Voor 1949 heeft te rugname geen zin meer. Spreker zou blij zijn van de hoge belasting af te komen. Er zijn meer takken van sport waarbij ongelukken kunnen gebeuren. De heer H o y t i n k was in principe niet tegen het houden van de races, maar wilde deze niet op Zondag hou den. Mr. Berkhouwer klimt op 8 Oc tober op een paard. Dat is ook een ge vaarlijke sport. Het gaat hier om het het feit dat de gemeente zich garant verklaarde. Spreker is blij, dat er een andere belastingverordening komt. Het is geen kwestie van vestzak-broekzak. Particuliere ondernemers worden niet op deze wijze geholpen. Bij stemming werd het voorstel van B. en W. met 22 tegen 2 stemmen aan genomen. Tegen stemden de heren Hoy- tink en Van der Borden. Motorwedstrijden op Zondag B. en W. stelden voor goed te keu ren, dat met ingang van 1950 één mo torwedstrijd per seizoen op Zondag wordt gehouden. De heer Van der Borden (CH) vond motorwedstrijden op Zondag in strijd met veler godsdienstige opvattin gen. De heer Venneker wilde in het oog houden dat wij leven in een stad met een zeer gemengde bevolking en zou daarom voorstemmen. De heer Berkhouwer vond dit geen principieel standpunt. Sprekers vrijziningheid brengt mee, dat ieder gelukkig mag zijn op zijn eigen manier. Men mag anderen niet zijn zienswijze opdringen. De heer Hoy tink (AR) achtte het een taak van gemeentewege te waken voor de Zondagsrust. Misschien geeft de middenstand de voorkeur aan de Zaterdag. De heer Bos (PvdA) stond niet op het standpunt van de heer Berkhouwer. Spreker is om pricipiële redenen tegen de Zondagsraces. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van de heren Bos, Van der Borden en Hoytink tegen. AANKOOP VAN EEN „OOSTENRIJKSE SCHOOL" Aan de gemeente is goedkeuring ver leend tot aankoop van een z.g. Oosten rijkse school (een houten s dhoolge- VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Fietsendie ven (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Fietsendieven (14 jaar); Cinema Ame- ricain, 8 uur: Ergens in Europa (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Chopin avond door George van Renesse. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang voor stellingen 7 en 9 30 uur. Waeckt en Bidt, 8 uur: Kadetten Leger des Heils. PiJNe LEDERW&ft^ H£f*ENSm De Sint komt! De St. Nicolaascommissie van de Nederlandse Onderwijzersvereniging verzoekt ons alsnog te vermelden, dat de talrijke leerlingen van de open bare kleuterscholen ook in de feest viering betrokken zijn. Zij krijgen een prachtig feest in „Het Gulden Vlies". De collecte, die morgen, Zaterdag, wordt gehouden en die we nogmaals hartelijk aanbevelen, is dus ten dienste van 't feest van alle openbare lagere scholen en alle openbare kleuterscho len. De Kaasmarkt Op de Alkmaarse kaasmarkt waren hedenochtend nog twee stapels boere- kaas met een totaal gewicht van 1100 kg. De notering was f 2.35. De handel was goed. Op de markt te Gouda werden gis teren 206 partijen kaas aangevoerd. Eerste kwaliteit met rijksmerk f 2.50 f 2.53. tweede kwaliteit met rijks- merk f 2.46f 2 49, extra kwaliteit f 2.54f 2.57. extra zware kwaliteit tot f 2.62. De handel was flauw. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer J. Schoorl is geslaagd voor het doctoraal examen rechten aan de Gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam. «•.'j - .-- a. terlevering voor de desbetreffende wo ningen t.o.v. die van 9 Mei 1940 zijn gestegen, met uitzondering van die van het woningbedrijf aan de Boezen- singel. De heer Knuistingh Neven stemde met zijn fractie tegen, gezien de steeds groter wordende lasten voor de arbeidersklasse. Onderhandse aanbesteding van vuilnisvervoer. Aan P. de Boer Wz. te Lansmeer werd onderhands opgedragen het ver voer van vuilnis gedurende het jaar 1950 voor 1-40 per m3. Kasgeldleningen B. en W. werden gemachtigd ten las te van het dienstjaar 1950 kasgeldle ningen aan te gaan tot een bedrag van te.i hoogste 2.000.000 tegen een rente percentage, dat het door de ministers van Binnenlandse Zaken en van Finan ciën vastgestelde rentetarief niet over schrijdt. Rentegevende belegging tijde lijk beschikbare kasgeldregelin gen. Besloten werd voor 1950 met de Am sterdamse Bank, kantoor Alkmaar, een overeenkomst aan te gaan tot rente- gevende belegging van tijdelijk be schikbare kasgelden der gemeente te gen een zakelijk onderpand. Opheffing gem. pensioenfonds en gem. Ongevallenfonds Besloten werd over te g-an tot op heffing van het gem. Pensioenfonds met ingang van 1 Januari 1950 en, met ingang van dezelfde datum, van het gem. Ongevallenfonds. Beide fondsen hebben hun reden van bestaan verlo ren. De kapitalen van beide fondsen wordt aangewend vooi de vorming van een fonds voor bijzondere doeleinden, waarvan de besteding der gelden ter beoordeling van de raad blijft. De heer Hoytink (AR): Zijn we als gemeente niet moreel verplicht iets te doen voor twee ambtenaren, die al vijftien jaar in dienst der gemeente zijn en voor wie-nooit iets gedaan is? Deze mensen zijn arbeidscontractanten. Wethouder Van Slingerland (K VP) zeide dat B. en W. nog geen be paald standpunt hebben ingenomen. Beide -ambtenaren hadden gelegenheid pensioen in te kopen. B. n W. zullen overwegen wat zij voor deze mensen kunnen doen en staan er sympathiek tegenover. Spreker zegde toe in de volgende raadsvergadering nader hier op terug te komen. voor 1949 in totaal toegewezen bouw volume de rijksgoedkeuring tot uitvoe ring werd verkregen, Ged. Staten zich genoopt zien over dit restant ten be hoeve van andere gemeenten te be schikken. Dit werd onbillijk geacht en in strijd met de beschikking van de minister van wederopbouw en volks huisvesting. De heer Couwenhoven (P.vd A.) had gemeend dat het voorstel zou vervallen na het ingekomen telegram De raad nam alles spoedig aan en een beslissing bleef uit. Men stuurt plan nen voor nog 63 woningen van Roch dale en 74 van „Goed Wonen". Waar om is daarop in dit voorstel niet ge wezen? Mr. Berkhouwer stelde het op hoge prijs, dat B. en W. een en ander ter kennis van de raad brachten. Overmacht wordt gevormd door al lerlei instanties waar men de zaak traineert. De gemeente wordt daarvan de dupe. Kan de raad zelf geen votum geven? Spr. legde een motie over waarin uit komt dat de raad het voornemen van Ged. Staten in strijd met de beschik king van de minister acht en dat de gemeente niet de dupe mag worden van het traineren door rijksbureaux. De burgemeester zeide, dat de practijk leert, dat het volume door di verse gemeenten niet gebruikt wordt Ons bouwvolume voor 1949 is op. De bouwplannen van Rochdale en „Goed Wonen" moeten in 1950 ter hand ge nomen worden. Het toegestane bouw volume in 1950 ziet er droevig uit en laat niet toe deze plannen te verwe zenlijken. Wij houden deze plannen in portefeuille en moeten ons over 1950 met montagewoningen tevreden stellen. De motie is gezien het voorstel van B. en W. overbodig. De heer Berkhouwer zou ze toch willen indienen. De burgemeester achtte een motie, die parallel loopt met het voor stel van B. en W. niet gewenst. Demo tivering voor B. en W. is uitvoeriger. Ged. Staten verzochten reeds de raad van een en ander in kennis te stellen. B. en W. deden dus slechts hun plicht. Het traineren ligt niet bij de raad en het dreigement van Ged. Staten is volkomen misplaatst. De heer Couwenhoven meen de, dat de cijfers nog ongunstiger zijn De wonigbouwverenigingen zijn tot overeenstemming gekomen. Men moet de montagebouw in handen van de wo ningbouwverenigingen leggen. Deze zullen ook de z.g. kwade rsico's aan vaarden. De heer Berkhouwer zeide, ganisatie bjj de V.V.V. blijft. Daar zij reeds meerdere wedstrijden hebben ge organiseerd menen zij, dat de regeling der motorwedstrijden ook tot hun be heersbevoegdheid behoort. De regeling met het sportparkbedrijf betreffende uitkering van een even redig deel der vermakelijkheidsbelas ting is gelijk aan die getroffen t.a.v. de paardensportvereniging „Vooruit". Deze regeling diende volgens B. en W. te worden gehandhaafd zolang het belas tingtarief 50 pet. bedraagt. Voor wat de draverijen betreft verzochten B. en W. de Raad daaraan alsnog zijn goed keuring te hechten. De heer Hoytink vroeg hierover een besloten raadszitting. Na de schorsing merkte de heer Hoytink op dat hij de poging tot versterking der gemeente-financiën en van het sportparkbedrijf waardeerde. Maar het is fout, dat de gemeente deelgenoot wordt in de exploitatie van motorraces. Spr. is er ook tegen, een deel van de vermakelijkheidsbelasting aan het Sportpark uit te keren. Het is onbillijk tegenover anderen. Is het college niet bereid met voorstellen tot verlaging' der vermakelijkheidsbelas ting te komen? De heer Venneker (KVP) was geen bewonderaar van motor wedstrij den, maar de races worden nu eenmaal in het Sportpark georganiseerd. Er zijn aan het Sportpark belangrijke voordelen verbonden. Hoewel niet enthousiast zal spr. voor het voorstel stemmen. De heer Berkhouwer was ook geen bewonderaar van de motorraces Wie ze niet zien wil blijve echter thuis. Die 50 procent komt ons toch weer ten goede. De heer Van der Borden zeide, dat men als gemeente niet vrij is om in de sport iedereen zijn gang te laten gaan. De heer Torenvlied vroeg of ver mindering der inkomsten niet mogelijk is voor het vrije bedrijfsleven? Langesiraai 28 Tel. 2394 bouw). B. en W. willen dit bestemmen voor de R.K. meisjesscholen, welker bestuur een nieuwe school voor gewoon lo. heeft aangevraagd in de polder Overdie en Achtermeer. Tevens werd medewerking gevraagd voor aanschaf fing van materiaal en leermiddelen. De kosten van het schoolgebouw, inclusief het opstellen en bouwen daarvan op 'n nader aan te wijzen terrein bedragen 84.000,B. en W. stelden voor hen een voorlopig crediet van 100.000 te verlenen. De raad besloot daartoe. De heer Wildendorp (KVP) stelde een redactiewijziging voor waar toe werd besloten. De heer Hoytink was geen voor stander van houten scholen. Als de ge meente zich uitbreidt, komt zoiets la ter misschien in een mooi bouwblok Voldoet het schoolbestuur aan de ver eiste verplichtingen? De heer Venneker bevestigde dit. De heer Hoytink had dan geen bezwaren, waarna de raad het voorstel accepteerde. AANVAARDING VAN EEN SCHENKING In dank aan de gever aanvaardde de Raad een schenking van de heer W. P Maclaine Pont te De Bildt, zijnde een drietal gravures, voorstellende de Lan- gestraat, de Vis en Groenmarkt en een gezicht op Alkmaar, benevens twee al bums en papierknipsels in lijst. COMMISSIE JEUGD BUITEN SCHOOLVERBAND. B. en W. stelden voor een commissie te benoemen. Deze commissie heeft tot taak het college van advies te dienen inzake van de vorming van de jeugd buiten schoolverband. De commissie zal bestaan uit een lid van het college (tevens voorzitter), drie raadsleden, drie vertegenwoordigers der drie gro te geestelijke stromingen (Ned. Herv Gem., R.K. Kerk en Humanitas), twee leden als vertegenwoordigers van Pro Juventute, de directeur van de Stich ting voor geestelijke Volksgezondheid en die van het Gewestelijk Arbeidsbu reau. Mej. Kamphuis (KVP) bepleitte opname van meerdere vrouwen en zag gaarne vast-aangestelde gediplomeerde sociale werksters ingeschakeld. De heer Sietsma wilde de com missie niet te groot maken en wethou der B a kk er wees er op. dat er in de raad ook vrouwen zijn, die gekozen kunnen worden. Men kan contact zoe ken met de maatschappelijke werk sters. De burgemeester wees er op, EEN PAAR LINKSGEWEVEN KOUSEN MET Onze „Paradiso"-kous is voor iedere dame een welkom geschenk. ZIE SPECIALE ETALAGE KOUSENBAR LANGESTRAAT 93 TEL. 4326 dat de commissie voorlopig een be perkte taak heeft. Mevr Holzmüller achtte het mogelijk, dat de commissie zich later ielf uitbreidt, wat de heer Bakker niet wenselijk achtte. Het voorstel werd daarna aangenomen en de raad ge schorst tot des avonds half acht. (Voor de avondvergadering zie men pagina 3 Alkmaarder gewond bij autobotsing Naar wij vernemen heeft de heer A. Schermer uit Alkmaar, Maandagavond een ernstig auto-ongeluk gehad in het dorpje Walsoorden in Zeeuws Vlaan deren. Dit ongeluk had 's avonds om streeks half zeven plaats. De heer Schermer, die een Volkswagen be stuurde, werd enigszins verblind door een tegenligger. Hij bemerkte te laat, dat aan de rechterzijde van de weg een trailer geparkeerd stond, die niet van ae vereiste lichten voorzien was. Bij de botsing die volgde, werd de Volkswagen grotendeels vernield. De heer Schermer kwam er wonder goed af; hij liep enige schaaf- en snij- wonden en een lichte hersenschud ding op. Gisteren mocht hij naar Alk maar overgebracht worden. Wij kunnen de be meringen overwint De Sowjetrussische minister tenia ndse Zaken, Andrei YY heeft bij de hervatting van h over de Sowjetrussische vo voor een vredesverdrag, de red< Woensdag in de politieke comm V.N. begonnen was, voortgezet. Hij zei, dat de Sowjet-staat 1 behoefte heeft aan vrede als a lucht die wordt ingeademd, voo houw van het socialisme De vre stellen van de Sowjetunie zijn door hun socialistische aard, zo Hij voegde er aan toe, dat de n de belemmeringen, die de vred< weg staan, voorzover als mense gelijk was kon overwinnen. W verklaarde, dat er niets „cynisi in de Sowjet-voorstellen, zoals nese afgevaardigde had beweer bestaan van het Handvest de maakte een vredespact in het niet overbodig. U zult '8 morgen* kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw Lever een liter uw Ingewanden doen stromen, ande teert uw voedsel niet. het bederft I verstopt, wordt humeurig en loom. de plantaardige CARTER'S LEVï LETJES om die liter gal op te wek uw spijsvertering en stoelgang op i iijke wijze te regelen. Een plantaardi middel, onovertroffen om de gal t •tromen. Eist Carter's Leverptlletjea Grotere garantie voi ambtenaren in Indon Van officiële zijde wordt r deeld, dat door de Nederlands ring op 23 Nov. een ontwerp-gj wet Burgerlijk Overheidsperson donesie is aanvaard, welk v werp thans zo spoedig mogelijk Staten-Generaal ter behandelli worden ingediend. Behalve de in de door de rege: 5 Augustus 1949 gepubliceerde g: verklaring genoemde categorie overheidspersoneel en gewezei heidspersoneel, zijn onder de g; wet tevens betrokken de ti ambtenaren, die na 1 Maart 1 vóór de dagtekening van eveng de garantieverklaring in dienst treden, voorzover zij wegens door de dienst bekomen letsel breken zijn of zullen worden on Eveneens zijn onder de garanl bracht de in Indonesië aangi kort-verband ambtenaren, voc hun verband aanspraak geeft vrije overtocht naar Nederland. Onderhoud tussen Pal ham en Attlee Lord Fakenham, de Britse 1 van burgerluchtvaart, die in met zjjn uitlatingen omtrent d met de „Nijmegen" heftig geci is, heeft Donderdagavond een houd gehad met premier Attlee Fakenham bracht Attlee 1 verslag uit over de redenen vo< uitlatingen. Er zijn geen aanwi dat Attlee Pakenham heeft verz te treden, zoals eerder op de d gesuggereerd. SMOKKELHANDEL IN COC. Te Brugge, Antwerpen, Oster Gent worden opsporingen verri verband met en handel in cocaï blijkt, dat de organisatie evenee takkingen heeft in Frankrijk en land. Te Brussel is een aantal p aangehouden, dat naar Gent zij) gebracht om aldaar te word hoord. SS® i:!f De Sjah van Perzie, die een rei maand door de Verenigde E maakt, is benoemd tot ere-c: var het rugby-team der G V'ashington Universiteit. Als nig maakte hij kennis met de cotte van de club, de 2- Mike Ryan. Besommingen llmuid De besommingen van Donderdag stoomtrawlers: 1 stoomtrawler f 10.5 37 f7140; IJM 54 f5870; IJM 94 IJM 31 f 200; motorloggers: IJM 75 KW 163 f2900; KW 41 f4180; f 4950; KW 25 f 16.290; kustvisser. f 640. De aanvoer was 3320 kisten, waan wet verse haring. Prijzen per kg: heilbot 2,30-1,7c 1,90-1,65. Prijzen per 50 kg: midi 46-45; kl. hake 49-37; middel I 51—39; kl. kabeljauw 30-29; gr. 75-66; middel schelvis 35-24; kl. 20-13; gr. schol 63-60; middel scho kl. schol 44; wijting 13 4,50; ven 27,50-13; makreel 23 7 50. Prijzen kg: kabeljauw 186 180; leng 46-45 18—40; hake 164-158.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2