van.... 38 Ook Rusland verlangt naar vrede De strijd om Leopold is ontbrand Noordhollandse melkslijters doen beroep op de huisvrouw ewogen week-eind s/DA :es van int is 2474 lk« AR FFECT! inten naten Wij kunnen de belem meringen overwinnen WEK DE GAL IN UW LEVER OP VAN MARSDIEP TOT IJ Liberale ministers gaven het startschot Moeilijkheden in het kabinet De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Maak de flessen op tijd schoon Razzia's op Polen in Frankrijk OP HET MATJE Een menselijke barometer Het Radioprogramma VRIJDAG 25 NOVEMBER 194» JAG i uur: Fietsend) <=- iria Theater. 8 uur: ar)Cinema Ame- :ns in Europa <18 uur: Chopin avond nesse. ID AG dag. Aanvang voor- uur. 8 uur: Kadetten 5 A komt! ommissie van de lerwijzersvereniging te vermelden, dat en van de open- i ook in de feest- :ijn. Zij krijgen een let Gulden Vlies", morgen. Zaterdag, die we nogmaals i. is dus ten dienste e openbare lagere enbare kleuterscho- smarkt kaasmarkt waren twee stapels boere- 1 gewicht van 1100 s f 2.35. De handel Gouda werden gis- kaas aangevoerd, st rijksmerk f 2.50 ■valiteit met rijks- 9. extra kwaliteit zware kwaliteit tot as flauw. YAGD de heer J. Schoorl t doctoraal examen neentelijke Univer- gewond bij otsing m heeft de heer A. aar, Maandagavond geluk gehad in het in Zeeuws Vlaan- had 's avonds om- plaats. De heer Volkswagen be szins verblind door j bemerkte te laat, ijde van de weg een stond, die niet van /oorzien was. e volgde, werd de deels vernield, r kwam er wonder ige schaaf- en snij- ichte hersenschud- locht hij naar Alk- worden. iINKSC T .INKSGEWEVEN T SOUS IS een E ETALAGE USENBAR 93 TEL. 4326 'oorlopig een be llier achtte het «mmissie zich later e heer Bakker niet [et voorstel werd i en de raad ge- ids half acht. rgadering zie men ia 3 De Sowjetrussische minister van Bui tenlandse Zaken, Andrei YVysjinskl, heeft bij de hervatting van het debat over de Sowjetrussische voorstellen voor een vredesverdrag, de rede, die by Woensdag in de politieke commissie der V.N. begonnen was, voortgezet. Hii zei, dat de Sowjet-staat evenveel behoefte heeft aan vrede als aan de lucht die wordt ingeademd, voor de op houw van het socialisme De vredesvoor stellen van de Sowjetunie zijn bepaald door hun socialistische aard, zo zei hij. Hij voegde er aan toe. dat de mensheid de belemmeringen, die de vrede in de weg staan, voorzover als menselijk mo gelijk was kon overwinnen. Wysjinski verklaarde, dat er niets „cynisch" was in de Sowjet-voorstellen, zoals de Liba nese afgevaardigde had beweerd. Het bestaan van het Handvest der V.N. maakte een vredespact in het geheel niet overbodig. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal la uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPID- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen itromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Grotere garantie voor ambtenaren in Indonesië Van officiële zijde wordt medege deeld, dat door de Nederlandse rege ring op 23 Nov. een ontwerp-garantie- wet Burgerlijk Overheidspersoneel In donesië is aanvaard, welk wetsont werp thans zo spoedig mogelijk bp de Staten-Generaal ter behandeling zal worden ingediend. Behalve de in de door de regering op 5 Augustus 1949 gepubliceerde garantie verklaring genoemde categorieën van overheidspersoneel en gewezen over heidspersoneel, zijn onder de garantie wet tevens betrokken de tijdelijke ambtenaren, die na 1 Maart 1942 en vóór de dagtekening van evengenoem- de garantieverklaring in dienst zijn ge treden, voorzover zij wegens in en door de dienst bekomen letsel of ge breken zijn of zullen worden ontslagen Eveneens zijn onder de garanties ge bracht de in Indonesië aangenomen kort-verband ambtenaren, voorzover hun verband aanspraak geeft op een vrije overtocht naar Nederland. Onderhoud tussen Paken- ham en Attlee Lord Pakenham, de Britse minister van burgerluchtvaart, die In verband met zijn uitlatingen omtrent de ramp met de „Nijmegen" heftig gecritiseerd is, heeft Donderdagavond een onder houd gehad met premier Attlee. Pakenham bracht Attlee volledig verslag uit over de redenen voor zijn uitlatingen. Er zijn geen aanwyzingen, dat Attlee Pakenham heeft verzocht af te treden, zoals eerder op de dag was gesuggereerd. SMOKKELHANDEL IN COCAINE Te Brugge, Antwerpen, Ostende en Gent worden opsporingen verricht in verband met e en handel in cocaïne. Het blijkt, dat de organisatie eveneens ver takkingen heeft :n Frankrijk en Duits land. Te Brussel is een aantal personen aangehouden, dat naar Gent zijn over gebracht om aldaar te worden ver hoord. Jan Jordan verklaarde voor Zuid- Afrika, dat hij „de vrijwel eensgezinde mening" steunde, dat de remedie in de baLden van de Sowjetunie lag. „Zij moe de spanning verminderen en meer dooi haar daden het wantrouwen weg nemen dan zich tevreden stellen met al- 'een uiting te geven aan vredelievende bedolingen". Twee schepen aan de grond in Nw. Waterweg Donderdagavond is het s.s. „Alblas- serdijk" van de Holland-Amerika-Lijn, dat even tevoren van Rotterdam was vertrokken om zee te kiezen, in de Nieuwe Waterweg ter hoogte van Maas sluis bij vallend water aan de grond ge- lupen. Later op de dag liep nog een tweede uitvarend schip, ml. het Deense „Marit Maersk" aan de grond Dit schip bevindt zich aan de Zuidwal tussen Vlaardingen en Maassluis. Voor de vierde maal Dr. Hjalmar Schacht, Hitler's finan ciële „tovenaar" die na zijn vrijspraak te Neurenberg door een Duits zuive ringsgerechtshof tot acht jaar dwang arbeid werd veroordeeld zal wederom berecht worden, namelijk door een zui- vermgsrechtbank in Beneden-Saksen 'Britse zone). Verleden week gelastte de regering van Württemberg-Baden i Amerikaanse zone) het vierde zuive- nngsproces van Schacht af als „een on vergeeflijke geldverspilling". ITALIAANSE AANVOERDER GEBLESSEERD. Carapeilese, de linksbuiten van To rino heeft tijdens de training te Como een spier van zijn rechterbeen verrekt. Hij zal waarschijnlijk niet in staat zijn cm als aanvoerder van het Italiaanse elftal, dat 30 November te Londen te gen Engeland uitkomt, te fungeren. In bet geval, dat hij verstek moet laten gaan, zal Muccinelli, de linksbuiten van Juventus uit Turijn, zijn plaats inne men. EERSTE AUSTRALISCHE INDUSTRIE IN INDONESIË De eerste Australische industriële on derneming ii. de R.I.S. zal zijn de op richting van een fabriek voor pharma ceutische voortbrengselen, waarmede op 5 December een begin zal worden gemaakt en waar 90 Indonesiërs werk zullen vinden. Een woordvoerder van deze onderneming gaf uiting aan zijn verwondering over het geringe enthou siasme onder de Australiërs om de on metelijke mogelijkheden te exploiteren, die Indonesië biedt. Von Manstein was jarig Veldmaarschalk Erich von Manstein betrad gistermorgen in bijzonder goede luim de rechtsr zaal op de 53stte dag van zién. proceswaarop hij namelijk zijn 63ste verjaardag viertHij glim- lachte naar de publieke tribune, zijn verdedigers en zelfs \aar de aanklager, Sir Arthur Comyns- Carr. Van zijn Duitse verdedi gers, dr. Paul heverkühn en dr. Hans Laternser, ontving hij een exemplaar van Montgomery*^ oorlogsmemoires ten geschenke. B. en W. van Den Helder hebben bij de raad plannen aanhangig gemaakt voor de bouw van 36 montagewoningen Q Op Texel bestaat het voornemen een club van handboogschutters op te richten. Q De Oranje-Harmoniekapel, de Chr. muziekvereniging te Den Hel der, is tot nieuw leven gewekt. 49 In Schagen zullen vier duplex-wo- ningen worden gebouwd De gym nastiekvereniging „Olympia" te Wie- ringerwaard bestaat 60 jaar. Drie van de oprichters zijn nog in leven De vergadering van hoofdingelanden van de Anna Paulowna-polder heeft afwij zend beschik op een voorstel om het Polderhuis te bestemmen tot tehuis voor ouden van dagen. 49 Te Oudendijk nabij Hoorn is een auto met vijf hengelaars uit Amster dam tegen een boom gereden, als ge volg waarvan een der inzittenden met een zware hersenschudding in het zie kenhuis moest worden opgenomen De gemeenteraad van Grootebroek heeft een partieel uitbreidingsplan vastgesteld en het besluit genomen tot aanstelling van een sociaal werkster. 49 De Beverolfabrieken, het bekende Beverwijkse bedrijf, bestaat een kwart eeuw. B. en W. van Zaandam hebben af wijzend beschikt op het verzoek van de Zaanse Bestuurdersbond de gemeen te voor de heffing van de personele belasting in de derde in plaats van de vierde klasse in te delen Als on derafdeling van de watersportvereni ging „Zwet en Marken" te Wormer- veer is een ijszeilclub opgericht. ONDERZOEK NAAR TASS TE LONDEN De Britse regering zal een inter departementale commissie instellen voor het uitbrengen van rapport over de vraag, of een speciale wet nodig is om een einde te maken aan de staat van onschendbaarheid welke 't bureau te Londen van het Sowjetrussische nieuwsbureau Tass geniet als bureau van de Sowjetrussische regering. MINISTER FRANS FISCHER OVERLEDEN De Belgische minister van staat Frans Fischer is, na een langdurige ziekte, hedenmorgen te Brussel overleden. Drie leden van een gezin in ondertrouw Op 9 December zullen te Barneveld drie leden van een gezin, twee zusters en een broer in ondertrouw gaan, n.l. Martijntja Bruining oud 39 jaar met Hendrik Straalman 42 jaar oud uit La ren, Minke Bruining oud 45 jaar met Teunis van Beek 42 jaar, Jan Bruining oud 42 jaar met zijn nichtje Lutske Bruming, 29 jaar. Met de verklaring van 176 Belgische professoren en de rede, die twee YVaalse liberale ministers Woensdag te Brussel gehouden hebben, is het startschot gelost voor de felle poli tieke strijd om de terugkeer van de Belgische koning. De ministers, de heren Buisseret en Rey, deden evenals de professoren een heftige aanval op Koning Leopold en verklaarden zich overtuigde tegenstanders van diens terugkeer op de Belgische troon, In de ry van tegenstanders schaarde zich tevens Paul Henri Spaak. Nn steeds méér ministers hun positie bepalen, Is een periode Ingeluid, waarin vóór- en tegenstanders van de vorst met alle ter beschikking staande middelen pro paganda zullen voeren voor het al dan niet terugkeren van de koning. De heer Buisseret verweet de ko ning, dat hij nooit iets gedaan heeft om het verzet aan te moedigen, ter wijl de omgeving van Leopold immer een eigenaardige voorkeur vertoonde voor het meest verdachte gedeelte der natie. Ministei Rey zeide, dat toen het er op aan kwam de vrijheid tegen de Df Sjah van Perzie, die een reis van maand door de Verenigde Staten maakt, is benoemd tot ere-captain var het rugby-team der George Washington Universiteit. Als zoda nig maakte hij kennis met de mas- ootte van de club, de 2 y2 -jarige Mike Ryan. Besommingen Umuiden De besommingen van Donderdag waren: stoomtrawlers: 1 stoomtrasvler f 10.500; IJM 37 f7140; IJM 54 f5870; IJM 94 f0290: IJM 31 f200; motorloggers: fJM 75 f 10.160; KW 163 f2900; KW 41 f4180; KW 29 f 4950; KW 25 f 16.290; kustvisser. IJM 230 f 640. De aanvoer was 3320 kisten, waarvan 1700 met verse haring. Prijzen per kg: heilbot 2,30-1,75; tarbol 1,90-1.65. Prijzen per 50 kg: middel hake 40—45; kl. hake 49—37; middel kabeljauw 51—39; kl. kabeljauw 30 29; gr. schelvis 75-66; middel schelvis 35—24; kl. schelvis 20-13; gr, schol 83-60; middel schol 60-50; kl. schol 44; wijting 13 4,50; verse haring 27,50-13; makreel 23 7 50. Prijzen per 125 kg: kabeljauw 186 180; leng 46-45; koolvls 18-40; hake 164-158. vijand te verdedigen, er in Belgie strij ders gevonden zijn. Indien het er in de komende dagen op aankomt hec vaderland tegen een binnenlandse vy- and te verdedigen, zal er opnieuw aan verdedigers geen gebrek zijn. Paui Spaak ten slotte beschuldigde de Ko ning van verraad aan de geallieerden en betoogde, dat het aftreden van Leopold niet alleen een politieke, doch ook een morele noodzakelijkheid is In politieke kringen te Brussel ver wacht men, dat het positie kiezen van de Waalse liberale ministers moeiiyk- heden zal veroorzaken in de boezem van de katholiek-liberale regerings coalitie. Een belangrijk winstpunt voor de Leopoldisten Is het feit, dat het so- cialistisch-liberale voorstel om het wetsontwerp tot het houden van een volksraadpleging aan de Raad van State voor te leggen kennelijk met de bedoeling de zaak te vertragen met 1110 stemmen werd verworpen. Dit kon gebeuren omdat het commu nistlsche lid zich had teruggetrokken Het voorstel zal thans vermoedelijk in de eerste twee weken van December in de Kamer worden behandeld. 27. Pim heeft een reuze ontdekking gedaan. In de tuin van het fort heeft hij tussen allerlei gereedschap een kleine wals ontdekt En meteen kreeg hij het idee om deze voor de strijkerij te gebruiken Rij rent terug naar zijn broertjes en dat hen een opgewonden verhaal over de wals. Maar als hij ziet, dat deze hem ongelovig aansta ren, wordt hij ongeduldig en gritst een stapeltje broeken mee, die nog geperst moeten worden. „Kom, maak voort, brengen jullie nu ook ieder een stapel", roept hij, terwijl hij weg rent. Pam en Pom kijken elkaar eens aan „Als je het mij vraagt, is-ie sta pel'. zegt Pom zuchtend. „Ik denk dat hij last van de warmte heeft, ot de vermoeidheid is hem in het hoofd geslagen". Gisteren werd in het Gulden Vlies te Alkmaar de tiende jaarvergadering ge houden van de Noordhollandse Con- sumptiemelk vereniging. De voorzitter, Dr. Mol, heette de aanwezigen van har te welkom in het bijzonder de heer Meier, waarnemend hoofd van de be- dryfsgrnep West van de Zuivel en de voorzitter van de Algemene Vakgroep. Nadat de heer Mol een kort verslag had uitgebracht over de werkzaamhe den van de bond, werd het officiële gedeelte van de vergadering behandeld. Het jaarverslag, het verslag van de kascommissie en de verlies- en winst rekening werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De heren Beemster en Smids (Den Helder) wer den herkozen als bestuurslid, terwijl de heren Sloothaak en De Geus Schagen) werden herkozen als hun respectieve- Nadat de Franse politie in de kanto ren van verschillende Poolse organisa ties in Parys invallen had gedaan, en ongeveer 40 Polen aan een verhoor had onderworpen, onder wie de Poolse vice-consul in Lille, Szczcrbinsky, heeft de Poolse ambassadeur in Parys bij het Franse ministerie van Buitenland se Zaken een protest tegen deze actie ingediend. Hij protesteerde ook voor de tweede maal tegen de. arrestatie van luitenant Myszkofsky. een ordonnans officier van de Poolse militaire atta ché in Parijs. Op zijn eerste protest over deze kwestie heeft hij nog geen antwoord ontvangen. Op het hoofdbureau van politie werd medegedeeld, dat alleen luitenant Myszkofsky zich nog in arrest bevond. ljjke plaatsvervangers. Ook de heer Bloothoofd werd opnieuw gekozen, doch zijn plaatsvervanger de heer Sengers moest in verband met zijn leeftijd plaats maken voor de heer Rotteveel uit Oterleek. Het voorstel-Uitgeest. Het voorstel van de afdeling Uitgeest om de N.H.C.M.V. op te heffen, daar er reeds een vakgroep bestaat, en in ver band hiermede dus dubbel contributie moet worden betaald, vond geen bijval. De heer Bakker, bestuurder van de N.H.C.M.V. verklaarde, dat de vak groep over drie jaar zal verdwijnen. Volgens de heer Bakker moest men dan toch een bond hebben, welke de belangen kan behartigen. De toekomst zou slechts kunnen tonen of er een betere hoofdinstantie komt, zo nee. gooi dan geen oude schoenen weg voor je nieuwe hebt. Verscheidene andere prekers deelden het standpunt van de heer Bakker. Volgens hen was de N.H C.M.V. een instantie, welke het vertrouwen en de geest onder de melk slijters aanmoedigde. Nadat dit voorstel, waarbij de voor standers, de melkslijters uit Uitgeest, niet persoonlijk aanwezig waren, werd een aanvang gemaakt met de rond vraag. Tegen de regel der gewoonte in, be- on de voorzitter met een vraag of de lessen, welke uit de fabriek naar de lijters gingen, wel gereinigd terug kwamen. Volgens de voorzitter hadden enige bestuursleden een rondrit ge maakt langs de verschillende fabrieken en was het inderdaad treurig gesteld met de melkflessen. Er waren er bij. waarin het ongedierte rondliep en de schimmel op de bodem l„g. Dat derge lijke flessen zeer nadelige gevolgen zouden kunnen hebben, is begrijpelijk Dr. Mol vroeg, of nu niet de mogelijk heid bestond dit te voorkomen. Van verscheidene kanten werd op deze vraag critiek uitgeoefend, daar men het onmogelijk achtte, de huis vrouw te dwingen de flessen te reini gen. Hieruit zouden de „broodvech ters" hun profijt kunnen trekken, al dus luidde de mening van enige slij ters, daar de een de flessen wel zou aannemen en de ander piet. De heer Kloos, secretaris der vereniging stelde voor een reclame campagne in te voe ren en een puzzle te verbinden aan het schoonmaken der flessen. De heer Hartog uit Purmerend zou graag willen zien, dat iedere melkslij- ter zijn afnemer een keurige bedie ning zou geven, zodat iedere klant in ruil hiervoor de flessen zou schoon maken, daar men zeker de waarde hiervan zou gaan begrijpen. Nadat nog verschillende sprekers over het reini gen der flessen hun woordje hadden gesproken, besloot het bestuur deze kwestie te zullen onderzoeken. Hierna volgde sluiting. Uw kindje verkouden? 81 Dan rug, keel en borstje inwrijven met Dampo. 24.000 STAKERS TE DORTMUND Ongeveer 24.000 arbeiders van drie grote staalfabrieken te Dortmund zul len heden het werk een uur neerleg gen als protest tegen de investering van buitenlands kapitaal in de staalindustrie van het Ruhrgebied. PATRICIA WENTWORTH 44 Correspondente of agente is juister uitgedrukt. Alles wat ik je ooit zou vragen, zou zijn me feiten te melden en mij te helpen met je speciale ken nis van de daarbij betrokken mensen Om je een eenvoudig voorbeeld te ge ven: Sommige als feiten erkende za ken zouden in 't ene geval bijzonder compromitterend kunnen zijn, terwij) ze in een ander geval met de minst: betekenis zouden hebben. Op dat pun nu zouden je persoonlijke relaties hu- diensten kunnen bewyzen. Ik behoi je niet te zeggen, dat alles volkom: vertrouwelijk zou zijn en behooriijl wat opleveren. Wat de armband va: Josephine betreft, je moet zelf maar weten, hoe daarmee te handelen Als ik je een raad mocht geven, zou ik je willen adviseren, ze bt) een of andere gelegenheid aan Lady Pemberley te rug te bezorgen: 't Is beter voortaan geen risico meer te lopen. Dat zal in de toekomst geraden zijn." Zijn laatste woorden deden haar bloed koken. De toekomst en wat voor toekomst? Ze had hem kunnen ver moorden! Misschien vermoedde hij dat. Haar plotseling flikkerende ogen. Haar eensklaps bloedrode wangen, die even te voren zo bleek waren, ver rieden wat er in haar omging. Twijfel daaromtrent was uitgesloten, maar hij waardeerde ten zeerste haar zelfbe heersing. Eerst toen de vlam wat uitgebrand raakte, antwoordde zij, En ze sprak als een gast tot haar gastheer. „Beste Greg, je vleit me te veel. Maar ik vrees, dat ik voor zaken-doen niet zou deugen, terwijl jij ervoor geboren schijnt. Het is aardig mij mijn armband 'erug te willen geven. Je moet me toch ertellen, wat je ervoor betaald hebt k zou niet graag hebben, dat mijn licht van het geval op de hoogte wam. Zie je, ik zat toen erg in de ;nijp en moest geld zien te krijgen". Terwijl zij sprak had ze de armband van de tafel genomen en zó vlug over haar linkerarm gehaald, dat Gregory Porlock nauwelijki tijd zou hebben ge had om 't haar te beletten. Het sieraad zat reeds aan haar pols. Hij had dan ook geen enkele tegenactie onderno men, maar zei lachend: „Wel, verkoop ze niet opnieuw, 't Is een beetje te gevaarlijk. Volgende keer mocht iemand ze herkennenje kunt nooit weten". Toen ze zich omwendde om heen te gaan, kwam hij een stap dichterbij, greep haar pols, drukte met zijn grote hand het diamanten traliewerk in haar vlees en zeide: „Je weet, dat ik de ontvangstante bezit. De armband wordt daarin beschreven. Je kunt je tot Maandagmorgen beraden. Tot zolang wapenstilstand". Toen liet hij haar los en ze verliet de kamer zonder verder een woord te spreken. Ze was halverwege de trap, toen ze de huisdeur hoorde open gaan en weer sluiten. De koude van buiten kwam het huis in en tegelijkertijd klonk de stem van Leonard Caroll. De laatste gast was aangekomen. Zonder zich om te wenden, liep zij langs de deur van Miss Masterman's kamer naar haar eigene, 't Was maar een korte afstand van de bibliotheek naar haar kleine coquette slaapkamer met haar lichtblauw gordijnen, haar frisse sitsen stoelbekledingen met bij die gordijnen passende bloempatronen, afgewisseld door purper en rose; het warme, knappende vuur. Maar op die afstand had Moira Lane reeds haar be sluit genomen. HOOFDSTUK XIV „The Grange" was een oud huis. De salon was lang en laag van verdieping en voor de vier tamelijk kleine vens ters hingen bleekgebloemde, met goud draad doorweven gordijnen, die uitste kend pasten bij de wanden met ivoor kleurige panelen. Stoelen en divans waren in dezelfde tint gehouden en het geheel bewaarde de fijne deftigheid van vroeger dagen Toen Gregory Por lock de komst van zijn gasten afwacht te, overdacht hij, niet voor het eerst trouwens, hoeveel beter dit alles zou hebben gepast bij minder moderne kle ding. Hij dacht aan vrouwen met hoge kapsels en wijde hoepelrokken, aan manpen met kniebroeken en kleurige jassen. Zichzelf zag hij al in groen flu weel en met licht gepoederd haar. (Wordt vervolgdl De arbeid is datgene, wat het leven nog het minst verslijt. SWETCHINE A GEVONDEN bent Theodorus Matthijs van Kleveren?, vroeg de rechter en de man, die zijn wollen das met een knoop in de nek had vastgelegd, zei: Juustement, die persoon ben ik, dat zal wel kloppe, meheer. Hebt u kauwgom in uw mond?, wilde de rechter weten. Want de man scheen een herkauwer van staand ras. Maar deze verdachte was ndch mo dern, noch veramerikaanst; hij kwam er onbedeesd voor uit, dat het tabak was, waarop hij sabbelde. Voorts was Theodorus van de zuinige ge meente, want toen het Recht hem no digde, die pruim te werpen in het mandje der prullen, zei hij met het Lieftinckachtige toontje van een spaar- brochure: Da's zonde, ik steek 'm wel in me broekzak, Zoals u wilt, zei de rechter, maar hoe zat dat nu met die onderkteding? Hebt u die weggehaald van de droog lijn? De man schudde zó lang met het hoofd, dat we aan een ongeluk begon nen te denken. Ik neem aan, dat u bedoelt te zeggen: neen. Die logische conclusie bracht de rechter niet verder, want het hoofd zwaaide voort. V ontkent?, probeerde de rechter nog eens. Jewel, zei Van Kleveren. 'k Heb het nie gedaan. Maar 't is bij u gevonden: twee hemden, twee borstrokken, één onder broek en één had u er aan. Lie buur vrouw heeft het allemaal herkend aan de merken. Hoe kwam u daartoe? 'k Heb 't nie gedaan. Al die din gen lage in me schuurtje. Ik dacht: dat is een kedoo van liefhebbende mense, Dat kan, niewaar? Laten we Sinterklaas er buiten houden, vond de Justitie. Maar als n iets vindt, moet u er aangifte van doen, dat weet u toch? Nee, zei de man, dat heb ik nog nooit van me levensdage gehoord, t Goed lag in me eige schuurtje. De rechter keek eens in de papieren en dat was niet zo best stonden al vijf notities ten name van Theodorus Mathhijs en alle vijf nopens vergeet achtigheid inzake de eigendom van zijn naasten. Vijf keer bent u al veroordeeld wegens diefstal. Was dat óók allemaal gevonden goed? Het maakt er uw ver weer niet sterker op. Matthij3 zei, dat hij sinds dat laat ste akkefietje met die rol kippengaas zijn leven gebeterd had; de buurvrouw kwam getuigend de vingers omhoog steken en de officier eiste twee maan den. Wat zegf, u daarvan?, vroeg die rechter. De onschuld kon geen herberg vinden zeit de profeet. Nou was dat niet helemaal juist, want de rechter besloot zes weken Staatslogies te verstrekken. En overi gens heeft geen der profeten zoiets beweerd ten bate van lieden, die hun benen in andermans onderbroek steken. KAREL zljt Gij, als vocht en tocht Uw vijandelij zijn. Uw gevoeiige spieren en gewrichten) waarschuwen U bij elke wisseling in tem-] peratuur en weersgesteldheid. Tijdelijk, lichte pijnen laaien vaak in alle hevigheid) op, bederven Uw levensvreugde en ver-) woesten Uw gestel, Wrijl Uw rheumatiek! en Uw lendenpijn weg, maak Uw stijve) spieren weer soepel met deberoemdeAkker*»1 Kloosterbalsem, hei middel waarvanmen all geslachten lang zegt: „geen goud zo goed/J VOOR HEDENAROND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur, 6.15 De Vara feliciteert. C.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Kwartet Jan Corduwener. 7.30 Mensen komen tot geloof. 7.45 Vrijzinnig Hervormde vrouwen. 8.05 Roos Boelsma. 8.30 Mensen in Nederland, 8.55 Zo juist verscheden. 0.00 Men vraagt..,, en wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10 00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 Vandaag, 10.45 Avondwijding 11.15 Concert. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Van Parijs.... naar Parijs. 6.30 Door St. Eustache. 7.15 Rege- rings-uitzending. 7.30 Erasmus in Frankrijk. 8.12 Franse muziek van vroeger en nu. 9.00 Gezins-apostolaat. 9.10 Concert. 9.45 Samson et Dalila. 11.15 Het hart van Parijs. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.40 Qrgel- spel. 9.00 Symphonie-orkest. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Radio-feuilleton, 10.35 Voqr de arbeiders. 11.30 Wil Strieder, 12.00 Orgelspel. 12.33 Dolf van der Linden. 1.L5 Vincentino. I.45 Gamotoopmuziek. 2.00 Het Nederlandse lied. 2.2Ó De Ramblers. 2.50 StreekuitzenRing. 3.15 Radio Philharinonisch-orkest. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Topsongs November. 4 45 Sportpraatje. 5.00 Schijvenschouw. 5.30 De Disselwagen. 6.15 Tonny Schiherstein. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 De Regerings-uitzen- dmg. 8.15 Vindobona Schiammel'n. 8,45 Onder moeders parapluie, 9 45 Socialistisch commen taar. 10.00 Serenades pt the World, 10.25 On- dei de pannen. 10.45 De fluisterende Har monica. 11.15 Sfeer en rhythme. 11.35 Zang door Sanr Brown en Diqah Shore. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.40 Maria ter ere. 8.50 Auffordenmg zum Tanz. 9.03 Moeders wil is wet. 9.35 Zangrecital. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Ochtendconcert. II.00 De Zonnfebloem. 11.45 Het koor van do Hamburgse ^taats-opera. 12.03 KRO-Amu- scments-orkest. 12.33 Orgelspel. 1,20 Terp sichore. 2.00 Musicerende Dilettanten. 2.2Q En gelse les. 2.40 Koor en orkest. 3,25 Kroniek van Letteren en Kunsten. 4.00 Musette-klanken. 4 15 Jeugdlectuur-bespreking. 4,30 De schoon heid vjin bet Gregoriaans, 5.00 De Wigyyaoa. 6.00 Volksliederenkwartet. 6.15 Journaltistiek weekoverzicht. 6.30 Wien Paris. 7.15 Actuali teiten. 7.30 Het Omroeporkest. 7.50 West- Indisch commentaar. 8.15 Lichtbaken. 8.40 André de Raaff. 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Weet U het? 9.55 Weekend-serenade. 10.30 Wij luiden_ de Zoqdag in. 11.15 Residentie orkest. 11.50 Rmardo Vines. RADIODISTRIBU HE-DIENST LIJN III: 8.30 VI Br,: Concert. 9.05 G?am. L0.10 Verz. progr. 11.00 Sandy Marcpherson, 11.15 „Rendezvous Players". 11.45 Parieipent. 12.00 VI. Br.: Salonorkest. 12.32 Licht orkest. L 15 Vrolijke umziek. 2.00 Fr. 6 Verz. pjogr. 2.30 Zang. 3.30 Klassiek programma 4.30 VI. Br.; Danssuite van Kiinneke. 5.00 Kootwijk: Batavia. 6.00 VI. Br.: Accordeon 6.15 „Music Hall 6.30 Vooj de soldaten. 7.30 Chansons. 7.50 Pr. Br.: Actualiteiten. 8.00 Fragmepten „Les Cloches de Comeville", Omroepkoor, or- lest en solisten. 9.00 Licht programma uit November. 10.15 Ver£. progr- 11.25 Ernstige muziek.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3