lhhdrir lhndrih .F.M. De zaak van 50 jaar „Dl Stad en Omgeving. Filmavond over Indonesië 6x9 Meialen Box-Camera I 22.50 AGENDA Kledingmagazijnen, Alkmaar RUITSTOFFEN JAPONSTOFFEN MANTELSTOFFEN mm Dwalende kinderen in de nacht Drankmisbruik de oorzaak Het reinigen van melkflessen De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom VAN MARSDIEP TOT IJ Damesiassen Poriemonnaies Reisnecessaires Lang V ttUOAti L.1 V üMitM 1040 Het was jammer, dat zo weinigen gisteravond van hun belangstelling blijk gaven bij ie filmavond over In donesië, die de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Reisvereniging in het Gulden Vlies hield Er werden daar filmpjes over Indonesië vertoond, die alleszins de moeite van het zien waard Waren. De inleiding tot deze avond werd gehouden door de heer J. W. van Eek ambtenaar bij de afdeling Cultureel Contact van het Ministerie van Over zeese gebiedsdelen, die iets vertelde over de zeden en gewoonten, de adat in verschillende negara's. Men moet de oude adat, die men een geestelijke erfenis van de voorouders zou kun nen noemen, bestuderen om er iets van te kunnen begrijpen, zo zeide de heer Van Eek. De inlanders leven in en staan dus in voortdurend contact met, een overweldigende natuur waar in, naar hun opvattingen, vele gees ten huizen. Er zijn kwade geesten, die verjaagd moeten worden en er zijn goede geesten, die men met een sla nvatan, een offermaaltijd, moet trach ten gunstig te stemmen. In de loop der jaren vervaagt het begrip van goede en kwade geesten en wordt de slama tan een traditie, waaraan ook de Wes terlingen zich aanpassen. Nadat de heer Van Eek nog ver scheidene bijzonderheden over het leven in Indonesië had verteld, werd het eerste filmpje vertoond. Dit liet zien, hoe de Toradja's op Celebes het stoffelijk overschot van een voorname inlandse vrouw begraven. Het lichaam moet boven aarde blijven staan tot de dag is aangebroken, die men voor de teraardebestelling gunstig acht. Dit kan wel een half jaar duren. De be grafenis, die verfilmd was, kostte f 300.000. De kist met het stofrelijk overschot werd geplatast in de uithol ling van een steile rots, die de To radja's als kerkhof gebruiken. De film gaf voorts een mooi beeld van het leven in een Tcrradjadorpje, waar alle huisjes in de vorm van een prauw zijn gebouwd. De tweede film was gewijd aan de Dajaks op Borneo, de derde an het Chinese nieuwjaarsfeest en de vierde aan de Ambonnezen. Na de pauze werden er nog een oud filmpje „Soldaten over zee" en een gespeelde documentaire over de ver nieling en de wederopbouw van een thee-onderneming vertoond. De heer A. Sietsma sloot met enkele dank woorden deze interessante filmavond. Bestemming tot buiten gewoon dienstplichtige Voor gewoon dienstplichtigen van de lichting 1949-(dus zij, die; geboren zijn in het jaar 1929),-bestaat thans de mogelijkheid om tot buitengewoon dienstplichtige te worden bestemd, indien een wettige broeder of half broeder van de dienstplichtige, als mi litair: 1. gedood is tijdens krijgsverrich tingen of 2. overleden is ten gevolge van ver wonding, veroorzaakt door de vijand, of 8. overleden is in en door de mili taire dienst, of 4. overleden is ten gevolge van ver- wonding of ziekte opgedaan in en door de militaire dienst, dan- wel als lid van een verzetsorga nisatie 1. gedood is ten gevolge van het plegen van actief verzet, of 2. overleden is ten gevolge van ver wonding, opgelopen ten gevolge van het plegen van actief verzet, of 3. ten gevolge van het plegen van actief verzet in een gevangenis, of concentratiekamp is opgeslo ten geweest en aldaar overleden, of 4. de onder 3 bedoelde opsluiting heeft ondergaan en als gevolg van de daarbij doorgestane ont beringen binnen 6 maanden na terugkeer uit één der vermelde in- rchtingen is overleden. Het verzoek moet gedaan worden op een daarvoor vastg-steid formu lier, verkrijgbaar op de gemeente secretarie, afd. Milit. Zaken, van de woonplaats van de dienstplichtige. De aanvragen worden met de meest mo gelijke spoed in behandeling genomen en doorgezonden naar het Ministerie van Oorlog. De bestemming tot buitengewoon dienstplichtige houdt in, dat een dienstplichtige alleen verplicht is to' werkelijke dienst behoudens in bij zondere gevallen indien hij in ge val van oorlog, oorlogsgevaar of an dére buiteng omstandigheden daartoe wore roepen. Practisch gesproken ko dergelijke bestem ming neer op piling van de mili taire dienst. ïïfl UVR' n D E R H 0 R 5-T Langestraat 21 R.A.O. voor de militairen Soldaten vormen over het algemeen een prettig publiek en als dit nog ge- mixed wordt met een flinke scheut burgers, dan is het succes verzekerd Dit getuigde gisteravond de door de R.A.O. (Recreatie Algem. Ontwikke ling) georganiseerde avond in het Wapen van Heemskerk onder het motto „Voor de troep door de troep" Een groepje artisten, gevormd dooi militairen van verschillend" onder delen, kwam hun wapen'iroede s en kele uren met muziek e - - ver halen uit het straffe mi) taire loven halen. In zijn openingswoord vertelde ka pitein J. G. F. van Ewijk, hoofd Bu reau Zelfwerkzaamheid van de dienst R.A O, een en ander over het doel van dergelijke avonden. In de eerste plaats beogen zij ontspanning en in de tweede plaats propaganda voor de zelfwerkzaamheid van de troep. Onzes inziens heeft het wakkere groepje aan die eisen meer dan voldaan. Ingeleid door conference van Dick de Boer verschenen achtereenvolgens Tonny van Vliet waarlijk een mees ter op de accordeon, Eddy A. Schuyer als goochelaar, telepaath en kaart- manipulator, Peter Kooyman tmet bijzondere vermelding) met negro spirituals en last but not least Loetje Molenaar in zijn creatie als mr Doodle. Allen zijn amateurs met veelbelo vende capaciteiten. Het muzikale ge deelte werd verzorgd door de R.A.O - band en een quartet (genre Jan Cor- duwener). Hans de Wolf zorgde waar nodig voor uitstekende pia nistische illustratie. Ieder op zijn eigen terrein gaf het beste van zijn kunnen en dat alleen al verdient de volle waardering. Blij kens het donderende applaus, na af loop, waren meerderen deze mening toegedaan. Kamer van Koophandel over het pontveer Het kantoor Alkmaar van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Holland had tot de Rijkswater staat het verzoek gericht te willen be vorderen, dat de derde pont bij de Hembrug, die tussen 12 en 3 uur des middags uit de vaart wordt genomen, ook gedurende deze periode in dienst blijft. De Kamer ontving thans bericht, dat het nodige wordt verricht om tot aan stelling van het voor uitbreiding van het varen van de ponten benodigde per soneel te geraken en dat, zodra dit personeel aanwezig zal zijn, ook van 123 uur met drie ponten zal worden gevaren. (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Bataljon der dapperen (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Hollywood op zijn kop (14 jaari, Cinema American, 8 u.: Mariandel (18 jaar), Alkm. Bioscoop Theater, 8 uur: Sons of the Pioneers (14 jaar). ZATERDAG "ïarmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Ba- -aljon der dapperen (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Hollywood op z'n kop (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Mariandel (18 jaar); Alkmaars Bioscoop Theater, 8 uur: Sons of the pioniers (14 jaar). De kaasmarkt Er was heden door de heren Frans, Schilder en Koopman gezamenlijk 1200 kg. kaas aangevoerd, die evenwel niet verkocht werden. Over het algemeen is de lust tot aan voer en verkoop op dit ogenblik niet groot wat naar verluidt verband zou houden met binnen zeer kort af te kondigen maatregelen waardoor de fa- fricagekosten verlaagd kunnen worden en dus ook goedkoper gekocht zal kun nen worden. De kaasmarkt in Bodegraven gaf deze week een notering van 140 partijen le soort f 2,42f2,46, 2e soort f 2,36 f 2,40, zware soort f 2,48, maar ook daar was zeer weinig handel. In Gouda konden de boeren het gis teren met de handelaren niet eens wor den. Daar werden 62 partijen aange voerd, maar er was geen handel. Van de zijde van de groothandel verzocht men ons nog te willen mel den, dat bij de noteringen opgemerkt dient te worden, dat de prijzen exclu sief exportverplichting en omzetbelas ting zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Anna E., dochter van M. Dekker en E. de Jong. Herman, zoon van C. Slikker en M. Ootjers. Peter J., zoon van P. Adrichem en E. M. de Boer. Ondertrouwd: Theodoras Dekker en Margaretha Vergunst Derk Talens en Johanna van Velzen. Joseph A. Weiier en Jacoba J. van de Kamer. Frederik J. Schmidt en Ali Hildering. Johannes de Cocq van Delwijnenen Pietertje Booij. Dirk Berkhouwer en Lijsje C. van der Neut. Overleden: Antje van Wonderen, oud 71 jaar, wed. van C. Bleeker. Waardevolle St. Nicolaas- geschenken in prijzen van 1 1.70 al De Leger des Heils-kwestie Wij hebben gisteren gemeld, dat het Nederlandse Leger des Heils hier ter stede ten onrechte van de naam van het Leger des Heils van William Booth gebruik schijnt te hebben gemaakt. Inderdaad is dit schijn gebleken, daar uit de ingezonden copie van het Nederlandse Leger des Heils kon wor den opgemaakt, dat deze organisatie niet onder een andere naam heeft ge schreven. Voor hen, die van deze afscheiding van Heilslegers niet op de hoogte zijn willen wij hier nog vermelden, dat het hier ter stede twee organisaties betreft welke hoewel zij beiden strijdend voor een goed doel elkander alles behalve vriendschappelijk gezind blij ken en elk een aparte actie voeren. Tijdelijk leraar aangesteld Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning is voor het tijdvak van 1 October 1949 tot 1 October 1950 aangesteld als leraar in tijdelijke dienst aan de Rijks- landbouwwinterschool te Alkmaar de heer A, J. Kesteloo aldaar. ONTVANGEN EEN KEU RCOLLECTIE IN: OOK KAMGAREN WOL - JERSEY - ZIJDE MET BIJPASSENDE VOERING STEEDS TOONAANGEVEND STOFFEN HUIS KOUSENBAR Langestraat 93 - Tel. 4326 Vandaag en morgen geopend van 99 uur. Maandagmorgen geopend Dinsdagmorgen gesloten Vannacht om half drie zagen twee surveillerende agenten een meisje en jongetje van resp. 4 a 5 jaar oud op de Schermerweg lopen dwalen. De kin deren verklaarden, dat zij door moeder uit bed waren gehaald en aangekleed en zo naar oma waren gestuurd. Oma bleek niet thuis te zijn. Daarna waren de kleuters gaan dwalen. De politie heeft zich over de kinderen ontfermd en ze op een noodbed te slapen ge legd. Een onmiddellijk ingesteld onder zoek bracht aan het licht, dat de vader van de kinderen 's nachts om één uur dronken thuis was gekomen en zijn loon, dat hij die dag had ontvangen ge heel had opgemaakt. Hij was gaan ra zen en schelden, waarop moeder de doodsbange kinderen naar haar moe der had gestuurd. De vrouw was over stuur, ook met het vooruitzicht de ko mende week geen cent in huis te heb ben. De kinderen hebben vanmorgen op het politie-bureau gegeten en zijn om negen uur afgehaald. DAT MAG OOK NIET. Vanmorgen werd er een man op het politiebureau gebracht -t een hevig bloedende hoofdwonde. Het bleek, dat hij op de Schermerweg tegen een half op het rijwielpad geparkeerde auto was opgereden. De man is op het bu reau verbonden en naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. De Rijkspolitie van Oudorp heeft de zaak in onder zoek. In de Alkmaarsche Courant van 30 November 1949 geeft mevrouw H. M. K.J. haar misnoegen te kennen over het beroep van de melkverko- pers op de huisvrouwen om de ledige flessen van melk- en melkproducten schoon bij hen in te leveren. Het is jammer dat deze dame, alvorens dit stuk te schrijven, niet eerst inlichtin gen omtrent deze zaak heeft ingewon nen bij de directeur van de Keurings dienst van Waren, bij de voorzitter van de Noordhollandse Consumptie- Melk Vereniging (NHCMV) te Alk maar of tenminste een gesprek daar over heeft aangeknoopt met haar melkslijter. Ongetwijfeld zou het be doelde artikel dan niet door haar ge schreven zijn. Wat toch is het geval? Bij hun regelmatige inspecties van melkbedrijven constateren de keur meesters van de Keuringsdienst van Waren steeds weer, dat een groot deel van het flessenmateriaal in zeer ver vuilde toestand aan de fabrieken te ruggeleverd wordt. Een onderzoek dat ceze zomei werd ingesteld, wee uit. dat 50 procent van de door het pu bliek ingeleverde flessen aan redelij ke eisen voldeed, 40 procent was zon der enige reiniging teruggegeven, ter wijl 10 procent in zéér afkeurens waardige toestand verkeerde. Ei werden flessen aangetroffen, waarin zich dikke schimmellagen bevonden die slechts met behulp van een stuk ijzer te verwijderen waren, ja er wa ren zelfs flessen bij waarin de maden rondkropen. Merkwaardig was, dat de flessen uit de grote steden over het algemeen veel vuiler waren dan die van het platteland. De melkfabrieken beschikken alle over flessenspoelmachines, die volko men in staat zijn de flessen op hygië nische wijze te reinigen. Iedere huis vrouw weet echter, dat men bij hei afwassen van vaatwerk moet beginnen de etensresten te verwijderen. Doet men dit niet, dan zai het afwaswater heel gauw overgaan in een vieze vloeistof, terwijl de gebruikte zeep of het gebruikte reinigingsmiddel zeer snel onwerkzaam wordt. Ditzelfde geldt voor de flessenspoelmachines. In samenwerking met de NHCMV tracht de Keuringsdienst van Waren thans verbetering te brengen in de be staande toestand. De bedoeling van dit streven is dus niet dit zij hier uit drukkelijk vermeld om het flessen- spoelen over te laten aan het publiek, maar alleen om te bereiken dat de flessenspoelmachines niet zwaarder be last worden dan nodig is. Ik meen dat ik de bezwaren van mevrouw H. M. K.J. hiermede vol komen weerlegd heb en ik zou gaarne besluiten met op de Hollandse huis vrouw die wijd en zijd bekend is om haar zindelijkheid een beroep te doen: pas deze zindelijkheid niet alleen toe op uw eigendommen, doch ook op de ledige flessen, die u terug geeft aan uw melkboer. Lever uw flessen zó in dat zij op het oog schoor lUken, de flessenspoelmachines doen dan de rest. Het is dus zeker niet de bedoeling, dat de melk in de flessen gaat, zoals de huisvrouw die terug geeft, ai lijken ze ook neg zo schoon De fabriek behandelt ze dan evengoed nog grondig na. Pas dén gaat de melk er in De directeur van de Keuringsdienst van Waren in het gebied Alkmaar, DR. L. H. VAN BERK. Openbare vergadering van hef Alkmaars Vredescomifë Voor een talrijk publiek gaf de heer Boas uit Amsterdam Woensdagavond in Valks lunchroom een uiteenzetting over de achtergronden, waarvoor een oorlog wordt gevoerd. Daarna voerde de heer J. Ponsteyn, kunstschilder uit Bergen het woord, die speciaal de strijd voor de vrede behandelde. Volgens spreker zijn onder alle lagen der be volking de vredeskrachten aanwezig, ongeacht welke politieke of godsdien stige overtuiging zij voorstaan. Het is de taak van dit comité de mensen ac tief te maken, zodat gezamenlijk de strijd voor de vrede gevoerd kan wor den. Na deze uiteenzetting werd door de vergadering een viertal personen als afgevaardigde voor het Nationale Vre descongres dat in December in Am sterdam wordt gehouden aangewezen. Tei bestrijding van de onkosten voor dit congres werd een collecte gehouden welke 21.50 opbracht. Aan het einde der vergadering werd een door één der aanwezigen voorge stelde motie aangenomen welke als volgt luidt: „Het Vredescomité Alkmaar op 30 November in vergadering bijeen; pro testeert tegen de onrechtvaardige ge vangenhouding van de dienstplichti gen uit Schoonhoven en steunt de go- dathte van mr. dr. Schuurman-Stek hoven ten aanzien van algemene am nestie voor alle dienstplichtigen uit Schoonhoven; eist verder vrijlating van de onrechtmatig veroordeelde ser geant G. Porck uit Amsterdam; besluit deze motie ter kennis te brengen van de minister-president, de minister van Oorlog en de pers. De handrem schoof los Gisteravond omstreeks vijf uur be leefde een taxichauffeur enige benauw de ogenblikken. Hij parkeerde zijn auto op de aflopende walkant van het Fnidsen en stapte daarna uit. Enige ogenblikken later bemerkte de chauf feur tot zijn schrik dat de handrem losschoot en de wagen achteruit op het water af reed. De achterwielen scho ten over de rand doch halverwege de walkant bleef de wagen steken. Met behulp van de kraanwagen van de firma Met kon de taxi na een half uur uit haar benauwde positie bevrijd worden. Verloting fen bate der T.B.C. Dank zij de zeer vlotte verkoop van de loten kon reeds op Woensdagavond de trekking plaats vinden van de lo terij ten bate der Alkmaarse Vereni ging tot Bestrijding der Tuberculose De hoofdprijs een aangeklede pop viel op het lot no. 936. De 200 prijzen kunnen worden af gehaald Zaterdag van 9 tot 12 uui bij de heer F. C. Oudejans, Bierkade 11 te Alkmaar. Na 1 Januari verval len de niet-afgehaalde prijzen aan de vereniging. 33. Met bange harten hebben Pim, Pam en Pom de komst van de kolonel afgewacht. Zijn hun laarzen wei netjes gepoetst. Zitten aile knopen wel goed cast? Gelukkig de kolonel loopt langs hen zonder een opmerking te maken en vlak daarop worden de orders uitge deeld. De soldaten moeten een mars door de woestijn maken! Nu hebben zij daar helemaal niet zo'n zin in, want het is een hete dag en dan valt zo'n lange wandeling door het hete woes tijnzand heus niet mee. Maar Pim, Pam en Pom. die no. niets van de woestijn gezien hebben, staan ai te popelen om op weg te gaan. „Zie je wei, ik heb 't je wel gezegd. We gaan op mars!" roept Pim uit. Maar daar komt juist de kor poraal aan en vangt Pims woorden op, „Nee. jullie gaan nog niet mee! Dat zou veel te vermoeiend zijn voor jullie kleintjes. Nee. jullie blijven hier! Ik heb een minder vermoeiend karweitje Volg me maar. Jong Holland-Nieuws Jong Holland 1, dat vorige week haar wedstrijd afgelast zag, zal Zaterdag middag het Amsterdamse AMVJ in de hoofdstad ontmoeten. Deze club, die door een opizenbarende reeks over winningen van degradatie-candidaat tot koploper promoveerde, is waarschijn lijk wel iets te zwaar voor onze plaats genoten, alhoewel een puntenverdeling niet tot de onmogelijkheden behoort, gezien het wisselvallig karakter van het spel van Jong Holland. Damclub W.D.O. Op de clubavond van W.D.O. wer den gisteravond in de onderlinge com petitie de volgende resultaten behaald: le afd.: P. VeerE. Hofman 02, H. KruiderA. Burgert 0—2, C. Booy J. Hartog 02, J. Schipper Sr.— Jb. Hartog 02 (zwart was ditmaal wel de fortuinlijke kleur). 2e afd.: J. HommaJ. Langras 02. Het wordt ernst Het begint ernst te worden met de komst van de goedheiligman uit Spanje. Wat eerst nog in het ver verschiet was, is naderbij ge komen. Nog slechts enkele dagen en het grote feest zal zijn aange broken. De kinderen, die vooralsnog in onbekommerdheid hun kleine zon den bedreven en zich van een be dreiging met roe of zak niet al te veel aantrokken, binden in en werpen verstolen blikken naar de schoorsteen, waaruit straks de straf óf de beloning zal nederda len, als zij in hun bedjes de gelui den in huis proberen op te vangen. De Sint Nicolaasstemming hangt in de stad. De winkels trachten de Spaanse Bisschop tot kopen te verleiden, de jeugd is uitgelaten in het vooruitzicht. En de heer Van der Veen, onze stadsbeiaardier, als iedere Vrijdag gezeten op zijn hoge post aan de speeltafel in de Waagtoren, strooi de. óók al onder de Indruk, de pepernoten van zijn carrillonklan- ken over de oude stad, tot zij zich aanéénrijden tot 't éne Sinterklaas liedje na 't andere. Zou onze heer Van der Veen wel geweten heb ben, hóévelen deze Vrijdag met genoegen naar hem hebben ge luisterd? Het Protestantisme in Spanje Donderdagavond werd in „Waakt en Bidt" een zendingsavond gehouden, waarop de Duitse zendeling E. Gubler over de toestanden in Spanje sprak. Middels zijn aanstaande vrouw als tolk vertelde hij hoe tachtig procent van de bevolking niet meer naar de kerk gaat. Voor meer dan de helft bestaat het volk uit analphabeten: Een groot deel van het volk heeft nog nooit van het Evangelie gehoord. Er werkt hier ongeveer één zendeling op een milli- oen mensen. Ceremoniën buiten die van de Roomse kerk zijn verboden Het wekken van belangstelling voor het Evangelie is verboden, evenals het stichten van Protestantse scholen. In sommige plaatsen is het helemaal ver boden, zodat er geheime bijeenkomsten worden gehouden. Ef is bekend, dat in verscheidene plaatsen de protestant se kerken door fanatieke roomse jeugd vernield werden. Een kerk vindt men er niet in hoofdstraten, maar in ach terbuurten. Vooral tot het protestantisme be keerde katholieken hebben hier veel te dragen. Hun huwelijk wordt niet wet tig erkent, de kinderen worden als on wettig beschouwd en bespot. De laat ste twee jaren is er in de grote steden wel enigszins verandering opgetreden, met het oog op de vriendschap met Amerika. Amerika drong aan op alge hele godsdienstvrijheid. Op het platte land heersen echter nog precies de zelfde toestanden, wat wel zeer be treurenswaardig is. Hoopvol is echter, aldus de spreker, dat er een drang be. staat naar iets nieuws en dat nieuwe moet het Evangelie zijn. Er bestaat, ondanks alle onderdrukkingen, be langstelling voor het Evangelie en het is onze taak dit aan die mensen te verkondigen.. Hierna dankte de heer J. Dammul- ier, evangelist van de Gemeenschaps- bond te Alkmaar voor de mooie en vlotte uiteenzetting. De aanwezigen werden opgewekt tot het bijwonen van de volgende bijeenkomst op Donder dag 8 December te 7.30 uur, waarna met zang en gebed deze interessante avond werd gesloten. De belangstel ling was vrij goed. De gemeenteraad van Den Helder heefi besloten tot de verkoop van een strook grond aan de Parallelweg ter breedte vanongeveer 5 cm en een h tale oppervlakt, van één m2. De ver koopprijs bedraagt 1.Te D» Koog op Texel wordt de aanleg van eer, openluchttheater overwogen. De Wieringermeer zal In het ver volg drie RK parochies omvatten, nl. Miduenmeer, Slootdorp en Wieringer- werf. De gemeenteraad van Medembiik verleende een crediet van 18.400 voor oe aanleg van een betonnen schoeiïng nabij de RK begraafplaats aldaar, waar mede een oude kwestie tussen het kerk bestuur en het gemeentebestuur is op- geiost. De uit Warder afkomstige familie Bij 't Vuur herdenkt op 10 De- (tmbei het feit dat zij gedurende hon- aerd jaar (in drie generaties) verbon den is aan de PTT. flp De P.E.N.-centrale te Velsen-Noord heeft een record genoteerd. Voor de eerste keer passeerde het bedrijf een maximale belasting van 100.000 MW MegaWatt). In dezelfde plaats werd onder de naam „De Atoom" een vereniging van postduivenhouders op gericht. Op 67-jarige leeftijd is te Velsen overleden de heer A. de Wit, oud-directeur van de Gas- en Water bedrijven aldaar. B. en W. van Vel sen stellen de raad voor, te Santpoort ovei te gaan tot de bouw van 154 wo ningen. De gemeenteraad van Wormerveer t-eeft besloten tot Je bouw van 25 mon- lagewoningen en in principe tot 14 duplex- en 4 gewone huizen. Na een kort ziekbed is op 44-jarige leeftijd overleden de heer N. Even, hoofd der R.K. schooi te Koog aan de Zaan. Tot directeur benoemd In de plaats van de heer C. Rauws, directeur van de Nederlandse Midden- standsbank te Purmerend, die in ge lijke functie naar Schiedam gaat, is tot directeur te Purmerend benoemd de heer H. A. Roth, thans procuratiehou der op het kantoor van de Nederlandse Middenstandsbank te Alkmaar. AANRIJDING IN DE LANGESTRAAT Gistermorgen of half negen heeft in de Langestraat een aanrijding plaats gevonden. Een bakfiets reed ter hoog te van de Van de Boschstraat, toen twee kinderen van vijf en acht jaar plotse ling de straat oversteken. Een aanrij ding kon niet worden vermeden. Een der kinderen werd aangereden. Beiden werden door een passerende auto naar hun huisarts gebracht. Deze constateer de bij het meisje een lichte hersen schudding en een gekneusd sleutel been. De fietser treft geen schuld. FAILLISSEMENT OPGEHEVEN. Opgeheven is het faillissement van A. C. Rijnaarts, Kortenaarkade 2 te Alkmaar wegens gebrek aan baten. Marktberichten ALKMAAR, 80 Nov. - Tomaten 52-56; Witlof: I 52-71 en II 42-50; Rode kool 5.50—9,50; Savoye kool 6—9; Groene kool S—22; Spruitkool: I 52—81 en II 26—44; Boerenkool 8-20; Spinazie 9; Sla 9-11,50; Andijvie 9—25,50; Rode bieten 7—9,50; Bos- peen 21—22; Winterpeen 5,50—10,50; Waspeen 14-25; Uien: I 17-23 en II 7-13; Prei 8—16; Soepgroenten 5-12,50; Selie 1,50- 5,50; Druiven: Alicante 82-1,50; Peren: Le- gipont 17; Winterjan 14; Zwijndrechtse Wijn- peer 12—17—21. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Dec. - 32.000 kg Groene kool 19,20 28,90; 34.000 kg Gele kool 5,50 8,40; 45.000 kg Rode kool 5,50-9.90; 68 000 kg Witte kool 8.00 11.00; 11.000 kg Andijvie 17,10 29.80; 9000 kg Uien 21,30 21,80 en grove 21,30 21,40. W ARMENHUIZEN, 1 Dec. - 60.100 kg Rode kool 6-11,10; 3500 kg Gele kool 5,50 5,70; 92.500 kg Witte kool 9.50- 10,30; 3000 kg Andijvie 20-26; 4900 kg Uien --'2-22,80. U R n DER HOR 5 T Langestraat 21 De worst met het malse, pittig gekruide vlees!

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2