Frankenberg N.V. AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN St. Nicolaas hartelijk verwelkomd VROOM DRKRSMAX1V Alcmaria en Bo Opgewekte gezichten ondanks guur weer Het feest van de O.L. Scholen IAA\DA« 5 DE€EIBKK MARKTDAG »E GEHELE DAG van 9-18 uur «KOPEND ALKMAAR Indonesische tentoonstelling in het gemeente-museum Feestelijke bijeenkomst van de A.B.B. S/ Waardevolle St. Nicolaas- Geschenken KOSTER AT TVhTI If J *>o natuur heeft Sint Nicolaas bjj zjjn intocht gistermiddag binnen de Teste Alkmaar een aangename verrassing bereid. Reeds lang van te voren hadden honderden schoolkinderen zich verzameld op de Bierkade en het muziekcorps Excelsior stond aangetreden gereed, om met vrolijke wijsjes de moed er in te houden. Dat was ook wel nodig, want een gure wind veeg de door de straten en regen en hagelbuien maakten het verblijf aan het wa ter allesbehalve tot een genoegen. Maar ziet, nauwelijks naderde de stoom boot uit Spanje de aanlegsteiger, of een reusachtige regenboog verscheen aan de Noordelijke hemel en het laag-voortjagende wolkendek scheurde een ogenblik, om een stuk blauwe lucht te laten zien. En toen was het rood van de mijter nog roder, het wit en goud van de mantel nog lichter en de glimlach op het wat vermoeide gezicht var de Spaanse Heilige nog opgewekter. Rappe handen hielpen de Sint op de wal, voorzichtig werd de schimmel over de loopplank Nederlandse bodem binnengeloodst en onder het gejuich uit honderden kelen, onder de opge wekte klanken van de zich «arm bia zende muzikanten besteeg St. Nico laas zpn paard. Langs de weg stonden de mensen in dikke rijen en met de politie, die wel een exera woord van lot verdient voor het vrjilMU'.en van de straten aan het uoofd, begaf de stoet zich dp weg naar het Wapen van Hee ns-terk aan de j3reestraat waar de laagste twee klassen der Openbare lagere scholen wiren verzameld, om net de Sint in huu midden bet grote fees' te vieren. De gehele weg langs was het gejuich niet van de lucht en voor de deuren van het gebouw stond eer dikke mensenmenigte opeengepakt om de Sint toe te juichen. De vaders deden in hun enthousiasme niet ondei voor hun spruiten en zelfs zagen wij een paps. die net een rood hoofd he< hoogste lied uitzong met zoonlief, die met alle geweld een andere kant uit keek en Sint totaal negeerde, op de arm. In de zaal daverde het lawaai te gen de wanden op en het fluitje van de heer Mol vermocht maar met moei te stilte te bewerken. De jeugd was uitgelaten in het vooruitzicht en stak die uitgelatenheid allerminst onder stoelen of banken. En ook de tegen woordigheid van de officiële persoon lijkheden, de wethjuders Bakker en Coerts en de gemeentesecretaris, mr Veendorp, is haar volkomen ontgaan Mevrouw Wytema heeft met twee harer kinderen het feest van het be gin tot het eind meegemaakt. Sint Nicolaas met zijn zware knecht vormden de attractie van het feest maar er was nog veel meer te genie ten. Professor Cakie, de goochelaar liet de schare kinderen van de ene verbazing in dt andere vallen en he> gejuich was niet van de lucht. Cakie vestaat de kunst om de jeugd bezig te houden en vooral zijn manier om de kinderen zelf mee te laten werken schenkt hem bijval tot in het onein dige toe. Telkens en telkens moest 't snerpende fluitje van de heer Mol tot de orde roepen en toen Sint Nicolaas zich naar de uitgang begaf kende de vreugde geen grenzen. De Goedheiligmah kon niet de ge hele middag in het Wapen van Heems- Proficiat, Sint Nicolaas Telkenjare arriveert Sint Nico laas met de stoomboot uit Spanje aan (je Bierkade en steeds op nieuw verbaast men zich erover, hoe de Goedheiligman vlot en viel te paard stijgt om zijn zege tocht door de stad te beginnen Het klimmen der jaren neeft niet de minste invloed °P zijn klimmen op de trouwe schim mel. Onvermoeid wuift de Sint tijdens het opvaren van het ka naal naar de honderden langs de wal, kaarsrecht luistert hij naar de welkomstklanken, die de muziek hem toeblaast, zijn patri archale baard wuivend in de wind, minzaam neemt hij de hulde van de schoolkinderen in ontvangst Het mag regenen of waaien, de hagel mag langs de straten klet teren, of de sneeuw mag een donzen kleed vormen onder de zachtstavpende hoeven van zijn paard. Sint, Nicolaas zal Alkmaar niet vergeten. De goede man moet oud zyn héél oud Zijn vriendelijk gelaat is gegroefd door rimpels en plooien, maar zijn houding blijft recht, het wuiven van zijn hand blijft altijd opgewekt. Nooit is hem iets te veel. de grote kin dervriend. Het doet ons genoegen dat te kunnen constateren. Sint Nicolaas blijft recht van lijf en leden, hij blijft altijd even vitaal hfj blijft kloek Van harte ge lukgewenst met uw jaardag, goede Sint! (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater. 7 en 9.30 uur: Ba taljon der dapperen (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Hollywood op z'n kop (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Mariandel (18 jaar); Alkmaars Bioscoop Theater, 8 uur: Sons of the pioniers (14 jaar). Dancing Metropole: Dansen. ZONDAG Harmonie-Theater, 2. 4.30, 7 en 9.30 uur: Bataljon der dapperen (18 jaar); Victoria Theater, 2, 4 30, 7 en 9.30 uur: Hollywood op z'r. kop (14 jaar); Cine ma Americain, 2, 4 30. 7 en 9.30 uur: Mariandel (18 jaar)Alkmaars Bioscoop Theater, 2. 5 en 8 uur: Sons of the pio neers (14 jaar). Dancing Metropole: Dansen. 't Wapen van Heemskerk, 7 uur: Groot St. Nicolaasbal. MA 4NDAG Harmonie Theater, 8 uur: Bataljon der dapperen (18 jaar); Victoria Theater 8 uur: Hollywood op zijn kop (14 jaar): Cinema American. 8 u.' Mariandel (18 jaar) Alkm Bioscoop Theater, 8 uur: Sons of the Pioneers (14 jaar). OPENSTELLING APOTHEKEN Zondag 4 December zal de apotheek Wanna op het Ritsevoort no. 5 voor het publiek geopend zijn. In de e apotheek wordt de volgende week de nacht dienst waargenomen. ZONDAGSDIENST VOOR HUIS ARTSEN Zondag 4 December zullen beschik baar zijn de huisartsen dr. Kolk 'rees- tersingel 36 (tel. 2017) en dr. E. E. M van Gilse, Kennemerperk 9 (tel. 3136). nerk olijven, wam in net Gulden Vlies wachtte hem een andere schare, de kinderen van de beide kleuterscholen. De kleintjes waren veel rustiger dan hun grote broers en zusters, die al op de „grote school" zijn. Zij werden bc zig gehouden met lantarenplaatjes, vertoond door de concierge van het Gymnasium, die zijn tjjd daarvoor be langeloos ter beschikking had gestela Er werd gezongen en er werden ver halen verteld. Het viel ons oj in het Gulden Vlies, dat Sint Nicolaas wat vermoeid scheen te geraken, want zijn stem was veel minder krachtig dan in het Wapen en ook zijn gebaren wa ren niet zo vitaal. Dat mag overigens geen verwondering baren, want uren lang vertoeven tussen honderden la waaimakende kinderen gaat je niet in ie kouwe kleren zitten, zo als men dat wel eens uitdrukt, en Sint Nicolaas is nu eenmaal zo jong niet meer. Aan het ein.i van de middag wer den alle kinderen getracteerd op een laai-taai-pop om mee naar huis te De Prov. begroting en de Friese brug Bij het onderzoek van de provin- j ciale begroting voor 1950 in de afde lingen van de Provinciale Staten heb- i ben enige leden erop gewezen, dat op de Rijksbegroting voor 1949 een be drag was uitgetrokken voor de Friese brug, en op de begroting van 1950 niets. Verschillende gemeenteraden in de kop van Noord-Holland en ooli r de Kamer van Koophandel, die een nieuwe brug in het belang van de wel vaart en van de veiligheid van hei verkeer dringend nodig achten, heb ben ernstige bezwaren tegen uitstel Ingebracht. Deze leden zouden willen, dat ook van de zijde der Provincie te gen uitstel werd opgekomen. Andere leden, die het uitstel even zeer betreurden, wijl daarmede het provinciaal belang gemoeid is, achtten het waarschijnlijk, dat ander, ook noodzakelijk werk in de provincie, zou achterblijven als de Friese brug wel werd aangepakt en zij voelden er meer voor, als werd aangedrongen op uitvoering in 1951. Opbrengst St. Nicolaas- collecte De bruto opbrengst van de collecte op Zaterdag 26 November voor de St. Nicolaasfeesten voor de leerlingen van alle openbare lagere en kleuterscholen bedraagt 2063.77. De commissie verzoekt ons haar har telijke dank over te brengei aan allen die daaraan zo spontaan hebben mede gewerkt. BKLA1VGRIJK BERICHT!! laatste inkoopdag voor Sint Nicolaas, is onze zaak ten gerieve van onze buiten-cliëntèle, in verband met Verkoop van textiel goederen, ingevolge gemeentelijke verordering uitsluitend vanaf 13 uur nemen en een cadeautje was er ook voor iedeeren. En al eerder hadden ze kunnen genieten van chocolademelk en speculaas. Het Sint Nicolaasfeest van de Openbare Lagere Scholen is opnieuw in alle opzichten volkomen geslaagd. De commissie, die erin ge slaagd is de Sint te bewegen naai Alkmaar te komen, kan met grote voldoening op haar werk terug zien UIT HET ZAKENLEVEN Als nieuwe handelszaken werden in het Handelsregister ingeschreven: N. Verver, Alkmaar, Varnebroek 43. Rij- wielbedrijf. M. de Wit, Koedijk, Ka naaldijk 130. Brood-banketbakkersbe drijf. Pensioen Bijker, Heiloo, Baiers- hofweg 17. Eigenaar: M. Bijker. ORDEEL: N/OORDEEL! snel, comfortabel, zuinig, betrouwbaar Bergen N H. Telef ?456 Vóór de oorlogsjaren was het de gewoonte, dat de gemeente in het mu seum zo nu en dan een expositie or ganiseerde om de schooljeugd nader tot land en volk van Indonesië toen nog Indie te brengen. Zo werden er tentoonstellingen gehouden, welke betrekking hadden op Sumatra en Java en ook een, die in het teken van West-Indie stond. Nu de oorlog ach ter ons ligt is men opnieuw begon nen dergelijke exposities voor de jeugd te organiseren. Dit geschiedt met medewerking van het Indisch Museum in Amsterdam, dat uit haar rijke col lecties verscheidene voorwerpen af staat, welke tot een kleine afgeronde tentoonstelling worden gevormd, die van stad tot stad trekt en in Alkmaar dar enige tijd in het museum wordt opgesteld. Vanaf half November tot half December wordt hier ter stede thans een nieuwe expositie over Java gehouden, welke door alle gezamen lijke scholen vanaf de vijfde klasse bezocht wordt. Ook de ULO scholen, de Handelsschool, de Huishoudschool en de Kweekschool bezoeken deze ex positie, die niet alleen voor het Open baar, maar ook voor het bijzonder on derwijs is opengesteld. De leerkrach ten leggen een en ander aan de leer lingen uit en voxgen om goed ge oriënteerd te zijn tevoren een voordracht van een deskundige uit 't Amsterdamse museum, die alles uit legt en hun bovendien een uitvoerige handleiding verstrekt. Wij hebben gistermiddag één en an der bezichtigd en kunnen slechts ver klaren, dat de collectie hoogst tnte ressant is. Alles wat op het leven dei inlanders betrekking heeft, alles wat de cultures betreft, de zeden en ge woonten, het handwerk, de vruchten, de producten uit de bodem en de behandeling daarvan de wajong poppen, de wapens, het bamboevlecht werk en nog hee! veel meer is hier in een overzichtelijke collectie te bewon deren. Ook voor volwassenen toe gankelijk. De gemeente wil thans de proet nemen of ook ouderen van deze gele genheden willen profiteren door de ex positie op twee avonden tegen een kwartje entree voor alle belangstel lenden open te stellen. Voor de toe lichting komt dan een deskundige van het Indisch museum over en het 1> bekend, dat deze over een en ander zo boeiend weet te vertellen, dat men nog met veel groter interesse de ge ëxposeerde voorwerpen zal bekijken. Maandag 5 en Dinsdag 6 December zal men op de afdeling Onderwijs ten stadhuize voor ƒ0.25 een kaart ku> nen kopen voor één der expositi». avonden, welke op Woensdag 7 en Donderdag 8 December des avonds om 8 uur in het gemeentemuseum in gang Breedstraat zullen worden gegeven. Als deze proef slaagt ligt 't in de bedoeling ook volgende ten toonstellingen niet alleen voor de scho len, maar ook voor volwassenen toe gankelijk te maken. De nieuwe postdirecteur Zoals wij reeds Donderdag meldden, is de heer H. Groeneveld niet Hoen- derveld zoals het. zetduiveitje de naam verminkt had adjunct-inspecteur te Haarlem benoemd tot directeur van het Post. en Telegraafkantoor te Alkmaar. De datum, waarop de heer Groene veld hier in functie zal treden, is noj niet bekend. Vermoedelijk zal dit in Januari, dan wel in Februari het ge val zijn. De heer Groeneveld is 55 jaar. ge. huwd en vader van twee kinderen. Hij I trad in 1917 als sur-numerair in dienst van de PTT, volgde de Hogere PTT- school te Rotterdam, deed met succes j eindexamen en werd in 1919 in Arn hem geplaatst. Vandaar ging de nieu we Alkmaarse postdirecteur naar Nij megen. welke stad hij voor Den Haag verwisselde om vervolgens als ad junct-inspecteur van de PTT te Haar lem werkzaam te zijn. Piet Stennebersr exposeert in Haarlem De Alkmaarse kunstschilder Piet Stenneberg exposeert van 3 tot en met 31 December in „Het Luifeltje" aan het Groot Heiligland te Haarlem. He denmiddag wordt de expositie geopend door de heer J. J. Balion, letterkundi ge en kunstcriticus aldaar. Indien technisch mogelijk wordt een inleiden de beschouwine over dat werk uitge zonden door Hilversum I en II. De V.P.R.O. Men schrijft ons: Alle echte radio-1 mensen kennen deze letters. Maar ookl vele anderen willen over de Vrijzinnig] Protestantse Radio Omroep wel iets I vernemen. Ds. Visser uit Zaandam zal I spreken, aan de hand van een grote reeks projectiebeelden, Woensdagavond in de Lutherse Kerk aan de Oude gracht. Er is ook koorzang en decla matie. De toegang is vrij. „Jas uit voorde toekomst De voorzitter van de Alkmaarse Be- stuurdersbond, de heer J. Meijer, kon gisteravond in het Gulden Vlies een geheel bezette zaal welkom heten in zijn openingswoord voor de feestelijke werkersbijeenkomst, welke door het A.B.B. werd georganiseerd. Waarom men in een prettige stemming bijeen kwam, maakte hij duidelijk. Het aan tal leden hier is gestegen tot bij de 2400. Dat is verheugend en daarenbo ven een stimulans om nu „op te gaan" naar het ronde cijfer 2500. Na de inleidende woorden van de heer Meijer verscheen direct de heer André Carrell voor het doek om ons jn zijn bekende grappige stijl in te lei den in de revue „Een beetje zon in je leven" welke hij en zijn gezelschap deze avond zouden gaan brengen. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat het bekende Alkmaarse gezelschap er ook nu weer volkomen in geslaagd Is, enkele uren van aangename verpo zing en gezonde Hollandse humor te brengen. Wjj willen van de diverse nummers vooral noemen de zaak A.C., waarin Carrell diverse rollen op knap pe wijze vertolkte.Marianne vd Berg boekte veel succes met de kijkdoos Een dankbaar nummer. Jan Vogel zorgde met zijn accordeon voor prima intermezzi. In het bijzonder viel zijn «pel op in het voorspel voor de derde acte van La Traviata van Verdi. Tijdens de pauze had men gelegen heid om kennis te maken met enkele mooie werkstukken van de afdeling Alkmaar van de Vrouwenbond van bet NW. Deze afdeling zal op 16. 17 en 18 December een bazar houden ten bate van de NVV-tbc patiënten. Ten bate van welk werk ook na afloop van de avond een collecte werd ge houden. Voor de pauze trad de heer Chris de Vries, bestuurder van het NW als «preker op. Spreker vroeg zich af: Wie •n wat zijn wij eigenlijk? Wij zijn de volgelingen van hen, die uit de ellen de van voorheen de solidariteit heb ben leren kennen en daaruit de kracht putten ons tegen het onrecht te ver- ietten. Het betekende toen broodroof •n armoede. Nu plukken we dagelijks de vruchten ervan en vinden het soms fceel gewoon Spreker schetste vervol gens de rol van de vakbeweging, die na de laatste oorlog zó veel groter is geworden. Naast de sociale sector, zijn wij nu ook de economische sector bin nengetreden en speelt de vakbeweging een rol in het werk, dat Europa tot grotere bloei moet trachten te bren gen. Europa moet weer tot groter bloe- worden gebracht, een taak, die ook w dienen na te streven. Met de woorden De pet af voor het verleden, maar de jas uit voor de toekomst, besloot df heer De Vries zijn met aandacht ge volgde toespraak, waarna men geza menlijk het partijlied zong. De maand der verrassingen „Voor het kind" December, de maand der verrassin. gen. De maand van St. Nicilaas. Wie verheugt zich niet op zijn milde ga ven? Wie verheugt zich niet zelf in staat te zijn ook anderen in deze vreugde te doen delen, vooral de kin deren? Zoekt ge nog iets voor hen, dat nergens elders te koop is? De stand van het comité „Voor het Kind" in de hal van het Postkantooi helpt u! Daar staat voor u gereed de prachtig uitgedoste gelaarsde kat, ge kleed als de markies van Carabas mei gepluimde hoed en een glundere snuil Óf Roodkapje in vol ornaat. Maar het meeste succes heeft u beslist mei Sneeuwwitje en de zeven dwergen die, tevoorschijn getoverd uit een dei vouwkaarten, uw kind in verrukking zullen brengen. Toe, loop even naar het postkantooi en doe een greep in de rijke collectis kaarten. Er is nog zo veel bij, dat ook de ouderen op prijs zullen stellen. Ei verzuim niet de nodige kinderpost zegels in te slaan. Ze blijven een jaai geldig en ge doet er uw vrienden waar ook ter wereld, een ontzaggelijk genoegen mee. En het eenzame en gebrekkige kind dat in deze donkere dagen ook reik halzend uitziet naar wat licht en vreugde, zal in stilte u danken, ornda' ge te midden van eigen huiselijk' feestgeneugten ook aan hem of haar hebt gedacht. Daarom: Koopt Kinderzegels en kaarten. Ze brengen geluk, u zelf en de kinderen. Nutsspaarbank te Alkmaar Maandoverzicht November 1949 In de loop van de maand November werd op de spaarbankboekjes ingelegd 372.551,59 (v. j. 392 183.21) en terug betaald 326.508,68 (V. j. 258.179.43) alzo meer ingelegd dan terugbetaald 46.042,91 ,v. j. 134.003,78). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar 10.872,315,37, bedraagt thans 11.274.219,57 (v. j. 10.675.539,22). Het aantal in de loop van November nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 567 (v. j. 506), waaronder 415 aan op school sparende kinderen (v. j. 318). Ingetrok ken werden 137 (v. j. 119) boekjes. Het aantal in omloop z' nde boekjes, bij de aanvang van het jaar 26470, bedraagt thans 27760 (v. j. 26427). Van dit aantal behóren 17694 (v. j. 17246) aan perso nen of instellingen te Alkmaar geves tigd; 6539 (V. j. 6074) aan personen of instellingen elders gevestigd en 3527 <v. j. 3107) aan schoolspaarders. Onder de in November nieuw uitge geven boekjes zijn begrepen 21 (v. j. 26) voor jonggeborenen (op deze boek jes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van 1. In November bedroeg het aantal pos ten van inlgg 4466 (v. j. 4599), dat van terugbetaling 2399 (v. j. 2042) tezamen 6865 (v. j. 6641). De lediging in de loop der maand November van 645 (v. j. 812) spaarbusjes leverde een be drag van 9206.45 (v. j. 8775.04) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het jaar 4564, bedraagt thans 5182 (v. j. 4510). KLEURBOEKEN KLEURKRIJT VERFDOZEN Langesiraai 28 Tel. 2394 HARMONIE-THEATER Het bataillon der dapperen De Franse film „Het bataillon der dapperen" (Le bataillon du ciel) is geen verzetsfilm, het is ook geen oor logsfilm, het is een mengsel van bei de. Het bataillon der daperen brengl de moed en de .opofferingsgezindheid ar> de Fi'anse maquis in beeld, maar daarnaast de zware taak der parachu tisten, die tot taak hadden de Duitse "erbindingen in Frankrijk te desorga niseren en sabotage te plegen, waar ?ij maar konden. Pierre Blanchar speelt de hoofdrol in deze uitstekende film, gesecondeerd door een rij na men, die de geregelde bioscoopbezoe ker weinig zeggen maar die stuk voor stuk blijken toe te behoren aan eerste rangs-krachten Het bataillon der dap peren is een film, die weet te boeien van begin tot het eind, om de in trige, maar vooral om het spel van de medewerkenden Voor deze kwali teiten neemt men de enkele onwaar hij. lijkheden gaarne op de koop toe flat droppings bij klaarlichte dag uit Liberator-bommenwerpers plaats von den zonder dat de Duitse luchtafweei in Frankrijk één schot loste, wil er bij ons niet in. En zo zijn er meer dinger te noemen Dit alles neemt echter niet weg, dat Het bataillon der dapperen ;en deel van de oorlogvoering in beeld b" engt, dat tot nu toe door geen filr werd bestreken. En hoewel men soms bet gevoel heeft, dat het nu wel ge ocg geweest is met oorlogs- en ver zetsfilms, neemt men deze Franse rol prent nog gaarne op de koop toe. VICTORIA-THEATER Hollywood op zijn kop De grote attractie van deze film ligt in het feit, dat meer dan twee dozijn filmsterren van formaat optreden Nu moet ons direct van het hart, da' wii vele films met een of twee sterren zagen, die veel meer indruk op ons maakten, dan deze parodie op de ver houdingen in het film-mekka Holly wood. Men moet van „Hollywood op zjjn kop" geen grootse rolprent ver vachten. De filmsterren, wier namen anders in kapitale letters op de aan plakbiljetten prijken, nemen nu veel al niet meer dan een figuranten plaats in. Gary Cooper en Ray Milland ziet men bijvoorbeeld niet langer dan twee minuten. Waar zovele sterren flonkeren, moeten er nu eenmaal en- Iele in de massa ondergaan. Overigens zouden wij onrechtvaardig zijn in onze critiek, indien wij nalieten te vermel den, dat vele geestige vondsten voor een amusant geheel zorgen. Een aar dige bijzonderheid is daarbij, dat ver schillende bekende regisseurs, zoaL o.a. Cecil B. de Mille de regie-stoel verlaten hebben om thans eens vóór de camera te verschijnen. Nadert men de rolprent zonder grote illusies en verwacht men geen magistrale schepping, dan wordt een eleurstelling voorkomen en kan men zich toch amuseren met een aardige varieté-film. In het verzorgde voorprogramma verdient het filmpje „Wonderen van aciobatiek" een eervolle vermelding. A.B.T. Twee Wildwest-films Voor de liefhebbers van de cow-boy- film is er deze week in Alkmaars Bioscoop Theater weer genoeg te zien Behalve interessant binnen- en buiten- landsnieuws draaien er maar liefst twee wild-west-films. De eerste „Een schelmenstreek" met Monte Hale, en de tweede „Son of the Pioneers" met Roy Rogers de zingende cow-boy zijn wonderpaard Trigger en Old Gab by Hayes Wie deze knapen kent weet dat het deze week in het ABT niet aan spanning zal ontbreken. De ge bruikelijke bandieten, jagende paar den, loszittend revolvers en een sur plus aan vuistgevechten vormen hei klassieke hoofdthema van beide rol prenten, Daarenboven valt er op mu zikaal terrein ook nog het een en an der te beluisteren al zou het alleen maar de zang aan Roy Rogers zijn. CINEMA AMERICAIN Mariandel Het doet even vreemd aan in de Hol landse bioscooptheaters weer Duits te horen spreken. Men moet er als het ware even doorheen bijten, maar dan begrijpt men, dat men op de duur en dat niet alleen wat handel en ver keer betreft geen blijvende schei dingsmuur tussen nabuurvolken kan i optrekken. Laten wij ons op het ogen blik nog verheugen over de gedachte dat dit een Oostenrijkse film is. Hans Moser heeft in deze film nog niets van zijn speeltechniek verloren. Dat hij een talentvol acteur is kan weer blijken aan de vrolijkheid die zijn mimiek en spel ook thans nog teweeg brengen. Paul Hörbiger en Maria Andergast zijn waarschijnlijk minder in het geheugen gebleven. De film speelt zoals ge zegd in Oostenrijk en geeft een ver zameling van dolle verwikkelingen, die de toeschouwers zeker een vrolijke avond kunnen bezorgen. Uit het voorprogramma noemen we een grote en fraaie opname van een orkest, dat op zeer verdienstelijke wijze Der Fledermaus van Johann Strauss ten gehore brengt. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 3 December 1849 vinden wij de volgende mededeling: Schouwburg te Alkmaar. Door het personeel van de Am- sterdamschc Schouwburg, onder directie van M. ft esterman en J. E. de Vries, op Donderdag 6 De cember 1849 De Advokaten. Too- neelspel in vjjf Bedrijven, naar het Hoogduits van A. W. Iffland. Gevolgd door Pik en Fik, klucht spel door den Heer Klik. Tot in- teekening voor Abonnement als mede tot verkrijging van Abonne- ments-dameskaartjes is alsnog ge legenheid bij P. van Heerden op het Gasthuis. Aanvang ten Half zeven ure, precies. Spannende stri Morgen zal Alcmaria op het „-rit de strijd aanbinden met Lploeg, die juist in uitwed, i„ beste resultaten behaald Utrechtenaren verzamelden n negen wedstrijden zes "aarvan vflf in uitwedstrijder Hreiis zijn de resultaten van niet zo overtuigend, dat Alcmar wedstrijd mag verliezen. De stander van Alkmaarse Boys is eveneens één van jle langst g sten uit deze afdeling. Voor d zit er dus ook winst in de w. van morgen. RKAFC zal het morgen aan liik minder lastig hebben dan ha current VVW. De Westerwegbe ontvangen Zouaven en VVW ZAP dat ook nog een klein op de titel heeft, op bezoek doet het de laatste weken uiti en het kan dan ook wel een sj de wedstrijd worden op het R terrein. De tweede k De toonaangevende clubs uit hoeven morgen geen fouten Ven. Geen van allen ontmoet tegenstanders, doch het is tofa niet uitgesloten, dat de verliespunten zullen oplopen. Spartaan de wedstrgd tegen denschaar te licht opvat kon Amsterdammers wel eens met op de kop thuis komen. Ook El heeft aan AFC nog geen zach In IJmuiden wordt de returnw StormvogelsWest-Frisia g' De eerste maal werden de 1 zers winnaars en Kraak en zij nen zullen er dus wel op gebrc revanche te nemen. West-Frisi volgens ons echter de beste pi OSV gaat proberen haar ong record tegen Velox te prolo ZFC, dat nog aardig is bijge brengt morgen een bezoek at tergraafsmeer en zal daar we ren, dat de Amsterdammers 1 tegenstanders zijn dan WFC. De derde k Schagen heeft dé moeilijke haar positie te verbeteren midc overwinning op het sterke AP Amsterdamse politiemannen o.i. de punten wel mee naar t men. Vitesse krijgt Always E op bezoek en ook hier hebben ten de meeste kans op de volk In 3B gaat QSC nog stee enige punten voorsprong aan Die voorsprong zal morgen n in gevaar komen, daar ADO t delijk niet in staat is de ad: kampioenen te verslaan. DTS een redelijke kans twee wins te behalen op GVO, dat een aan de Langedijk komt brenge Het gaat in 3C als met die negertjes. Waren er vorige we vier ongeslagen clubs, thans nog maar drie en het is wel nemen, dat er na Zondag nog In prijzen van t 1.70 al KLEDINGMAGAZIJNEN ALKMAAR Marktberichten ALKMAAR, 2 Dec. Tomat —64, II 32; witlof I 48—66, II bloemkool 1251; rode kool 5. savoye kool 5,50J7,20; groene h 21; boerekool 6.5023,50; sla andijvie 1131; rode bieten 5, bospeen 18; winterpeen 610,1 peen 1324; uien I 1721, I prei 819; soep 513; selie 3- cant 99—100; Bramley Seedling Glorie van Holland 18—34; Gou te 21—35; Present v. Engeland Bonne Louise d'Avranches 8 férence 17; Gieser Wildemai Kamperveen 814; Legipont Winterjan 712; Zwijndr. 7—23. NOORD-SCHARWOUDE. 2 I 27000 kg. rode kool 913,70; gele kool 811,10; 8500 kg gro: 16,8022; 132000 kg. succes wi 6—9,90, Deense 9,50—10,90; 1 Andijvie 27,9035,10. BR OP LANGENDIJK, 2 31000 kg. groene kooi 18,702 kg. andijvie 23,10—31 50, 28000 kool 614,70; 112000 kg witte 1 10,40; 13000 kg uien 2122, 21,20—21,70, y==

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2