KOSTER Alcmaria en Boys hebben kans op winst Spannende strijd in het Ooyevaarsnest „De Vrije Haard" Vervolg Stadsnieuws Glimlachje Limmen Burgerlijke Stand Wie de Klazen en Pieten waren Bergen Warmenhuizen gaafste N teuws Indonesië wenst samenwerking VAN MARSDIEP TOT IJ St. Pancras De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom ZATERDAG 3 DECEMBER 1949 KLEDINGMAGAZIJNEN ALKMAAR Marktberichten ALKMAAR, 2 Dec. Tomaten A 43 -64, II 32; witlof I 48—66, II 26—43; bloemkool 12—51; rode kool 5.50—9,20; savoye kool 5,50J7,20; groene kool 7,50 —21; boerekool 6.50—23,50; sla 9—13,50; andijvie 11—31; rode bieten 5,50—8,40; bospeen 18; winterpeen 6—10,80, was peen 13—24; uien I 17—21, II 6—13; prei 8—19; soep 5—13; selie 3—8; Ali- cant 99100; Bramley Seedling 1215; Glorie van Holland 18—34; Goudremet- te 21—35; Present v. Engeland 1842, Bonne Louise d'Avranches 844; Con férence 17; Gieser Wildeman 715; Kamperveen 814; Legipont 1217; Winterjan 712; Zwijndr. Wijnpeer 7—23. NOORD-SCHARWOUDE, 2 Dec. 27000 kg. rode kool 9—13,70; 4000 kg gele kool 811,10; 8500 kg groene kool 16,8022; 132000 kg. succes witte kool 6—9,90, Deense 9,50—10,90; 12000 kg Andijvie 27,90—35,10. BR OP LANGENDIJK, 2 Dec. 31000 kg. groene kool 18,70—28; 13000 kg. andijvie 23,10—3150, 28000 kg. gele kool 6—14.70; 112000 kg witte kool 9,40 —10,40; 13000 kg uien 2122, grove 21,20—21,70. Elftallen voor Zondag Alomaria. Victrix: Afink, Maasen en v. d. Lek; Wit, Helderman en Badenhuizen; Eriks, Schmidt, Un tied, Eversteijn en De Buijzer. Alkm. Boys: Kramer; Metselaar en Krul; Bart. De Ley en A. Indri; P. Indri, Snijders, Admiraal, de Grand en Knip. Randers: Vethaak; Klepper en v. d. Plas; Burbuio, v. Sol en P. Teig- ler; J. Teigler, Stroet, v. d. Burg, Th. Bakker en Temming. RK AFC: Popma, Stam, Hoeben; Verwer, N. Tijm en Kleibroek; P. Tijm, J. Tijm, C. Tijm, de Nijs en Heinis. Alkmaar: Duiveman; Zwart en Snel; Bakker, Schoonhoven, de Jong, Groot, Roos, v. d. Putten en Norden. Morgen zal Alcmaria op het Sport park ik' strijd aanbinden met U.V.V., een ploeg» rtie Juist m uitwedstrijden je beste resultaten behaalde. De Utrechtenaren verzamelden namelijk _it negen wedstrijden zes punten, „aarvan vflf in uitwedstrijden. Ove rigens zijn de resultaten van U.V.V. „iet zo overtuigend, dat Alcmaria deze wedstrijd mag verliezen. De tegen stander van Alkmaarse Boys is K.V.V., eveneens één van de laagst geplaat sten uit deze afdeling. Voor de Boys rit er das ook winst in de wedstrijd van morgen. RKAFC zal het morgen aanmerke lijk minder lastig hebben dan haar con current WW. De Westerwegbewoners ontvangen Zouaven en VVW krijgt ZAP dat ook nog een kleine kans op de titel heeft, op bezoek. HSV doet het de laatste weken uitstekend en het kan dan ook wel een spannen de wedstrijd worden op het Kanders- terrein. De tweede klassers. De toonaangevende clubs uit 2A be hoeven morgen geen fouten te raa- ken. Geen van allen ontmoet sterke tegenstanders, doch het is deson danks niet uitgesloten, dat de leiders verliespunten zullen oplopen. Als de Spartaan de wedstrijd tegen Vrien denschaar te licht opvat konden de Amsterdammers wel eens met de kous op de kop thuis komen. Ook Elinkwijk heeft aan AFC nog geen zacht eitje In IJmuiden wordt de returnwedstrijd Sformvogels—West-Frisia gespeeld De eerste maal werden de Enkhui- zers winnaars en Kraak en zijn man nen zullen er dus wel op gebrand zijn revanche te nemen. West-Frisia heeft volgens ons echter de beste papieren. OSV gaat proheren haar ongeslagen record tegen Velox te prolongeren. ZFC, dat nog aardig is bijgekomen brengt morgen een bezoek aan Wa tergraafsmeer en zal daar wel erva ren, dat de Amsterdammers lastiger tegenstanders zijn dan WFC. De derde klassers. Schagen heeft de moeilijke opgave haar positie te verbeteren middels een overwinning op het sterke APGS. De Amsterdamse politiemannen zullen o.i. de punten wel mee naar huis ne men. Vitesse krijgt Always Forward op bezoek en ook hier hebben de gas ten de meeste kans op de volle winst In 3B gaat QSC nog steeds met enige punten voorsprong aan de kop. Die voorsprong zal morgen nog niet in gevaar komen, daar ADO vermoe delijk niet in staat is de adspirant- kampioenen te verslaan. DTS heeft een redelijke kans twee winstpunten te behalen op GVO, dat een bezoek aan de Langedijk komt brengen. Het gaat in 3C als met die kleine negertjes. Waren er vorige week nog vier ongeslagen clubs, thans zjjn er nog maar drie en het is wel aan te nemen, dat er na Zondag nog slechts twee zullen zijn. DCG en Velsen gaan proberen elkaar het ongeslagen re cord afhandig te maken en het ls moeilijk te zeggen, welke ploeg de beste papieren heeft. Clubs uit de omgeving Bergen ontvangt het sterke Texel De Duinkanters hebben dit seizoen al meerdere keren behoorlijke resulta ten behaald en zij moeten dan ook ln staat zijn de Eilandbewoners te ver slaan. Vrone speelt een uitwedstrijd tegen Watervogels. De ploeg uit St. Pancras zal hard moeten werken om met winst terug te komen. Ook Ber- dos ontmoet een concurrent. .Deze Bergenaren gaan naar Purmerend en het zal ons meevallen als ook deze wedstrijd wordt gewonnen. CSV heeft tegen Limmen een redelijke kans op twee punten. Zeevogels zal tegen WSV wel te kort schieten om de volle winst te behalen. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). Het zij ons vergund enige ruimte te vragen naar aanleiding van het ver slag van uw correspondent van de vergadering van de gemeenteraad van Heiloo op Vrijdag 25 November. Aangezien we bij de lezing ervan on ze ogen niet vertrouwden, hebben we uw bureau opgebeld om te informeren, of dit verslag wel juist was. Tot ons genoegen ontvingen we van de betrok ken verslaggever zelf de verzekering, dat het verslag objectief en volkomen juist was. We kunnen dus de volgende nuchtere feiten vaststellen. Op 5 Sept. '49 wendt „De Vrije Haard", een vereniging van inwoners van Heiloo, zich op advies van het ministerie van Binnenlandse Zaken, tot de gemeenteraad van H. met een achttal adressen op gezegeld papier naar aanleiding van het beleid van B. en W. inzake de toepassing der woon- ruimtewet. Op 24 Oct. ontvangt de vereniging van B en W. de mededeling, dat op beschuldigingen aan het adres van het gemeentebestuur, die niet met name zijn genoemd en duidelijk zijn gemoti veerd in geen geval kan worden inge gaan. Op 10 Nov. zendt de vereniging een memorie van toelichting met namen en adressen van de gevallen, die in de adressen bedoeld worden. Tevens wordt in het slot van dit schrijven nog de idee van een com missie van onderzoek gesuggereerd ter Provinciale Griffie te Haarlem aan de hand gedaan. Dit geschiedde, omdat in de voorafgaande raadsvergadering een der leden de kwestie naar de ad viescommissie wilde verwijzen en een ander de zaak in handen van B. en W. wilde stellen. En zo ziet de vereniging D.V.H. op 25 Nov. door de raad de geuite grieven van haar leden naar de prullemand verwijzen. Het is droevig, maar waar! We mogen niet nalaten nog even het volle licht te laten schijnen op de fi guur van de spreker, die aan het slot van het drama dank brengt aan B. en W. voor de „afstraffing", die hier toe gediend was wegens „ongemotiveerd reclameren". Dit geacht lid van de raad was langs verschillende kanalen beter op de hoogte dan enig ander lid van wat er zich op dit gebied in H. afspeelde. Maar niettemin horen we uit de mond van deze vroede vader dit oordeel. In onze adressen waren alleen feiten genoemd, die plaats gegrepen hadden bij een of meer onzer leden en waar tegen we bij de raad, ook onze verte genwoordigers, op advies van hoger hand in verzet kwamen. Het oordeel van B. en W. stond bij voorbaat vast en het was niet te ver wachten, dat dit over eigen werk af keurend zou luiden. De raad evenwel heeft twee van zijn leden in het college van B. en W. ge plaatst en is als zodanig mede verant woordelijk voor het gevoerde beleid De raad had volgens ons rechtsgevoel zelfstandig een grondig onderzoek be horen in te stellen naar de juistheid van de klachten. Daarna waren er twee mogelijkheden; a. De raad keurt het beleid van B. en W. goed en geeft het college een motie van vertrouwen b. Hij kan zich met het gevoerde beleid niet verenigen drukt dit uit in een motie van afkeuring en de omstreden feiten worden zoveel mogelijk gere dresseerd. Maar een peroratie, klaarblijkelijk voor de publieke tribune bestemd, lijkt ons een lid van de raad onwaardig. Namens „De Vrije Haard" M. E. DAAN, Secr. Sint Nicoiaasfeest Landbouwhuishoudschool De Landbouwhuishoudschool te Alk maar hield gisteren haar St. Nicoiaas feest, hetgeen tezamen viel met het vijf-en-dertigjarig bestaan der school. De zaal van 't Wapen van Heemskerk was goed gevuld met vele leerlingen, ouders, verdere familieleden en geno digden, toen de directrice, mej. A. Reus, allen een hartelijk welkom toeriep. Zij gaf een korte uiteenzetting van de toebereidselen voor het feest en sprak de hoop uit, dat men het toneelspel niet critisch zou bekijken, daar het hier geen beroepsspelers betrof, maar meisjes van een landbouwhuishoud school. Hierna sprak de heer Nobel, als een der stichters van de school, een korte rede uit, waarin hij o.m. zeide, dat de school voor het platteland onmisbaar is. De heer Nobel gaf vervolgens een kort resumé van de afgelopen vijf en dertig jaar. Daarna werden enige klei ne schetsjes opgevoerd, waarvan „De Landelijke Orkestvereniging" zeer ge slaagd was. Onder de tonen van „Zie ginds komt de stoomboot" kwamen hierna de Sint en zijn knecht de zaal binnen. Ver scheidene kinderen moesten voor de Goedheiligman een liedje zingen. Het onderwijzend personeel kreeg van de vitale grijsaard een pluim voor al het werk in het afgelopen jaar. Spoedig vertrok de Sint weer, dit naar aanleiding van zijn drukke werk zaamheden, zoals hij in zijn afscheids- toespraakje mededeelde. Tijdens de pauze werden enige tractaties uitge deeld en werd een verloting gehouden, waarvan de prijzen door de leerlingen zelf waren vervaardigd Aan het eind van deze zeer goed geslaagde feestavond brachten de leerlingen nog enkele aar dige toneelstukjes en balletdansen naar voren, waarbij de leerlingen van de oudste klas met hun balletdansen en de jongeren met „Het poppenhuis" veel succes oogstten. Nagekomen predikbeurten ZONDAG 4 DECEMBER BERGEN AAN ZEE: nam. 4 uur, ds. Bekius. De RIJP: 10 uur, ds. Kastein. DRIEHUIZEN, av. half 8, dhr. Albertz. EGMOND-BINNEN: 10 uur, ds. Plug. GRAFT: geen dienst. GROOT-SCHERMER, 10 uur, de heer Albertz. HENSBROEK: 10 uur, ds. Meyboom. N NIEDORP: Doopsgez. geen dienst. NOORD-^rUARWOTJDE: 10 uur, de heer Korndörffer. OUDE NIEDORP: 10 uur ds. Appel. OUDKARSPEL: 10 uur. ds. Schmidt. URSEM: 10 uur, ds. Meyboom. WEST-ORAFTDIJK: 10 uur, candidaat Brouwer. Op welke verdieping is ogenblik de detectivejuffrouw? Geboren: Jozef E. P., zoon van C. Val- kering en C. Hes. Cornelia A. dochter van J. Veldt en A. M. C. Duijn. Johan D. J„ zoon van G C. Frerks en M. C. Aatjes. Cornelis G., zoon van G. Mooij en C. A Koot. - Petrus A., zoon van A. Winder en C. A. Metselaar. Gerard A., zoon van G. Tuijn en C. Tjipjes. Ondertrouwd: Johannes N. Verduin (won. te Akersloot) en Petronella B. Kieft. Getrouwd: Martinus Zonneveld (won. te Castricum) en Aleida M. van Kessel. Johan nes N. Verduin (won. te Akersloot) en Petro nella Kieft. Overleden: Alida Rumphorst, 68 jaar. KOMEN EN GAAN Ingekomen: Joseph J. Schneider, van Zwolle. Margaretha E. Voorn, van Leiden Engelina Metzelaar, van Alkmaar. Johannes A. R. Teriet en echtgenote., van Hilvarcnbeek. - Adrianus Keijzer, van Heiloo. Maria S. Komen, van Heerhugowaard. Vertrokken: Geertruida Druijven, naar Groesbeek. Petrus C. Schouten, naar Aker sloot. Petrus J. Mooij, naar Oudorp. Johannes M. Stevens, naai Edam. Cornelia Dekker, naar Rosmalen. Jeannette Vennik, naar Amsterdam. Theodorus Valkering, naar Frans-Afrika. Maria M. C. Doorhof, naar Wassenaar. Catharina M. van der Holst, naar Amsterdam. Maria C. Molenaar, naar Beverwijk. De omgekeerde wereld De Berlijners, die een tijd lang weinig te eten hebben gehad en nog steeds het zorgenkind van de E.R.P. zijn, zijn begonnen voed selpakketten te verzenden naar bijna alle landen ter wereld, ook naar de Ver. Staten. Bij een be zoek aan een postkantoor in de Amerikaanse sector bleek, dat sommige Berlijners genoeg boter suil' r er tees heb*- - sen in de landendie de oorlog gewonnen hebben, een plezier te kunnen doen. Dat was de vraag, die duizenden abonné's zich stelden, toen zij ons blad van Vrijdag 25 November voor zich hadden. En evenzovelen zijn aan het werk gegaan om een oplossing in te zenden. Een massa-inzending heeft ons deze keer voor een vrijwel hopeloze taak gesteld. Maar we zijn er doorgekomen; we moesten er door, want nog vóór 5 December, de grote dag van Sinterklaas, zou de uitslag er zijn en de prijzen te bestemder plaatse bezorgd. Het was overigens een gezellig karweitje dat uitzoeken van de oplossingen. Je zou zeggen, hoe bestaat het, dat er nog zo'n massa feuten zijn gemaakt. Velen zagen no. 1 voor Wysjinski aan en die was het toch niet, al kwam hij er dicht bij. En Beel werd ook nogal eens voor een ander versleten en toch was het Beel! Want hier heeft u de volgorde zoals de ontwerper ze heeft neergezet: 1. Stalin; 2. Beel; 3. Truman; 4. Churchill; 5. Lieftinck en 6. Lenstra. En nu de uitslag van het geheel. Wel, we hebben er maar een loterijtje van gemaakt, dat was het enige wat er op zat. Er waren er zoveelEn zo zijn we gaan „trekken" met als gevolg, dat als no. 1 uit de bus kwam; mevr. A. C. Schoen-Stammes, Mijzen B 12 te Schermerhorn met een prijs van 50.De tweede prijs, groot 15.werd gewonnen door L. M. Niesen p/a mevr. Bos, Rembrandtstraat 12 te Alkmaar. De derde prijs 10.viel ten deel aan H. José, Eikelenbergstraat 13 te Alkmaar. Drie prijzen van f 5.werden gewonnen door mevr. De Visser, Heiligland 4 te Alkmaar; de heer H. Gonggrijp, Ranonkelstra at 16 te Alkmaar en de heer Joh. Stam, Noordervaart D 40 te Stompetoren. Vier prijzen van 2.50 verhuisden naai de heer Timmerman. Russenweg 19 te Bergen; G. J. L. de Haan, Straatweg 218 te Heiloo; Jan Mulder, Baanpad 21 te Alkmaar en R. de Vfoome, Rippingstraat 14 te Alkmaar. De postwissels zijn heden aan de winnaars of winnaressen verzonden. Wij feliciteren deze abonné's van harte met de „winst" en vertrouwen er op, dat zij deze gelden vooral bij onze adverteerders zullen besteden; dat is eigenlijk de bedoeling. Degenen, die geen prijs hebben gewonnen, moeten niet „treuren", want zo met elkaar hebben we toch een gezellig spelletje gespeeld en hadden we dezelfde kans. Tenslotte kunnen we niet allemaal met een prijs naar huis gaan, dat is nu eenmaal uitgesloten. De wedstrijd is uitstekend geslaagd en laten we daarom afspreken: tot de volgende keer en dan beter! Comedia trad op voor de Berger Kunstkring Comedia trad Donderdagavond in de Rustende Jager op voor de Berger Kunstkring en boekte groot succes met de opvoering van een spel in drie be drijven door Edward Percy, in de ver taling van Marie Sophie Teulings, geti teld „Goud en Antiek". Het stuk speelt in Londen-Zuid ten huize van een antiquair en juwelier. De oude Descius Heiss, leidde daar een rustig bestaan, samen met zijn onge trouwde zuster en zijn aangebeden dochter. Het rustige leven was echter slechts schijn. Al in zijn jeugd was Heiss met de politie in aanraking ge komen en had hij gevangenisstraf on dergaan. Later kwam hij naar Londen en liet zich in met duistere zaken: hij kocht o.m, gouden en zilveren sieraden afkomstig-van inbraak. Het ging goed tot zijn bediende door het afluisteren van een gesprek tussen heler en dief achter de geheimen kwam. Chantage volgde en de bediende ging ten slotte zo ver dat hij de dochter eiste als prijs voor zijn stilzwijgen. In zijn wanhoop wierp de radeloze vader zich op de afperser en Spannende scènes volgden, maar vóór de Inspecteur van Politie kon overgaan tot arrestatie, onttrok de in het nauw gedreven vader zich aan de handen der gerechtigheid door zelf moord. Schitterend vertolkte John Gobau (ïe rol van de oude antiquair; Fons Rade maker was de sluwe bediende. Lous Hensen de dochter, Bob Verstraete. maar waartoe alle spelers te noemen: het hele gezelschap heeft er toe bijge dragen dat de Kunstkring Bergen heeft genoten van dit spannende stuk. Een minutenlange ovatie was de welverdiende oogst. Hef lag voor hef grijpen Gedurende het tijdvak van 24 No vember tot en met 2 December werden aan het Politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevon den aangegeven: Sigarenaansteker, kinderportemonnaie, jongensjasje, twee kindermutsen, kinderwant, bruine por- temonnaie, shawl, zilverbon van 1, twee liniaals. hond (zwart), twee witte ktooen, dameswant. De lijst van verloren voorwer pen over bovengenoemd tijdvak ver meldt: hond (Hollandse smous), para- pluie hoes, paar dameshandschoenen, zwarte dameshandschoen, vulpen merk ..Bayer", zilverbon van 2,50, paar wollen handschoenen, juwelen oor knopje. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grootelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. Wat de gevonden voorwerpen be treft. hiervan houdt de politie ter zelf- der tijd uitdeling aan de rechtmatige eigenaars. ONTSLAG VERLEEND Bij beschikking van de minister van Binnenlandse Zaken is op grond van de desbetreffende bepalingen van het Zui veringsbesluit 1945. met ingang van 5 Mei 1945 aan J. Roozendaal, schoon- houder van gemeentegebouwen te Bergen, ontslag uit zijn functie ver leend, met bepaling, dat alle rechten op dadelijk of uitgesteld pensioen en alle andere rechten, welke hij of zijn nagelaten betrekkingen krachtens wet telijk voorschrift of arbeidsovereen komst zouden kunnen doen gelden, vervallen. DOKTERSDIENST Morgen, Zondag 4 December, wordt de medische dienst te Bergen waarge nomen door dokter J. M. P. Lugten (te lefoon 2700 K 2208). Besommingen l|muiden De besommingen van Vrijdag waren: mi rorloggers: Kw 76 5450; Kw 77 930; Kw 14 f 5340; Kw 175 9830, Kw 167 4600: Kw 163 6830 De aan- vier was 3175 kisten, waarvan 2540 met verse haring. De prjjzen per kg; gr. tong 2,25— 2,05 gr. midd. tong 2,051,90; kl. midd. tong 2,00—1,85. tong 1 1,70—1,60; tong U 1,21—1,07 en tarbot 1,85—1,75. Per 50 kg: kl. schelvis 36.00; midd. ■-abeljauw 23,00; gr. schol 63,50 -63,00; midd. schol 64,00- 50,00; schar 26,00— 20,00; verse haring 15,30—12,40. Heiloo De Sinf gearriveerd Op grootse wijze zijn de goede Sint en zijn knecht Donderdagmiddag in Heiloo ingehaald. Vanaf „Huize Nijen- burg" werd hij toegezongen door de jeugd. In optocht, voorafgegaan door enkele muzikanten van Eensgezindheid, vertrok hij allereerst naar de Kleuter school aan het Slimpad, waarna hij naai de Rustende Jager trok om aldaar ae leerlingen van de O. L. school een bezoek te brengen. Een goed programma werd daar afgewerkt. De Sint en zijn knecht genoten volop mede, waarna goede wenken en raadgevingen niet achterwege bleven. Enkele tractaties volgden, waarna tenslotte ook aan dit bezoek een einde kwam. Damclub „Heiloo" Na een spannende strijd hebben S.N.A. uit Heerhugowaard en de Damclub Heiloo de punten gedeeld. SN A. mag met dit resultaat tevreden zijn, daar de heer Tuinman in practisch gewonnen stand toch nog zijn partij verloor. De uitslag is nu: Heiloo I—S.N A. I: K. Tuinman—P. Groenveld 02, H VerwerC. Groen veld 02, J GeuzebroekA. Smit 11, C. de Graaf—L. Konijn 1—1, A. Dek kerK. Kloosterboer 11, J. de Geus W Oudbuis 1—1, J. Sprenkeling—J. Borst 20, P. BeukersK. Oudhuis 20, C. AdrichemA. Oudhuis 02, S. SchurerA. Hoogeboom 20. Eindstand 10—10. Heiloo II—S.N.A. II: S. de Geus—C. Steur 02, A. KroonJ. Groot 02, W. HoogenboomH. Oudhuis 20, P. Oud— J Smit 20, J. SpaansP. Laan afge broken, C. de JongG. Apeldoorn 0—2, D. LangedijkN. Vreeker 11, A. Winterink—W. Konijn 20, Jb. Helder— G. de Boer 20, B. HofmanP. Konijn 02. De afgebroken partij staat voor J. Spaans gunstiger. Eindstand is thans 9—9. Verzoek aan B. en W. Het bestuur van de plaatselijke afde ling van de Bond voor Staatspensionne- ring heeft aan B. en W. een verzoek ge richt om diegenen die van de noodwet- Drees een ouderdomsverzekering ont vangen, een Kerstgave te verstrekken. Hedenavond houdt deze afd. een pro- paganda-avond in de Rustende Jager Opgevoerd zal worden het nieuwe stuk: „Waarheen7" WINKELSLUITING De winkels mogen hedenavond en op 22 en 23 December geopend blijven tot 's avonds 9 uur. Verbouw gemeentehuis gegund De verbouw van het Gemeentehuis te Warmenhuizen, onder architectuur van de heer Nic. Schaap te Alkmaar, is gegund aan de laagste inschrijver de firma De Haan en Reek te Alkmaar voor de som van 46.075. (Ongecorrigeerd) Minister Stikker op terugreis Minister Stikker is hedenochtend naar Nederland vertrokken. Vóór zijn vertrek verklaarde hü tegenover de politieke correspondent van Aneta, dat bij de besprekingen, welke hij tijdens zijn korte bezoek heeft gevoerd, nog eens is komen vast te staan, dat sa menwerking bepaaldelijk wordt ge wenst. „Allen van goede wil, die wen sen mee te werken aan de opbouw van de nieuwe staat zullen welkom zijn", aldus minister Stikker. Sprekend over deze samenwerking, noemde hij o.m. de planters, de onder nemers, het politiecorps, het KNIL en de ambtenaren. De minister, die zeide bepaald tevreden te zijn over het re sultaat van zijn vierdaags bezoek, ver klaarde, dat hij Vrijdagavond twee en een half uur met Hatta had geconfe reerd. Tijdens de veelvuldige bespre kingen van deze dagen zijn tal van onderwerpen ter sprake gekomen, o.m. de persoon van de Hoge Commis saris, de gebouwenkwestie enz. Over deze zaken kon de minister geen na dere bijzonderheden melden. De heer Stikker werd uitgeleid o.a. door Moh. Roem. ledeif van het Na tionale voorbereidingscomité en de gouverneur van Batavia, Hilman Dja- jadiningrat. (jé) Te Den Helder is het commando over de Mijnendienst overgedragen aan de kapitein ter zee L. H. Quant Op Texel zijn 50 stamboekschapen aan gekocht voor de Zuidamerikaanse staat Peru Q In Den Helder en omgeving is een onderzoek gaande naar een smok kelhandel in Zwitserse horloges. De gemeenteraad van Zijpe heeft besloten tot de bouw van een nieuwe school te Burgerbrug en de aanleg van een soprtterrein te Schagerbrug O Te Petten is een man zodanig met zijn arm in een betonmolen bekneld ge raakt, dat amputatie van dit lichaams deel noodzakelijk is. 4é) Zodra voldoende personeel aanwe zig is, zullen bij het pontveer Hem- brug ook 's middags van 123 uur drie ponten in de vaart zijn. De gemeenteraad van Hensbroek heeft met 43 stemmen besloten, geen medewerking te verlenen voor de re stauratie van de Ned. Herv. Kerk. Wèl voor die van de gemeentetoren Op 14, 15 en 16 Dec. wordt te Blokker een belangrijke tuinbouwdemonstratie- tentoonstelling gehouden ©©©©©©©©©©@©©©©©©©©©©@©(g)© SINT NICOLAAS CADEAU: lidmaatschap 3,per jaar; 4 boeken per week. Kinderen 0,50 inschrijfgeld; 2 cent per boek. OPENBARE LEESZAAL Langestraat 85, Alkmaar. Geen subsidie voor Maatschappelijk Werk ten PEattelande In ons verslag van de raadsvergade ring is een storende fout geslopen. Vermeld werd dat aan de stichting „Maatschappelijk Werk ten Plattelan- öe" een verkleinde subsidie zou wor den verleend. De werkelijkheid was echter: „Maat schappelijk Werk ten Plattelande" vroeg een subsidie van ongeveer f 700. De raad zag niet het nut van deze ver eniging, tenminste niet in zo grote mate, dat een subsidie van vojymeld bedrag verantwoord was. De burgemeester stelde voor een subsidie van ongeveer f 100 te verle nen, dan zou de afdeling Sint Pancras Koedijk evengoed gehandhaafd blij ven. De raad besloot echter in het ge heel geen subsidie te verlenen. De regering heeft besloten over te gaan tot aansluiting van Nederland bij de herziening van bestaande Rode- K ruisverdragen en een nieuw verdrag ter bescherming van burgers in oor logstijd. 34. De korporaal heeft weer een prachtig karwei voor Pim, Pam en Po uitgezocht. Nu treden ze weer op als wasvrouw! „Ja, maar ik kan hele maal niet wassen! Ik heb het nooit ge daan!" protesteert Pim, als de korpo raal hem op de berg wasgoed en de tobbe wijst. „Een redei, te meer om dit verzuim in te halen", antwoordt de korporaal. „Trouwens er is niets aan!" Pim slaakt een zucht „En anders hang jij het wasgoed maar aan de lijn", ver volgt de korporaal, „dan zullen je broertjes weJ wassen Jij kunt toch wel wassen, hoop ik," zegt hii dan, zich tot Pom richtend De arme Pom heeft de moed niet om nee te zeggen en staat even later aan de wastobbe, terwijl Pim heel omslachtig het wasgoed aan de ljjn hangt.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3