IJmuider trawlervloot werkloos aan de kant Tuinbouwomzet in Noordholland twaalf millioen lager ewogen week-eind Het RadioDronramma Nog een stormdepressie op komst Verenigde Naties verwerpen Russisch atoom-plan Gelooft U niet in de ooievaar? LET OP. Hy komt morgen Engeland in Februari ier siembus? Naar economische samen werking in West-Europa J Scheepvaariberichien DINSDAG 6 DECEMBER 1949 Wat nu? „Weet ik veel", zeggen de vissers Vooraan in de vissershaven van JJmuiden liggen drie trawlers: de Neptunus", de „Libra" en de „Corne- lis". ZÜn 'tat nu de boten, die zijn op gelegd? vraagt de leek, die naar JJmui den is gekomen om te kijken hoe zo'n opgelegde vissersvloot er toch wel uit ziet. De visser spuwt zijn peukje uit. Met een boog belandt het in een plas, rist even en zinkt. „Ja, dat benne ze", antwoordt hij, „maar ze legge der al puur zo'n tijdje. Dit is maar oud roest, meneer. Waar de kranten het zo druk over hebbe dat benne die". En hij wuift breed de Zuidzijde af. Daar liggen ze dan. Met de neus aan de kant. De trossen opgeschoten en het touwwerk klapperend in de wind. Is dat nou die trawlervloot, waarover zo veel te doen is? In het oog van de leek zien ze er minstens zo roestig, beschadigd en oncomfortabel uit als de boten, die a? langer liggen. Langs de kant staan de mannen, die nauw bij de zaak betrokken zijn: vis sers, visknechts, een paar schippers en van die figuren, die altijd en overal staan waar wat te praten valt. Er wordt druk gepraat. Uiteraard. Een groepje staat op de plaats waar de Tzonne" zijn neus tegen de wal drukt. De .Tzonne" is een van de schepen die op het ogenblik dat de IJmuider re dersvereniging tot opleggen besloot, met ijs en kolen geladen waren. En dus nog zal varen. Met haar gaan o.a. ook de „Herman" en de „Haarlem" de pieren uit. Zolang het echter zo hard blijft waaien, zal er van varen niet veel komen. De bemanning heeft de spulletjes vast aan boord gebracht. De schipper heeft ze aangeraden, maar gauw naar huis te gaan. Wachten op een seintje. Maar ze blijven nog even. De schouders hoog opgetrokken in de gur» wind en de blauwe trui gespan nen over de borst. Af en toe gaat er een weg, of er komt er een bij. Dan schudden ze harde handen. „Ben je daar", zeggen ze dan zangerig. Er staat Terlouw nog geen professional Naar aanleiding van geruchten als zou Terlouw aan de KNVB hebben meegedeeld, dat hij Zondag 11 dezer tegen Denemarken zijn laatste wed strijd voor het Nederlands elftal zou spelen, zulks in verband met zijn aan staande overgang naar een Italiaanse profclub, vernemen wij dat een der gelijke mededeling de KNVB niet heeft bereikt, en dat recente uitla tingen van Terlouw er veeleer op schijnen te wijzen dat hij amateur wil blijven. Terlouw zelf heeft de geruchten ge logenstraft in gesprekken met leden van zijn club. Hij verklaarde dat er nog geen sprake is van zijn vertrek naar Italië. ook een vrouw tussen. Zij is met haar man meegekomen, die zijn plunjezak vast in een kooi heeft gesmeten. Ze weet niet precies hoelang haar man zal wegblijven. Misschien drie weken. Niemand weet wat Een ander zegt, dat het beslist langer zal zijn. Over drie weken is het Kerst mis en dan hoef je gerust niet met vis aan de markt te komen, zegt hij. Dan eten de mensen konijn. En kip. Hij schat de reis op minstens een maand. Eerst naar de Noordzee en dan verder op, naar de Barendszee. Maar zeker weet hij het ook niet. Zo is het met meer aspecten van de impasse, waarin de visserij op rt ogenblik verkeert. Niemand weet iets zeker. (Misschien is er wel iemand, maar „aan de kant" halen ze thans nog de schouders op). Veel zorgen schijnen ze zich ook niet te maken. De vissers zijn langzamerhand aan stakingen, aan conflicten en opleggen gewend geraakt Het hoort er zo'n beetje bij. Woensdag congres nieuw internationaal vakverbond Na zeven dagen te Londen bijeen te zijn geweest is de internationale con ferentie van niet-communistische vak verenigingen geëindigd zonder de for mele beslissing tot instelling van een nieuwe vakverenigingsinternationale te hebben genomen De nieuwe organisa tie zal wellicht niet eerder dan Woens dag het levenslicht aanschouwen. Men was het Maandag nog niet eens gewor den over de samenstelling van het be stuur, ook de statuten waren nog niet aangenomen Een en ander zal nu voor dat Woensdag het eerste congres van de nieuwe internationale wordt ge opend, moeten geschieden. Het Belgische Christelijke Vakver bond heeft als eerste der oorspronke lijk uitgesloten christelijke vakbonden tot bijwoning der Londense bespre kingen! besloten. Luc van Dam tegen Degouve Indien de Nederlandse Bank vergun ning geeft voor de deviezenoverdracht zal Luc van Dam Dinsdagavond 20 December in de Haagse Dierentuin boksen tegen Gustave Degouve. een rechts vooraanstaande Franse midden gewicht van de eerste serie. Men was aanvankelijk van plan Van Dam te genover de Spaanse kampioen Solde- villa te plaatsen, maar de Spanjaard had andere verbintenissen omstreeks diezelfde datum zodat naar een andere tegenstander moest worden omgezien. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 Strijdkrachten. 7.05 Achter het voetlicht. 7.20 fanfare. 7.40 Paris vous Parle. 7.45 Voor dc liefhebbers van het accordeon. 8.15 Avro's Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Zweeds pla- tennieuws. 9.45 Buitenlands overzicht. 10.00 Hugo de Groot en zijn Avro-orkest. 1.30 Quator de Saxophones de Paris. 11.15 Wer ken van Tsjechische componisten. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.20 Sportpraatje. 6.30 De Bielenbouwers. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Dit is leven. 7.40 Het Haags Blaaskwmtet. 8.05 De gewone man. 8.12 Jeremias. 10.45 Avond gebed. 11.15 Kwintet. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 6, 8 en il uur. - 8.50 Voor de huisvrouw. 9.03 Mozart-cyclus. 10.05 Mor genwijding. 10.10 Kinderen en mensen. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als ae stofzuiger zwijgt. 11.00 R.V.U. Tandheelkunde. 11.30 Popu lair nonstop. 12.00 Cor Steyn. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.38 Plakplaatjes. 1.15 Malando. 1.50 Danny Kaye met the Andrews Sisters. 2.00 Gesproken portret. 2.15 Jeugd- ccncert. 3.00 Kinderkoor. 3.20 Speel jij dit cok? 3.30 Vragen staat vrij. 4.00 Het stond hi de krant. 4.30 Zendersluiting. 5.30 De hiimblers. 6.20 Dat herinnert me aan. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Samenwerking na Souve- reiniteitsoverdracht. 7.15 Kwartet Jan Cordu- wener. 7.30 Onze spelregels. 7.40 Weekkro- niek. 8.20 Doli van der Linden. 8.45 De vliegende Hollander. 10.15 Nikita Magaioff speelt. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Jazz-muziek. 11.45 Rustige gramofoonmuzielc. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.40 Te deum Laudamus. 9.03 Ochtendbezoek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Minneapolis Symphonie-or- kest. 10.30 Morgendienst. 11.00 José Iturbi. 11.10 Dat wil ik nog eens horen. 11.50 De draadloze band. 12.00 Dat wil ik nog eens boten. 12.33 Ensemble Lachman. 1.15 Cyclus. 1.20 Orgelconcert. 1.50 Trio. 2.15 Das jüng- sie Gericht. 2.45 Kamerorkest. 3.30 Voor onze jougdige schakers. 3.45 Voor onze meisjes en jorgens. 4.00 Jaap Holm. 4.30 Zendersluitmg. 5.30 Zigeunerkwintet. 5.45 Regeringsuitzen- diag. 6.00 Onze Nederlandse koren en korp sen. 6.30 Kometen en vallende sterren. 7 15 Ptgeringsuilzending. 7.30 Sportcommentaar. 7.40 Vandaag. 8.15 Uit oratoria van G. F. Handel. 8.30 Verwereldlijking in ons geweten. k-00 Aansluiting met de Royal Albert Hall. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Aansluitiing w.fct de Royal Albert Hall. 11.15 Avondover denking. 11.30 Serenade. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN 111: 8.30 VI. Br.: Concert. 9.05 Gram. 10.10 Verz. progr. 11.00 John Madin (orgel). 11.30 Eng. H.S: Serenade-orkest. 12.00 VI. Br.: Koorzang. 12.32 Alfons Boehme en Balroora orkest. 1.15 Romant. casino-pro gramma. 2.00 „Vesna". 2.15 Fr. Br.: Gram. 3.00 Kalundborg: Otto Lington en orkest (ev. van 3.15-3.45 PCJ het schip v d. week). 4.00-4.30 Eng. L.P.: Spa-orkest o.l.v. Tom Yenkins. 5.30 Kootwijk: Batavia. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de sol daten. 7.30 Gram. 7 50 Feuilleton. 8.00 Fr. Br.: Symph.-orkest met pianosolist. 9.30 Gram. 10.15 Strijkkwartetten van Mozart. 10.55 Giam. 11.00 Diversen. LIJN IV: 8.30 Fr. Br.: Concert. 9.00 KooKuraatje en kunstoverzicht. 9.10 Symph. muziek. 10.00 Diversen. 11.30 NWDR: Gevar. concert. 12.00 Eng. L.P.: BBC Midland Light Orchestra. 12.45 Voordracht. 13.00 „Mrs Dale's Diary". I 15 BBC Var. orkest. 2.00 BBC Nor thern Orchestra. 3.00 Voor de vrouw. 3 40 NWDR: NWDR Symphonie-orkest. 4.15 4 30 Filmmuziek. 5.30 Eng. L.P.: BBC Schots-or kest. 6.15 Mil. orkest. 7.00 Voor de jeugd. 7 45 Hoorspel. 8.00 Diversen. 10.30 Eng. L.P.: „Hip-Hip Hoo-Roy" 9.00 Telepathie in het brandpunt van de belangstelling. 9.30 Verz. progr. 10.15 Fr. Br.: Jazzmuziek met commentaar. 10.45 Jazzmuziek. 11.15 „Topic for to-night" 11.20 Natuurcauserie. 11.15 led Heath en ensemble Gevaar op Etna voorbij Volgens deskundigen kan de uitbar sting van de Etna thans als geëindigd worden beschouwd. De bewoners van bet dorpje Bronte op de helling van de vulkaan dankten Maandag in hun kerk voor de wonderbare redding van hun huizen, die door de gloeiende la vastroom bedreigd werden. Wel zijn voorheen vruchtbare velden door de lava bedekt. In het ajgelopen weekeinde pas seerde een tweetal actieve storm- depressies, die grote hoeveelheden regen veroorzaakten, terwijl er wind stoten van meer dan 110 km per uur werden genoteerd. Gistermiddag pas seerde er weer een storing, die weder om met zware buien gepaard ging, plaatselijk vergezeld van regen en on- weer en die ook in de ajgelopen nacht nog voortduurde. In vele delen van ons land, vooral ia de Noordelijke en Oostelijke helft en langs de kuststreek viel in de laatste drie dagen 3515 mm. regen en r. og is het einde van deze ontstuimige en regenrijke periode niet in zicht. Even ten Westen van Engeland na dert al weer een nieuwe stormde pressie. Het regengebied hiervan wordt vanavond al over ons land verwacht De buiïgheid neemt dan ook tijdelijk af, maar morgen of reeds in de komen de nacht kan de wind weer tot storm kracht aanwakkeren. Het weer blijft dus voorlopig regen- en stormachtig. De Algemene Vergadering van de Ver. Naties heeft Maandag met 39 stemmen tegen die van het Sowjetblok en Egypte en 9 onthoudingen het Rus sische plan, volgens hetwelk de landen inlichtingen over atoom- en gewone wapens zouden moeten verstrekken. erworpen. Een resolutie, waarin op de Veilig heidsraad een beroep wordt gedaan om c'e bestudering van de regeling en ver mindering van de gewone bewapening en de strijdkrachten voort te zetten, werd met 44 stemmen tegen 5 en 5 enthoudingen aanvaard. De resolutie was ingediend door Frankrijk en Noor wegen. Joegoslavië onthield zich beide malen van stemming. Gedeputeerden in de rol van Sint Nicolaas Bij de toewijzing van het bouwvo lume voor 1950 hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland men zie ons blad van gisteren de volgende gemeenten als volgt bedacht: Anna Paulowna 6 woningen, Barsingerhorn 2, Beemster 4, Berkhout 3, Blokker 2. Bovenkarspel 2, Callantsoog 4, Egmond Binnen 2, Grootebroek 2, Harenkarspel 2, Heemskerk 9, Heerhugowaard 5, Hoogwoud 2, Langedijk 8, Medemblik 4, Monnikendam 1, Obdam 2, Oudorp 4, Purmerend 5, Schagen 7, Schoorl 7, Spanbroek 5, Schagen 7, Schoorl 7, Spanbroek 2, Ursem 2, Venhuizen 3, Warmenhuizen 3, Winkel 2, Wognum 3, Zwaag 2, Zijpe 10. Eén woning kregen toegewezen: Ab- bekerk, Akersloot, Andijk, Avenhorn, Beets, Graft Hensbroek, Hoogkarspel Ilpendam. Jisp, Katwoude, Koedijk, Kwadijk, Limmen, Sint Maarten, Mid- delie, Midwoud, Nibbixwoud. N. Nie- dorp, Oosthuizen, Opmeer, Opperdoes. Oterleek, Oudendijk, Oude Niedorp, St. Pancras, De Rijp, Schellinkhout Schermerhorn, Sijbekarspel, Twisk, Warder, Wervershoof, Westwoud, Wie- ringen, Wieringerwaard, Wijdenes, Zuid- en Noord-Schermer. Ofschoon 1948—01949 voor Noord- Holland een goed tuinbouwjaar is ge weest, is de geldeljjke omzet van de veilingen ruim 12 millioen gulden la ger dan vorig jaar. Ter vergelijking geven we hieron der de totaalcijfers over de laatste vier jaren. De totaalomzet dei Noordhollandse veilingen bedroeg van 1 Juli 1948 tot 30 Juni 1949: 1945—1946 36.821.443.47 1946—1947 56.809.760.85 1947—1948 67.103.756.13 1948—1949 54.833.176.66 Uit het feit, dat de meeste veilin gen ook in het lopende boekjaar in geldelijke omzet reeds weer ten ach ter staan bij het verlopen boekjaar, volgt, dat deze daling zich ook in dit jaar zal voortzetten. Deze dalende tendenz betekent voor de Noordhollandse tuinder een verla ging van zijn inkomsten. En dit zou helemaal niet erg zijn wanneer dit te vens betekende een terugkeer naar meer normale verhoudingen, ook wat Pandit Nehroe dementeert geruch'en Tijdens een persconferentie heeft de minister-president van India, Pandit Nehroe, op een der gestelde vragen geantwoord, dat hij geen kennis draagt van een conferentie van staten in Zuid- Oost Azie, welke volgens berichten in Februari zou worden gehouden en be trekking zou hebben op „de verdediging van de democratische integriteit en de souvereiniteit" dier landen. Nehroe verklaarde te hopen, in de loop van het komende jaar een bezoek aan Indonesië te zullen brengen. Op de vraag of er kans op Was, dat Be- vin, de Britse minister van Buiten landse Zaken, aanwezig zou zijn bij de plechtigheden ter inauguratie van de republiek India op 26 Januari zeide Nehroe: „Wij zullen ons er ten zeer ste over verheugen wanneer Bevin hier kan komen". (Van onze correspondent te Londen) In Londen zijn de speculaties om trent de datum van de Engelse alge mene verkiezingen in volle gang. Het schjjnt dat Labour zich voorbereidt op een vroege datum in 1950 en niet zal wachten tot Juni, het einde van de officiële regeringstermijn. Noel Baker, Brits minister van het Gemenebest, introduceerde in het La gerhuis reeds een wetsontwerp dat vóór 26 Januari bekrachtigd moet worden, de datum waarop het Dominion India een zelfstandige republiek wordt, maar wel lid van het Gemenebest blijft. Dit wetsontwerp, dat de verschillende pun ten vastlegt, die hieruit voortspruiten, had Noel Baker evengoed pas in Januari aan het Lagerhuis kunnen voorleggen, hetgeen tijdig genoeg ge weest zou zijn om het vóór 26 Januari te doen bekrachtigen, daar er geen con troversies in voorkomen die een lang durige behandeling zouden vergen. Nu de minister dit wetsontwerp reeds thans te berde heeft gebracht en het dus behandeld zal worden voordat het Huis op 16 December op Kerstreces gaat, is hiermede de weg gebaand voor Cosmische stralen, een nieuwe energiebron Op het ogenblik worden bij de mag netische pool door Canadese geleerden onderzoekingen gedaan inzake de cos' mische stralen. De geleerden weten met, wat cosmische stralen zijn, doch nemen aan dat de oplossing van het probleem de deuT zal openen tot on gekende bronnen van energie. Na een vergadering met het uit 200 man bestaande politieke comité van de Mijnwerkers Bond in Hotel Roosevelt te New York, trok de president van deze Bond, John L. Lewis, de aankondiging tot staken voor een drie daagse werkweek, in. John L. Lewis (links) in gesprek met zijn perschef Dave Charnay. Attlee, om op elke gewenste datum na Kerstmis het parlement als ontbonden te verklaren en de verkiezingsdatum vast te stellen. De algemene verwach tingen in Westminster zijn, dat de ver kiezingen eind Februari gehouden zul len worden of uiterlijk in begin Maart, en dus vóór het officiële statiebezoek aan Londen van de president van Frankrijk. West-Duitsland krijgt' Marshallgeiden Ambtenaren van de E.C.A. hebben Maandag medegedeeld, dat er met vertegenwoordigers van de Westduitse regering overeenstemming is bereikt met betrekking tot de ondertekening van een bilaterale overeenkomst tussen West-Duitsland en de Ver. Staten in het kader van de Marshall-hulp. De ondertekening zou binnen tien dagen geschieden. De overeenkomst zou in be langrijke mate overeenstemmen met die, welke met andere Marshall-landen gesloten zijn. In geheel West-Europa worden thans besprekingen gevoerd om te komen tot een nauwere en zo noodzakelijke eco nomische samenwerking. In Parijs zijn deze besprekingen gaande tussen verte genwoordigers van Frankrijk. Italië en de Benelux-landen. De delegaties van Belgie, Luxemburg en Nederland zijn tijdelijk naar hun landen terugge keerd om rapport uit te brengen en instructies te ontvangen voor het Don derdag voort te zetten overleg. Een woordvoerder van het Franse ministe rie van Buitenlandse Zaken wees er op, dat sommige vraagstukken en in het bijzonder de .voorgestelde verla ging der tarieven en de toelating van West-Duitsland tot de regionale eco nomische groep wel moeilijk te rege len zullen zijn. Men gelooft, dat Ne derland een vrijmaking op grote schaal van het handelsverkeer en opheffing van douanebelemmeringen voorstaat. Nederland heeft voorts eigen deelne ming gekoppeld aan de toelating van West-Duitsland en erop aangedrongen spoedig een uitnodiging aan Engeland te .sturen,. Aan de Deense en Zweedse regering zijn uitnodigingen van Enge land overhandigd om tot nauwere fi- nancieel-economische samenwerking te komen. CONGRES VOOR DE BEROEPS KEUZEVOORLICHTING IN 1950 Het Centraal Comité van samen werking inzake voorlichting bij be roepskeuze is voornemens op 12 en 13 April 1950 een nationaal congres voor de beroepskeuzevoorlichting te organi seren te Utrecht. Er wordt een comité van aanbeveling gevormd, waarin o.a de minister van O.K.W.. verschillende Kamerleden en vele deskundigen reeds zitting namen. Donderdag zal in het Lagerhuis gedebatteerd worden over het optre den van de minister van Burgerlucht vaart lord Pakenham, ten aanzien van het onderzoek naar de ramp met de „Nijmegen". PATRICIA WENTWORTH 53 Een van de schaduwzijden van cha rades is, dat de helft van 't gezelschap lang, en vaak zich vervelend, moet wachten, terwijl de andere helft plei- zier heeft met zich te verkleden en te harrewarren over 't geen zij zullen voorstellen. Intussen bracht Leonard Carroll zijn troepje duidelijk aan 't verstand, dat hij de hoofdrol zou spe len en dat de anderen hadden uit te voeren wat hij hun opdroeg. Midden onder 't geven van zijn instructies liep hij naar de salondeur, opende deze en riep tot de gasten daar binnen „We doen het licht hier uit. Jelui alle maal straks rondom het vuur, lekker warm. Masterman zal jullie laten we ten wanneer we klaar zijn". In de salon bewaarden miss Master man en mr. Tote het stilzwijgen, ter wijl de anderen praatten. Dorinda moest teggn wil en dank haar Boze Oom bewonderen om zijn bonhomie. Je liet je er gemakkelijk door inpal men en amuseren. Misschien maakte het feit, dat Justin op de armleuning van haar stoel was gaan zitten, de si tuatie gemakkelijker dan 't geval zou zijn geweest, als hij zich met Moira Lane in de hall had bevonden. Maar natuurlijk mr. Carroll had hem niet nodig. Hijzelf behoorde tot Moira's bewonderaars. Carroll hield van opschieten. Na circa tien minuten werd de deur reeds weer geopend en wenkte mr. Master man hen, zijn arm gehuld in een soort zwarte draperie. Toen ze uit de helverlichte kamer kwamen leek de hall heel donker Het vuur gloeide nauwelijks meer. Alle lichten waren uitgedoofd, uitgezonderd een kleine leeslamp op de stenen schoorsteenmantel. De kap ervan was overdekt en nog verlengd door dik bruin papier, zodat er slechts één hel dere baan licht door de hall liep Het viel schuin omlaag en vormde een lichte plek tussen het begin van de trap en een tegen de zijkant ervan ge plaatste massieve eiken tafel. Al hei overige was in de schaduw: de trap zelf, de ruimte er om heen, het ach terste deel van de hall, 't was duister nis in verschillende graden, het ge heel een uiterst somber aanzien ge vend. Mastermans loodste hen naar de haard, waaromheen stoelen stonden ge plaatst, tegenover de trap en het don kere hall-gedeelte. Later wist niemand met zekerheid te zeggen, of mr. Tote tussen de anderen was gaan zitten. Geen der aanwezigen kon verklaren, dat hij zich bij hen had gevoegd, maar ze wisten evenmin, of dit niet het geval was geweest. Ergens boven hun hoofden zei een hoge, zwevende stem: „Het scherm gaat op" en langs de lengte van de trap kwam een reeks schimachtige ge daanten, die duidelijker waren te on derscheiden naarmate zij de lichte plek naderden, welke zij passeerden, om daarna in een nog diepere duister nis te treden. Masterman liep voorop, een echte vogelverschrikker in zijn zwarte kleed, een bij uitstek griezelig gewaad, en met een akelige witte band om, die zijn ene oog geheel en zijn gezicht voor de helft bedekte Achter hem kwam mrs. Tote, dubbel gebogen ovei een stok met grote haak, terwijl haar groen satijnen japon en baar diamanten schuil gingen onder een oude gevlekte regenmantel en haar hoofd zich verloor in 'n gedeukte hoed met brede rand. Toen zij uit het licht verdwenen was, verscheen Linnet Oak ley, een verblindende gestalte in rose en zilver, met bloemen in het haar en in de handen. Haar was gezegd dat ze moest glimlachen, maar toen zij dc lichte piek betrad, scheen ze. plotseling beangst. Haar lippen scheiden zich. vaneen, haar ogen kregen een staren de blik! Ze bleef even staan alsof ze op iets wachtte en ging toen, zichtbaar huiverend, het duister binnen. Moira Lane, in een wit laken, schreed met neergeslagen ogen voort. In het licht gekomen echter gingen die ogen wijd open, terwijl ze haar hoofd omdraaide en over haar schouder keek. Ook zij was nu in 't donker verdwe nen. Zodra ze bij de eikenhouten tafel kwam, bewoog iets boven aan de trap en ging het enige licht uit, zodat er volslagen duisternis heerste. Plotseling zag men toen de verlichte omtrekken van een gezicht, twee vooruitstekende horens, twee rusteloze bewegende han den. Nu eens waren ze hoog opgehe ven, dan gingen ze wat lager, dan. plotseling, schoten ze naar beneden Moira liet een hartverscheurende kreet horen en daarop velgde een grinnekend gelach.. Ze schreeuwde niet opnieuw toen Leo Carroll haar beetpakte en zijn verwrongen mond op de hare drukte maar ze kneep hem met duim en wijs vinger fel in zijn onderarm. (Wordt vervolgd) Wees van Uw daden de meester en niet de slaaf. THOMAS d KEMPIS betreft de productiekosten. Dit laatste nu is echter nog' niet het geval, integendeel. Door de hoge so ciale lasten zijn de arbeidslonen nog gestegen. De meststoffen zijn nog even duur, niettegenstaande het feit, dat de behoefte aan stikstof door binnen landse productie kan worden gedekt, zodat er geen dure import van over zee meer behoeft plaats te hebben. Ook de andere bedrijfsonkosten verto nen nog geen neiging tot dalen en evenmin de kosten voor levensonder houd, zodat de Noordhollandse tuin der alle zeilen brj de mast zal moeten zetten om te kunnen rondkomen. Een gespecificeerde opgaaf van de omzet per veiling volgt hier: Alkmaar ƒ1.641.954.47, ƒ1.414.148.81; Avenhorn ƒ2.601 434.82, ƒ2.316.924.23; Beverwijk B.E.T. 1.753.688.73, ƒ1.376.736.96; Blokker ƒ1.822.093.72, ƒ2.176.728.37; Beverwijk „Kennemer- land' ƒ3.458.744.58, ƒ2.914.474.70; Broek op Langend ijk 7.536.814.12, ƒ5.094.629.15; Castricum ƒ721.934.16, ƒ599.197.62; Enkhuizen ƒ170.141.53, ƒ102.922.11; Grootebroek 8.502.580.16, ƒ5.580.311.05; Heiloo ƒ261.541.80, ƒ252.918.56; Helder ƒ438.615.80, ƒ388.231.01; Hem ƒ1.630.176.05, ƒ1.388.948.46; Medembl. ƒ3.268.600.03, 2.256.827.57; Hoogkarspel ƒ2.149.730.40, ƒ1.503.768.09; Noord- scharw. ƒ7.845.000.—, ƒ5.440.316.97; Obdam ƒ1.676 464.30, 1.391..262.24; Opperdoes ƒ816.750.42, ƒ668.443.04; Purmerend ƒ2 609.233.-, ƒ3.176.818.20; Warmenhuizen ƒ3.235.472.62, ƒ2.485.238.10; Winkel ƒ105.235.91, ƒ121.918.51; Wognum ƒ1.114.314.21, ƒ954.351.93; Zaandam ƒ119.245.18, ƒ81.679.02; Zwaag ƒ4.612.556.42, 5.601.598.98. De eerste cijfers achter de plaats namen zijn die van 1 Juli30 Juni 19471948 en de tweede die van 1 Juli30 Juni 19481949. De loodsdienst te Hoek van Hol land heeft gistermorgen om 10 uur de dienst hervat. Aldabi, Buenos Aires—R'dam, 4-12 van Vic toria naar Bahia Alette (t), 4-12 van Pladju naar Singapore Alg'enib, New Orleans—R' dam, passeerde 3-12 Bermuda Alhena, R'- dam—Buenos Aires, 5-12 van Rio de Janeiro «e Santos verwacht Amstelkerk, Dakar— A'dam 4-12 te Plymouth Amstelland, Bue nos Aires—A'dam, passeerde 4-12 Kaap Ver- dische-eiland —Annenkerk, Sydney—R'dam, 4- 12 van Port Said naar Genua Arendsdijk, New York—Buenos Aires, 4-12 van Santos te Montevideo A verdijk, R'dam—New York, 3 11 van Antwerpen Beverwijk, 4-12 van Gdynia naar R'dam Blijdendijk, 4-11 van Lorenzo Marquez naar Dar es Salaam Chama (t), 4-12 van Singapore te Kaapstad Daler dijk, R'dam—Vancouver, 3-12 van San Jose naar Los Angeles Delfland, 4-12 van A'dam te Bremen Eemdijk, 4-12 van Ha vana te Tampa En a (t), R'dam—Curasao, passeerde 3-12 Azoren Friesland, Java— R'dam, 3-12 13 uur van Belawan Indra- lioera, 3-11 van Aalborg, daarna 5-12 aan de Hoek van Holland verwacht Jaarstroom, A'dam—Lagas, passeerde 4-12 Kanarische- eiland Jobshaven, Bordeaux—Philipville, pas seerde 4-12 Finisterre Johan van Olden- baraevelt, Batavia—A'dam, passeerde 5-12 Fi nisterre Jupiter, R'dam—Gibraltar, passeerde 3 11 Ouessant Kamerlmgh Onnes, R'dam —Java, passeerde 3-12 om 13 uur Guardafui Kedoe, 3-12 van Lissabon naai- Casablanca Kota Agoeng, 5-12 van Pangkal Penang te Batavia Laagkerk. A'dam—Perzische Golf, passeerde 4-12 Gibraltar naar Marseille Leuvekerk, R'dam—Calcutta, 4-11 van Genua uaar Alexandrie Limburg, Trinidad—Lots Angeles, 2-12 18 uur te Panama Mapia, Java—Hamburjj, passeerde 4-12 Ouessant Meerkerk, 4-12 van Kobe naar Hongkong Overijsel, 4-12 te Khorelami (Perzische Golf) Papendrecht (t), Port Said—Havre—A'dam, passeerde 4-12 Kaap Defer Randkerk, 4-12 van Port Amelia naar Lorenzo Marquez Fraki, San Francisco—New Rork, 4-12 te Houston Roebiah, 4-12 van Bombay naar Makassar Sarangan, Java—R'dam, 3-12 22.30 uur van Aden Soestdijk, 4-12 van Suez naar Djeddah Somraelsdijk, 4-12 te New Orleans Stad Breda, 4-12 van Genua naar Saffi Stentor, Valencia—R'dam, passeerde 4-12 Gi- bialtar Streefkerk, A'dam—Dar es Salaam, 4-12 te Mombassa Stuyvesant, 3-12 van Laguaira naar Trinidad Sunetta (t), Ras T anura—Lissabon, passeerde 4-12 Perim Tero, Nicocheo-R'dam, passeerde 4-12 Fi nisterre Tiba, 4-12 reede Buenos Aires litus, Algiers—A'dam, passeerde 5-12 Bur- Ungs Tjibadak, 4-12 van Surabaja naar Semarang Tjisadane, Tamatave—Hongkong, 4- 12 van Mauritius naar Rodrigues Tjimen- teng, 4-12 van Kure naar Manilla Tjipon- dok, 4-12 van Montevideo naar Santos Wa terland, Buenos Aires—A'dam, 4-12 van Bahia naar Cabedeloe Waterman, R'dam—Batavia, 3-12 20 uur naar Gibraltar en 4-12 naar Al giers Weltevreden, 3-12 van New Orleans, 8-12 te New York verwacht Willem Ruys, Batavia—R'dam, 4-12 van Singapore Woens- drecht (t), 4-12 van Sheernees te Curasao Zuiderkruis, Batavia—R'dam, 4-12 van Aden naar Port Said. Zwijndrecht, 3-12 van Huelva naar A'dam. 0 Akkrumdijk, New Orleans—Londen, passeerde 3-12 Bermuda Algorab, 4-12 van Porto Ale- gre naar Rio Grande do Sul Almkerk, 3-12 van Hamburg naar Antwerpen Annenkerk, Brisbane—R'dam, 4-12 van Port Said Blitar, Liverpool—R'dam, passeerde 3-12 Start Point Bloemfontein, A'dam—Z.-Afrika, 4-12 te Ant werpen Blommersdijk, A'dam—Beira, 5-12 van Suez naar Port Sudan Celebes, A'dam— Batavia, 5-12 van Genua Ceram, 3-12 van Madras naar Bombay Ceronia (t), 3-12 van Aden naar Abadan Gottica, 4-12 van Para- meribo naar Demerara Hercules, Izmir—Gi braltar, passeerde 4-12 Kaap Matapan Hestia, 5-12 v. Aruba n. Puerto Gordon Johan van Oldenbarnevelt, Batavia—A'dam, passeerde 5-12 Ouessant Kelbergen, 3-12 van Savona naar Saffi Laagkerk, R'dam—Basrah, passeerde 4- 12 Gibraltar Laertes, A'dam—Batavia, pas seerde 5-12 Peir in Straat Bal el Mandeb Leopoldskerk, 4-12 te Ras Tanura Leuve kerk, R'darn—Calcutta, 4-12 van Genua - Lis- sokerk, 4-12 van Bandar Abbas te Muscat Marken, 3-12 van A'dam te Saffi Meliskerk, R'dam—Brisbane, 3-12 van Genua naai Port Said Noordam, 5-12 13 uur te R'dam ver wacht Nijkerk, Z.-Afrika—Havre, passeerde 3-12 Finistérre Oranje, A'dam—Batavia, pas seerde 3-12 Dondrahead - Oranjefontein, 5-2 v. Port Eilzabeth te East Londen Ondina (t), 4-12 te Miri Prins Alexander, 3-12 naar Quebec naar Hamburg Prins Willem van Oranje, Toronto-R'dam, 3-12 van Montreal naar Rouaan - Prins Willem II, 2-12 van R' dam te Houston. Roepat, R'dam—Sydney, 4-12 van Colombo Ruys, 3-12 van Durban te Mauritius - Salawati, New Rork Java, pas seerde 3-12 Guardafui Schiedijk, 3-12 van Fhuket naar Colombo - Stad Arnhem, 5-12 nog schuilend 6 mijl nocdwest van Texel lelamon, 5-12 van Demerara te Curasao. Aldabi, Buenos Aires—R'dam, 4-12 van Vic toria - Alcor, Rio Grande-R'dam, 3-12 van Bahia Alnati, 5-12 van R dam te Antwerpen Klipfontein, Kaapstad—1 eneriffe, passeerde 4- 12 Dakar Lawak, Abadan—Vancouver, 5-12 te Los Angeles Leersum, 5-12 van A'dam te New Orleans Maasland, 3-12 van Santos te Montevideo \ijmegen, R'dam—Civitavec chia, passeerde 3-12 Gibraltar - Rempang, A' dam—Mac, 5-11 te Belawan Rossum, 3-12 van Somess naar Nederland - Tabian, 4-12 van Makassar naar Batavia.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3