Ledenvergadering (rite afslag Adverteert in dit blad „Rajk"-proces tegen Kostof begonnen SMOKKELAARS HADDEN OMZET VAN I 108.000 Medio 1950 R.T.C. voor de West Vijfling was een mop Wijzigingen in het Franse opperbevel Acheson bevestigt uitvoer van zwaar water naar de Sowjetunie rol van Hopkins Toscanini pasie.... Engelandvaarders werden in IJmuiden gearresteerd -H. H. Y. C. versloeg Parijse SflOrt 10 t kort Leeuwen - Pandif Nehroe en de spori Amerika vóór Pearl Harbourgewaarschuwd? Het debat over China VAN MARSDIEP TOT IJ Oudorp Stompetoren Verkeersongeluk De vijftigduizend eruit Heiioo tgmond aan Zee Heer-Hugowaard De Rijp MEYÜOOS Sigarenwinkel Voor eerste kwal iteft: VLEES naar GEBR. ACKERMANN PAARDENVLEES: Beklaagde onfkeni echier schuld Het proces tegen do voormalige Bul- Baarse vice-premier Traits jo Kostof en fien anderen, waarvan velen vroeger we communistische functionarissen waren, is Woensdag voor een speciale rechtbank in de grote zaal van de mi litaire club te Sofia begonnen. Het "oces zal waarschijnlijk slechts een v-eek duren. De president van het hooggerechtshof,' Boris Losanof, las Ar acte van beschuldiging tegen Kos tof en zijn mede-beklaagden voor. De voorlezing var. 20.000 woorden nam 2 uur en een kwartier in beslag. Kostof, die slechts 1.50 'm. lang is, stond kalm te luisteren. Hij wordt beschuldigd van spionnage ton behoeve van Engeland en Amerika, van een poging om de overleden pre mier Dimitrof te arresteren en te ver moorden cn een werktuig te zijn ge weest bij het aan de macht brengen van Tito in 1943. Bij zijn werk voor de Brit se Geheime Dienst was een zekere ko lonel William Bailey hem behulpzaam. Be president van het Gerechtshof éeed een beroep op de beklaagden „om openhartig te zijn, opdat de gehele waarheid aan het licht gebracht zou worden Het Hof zou zulks doen gel den bij de uitspraak der vonnissen. De eerste getuige zal Vrijdagmorgen ge hoord worden. Kostof verklaarde met schuldig te ziin aan caoitulatie voor de Bulgaarse fascisten in 1942; spionnage voor de Britse Geheime Dienst en samenzwe ring met Joegoslavische leiders met het doel een tegen de Sowjetunie gerichte Balkanfederatie te vormen. Wel zeide hij schuldig te zijn aan te gen de Sowjetunie gerichte activiteit on „gebrek aan waakzaamheid" waar door „agenten" door konden dringen in de partij en het staatsapparaat. Hij zei- de verder gepoogd te hebben zijn macht in de partij te vergroten ten kocte van Dimitrof. Kostofs verklaring cp verschillende punten onschuldig te zij,wekte bij het Hof verbazing. Kostof, die te voren hoog geprezen was als architect van Bulgarije's we deropbouw, de leider van de Bulgaar se verzetsbeweging tegen de Duitsers Zes verdachten aangehouden In verband met een smokkelhandel, die de economische dienst van de cen trale recherche dezer dagen op het spoor kwam, werd in een perceel in de Van Speijkstraat te Amsterdam een onderzoek ingesteld. Aangetroffen werd een hoeveelheid luxe artikelen, zoals armbanden, broches, vulpenhou ders, vulpotloden, colliers, reiskïokjes, alles kenclijk van Duits fabrikaat. De goederen, drie flinke koffers vol, wer den in beslag genomen- Aangehouden werden twee vrouwen, de 25-jarige V. en de 46-jarige Van G. Het onderzoek leidde naar een plaats in het Oosten van het land, waar nog drie personen werden aangehouden, die allen ervan worden verdacht be hulpzaam te zijn geweest bij het smokkelen van goederen van Duits land naar Nederland. Tijdens het on derzoek werd voorts een aetentas met bescheiden gevonden, waaruit zou blij ken, dat in de maand November een omzet van ruim f 108.000 werd be reikt. Het onderzoek wordt voortgezet. Alle verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. en de auteur van de nieuwe Bulgaar se grondwet, werd in Maart van dit jaar gearresteerd. Iwan Stefanof, de voormalige minis ter van Financiën, die als tweede ver dachte werd verhoord, bekende alles wat hem ten laste was gelegd. Hij zei- de in 1932 voor de Britse geheime dienst te zijn geworven, waarvoor hij samen met Kostof zou hebben gewerkt om „de Bulgaarse economie en de be trekkingen met de Sowjetunie te sa boteren". Joegoslavisch commentaar Vlado Dedier, hoofd van de Joego slavische regeringsvoorlichtingsdienst, heeft te Belgrado verklaard, dat het proces tegen Kostof in eerste aanleg was gericht tegen de goede naam en onafhankelijkheid van Joegoslavië. Dedier zeide, dat men door dit proces wilde trachten „de diepe sympathie welke Dimitrof voor Joegoslavië en zijn strijd om onafhankelijkheid koes terde" te verbergen. Door de gouverneur van de Neder landse Antillen is medegedeeld, dat de Nederlandse regering voornemens is de Rond» Tafelconferentie voor West-Indie waaraan wordt deelgenomen door Nederland, Suriname en Curacao omstreeks medio 1950 te hervatten. Volgens Reuter lacht heel Co lumbia om de mop van de vijf ling, die het gehele land voor de gek gehouden heeft. Duizenden waren naar het stadje gekomen om de vijfling te zien. Toen de opgewonden menigte met pers fotografen en verslaggevers zich voor de woning van de „geluk kige ouders" verdrong, vond zij vijf jongens van verschillende leeftijdDe mop zou zijn be dacht door een familielid. De Franse ministerraad heeft beslo ten tot belangrijke wijzigingen in het Franse opperbevel. Generaal Clement Blanc vervangt ge neraal Georges Revers als chef-staf van de landmacht. Pierre Koenig, thans op perbevelhebber van de Franse strijd krachten in West-Duitsland, wordt in specteur van de land-, lucht- en zee strijdkrachten in Frans-Noord-Afrika. De leeftijdsgrens voor generaal Alphon- se Juin, de opperbevelhebber in Noord- Afrika, die zich aan het eind van het jaar uit de dienst zou terugtrekken, is opgeheven. Ond&rrn&k naar mnne*liikf* klaring van de voormalige Ameri unaerzoeK naar mogeujKe kaanse iegerkapitein Jordan, dat hop- Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Beeft verklaard dat het desbetreffende Amerikaanse re geringsbureau ig 1943 toestemming had verleend tot het verzenden van urani umhoudende stof naar de Sowjetunie. Twee uitvoervergunningen waren verleend in Maart 1943 en twee in April en November voor het verzenden van 1.000 gram zwaar water (dat ook bij 't atoomonderzoek nodig is). De verslagen van de Leen- en Pacht wet toonden, dat geen dezer verzendin gen was geschied zonder medeweten van het betreffende bureau, dat zich bezig hield met het atoomonderzoek. Het was de regering niet bekend, dat regeringspapieren, geheimen of anders zins zonder de vereiste regeringstoe stemming aan de Sowjetregering be schikbaar waren gesteld, zoals een ge wezen officier had verklaard. Generaal Leslie Groves, die in de oorlog aan het hoofd stond van de werkzaamheden aan de atoombom, heeft Woensdag voor de Commissie voor Onamerikaanse Activiteit van het Huis van Afgevaardigden verklaard, dat Harry Hopkins nooit heeft ge tracht atoombomgeheimen of documen ten hierover van hem los te krijgen. De commissie is een onderzoek be gonnen naar aanleiding van een ver- Arturo Toscanim heeft een uitnodi ging om Italiaans ere-senator voor het leven te worden, beleefdelijk van de hand gewezen. De 82-jarige dirigent had de uitnodiging ontvangen op grond van een bepaling in de grondwet, vol gens welke de president vijf senatoren voor het leven kan aanwijzen wegens verdiensten op het gebied van kunst en wetenschap. kins zou hebben meegewerkt aan ura- niumverschepingen naar Rusland. Te vens verwees de commissie naar een memorandum, ondertekend met H.H., waarin werd gezegd: „Had verschrik kelijk veel moeite om ze van Groves los te krijgen". Groves verklaarde, dat hij binnen een maand na het aanvaarden van zijn functie bewijzen van Russische spion nage in handen gekregen had. Hij zeide te hebben geweten, dat op het orgaan voor de leen- en pachtzendingen „druk werd uitgeoefend" om de Russen alles te geven, wat zij wilden". Groves kon echter niet zeggen wie de druk uit oefende. TREINRAMP IN EGYPTE Zeven doden, vele gewonden Voor de tweede maal in één maand tijds heeft in Egypte een treinramp plaats gevonden. De nachtexpresse tus sen Cairo en Alexandrie is Woensdag avond op een stilstaande trein te Alexandrie gelopen, waardoor zeven reizigers werden gedood, terwijl 45 an deren zijn gewond. Vier wagons liepen uit de rails, terwijl een vijfde omsloeg. Brandweer en reddingbrigades werden met grote spoed naar het toneel van de ramp gezonden. Bij de vorige trein ramp in Egypte werden zes personen gedood en tien gewond. Verraders in beroep tegen de doodstraf De Hilversummer Vermeeren stond gistermorgen voor de Bijzondere Raad van Cassatie met twee straffen op zijn rekening. Voor zijn verraderswerk bij de Feldgendarmerie te Hilversum was Vermeeren door het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam tot de doodstraf veroor deeld. Tijdens de behandeling van deze zaak kwam nog een tweede misdrijf aan het licht. In 1943 zou V. in samenwer king met Joppe uit Amsterdam een val hebben opgezet voor Engelandvaarders die in IJmuiden werden gearresteerd en waarvan er vier in Duitsland de dood vonden. Voor dit feit was de ver dachte door het Bosse Hof tot vijftien jaar veroordeeld. Na een pidooi van mr. Kokosky wilde de procureur fiscaal de doodstraf voor de „Hilversumse zaak" veranderd zien in levenslang. Wat betreft de „IJmuidense" zaak concludeerde hij tot verwerping /an het beroep. Gelet op de levenslange gevangenisstraf, wilde de procureur-fiscaal volstaan met schul digverklaring zonder oplegging van straf. De Amsterdammer B. Joppe die sa men met Vermeeren de val voor de Engelandvaarders had opgezet en ben met het beruchte tweetal Poos en Slag ter in een trawler, die voor de gefin geerde vaart klaar lag, arresteerde, was in cassatie gekomen tegen de doodstrat. De verdediger bestreed de overweging van het Amsterdamse Hof, als zcu Jop pe geldelijk voordeel hebben nage streefd. De procureur-fiseaal vroeg een voorlichtingsrapport over verdachte. De Raad zal in beide zaken uitspraan doen over drie weken. Doodstraf voor Rothert geëist De procureur fiseaal aan het Bijz Gerechtshof te Amsterdam heeft de doodstraf geëist tegen de 41-jarige P Rothert. die als V-man voor de Duits" „Abwehrstelle" gewerkt heeft. „Deze man, die zich in allerlei illegale orga nisaties drong, heeft niet alleen ver laad gepleegd, maar heeft zelfs Neder landers, die niet van plan waren gro te verzetsdaden te verrichten, aange wakkerd tot verzet om hen zo beter tot zijn slachtoffers te kunnen maken", aldus de procureur-fiscaal. Rothert, ciie geen enkel berouw toonde, heeft een aantal geallieerde piloten aan de Duitsers overgeleverd en heeft het verraad van de illegale groep-Brandcrn Bravo op zijn geweten. Uitspraak op 21 December Sjahrirs partij zal blanco stemmen Sutan Sjahrir heeft aan een corres pondent van het Republikeinse dagblad „Merdeka" verklaard, dat zijn Partai Socialis Indonesia blanco zal stemmen inzake de resultaten der RTC. Men wil aan de bereikte resultaten niets in de weg leggen, doch zal de wijze van uit voering als maatstaf gebruiken. Amerika erkent Mao Tse Toeng nog niet De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Acheson, heeft op zijn persconferentie verklaard, dat het „voorbarig" is, hetzij het communistisch regiem in China te erkennen, of zelfs de mogelijkheid van erkenning te over wegen. De hoofden van de Hongaarse Her vormde en Evangelische kerken heb ben hun trouw aan de Hongaarse volks republiek en haar nieuwe constitutie betuigd. Door een overwinning op de Parijse De bekende Finse athleet Viljo Heino Leeuwen heeft de Haagse ijshockeyclub heeft een uitnodiging aanvaard voor zich op de vierde plaats van de ranglijst een tournee door de Verenigde Staten van de competitie om de West Europa- in de loop van deze winter. De Fin zal beker geplaatst. Met 9-3 werden de Pa- op 11 Februari zijn debuut in Amerika rijzenaars verslagen en de uitslag gaf maken bij wedstrijden van de New York zeker de verhouding goed weer. Welis- Athletiek Club. waar gaven de „Lions" in de eerste en De voetbalclub Haarlem heeft tweede speelhelft goed partij doch in de Woensdagavond een wedstrijd gespeeld laatste speelhelft bleek dat de Franse tegen de Deense club H.I.K. De Haar- gasten het hoge tempo niet konden vol- Iemse roodbroeken wonnen met 32. houden. De nieuwe aanwinst van HHIJC Carrey, bleek over wel zeer bijzondere Voor de Europese zwemkampioen- capaciteiten te beschikken en de over- schappen welke in Augustus van het winning is voor een belangrijk deel aan ëenda -1aar worden gehouden, heb- hem te danken. '?en zlch dne steden aangemeld voor de organisatie van deze wedstrijden. Het jijn Rome, Barcelona en Wenen. Op Januari zal te Amsterdam beslist De honkbalbonden «it Belg., Op initiatief van de Belgische Honk- balbond wordt gestreefd naar de stich- ling van een Europese Honkbalfedera- F'rankrijk. Italië, Finland en Nederland hebben in principe toegezegd dat zij tot deze federatie zullen toetreden. Het plan is om in 1950 Europese kampioen- Twee Tsjechische ijshockeyoffi- cials, dr. Joseph Loos en Adalbert Oklichany, mochten hun land niet schaopen te organiseren en men neemt verlaten om de tournee van een ijs- aan dat minstens 50 ploegen hieraan Ttockey-team naar Zweden mee te ma- ullen deelnemen. Te New Delhi wordt deze week de eerst-e spade in de grond gestoken voor de aanleg van een stadion waar in Oc- tobei 1950 de Aziatische Olympische Spelen georganiseerd zullen worden Het stadion zal de naam van Pandii ken Wat hiervan de reden is, werd niet duidelijk gemaakt. Wel vertelde men, dat het Tsjechische team een wekenlange lichaam- en.... politielet training achter de rug had Voor hun vertrek werd de spelers op het hart gedrukt indachting te zijn aan hun Generaal kreeg de tip op Java De gepensionneerde Amerikaanse brigade-generaal Elliott Thorpe ver klaarde in een persgesprek, dat hij het Amerikaanse ministerie van oorlog tien dagen vóór de Japanse aanval op Pearl Harbour, welke in de vroege ochtend van de zevende December 1942 plaats vond, waarschuwde, dat de Japanners voornemens waren de Fhilipijnen en Hawaii aan te vallen. „Doch voor zover mij bekend is, heeft het ministerie van oorlog niet op mijn waarschuwing gereageerd", ver klaarde hij. Generaal Thorpe deelde verder nog mede, dat hij op het tijd stip dat hij van deze Japanse voorne mens hoorde, als agent van de geheime dienst van het Amerikaanse leger op Java werkte. Zijn inlichtingen waren gebasseerd op de inhoud van een Ja panse boodschap, welke door de Ne derlandse inlichtingendienst op Java was onderschept en uitgewerkt. Rusland c.s. zullen er niet aan deelnemen De politieke commissie heeft de Al gemene Vergadering der Ver. Naties twee resoluties voorgelegd. In de eer ste wordt op alle landen en beroep ge daan zich niet te mengen in de bin nenlandse aangelegenheden van China en het recht van het Chinese volk te eerbiedigen om in vrijheid de regering te kiezen, die het zelf wenst. In de de tweede wordt voorgesteld de klach ten der Chinese nationalistische dele gatie over steun, welke door de Sow jetunie aan de Chinese communisten zou zijn verleend, voor te leggen aan de interim-commissie of „kleine assem- blée", die ze moet onderzoeken en rap port over haar bevindingen moet uit brengen in de eerstvolgendè zitting van de Algemene Vergadering. Zo nodig moet dit rapport aan de Veilig heidsraad worden uitgebracht. Rusland en de andere Slavische lan den hebben de Algemene Vergadering medegedeeld, dat zij geen deel zullen nemen aan het debat over China. Jessup, de Amerikaanse afgevaar digde, achtte de houding van de Sow- jetdelegatie een „bekrachtiging van de gerechtvaardigde verdenking van de Sowjetrussische politiek en voorne mens in China". Deze- houding, zo zei de hij, ..tooftt een laffe veronachtza ming van de belangen van China en yan het Chinese volk". Staking in Amerikaanse a toom stad In de Amerikaanse atoomstad Oak Ridge is Woensdag een wilde staking uitgebroken, waardoor de fabriek voor gaSdiffusie van de commissie voor atoomenergie kwam stil te liggen. Bij de bouw aan een nieuwe fabriek van atoom-energie gingen meer dan 3000 arbeiders in staking. Het is niet bekend wat de reden van de staking is, doch klaarblijkelijk is zij een antwoord op de aanstelling van niet-georganiseerde ar beiders. Nehroe dragen en de minister presideni verantwoordelijkheid, niet slechts als van India zal zelf op 19 Januari de hockeyspelers, maar ook als vertegen eerste steenlegging verrichten. hoordigers van de volksdemocratie. President Li in ziekenhuis te New-York Onmiddellijk na zijn aankomst op het vliegveld van New York heeft de waar nemende Chinese president Li Tsjoeng Jen zich naar het Presbyteriaanse zie kenhuis aldaar begeven. Hij verklaar de geen plannen te hebben om Ame rikaanse functionarissen te spreken. Naar eind „staat van oorlog1' met Duitsland? De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Acheson, heeft verklaard, dat Engeland, Frankrijk en de Ver. Staten na Nieuwjaar de vraagstukken betreffende een beëindiging van de staat van oorlog met Duitsland zullen bespreken. Deze zaak zou volgens hem los van een vredesverdrag kunnen worden behandeld. Bevin naar Colombo De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Bevin, zal naar men verwacht öp 27 December naar Colombo (Cey- Icr.) vertrekken ter bijwoning van de conferentie van ministers van Buiten landse Zaken van het Gemenebest welke in Januari wordt gehouden Vanaf Egypte zou hij op een Britse kruiser naar Colombo reizen. ,Met 30 tegen 14 stemmen heeft de begrotingscommissie van de Franse Nationale Vergadering Woensdag de militaire begroting voor 1950 ten be drage van 420 milliard francs goedge keurd. De gehele begroting omvat 2300 milliard francs. Te Monnikendam was op St. Nico- laasavond een oude traditie in ere her steld. De bakkers hadden hun winkels voor het eerst weer ingericht als een miniatuur-kermis. Men kon er schie ten, sjoelen, speerwerpen e.d. en mooie prijzen winnen. Voor het eerst sinds de bevrijding heeft een Russisch schip de Zaandam- se haven als losplaats gekozen voor zijn lading. Het vervoer per veerdienst Stavoren- Enkhuizen loopt snel terug, vandaar dat het in de bedoeling ligt, de dienst bij de winterdienstregeling1950 met één schip te onderhouden De directeur van Gemeentewerken te Enkhuizen kreeg op St. Nicolaasavond het straat naambordje van de St. Nicolaasstraat aldaar in een pak toegestuurd. Eén week gevangenisstraf werd geëist tegen een inwoner van Andijk die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van 170 veilingkisten. Hij rookt „schuin-om- hoog". Dat staat wel vlot, als je 't eenmaal kunt - en de - shag lijkt lichter van smaak, omdat je langs je sigaret wat lucht meeneemt. Trouwens.... Hoe je doet... met Mascottegaat-ie goed! In Indonesië overleden Naar wij vernemen is op 25-jarige leeftijd in Indonesië overleden de heer Steenhof uit Oudorp, die in 1948 vrij williger is geworden bij de N.I.C.A. (Netherland Indies Civil Administra tion), 'n binnenlandse bestuursdienst. Naar wij nader vernemen was de heer Steenhof laatstelijk werkzaam als planter bij de Handels Ver. Am sterdam en is hij kort voor het verlof dat hij dezer dagen verwacht te door een auto-ongeluk om het leven gekomen. Gistermiddag kwam de 9-jarige W. H. A. Weeshoff in de Oterderweg te vallen en geraakte met haar fiets onder de zware vrachtauto van de heer Kui per uit Heer-Hugowaard. Dokter He ringa verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffertje naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar werd vervoerd. Haar toestand is niet ongunstig. Besommingen IJmuiden De besommingen van Dinsdag waren 1 stoomtrawler 9380; Ro 46 5960; IJM 49 17.700; IJM 20 9790; motor- loggers KW 210 1980. De aanvoer was 7270 kisten, waarvan 2500 met verse haring. De prijzen per kilo waren; heil bot 2.252.05; gr. tong 2.30; gr. mid. tong 2.20; kl. mid. tong 2.20; tong I 178, tong II 1.45; tarbot 2,152.00. Prijzen per vijftig kg: gr. schelvis 6463; mid. schelvis 5946; kl. schelvis 47—40.50; mid. kabeljauw 55—53; kl. kabeljauw 4339; wijting 2721; verse haring 12.7010.65; makreel 178; mid. schol 57; kl. schol 5034; poon 128. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 236—182; koolvis 6151; leng 6051; hake 186 —176. In de 508ste Staatsloterij, vijfde klas, twaalfde lijst, is een prijs van f 50.000 gevallen op het lot 6440. Laagste inschrijfster De firma G. Ekkes en zoon te Hei ioo was met resp. f 154.000, f 154.000 en f 159.000 laagste inschrijfster op de gister ten gemeentehuize te Koog aan de Zaan gehouden aanbesteding voor 8 beneden- en 8 bovenwoningen te Koog aan de Zaan, ten behoeve van de woningbouwvereniging „De Woning" aldaar. Het eerste cijfer was de uit voering overeenkomstig het bestek, het tweede met uitzondering van de daarin omschreven sloopwerken en het derde met wijziging van de houten ra men en kozijnen in stalen ramen met randhout. BURGERLIJKE STAND Geboren: Sjirk, zoon van J. Pilkes en S. Hofstra. Cornelis J., zoon van C. J. Koomen en W. Groot. Catharina M., dochter van P. van Dijk en C. M. C. de Jong. Arie, zoon van D- Blokker en G. Jonker. Ondertrouwd: Cornelis N. van der Velden en Wilhelmina M. Lindeman. Getrouwd: Cornelis J. Bammens Trijntje J. Slot Adrianus Hogenstijn en Trijntje Henkes. Overleden: Heinrich Mol, 42 jaar, zoon van H. Mol en I. Bremer. Adriana Mali- paard, 72 jaar, gehuwd met G. Leendert, over leden te Alkmaar. Sint Nicolaas op de Openbare Lagere School Maandag was het feest voor de leer lingen van de open jare lagere school te Egmond aan Zee. Om 9 uur waren alla leerlingen verzameld in de zaal van het Verenigingsgebouw, waai' enige films werden vertoond. Het programma, dat samengesteld was door de heer Jan Zijp uit Purmerend, was prima ver zorgd. Het begon met een paar teken films, die.al direct in de smaak vielen. De dikke en de dunne ontbraken na tuurlijk ook niet. Na de pauze kregen de kinderen mooie sportopnamen te zien van schaatsenrijden, kunstrijden, skieën en visvangst. Een apencircus deed de zaal schateren van het lachen. Met een tractatie in de handen verlie ten de kinderen de zaal, om des mid dags in de lokalen de feestelijkheden voort te zetten. Om half twee hadden de leerlingen van de hogere klassen een erewacht gevormd voor Sint Nico laas en' zijn knecht, die een bezoek brachten aan de eerste en tweede klas sen. Tot ongeveer 3 uur bleef de goede Sint bij de kleintjes, waarbij Piet vooral voor de vrolijkheid zorgde. Nadat de hoge bezoekers nog een rondgang door de andere klassen had den gemaakt, vertrokken de Sint en zijn knecht weer, nagewuifd door tal rijke kinderen. - De woningbouw in 1949 Leek het aanvankelijk, dat in onze gemeente d't jaar slechts elf woningen en bedrijfspanden zouden mogen worden gebouwd en herbouwd, bij het scheiden van de markt blijkt, dat het nog wel meevalt. Doordat o.a. voor bedrijfs panden bouwvolume beschikbaar is naast het woningbouwvolume, staat het thans vast, dat nog dit jaar in ieder geval twintig en misschien zelfs twee-en-twintig percelen in aanbouw zul len komen. AANBESTEDING De bouw van een woonhuis met garage aan de Boulevard, voor de heer Fenenga, is opge dragen aan de fa. J. Dingerdis te Alkmaar voor de som van f 15.000,—. Eindelijk weer in eigen dorp Dinsdag is onze plaatsgenoot Dirk Deken weer thuis gearriveerd, 's Avonds om half acht kwam hij aan en werd met luid gejuich ontvangen. Hoewel het reeds donker was, zorgde een prima verlichting er voor, dat iedere belangstellende het bekende gezicht weer aan schouwen kon. Het dorp was reeds de gehele dag met vlaggen getooid. Woensdagavond bracht „Hou en Trouw" een serenade en dat werd ten zeerste gewaardeerd. Het huis stond vol met manden bloemen. Niet in het minst is onze plaatselijke voetbalclub Hugo-Boys blij met zijn thuiskomst. Hij zal in de a,s. wedstrijden een belangrijke versterking betekenen in de gelederen van de boys. WAT VOOR HET GRIJPEN LAG Gevonden: grijze molton deken; En gelse sleutel; 1 paar gele wollen handschoenen; zwarte regenpijp; blauw kinderjasje; zijden hals doek; leren portemonnaie; bootje; bruin leren damestasje met inhoud; baluw wollen hals doek. Verloren: drie balen aardappelen (BI. Eigenh.); deurtje van dumpauto; kinderwantje (blauw met rood); vulpen met gouden pen; blauw wollen want met grijze strepen. Voor al deze zaken worden inlichtingen ver strekt aan het Groepsbureau van de Rijks politie. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. Gootjes, slaag de aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen Scheikunde. DEMPING Dezer dagen is een aanvang gemaakt met het dempen van de sloot aan de Basserweg. BURGERLIJKE STAND Geboren: Barend, zoon van P. Lange rijs en II. Jansen. Overleden: Jacob van Eik, 70 jaar, ongehuwd. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ te Alkmaar. op Maandag 12 December 1949 te 8.45 ure nam. in liet gebouw der Leeszaal. Agenda: Notulen. Mededelingen. Verkiezing 3 bestuurs leden. Benoeming kasqommissic Rondvraag. Sluiting. HET BESTUUR. Aangeb. geriefelijke WONING centrum stad, tegen gro tere woning. Te bevragen: Dubb. Buurt 8, Alkmaar. VERSE EIEREN 13-14-15-16-17 ct. per stuk, SCHOUTENSTRAAT KEGELBAAN TE HUUR per 1 Januari. Café P. TE BOS, Zaad- markt 87. TE KOOP: Centrum stad. Te bevr. NIEUWESLOOT 79. BIEFSTUK 120 DOORR. LAPPEN 75 BAKLAPPEN 100 GEHAKT 70 ROLLADE 100 PAARDENREUZEL 50 MAG. LAPPEN 85 Extra aanbieding I pd. Metworst f I.— I pd. Leverworst f 0.50 Tevens RUND-, KALFS-, VARKENS- ei SCHAPENVLEES voor de laagste prijzen. HEKELSTRAAT 21, ALKMAAR.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5