VAN HOUTEN Overhemden en pyama's nadr maat ewogen week-eind Zestig jaar K.N.V.B. Bloemen op graven van oud-gedienden Geval van pokken op de „Kota Inten" Trouw tot in de dood Fibenel-overleg te Parijs hervat Elfduizend km. per uur Noordpoolgebied springp'ank voor Rusland? Bases aan de Poolzee De gemeenteraad was niet beëdigd Herrie om Sinterklaas Wordt Nederlander Pelt V.-N.-commissaris in Libye? Hef Nederlandse merk met Wereldreputatie J Het Radioprogramma EEN WINTER ZONDER WINTERTENEN., J Karei Lotsy, de voorzitter van de KNVB heeft gisteren, de dag. waarop het precies zestig jaar geleden was, dat de voetbalbond werd opgericht in een horle treffende plechtigheid een een voudig bloemstuk, bestaande nit grote witte en paarse herfstasters gelegd op het graf van Wim Anderiessen, die in fljv glorietijd 47 maal in 't Nederlandse elftal speelde, waarvan zes maal als aanvoerder. Vervolgens begaf de KNVB-praeses zich naar het Nationaal Monument op de Dam, waar hij een krans neerlegde iret een lint. waarop de woorden „In d .nkbare herinnering". Ook in andere rjaatsen van het land heeft het be stuur van de KNVB door het leggen v-n kransen op de graven van vroe gere officials en spelers van het Ne derlands elftal uiting gegeven aan de gevoelens van dankbaarheid voor het vele werk, dat de overledenen voor de Bond en de voetbalsport irT Nederland hebben verricht. Kransen werden op de graven van Dr. J. W. de Goeie Men deelt ons van militaire zijde roede, dat een opvarendt militair van liet troepentransportschip „Kota In- ten" op thuisreis naar Nederland, te Aden ls opgenomen, lijdende aan pok ken. De toestand van de patiënt is gun stig Indien zich geen verdere geval len op het laatste deel van de "-eis zullen voordoen, zal het schip op de normale datum, vermoedelijk 24 Dec., worden gedebarkeerd. „Muur des doods" langs Tsjechische grens Uit gewoonlijk betrouwbare bron te Wenen wordt bericht, dat Tsjechoslo- wakije een driedubbele haag prikkel draad spant langs de grens met Oos tenrijk. Achter deze haag ligt een mijnenveld. Ook zijn er houten uitkijk torens, voorzien van machinegeweren en zoeklichten. Deze afzetting, die zich uitstrekt van Bratislava langs de Slo waakse grens, is naar men meedeelt een voortzetting van een dergelijke versperring, die Hongarije heeft aan gebracht langs zijn gehele grens met Oostenrijk. Deze laatste staat bekend als de „muur des doods" vanwege de vele slachtoffers, die in de mijnen velden vallen. Nieuw oorlogsreglement van Rode Kruis Negenentwintig landen, o.a. de Ver enigde Staten, Groot Brittannie en Ne derland, hebben te Genève Ket "nieu we oorlogsreglement van het Rode Kruis ondertekend, aan dezelfde tafel welke 85 iaar geleden gebruikt werd voor de ondertekening van de oor spronkelijke Geneefse conventies en bii gebruik van dezelfde rood-pluche stoelen van toen De Sowjetunie heeft beloofd de conventies eveneens te on dertekenen. Verwacht wordt, dat in totaal tegen Februari 59 landen de verdragen zullen hebben getekend. Man door auto gegrepen De 66-jarige Haarlemmer L. C. W werd gistermorgen, toen hü zich op de fiets op de Wagenweg te Haarlem be vond, door een autobus van de N Z H aangereden en zo ernstig gewond, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. De man is zo vermoedt de politie door de hevige wind de koers kwijt geraakt zodat hij op de rijweg kwam De buschauffeur slaagde er niet in. ondanks de zwenking naar links, de fietser te ontwijken. OPLICHTER IN BERGEN OP ZOOM GEGREPEN De politie te Bergen op Zoom heeft een zekere P. J. G. aangehouden, die een administratiekantoor exploiteerde en zich „belastingconsulent" noemde De man wist in het laatste jaar een aantal goedgelovige lieden op het platteland /oor f 10.000 op te lichten Hij wist, eveneens onrechtmatig, in het bezit van een auto te komen. VOORSTEL INZAKE ONDERZOEK VLIEGTUIGRAMPEN VERWORPEN Het Britse Lagerhuis heeft Donder dagavond het voorste] van de oppositie voor instelling van een op wettelijke basis berustend Hof van Onderzoek raar vliegtuigrampen met 246 tegen 111 stemmen verworpen. Volgens het voorstel zou een dergelijk hof tegen over geen enkel lid van de regering verantwoordelijk zijn. FINANCIëLE CONCESSIES VOOR WEST-DUITSLAND Tengevolge van een besluit van de geallieerde hoge commissie zal het aan de Westduitse regering en andere openbare colleges in West-Duitsland toegestaan zijn geld te lenen en lenin gen voor p-oductieve doeleinden uit te geven. Hierdoor worden zekere belem meringen van het economische leven in West-Duitsland weggenomen. te Zaandam, Jasper Warner te Zwolle, Chr. J. Engelberts op Westerveld, A. J. Bronkhorst te Leiden, mr. P. Drooglever Fortuyn en dr. D. van Prooye te Den Haag en op de graven van de oud-internationals prof. dr. L. Otten op Oud-Eik en Duinen, J. H. H Kessler te Bilthoven, H. J. M. Fran cken te Bloemendaal, J. H. Welcker te Schiedam en J. Vos te Utrecht. De 25-jarige, sinds twee maan den gehuwde Clara Giovanelli, wandelde met haar man langs de oever van het „grote kanaal" in Venetie. Plotseling hoorde zij achter zich schreeuwen. Zij draai de zich om en zag hoe een zich op enige meters afstand bevin dende vrouw een revolver uit haar handtasje haalde. Snel als de gedachte wierp Clara Giova nelli zich voor haar man; zij werd door het op hem gerichte schot dodelijk gewond. De man bleef ongedeerd. De daderesse een jaloerse rivale werd ge arresteerd. Belangrijke vondsten op de St. Pietersberg De expeditie van specialisten op faunistisch en floristisch gebied van het museum voor Natuurlijke Historie in Leiden heeft op de westelijke St Pietersberg-hellingen interessante vondsten gedaan. Men heeft o.a. 13.000 insecten, 2000 verschillende spinnen en mijten, 2400 isopoden (z.g. pissebed den) en 6000 molusken (slakken) ver zameld. De voorlopige deternatie van de isopoden heeft reeds uitge maakt, dat op de St. Pietersberg drie voor Nederland geheel nieuwe soorten zijn gevonden. Britse delegatie naar Stockholm De Britse autoriteiten stellen alles in bet werk om zo spoedig mogelijk de de legatie samen te stellen, die Donderdag 16 December te Stockholm zal onder handelen over de vorming van een Brits-Scandinavische Economische Unie. De delegatie zal bestaan uit vertegen woordigers van de ministeries van bui tenlandse zaken, financiën en handel en van de Engelse Bank. CANADA LAAT IN 1950 10.000 NEDERLANDSE IMMIGRANTEN TOE. Canada zal in 1950 opnieuw Neder landse boeren-immigranten toelaten en wei tot een aantal van tienduizend. Sommige van deze immigranten zullen zich waarschijnlijk bij bloed verwanten. die reeds boerderijen in Canada bezitten, voegen. AFBLIJVEN VAN CHINA Regering naar Formosa De algemene vergadering der V.N. heeft besloten de beschuldigingen van nationalistisch China tegen de Sowjet unie naar de „Kleine Assemblee" te verwijzen. De „Kleine Assemblee" wordt door de Sowjetunie geboycot. De algemene vergadering deed ook bij gro te meerderheid een beroep op alle le den om een politiek van „afblijven" van China te volgen en het recht van het Chinese volk om zijn eigen regerings vorm te kiezen te eerbiedigen. Het Nationalistische Chinese kabinet heeft, naar gemeld wordt, besloten het vaste land te verlaten en uit te wijken naar Taipeb op Formosa. Taipeh zal de vijfde nationalistische hoofdstad zijn. Tsjiang Kal Sjek zou reeds met de premier, generaal Yen Hsi Sjan, per vliegtuig naar Formosa vertrokken zijn. Goede vorderingen De leiders der delegaties naar de voorbereidende besprekingen der „Fi- benel" zijn na hun regeringen te heb ben geraadpleegd te Parijs terugge keerd. Donderdagmiddag zijn de be sprekingen hervat. Vandaag zal een nieuwe bijeenkomst plaatsvinden. In bevoegde kringen verklaart men voldaan te zijn over de vorderingen, die gemaakt zijn op de weg naar de totstandkoming van de regionale unie en men gelooft, dat de vijf delegaties zeer binnenkort in staat zullen zijn aan hun regeringen de positieve resultaten mede te delen van de besprekingen der laatste dagen. Dodelijk ongeluk op Hr. Ms. Zwaardvis Bij werkzaamheden op Hr. Ms. on derzeeboot „Zwaardvisch", die in her stel was bij de Rotterdamse Droogdok maatschappij, is Donderdagmiddag in de machinekamer een verdeelstuk van de hogedrukleiding uit elkaar ge sprongen. De 46-jarige bankwerker J. Swart uit Rotterdam werd door een ijzeren afsluiter tegen het hoofd ge troffen er. onmiddellijk gedood. Drie andere werklieden liepen lichte ver wondingen op. De onderzeeboot zou juist dezer dagen weer aan de Marine worden overgedragen. Volgens Lovell Lawrence, een raket-deskundige van de Ameri kaanse marine, zal men binnen tien jaar raketvliegtuigen voor passagiersvervoer kunnen maken, die in negentig minuten de af stand van de Oostkust naar de Westkust van de V.S. zullen kun nen afleggen, namelijk met een snelheid van elfduizend Km Var uur. Volgens di. Parijse correspondent van de „Chicago Tribune" treft de Sowjetunie in het Noordpoolgebied „intensieve maatregelen" ter voorbe reiding van een mogelijke oorlog met de V.S. Op grond van inlichtingen, verkre gen van twee personen, die „ontsnapt" zijn aan de gedwongen arbeid in dit gebied, aldus deze correspondent, zijn de twee voornaamste militaire bases de pas gestichte steden Vorkoetst en Tiks aan de mond van resp. de Potsjoe- ra en de Lena. Aan de mond van vijf andere rivieren zijn andere havens ge bouwd. Een strategische spoorlijn is aangelegd van het Baikaimeer naar de Eeringzee tegenover Alaska, maar het Rode leger gebruikt bevroren rivieren als voornaamste verkeersweg, aldus het blad. In het Noordpoolgebied zou den ongeveer 300 meteorologische sta tions zijn gebouwd. „Van bases in Frans Jozefsland, ou het eiland Dick son en van Spitsbergen uit wil het Rode leger via Noord-Groenland ope raties uitvoeren in de richting van Noord-Canada, vanwaar de V.S. ge makkelijk te bereiken zijn", aldus de Chicago Tribune". De plannen tot opheffing van kleine gemeenten De commissie, die zich belast met de bestudering van de gemeentelijke inde ling van Noord-Holland stelt zich voor, haar voorstellen streeksgewijs bij Ged. Staten in te dienen. De voorstellen omtrent de kop van Noord-Holland zijn reeds gereed Die voor West-Friesland zijn thans bij de Commissie in bewerking. De kleine gemeente Oud-Gastel in West-Brabant verkeert in moeilijk heden. Van de dertien raadsleden zijn er twaalf niet rechtsgeldig beëdigd op C September. Dat betekent dat de wethoudersverkiezing eigenlijk hele maal geen verkiezing is geweest en fiat alle nadien door de raad genomen besluiten geen enkele kracht bezitten De moeilijkheden zijn het gevolg van het feit, dat burgemeester H. Hofland de installatievergadering van de nieu we raad niet kon bijwonen wegens ziekte. De leden legden toen de voor geschreven eed af in de handen van ie heer P. Verholen, die wethouder en loco-burgemeester was in het oude college. Van 6 September 00 uur af v;as de heer Verholen echter geen loco-burgemeester meer, doch gewoon raadslid en dus was hij niet gerechtigd ae eden af te nemen. De zaak zal nu worden opgelost door een benoeming van de heer Ver holen tot loco-burgemeester, met terug werkende kracht tot 6 September 00 uur. Suiker acht cent per kg goedkoper? De verlaging van de suikerprijs die door de regering is toegezegd, zal waarschijnlijk acht cent bedragen. Belg Finet voorzitter van het I.V.V.V. Het bestuur van het Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen heeft met algemene stemmen Paul Fi net als voorzitter van het verbond ge kozen. Finet is de 52-jarige secretaris van het Belgische Vakverbond. Hij is vroeger instrumentmaker geweest. Het bestuur heeft zeven vice-voor- zitters benoemd, n.l. Hans Boeckler, Arthur Deakin. William Green, Bernar do Ibaneze, Eller Jensen, Leon Jou- haux en Philip Murray. Grieks stoomschip in nood Het Griekse s.s. „Nikos" heeft ge seind, dat de stuurinstallatie defeci was, waarop de sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen op Terschel ling is uitgevaren. De „Holland" keerde al spoedig na haar ver trek terug, omdat men de afstam' te groot achtte. (De „Nikos" be vindt zich ongeveer 200 km ten Oos ten van Edinburgh). Gistermorger om half vijf seinde de „Nikos" dat zv door hetb reken van een sleeptros, in gevaar verkeert en onmiddellijk hulp wenst. Toerisme naar Belgie gemakkelijker Met ingang van 1 Januari zullen de douanebepalingen betreffende het be zoek van vreemdelingen aan Belgie verruimd worden, o.a. wat de devie zen en goederen aangaat. Vreemdelingen zullen het land kun nen binnenkomen met hun persoon lijke nieuwe of gebruikte voorwerpen alsmede een hoeveelheid levensmid delen voor persoonlijk gebruik. Bo vendien zullen zij in het bezit mogen zijn van 400 sigaretten en 500 gram aar tabak en sigaren. Voor andere r.rtikelen blijft het douanetarief echter van kracht. TIEL GAAT FEEST VIEREN Tiel gaat in 1950 een tweetal eeuw feesten vieren. Herdacht zullen wor den het 1500-jarig bestaan van deze Betuwse stad en het feit, dat het 750 jaar geleden is, dat zij haar stadsrech ten kreeg. Afgelopen is nu de ellende van slecht zittende overhemden, die U te smal of te wijd zijn, waarvan de boorden nooit goed passen en waar de mou wen altijd te lang of te kort van zijn. Onze nieuwste Service stelt U thans in staat een goed en correct zittend Overhemd en een passende Pyama tegen een redelijke prijs te laten maken. Komt eens kijken in onze Herenmode-afdeling en overtuigt U van de vele voordelen die een maathemd U biedt. ZIET 0 N Z E S P EC I A L E ETALAGE Enkele honderden Belgische studen ten hebben te Leuven het hoofd Bureau van politie bekogeld met aard appelen en rot fruit, nadat de politie ten optocht door de straten met een beeld van Sinterklaas had verboden De studenten stoorden zich hier niet aan en plaatsten het beeld op het dak van de Leuvense universiteitsbiblio theek, omhangen met een professors- toga, die volgens sommige studenten van Gaston Eyskens, de Belgische pre mier, was. Een hevige rukwind echter stiet het beeld van het dak, zodat het in duizend stukken op straat viel. De studenten schoten toe om de brokken te verzamelen en belegerden daarna het politiebureau. Adrianus Pelt, de 57-jarige Neder landse assistent-secretaris-generaal van de Ver. Naties, is door een speciale commissie voorgedragen voor de post van commissaris der Ver. Naties in Libye, welk gebied op 1 Januari 1952 onafhankelijkheid moet verkrijgen Vandaag zal de Algemene Vergadering worden verzocht de benoeming van Pelt goed te keren. De vroegere journalist Pelt is in Ne derland geboren. Hij heeft ook de Ne derlandse nationaliteit. In 1946 trad Pelt in dienst der Ver. Naties. PATRICIA WENTWORTH 56 TOESTAND GOUVERNEUR VAN SERAVVAK VERSLECHTERD. Volgens een hedenochtend uitgege ven bulletin is de toestand van Geor ge Duncan Stewart, gouverneur van Serawak, die Zaterdag door een zes tienjarige Maleier in de maag werd gestoken. ..in de afgelopen nacht ver slechterd". Onder de schooljeugd van Ma kassar (Celebes) zijn veertig kisten speelgoed verdeeld, afkomstig van de Nederlandse jeugd via het centraa' adoptie comité. De ziekenhuizen zijn voorzien van een flinke hoeveelheid graslinnen. Justin antwoordde niet. Hij keek naar de groep, onder wie zich wellicht iemand bevond, die Carroll zou kun nen inlichten. Mrs. Tote zat in een klein, sierlijk stoeltje. De regenmantel die zij bij de charade had gedragen, lag nog aan haar voeten en leek afgrij. selijk veel op een tweede lijk, maar ze droeg nog altijd de ouderwetse flam bard, nu aan een kant omgeslagen Haar kleine gezicht had een strenge uitdrukking en misschien verhoogden zowel haar grijszijden japon als haai glinsterende diamanten nog haar bleekheid. Zij zat onbewegelijk, stijf rechtop, haar handen vast ineen, zon der de glans der grote diamanten rin gen. Miss Masterman was blijven staan, maar niet rechtop. Zij zocht steun bi- de rug van eei stoei en boog zich over haar strak gespannen handen Ringen droeg ze niet en elke knokkel gaf een witte vlek. Toen Justin keek, zag hij Masterman naar haar toe gaan. Hij zei iets, maar liep, toen ze niet antwoord, de terug naar de haard, waar hij een blik op het vuur wierp. Linnet Oak ley zat snikkend in een grote leuning stoel. Dorinda aan één kant naast haar, Martin aan de andere. De rose enwitte anjelieren, die zij van de eettafel had genomen om er een krans van te maken, waren me rendeels gevallen: één lag op de arm leuning van haar stoel en een andere in haar schoot. Een knop en een blad hingen tegen haar hals als een soort oorbel. Zij verborg haar gezicht tegen de schouder van haar man. Martin Oakley keek Justin aan en zei met zware, ruwe stem: „Ik wil mijn vrouw hier vandaan hebbenze is ziek!" Justin, de ruimte tussen hen over stekend, liet zijn stem dalen. „Het spijt me, maar ik denk, dat u moet wachten tot de politie komt". Hun blikken kruisten elkaar: Mar tin's donkere ogen keken de ander woedend aan. „En wie zal me beletten, heen te gaan?" „Ik denk uw eigen gezond verstand" „Wat bedoelt u daarmee?" „Wat denkt u er zelf van? Ieder die nü vertrekt zal veel meer de aandachi op zichzelf vestigen dan nodig is". Nu ontstond een ogenblik van he vige spanning. Er was nog iets meer dan boosheid in het spel. Justin her innerde zich, dat de Boze Oom eigen lijk Glen heetteGlen Porteous Welnu, mrs. Oakley had uitgeroepen, dat Glen dood was. Negen mensen hadden dat gehoord, even goed als Martin Oakley. Hij mocht dan al zijn mond erover willen houden, maar de anderen zouden dat niet doen het niet kunnen doen. Mrs. Oakley, die Gregory Porlock als iemand, die zij niet kende, had begroet, zou zeker aan de politie moeten uitleggen, waarom zij schreiend bij zijn lijk was neerge stort en nem Glen had genoemd. Toen Justin naar zijn plaats terugging, zag hij een van haar rose anjers. De zwa re bloem was afgebroken en lag tus sen Gregory's schouder en het dikke krullende haar. Mr. Tote was naast zijn vrouw ko men staan. Geen spier in haar gezicht bewoog. De kleine grijze ogen bleven hardnekkig op haar eigen handen staren. Leonard Carroll merkte met zijn scherpe stem eensklaps op: „We heb ben allemaal een borrel nodig". Hij stond nog altijd op dezelfde plaats, een paar el van het lijk, dat hij bleef aanstaren. Op de rug zat een eigenaardige witte plek, een ronde bleke vlek. in het midden waarvan de dolk was gestoten. Justin stelde vol afgrijzen vast, dal de vlek uit lichtgevende verf bestond. HOOFDSTUK XIX. De Zaterdagavond bracht weinig slaap in „the Grange". Afschuwelijk snel had het opgehouden, een parti culiere woning te zijn. Justin, wiens moeder zich op de iemkerij had toe gelegd. moest af en toe denken aan de ogenblikken, dat zij een deel van de buitenkast placht weg te nemen, om door een glasruit het werk in de bijen korf gade te slaan. Als de lijn, die wetseerbiediging van wetsbreuk scheidt wordt overschreden, zijn alle zo dier bare individuele rechten vervallen De politie-arts, de fotograaf, de man voor de vingerafdrukken, de inspecteur, de brigadier, de hoofdcommissaris zelfs allemaal nemen ze een kijkje door zulk een ruit, om te zien, wie er on der het spiedend oog ineenkrimpt Moord, een der meest „persoonlijke' daden hier op aarde, wordt alras een voorwerp van uitgebreid ceremonieel en publiciteit. Het onderhavige geval maakte daarop geen uitzondering Ter- wij] een zeer actieve politiemacht ijve rig voor haar rechten opkwam, nam -inspecteur Hughes in de bibliotheek verhoren af. (Wordt vervolgd) Een diplomaat moet zoveel mo gelijk luisteren en zo weinig mogelijk zeggen CH. METTERNICP V. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en II uur. 6.15 De Vara felici teert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accordeola. 7.30 Liberal Christia nity. 7.50 Tien voor acht. 8.05 Haakon Stotijn. rt.30 Cursus: .Christus en de mens". 9.00 Mea vraagt.... en wij draaien. 9.40 De Pucdalf. 10.00 Buitenlands weekoverzicht 10.15 Swing and sweet. 10.40 Vandaag. 10.45 Avond wijding. 11.15 Ernest Chausson. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Het Promenade- orkest. 6.45 Het andere is beter. 7.15 Rege ringsuitzending. 7.30 Uit het land van Hertog Jè,n. 8,12 Opera-programma. 9.10 Opbouw in liefde. 9.25 Ja, zo was 't. 10.25 Heinz Her mann. 10.45 De zin van het huwelijk. 11.15 A la Danse. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, .8.30, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.43 Les Chanteuses de la Colombiere. 9.03 Symphonie- oikest. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Het is goed, dat bloe- mer» ook in moerassen groeien. 10.35 Voor de arbeiders. 1.40 Viool-sonate. 12.00 O.'gelspel. 12,33 Kwartet Jan Corduwener. 1.15 De Ram blers. 1.45 Plakplaatjes. 2.00 Het Nederlandse lied. 2.20 Vincentino. 2.50 „Aola gebroeken". 3.15 Omroep-Kamerorkest. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Amateurs zetten hun beste beentje voor. 4.45 Sportpraatje. 5.00 Nieuws van de platenmarkt. 5.30 Op de Disselwagen. 6 15 Trio X IJ Z. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staalkaart. 7 20 Reportage. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 Regeringsuizending. 8.15 Vindobona Schrammel'n. 8.45 Onder moeders parapluie. 9.45 Kwartet Sem Nijveen. 11.15 Chez Marcel. 11.35 Orgelspel. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.30 Maria te* ere. 8.50 Kaiserwalzer. 9.03 Moeders wil is ^et. 9.35 Kamermuziek. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Promenade-concert. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Orgelrecital. 12.03 Sym- phonette-orkest. 12.33 K.R.O.-Amusements-or- kest. 1.20 Septet Johnny Ombach. 1.45 Piano duo. 2.00 Les, petits riens. 2.20 Engelse les 2.40 Zangvoordracht. 3.10 Kroniek van letteren en kunsten. 3.45 Musicerende dilettanten. 4.20 De Vliegende Hollander. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Volksliederen-kwartet. 6.15 Journalistiek week overzicht. 6.30 Musicerende dilettanten. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Katholiek Thuisfront. 7.30 Gerard van der Velden. 7.50 Amerikaans com mentaar. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Minja Petja en Delia Marion. 9.00 Negen heit de klok. <3.45 Weet U het? 9.55 Weekend-serenade. 10.30 Wij luiden de Zondag in. 11.15 Radio Philharmonisch-orkest. RADIODISTRIBUTJGE-DIENST LIJN III: 8.30 VI. Br.: Concert. 9.05 Ca sinoprogramma. 10.10 Verz. progr. 11.00 Sandy Mucpherson. 11.15 Celeste Octet. 11.45 Par- leinentsoverzicht. 12.00 VI. Br.: Salon-orkest. 12.32 Licht orkest. 1.15 Dick Willebrandts, piano. 1.30 Concert. 2.00 Causerie over de V.N. 2.10 Brahms. 3.00 Jozef Berden, orgeL 4 00 Guido Gezelle-herdcnking. 4.20 „Suri name en de Antillen". 4.30 Muzikale causerie over Ital. muziek. 5.00 Kootwijk: Batavia. 6.00 \1 Br.: Accordeon. 6.15 Mil.-orkest. 6.30 Voor de soldaten. 7.30 Zang. 7.50 Eng. H.S: „Those were the days". 8.00 VI. Br.: Gevarieeid pro- giamma. 9.00 Actualiteiten. 9.15 Uit Antwer pen: „Bal van de Burgemeester". 10.15 Verz. progr. 11.05 Jazzmuziek. 11.30 Miniatuur- muziek. LIJN VI: 8.30 Fr. Br.: Concert. 9.00 Kook- praatje en kunstoverzicht. 9.10 Gram. 10.00 D:versen. 10.45 Eng. H.S.: Victor Silvester en Dansorkest 11.15 Morgenwijding. 11.30 Joseph Muscaut en orkest. 12.00 Fr. Br.: Kunstover zicht. 12.05 Gfam. 12.30 Omroep-orkest. 1.00 Eng. H.S.: Frank Baron en kwintet. 1.15 Ge- arieerd orkestmuziek. 2.00 Fr. Br.: Verz. pr. 2.30 Belcanto. 3.30 Kuassiek progr. 4.30 Belg. Ensemble Bill Alexandre. 5.00 Ber. en inter view. 5.10 Vervolg Belg. ensemble Bill Alex, 5.45 Eng. L.P.: Harry Lender en orkest Johnny Kerrison en Samba-orkest. 6.30 Sportoverzicht. L00 Andrew Fenqer (orgel). 7.15 Jazzmuziek. /.45 „Can 1 help you?" 8.00 Fr. Br.: Om roeporkest. 8.45 «La France qui chante", 9.00 4musements-muziek. '9.15 Eng. L.P.: Geraldo en orkest e.a. 10.15 Fr. Br.: DansmczieK. 10.30 Eng. L.P.: BBC Midland Light Orchestra met soist. 111.15 Edmundo Ros en Rumba-orkest en Lou Preager en orkest. de Oostduitse regering heeft offi cieel medegedeeld, dat Otto Grotewohl niet aan een zenuwinstorting maar aan een aanval van influenza lijdt. lijkt een onbereikbaar ideaal. Voor som-, mlgen behoeft het niet eens echt winter weer te zijn of de kwelling van „winter-; handen" of „wtntervoeten" begint al. Do: kwaal bestrijden met Akkers Kloosterbal-j ;em betekent onmiddellijke veizachting van ,euk en pijn. Kloosterbalsem, het ideale middel, ook bij schrale huid, kloven o( gesprongen handen, ontsmet en geneest wonden van allerlei aard en Is een uitstekend wrijfmlddei bij rheumatiek, spit en spierpijn.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3