De Oranje-voorhoede bleef ver onder de maat Kraak en Lenstra op hun best KNVB bestuur ontving vele geschenken Verbittering bij en nieuw samengaan van de uitgeworpen Quislings Abe Lenstra was de enige uitblinker in de voorhoede Ons team verdiende het doel van Kraak ondeniomen en niet beter ftheuiriatiek ondermijnt Uw hele gestel. Want 't knaagt en knaagt en knaagt maar... MAANDAG 12 DECEMBER 1949 Nederland door Denemarken met 1—0 verslagen (Van onze sportredacteur). Zaterdagmorgen herdacht de K.N.V.B. zijn zestig jarig bestaan. Zestig' jaren wordt er dus ai in Nederland gevoetbald en men zou dus mogen ver wachten, dat het nationale team, dat Zondagmiddag ter gelegenheid van dit heuglijke feit een voetbalwedstrijd tegen Denemarken speelde, wel wat in ïjjn raars zou hebhen. Zij, die zo dachten, zijn bedrogen uitgekomen, want het Nederlands elftal, dat daar in het Olympisch Stadion tegen de Denen stond te ploeteren, heeft een uitgesproken slechte wedstrijd gespeeld, waar van maar weinig goeds valt te vertellen. Het is weliswaar geen debacle ge worden, de Denen wonnen slechts met 10, maar dat is alleen maar te dan- hen aan enkele uitblinkers in onze verdediging en de onproductieve voor hoede van de Denen. In de Nederlandse voorhoede stond slechts één speler, die het praedicaat „internationaal" verdient en dat was Abe Lenstra. Na tuurlijk wisten wij reeds lang, dat er in Nederland een ontstellend tekort is aan voorhoedespelers van klasse, maar dat er geen betere spelers voor een Schaap, Clavan en Timmermans te vinden zijn, kunnen wij ons haast niet voorstellen. De manier waarop Schaap na de rust kans zag in volkomen vrije positie grandioos over een bal heen te trappen en Clavan als een junior over het veld dartelde, was voor de voetballiefhebbers om grijze haren van te ftrijgen. Zonder ons aan overdrijving schul dig te maken, kunnen wij zeggen, dat ie Nederlandse voorhoede volkomen heeft gefaald, evenals dat in de laat ste wedstrijd tegen de Belgen het ge val was. Roosenburg was ijverig als altijd, maar ondanks zijn grote krachtsinspanning kon hij geen mo ment de indruk vestigen, dat hij in derdaad de aanvalsleider is waarnaar de K.C. reeds geruime tijd zoekende is. Schaap bewees eens te meer een misgreep te zijn en Timmermans teert kennelijk nog op zijn drie doelpunten legen Frankrijk. Het enige gevaar van onze voorhoede school in Lenstra, maar zelfs Abe is niet in staat om alleen een verdediging als die van de Denen te passeren. Toch was dat bijna nog gebeurd. In de laatste seconde van de wedstrijd loste Lenstra een hard schot dat enkele centimeters naast de paal over de lijn verdween. Was dit misschien voor velen een te leurstelling, niemand zal echter dur ven beweren, dat het schot van Len stra beter lot had vèrdiend. Voor de Fries zou een doelpunt de bekroning hebben betekend voor zijn voortreffe lijk spel, maar het Nederlands elftal zou met één doelpunt meer hebben gekregen dan het toekwam. EERSTE INDRUK FOUTIEF. onze verdediging kreeg handen vol werk. De twee snelle en technisch goed spelende buitenspelers van Denemar ken en de goed schietende binnenspe- lers stichtten steeds weer verwarring en alleen met de uiterste krachtsin spanning konden Arie de Vroet en zijn niannen stand houden. Het trio Ever- seTerlouwVan der Sluis werd steeds weer uit elkaar gespeeld. Ter louw en Van der Sluis wisten zich vaak te herstellen, maar Everse kon op het levendige aanvalsspel van de Denen geen vat krijg n. Kraak was in goede vorm, waardoor groot on heil werd voorkomen, zij het ook ten koste van een groot aantal corners. Naar mate de tijd verstreek werd het duidelijk, dat de Denen gingen winnen. Het was alleen rnaar de vraag met hoeveel doelpunten. Want hoe beter de Denen gingen spelen hoe slechter, onsamenhangender en soms volkomen systeemloos ging het bij de Nederlanders. TWEEDE HELFT GEEN VERBETERING. De enige hoop, die de zestigduizend rond het voetbalveld hadden, was, dat de thee de Nederlanders wat zou op knappen. Enkele snelle combinaties na de hervatting wettigden de over tuiging, dat zulks inderdaad het geval was. Het switchen tussen Lenstra, Roosenburg en Timmermans verliep nu veel beter, maar even plotseling als in de eerste helft zakte het Ne derlands elftal als een kaartenhuis ineen en waren het weer de Denen, die de toon aangaven. De backs en stopperspil opereerden op de midden lijn en de rest van het elftal was in de aanval. Deze hoge druk moest fu neste gevolgen hebben. Bij één van de aanvallen van de Deense rechter vleugel waren Terlouw en Everse voor het doel weggelokt zodat links buiten Lyngsaa zich volkomen vrij kon opstellen. Deze Deen kreeg de bal toegespeeld en met een snelle rush trok hij op het heiligdom van Kraak af. De IJmuidenaar liep enkele pas sen uit zijn doel, maar nog voordat hij verder had kunnen lopen schoot de Deen en de harde lage schuiver be landde, onbereikbaar voor Kraak, in het net. De korte felle reactie van 't Oranje-team sorteerde geen enkel ef fect. De schoten van de Nederlandse voorhoede gingen öf naast het doel, öf belandden in de veilige handen van Nielsen. Na 25 minuten spelen moest het spel .even worden onderbroken, toen Everse een knieblessure opliep. De S.V.V.-er Steenbei-gen nam zijn plaats in. Steenbergen startte slecht. Rechts buiten Möller mocht een corner ne men en de Schiedammer weifelde met ingrijpen, zodat midvoor Holm de ge legenheid kreeg de bal in te koppen. Kraak reageerde echter uitstekend en vallende kon hij een doelpunt voor komen. In de laatste vijf minuten kwamen de Nederlanders nog tot een slot- offensief, dat de Denen bijna nood lottig was geworden. Een kopbal van Roosenburg en een schot van Schaap vlogen langs het doel van Nielsen en een rush van Timmermans strandde op Petersen. In de laatste seconde kwam een pass van Van Schijndel bij Abe Lenstra terecht en ongehinderd kon de Fries op hef doel van de De nen afstormen. Hard en laag schoot Abe in en toen de bal tegen het witte bord achter het doel ketste sprong heel het Stadion juichend in de hoogte in de veronderstelling dat Nielsen was gepasseerd. De bal was echter vlak langs de buitenkant van de paal ge vlogen en men had te vroeg gejuicht. Nu konden de Denen juichen, want de bal werd niet meer uitgetrapt. Scheidsrechter Hamus had voor de laatste maal gefloten en de nul voor Nederland op het scorings- bord was blijven staan, een nul, die voor de zoveelste maal aangaf, dat de K.C. nog steeds niet de voorhoede heeft kunnen formeren, die in staat is de verdedigingen van andere na tionale elftallen te doorbreken. In de eerste minuten zag het er niet naar uit, dat het Nederlands elf tal een fiasco tegemoet ging. De eer ste aanvallen werden goed opgezet en het scheen, dat de verdediging van de Denen minder safe was dan men had verwacht. Het was alles slechts schijn. Nadat Abe Lenstra eerst een „snoei" hard schot over de deklat had geschoten en een paar minuten later een buitenspeldoelpunt scoorde, na men de Denen het initiatief over. Wel kwamen de Nederlandse aanvallers terug, maar hun activiteit bleef be perkt tot het missen van kansen. Eerst was het Roosenburg, die een, zij het lastige, kans verprutste en daarna Schaap, die op grandiose wijze een goede pass van Lenstra „om zeep" bracht. Intussen kregen Terlouw, Van der Sluis en Kraak de gelegenheid hun capaciteiten te tonen en die waren ge lukkig aanmerkelijk beter dan die van onze aanvallers. Misschien was alles nog anders gelopen als een schot van Roosenburg, na een fraaie solo ren, beter lot had getroffen dan af te stuiten op de voet van de vallende doelman Nielsen. Nu echter beteken de het voor het Oranje-team de laat ste gevaarlijke aanval van de eerste helft. Aanval op aanval werd nu op /Dit is een van de mensen, die hun „eigen rollertjes" roken, alsof het dure im port-is. Inhaleren doen ze zelden. U ziet ze, genie tend, dunne rookstraaltjes uitblazen. Ook zij zeggen: Hoe je 't doei... met Mascottegaai-ie goed! Denen vormden goed geheel Wanneer we de prestaties van de spelers individueel beschouwen dan moet in de eerste plaats worden ge zegd, dat in het Nederlands elftal slechts twee spelers volkomen volde den, n.l. Kraak en Lenstra. Kraak heeft zijn doel feilloos ver dedigd, hij had het drukker dan Niel sen, soms was het werk zeer lastig. Everse was zwak in dekken en weg werken. Van der Sluis speelde veel beter, maar in de tweede helft kon ook hij de snelle Denen niet meer de baas. Tussen dit tweetal stond Ter louw, die het tegen Holm niet lastig had, maar aan wie het toch duidelijk was te merken, dat hij niet in zijn beste vorm verkeerde. Van Schijndel heeft een behoorlijke wedstrijd ge speeld. Aanvallend heeft hij zijn taak, vooral na de hervatting, echter wel wat verwaarloosd. Ook De Vroet was niet in zijn beste vorm. In de verde diging verzette de Nederlandse aan voerder echter bergen werk; evenals bij al zijn teamgenoten was het plaat sen een zwak punt bij de Feijenoor- der. Helaas valt er van de voorhoede ook weinig goeds te vertellen. Lenstra was ongetwijfeld de beste van het vijftal en vooral in de eerste helft van de wedstrijd deed hij zeer fraaie din gen. Van Schaap miste hij alle steun, want de Gooi-speler faalde volkomen. In alle onderdelen, zelfs in techniek, was hij onvoldoende. De ADO-vleugel ClavanTimmermans had weer een slechte middag. Vooral Clavan bleef ver onder de maat. Timmermans was ijverig, maar plaatsen en schieten waren ook bij hem onvoldoende. Mid voor Roosenburg was wel actief en zijn spelverdelen goed. Hij mist ech ter de „finishing touch", de kracht een aanval af te maken, een rush door te zetten. Een onvoldoende mogen We de Sneek-man echter niet geven. De Denen. De Denen vormden een veel beter sluitend geheel. Het was een homo geen elftal, dat bovendien bestond uit technisch goed geschoolde en snelle Verrassende uitslagen in Engelse League De grootste verrassing in de Engelse League was wel de eerste nederlaag van het leidende Liverpool tegen het toch niet zo sterke Huddersfield Town Aston VillaBirmingham City 11. Blackpool—Stoke City 4—2, Charlton Athletic—Derby County 13, Everton —Sunderland 02, Fulham—Manches ter United 10, Huddersfield Town- Liverpool 32, Manchester City—West Bromwich Albion 11, Middlesbrough —Burnley 41, Newcastle United- Chelsea 2—2. PortsmouthArsenal 2- 1, Wolverhampton WanderersBolton Wanderers 11. spelers. Uitblinkers waren in dit team doelman Nielsen, de rechtsback Pe tersen en de beide kanthalves Pilmark en Ornvold. Bovendien was de voor hoede met de snelle buitenspelers Möller en vooral Lyngsaa van behoor lijke sterkte. De binnenspelers Ben- nike en Rou Jensen, hadden een goe de eerste helft, terwijl midvoor Holm, overigens de minste uit' deze linie, een goed spelverdeler bleek te zijn. De scheidsrechter, de Luxemburger Hamus, was naar onze smaak te zwak voor een inteuandwedstrijd. Zijn lei ding was inconsequent, in het bijzon der wat de toepassing van de z.g. voordeelregel betreft. Vele aanvallen werden op deze wijze onnodig door de arbiter onderbroken. Herberts „Een slechte wedstrijd" In de kleedkamer der Denen, waar Karei Kaufmann assisteerde, ging 't al heel rustigjes toe, net alsof men niet zo heel erg tevreden met deze magere overwinning was. De heer Schwartz, de enige Deens, official, die zich in de kleedkamer bevond was ook al niet 20 opgetogen. Zeker wij hebben 'erdiend gewonnen, maai ten slotte hebben die Hollands! mai nen toch heel wat kansen gemist. En doelman Nielsen, die volgens dt heer Schwartz altijd uitblinkt, heeft een paar lastige ballen gehad. Onze beste spelers? Ja, Nielsen natuurlijk en dan Petersen, vanzelfsprekend, en onze beide buitenspelers vielen enorm mee. Die doelverdediger van Neder land was ook prima, Van der Sluis was goed, stopperspil Teriouw is een meester in het dekken, maa. dat is Kruyver (Zaandam) benoemd tot erelid Na de plechtige herdenking van het zestigjarig jubileum van de KNVB in het Concertgebouw volgde 's middags de receptie er 's avonds een gala-diner. Het hoogtepunt van het diner vormde de bekendmaking van de benoeming van een aantal ere-leden en bondsrid- ders. Twee nieuwe ere-leden, de hoog ste bondsonderscheiding, werd de KNVB op deze avond rijker. Het wa ren het bondsbestuurslid G. Kruyver uit Zaandam en Harry Bochmeulen (Rucphen) De receptie, welke in het Indisch Instituut werd gehouden, werd zeer druk bezocht. Het moet voor de heer „Pim" Muiier, die temidden van het voltallige KNVB-bestuur zat, wel een zeer gelukkige dag zijn geweest. Tal rijke oude bekenden zag hij deze mid dag de tafel passeren De rij van sprekers werd geopend door de burgemeester van Amsterdam, mr. Arn. J. d'Ailly, die in gezïlschap van wethouder mr. A. de Roos de ge lukwensen namens het gemeentebe stuur aanbood en zijn felicitaties ver gezeld liet gaan van een fraaie krans, die hij op de schouders van dé heer Lotsy legde. Toen brak de lawine van sprekers los en het zou ondoenlijk zijn hun toespraken ook maar in het kort weer te geven. Kolonel C. F. Pahud de Mortanges, die vergezeld was van de bestuursleden Jhr. L. J. Quarles van Ufford, A. Sabel en mr. J. van den Houten, bood een schitterend gedenk raam voor het bondsgebouw aan. De Deense voetbalbond bood bij monde van de heer E. Schwartz een zilveren schaal aan Ingelijks deden de vice-pre sident van de F.A. de heer H. Shentall en de secretaris Sir Stanley Rous, waarbij de heer Shentall de bond roemde als een bolwerk van het ama teurisme. Dr. E. Thommen, de voorzit ter van de Zwitserse voetbalbond, of freerde een schitterende klok en ver volgens voerden nog het woord de he ren R. W. Seeldrayers als vice-presi dent van de FIFA en A. Valling voor de Franse voetbalbond. Ir. J. W. Kips met achter zich een schare ere-leden en bondsridders bood namens he een stamboek aan, waarin de namen van de ere-voorzitter, de ere-leden en de bondsridders uit het verleden en van die uit de toekomst zullen worden geschreven, benevens een enveloppe met inhoud als een bij drage voor het bouwfonds. De beroem de doelverdediger van het Nederlands elftal uit vroegere dagen, Göbel, schonk de bal, waarmede Nederland op Hout- rust 191,2 voor de eerste maal (met 2—1) van Engeland won en waarop de namen van de spelers, die toenter tijd ons .id vertegenwoordigden, staan geschreven. BOUWVAKAKBEIDERSBOND JUBILEERT Op 1 Januari zal het 30 jaar geleden zijn, dat de Algemene Nederlandse Bouwarbeidersbond uit een fusie tussen de Alg. Ned. Timmerliedenbond en de Centrale Bond van Bouwvak arbeiders is ontstaan. Tijdens een Nederlandse aanval was het Deense doel uitstekend af gegrendeld. Niet minder dan zes man, inclusief doelman Nielsen, die we op deze foto een fraai redding zien verrichten, hadden zich voor de doelmond opgesteld. Derde van links: Schaap. Eerste van rechts: Clavan; derde van rechts: Roosenburg. Maak toch een einde aan die ondragelijke plaag, die U ziek maakt en moedelos en allengs tol niets meer in staat. Pak Uw kwaal in de oorzaak aan. Met de weldadige Kruschen-kuur. Om Uw bloed te zuiveren van die pijnverwek- ■kende onzuiverheden, die zich nu meer en meer vastzetten in hoeken en gaatjes endie zich eerst meldden met scheuten en steken, maar a'lengs werden tot dagen en nach „en van onaf gebroken pijn. Zoals ettelijke tienduizenden Rheumatiek-lijders over de hele wereld verlos sing vonden bij Kruschen, zo zal ook vooi U de weldadige werking zich haast als een wonder openbaren. Met de kleine dagelijkse dosis Kru schen voelt ge U al gauw weer een heel ander mens: fit, monter en opgewekt en met geen zweem van pijn meer, omdat Kruschen Uw bloedzuiverende organen weer nieuwe energie en levenskracht schonk. Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist. Noorwegen zuivert te langzaam (Van onze correspondent te Oslo) I^OEWEL het nu toch al langer dan 4>/- jaar is geleden, dat de Duitse veroveraars de strijd in Noorwegen staakten en de aanhangers van Quis ling, georganiseerd in de Nasjonaal Samling, de partij verloren gaven, wachten nog steeds 1370 collaborateurs op de behandeling van hun zaak, In het geheel waren over de honderddui zend Noren voor hun on-vaderlands gedrag ter verantwoording geroepen. Dit is bij een bevolking van 3,2 mil- Lioen verhoudingsgewijs belangrijk meer dan het in Nederland is geweest. En na de lichte gevallen blijven nu nog ruim 50.000 Noren over, die we gens hun verkeerde politieke houding niet mochten deelnemen aan de jong ste verkiezingen voor de Storting. De volgelingen van Quisling hebben het in 't afgelopen jaar lang niet gemak kelijk gehad. Hun landgenoten kun nen maar niet vergeten, wat zij heb ben gedaan en beschouwen ook dege nen, die hun straf hebben uitgezeten, als niet tot hen behorend. Zelfs de vrouw, die de was voor de Duitsers heeft gedaan, heeft het moeilijk, thans werk te krijgen en haar plaats in de maatschappij te vinden. Een en ander heeft tot gevolg, dat de gewezen Quislings het onderling contact niet hebben verloren, maar, integendeel, bij elkaar steun gaan zoe ken. Reeds drie jaar geleden zijn de ontslagen en uitgestoten onderwijzers er toe overgegaan, een eigen krant uit te geven. Het blad, „8-Mai" geheten, verschijnt om de veertien dagen en laat al door zijn advertenties zien, door wie het wordt gelezen. Daar zoekt een jongeman van 29 een „nazikvinne", een nazie-vrouw. Een „frontkjemper" vraagt om werk als tuinder. Een gewezen „N.S." zoekt een dak boven zijn hoofd. Anderen wor den opgeroepen, in Zuid-Amerika een nieuw leven te beginnen, want zwaar der dan de gevangenisstraf is het, met een Kains-teken te moeten rondlopen. Vele (gewezen?) nazi's verkeren bo vendien in de veronderstelling, dat hun een verschrikkelijk onrecht is aange daan. Zij spreken namelijk tegen dat er na de capitulatie in 1940 nog van een oorlogstoestand sprake is geweest en staven hun bewering met uitlatin gen van internationale volkenrecht- kundigen. Wij spraken verschillende nazi's. Zij wezen erop, dat de huidige strafkam pen erger zijn dan die gedurende hün tijd. Ze kwamen met verschillende be schuldigingen voor de dag, die natuur lijk moeilijk zijn te controleren. Het staat daarentegen vast, dat ook „goede" Noren, o.w. majoor Langeland, ver dediger van Oslo en lid der illegali teit, voor de inschakeling der uitgesto tenen pleiten. Langeland heeft in zijn boeken „Ik klaag niet aan" en „Opdat gij niet aangeklaagd wordt" zijn me ning omtrent de nieuwe rechtspraak te kennen gegeven. Deze boeken deden veel stof opwaaien. Langeland ontving weldra regelmatig dreigbrieven en men maakte hem he leven zo moeilijk, dat hij, eens leider van het verzet, de wijk naar Denemarken moest nemen. Kraak deed weer zijn uiterste best zijn doel schoon te houden, waarin hij wonderwel slaagde. Slechts éénmaal moest hij zwichten voor een schot van Lyngsaa. Hier zien we onze doelverdediger een fraaie redding verrichten onder het toeziend oog van Everse. dan ook alles, Lenstra een pracht- speler, maar hij miste toch wel de finishing touch en Schaap, oef, laten wij over hem maar zwijgen. In de Nederlandse kleedkamer was het ook al erg kalm. De heer Her berts wilde niet veel zeggen: „Het was een slechte wedstrijd," zo verklaarde hij. „En geen woord wil ik er verder aan toevoegen." Abe Lenstra was een tikje gezelli ger. „Ja hoor eens," zegt de Fries, „ze wilden er vandaag niet in. En dat laatste schot? Zo'n klein stukje," en hij geeft het met de vingers aan „een paar centimeter, er naast!" Doelverdedigei Kraak gaf een ver klaring van het doelpunt. Deze luidt als volgt: „Toen de bal bij Lyngsaa die helemaal vrij stond, terecht kwam. ben ik een paar passen naar bem toe gekomen. Volgens mijn opvatting stond ik toen in het midden van het schietvlak, maar die Deen schoot in met een kort, droog schot, met cle buitenkant van de linkervoet." Het Radioprogramma VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Kindertrein. 7.25 Coenraad van Bos 7.45 Regeringsuitzending. 8.15 Het Paul Godwin- sextet. 8.45 Actuele kanttekeningen. 9.20 Plak plaatjes. 9.40 De stichting van het nieuwe We reld-Vakverbond. 9.55 Frans programma. 11.15- Orgelspel. 11.35 De Ramblers. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 #uur. 6.00 Populaire orgel bespeling. 6.20 Slavische mars. 6.30 in de Soete Suykerbol. 6.45 Onder de NCRV-lees- lamp. 7.15 Engelse les. 7.30 Philharmonisch- orkest. 7.40 Vandaag. 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Hollands Strijkorkest. 9.00 De droom van Nebucadnezar. 9.40 Koninklijke Liedertafel. 10.10 't Kerkvenster. 10.20 Met bana en plaat voor U paraat. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Metropoie-orkest. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.40 Avro's Padio-ochtendblad. 9.03 Herhaling van de Her sengymnastiek. 9,30 Korte gesprekken. 9.35 Aubade. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeids- itaminen. 10.50 Kleutertje luistei 11.00 Corry Püeboom. 11.30 De Wekker. 12 00 Hei Lyra- trio. 12.33 Vooi ons platteland. 12.40 Piano- quo. 1.15 Het promenade-orkest. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Het bel canto-uur 3.15 Piadio-matinéc. 4.15 Honderd beroemde com- uonisten. 4.30 Zendersluiting 5.30 Avro's kin derkoor. 5.45 Regerings-uitzending. 6.15 Tom Erich. 6.30 Strijdkrachten 7.05 Vrouwen vier- cliaar. 7.15 Het gevleugelde lied. 7.40 Paris ✓ous Parle. 7.45 Rede door de heer L. Pol- liaupessy. In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Avro's Ponte Dinsdagavondtrein 9.30 Surinaamse mu ziek. 9.45 Buitenlands «verzicht. 10.00 Pierre Palla's populaire parade. 10.30 Het Radio- «uiziekjournaal. 11.15 Serge Rachmaninof. Mil VERSLM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 7, S en 11 uur. 8.40 Pluk de dag. 9.03 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.3,5 Concert. 10.40 Schoolradio. 11.00 Onder ons. 11.30 Gedeelten uit „The Messiah". 11.50 Als de zielei luistert. 12.03 Dolf van der Linden. .2.33 Metropoie-orkest. 1.20 Het KRO-Amu- sements-orkest. 2.00 Piano-recital. 2.30 Lichte middagklanken. 3.00 Schoolradio. 3.30 Zieken- Icl. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Zendersluiting. 5.30 Na schooltijd. 5 45 De vioolconcerten van Mozart. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Het Omroep- Kamerorkest. 7.15 Actualiteiten 7.25 Dit is leven. 7.40 Twintig minuten. 8.12 Cyclus: ,.De pianówerken van Maurice Ravel". 9.40 Musica Sacra, VIII. 10.20 Piano-recital. 10.45 Avondgebed. 11.15 Kamermuziek van Bach en Mozart. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 8.30 Eng. H.S.: Gram. 8.50 „Lift up your hearts" 9.05 Gram. 10.10 Verz. progr. 11.00 Ensemble „Muted Strings". 11.30 Eng. H.S.: Jack Simpson en sextet. 12.00 VI. Br.: Volksliederen. 12.32 Omroep-orkest 1.15 Grnm. 2.00 Fr. Br.: Koorzang. 3.00 Eng. H.S.: ..Music Hall" 3.10 BBC Schots orkest. 4.00 -4.30 Eng. L.P.: Boheems ensemble. 5.30 Kootwijk: Batavia. 6.00 Fr. Br.; Voor de sol daten. 7.30 Strijk-ensemble Boris Mersson 8.00 Omroeporkest met koren. 8.30 Cabaret de Paris. 9 00 VI. Br.: Bob SchoRen. 9.45 Actualiteiten. 10.15 Van Lunen his fazzdevils. 10.45 Lena Fcrne (zang). 10.55 Gram. 11.35 „Topic for 'o-night". 11.20 Olde Tyme Dance Orchestra. LIJN IV: 8.30 Fr. Br.: Concert. 9.00 Kook- p»aatje en kunstoverzicht 9.10 Gram. 10.00 Diversen. 11.30 NWDR: Gram 1200 Eng. L.P.: Lichte muziek. 12.45 Voordracht. 1.00 „Mrs. Dale's Diary" 1.15 BBC Revue orkest. 2 00 BBC Wfjsh Orchestra 3.00 Diversen. 3.30 Knlundborg: Gram. 3.40 4.15 NWDR: Vesco d'Orio en ensemble. 5.30 Eng. L.PGeraldo en orkest. 6.00 Sandy Nlacpherson 6.30 Ray Martin en orkest. 7.15 Jan Hursl en orkest. 7.45 Hoorspel. 8.00 Beromünster: Omroep- oikest met piano-solist. 8.55 Causerie. 9.10 Vervolg concert. 9.45 Liederen van Rich.Strauss. 10.15 Fr. Br.: Cello-concert, Schumann. 10.40 G:am. 11.00 Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5