DE FEESTDAGEN naderen Fa. M. Preiier Zn. Stad en Omgeving* Kerstfeesten van Kerken, Zondags scholen en Verenigingen AGENDA FRANKENBERGnv Hef Nieuwe Bc Alcmaria kom! Bergen De Rijp DODELIJK ONGELUK TE OUDORP Verplichte sluiting textielzaken op Maandagmorgen gehandhaafd Nieuwjaarskaarten Zakagenda's Kantooragenda's Johan Kaart in „Een vreemd geval" tgmond aan Zee De Rijp Schermerhorn R.K, Lagere Landbouwschool Akersloot Beemster Lanqedijk Heer-Hugowaaii Aanbesteding Bergen had een DINSDAG 27 DECEMBER 1949 Zondagsschool „Boaz" Op de Tweede Kerstdag had in de grote zaal der Geref. Kerk, het kerst feest plaats van bovengenoemde ver eniging. Om twee uur was de zaal tot de laatste plaats bezet en opende de voorzitter, de heer Haijtema, het feest op de gebruikelijke wijze. Na een wel komstwoord aan ouders en belangstel lenden, zongen de kinderen: „Stille Nacht, Heilige Nacht". Hierop volgde een tractatie, waarna de heer G. van Maarleveld de kerstgeschiedenis ver telde. Ook naar het kerstverhaal van de heer Spaans werd met grote aan dacht geluisterd. Hierna zongen de kin deren enige kerstliederen, waaiop weer een tractatie volgde. Door de voorzitter werd met een toepasselijk woord, 'n kinderbijbel uit gereikt aan een tiental kinderen, die de school gingen verlaten Aan het slot daarvan deelde de voorzitter mede dat ditmaal onder zijn handtekening, twee kleine jaartallen voorkwamen, n.l. 19161949. De voorzitter zeide nu zijn taak aan de jongeren te willen overlaten. Drie en dertig jaar is hij voorzitter geweest en heeft in al die jaren honderden bijbeltjes en kerst boeken mogen uitreiken. Het slotwoord werd gesproken door de heer Duyfet ter, waarna aan alle kinderen een kerstboek en nog enige verrassingen werden uitgereikt. De vereniging „Boaz" kan op een zeer geslaagde kerstfeestviering terug zien. „Laaf1 de kinderkens tot Mij komen" Op tweede Kerstdag vierde de Zon dagschoolvereniging „Laat de kinder kens tot Mij komen" in een geheel ge vulde Grote Kerk met haar bijna 400 leerlingen Kerstfeest. Het Kerstevange lie uit Lucas 2 werd ditmaal verteld door ds N. den Oudsten. Op duidelijke wijze werd dit bijbelgedeelte naar vo ren gebracht en de kinderen en oude ren werd gewezen op het Kindje in de kribbe, dat op aarde was gekomen om zondaren zalig te maken. Een Kerst verhaal over Joost en het lantaarntje werd op uitstekende wijze verteld door mej. R. v. Bommel. Niet alleen de kin deren maar ook de ouderen hingen als het ware aan haar lippen. De voorzitter van de Zondagschoolvereniging, de heer Chr. Knaap, spr. k een twintigtal kinderen die de Zondagscnool gingen verlaten, hartelijk toe. Hij wees de kin deren er op, dat het onderwijzend per soneel hun steeds van de Heiland had mogen vertellen en hoopte, dat zij Hem steeds trouw zouden blijven. Hij wekte hen tenslotte op om nu catechetisch on derwijs te gaan volgen en de kerkgang niet te vergeten. De Kerstfeestviering, welke werd af gewisseld met gemeente- en kinderzang werd met dankgebed door ds Den Oud sten besloten. Kerstuitvoering Christelijk gemengd koor Het Chr. Gem. Koor „Bergen" gaf Vrijdagavond o.l.v. de heer Paul Kok een Kerstuitvoering in de Geref. Kerk met medewerking van mevr. Elisabeth Leguijt-van der Zanden, sopraan, uit Amsterdam, mevr. Boorsma-Rentenaar, orgel en de heer Jn. Stins uit Broek op Langendijk, declamatie. Velen waren op deze adventsdag, van ouds een der dagen van stille afwach ting in de toenemende duisternis, van verlangen naar het komende licht, naar het Witte kerkje gekomen om in aan dachtige en vrome stemming de Heili ge Nacht te herdenken, de nacht, waarin als zoon van Jozef en Maria, Jezus werd geboren in een stal te Bethlehem in Gallilea, de nacht, waar in een Koor van Engelen het „Vrede op aarde, in de mensen een welbeha gen" verkondigde. Het koor begon met een tweetal lie deren van J. S. Bach, gevolgd door een Deens Kerstlied „Transianius", waarbij de heren J. Kok en M. Leeuwerik als solist optraden. Prachtig kwam het mooie stemmenmateriaal van dit koor. tje hierbij uit. Ook „Heilig" een melo die uit de 17e eeuw, In de stilte" van J. Spaanderman en „Daar is een lied" van Jac. Bonset werden bijzonder mooi gezongen. Het koor besloot met „Ave Verum" van W. A. Mozart, „Sanctus" v4n- F' Schubert met het ontroerende „Heilig, heilig, ist der Herr" en het „Wiegenlied der Hirten" van C. D Schubart. Het succes van de avond werd niet weinig verhoogd door het optreden van mevr. E. Leguijt-van der Zanden, die met haar mooi geluid en gevoel volle voordracht, ten gehore bracht „Flöstt mein Heiland" van J. S. Bach, „Er weidet Seine Horde" van Handel! het eenvoudige „Herders, hoe ont waakt gij niet", „Het is gebeurd op een winternacht" van De Marez Oyens en het oud-Franse „Gloria in Excelsis Deo De heer Jn. Stins declameerde een tweetal nummers: het ernstige „Kyrie Eleison' (Heer ontferm u!) dat helaas niet overal goed verstaanbaar was en het stukje „Oliebollen". De soliste besloot de in alle opzich ten mooi geslaagde avond met het „Onze Vader" van v. d. Sloot.- Een prachtig slot! Kerstfeest „De Bezige Bij" Ook in onze omgeving hadden de vo rige week verschillende Kerstbijeen komsten plaats. Allereerst hield de meisjeskrans „De Bezige Bij" een Kerstmiddag in het lokaaltje van de Ned. Herv. Kerk te West-Graftdijk. De meisjes hadden zelf de versiering ge maakt en het Kerstverhaal dat door mej. G. van Ammers werd voorgelezen vond een aandachtig gehoor. Enkelen zegden een paar gedichtjes of zongen 'n lied. Het geheel werd afgewisseld met samenzang, begeleid door het orgel. De chocolademelk en de koekjes ontbraken natuurlijk niet en zo werd dit Kerst feest door de meisjeskrans op de juiste wijze gevierd. Kerstavond „De Jonge Kerk" Door „De Jonge Kerk" uit de omge ving werd in het lokaaltje te West- Graftdijk een Kerstavond gehouden. Er waren vele leden uit deze omgeving aanwezig. Ds F. Brouwer bracht de Kerstgeschiedenis en mevr. Brouwer las het Kerstverhaal „De Kerstlamp" voor. Met volle aandacht werden deze ge volgd. Het geheel werd afgewisseld met zang, chocolademelk en een koekje. Kerstviering van de „Vrouwenkrans" Onder leiding van ds Brouwer en me vrouw Slootmaker vierde de Vrouwen- krans van West-Graftdijk en omgeving het Kerstfeest. Ook hier vertelde ds Brouwer het Kerstverhaal en dit werd zeer door de dames op prijs gesteld. De predikant had dan ook een aandachtig gehoor. Vervolgens las mevr. Sloot- maker een mooi Kerstverhaal voor, waarin de geschiedenis van de Verloren Zoon teruggevonden kon worden. Ook werd er door de dames gezongen, begeleid door het orgeltje. Natuurlijk ■ontbrak ook hier de tractatie niet en tevreden over deze prettige avond gin gen de dames huiswaarts. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Harmcn'e Theater, 8 uur: Abbott en Costello in -Hollywood (tot 14 j. o.g.) Victoria Theater, 8 uur: De nieuwe avonturen van Don Juan (14 j.); Cine- mi Amerlcain, 8 uur: Moeder was ac trice (tot 14 j o.g.); Alkmaars Bios coop Theater, 8 uur: Hawaii Calls (alle leeftijden). Gulden Vlies, 2.30 uur: Assepoes en de betoverde KatUil (alle leeft.) WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang der voorstellingen 2.30 en 8 uur. (Alk maars Bioscoop Theater, 3 en 8 uur). Gemeentehuis, 10.30 uur: Algemene Verg. Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier. Gulden Vlies, 8 uur: Amsterdams Toneelgezelschap met „Zwarte Crêpe de Chine". Gisteravond had op de Provinciale weg te Oudorp een ongeluk plaats, waarbij de 29-jarige mevrouw A. A. van B.B. uit Koedijk vrijwel op slag ge dood werd. Mevrouw Van B. en haar echtgenoot hadden de avond doorge bracht bij de vader van laatstgenoemde die aan de Provinciale weg woont. Om streeks half elf gingen de heer en me vrouw Van B. naar huis terug. Zij re den per fiets het erf af en juist toen zij op de hoofdweg kwamen werd de vrouw door een haar achterop komen de auto, die bestuurd werd door de heer M. uit Wormerveer, gegrepen en vrijwel op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het St. Elisabethzie- kenhuis overgebracht. Mevrouw Van B. was moeder van twee kinderen. Jeugdige redders gehuldigd Zoals men zich zal herinneren kwam de tienjarige Jan Slijdering op Don derdag vijftien December bij het blin demannetje spelen in 't Noordhollands Kanaal terecht. Dank zij het kordate optreden van de tienjarige school jongen Dupont kon de drenkeling spoe dig op het droge gebracht worden. In de morgen van de eerst Kerstdag heeft een Alkmaarder die onbekend wenst te blijven, de jeugdige redder gehuldigd. Hij gaf de jongen Dupont 'n kleine draagmedaille en liet in zijn toespraak duidelijk uitkomen hoe hij over diens moedig optreden dacht. Jan van Alphen maakte ter gelegenheid van deze huldiging een gedicht, dat ge titeld was „Hulde!". In handen van B. en W. was gesteld het verzoek van het bestuur der Afd Alkmaar van de R.K. Middenstands bond tot opheffing of voorlopige ont heffing van de verplichting tot het sluiten van de textielzaken op Maan dagmorgen. Hetzelfde had de contact-commissie voor de middenstand reeds verzocht Aanvankelijk werd het wenselijk ge oordeeld de aangekondigde wijziging van de winkelsluitingswet af te wach ten, doch daar deze nog uitbleef, ver zocht de commissie althans vóór 5 De cember 1949 en 2 Januari 1950 onthef fing te verlenen, waartoe B. en W echter niet bevoegd zijn. Teneinde de middenstand tegemoet te komen, waren B. en W. bereid voor te stellen de verordening geheel in te trekken, in afwachting van de tot standkoming van een nieuwe mits de winkeliers in de textielzaken zich schriftelijk zouden verplichten op een andere halve dag, Dinsdagmiddag of -morgen, hun zaken te sluiten. Bij btief van 23 November deelde de com missie echter mee, dat zij 31 winke liers bezocht had. waarvan 7 de ver plichte sluiting gesteld wensten te zien op Dinsdagmorgen en 24 de slui ting wilden bepalen naar eigen keuze Onder de laatstgenoemde groep bevin den zich de grote en middelgrote za ken, benevens de zaken zonder per soneel. De afd. Unie der samenwerkende organisaties van handels- en kantoor bedienden deelde mede, dat de perso neelsorganisaties zich niet kunnen verenigen met een verplichte sluiting op Dinsdagmorgen, doch sluiting op de middag wensen. In verband met het verzoek der contactcommissie meent de comm. voor de strafverordeningen dat zij, nu de winkeliers het onderling' ni°t eens zijn over .de keuze der ver plichte sluitingsmorgen welke in de plaats moet komen van de Maandag morgen en de personeelsorganisaties vasthouden aan een verplichte sluiting cp een middag, geen vrijheid kan vinden de raad voor te stellen tot intrekking der betreffende verorde ning te besluiten. Wel is het onder zoek naar een wijziging nog aanhan- gig- B en W. menen thans de raad in overweging te moeten geven voorlopig de bestaande toestand te bestendigen De verordening maakt geen voorlopige ontheffing <jer verplichting tot sluiting mogelijk, zodat B. en W. voorstellen liet verzoek der afdeling Alkmaar van de R.K. Middenstandsbond af te wij zen. Langestraat 28. Telef. 2394. Het was inderdaad een eigenaardig geval, dat De Komedianten op de avond van Tweede Kerstdag in het Gulden Vlies voor een geheel bezette zaal ten tonele brachten. Een geval, waarvan, zoals de Franse titel zegt, de politie niets wist. Maar Johan Kaart en de zijnen wisten het wel en zij hebben van de avonturen van Jules i.abcrurette, die als eenvoudig man al leen maar van Irma houdt, doch door bijzondere omstandigheden in een zeer ingewikkelde moordzaak en wat daar mee annex is, wordt betrokken, een dolkomisch geheel gemaakt, dat de aanwezigen bijzonder geamuseerd heeft. Bovendien was het geval nog gehuld in een enigszins mysterieuze sfeer, samengevat in de vraag: Wie is de dader? Natuurlijk wordt Jules ver dacht en terwille van Irma, die in hem een held wil zien, neemt hij de schuld zelfs nog op zich, wat tot nieu we complicaties aanleiding geeft. Men weet, hoe Johan Kaart zo'n rol als van Jules, speelt Hij weet er door diverse trouvailles wat bijzonders van te ma ken. En hij werd door diverse leden van zijn gezelschap goed ter zijde ge slaan. Matthieu van Eysden speelde als Foucher een dankbare rol op vlotte wijze. Dick van Veer typeerde met succes de dwaze Pelissier, rechter van mstructie, terwijl ook verder Jan Blaa- ser als Lipmann, Wim Hart als dr Mareuil, Gerhard Alexander als Jac ques Brachard genoemd mogen wor den. Fientje Berghegge verraste door een zeer goede Arlette, Jo Bouwmeester- Kluun wist van de minder dankbare ro! van Victorine nog iets aardigs te maken en het grootste succes was voor de temperamentvolle Irma, die door M.mi Lintvelt alleraardigst werd ge speeld. Haar werd (na de bloemen aan 't slot van het tweede bedrijf) aan het einde nog een aardig cadeautje aange boden door de heer Van Kinsbergen maar dat was ter ere van haar ver jaardag, die juist viel op de dag, dat zij ui Alkmaar moest spelen. Dat er na het applaub voor alle uitvoerenden nog een extra applaus was voor deze vlotte actrice spreekt wel van zelf. G Protestvergaderingen van de Bond voor Staatspension- ?ring Daar de hóodwet-Drees in 1950 af loopt en mede in verband met het feit, dat men een verplichte ouder- domsverzekering wil instellen, zal de Btnd van Staatspersionnering in 1950 een grote landelijke actie inzetten. De provinciale besturen hebben van het hoofdbestuur opdracht gekregen om in hun provincies grote protestverga deringen te houden. Voor onze provin cie is deze vastgesteld op 28 Jan. te Schagen, 18 Febr. te Wormerveer, 23 Febr. te Purmerend, 25 Febr. te Alk maar en 6 Maart te Amsterdam. Ook in Enkhuizen zal een dergelijke verga dering worden gehouden. De prov. besturen hebben op hun fceurt weer alle afdelingen geadviseerd propaganda-vergaderingen te houden met zang, muziek, toneel of film en een spreker. Op 3 Januari 1950 zal de afdeling Schoorl beginnen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacobus, z.v. J. Zuidervliet en F. Woud; Martinus, z.v. M. N. A Oud en M. C. Kühne; Jacob, z.v. J. vlazereeuw en W. Stuut; Hendrik J„ z.v. H Duits en J. Roobeek; Anne M C„ d. v. J. Wonder en A. van der Oord. Gehuwd: Roelof Haazelager en Aga- tna M. Bruin; Reylof M. van Westerop en Theodora M. Nierop. Overleden: Petrus A. M. Biemans, oud 4 jaar: Petrus J. L. Joosten, oud 52 jaar, geh. m. A. M Leenders; Jacob 1 o J. Spanjaard, oud 69 jaar, geh. m i M. C. Korlvinke. I Onbewoonbaar verklaring van woningen De woning in Baanpad 23, bewoond door het gezin A. Halter, eigend-om van de heer J. Lind te Bergen en Egelen- burgerlaan no. 1, onbewoond, in eigen dom van mevr. wed. J. de Wit te Alk maar, verkeren in een zeer vervallen toestand en zijn niet meer in bewoon bare staat te brengen. De hoofdinge nieur-directeur der provinciale directie van de wederopbouw en volkshuisves ting adviseerde tot onbewoonbaarver klaring. B. en W. stellen de Raad voor hiertoe over te gaan. Deze woningen moeten, voor zover zij bewoond zijn, binnen zes maanden na de dag waarop de tijd tot voorziening met betrekking tot dit besluit is verstreken of het be sluit tot onbewoonbaarverklaring is gehandhaafd, ontruimd zijn. „En waar de ster bleef stille staan" Het Noordhollands Toneel onder regie van Jos Groenland (zakelijk leider Kees Stuijfbergen uit Hoorn) heeft met de bekende Kerst-legende „En waar de Ster bleef stille staan" van Felix Tim mermans een groot succes gehad, zodat J de directie van het Gulden Vlies be sloot, in het kader van Kerstfeest en jaarwisseling, deze groep ook in Alk maar te laten optreden. Verscheidene stadgenoten zijn bij deze toneelgroep aangesloten o.a. Bep Speet, Jan Dogger, Wim Pieterse, Arie Jonker en Jan F ic née. De premiere te Hoorn mocht zich in een zeer groot succes verheugen. GESLAAGD Voor he' examen in de Belasting» i etanreha.. aan de Rö" -b"lastingaca demie te Rotterdam slaagde onze plaatsgenoot de heer J. W. Buisman. Adressen aan de Raad Bij de raad is ingekomen een adres van de oudercommissie van de open nare Ulo school met verzoek te wil len voorkomen dat tengevolge van de eventueel noteren van gelden voor de bouw van een handelsschool annex landbouwwinterscfiool de plannen voor het verbouwen van de ULO-school in het gedrang komen. Ingekomen is ook een adres van het plaatselijk actie-comité van de Alk- maarse grondwerkers met verzoek aan de ondersteunden een korst- of nieuw jaarsgratificatie uit te keren en te be vorderen, dat Alkmaar van de 3e naar de 2e loonklasse wordt geplaatst, dat aan de arbeiders een toeslag van 25% op het weekloon wordt verleend en dat een loonsverhoging van 10 procent wordt ingevoerd. B. en W. stellen voor, aan het comité mede te delen, dat door het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon aan de daar ondersteunden een Kerstgratifi catie is toegekend, waarin ook de grensgevallen zijn begrepen. Een on derzoek vindt plaats in hoeverre he. mogelijk is de gemeente in een hogere loonklasse geplaatst te krijgen. Het is de gemeente niet toegestaan loonregelingen in te voeren, die uit gaan boven of gunstiger zijn dan die voor het personeel in dienst van het Rijk worden getroffen, terwijl zij uiter aard geen zeggenschap heeft met be trekking tot de loonregelingen in het vrije bedrijf. Nederlandse Biljartbond Klasse E, Groep I: Oude Poorter 12 3157 1732 1.882 68 De Waag 11 2222 1565 1.419 52 Alcm. Victrix 11 2882 1798 1.602 48 Gekr. Valk 11 2502 1853 1.350 43 Drie Ruiten 11 3331 1588 2.097 28 Driesprong 11 3038 1552 1.957 27 Witte Huis 11 2384 1870 1.274 26 (Boven de kolommen komt resp. het volgende te staan: gesp., punten, beurten, alg. en m.p.) Oude Poorten is kampioen van Groep I. Klasse E, Groep II: Driesprong 11 1916 1268 1.511 72 Lindenhoek 11 2483 1591 1.560 50 Oude Poorter 11 2807 1538 1.825 46 Gekr. Valk 11 1947 1556 1.251 46 Optimisten 11 2402 1722 1.394 41 Drie Ruiten 12 2404 1818 1.322 32 Excelsior 11 2643 1756 1.505 25 (Boven de kolommen komt resp. het volgende te staan: gesp., punten, beurten, alg. gem. en m.p.) Driesprong is kampioen van Groep II. Overdracht rectoraat Theologische Hogeschool der Gereformeerde Kerken De rectoraatsoverdracht te Kampen zal geschieden op Woensdag 25 Januari in het gebouw van de hogeschool Prof. dr. K. Dijk draagt het recto raat over aan prof. dr. G. M. Den Har togh. Daarop aansluitend zal de nieuwe hoogleraar in de dogmatiek, prof. dr. A. D. R. Polman (Alkmaar) worden geïnstalleerd. Verhoogt door het de vreugde thuis gebruik van onze GENEVERS LIKEUREN WIJNEN WIJNHANDEL VOORDAM 8. TELEF. 3X66 De heer F. Snoeks 40 jaar in dienst bij de P.T.T. De 29e December a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de kantoorhouder te Egmornd aan Zee, de heer F. Snoeks. bij de posterijen in dienst kwam. Van 29 December 1909 werkte hij onder de heer H. Addens, toen direc teur van het postkantoor, alhier. Na vervolgens nog gewerkt te hebben on der de heren F. A. Ruitenburg en P C. de Mol, kreeg de Snoeks op 1 Sep tember 1929 de teugels in handen op het kantoor te Egmond aan Zee. En sindsdien denkt iedereen bjj het woord „postkantoor" meteen aan de heer Snoeks. Tijdens de bezetting moest hij bij de evacuatie van Egmond aan Zee zijn kantoor, dat hem zo vertrouwd was geworden, verlaten en was hij werk zaam op het grote postkantoor te Alk maar. Hoe geheel anders was daar het werk! Met de terugkeer van de evacué's in 1945 was ook de heer Snoeks weer één van de eersten, die in Egmond terug kwam. Het postkantoor was onbruik baar geworden, maar de heer Snoeks bediende zijn klanten op de hem eigen prettige manier in een daartoe inge richt woonhuis. Weldra kon het post kantoor weer in gebruik genomen worden en de heer Snoeks, vaak trouw bijgestaan door zijn echtgenote, troon de weer achter het zo vertrouwde loket in de ruime hal van het Eg- mendse postkantoor. De duizenden badgasten, die door de heer Snoeks van postzegels e.d. zijn voorzien en iedere inwoner van Egmond, hetzij groot of klein, kunnen getuigen, dat de heer Snoeks hier op zijn plaats is. „Bedankt voor de klandizie", heeft U, lezer, dit ooit op een kantoor der posterijen gehoord, als U daar uw post zegeltje kwam kopen? Het mag dan als grapje bedoeld zijn van onze heer Snoeks, maar het ge- luigt toch van de goede geest, die er heerst op het kantoor te Egmond. Het zal de jubilaris op de 29ste dan enk niet aan belangstelling ontbreken want de heer Snoeks was en is altijd bereid ieder van advies te dienen op het terrein van de Post, Telegraaf of Telefonie. Grafter IJsclub vergaderde Er was niet veel belangstelling voor de vergadering van de Grafter IJs club, welke Vrijdagavond in café Van der Gragt werd gehouden. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer J. Bark, mede, da* het aanvankelijk de bedoeling was geweest, dat de heer J. Langendijk, de bekende hardrijder, op deze avond zou spreken over hardrijden enzo voort. Door drukke werkzaamheden en gebrek aan tijd in verband met zijn vertrek naar Zweden kon de heer Langendijk niet aan het verzoek vol doen. Bij de ingekomen stukken was een verzoek om een bijdrage in het trai ningsfonds van de K.N.S.B. Besloten werd voor dit doe] 10 uit te trekken Het jaarverslag van de secretaris de heer N. Keyzer. werd goedgekeurd De resultaten, die de penningmeester had vrekregen door zuinig beheer waardoor een saldo van f 264,78 kon worden verkregen, hadden aller in stemming. Bij de bestuursverkiezing werden alle aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden herkozen. Het waren de heren N. Keyzer, N. A. Klijn en G Kuijn. Bij de rondvraag werd de wens te kennen gegeven, dat ook de leden van sneeuwploeg in de verzekering wor den opgenomen. De voorzitter, de beer Bark, hoopte m zijn sluitingswoord op een mooie winter, die naast ijsvermaak ook de kas nog steviger zou doen worden. Op 2 Januari zal de opening plaats vinden van de R. K. Lagere Landbouw school. De heer P. A. Schaper te Span broek is tot hoofd der school benoemd. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer K. A. Vermeulen, slaagde dezer dagen voor t 1-et examen voor het Staatspractijkdi I ploma Boekhouden. Afscheid Zuster De V Zaterdag heeft zuster T. g-j „Het Herenhuis" een afsche^A gehouden, omdat zij op 1 wijkzuster van het Witte Krujl pensioen gaat. Zeer velen hebben van 4e heid gebruik gemaakt een ai« woord te spreken. Haar was de ere-medaille verbonden aan <j? j. Nassau-orde toegekend. Teveel haar door burgemeester PesmaiiJ veren legpenning der gemeente! boden. De voorzitter van het Witte dokter Van Welsener, gaf een risch overzicht van de wijkve» en bood namens het Witte Km stofzuiger en namens het Rode" bloemen aan. Van de Oranjevem werd een boek aangeboden ben een vloerkleed namens het huldj comité een vloerkleed, een vast; tafel met boiler en een vulpen. Dat afscheid heeft zuster De zeker doen beseffen hoezeer ma werk gewaardeerd heeft. StPancras Roekeloos Vrijdagmiddag is weer eens lijk gebleken hoe gevaarlijk voor wielrijders om een auto -| houden en zich daardoor voort I ten trekken. Hierdoor wordt j wielrijder zelf maar ook het t| aan groot gevaar blootgesteld. Meestal hebben ongelukken, bi, ontstaan 'n dodelijke afloop. Onj kwart over vier kwam de 14-jar M. uit Zuid-Scharwoude, hanget een vrachtauto, Sint-Pancras b gesnord. Alles ging best, maar ds had niet gezien dat er bij de van Honig en Besse een auto r, tanken. Het gevolg was dat hij ir vaart tegen de daar staande aut botste en met 'n zwaargekneus bij omwonenden in huis moest opgenomen. Des avonds is de per auto naar de ouderlijke vervoerd. Te wapen tegen de bruim In de week tussen Kerstij Nieuwjaar wordt een rattenbest uitgevoerd in het Geestmer A-J het Waarland en de Valkkogei Deze actie wordt utgevoerd ter plaatse gevestigde tuinboij enigingen, waarbij de meden wordt ingeroepen van de bed van het bovenomschreven gebief Zij worden verzocht bij de tuint verenigingen opgave te doen plaatsen waar zij de aanwezigheii ratten bespeuren. Hierdoór kum in belangrijkemate medewerkt! de bestrijding van de zo gel bruine rat. Op aller medewerking! gerekend. Namens de polder Heerhugl heeft de Ned. HeidemaatschappJ dag aanbesteed het graven van e terleiding met bijbehorende we:| de afdeling Amerswiel. Laags;! schrijver was de firma Jos MuliT Zoon te Bergen voor f 27.300. Ingt-J ven werd nog door de firma J. S te Obdam voor f 28.750, de firmal lens en Bloeming te Andijk <W)| f 29.990, de firma R. Wiersma te sterdam voor f 37.000, de heer Eng te Uitgeest voor f 37800, del A. Kooy te Amsterdam voor f 39| het aannemersbedrijf Doevamul I geest voor f 29.270. Aanschouw de jaren 1900i Bij de „Bezige Bij" te AmstJ verscheen een boek in een kwarto formaat, dat vrijwel door foto's (met slechts enkele I den verbindende tekst) een bet! geven van de eerste vijftig jaref onze twintigste eeuw. Dr. Jane de Iongh en drs.1 Kohnstamm stelden het samen f voeren ons met reuzenstappen de schier eindeloze reeks getf nissen van de laatste vijf deed Flitsen z]jn het over mode, p®| oorlog en vrede, binnen- en land enz. enz. En het ls zoals menstellers in hun voorwoori gen, geen compleet beeld, mai in enkele lijnen aangeduide stl Het is een vreugde dit platef met de uitmuntend verzorgde keer op keer door te bladeren, I een genoegen de foto's uit het I den met een glimlach te bezit] het is een „memento" de ver: kingen uit het zo nabije vei weer onder de ogen te kriigerj „Bezige Bij" heeft bibliophieï Nf land met een werk verrast, vele boekenkasten ongetwijfeld I „vooraanstaande" plaats zal inne^ Evenals in de eerste klasse hee inhaalprogramma van tweede Kei voor de 2e, 3e en 4e klasse slecht; dele aan zijn doel beantwoord. In kl. B en C werd zelfs geen één wee gespeeld. De nederlaag welke Alc gisteren in Volendam moest inca: heeft de Alkmaarders nog stevig de staartgroep gedrukt, te meer Zaandijk een onverwacht grote op HVC wist te behalen. RKAFI het beter door haar concurrent twee punten af te snoepen waarde VVcsterwegbowoners de leiding in weer heroverden. Door de overwinning op Alcma Volendam in de kopgroep van 2 recht gekomen met slechts zes punten achterstand op de leider wijk. AFC versloeg Rapiditas was ook de Amsterdammers weer een op de ranglijst zijn gestegen. De winning van Zaandijk op HVC za de meeste voetballiefhebbers we! komen een verrassing zijn gewei zeker de cijfers, 50 waarme de kanters de Amersfoorters de baa ven. Watergraafsmeer en Storm- wonnen volgens de verwachting WFC en WA. Elinkwijk 10 7 2 1 29— De Spartaan 11 6 4 1 18— DWV 10 6 3 1 20— HVC 10 4 3 3 15 Volendam 10 5 0 5 13— AFC 9 3 3 3 13— Vr.schaar 11 3 2 6 19— Zaandijk 8 2 3 3 12— UW 9 2 2 5 13— Alcmaria 9 2 1 6 11— Rapiditas 9 1 1 7 6— OSV 10 7 3 0 17- W -Frisia 11 6 4 1 27- Stormvogels 12 6 2 4 24- Watergr.m. 11 5 3 3 16- ZFC 11 5 2 4 17- Velox 12 4 3 5 20- Hercules 12 4 2 6 19- WA 11 2 4 5 12- TOG 11 2 2 7 9- WFC 11 1 3 7 10- Beverwijk zou, als de derby 9 6 2 1 27- 8 5 3 0 23- 9 4 3 2 15- 10 4 2 4 20- 11 4 2 5 15- 10 3 3 4 22- 10 3 3 4 15- 9 4 1 4 19- 10 2 4 4 14- 8 2 2 4 13- 10 1 3 6 14- Goede dag voor I Hebt u bijgeval ook een hamer- IVlllllCllU WC VV/UC Wutok «MW nog een kleine kans op de titel ben gehad. Kinheim geeft de illus haar plaatsgenoten echter wreec stoord door met 30 te winnen, se heeft zich, door van Terrasvof winnen, een stukje uit de geva; zone gebracht. SDW won in A dam van Zilvermeeuwen en wel duidelijke cijfers. HF.C Alw. Forw. APGS SDW Beverwijk Kinheim Terrasv. Vitesse Zilverm. Schagen DIO Voor Bergen was de tweede Ke wel een zeer gelukkige. Zelf won Bergenaren met 21 van Water en de wedstrijd tussen de favorie deze afdeling, BKC en Grassht eindigde in een gelijkspel. Hie hield het geluk van Bergen echti op, want Nieuwe Niedorp, de pl< nog geen enkele winstpunt had b versloeg Téxel en nog wel in et Keurig resultaat- var Alkmaarse wielrenm De Alkmaarse wielrenvert „Alcmaria Victrix" behaalde g een fraaie resultaat door eers worden in de clubkampioenscl op home-trainers. Deze weds werden in Rotterdam gehoude vele bekende verenigingen uit oi namen hieraan deel. Alcmaria Victrix kwam met gende renners uit: Jan Pronk, Kokkes, P. van Berkum en Jai ning. Niet alleen wonnen deze maarders de clubprijs, ook bij óividuele prestaties behaalden kele opmerkelijke successen. Pronk eindigde in het totaal ment op de eerste plaats, Henl ker werd tweede Piet van I werd vijfde. Pronk en Kokkes goede sprinters als Faanhof, Va der en Willekes achter zich, 1 vooral voor Kokkes een fraai taai mag worden genoemd. De snelste tijd van Pronk 2 x 1000 meter was 1 min. 9 sec. van Kokkes 1 min. 10.2 sec. De uitslag was: 1. en clubka van Nederland Alcmaria Victri: sec.; 2. Olympia, Amsterdam,' 2! 3. De Spartaan, Den Haag. 291 De Pedaalridders, Den Haag, set 5. De Rotterdamse Leeuwe terdam, 294.8 sec. Grote overwinning vi Egmondia Egmondia heeft in haar thi strijd tegen Kwadijk geen harvt regelen genomen. Door een 40 zege zijn de Egmonders san de ranglijst gekomen. Het half uur van de wedstrijd wai bezoekers in de meerderheid, verder dan zes corners bracht het niet. Tien minuten vóór d namens de gastheren de leidin midvoor Dekker, die een voorzet van Harms inschoot. E nuut later was het reeds 20, rechtsbuiten Zwaan een voorzt de goed spelende Harms inkop' reet na de rust vergrootte Eg haar voorsprong door midde Dekker. De thuisclub was steeds in de aanval, doch enigi kansen werden niet benut. O twintig minuten vóór het eindi de Sloot het vierde en laatste punt door de bal uit vrije pos: bard in te schieten. L

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2