Zal Amerika China helpen Oudejaar VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Mogelijke wijziging in polHiek der Verenigde Siaien Plastic tijdbom op drempel van Poolse ambassade te Parijs Opnieuw vijf en een halve maand geëist tegen oud-burgemeester van Den Haag Zaterdag 31 Dec, 1949 M6e Jaargang No. 308 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Adviezen voor de ver dediging van Formosa Mr. v. Maarseveen weer naar Indonesië Kolenprijzen worden gewijzigd De wereldreis van Prins Bernhard Aanslag van Poolse ondergrondse? Dr. Drees doet felle aan val op de communisten Vietnam ona-ffianlcelijk I 1 Geheime zitting bracht geen nieuwe aspecten V«f Potvissen van een soort, wel ke zelden in Noordelijke wateren wordt aangetrofffen, zijn in de laatste dagen op de Westkust van Denemar ken aangespoeld. Deense geleerden zien hierin een bewijs, dat het klimaat in de Noordelijk- gebieden zachter is ge worden. Denemarken had dit jaar de warmste zomer van de laatste honderd jaar. Als ik zo in die mist zit te turen, vrienden, gelóóf ik die Denen nog maar niet direct Zijn uw kinderen met hun schoolrapport thuisgekomen vrienden. Dan hebben ze, omdat ze een onvoldoende hadden, hun school toch niet in brand gestoken? Dat deed nar melljk een jochie in Michigan wél..... Vertrouwensvotum voor regering-Bidault kbeurten (AG 31 DECEMBER jaarsdag) rote kerk, 7 uur nsdagavond half indwijding. Kapel- kboom. Rem. geref. Rappold. Luth! half 7, ds. Haan. uur ds. Van der Slui* ;erk, half 8 dr. Pol- en gem. (in Nieuw# angelist Hofhuis. sen dienst. Ned. Dinsdagav. half 8 Eltenweg 22; Do. half Bidt, evangelisatie heer Dammuller. Limmerhoek 40, 8 n. JEVING uur, ds. Kaptein. :kerk, 7 uur, ds. Be- iouw Rehoboth, 7 uur :heid). Ned. Chr. 1, evangelisatiesamen- Rehoboth. Woensdag- leer Dammuller. lur ds. Kapteijn van ZEE, nam. 4 uur, ét. Alkmaar 3.16 uur). ANGENDIJK. Geref. onner. Doopsgez. Schepman. srv. kerk, half 7 ds. leref. kerk half 8 ds. ZEE, herv. gem., 10 Geref. kerk, half 8 dt. JER, 7 uur, de heer gem., 8 uur ds. mgelisatie Kerklaan, Bruin van Heiloo. ivang.gebouw aan d# enst. - de heer Slager. 'OUDE. Geref. kerk, p, van Bergen. Is. Meyboom. E 7, ds. Keja. ds. Bosch. N, herv. gem., half Geref. kerk, half 8, t en Camp, in het aan de Smeerlaan 8 ds. De Jong. Geref. kerk, half 8 uur, ds. Keja. de heer Koch van ;s. Meyboom. Mi 8 uur, ds. Post 1 JANUARI 1950 aarsdag) ■te Kerk, 10 uur ds. apelkerk, 10 uur ds. padvindersdienst. sen dienst. Doops- ïst. Geref. kerk, ijenfeldt; 5 uur dr. n gem. (in Nieuwe ngelist Hofhuis. n dienst. Herst. :straat, half 10 en 4 ind 8 uur dienst. ■nmerhoek 40, 10 u. 8 uur verlossings- i Hassoldt. Ned. ksteeg, 10 u. heili- andagsschool; 8 uur 1st; Dinsdagavond rond voor mannen; ir wijdingsdienst o. rs. Het Kruis- 10 uur wijdings- ossingsbij eenkomst; verlossingsbijeen- v. Stafkapitein J. 'an spiritisten Har- Nachtegaal, Lange- heer Heinis van PING jut, ds. Kaptein. rk, 10 uur ds. Be- ïoboth, half elf ds. rk, 10 uur (beves- en 5 uur ds. Kap- 1GENDIJK. Geref. ging ambtsdragers) H.Avondmaal) ds. kerk geen dienst. :f. kerk, half 10 en Sluis. ïE, herv. gem., 10 leref. kerk, 10 uur i. Von Meijenfeldt. n., geen dienst. ïg.gebouw aan de een dienst; 4 uur ID. Geref. kerk, ambtsdragers) en ran Den Helder, jr ds. Meyboom. nst. OUDE. Gerefor- uur ds. Telkamp herv. gem., geen 10 uur en half 3, eref. kerk, 10 uur igers) en 4 uur ndmaal) ds. Mid- rangelisatie, 10 u. in Alkmaar, ur, ds. Plug. IEDEN IN DE G. in de oorlog- men hebben in iratyphusbacillen Chinese krtjgs- en de gevange- opdat zij de inese bevolking is door beklaag- ■d in het proces Rusland wordt BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN. Advertenties: 16 cent per millimetei Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden t 1-— elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, i.— per kwartaal plus incassokosten Naar verluidt aal Amerika de Chi nese Nationalistische regering militai re hulp en advies verlenen bij dev ver dediging van haar laatste bolwerk, Formosa. Deze mogelijke wijziging in de Amerikaanse politiek ten aanzien van China kwam voor de Engelse functionarissen te Londen geheel on verwacht. Men was van mening, dat d« V.S. de Nationalistische regering gis verloren beschouwden. Volgen» sommige persberichten zou president Truman reeds besloten heb ben de Chinezen op Formosa alle mo gelijke hulp te verlenen, alleen actieve oorlogvoering uitgezonderd. Te Londen heeft men algemeen de indruk, dat ondanks het verzet van enkele functionarissen te Washington een wijziging in de Amerikaanse poli tiek gaande is. Volgens Michael McDermott, de voordvoerder van het State Departe ment, is van de zijde der Chinese na tionalisten via verschillende kanalen een aantal niet-officiele verzoeken tot de V.S. gericht om een groep advi seurs naar Formosa te zenden. Wapens naar Formosa, Een woordvoerder van de Chinese ambassade te Washington verklaarde tegenover Reuter, dat de Chinese natio nalistische regering op Formosa in de komende maanden aanzienlijke hoe veelheden wapenen van de Verenigde Staten verwacht te zullen ontvangen. Naar het ANP verneemt, zal de mi nister voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, mr. Van Maarseveen, in de tweede helft van Januari een reis naar Indonesië ondernemen. Met hem zal ri« staatssecretaris van marine, schout hij nacht Moorman, vertrekken en wel licht ook de staatssecretaris van oor log, mr. Fockema Andreae. De reis ran minister Van Maarseveen zal een algemeen oriënterend karakter dragen. Waterballet viel in het water Circus Strassburger is gistermiddag bijna in zijn eigen waterballet ver dronken. De voorstelling van 't water ballet althans viel letterlijk en figuur lijk in het wter. Tot vermaak van het publiek in het theater Carré te Am sterdam kwam er aan de waterstroom, die aan de voorstelling van het water ballet vooraf gaat, geen einde, zodat het water tenslotte onweerstaanbaar en overvloedig door het circus spoel de en zich een weg baande naar de gangen en' de stallen. De oorzaak bleek een gebarsten buts te zijn. Met man en macht toog het circuspersoneel aan het werk om de overstroming de baas te worden. On geveer 100 kubieke meter water had een ware inundatie veroorzaakt. De voorstelling werd onderbroken en ge durende een kwartier zorgde de cir cuskapel voor muzikale afleiding. In die tijd lasten de technici een nieuwe buis in, zodat daarna iet programma normaal kon worden voortgezet. Aardbeving teisterde de Philippijnen De aardbeving, die zich Donderdag op de Philippijnen voordeed en Manu la twee en een halve minuut deed schudden, was de hevigste, die het land sinds 1937 heeft getroffen. Men vermoedt, dat het epicentrum zich 160 km. ten oosten van de kustplaats Baler beVond. De schade te Manilla is gering. Vijf personen kwamen om het leven. EDUARD VAN BEINUM NAAR ENGELAND. De dirigent van het Concertgebouw orkest. Eduard van Beinum, zal heden met zijn gezin per boot naar Londen vertrekken, waar hij gedurende een half jaar de concerten van het Lon- dens Philharmonisch Orkest zal leiden Weerbericht Verwachting, geldig tot Zondag avond: Droog weer met overdrij vende wolkenvelden. Meest mati ge Oostelijke wind. Temperatuur om het vriespunt. ZONDAG: Zon crp 8.48, onder 16.39. Maan op 13.49, onder 6.30. MAANDAG: Zon op 8.48, onder 16.40. Maan op 14.24, onder 7.34. Aan generaal MacArthur, de gealli eerde commandant in Japan, schrijft men het inzicht toe, dat een vriend schappelijk gezind Formosa een stra tegische noodzakelijkheid is.Van de republikeinse partij is bekend, dat zij afwijzend staat tegenover een afschrij ven van het nationalistisch regiem. Inmiddels hebben Amerikaanse func tionarissen bovenstaande berichten tegengesproken. Wel wordt van de kwestie voortdurend studie gemaakt. De republikeinse pers zou pressie op Truman pogen uit te oefenen om een definitieve wijziging in zijn politiek te brengen. Eiland Toenghai verlaten. De nationalisten hebben het eiland Toenghai, ten noorden van Hainan, verlaten. Restitutie f 1.— per persoon Zoals in het recente eommunique over de loonpolitiek reeds is aange kondigd. heeft de regering in verband met de noodzakelijke vermindering van de last der overheids-subsidies besloten tot opheffing van het tot dus verre bestaande subsidie op kolen over te gaan. Op grond hiervan zullen de prijzen van kolen met ingang van 1 Januari worden gewijzigd. Voor zover het de courante huisbrandsoorten betreft zal voor de grote steden de maximum prijs voor 1ste kwaliteit anthraciet na 1 Januari f 6.55 per mud bedragen, terwijl die voor gascokes op f 5.65 per eenheid van twee mud is vastgesteld. Voorts zullen de maximumprijzen van gas met 1/2 cent per m3 mogen worden verhoogd, hetgeen evenwel niet betekent, dat dit in feite steeds overal zal geschieden. In verband hiermede zal voor het lopende stookseizoen op een nader aan te wijzen bon van de levensmidde lenkaart bij wijze van compensatie een bedrag worden uitgekeerd van f 1.per persoon. Bij zijn aankomst tc Djakarta werd president Sukarno door een enthou siaste menigte begroet, met de roep „Merdeka"Hij sprak van de marmeren treden van zijn paleis af de uit ongeveer 200.000 personen bestaande menigte toe. (Téle-foto) Voor de Poolse ambassade te Parijs heeft zich gisteren, zoals gemeld, een hevige ontploffing voorgedaan. Nader wordt bericht, dat de schade binnen in de ambassade niet noemens waard is. Er zijn veel ruiten gespron gen Een nachtwaker werd door glas scherven 'licht gewond. Er was een plastic tijdbom neerge legd op de drempel van het ambas sadegebouw. Het geheel is blijkbaa: slechts als een demonstratie bedoelc. naar de bom ontplofte op een tijdstip, dat er niemand in het gebouw was. De Poolse ambassadeur heeft ver klaard er zeker van te zijn, dat de bom niet door een Fransman is neer gelegd. Aanslagen als deze lagen niet in de aard van de Fransen. In Poolse diplomatieke kringen ge looft men, dat leden van een Pool se ondergrondse organisatie, die in de oorlog met de Duitsers samenwerkte, de aanslag hebben gepleegd, gebruik makend van de gespannen verhou ding tussen Polen en Frankrijk. Deze kaart geeft een overzicht van de route die Prins Bernhard op zijn grote reis die 2 Januari begint zal af leggen. Het eerste deel van de tocht maakt Z.K.H. aan boord van H.Ms. Karei Doorman. Na 'n bezoek aan het eiland Porto Rico vertrekt de Prins aan boord van de Jacob van Heems- kerek naar de Nederlandse Antillen. Venezuela en Paramaribo. Per eigen vliegtuig brengt de Prins dan in op dracht van de Nederlandse Regering een officieel bezoek aan Brazilië en Mexico. De reis wordt besloten met particuliere bezoeken aan New York en Montreal. SOLDATEN KOMEN RIJDEND THUIS Repatriëren per jeep Vier in Indonesië verblijvende mïli-j tairen, die binnenkort zullen demobili seren en die graag nog wat meer van de wereld willen zien, hebben het plan opgevat om de thuisreis op een origi nele wijze te maken. Zij zullen het qiootste deel van de afstand, die hen van het vaderland scheidt, op eigen gelegenheid per jeep met aanhang wagen afleggen. Thans zijn reeds vele voorbereidingen gemaakt. Inhet burgerleven is J. Glissenaar wurnalist, P. Pennarts persfotograaf en J. Beulen chauffeur. De vierde sol daat R. Sloots is reeds aangewezen als expeditieleider, omdat hij vloeiend En gels, Frans, Duits en Spaans spreekt Het doel van de jongens is om in de tanden, waardoor zij onderweg trek ken, lezingen te houden en films over Indonesië te vertonen. Distributiestamkaarten zijn vervallen Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat in verband met de intrekking van de tweede distributie- stamkaartenbeschikking 1946 geen uit gifte van nieuwe stamkaarten meer zal plaats hebben. Inlevring van stam kaarten behoeft voortaan eveneens niet meer te geschieden. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat de geldende bonkaarten van kracht blijven en dus moeten worden be waard. De distributie van koffie en kolen geschiedt thans zonder gebruik making van de tweede distributie stamkaart. Door het springen van sen band reed Vrijdagavond een vrachtauto in de Lek. Een van de twee inzittenden verdronk. Van der Goes dankt de K.V.P. Jarenlang' hebben de communisten aan de zijde van de Republiek gestaan en steeds hebben zij geroepen om te rugtrekking van onze troepen. Nu schaarden zij zich aan de zijde der op posanten, aldus Dr. Drees in de jaar- risselingsbijeenkomst van de Partij v. d. Arbeid, die Vrijdagavond in het Amsterdamse Concertgebouw werd gehouden en waarin de souvereini- teitsoverdraeht aan Indonesië het hoofdonderwerp van gesprek vormde. „Zij wensen slechts strijd. Zij zijn daarom tussen de staten en in elke staat afzonderlijk een gevaar voor de vrede en een gevaar voor het recht". Voorts legde dr. Drees de nadruk op de zijns inziens „onwaardige wijze, waarop mannen als de heren Jonkman Logeman en Schermerhorn door be paalde personen uit ons politieke le ven voor verraders en lafaards zijn uitgemaakt". Mr. M. van der Goes van Naters die als eerste spreker op deze bijeen komst het woord voerde, bracht dank aan de Katholieke Volkspartij", die na Augustus van dit jaar constructief is gaan meewerken aan de oplossing van het Indonesische vraagstuk". Wij zijn dan ook bereid, aldus spreker, ver- oer met haar samen te werken, mits op dezelfde progressieve wijze. iii!lli!ll!!ll!l!!l!IIUMl!!HI1||l!!!! Leon Pignon. de Franse Hoge Com missaris in Indo-Chma, en Bao Dai het hoofd van de nieuwe Vietnamese overeenkomst getekend, waardoor het 'taat, hebben gisteren te Saigon de Frans-Vietnamese verdrag van 8 Maart 1949 in werking treedt en Vietnam binnen de Franse Unie onafhankelijk wordt. HITTEGOLF IN AUSTRALIË De Hittegolf, die in grote delen van Australië heerst, heeft aan talloze ko nijnen het leven gekost. In Nieuw- Zuid-Wales liggen duizenden cadavers op het verdroogde gras. Straks laten de torens in stad en in land, Hun dreunende slagen weer horen. Een jaar ging voorbij met zijn lief en zijn leed, Een nieuw jaar is dan weer geboren. Wij voelen heel even een brok in de keel, Wij drukken elkander de handen, B Terwijl wij, al zijn we ook kerels van staal, jt Een traan in het oog voelen branden. Wanneer wij terug zien op 't jaar dat verging, Dan was het geen vreugd' allerwegen. De woorden „Atoombom" en „IJz'ren gordijn", Die kwam je schier dagelijks tegen. Ik denk aan veel rampen, veraf en dichtbij, Aan China, dat zwaar werd geteisterd. Dan zing je niet luid: „Houd de moed er maar in", Doch sta je alleen maar verbijsterd. Doch ook in ons land van de boter en kaas Was 't luchtruim niet steeds even helder. De levensstandaard ging schrikbarend omhoog, De gulden helaas naar de kelder. Wél ging het voornaamste dit jaar van de bon, Maar nu men van alles kan halen, Nu zitten de mensen alweer met de vraag, Hoe of ze het moeten betalen. Nee, 't jaar dat zijn loop heeft volbracht, gaf de mens j Geen reden om luide te juichen. We hebben te veel luchtkastelen gebouwd, Kastelen, die vielen in duigen. Maar wie in de wereld geen vreemdeling is En wéét wat er alzo te koop is, Weet óók, dat het hier geen luilekkerland is, En 't leven geen kaleidoscoop is. Een ieder die heeft in dit aardse bestaan Zijn strijd tegen allerlei zonden. Een ieder die kent er zijn vreugde en smart, Zijn zorgen, zijn pijn en zijn wonden. De één denkt terug aan de winst van dit jaar, Een ander aan 't geen werd verloren „Voorbij", is het somber en droevig refrein, Dat aanstonds de klokken doen horen. Wê Maar bóven de zorgen en bóven de tijd, Staat God, die de loop kent der tijden. Die dwars door de nood en de donkerheid heen, De mens aan Zijn hand wil geleiden. En zó vinden wij tóch de moed en de kracht, Om ondanks de daag'lijkse zorgen, Blijmoedig de weg door de toekomst te gaan, Die nu nog voor ons is verborgen. Jabson. H - Mi fÏHiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiinrmmiiiniiininnmtiffliiiimHniniiiinnfnniminiiiitiiiiiitiiimiiiiiiiiiiiitiifnnnntniifmiHiniiinnininiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiinM De Officier van Justitie bij de Haagse economische politierechter eis te gistermorgen opnieuw vijf en een halve maand gevangenisstraf tegen mr W. A. J. Visser, oud-burgemeester van Den Haag, wegens overtredingen van het deviezenbesiuit. Een week geleden besloot de politie rechter deze zaak aan te houden om in niet-openbare zitting een aantal getui gen te horen. Dit verhoor hield ver band met de besteding van een bedrag aan Zwitserse francs, dat voor charita tieve doeleinden zou zijn gebruikt. Zoals men weet nam mr V. deze francs over van zijn toenmalige se cretaris, drs B„ die over een deel van J^oordat Winston Churchill, die met zijn echtgenote een vacantie van veertien dagen op Madeira gaat door brengen, Donderdag te laat in Southampton arriveerde, is het ver trek van de boot, de „Durban Castle' van de Union Catsle lijn, twintig mi- tuten vertraagd. Het was in deze eeuw nog slechts één keer voorgeko men, dat het vertrek van een schip van deze maatschappij om der wille van een passagier werd uitgesteld Wie Winstons voorganger was, kan ik u niet vertellen en al evenmin waarom Churchill zo laat kwam. Want het verhaal van boze tongen, dat hij zijn sigaren had laten liggen, wens ik niet te geloven. In een stadje in Ten nessee stond een man terécht wegens net stelen van een zak meel. Bij kris en bij kras hield deze man vol, dat hij niet wist, hoe hij aan de zak kwam. Iemand moet hem op mijn nek ge legd hebben", zei hij. Maar dat kon-ie de rechter toch niet wijsmaken. [Ne enige vrouwelijke minister in Zwe- den, Karin Koek, heeft haar ontslag aangeboden, omdat haar departement (dat van bevoorrading) wordt opgehe- IIIIIttlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHl rm thans zijn signalement nauwkeurig. IC Rflnt/sl# Want ie kunt maar nooit' weten LJ 1 «JvOltfiS, Wysjinski heeft het driejarig zoontje van MacNeill, de Engelse vertegen woordiger t' Lake Succes, een Russi sche vertaling van de werken van Ste venson cadeau gedaan. Mc. Neill junior laat nu zijn teddybeer en zijn hobbel paard meelezen Q De Duitse actrice Ida Wust mag ook weer op de planken en voor de camera. Met de Nazi's had ze niks te maken, heeft een commissie uitgemaakt. ven in verband met de algehele beëin diging van de distributie O En mid den op d< Willemsbrug in Rotterdam stopte een auto met pech. Een voorbij ganger bood spontaan zijn hulp aap en stelde voor, re trachten te starten, ter wijl de eigenaar van de 'wagen duwde. En laat-ie hem nou op gang krijgen. En laat-ie nou in de derde versnelling ervandoor gaan. De politie bestudeert Wij wensen u in het Nieuwe Jaar hetzelfde wat tt ins toewenst. Prinsesjes stellen hun poppen ten toon De prinsesjes Beatrix en Irene heb ben in de kinderkamer van het paleis Soestdijk een expositie gehouden van al hun poppen. Koningin Juliana heef' onmiddellijk aan het plan meegewerkt door talrijke poppen uit haw verzame ling voor dit doel beschikbaar te stel len. De prinsesjesincasseerden van de talrijke bezoekers de entreegelden en - dit was de opzet der beide Konings kinderen het Rode Kruis kan dezer dagen een postwissel van f 260.te gemoet zien: Communistische demonstraties in het Ruhrgebied De Westduitse communistische par tij heeft een oproep gedaan tot het houden van „machtige demonstraties in het hart van het Ruhrgebied" op 7 en 8 Januari tegen het Ruhrstatuut en „hermilitarisering". Communistische leiders uit Engeland, Frankrijk, Belgie Nederland en Zweden zullen evenals de Westduitse communistische leidei Max Reimann over dit onderwerp te Dusseldorp, Essen en Dortmund spre- Ken. Als spreker uit Nederland wordt J. Haken genoemd. het Zwitserse vermogen van een Ne derlandse politieke delinquent kon be schikken. Het geheime verhoor, waarbij deur waarder en parketwachters niet aan wezig mochten zijn, nam vele uren in beslag. Tijdens een korte openbare zitting verklaarde de Officier, dat zijns inziens geen nieuwe aspecten uit de verhoren waren voortgekomen. Hij bleef bij zijn oorspronkelijke eis. De verdediger van mr V. persisteerde eveneens bij zijn conclusie, dat de eis in genen dele in normale verhouding staat tot de ernst en omvang der ge pleegde overtredingen. De politierech ter bepaalde, dat hij op 4 Januari 1950 schriftelijk vonnis zal wijzen. Met 305 tegen 289 stemmen Bu dc stemming over de twee Voor stellen inzake de begroting voor 1950, die gister aan de Franse Nationale ver gadering zijn voorgelegd, heeft de Franse regering 't vertrouwensvotum gekregen. Volgens officieuze cijfers was de uit slag van de stemming over het eerste voorstel 305 tegen 289. Daar de ongebruikelijke procedure werd gevolgd, dat de tweede motie van vertrouwen vijf minuten na de eerste werd ingediend, dienden de af gevaardigden hun stem over beide moties tegelijk in. Tevoren had Bidault er op gewezen, dat Frankrijk naar verhouding veel minder voor de nationale defensie uit geeft dan de V.S. en de andere grote mogendheden. Zelfs Zwitserland trok op de begroting 30 pet. hiervoor uit, Frankrijk minder dan 20 pot. Gezagvoerder Moll wordt commandore Met ingang van 1 Januari 1950 heeft net hoofd vliegbedrijf der KLM be noemd tot commodore op de Indone- «ie-route gezagvoerder J J, Moll. De recente overstromingen in de buurt van Florence hebben een bijna volledig intact skelet, ven een olifant blootgelegd. Het skelet if naar schat ting een millloen jaar oud.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1