Onze Balans-OpriiHing Enorme sortering wil f ASKENASE Wedstrijder Stad en Omgeving. Gewaardeerd functionaris gaat heen Steno-Typiste Voor Uw nieuwe Boekjaar; Fa. MARIE OUDEJANS Schoorls Vroedschap voor het laatst in 1949 bijeen Wol- en Manufacturenhandel bekwame kousenreparatrices en leVERKOOPSTER Adj. Fluyier nam afscheid van Rijkspolitie AGENDA „HET VULPENHUIS" Raad van Bijstand Kamer van Koophandel Alcmaria speelde nuttige oefenwedstrijd De nieuv/e avonturen van Pim, Pam en Pom Berqen Afscheid van Ds. M. H. E. Bremer LAATSTEEN I EU WS DAGBLAD- RECLAME is Hoogenslraalen Conserven Veerhuis 't Centrum J. A. in t Veld VROOM DREESMANN DAGBLAD- j RECLAME is de beste reclame Experiment ge Weinig nieuwe gezichtspunten Het Radioprogramn MAANDAG 2 JANUARI 1960 Katerdag vond te Heiloo in „De Oude Herberg" het afscheid plaats van de Adjudant der Rijkspolitie E. G. Fluijter van Staf District Alkmaar. Deze po litieman gaat na een diensttijd van ruim 40 jaren bij de politie op 1 Januari met pensioen. Onder de aanwezigen bevond zich de Districtscommandant der Rijkspolitie, kapitein mr. J. P. v. d. Steur, de heer Kalff, burgemeester van de gemeente Heiloo; de Groepscommandanten uit het District Alkmaar waren eveneens aanwezig, alsmede het personeel van de Staf en diverse belangstellen den uit de poiitiegelederen. Om half elf kwam de scheidende functionaris met zijn echtgenote, verge zeld van twee hunner kinderen, bin nen, waarna de Districtscommandant, kapitein mr. J. P. v. d. Stem, als eerste het woord tot de adjudant Fluijter richtte. Hij gaf te kennen dat de adjudant (peents node gemist kon worden van wege zijn bijzondere capaciteiten op politiegebied. Doch er is eenmaal een tijd van komen en een tijd van gaan, ook voor de besten onder ons. Vooral nu in het kader van de bezuinigings maatregelen van de Overheid vele an deren in de loop van 1950 zullen moe ten vertrekken. Juist daarom mag Fluijter dankbaar zijn dat hij op deze wijze met pensioen gaat, n.l. met het volle aantal dienstjaren. Voorts zeide spreker, dat hij het af scheid moeten nemen van deze emi nente kracht betreurde, doch zag toch nog lichtpunten in het verschiet voor hem. Want hem was bekend dat ver schillende oud-cursisten het voorne men hadden op Fluijter een beroep te doen voor leiding bij hun studie voor het politiediploma en zelfs was er één die dit voornemen had bij zijn studie voor het candidaat-inspecteurdiploma. De Districtscommandant dacht dat de actieve geest van de adjudant niet tot rust te brengen was en dat hij op deze wijze zijn activiteit weder kon ont plooien. Hij wenste hem en zijn gezin vele voorspoedige jaren. Hierna sprak namens het personeel van de Staf en van de groep Heiloo de adjudant Van Uden tot de adjudant Fluijter en zeide, dat met het heen gaan van Fluijter het District Alkmaar één van zijn beste krachten verliest, temeer daar hij tot de kundigste po litieambtenaren behoorde en steeds een humaan chef was geweest. Onder aan bieding van een cadeau en bloemen voor mevr. Fluijter nam hij, onder het uitspreken van de baste wensen voor de toekomst, afscheid van de adjudant Fluijter. Vervolgens kwam de opperwacht meester Dieckman aan het woord. De ze sprak namens alle groepscomman danten en het personeel uit het District Alkmaar. Hij bracht de heer Fluijter dank voor de veelzijdige leerstof, die de adjudant op hen had overgebracht. Ook deze spreker nam afscheid onder het uitspreken van de beste wensen voor de toekomst en onder aanbieding van een cadeau. Tot slot spraken de adjudant P. van Breukelen en de opperwachtmeesters P. Smit en S Weiland nog enige per soonlijke woorden. Adjudant van Breukelen memoreer de de veelzijdige vakkennis van Fluij ter en hoopte dat het hem gegeven was nog vele jaren van zijn welver diend pensioen te mogen genieten. De heren Smit en Weiland haalden enige persoonlijke herinneringen op uit de tijd dat adjudant Fluijter als brigade commandant van de Rijksveldwacht te Alkmaar in het Gerechtsgebouw zetel de en gewaagden van de profijten, die zij nog immer hadden van de lessen van hun vroegere leraar. De opperwacht meester Weiland bracht dank uit naam van de cursisten van de vooroorlogse Brigadierscursus van de- Rijksveld wacht. Hier sloot zich de opperwachtmees ter Waterdrinker bij aan met te zeg gen, dat Fluijter leiding gaf aan po litieambtenaren op zodanige wijze dat dezen bij wijze van spreken los konden lopen. Hij schetste zijn vroegere com mandant als een man vol van humor en besloot met te zeggen dat aan af scheid vastzit dat er iets goeds en ver trouwds van je heengaat. Ook hij gaf de beste wensen aan Fluijter en zijn gezin voor de toekomst mede. Dankwoord. In zijn dankwoord sprak adjudant Fluijter van het vele goede, dat hij In zijn loopbaan had ondervonden, doch memoreerde ook dat hem het kwade niet bespaard was gebleven. Hij besef te dat dit zijn zwanenzang was aan gaande zijn ambtelijk leven, dat hem een taak, welke hem altijd lief ge weest was, had opgelegd en welke taak, naar hij meende, hij steeds naar beste weten en kunnen vervuld had. Het belangrijkste was de goede geest, welke hij overal in de diverse politie korpsen waar hij had gediend, had aan getroffen. Voorts gaf hij een overzicht van de voornaamste taken in het politiewezen en betoogde dat waar nodig opgetre den diende te worden, doch dat hier tegenover stond, dat op zijn tijd „ge zalfd" moest worden. Handhaving van de rust kan worden bereikt door een tactisch uitoefenen van de opgelegde taak. Als de wond eenmaal geslagen is, is hij zo zonder meer niet ^e helen. Bijzondere dank bracht hij aan de Districtscommandant voor de krachti ge morele en feitelijke hulp, die hij had mogen ondervinden in de voor hem moeilijke periode. Vervolgens zag hij terug op het moeilijke tijdperk van de bezetting en roemde de goede samen werking onder moeilijke omstandig heden o.a. de adjudant van Uden. De hem toegezwaaide dank met be trekking tot de vakopleiding wilde h'ij delen met de mede-instructeurs, welke hem trouw terzijde hebben gestaan en zonder wie hij de gereleveerde resul taten niet had kunnen bereiken. Ten slotte bracht hij dank aan alle colle ga's voor de prettige omgang en sprak de hoop uit, dat dezen hem straks als hij ambtloos burger is, op dezelfde prettige wijze zouden ontvangen, zoals zij dit voorheen ook gedaan hadden. Vacantie-kindervoorstelling Woensdagmiddag om half drie brengt het sprookjes-ensemble „Het Rotter dams Kindertoneel" in- 't Gulden Vlies een prachtig vacantie-kinderprogram ma. Opgevoerd wordt het sprookje „Hans en Grietje en de Boze Heks" Ieder kind kent de avonturen van Hans en Grietje die in het bos ver dwaald zijn en hun ontmoeting met de heks in haar huisje van suiker en koek Het Rotterdams Kindertoneel slaagt er uitstekend in de figuren uitxlit oude verhaal tot leven te brengen. Bakkerswagen te water Niet voor iedereen was het Zaterdag „een zalig uiteinde". Voor bakker Ap pel bijvoorbeeld verliep de dag verre van gelukkig. Een 15-jarige broodbe- zorgster van de firma Appel parkeer de Zaterdagmiddag haar bakkerswagen nabij het Ritsevoort aan de Oudegracht. Vermoedelijk doordat de rem niet goed vastzat, reed de wagen alleen een stuk langs de walkant en kwam toen in het water terecht. Een grote hoeveelheid brood, krentebrood en koek ging ver loren. DAMWEDSTRIJD D.D.D. Vrijdagavond speelde DDD II liaar zesde competitie-wedstrijd tegen Zijpe I. De uitslagen waren: D. Peerdeman— P. J. Waiboer 0—2; J. Joma—A. Slijkerman Jr. 0-2; M. J. Langras Jr—A Slijkerman Sr 1—1; D. Stam—A. Mul 2—0; C. Bijwtard—S. Hoek 2—0; M. J. Langras Sr.—P. Koopman 1—1; J Miedema—A. Blokker 0—2; J. H Brinkhof- P. de Wit 1—1- M. A. Langras A Louw 0—2; G Bakkum—H. C. Kooi 2—0. Totaal 9—11. Op heterdaad betrapt Zaterdagmiddag hield de politie een 41-jarige vrouw aan, die op heterdaad betrapt werd bij het stelen van enige textielgoederen uit een winkel. Na het opmaken van proces-verbaal werd zij weer op vrije voeten gesteld. Burgerlijke Stand Geboren: Laurentius M., zoon van A. Kok en P. J. van der Lans. Hendrik, zoon van J. Boon en H. Schot. Charlotte J. M. dochter van P. J. A. Borsboom en A. J. A Mekenkamp. Elisabeth C. M.. dochter van N. A. Spruijt en J. H. van der Geest. Yvon ne, dochter van A C, van den Berg. en Tb M. G. Tanssen Smit. Harmannes, zoon van J. Kieft en A. D. Tiedemann. - René, zoon van L. J. Hoetjes en H S. Arnold. Overleden: Cornells Kager, 71 jaar SPIRITISTISCHE SEANCE Woensdagavond zal mevrouw Van SaanenKorsten uit Hilversum in hotel Central op het Hofplein een openbare psychometrische avond houden voor de afdeling Alkmaar van de Ned. Vereni ging van Spiritisten. Mevrouw Van Saanen is in diverse plaatsen met suc ces opgetreden. STEFAN ASKENASE SPEELT CHOPIN De Poolse pianist Stefan Askenase zal op Vrijdag 6 Januari in het Gulden Vlies een recital van werken van Cho pin geven, zulks in het kader van de herdenking van diens sterfdag op 17 October 1849. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Wet zonder recht (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur; Het onstuimige blondje (14 jaar); Ci nema Americain, 8 uur: Donker Afrika (tot 14 jaar onder geleide); Alkmaars Bioscoop Theater, 8 uur: Circus Bollipi (alle leeftijden). Valk's Lunchroom, 8 uur: Openbare vergadering van het Vredes Comité. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: Hoofdstad Ope rette met „Victoria und ihr Husar". TAB. en GROOTBOEKEN LOSBLADIGE REGISTERS LOONSTATEN en LOONBOEKEN OMLEG BLOC's en KANTOOR AGENDA's Boek- en Kantoorboekhandel SCHOUTENSTRAAT 13. met beste wensen voor 1950. Belangrijke vergadering op 4 Januari De plaatselijke Raad van Bijstand bij het kantoor Alkmaar van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Holland zal op Woensdag 4 Janu ari, 's middags om half drie in het Stadhuis vergaderen. De agenda ver meldt o.m. een nieuwjaarsrede van de voorzitter en de benoeming van com missies. Ingekomen is o.m. een schrij ven van de Kamer, waarin wordt mede gedeeld, dat goedkeuring is verleend aan hei besluit van Ged. Staten dezer provincie tot het verlenen van een bij drage in de kosten van aanleg van een vliegveld op Texel. De Rijkswaterstaat in Noord-Holland heeft bericht, dat het nodige wordt gedaan om ook 's middags tussen 12 en 3 uur met drie ponten te kunnen varen. Ook is ontvangen een mededeling van de hoofdingenieur-di recteur van de Prov. Waterstaat in Noord-Holland, dat de verbreding van de spoorwegovergang in de Provincia leweg ten zuiden van het station te Scha gen door de Ned. Spoorwegen ter hand zal worden genomen, zodra de benodigde materialen gereed en aange veerd zijn. Aan de Minister van Verkeer en Wa terstaat is een adres gezonden inzake het niet op de Rijksbegroting voor 1950 opnemen van een post voor de vernieu wing van de Friesebrug. In een schrij ven aan B en W van Alkmaar beveelt de Kamer voor de voorziening in een vacature in de gemeentelijke instelling voor maatscharmeliik hulpbetoon aan de heren M. Rentenaar (1) en G J. W Goed (2). De Kamer heeft voorts als haar vertegenwoordiger in het bestuur van het financieringsinstituut voor de detailhandel de heer mr C P. Eecen aangewezen. Alcmaria heeft Nieuwjaarsdag be steed voor het spelen van een oefen wedstrijd. Hiervoor wak de Haarlemse eerste klasser EDO uitgenodigd. De thuisclub, welke een geheel gewijzigd en verjongde voorhoede had opgesteld, kon het niet bolwerken en kreeg een 41 nederlaag te incasseren. De jeug dige voorhoede der Alkmaarders speel de niet onverdienstelijk, doch bleek nog niet de juiste „hardheid" te bezit ten. Een tweede proefneming lijkt o.i. toch gewenst, daar deze voorhoede ze ker over de nodige capaciteiten be schikte. Reeds spoedig namen de bezoekers door Bax de leiding. Even vóór de rust was het dezelfde speler, die de voorsprong vergrootte. Onmiddellijk hierna bracht Eriks, die een voorzet van Schmidt benutte, de stand op 1-2. EDO toonde zich echter zowel tech nisch als tactisch de meerdere en voer de door middel van Lasschuit en Bax de stand op tot 41, met welke stand het einde kwam van deze door slechts weinig toeschouwers bezochte wed strijd. Randers klopte R.K.A.F.C. met 41 De Alkmaarse vierde klassers, Ran ders en RKAFC wilden het nieuwe jaar met voetbal inzetten, doch het werd geen wedstrijd zoals wij van deze elftallen gewend zijn. Het terrein was hard en effectvol. Wel wer den er af en toe aardige combinaties opgezet, maar een goede wedstrijd is het niet geworden. Daarvoor speelden de spelers te kalm. De vijf doelpunten vergoedden veel, voor het nogal talrijk opgekomen publiek. De beide doelver- dedigers waren aan deze doelpunten debet. Vooral keeper Popma had onder normale omstandigheden meer dere doelpunten kunnen voorkomen. De rust kwam met een 10 voor sprong voor de thuisclub. Na de rust pasten de Randers zich het best aan bij de terreinomstandigheden. Met een zeer goede goal werd het 20, welke stand spoedig werd opgevoerd. Even kwam de spanning terug toen de AFC ers de eer redden. De Randers dienden evenwel direct van repliek en scoorden voor de vierde maal. Met 41 kwam het einde van deze door scheidsrech ter Hartland goed geleide wedstrijd. 58. Pim's krijgslist heeft succes ge- al met een handkar aanrijden, waarop had. Alle rovers zitten te genieten van een grote bijenkorf staat, die vol met o> kleverige lekkernij. Maar.... Pim bijen zit. )it bijenkorf behoort aan de is nog niet klaar. „Kom jongens", kok van het fort. „Ik begrijp niet waar roept hij uit „Nu vlug voortmaken, je heen wil!" roept Pom. „Ik? Ik wil We zullen onze vrienden een paar nergens heen. En ik zal hen er naar bijen op hun dak sturen. En voor Pom toe sturen ook! Let maar op". En met en Pam goed door hebben, wat er een rijdt hij de handkar tot vlak onder eigenlijk allemaal gebeurt, komt Pim ae wallen van het oude fort. NIEUWE ZAAK Zindelijkheid is een factor, waarmede men in een grossierderij voor bakkerij grondstoffen terdege rekening dient te houden, hetgeen de firma W. S. Kalf. die uit Heiloo naar Alkmaar werd verplaatst, ten volle erkent. De firma heropende vanmorgen haar bedrijf in de voormalige limonade fabriek van de firma Beudeker aan de tfieuwesloot, waar de flessenspoel riiachines thans werkloos „kijken" naar dé zakken suiker, de dozen met zuid vruchten in blik en de niet te ver waarlozen voorraden rozijnen, kren ten en amandelen. Er is een nieuw kantoor gekomen van waaruit men een overzicht heeft over de gehele opslag ruimte, die 200 verschillende artikelen bevat. Piet Evers naar huis De bekende Wormerveerse wielren ner Piet Evers, die enige maanden ge leden op de Helderse weg zwaar werd gewond tijdens 'n trainingsrit, zal mor gen het ziekenhuis, waarin hij destijds werd opgenomen, mogen verlaten. Wel zal Evers nog enige tijd moeten rusten, doch hij hoopt nog vóór het nieuwe seizoen in training te kunnen gaan. NOORDERMARKTBOND, 2 Jan. 50. 28000 kg Rode kool 6—11.20; 5700 kg Gele kool 9 90—10.40; 63000 kg Witte kool 11.20—13 60; 500 kg Uien 27— 28.40; 700 kg Peen II 8.20. De vacantie in het bouw bedrijf Voor Noord Holland (het Gooi inbe grepen) is de vacantie voor het bouw bedrijf voor dit jaar bepaald op de week van 1522 Juli. In een druk bezette dienst heeft Ds. Bremer op Oudejaarsavond afscheid genomen van de Herv. Evangelisatie en daarmede een ambtsperiode van 48 jaren in de Ned. Herv. kerk afgesloten. Ds. Bremer bepaalde zijn gehoor bij een woord uit Jes. 6, waarbij hij wees op de trouw Gods, die niettegenstaan de de zonde en ongerechtigheid van de mens, onwankelbaar is, geopenbaard als zij is in Christus Jezus. In een meer persoonlijk woord wees spr. op de enige grond van de predi king en van ons geloof: Christus. Spr. bekende veel gebrek in zijn prediking in de lange diensttijd in de kerk, maar één ding heeft hij zijn gemeente toch steeds op het hart willen binden en daarmee wil hij zijn dienstwerk beslui ten. Het gaat voor ons geloof om Je zus alleen. Het was een diep aangrij- t end woord, dat deze oude prediker sprak. Als voorzitter van de evangelisatie richtte namens het bestuur en kring, de heer Bijlsma een woord van af scheid tot Ds. Bremer. Hij wees op het enthousiasme waarmee Ds. Bremer zijn werk steeds heeft gedaan en dat een sqnmerk is van heel zijn leven, een leven waar vaart in zat. Ook nu zal Ds. Bremer zijn werk nog niet neer leggen en daarom heeft het bestuur ge meend hem een werktafel als aanden ken te moeten geven, n.l. een schrijf- rnachine-tafel. Ds. Waardenburg, voorzitter van het Prov. Kerkbestuur wees in een harte lijk woord, waaruit de vriendschap en genegenheid sprak ten opzichte van Ds Bremer, die als secretaris van het Prov. Kerkbestuur reeds jaren zitting heeft in dit bestuur, wat Ds. Bremer voor dit college is geweest en nog is. Ee> volijverig en zeer bekwaam se cretaris De heer de Vries, afgevaardigde van de Geref. kerk te Bergen, sprak na mens deze gemeente een woord van grote erkentelijkheid voor de goede samenwerking in de vier jaren, dat Ds. Bremer in Bergen stond. Men be treurt daarom zijn heengaan. De heer Half, uit Egmond aan Zee, waaruit een deputatie gekomen was. dankte Ds. Bremer voor al het werk, dat hij in deze, zijn eerste gem. heeft gedaan, in het bijzonder voor de Zon dagsschool en voor de Chr. school. De heer Winter sprak daarna een hartelijk woord van dank tot mevr Bremer, aan wie bloemen werden aan geboden. Ds. Bremer dankte de verschillende spiekers en sprak ook nog een woord vat erkentelijkheid voor de aanwezig heid van burgemeester Huygens. Met de zegenbede werd daarna deze dienst besloten. Voor wie het' nieuwe jaar slecht- begint Het nieuwe jaar is voor de varkens, die op deze druilige borgen op de kaasmarkt bijeen werden gedreven al bijzonder slecht begonnen. Voor de met blauwe en rode patronen beschil derde knorrers betekende de Waag niet de sensatie van eehs-lekker-gratis wegen, maar het voorportaal van de Dood. En dat lijkt ons toch een aller minst hoopvol begin alle goede wen sen ten spijt. De varkens zelf maakten van hun kortstondig bestaan op deze vochtige wereld gebruik om elkaar eens heerlijk aan het oor te knabbelen en daarmede liepen zij wat vooruit op het werk, dat de slager straks te l vachten staat. En zoals het in de men senmaatschappij pleegt te gaan, is het ook bij de dieren. De varkens voerden net hoogste woord, maar de schapen stonden rustig in hun hokken. We zouden haast zeggen: zielig af te wach ten, wat de speurende mannen met wandelstokken met hen voor hadden. Dat zal niet veel goeds geweest zijn. Oen drietal paarden vermeerderde het assortiment, waarvan de koeien het voornaamste deel vormden op deze gtijze ochtend in het onder een rag fijne motregen liggende Alkmaar. (Ongecorrigeerd) Moeder door gasverstikking om het leven gekomen Op Nieuwjaarsdag werd de politie van Laren gewaarschuwd, dat zich een geval van gasverstikking had voorge daan bij de familie Van der H. De vrouw des huizes, die invalide is, lag Zondagmiddag te bed in een kamer, grenzende aan de keuken. Ter verwar ming had men daar een gascomfoortje met een slang aan het gasstel uit de keuken verbonden. JSen inwonende schoonmoeder heeft, toen het gas op een gegeven moment uitging, een nieuw muntje in de meter gedaan. Vergeten werd evenwel het kraantje van het comfoortje in de slaapkamer opnieuw aan te steken, zodat het gas hier vrijelijk uitstroomde, hetgeen een uur later pas werd ontdekt. Een onmiddel lijk ontboden geneesheer kon bij de vrouw, een moeder van drie kinderen, I slechts de dood constateren. BEGROTINGEN VOOR 1950 VASTGESTELD JAARREDE VAN DE VOORZITTER De Vroedschap kwam Vrijdagavond voor de laatste maai in het oudejaar bijeen onder voor zitterschap vam burgemeester mr. C. A. J. Jochems. Wethouder H. Selhorst was afwezig wegens 'ziekte. Op de verzoeken om een subsidie van de Tucht Unie en van de Noord-Hollandse Provin ciale Drankweerbond werd afwijzend beschikt. Aan de Stichting voor Geestelijke Volksgezond heid werd voor 1950 een subsidie beschikbaar gesteld van 10,10 pei inwoner; aan de Stich ting het Noordhollands Landschap een bij- cfrage van f 5,—; aan de Vereniging Pro Ju- \entute te Alkmaai f lO, aan de Vereniging Koningin Wilhelminafonds t 15,— tot voortzet ting van de bestrijding van de kankei en ten slotte f 100,— aan de Federatie voor Vreem delingen-Verkeer in Noord-Holland. Met het voorstel van B en W om aan de heer M. W v. d. Garde Sr. een terrein in de Nollen te verkopen ter grootte van 400 m2 ging de raad accoord. Ook de heei Flens te Amsterdam zag zijn verzoek om grondaankoop ingewilligd. Het verzoek van de heer H. v. d. Kamer om <n koop te mogen ontvangen het perceel Duin weg C 72 en het daaraan grenzende school gebouw met 'terrein voor de somma van 15.000,- werd in handen van B. en W. ge steld om prae-advies. Het schrijven van het bestuur van de gymnstiekvereniging „Oiym- pia", houdende verzoek om vrijstelling van de betaling van vergoeding voor het gymnastiek lokaal of beschikbaarstellmg van een subsidie onderging eenzelfde lot. Op het verzoek van de St. Aloysiusstichting om over 1948 een bijdrage van 20 pet. te mogen ontvangen in de kosten van het am- oachtsschoolonderwijs vooi een drietal ieerlin gen, afkomstig uit de gemeente, werd gunstig beschikt. De voorzitter deelde mede, dat inschrijvingen voor het plaatsen van een rijwielstalling en het exploiteren van het itrand aan het einde van de Schoorlse Zeeweg waren ingekomen van de heren Jn. Beeldman, C. Breed en Minkema. Aan laatstgenoemde werd verpacht tot 81 Dec. 1953. Begrotingen voor do dienst 1950. Nadat de commissie van onderzoek bij monde van de heer N. Kaag rapport had uitgebracht en geadviseerd had tot vaststelling, werden de erschillende begrotingen vastgesteld als volgt; a. de gemeente-begroting sloot in de gewone dienst in ontvangsten en uitgaven met 302.097,71 en in de kapitaalsdienst met 1 184.083,—; b. de begroting voor het Gas bedrijf sloot in gewone dienst met f39.063,41 en een winst van f 600,— en in de kapitaals- dienst met f 7.220,64; c. de begroting van de gemeenschappelijke Vleeskeuringsdienst sloot in ontvangsten en uitgaven met f 3.541,85 met bijdragen van de kringgemeenten van f 200,60; d. Woning- en Grondbedrijf vooi '49: Afd. I baten en lasten f 1.796,—, Afd. II kapitaals- dienst f 152.591,37, batig saldo f45.000,-. Voor 1950 luidden deze cijfers: Afd. I f 9.670,19 en Afd. II f66.625,62; voordelig saldo f 931,50; e. de begroting van Maat schappelijk Werk besloot in ontvangsten en uitgaven met f 23.024,74, Gerekend werd op een gem. subsidie van f20.000,—. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werden de kosten per leerling van het open baar onderwijs voor het dienstjaar 1950 vast gesteld op f 18,85. Bij de rondvraag informeerde de heer Seven- huysen naar de oude brandspuit, pleitten de heren Meedendorp en Blankenstijn voor betere vuilnisemmers, en wees de heer Blankenstijn op ongewenste toestanden te Aagtdorp, waar een ierkelder niet in orde scheen te zijn. Jaarrede Burgemeester. Der traditie getrouw heeft de' voorzitter vóór het scheiden een jaarrede, waarin hij de voor naamste voorvallen uit 1949 nog eens de revue liet passeren. Zijns inziens kon de raad met voldoening terug zien op het verstreken jaar. Spreker besloot met een woord van hartelijke dank voor aller medewerking en wenste allen een prettige oudejaarsavond en een voorspoedig a euwjaar, in de eerste plaats de leden van de ■-aad, maar verder ook alle gemeeptenaren van Schoorl en "in zonderheid hen, die kort geleden uit Indie zijn teruggekomen of op weg hier naar toe zijn en tot ben, die daar nog ver blijven. De heer Blankenstijn sprak als oudste raads lid een kort woord van dank en hoopte, dat het de voorzitter gegeven mocht zijn nog veel te doen voor mooi Schoorl, begint DINSDAG 3 JANUARI, 's morgens 9 u. SE LSIDSCHK SNAARMANSLAAN 67 TEL. 3419. GEVRAAGD: J. SEINEN, N.H. Rep. Inr. voor kousen en tricotage. Appelsteeg No. 1, Alk maar. DE BESTE RECLAME vraagt voor Hollandse eventueel Engelse corres pondentie en voorkomend kantoorwerk. Brieven aan. Hoogenstraaten Conservenfabriek, Fabrieksweg te Alkmaar. Stads-, Bestel- en Afhaaldienst Bierkade 7 - Tel. 4048 b.g.g. 5053 wenst U een voorspoedig 1950 ALKMAAR vraagt voor spoedige indiensttreding VOOR DE CONFECTIE AFDELING Uitsluitend ervaren kracht, volkomen met het vak bekend en goed met publiek kun nende omgaan, komt in aanmerking. Persoonlijke aanmelding bij de Personeels afdeling, waar men eveneens uitvoerige schriftelijke sollicitaties kan inzenden met opgave van leeftijd, vorige en huidige werkkring enz. ALKMAAR Ned. Concertdir. J. Beek ,,'T GULDEN VLIES" - Vrijdag 6 Januari - 8 uur CHOITN-HEKDENKING door de Poolse Meesterpianist: STEFAN. o.a.: Fantasie Op. 49, Sonate Op. 58, Walsen, Nocturnes. Kaarten a f 3.— (incl. r.) v.a. morgenochtend dag. v. 11 tot 1 uur. Gisteren werden in de stadie Feijenoord en Ajax de gebru Nieuwjaarsontmoetingen tussei Rotterdams elftal en een Zwi ploeg en het Amsterdams elftal Zwaluwenelftal gespeeld. De dammers deden het heel wat I hun collega's uit de Maasstad, „en namelijk hun wedstrqd b terwijl de Rotterdammers met nederlaag genoegen moesten n De laatsten moesten het t« Zwaluwenelftal opnemen, wa gehele achterhoede van BW, stopperspil Krijgh, was opgesti Bossenaren bewezen ook ditmf de BVV-achterhoede zeker tot besten in Nederland mag wore rekend. De voorhoede der Ma! lingen met Brandes, Steenberg Schrumpf werd volkomen in b( gehouden. Ook de NAC-er Lus speelde een zeer goede wedstri wel technisch als tactisch was der besten van het veld. De vi de van de Zwaluwen kwam bepaald zwak te zijn n grootse daden, al speelden (PSV) en Van 't Hoofd (Mauri! onverdienstelijk. Ging het rust wat stroef, na half-time geleidelijk aan wat beter. Het doelpunt werd door Weenink tia) gescoord, nadat hij de bal toegespeeld van de Rotterdams Van der Hey. Brandes maakte dertig minuten na rust gelijk ris kansloos te passeren. Even er naar uit, dat de Rotterdamir volle winst zouden behalen, leefde enkele benauwde ogen' doch toen Weenink voor de Zw ploeg scoorde, nadat hij een voorzet van linksbuiten Clav; opgepikt, was het met de Rot mers gedaan. Mislukt ex; In Amsterdam zagen ruim duizend mensen het experiment Abe Lenstra op de binnenplaa Brandsma als midvoor mislukki verdediging der hoofdstedelingei voor de Friezen te sterk. Het bej de wedstrijd was mede in verba de slechte veldomstandigheden slecht. De voorhoede der 7 kon het tegen de hechte ve der Amsterdammers lang werken. Abe Lenstra werd Ajaxied Van 't Hart goed ge: Schaap was de mindere van felen, terwijl de buitenspelers jonge Jr. (Enschede) en Groi (Haarlem) ook al niet waren sen tegen Poonkamp van Blaut en de Ajaxied Potbarst. De voorhoede van de Amsterdai daarentegen was heel wat sterke VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. - Nieuwsto om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Piano-d" Voor de Strijdkrachten. 7.15 Engelse Radiokrant voor Nederland 8.05 D: teiten. 8.15 Geestelijke liederen. 8.4 hokje?" 10.15 Ochtendooncert. ll.C Evangelisti9oh commentaar. 10.15 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Lie concert. 11.40 Gramofoonpiaten. HILVERSUM n, 415 m. - Nieui om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Maria haar orkest. 6.30 Vrouwen-viersch Leidse a Capella koor. 7.05 Radio 7.80 Inleiding tot muziekbegrip, bouwrubriek. 8.05 Radioscoop. 10.® foonplaten. 11.15 Avro-swingcorner. VOOR DINSDAG HILVERSUM L 301 m. - Nieu- om 7, 8.30, 1, 7, 8 en 11 uur. de dag. 9.03 Programma voor de 9.35 Lichtbaken. 10.00 „Wie komt bokje?" 10.15 Ochtendconcert. 11. voor de vrouw. 11.30 Muziek. 11 ziele luistert. 12.03 Orkest zonder Mededelingen. 12.33 Septet Johnny 1.20 Amsterdams Politie-kapel. 2.00 bier van Bagdad", opera. 3.00 Grair ten. 3.30 Ziekenverlof. 4.00 De 4.30 Zendersluiting. 5.30 Na scb Regerings-uitzending. 6.00 KRO orkest. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Str 7.15 Actualiteiten. 7.25 „Dit is le Lichte orgelklanken. 7.55 Het scha tc Hastings. 8.05 De gewone man. 8 „Nederlandse solowerken". 8.40 overleg". 9.05 Radio Philharmom 10 10 Kerstconcert. 10.45 Avondge Kamermuziek. HILVERSUM n, 415 m. - Nieu om 7, 8.30, 1, 6, 8 en 11 uur. - Ochtendblad. 9.03 Vioolconcert. 9.35 tot vrouw. 9.40 Aubade. 10.00 Moi 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Klei ter. 11.00 Joop Grubben, piano Wekker". 12.00 Joop Walvis, orgel. Land- en Tuinbouw. 12.40 De Spei Froraenade-orkest. 1.45 Gramofooni Met naald en schaar. 2.30 Radio- Jeugduitzending. 5.30 Kinderkoor, bet voetlicht. 6.15 Tom Erich, Musicorda. 7.00 Het klokje van 7.05 Fanfare-orkest. 7.30 Viool en In het Radio-Zoeklicht. 815 Bon avondtrein. 9.30 Tony Murena, acc> Buitenlands overzicht. 10 00 Hugu zijn orkest. 10.30 Orgelconcert. 11. concert. RADIODISTRIBUTIE-DIE1 LIJN ra» 7.05-7.30 Gram. 8.3C Gram. 8.50 „Lift up your hearts". 10.10 Verz. progr. 11.00 Orgel. H.S.: Tommy Kinsman en Danso VI. Br.: Gram. 12.32 Trio Mare I.15 Gram. 2.00 Belg. Symph.- Eng. H.S.: „Music Hall". 3.10 Orchestra. 4.00-4.30 Eng. L.P.: Salon-orkest. 5.30 Kootwijk: Bata ,'j ^°°r soldaten. 6.30 VI. soldaten. 7.30 Cello opnamen. 7.5 leton. 8.00 Fr. Br.: Omroep-orke6t L.P.: fragment van „Cinderella" Br.: Amerikaanse muziek. 9.15 9.45 Actualiteiten. 10 15 Jazzn Gram. 1100 Symph.-concert. LIJN IV: 7.15 Bonjour le 7.30 Filmpraatje. 8.30 Fr. Br.: eert. 9.00 Kookpraatje. 9.10 Gram Le Ménage en Musique (VI.,. 11.01 en Musique (Fr.). 11.30 NWDR: NWDR-Amusements-orkest. 12.30 roeporkest. 1.00 Eng. L.P„West Light Orchestra". 1.30 Voor de BBC Schots orkest. 3.00 Lux.: V 3.30 Kalundborg: Gram. 3.40 J'Orio en ensemble. 4.15-4.30 deren. 5.30 Eng. L.P.. Geraldo e Sandy Macpherson. 6.30 Tohn 3.00 Ray Ellington-kwarot. 7.1o en orkest. 7.45 Hoorspel. 8.00 Orkest-concert. 8.50 Causerie, concert. 10.05 Dansmuziek. 10 30 erkest. 11.15 „Topic for tonight varieerd programma.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2