VET heelt KOOPJES! OPRUIMING E.W.VET BERNARD KOOMEN SjORS OPRUIMING JAN BUIS Finse communisten zijn ontevreden over hun aanhang Hei proefbedrijf in het Geestmerambachi Slagerijen Houttil 58 Adverteert in dit blad WOON- en WINKELHUIS Pam en Pom Tijd is nog niei rijp voor zuiveringsactie Binnenkort presidents verkiezing Oprichting van twee voorbeeldbedrijven Op bon 544 een gulden kolentoeslag Opvarenden van s.s, „Berkel" in veiligheid a.s. Zaterdag 9 uur begint onze grote Balans- Manchester Jassen, sportmodel 35.17 Langestraat 37 KOMT! In een echt circus op 't toneel 't Wapen van Heemskerk DONDERDAG 5 JANUARI 1850 d, die naar hem luistert, lij door een bij gestoken op zijn neus nog well pt hij uit en springt met 'an de grond zó zeer doet n nu Van schrik begint te lopen onder het uitroe- 1 help! Pam en Pom een volle- leken? Zullen alle rovers slaan? \RSDIEP TOT IJ tiental van de Helderse aaide het kampioenschap ling. Als men er in voldoende gelden bijeen al op 9 April op het z.g. f op Texel een waardig orden onthuld, adering van de gemeente, emblik zorgde burgemees- or een verrassing. Men ra bouwvolume voor vier 'ewezen. Q Op de Rijks- had een verkeersongeluk luto's kwamen met elkaar was aanzienlijke schade, i kwamen er goed af. Besturenbond te Bever- lezer dagen 25 jaar. De i deze stad verstrekte g een subsidie van 25 000 bloemenkwekers hebben veilen van bloemen ver in. De adjunct-directrice- m Duinenbosch te Bak- G Aukes, heeft als zo- plechtige bijeenkomst af in. n werd de eerste veertien aai in de grond geslagen van 112 montagewonin- '.elfde stad werd een z g. nissie geïnstalleerd. irige J. de V. uit Gronin- in de bezettingsjaren o a. reek ernstig misdragen Officier van Justitie van :amer te Groningen veer- ngenisstraf. sster Schellinger ibileerde eutv in gemeente dienst er kwamen de ambtena- :arie tot de ontdekking, 5gere collega, de heer ans burgemeester van lar geleden (om precies nuari 1925) in gemeente- lenoemd. Zij wilden dit niet zonder feestbetoon gaan. Het gemeenteper- i Helder en Koedijk be- geheim de huldiging idagmiddag om 3 uur in ruis te Koedijk plaats verrassing van de niets burgervader, die eerst iet vele genodigden be- 1 was binnengeleid tot kwam, dat er iets bij- e was. Wat, dat werd gemaakt in een door de aris voorgedragen ge- s jubilaris door het ge- bestond uit het college de raadsleden, gemeen- onderwijzers, was ge- 1 met zijn jubileum, hillende sprekers het der Riekwel sprak een namens het gemeente- ijl de gemeenteontvan ger zulks deed namens uit de vroegere stand- e jubilaris. Vervolgens d. voorzitter van de d en de heren Slooten lam van het gehele ge- de burgemeester een engel en een visnet daarna begaf men zich van de heer Schel'in- nog enige tijd gezellig BS VERBETERING bedoeling van het polder- Ie bochten van wegen ver- tatsen. Hiermede wordt o.m. an de wegberm beoogd, als -rijden van het wegdek. Dit wegdek vindt ook plaats 'egen, smalle wegen in do i hiertegen blijken moeilijk fen. IVEN ONVERKOCHT. van notaris G. A. Ver- ar werd gistermorgen een openbare ïden. waarin de wo- g 49 en 51 onder de Voor deze verkoping weinig belangstelling, ïrden ingezet op f 2000 tot f 2700 De ide op f 5400, werd Het afmijnen had de percelen op- n. (Van onze correspondent te Helsinki) Enkele weken geleden publiceerde 't bestuur van de communistische partij in Finland in hun belangrijkste orgaan „Työkansen Sanomat" een oproep, waarin de leden der partij werd inge prent, waakzaam te zijn voor verraders, spionnen en provocateurs. Deze krach tige waarschuwing werd met grote op maak op de eerste pagina afgedrukt. Waaruit men wel mag afleiden, dat het partijbestuur reden heeft, ontevreden te zijn over de discipline in haar gele deren. In de oproep wordt eerst gewezen op het gemene spel van Tito en Rajk. En dan staat er woordelijk: „De Finse communistische partij kent twee derge lijke schurken". Eén ervan wordt zelfs genoemd. Het zou de Stopkholmse cor respondent van „Arbetar-Pressen", Ar- vo Tuominen, zijn. Voorts zou deze ge wezen communist voor een buitenlands spionnage-orgaan werken. Belangrijker dan de persoon is echter het feit, dat de communisten eerst thans deze man beschuldigen. Want reeds 10 jaar geleden is hij uit de par tij getreden. Zou rnen de wankelmoedi gen bang willen maken? Er zijn trouwens meer Finse commu nisten als „spionnen" en „verraders" door het partijbestuur weggewerkt. De laatste naam op deze lange lijst is die van O. V. Kuusinen, die thans „ergens in Rusland" werkt. Wat hij doet, wordt niet verteld. Wel verschijnen regelma tig artikelen, met zijn naam getekend, in de Finse communistische pers. Zuivering ophanden? In Finse politieke kringen legt men de oproep nu zo uit, dat een groot op gezette zuivering voor de deur staat. De tijd is op het ogenblik hier nog niet PAASIKIV1 veel kans op her-verkiezing rijp voor, aangezien volgende maand de presidentsverkiezingen zullen worden gehouden. Deze verkiezingen zijn eigenlijk niet meer interessant. Het staat eigenlijk al zo goed als vast, dat Paasikivi zal worden herkozen. Het is alleen nog maar de vraag, of premier Fagerholm na het begin van de nieuwe ambtsperiode van de (voor zeven jaar gekozen) president werkelijk, zoals be loofd is, bereid is af te treden en in plaats van een socialistische minder heidsregering oen kabinet op brede ba sis te vormen. Vooral dff Boerenpartij de grootste partij van het land wenst zitting in de nieuwe regering. Uitsluitend om hun sterkte te demon streren hebben de boeren als tegen- candidaat dr. Kekkonen gesteld. De derde (en laatste) candidaat voor het presidentschap is de communist Pekkala Hij maakt niet de geringste kans. Eerst wanneer is gebleken, hoe zwak de communisten er voor staan, zuilen, zo verwacht men hier, enkele wijzigingen in de leiding der commu nistische partij plaats vinden. Zwak maar actief. Maar al hebben de communisten in Finland weinig aanhangers, hun activi teit mag men geenszins onderschatten Vooral in de kleine gemeenten merkt men, dat zij voortdurend wroetend be- Woudenberg tof 20 jaar veroordeeld Gisteren veroordeelde de Raad van Cassatie H. J. Woudenberg, de vroe gere leider van het N.A.F., tot 20 jaar gevangenisstraf met aftrek. De Raad was evenals het Bijzondere Gerechts hof te Amsterdam, waardoor W. tot levenslange gevangenisstraf was ver oordeeld, van mening, dat W. zich ern stig tegen land en volk heeft misdra gen. De raad wilde echter het door W uitgesproken berouw wel degelijk in aanmerking nemen en was van me ning, dat met een straf van 20 jaar volstaan kon worden. Prof. Van Giffen verlaat Rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoek Mat ingang van i Januari j.l. is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan prof. dr. A E van Giffen, hoog' leraar in de archaeologie, aan de Rijksuniversiteit te Groningen en de Gemeentelijke Universiteit in Amster dam. als hoofd van de Rijksdienst v°or het oudheidkundig bodemonder zoek. welke hij sinds het ontstaan er van in 1947 leidt. Prof. Van Giffen heeft in de loop der jaren op ruim vierhonderd olaatsen in ons land OP' gravingen verricht, waarbij vaak zeer belangrijke vondsten werden gedaan. Van zijn hand verschenen talloze pu blicaties. Hjj is tharis 65 jaar oud. zig zijn. Nu wil juist het ongeluk, dat het aantal werkzoekenden in de afge legen gebieden steeds groter wordt. Zelfs door de (dubbele) devaluatie kon men niet beletten, dat het leger der werklozen tot over de 30.000 man is gestegen. En men rekent er reeds op, dat dit aantal gedurende de maanden Februari en Maart zal oplopen tot een kleine honderdduizend Maar zoals we reeds eerder hebben betoogd, de rege ring stelt alles in het werk om deze mensen de winter door te helpen. De Russen zien het politieke spel blijkbaar machteloos aan. Weliswaar laten zij van tijd tot tijd zelfs in culturele aangelegenheden hun stem horen, maar het ziet er ondanks enkele verwijten haast naar uit, dat zij het hebben opgegeven, van Finland (in af zienbare tijd) een volks-democratie te maken. KINDJE GEDOOD TE ZAANDAM. Woensdagmiddag is het bijna drie jarig zoontje van de familie Franken in Zaandam onder een auto gekomen en op slag gedood. Het kind liep uit het steegje naast de woning aan de Fransenstraat en struikelde, waardoor het pardoes voor de wielen viel van een passerende auto van de gemeente lijke reinigingsdienst. Een teken des tijds Ongeveer 200 Duitsers hebben meer dan 50 ton steenkool geroofd uit een goederentrein bij het sta tion Menden, ten Zuid-Oosten van Keulen. Een persoon, die nog voortvluchtig is, was op de lang zaam rijdende trein gesprongen, had de remmen aangezet en de trein buiten het station tot stil stand gebracht. Philip jessup naar Formosa Philip C. Jessup, reizende ambassadeur der V. S„ is in Japan aangekomen om met generaal MacArthur „de dreiging van een invasie der Chinese commu nisten op Formosa" te bespreken. Hij is voornemens een bezoek te brengen aan dit eiland en verder Korea, Hong kong, Manilla, Indo-China, Jakarta, In dia, Pakistan en Ceylon aan te doen. Ook zal hij de conferentie van Ame rikaanse diplomaten in het Verre Oos ten bijwonen, die op 11 Februari in Bangkok begint. Volgens het Chinese communistische blad Takoengapao helpen Japanse ex- officieren van leger en vloot Tsjiang Kai Sjek bij de voorbereiding van de verdediging van Formosa. De natio nalisten zouden aan de Westkust van het eiland een groot aantal verster kingen en radar-installaties willen maken. In de vergadering van Prov. Staten van 8 November zijn bij de behande ling van het voorstel betreffende de reorganisatie en vergroting van het proefbedrijf in het Geestmerambacht en de oprichting van een tweetal voorbeeldbedrijven, onderscheidenlijk in het Geestmerambacht en in de Zuid-Scharwouderpolder, bedekingen geopperd, hierop neerkomende, dat hetgeen werd voorgesteld, n.l, een na dere interpretatie van het in het Sta tenbesluit van 8 Maart 1949 opgenomen voorbehoud, met betrekking tot de van Rijkswege te verlenen steun aan de plannen, juridisch niet uitvoerbaar zou wezen. De opvatting, dat het Statenbesluit van 8 Maart niet meer voor wijziging, aanvulling, resp. interpretatie, af komstig van hetzelfde orgaan, dat het besluit in eerste instantie nam, vat baar zou wezen, kunnen Ged. Staten ook na hernieuwde overweging, niet delen. Men moet tot de conclusie ko men, dat het Statenbesluit wel dege lijk nog bestaat, zij het ook, dat het thans niet meer voor uitvoering vat baar is zonder nadere amendering of interpretatie door de Staten, waarbij deze verklaard zouden hebben ver trouwen te hebben in de tot dusver van Rijkswege verkregen toezeggin gen, als gevende een h.i. genoegzame waarborg voor de van het Rijk ge vraagde steun. Intussen wordt thans, volgens gedane toezegging, een nieuw formeel besluit ter vaststelling aangeboden, waarin uiteraard voor een voorbehoud ten opzichte van het Rijk geen plaats meer is. De historie van en de huidige situatie in het Geestmer ambacht. De heer Van Vugt heeft gevraagd aan de Staten enige nadere inlichtin gen te geven over de historie en de huidige situatie in het Geestmeram bacht. Ged. Staten herinneren aan de noodtoestand, waarin deze streek door verschillende oorzaken, waaronder de teruggang van de export van grove groenten wei als de allervoornaamste is te beschouwen, in de loop van de dertiger jaren was Vomen te verkeren Deze omstandigheid was aanleiding om een plan te ontwikkelen er «oe strekkende een groot gedeelte, ter op pervlakte van pl.m. 2400 ha, zodanig in te dijken, dat een afzonderlijke pol der zou worden gevormd, waarna tot herverkaveling en ontginning van de daarin gelegen gronden zou kunnen worden overgegaan Aangezien even wel aan de uitvoering van deze plan nen op gronden, welke als de onder havige, reeds in cultuur waren, bü zondere moeilijkheden waren verbon den en velen dientengevolge enigs zins sceptisch gestemd waren "ten op zichte van het denkbeeld terstond een zc groot complex op dergelijke wijze aan te pakken, kwam het toenmalige College van Gedeputeerde Staten tot de conclusie, dat het aanbeveling zou verdienen om, alvorens de uitvoering van het grote plan ter hand te nemen een proefneming op kleinere schaal te bevorderen. Aldus zouden nuttige ervaringen kunnen worden opgedaan met betrek king tot de onderscheidene moeilijk heden, welke in deze overwonnen moesten worden, terwijl voorts aan de bewoners van de streek proefonder vindelijk zou kunnen worden getoond op welke wijze de verbeterde gronden het best zouden kunnen worden ge ëxploiteerd. Daarbij werd o.m. ge dacht aan het nemen van proeven met het vestigen van nieuwe en het ver beteren van bestaande cultures. In de Zomerzitting van 1937 ver zochten Ged. Staten hen te machtigen over te gaan tot de stichting van een tweetal proefpolders. Hiertoe werd besloten. Een oppervlakte van pl.m. 30 ha is op grond hiervan in het Geestmer ambacht ontgonnen en op die pl-m 30 ha. gedeeltelijk aan particulieren verhoord, is het proefbedrijf ont staan. Daarop zijn de oorlogsjaren ge volgd. Thans is de oestand zo. dat het proefbedrijf de beschikking heefi over een goed, zij het nog wel voor enige jjatsie N teuv/s Ongecorrigeerd) Zoals in het regeringscommunique betreffende lonen en prijzen van 24 December j.l. werd .medegedeeld, zal als compensatie voor de verhoogde kos ten voor huisbrand en gas voor het lopend stookseizoen een bedrag van f 1.- per persoon worden uitgekeerd. Gedurende het tijdvak van 9 Januari tot en met 16 Februari 1950 geeft bon 544 van de thans geldige levensmid delenkaart 909 recht op het in ont vangst nemen van een geldbedrag van één gulden. De uitreiking zal geschieden aan de postkantoren. uitbreiding vatbaar machinepark. De gebouwen, bestaande uit een woon huis, twee koolschuren, met een be- waarruimte voor een opbrengst be- waarkcroi van 2 ha, een gereedschap pen- en olieloods, een wagenloods en een glazen pootaardappelenbewaar- plaats, verkeren in goede staat. Het nodige verfwerk heeft binnen en bui ten plaatsgevonden. Voor zover het nog in de grondverf staat, zal het in het komende voorjaar worden afge schilderd. De derde koolschuur, waarvan in het zo juist genoemde rapport sprake is en welke in de gedachtengang van dat rapport door de Provincie zal worden gezet, moet nog worden ge bauwd. Plannen voor een aansluiting op het electrische net zijn in voorbereiding. De toestand van de landerijen is goed. Het bedrijf wordt, onder toe zicht van een bedrijfsleider, bewerkt door zeven man vast personeel. Het voorstel van Ged. Staten Ged. Staten stellen thans voor te be sluiten: I. in te trekken het in de vergadering van 8 Maart 1949 genomen besluit ten aanzien van de reorganisatie en ver groting van het provinciaal proefbe drijf in het Geestmerambacht en van de oprichting van een tweetal voor beeldbedrijven. onderscheidenlijk in 't Geestmerambacht en in de Zuid- Scharwoudepolder, II. a. over te gaan tot een reorgani satie van het provinciaal proefbedrijf in het Geestmerambacht en tot de op richting van een tweetal voorbeeldbe drijven, onderscheidenlijk in 't Geest merambacht en in de Zuid-Scharwou- derpolder, een en ander als in het bij de voordracht van 26 Januari 1949. no 88, gevoegde rapport van de door Ge deputeerde Staten bij hun besluit van 17 Maart 1948 ingestelde Studiecom missie is voorzien; b. het beheer en de exploitatie van het proefbedrijf en het toezicht op de voorbeeldbedrijven in handen te ge ven van een Stichting, welker bestuur zal worden gevormd door de direct be langhebbenden; c. in de financiering van deze plan nen te participeren. Marktberichten ALKMAAR, 4 Jan. - Witlof: I 40-46 en II 22-38; Rode kool 6-9,80; Savoye kool .5,50-8,30; Groene kool 9.50-19,50; Spruit- kcol: I 35-53 en II 19-22; Boerekool 24—38; Winterwortelen 14; Andijvie 30 81; Rode bieten 6- 8; Winterpeen 6 -9,80; Waspeen 20-36; Uien: I 20- 28 en II 13-19; Prei 12-36; Knoljoepgroen- ten 13—16,50; soepgroenten 12—13,50; Selie 14,50; Appels: Goudreinette 24—29 en Gro ninger Kroon 12—24; Appels: Gieser Wilde man 16. NOORDER MARKTBOND, 5 Jan. 11000 kg uien 27.30—32.50, 70.000 kg rode kool 6—10.50, 32.000 kg gele kool 6—9.80, 225.000 kg Deense witte kool 12.50—15, 4000 kg peen II 11.40—11.70, III 9.40—9.60, 1000 kg biet I 8.20. WARMENHUIZEN, 5 Jan. 79.000 kg rode kool f 6—f 11.60; 17.000 kg gele kool f 6.—f 10.60; 38.600 kg witte kool f 13 50—f 14.70; 250 kg groene kool f 20.50; 650 kg uien f 30.70; 4300 kg peen f 9.10f 10.40. OBDAM, 4 Jan. Peen B 10,30—11,60 peen C 8,70—10,60; bieten A 6,70; uier 29,5030,50; rode kool 9,1010,60; geit kool 8,10—9,80; Deense kool 12,30—14,20 Savoye kool 17,8020,30; spruitkool 26— 43; stekpeen 2, Franse Kamer aanvaardt vrije loononderhandelingen Nadat de Franse Nationale Vergade ring een radicaal-socialistisch voorstel had verworpen, dat arbitrage in ar beidsgeschillen verplicht wilde stellen, heeft zij nog de gehele nacht gedebat teerd over een voorstel van de rege ring, om haar een nationaal gegaran deerd minimumloon bij decreet te la ten vaststellen. Dit is tenslotte goed gekeurd. Een commissie van werkge vers, werknemers en overheidsverte genwoordigers zal een budget voor he' gemiddelde arbeidersgezin opstellen dat zal worden gebruikt bij de bepaling van het loonbedrag. Het gehele wets ontwerp is Donderdagmorgen in de vroegte met 331 tegen 185 stemmen aangenomen. Veldmaarschalk Montgomery zal Amsterdam bezoeken Veldmaarschalk Montgomery van Alamein zal Vrijdag 13 Januari a.s. een bezoek aan Amsterdam brengen. Het initiatief voor dit bezoek ging uit van de organisatie „Concordia" die zich ten doel stelt het saamhorig heidsgevoel tussen de jeugd van West- Europa en van de Engels sprekende landen te versterken door haar samen te brengen in vacantie-werkkampen. Amsterdams burgemeester d'Ailly heeft zich bereid verklaard aan het noenmaal, dat ter gelegenheid van het bezoek van Veldmaarschalk Mont gomery in het Internationaal Cultu reel Centrum zal worden gegeven, als tafelpresident op te treden. NIEUWE INDELING VAN CHINA De Chinese communistische regering heeft China verdeeld in zeven admini stratieve districten. Deze bestaan uit 'n verschillend aantal provincies en wor den bestuurd door vooraanstaande po litieke militaire figm-en, bijgestaan door een administratieve commissie. De bemanning van de „Berkel" is gistermorgen vroeg door een van de loodsboten, de „Roennskaer", aan wal gebracht. De gehele bemanning, be staande uit 29 kóppen, werd gered De vrouw van de kapitein bevond zich inder de geredden. Ook de twee hon den, die aan boord waren, konden aan wal gebracht worden. Tijdens de gevaarlijke redding was ei een sneeuwstorm terwijl de tempe ratuur 15 graden onder nul was. Later is de bemanning naar Soeder- hamn gebracht. De eerste machinist heeft een zenuwstoornis gekregen maar is herstellende. Alle anderen ma ken het goed. De opvarenden waren bij hun redding dun gekleed, sommigen alleen in nachtkleding. Hun kleren waren doornat of bevroren. Het is nog niet te zeggen of de „Ber kel" ais verloren moet worden be schouwd, maar naar men meent is de toestand van het schip vrij slecht. De Berkel" had 900 standaard hout aan boord en was op weg van Sunds- vall naar Ljusne om daar bij te laden. Het schip maakt slagzij. Toestand critiek. De toestand van de „Berkel" was nog steeds kritiek gisteravond. De hergings- vaartuigen „Poseidon" en „Neptunus' zijn niet in staat geweest om uit te varen. Men verwacht, dat de harde wind spoedig zal afnemen en dat het bergingswerk dan zo spoedig mogelijk zal beginnen. Er schijnt groot gevaar te bestaan dat de „Berkel" in tweeën zal bre ken. Een van de loodsen die bij het schip is geweest zei, dat de „Berkel' een grote verdikking midscheeps heeft. Hij meende dat dit een teken is, dat het schip bezig is in tweeën te breke. Bij Koninklijk Besluit is gratie verleend aan A. Breed, tot de dood straf veroordeeld bij sententie van het Bijzonder Gerechtshof te s-Graven- hage. De doodstraf is veranderd in levenslange gevangenisstraf. Darul Islam viel ook Garut aan Uit fragmentarische berichten, in dt loop der laatste 48 uur te Djakarta ontvangen, valt op te maken, dat in de Oostelijke gebieden van West-Java de Darul Islam een heftige actie heeft ingezet. Volgens mededelingen uit welinge lichte kringen ontketende deae orga nisatie in de nacht van 30 December een hevige aanval op Garut en wist zij zich gedurende verscheidene uren in de stad te handhaven. Daar de sterkt» van de T.N.l. niet voldoende wafc werd de hulp Ingeroepen van de 1« dit gebied samengetrokken Neder landse troepen. Dank zij deze hulp werd de stad gezuiverd, doch in de omgeving is de situatie nog steeds zeer gespannen. Tijdens de aanval werden in de buitenwijken van Garut ongeveer 300 woningen in brand ge stoken en sedert de aanval liggen de posten der T.N.I. voortdurend onder het vuur der extremisten. Het bovenstaande kaartje duidt het gebied aan, waar momenteel de troepen van de T.N.l. slaags zijn met de eenheden van de Darul Islam. Naar verluidt, omvatten de laatstgenoemde groepen in totaal 20.000 man, die beter bewapend zijn dan de T.N.l. van zeer veel prima goederen, thans enorm goedkoop Damesdirectoires van 2.98 nu 1.11 Gem. kinderdirectoires van 2.40 nu 99 et. Onderjurken van 4.95 nu 2.69-1.98 Wollen directoires van 4.75 nu 2.99 Interl. camisoles 1.98 Dameskousen gr. partij, nu 86-59 ct. Dameskousen prima, v 3.43 nu 1.48 Wollen dameskousen Eng. Fabr. nu 5.48 I. wollen kinderkousen 97 ct. Fantasieschorten 2.98 Kinderonderjurken van 3.34 nu 1.69 Manchester broeken fijn rib, donker 15.66 Fantasiebroeken 12.88 Eng. leer broeken 11.77 Tweed broeken 11.63 Overalls 9.97 Stofjassen 7.27 Korte jassen 4.23 Witte damesjassen 8.63 Huishoudjassen krimpvrij, v. 14.95 nu 9.63 Sterke bretels nu 1.38 Werkhemden 3.49 Sportkousen 97 ct. Werksokken 1.98 Wollen fant. sokken 44 ct. Wollen sjaals nu 97 ct. Wollen truien v. 22.30 nu 4.44 Herensinglets 98 ct. Sportbroekjes 1.21 Wollen onderbroeken van 9.72 nu 6.98 Costuums 39.54 Tweed jassen 39.76 Egypt, linnen regenjas sen, dubbel nu 67.38 Dames deux-pièces „Delana" v. 42.50 nu 12.96 Damespullovers nu 2.29 Bretelbroekjes „Delana" nu 1.78 Tricot meisjesjurken „Delana", v. 17.75 nu 4.44 EN VELE ANDERE KOOPJES Wie reken f koop f bij Maandagmorgen geopend Paardenvlees Alleen verkrijgbaar in ons filiaal HOUTTIL 58 Doorregen lappen 85 Magere lappen 90 Gehakt 75 Baklap 1.00 Rollade 1.00 1 20 Gevr, door dame all. on- gemeubil. of gestoff. ZIT-SLAAPKAMER of met klein kamertje, zon der pension. Br. met prijs- bpg. onder No. A 426 bu reau van dit blad. Aangeboden MODERNE WONING, S kamers, tuin met schuur enz. (omgeving station) voor moderne woning oi bovenhuis. Bh1, onder No. A 425 Bur. van dit blad. van de REBELLENCLUB van het weekblad „Panorama" In verband met de enorme toeloop extra voorstelling op Zater dag 7 Januari. Aanvang 2 uur. ALKMAAR Breedstraat 33. Tel. 2201 TOEGANGSPRIJZEN: 0.35, 0.50 en 0.75 (belasting inbegrepen). Kaartverkoop en plaats bespreking op Zaterdag van 10 uur af aan de kassa. Grote verrassingen heeft SJORS... Ieder 10e bezoeker krijgt de schitterende verzilverde SJORS- SPELD cadeau! (be schikbaar gesteld door 't Weekblad „Panora ma"). VANAF MORGENOCHTEND, 6 JANUARI, om 9 uur TEGEN FANTASTISCH LAGE PRIJZEN van ca. 15 HUISKAMEftLAMPEN en KRONEN ZIET ONZE ETALAGES LAAT 148 ALKMAAR TELEF. 3235 l'E KOOI- wegens sterfgêval: met INVENTARIS, waarin jarenlang een Bakkers bedrijf is uitgeoefend. Direct te aanvaarden. Te bevragen H. BRUIN Nz„ Oudegracht 223.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3