Stad en Omgeving, Stefan Askenase speelt wonderbaarlijk Chopin AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN I Alcmana en Een pianist van de superklasse in Alkmaar Jongens vervaardigden explosieven De kaashandel biedt weinig perspectieven Damclub D.D.D. Egmond aan Zee Schermerhorn De meuwe avonturen van Pim, Pom en Pa Heiloo Castricum Een goe Randers en R. kampioens-car Uitgeest ZATERDAG 7 JANUARI 1950 Wanneer een stampvolle zaal luis teraars in gespannen verwachting Stephan Askenase aan de vleugel ziet plaatsnemen en de eerste maten van de Fantasie in f kl. t zijn gepasseerd, is het reeds duidelijk dat deze Chopin avond wat de interpretatie betreft, een openbaring zal worden. Stephan Aske nase heeft een phenomenale techniek welke niet zozeer schijnt op te vallen door zijn zéér rustige en sympathieke manier van spelen, welke niets van een „pose" heeft, of ook maar enigszins de monstratief wil zijn. Een man van zeer groot formaat heeft dit ook niet nodig Het is al weer jaren geleden dat we een pianist van de superklasse in onze stad konden horen. De melodiese vin dingrijkheid van Chopin, en zijn vaak boeiende harmonieën hebben velen er toe verleid hun subjectieve gevoelens door middel van deze fijnzinnige noten structuur uit ce leven, en het is niet uitgesloten dat men de resultaten daar Van op rekening van Chopin ging schrijven. Stephan Askenase's interpretatie vormde een pleidooi voor deze stelling. Wat boeide er zo in de Sonate in b kl t Het feit dat de pianist juist niets te kort maar ook niets te veel geeft Zijn spel is voornaam en doorzichtig, en komt nooit tot een chaos van klanken welke een verdoezelende indruk kun nen maken. Na de pauze kleinere stukken van Chopin, waarin de componist misschien nog wel het grootst is. Na de waarlijk parelende techniek in de Improntu ge noot men van drie meesterlijk gespeel de „Mazurka's". In boeiende klank schakeringen verliep de bekende Bal- iade Dp 47 in As. Na de fijnzinnige sfeer van de Nocturne Op 62 kwamen we aan het einde van het programma met twee Walsen Op 64 no. 2, en Op 42 in As. Zo charmant en met zoveel élegance hebben we nog nooit de Wal sen van de Poolse meester horen spe len Dat Stephan Askenase vele malen werd teruggeroepen, en dat men niet zonder toegift huiswaarts wilde keren laat zich begrijpen. Na zeer veel en langdurig applaus besloot de concert, gever tot een toegift, en kon men zich nog eenmaal over zijn enorme techniek verbazen in een Chopin etüde. Muzi kaal Alkmaar heeft deze bijzondere pianoavond weten te waarderen door een massale opkomst, en zal dit piano, recital nog lang in het geheugen hou den. De directie van 't Gulden Vlies die voor deze concert-avond het initia tief nam onze hulde. Stephan Askenase tot weerziens". Ms. Mensen, die een hond niet waard zijn Vrijdagavond half acht. Het lanta renlicht wordt in lange, goudgele lijnen weerkaatst in het glimmende asphalt van de Kennemerstraatweg ter hoogte van de Vier Staten. Auto's van links en rechts suizen in pijlsnelle vaart voorbij, de koplampen, grote vurige ogen in het duister, wer pen hun stralenbundels ver voor zich uit. De Straatweg is gevaarlijk voor mensen en dieren, die moeten overste ken. Te velen hebben hier reeds hun tol aan het verkeer betaald. Een donkere figuur steekt uit de Comanstraat de weg over. Achter hem loopt een mooie jonge herdershond blijkbaar verheugd, dat de baas hem mee naar buiten heeft genomen. Maar de baas verdwijnt in het diepe duister van de Hout, in het zwarte bos waarin geen lichtpuntje te bespeuren is. Op de grens van licht en donkerte draait de maD zich om en gelast de hond op bevelende toon hem te volgen maar het dier schrikt terug. Er is geen baas, die hem even aan de lijn neemt, die hem gemoedelijk toespreekt, zodat het na één of twee avonden zijn vrees voor het nachtelijk duister overwonnen kan hebben Er is een mens, die na het dreigende bevel hem te volgen alleen in het zwart van de Hout verdwijnt en naar de hond niet meer omkijkt. Dan groeit de onrust tn het dier, dat nu eens de Comanstraat inloopt waar het blijkbaar thuis hoort en dan weer terugkeert en aarzelend de weg oversteekt in de richting van het donkere gat waarin zijn baas is ver dwenen. Ongedurig loopt hij op het kruispunt heen en weer en het onaf wendbare laat niet lang op zich wach ten, Een grote auto in suizende vaart, het gillen van een hond, die in het licht van de schijnwerpers driemaal over de kop slaat. In de verte wordt het ach terlicht van de auto snel kleiner. Het is niet de moeite waard even te stop pen als men maar een hond heeft overreden. Het zoveelste slachtoffer heeft zijn tol aan het verkeer betaald, zijn trouw aan een baas die hem niet waard is met de dood moeten bekopen. Ongelukken bleven niet uit Drie Alkmaarse jongens van 17, 17 en 18 jaar. die op 31 December het Oude jaar op de gebruikelijke manier wilden wegknallén, besloten zelf twaalf pro jectielen te vervaardigen. Toen de ex plosieven op Oudejaarsavond gebruik! werden, bleek dat er één weigerde De zeventienjarige B nam het projectiel mee naar huis en probeerde het dine later pasend te maken door het op dp aanrecht ie leggen en er met een ha mer op te slaan Op een gegeven ogen blik explodeerde het gevaarlijke voor werp, waardoor B ernstig gewond werd aan de linker hand De top van de wijsvinger werd afgeslagen en nog twee vingers werden ernstig bescha digd De jongeman is naar het St Eli- sabethziekenhuis overgebracht, waar dr. De Jong hem onder behandeling nam. In verband met dit ongeluk word! aan alle apothekers en drogisten ver zocht geen stoffen waarvan explosie ven gemaakt kunnen worden, aan jongens te verkopen. Er komt weer een „Floor" Op de gisterenavond in het Land bouwhuis gehouden vergadering be sloot de afdelinp Alkmaar van de Kon Ned Mij voor Tuinbouw en Plant kunde ook dit iaar in Seof^ber weer een tentoonstelhne te oreaniseren van Floraliaplanten Zodra dit mogelijk is zullen de planten aan de <?<-hoolkinde ren worden uitgereikt Een oommissio van 5 man werd benoemd om de ni*m nen voor deze tentoonstelling uit te werken. De kaasverkoop was Vrijdag te Alk maar traag tegen langzaam afbrokke lende prijzen. De oorzaak daarvan is gelegen in het feit, dat de afzet in de voornaamste exportgebieden stagneert. De export naar Engeland staat op het ogenblik stil, omdat het contrac* is uit geput en een nieuw is nog niet tot stand gekomen. Het contingent voor Frankrijk was in de verstreken week opgebruikt en hoe wel de vraag naar Nederlandse u-aas in dit land goed was, kon niet verder worden verzonden. Men was hier van oordeel, dat in Frankrijk nog behoor lijke hoeveelheden Zw'tserse en Finse kaas waren, die men eerst wilde op maken alvorens tot nieuwe invoer over te gaan. De prijzen van deze kaas lig gen overigens boven de Nederlandse. De export" naar Duitsland is tegen gevallen. Van het contingent van vier millioen kilogram, waarvan men had gedacht, dat het spoedig zou worden opgenomen, is tot dusverre naar schat ting niet meer dan 1.200.000 kg ver bruikt. Daarbij komt, dat door Duits land een invoerrecht zal worden ge heven ad ongeveer 18 cent per kg, wat de prijs in Nederland wellicht verder zal drukken. De concurrentie tegen Duitse Deense kaassoorten wordt zwaar genoemd. Belgie ten slotte, dat af en toe grote hoeveelheden heeft betrokken, zit met voorraden, die moeilijk schijnen te kunnen weggewerkt. De opheffing van het invoerrecht in Belgie heeft de han del daar ginds voor verliesposten ge plaatst en de export uit Nederland on dervindt daarvan thans de terugslag. Hoewel we verkeren in de periode van de kleinste productie, wordt door deze stagnerende export niet meer weggewerkt dan er wordt aangemaakt. Deze productie kan worden geraamd op ongeveer 1.500.000 kg per week. In het binnenland wordt daarvan als ge volg van de zeer hoge prijs niet meer verkocht din een derde gedeelte. De resi vindt nog wei een plaats in het buitenland, maar de binnenlandse voorraad blijft daarmee ongeveer ge lijk Deze vooraad wordt geraamd op een 30 000 000 kg. Intussen is de handel vol risico. Want de kaas. die door de p<-o lucenten wordt afgeleverd op een leeftijd van o geveer veertien dagen, moet door de handel nog vier weken worden be waard, alvorens ze in de consumptie mag worden gebracht. Ze laat zich slecht bewaren en de terughoudend heid van de handel laat zich uit dit alles wel verklaren. Het betrekkelijk optimisme, dat men trots alles nog aantreft, spruit voort uit de gedachte, dat alles met regerings hulp toch wel in orde zal komen. Ex port. zo zegt men. is tegenwoordig niet meer een kwestie van vraag en aan bod, maar van regeringscol tracten En wanneer de overheid er in slaagt er aanstonds weer een af te sluiten met enige buitenlandse regeringen dan zal ons Nederlandse product zijn weg wel weer vinden. Kan een dominé spiritualist zijn? De afdeling Alkmaar van „Harmo- nia" organiseert Woensdagavond een Openbare Wijdingsdienst, waarop ds. Meiners uit Amsterdam zal spreken over het onderwerp: „Kan een dominee spiritualist zijn?" Deze avond, welke gehouden wordt in de Evangelisch Lut herse Kerk aan de Oudegracht zal wor den opgeluisterd door de zangeres Aaf- je Heinis uit Wormerveer. MUTATIE RIJKSPOLITIE. De Wachtmeester der Rijkspolitie W. L. A. Maassen wordt 16 Januari a.s. verplaatst van de Groep Haarlemmer- liede naar de Verkeersgroep Alkmaar Deze politieambtenaar heeft daartoe met goed gevolg deelgenomn aan een cursus voor arispirant-personeel van de V erkeersgroepen. ONOER ONS—LINDENHOEK. De vierde ontmoeting tussen de D viertallen van deze clubs is gisteravond door Onder Ons met 62 gewonnen. Dit had echter geen invloed op het eindresultaat dat nu in totaal 239 is geworden. GESLAAGD. Gisteren slaagde voor het te Den Haag gehouden examen voor het di ploma A als schpepsw ktuigkundige grote nand=lsvaart onze stadgenoot, de heer J. M. Nobels. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Key Largo (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het avontuur begon in Bom bay (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Song of my heart (tot 14 jaar o.g.); A.B.T., 8 uur: Shep, de mensen redder (14 jaar). 't Wapen van Heemskerk, 2 uur: Sjors van de Rebellenclub. ZONDAG Harmonie Theater, Victoria Theater en Cinema Americain, aanvang der voorstellingen: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur; Alkmaars Bioscoop Theater, 2, 5 en 8 uur. Programma's als Zaterdag. Valk's Lunchroom, 10 uur: Gerard Rausch spreekt voor de Dageraad. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Op Zondag 8 Januari zal de apo theek Wanna op het Ritsevoort voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgen de week de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST VOOR HUISARTSEN Zondag 8 Januari zullen beschik baar zijn de doktoren E. E. M. van Gilse, Kennemerpark 8 (telf. 3136) en Pot, Kennemerstraatweg 65 (tele foon 3117). NAGEKOMEN PREEKBEURTEN DIRKSHORN, herv. kerk, av. 7 uur ds. Post. N.-SCHARWOUDE, herv. kerk, av. 7 uur, ds. Schmidt. OUDKARSPEL, 10 uur, ds. Schmidt W ARMENHUIZEN, half elf, ds. De Jong van Schoorl (H. Doop). Welkom in hef' vaderland Met het troepentransportschip „As turias", dat 20 December van Tand jong Priok vertrok en vermoedelijk 12 Januari te Rotterdam zal aan komen, repatriëren onder meer de volgende militairen: Uit Alkmaar: Sold. IJ. van Dijk Asterstraat 10; sold. J. P. Doeschot Anjelierstraat 14; korp. A. de Jong Boezemsingel 27; sold. C. Lakemau. Kraaldijk 3; sold. D. Luhrs, Tienen wal 32; sold. J. M. de Moei, Kenne merstraatweg E 122; sold. I C. Wil- lemsen, Stuartstraat 26; I Lt. A, Nouwen, Stationsweg 170 en sold. 1 Veel, Westerweg 332. Voorts repatriëren sold. P. Booy, Benedenweg 73, Wmr. A. Comman deur, Benedenweg 143 en korp. J Glas, Van der Vijzellaan 219, allen uit St. Pancras. Sold. H. A. Dekker, Fuik 20 en sold. C. J. Koot, Dorpsstraat 104 uit Warmenhuizen; sold. I A. van Hoek, Rijperweg 94 B, Midden-Beem- ster; korp. D. Oostwouder, Zuiderweg 96 en korp. S. G. Oudejans, Jispei- weg 99 te Beemster; sold. J. Bloetjes Groeneweg 34, Bergen; sold. C. F Bakker, Heereweg B 24, Schoorl; korp. P. Blok, Toornstraat 10, Egmond. Wmr. J. H. J. Horio, Voorstraat 19, Egmond aan Zee; I Lt. H. Jong. Dijk 46, Broek op Langendijk; sold. A. J Dekker, Dorpsstraat 109, Obdam. korp. C. W. Waterdrinker, Midden weg 159, Heer-Hugowaard en sold. 1 P. Leegwater, Hensbroek A 92. De volledige passagierslijst ligt ter inzage op ons bureau, Voordam 9, Alkmaar. CITROEN snel, comfortabel voordelig l[ muurvaste ligging ggü) BERGEN N.H. TELEFOON 2456 Een droevig geval In de Ranonkelstraat woont op num mer 39 het gezin Wildenburg, man. vrouw en vier kinderen. Vader Wil denburg, vroeger tuindersknecht, wist een vaste betrekking te verkrijgen bij de Spoorwegen zijn vrouw onderhoudt haar huis, verzorgt haar kinderen en doet boodschappen. Zo ook in de laat ste dagen van het vorige jaar. Het maandloon pas ontvangen, de Oude jaarsavond in het vooruitzicht, en och. zelfs in een gezin, waar men het niet breed heeft moet er bij zo'n gelegen heid toch een klein extra'tje af. Toen gebeurde het ongeluk. Drukte in de winkels, drukte op straat Inko pen hier, inkopen daar en eindelijk met een zucht van verlichting de huis deur gesloten en triomfantelijk de tas met boodschappen op de tafel. Weg. feestvreugde, weg opgewekt heid. De portemonnaie met honderd veertig gulden, practisch het hele maandloon is nergens te vinden. Verloren of gestolen? Slordigheid? Och, wij geloven het niet. Met een klein inkomen is men niet slordig. De politie werd gewaarschuwd, zes. zevenmaal op die bewuste dag liep moeder Wildenburg naar het Kerk plein Maar altijd weer kwam ze mistroostig terug. Niets gevonden Toch is die portemonnaie verloren Of ge stolen Toch is iemand een oneerlijke vinder of een dief en dat is even erg. Het zal het gezin maanden kosten, om deze slag te boven te komen. Want van honderdveertig gulden te moeten leven is in deze tiid geen klei nigheid en dat met vier kinderen. Wij vrezen erg, aan dovemansoren te zullen praten, maar tochRa nonkelstraat 39 De vinder, die van die honderdveertig gulden toch niet riik wordt helpt er dit gezin mee uit de diente van de diepste put. waarin het in zijn omstandigheden maar kon ge raken. Veertig jaar bij de N.S. Vandaag herdenkt de heer A. Voer man de dag, dat hij voor veerig jaai in dienst trad bij de Spoorwegen, waai hij sinds 1942 als voorman-rangeerder in Alkmaar werkzaam is. Nadat de heer Voerman in 1910 ge ruime tijd in losse dienst bij de Spoor wegen had gewerkt, werd hij dooi de Hollandse ijzeren Spoorwegmaatschap pij in vaste dienst aangenorrten. waar bij zijn standplaats Giessendam werd Achtereenvolgens werd de hr Voerman gestationneerd in Hardinxveld, Gor- kum, Kesteren en Uitgeest, waar hij 18 jaar werkzaam bleef. In 1942 kwam hij als voorman-rangeerder naar Alkmaar Op Verzoek van de jubilaris zal de dag ■n alle stilte herdacht worden. Een K.L.M.-avond Op Dinsdag 10 Januari organiseren de samenwerkende verenigingen: het v. A. O., de Ned. Reisvereniging de Ned. Ver. van Huisvr. en de V.U een K.L.M.-avond. Deze avond wordt verzorgd door de Nederl. Reisvereni ging. De heer A. C. Leenders, chef van de afd. Films en Lezingen der K.L.M., houdt een korte inleiding Daarna volgt een zwart-witte film. getiteld: Tussen Gisteren en Morgen, waarin opgenomen verschillende be langrijke gebeurtenissen uit het 30- Jarig bestaan der K.L.M. Na de pauze wordt de zeer mooie kleurenfilm ge draaid: „Vleugels over de Caraibische Stranden", een geluidsfilm met Hol landse tekst, welke een prachtig beeld geeft van het, ons Hollanders, nog veel te weinig bekende West-Indie. Vrijdagavond werden de onderlinge wed strijden voortgezet. De ni'slagen waren als volgt: Eerste klasse: H. Kruider— H. J. Toepoel 0—2; J. Schuit- M. Oud 2—0; N. Oud—M. Hemels 2—0; H. de Jong—L. Peerdeman 2—0. De stand in de kopgroep is: J. Schuit 13-18; N. Oud 9-13; H. Kruider 10-11; M. Hemels 9- 10. Tweede klasse: C. Bijwaard—M. J. Langras Jr. 0—2; M. J.Langras Sr.—L. Verver 2-0; 1. Miedema—D. Stam 2—0. De stand in de kopgroep M. Langras Ir. 11—16; L. Bijwaard 9—11; M Langras Sr. 0 10. Derde klasse: Bruggeman-Korn 2-0; Veen Klinkhamer 0-2; Bakkum- Balder 2—0; Bal der—Klinkhamer 1—Ij Veen—Bruggeman 2—0. Moedercursus voor vrouwen en meisjes De afdeling Alkmaar van de Noord- Holl. Ver. Het Witte Kruis opent op 24 Januari een moeder-cursus waaraan vrouwen en meisjes boven de 18 jaar kunnen deelnemen Inlichtingen wor den verstrekt in het kantoor in de Gasthuisstraat. SLAAGS GERAAKT. Door een familiekwestie,raakten de dames K. en vd L. in de Visserstraat slaags, waarbij laatstgenoemde danig werd toegetakeld. Daar deze laatste „het er niet bij Iaat zitten" zal de rech ter het laatste woord hebben. Onwil lekeurig denken we hierbij aan het Franse spreekwoord, dat men zijn vuile was beter thuis kan wassen! BOUW GEGUND. Egmond bouwt voort! De heer J. de Graaff heeft thans de herbouw van zijn perceel aan het Pompplein, vol-, gens ontwerp van architect Schone uit Amsterdam, opgedragen aan de firma Rizzi en Stor te Castricum voor de som van f 56.961. HARMONIE-THEATER Key Largo Key Largo is een middelgroot hotel ergens aan de kust van Florida, niet zo ver verwijderd van het bekende Key West. Het is in dit hotel, dat zich vnl. het verhaal van deze film, geïn spireerd op een toneelstuk van M. Anderson, afspeelt. De bekende ban diet Rcrcco en zijn helpers huurden het hotel voor enige weken teneinde er in de stille tijd van het jaar hun transacties te kunnen doen. Alles gaat goed tot een oud legercommandant majoor Frank McCloud op doorreis het hotel betreedt en ontdekt, dat de eigenaar in zijn invaiidewagentje de vader is van een in zijn troep tijdens de veldslag in Italië gesneuveld sol daat. De knappe weduwe van deze G I. woont bij haar schoonvader in. Er ontstaan scherpe woordenwisselingen, doch ondanks het feit, dat Frank di verse malen in de loop van een revol ver moet kijken, loopt voor hem de "aak steeds goed af De spanning wordt groter als een orkaan over de kust losbarst. Maar uiteindelijk krijgen de bandieten hun trekken thuis en weten we bovendien dat er weer een gelukkig paar meer op de wereld is. Een film met weinig inhoud, maar zeker geladen met span ning en dus voor de liefhebbers aan te bevelen. Het nieuws vooraf geeft o.a. 'n aan tal aardige opnamen van de nieuw jaarsreceptie in het Paleis op de Dam en het vertrek van de Karei Doorman etc. met Prins Bernhard naar de West VICTORIA-THEATER Het avontuur begon in Bombay Het valt niet mee om een oude her togin, die in het duurste hotel van Bombay logeert van een halssnoer te oeroven vooral niet als daar een zr kostbare diamant als de bekende „Star of Asia" in verwerkt is. Maar het lukt de knappe dievegge Anya von Duren die zich als barones heeft laten inschrijven en zij zou zeker met de edelsteen ontkomen zijn als er niet iemand was geweest die nog slimmer en stoutmoediger was dan zij, namelijk Gerard Meldric, die zich als een detective van Llyods verzeke ringsmaatschappij heeft voorgedaan, een man. die speciaal was uitgezonden om de steen te bewaken. Het sympathieke dievenpaar het adjectief klinkt een beetje eigenaardig maar het komt in de film wel tot uiting ontsnapt ia een roekeloze autotocht naar een Chinees schip dat hen naar Honkong moet brengen, maar waarvan de geldzuchtige kapitein hen aan de politie zou hebben overgeleverd als zij niet op het laatste ogenblik ont snapt waren. De geschiedenis verloopt daarna een beetje eigenaardig maar de humor komt telkens om het hoekje kijken. Gerald Meldrick verkleedt zich als kapitein en wordt tegelijkertijd in de oorlog met de Jappen betrokken. Hij krijgt voor zijn dapperheid het Victoria Cross, wordt daarna gearresteerd, ont snapt opnieuw en geeft zich dan vrij willig gevangen terwijl hij tegelijker tijd de gestolen juwelen overhandigt. Hoe het met man en vrouw verder moet aflopen heeft- ook de regisseur blijkbaar niet geweten. Hij laat de film vrij plotseling eindigen, maar de toe komst ziet er rooskleurig uit en de toeschouwers gaan huiswaarts met de prettige gedachte, dat alles wel weer terecht zal komen. Clark Gable en Rosalind Russell geven zeer goed samenspel als de beide op de juwelen beluste avonturiers. CINEMA AMERICAIN Song of my heart Steeds meereren komen in bewonde ring voor de muziek, gecomponeerd door de Russische meester Peter Iljits Tsjaikowsky en de film heeft daartoe in hoge mate meegewerkt. In diverse muziekfilms kon men reeds kennismaken met de beste composities van deze grote kunstenaar. Deze week biedt de Cinema Ameri cain alle gelegenheid nader tot de com ponist Tsjaikowsky, zijn leven en mu zikale meesterwerken te komen. De romantische sfeer, die om het le ven van Tsjaikowsky is geweven en die hem inspireerde tot zijn mooiste wer ken, waarvan men er diverse in deze film te horen krijgt (prachtig uitge voerd), boeit evenzeer als de muziek. Frank Sundstrom heeft de rol van de I componist uitstekend gespeeld en Audry Long was niet minder als de liefheb bende vrouw. Tevens viel nog op door I goede uitbeelding Cedric Hardwick als de toegewijde bediende. De gehele film werd met grote aandacht gevolgd. Behalve het journaal bracht het I voorprogramma nog een tekenfilm ea mooie natuuropnamen uit het land der Basken op de grens van Frankrijk en J Spanje. A.B.T. Shep, de mensenredder Onder de naam „Shep, de mensen redder" draait op het ogenblik een zeer goede film in het A. B. T. Shep is een mooie grote herdershond, die met zijn baasje Danny Barker gaat zwerven. Danny, een klein jongetje, mag bij zijn pleegouders de hond, die hij gevonden heeft, niet houden en loopt daarom weg. Er wordt een beloning uitgeloofd voor degene die hem terug brengt. In deze film zien we de grote trouw en schranderheid van een hond, die onder alle omstandigheden zijn baasje weet te vinden en enige malen uit de han den van een paar schurken redt. Dan ny wordt door twee boeven ontvoerd, maar de hond vindt zijn baasje. Een spannende strijd volgt maaralle» loopt goed af. De film is niet vrij van sensatie, maar de humor ontbreekt evenmin. In alle opzichten is deze film het aanzien waard, en wij kunnen die renvrienden zeker aanraden haar te gaan zien. In het voorprogramma draait de Wild- West film: „Om het goud van Cana da". De titel zegt genoeg. „Opoe Krul" wordt morgen negentig jaar rr> 63 Ja, de kolonel weet beter dan Pim hoe gevaarlijk die vóestijnrovers zijn Zie maar, wie komt daar heel stille tjes over de wallen van het oude fori gekropen? Het is de roverhoofdman die vanuit de verte gezien heeft, dat Pim, Pam en Pom hun uitkijkpost hebben verlaten. Hij is nog maar al leen, want al zijn "olgelingen hebben hem smadelijk in de steek gelaten maar hij is niet bang. „Al moet ik dit zaakje in mijn een tje opknappen" mompelt hij. „Ik MOET die prinses weer in handen hebben. En dit is mijn kans. Die ezels van hemden hebben de zaak onbe waakt achtergelaten" En zonder be merkt te worden, gelukt het hem om over de oude muren naar binnen te klimmen. Enhij heeft nog meer geluk! Zachtjes voortslu'pend, hoort hij eensklaps de stemmen van Pim Pam en Pom. „Ja", zegt Pim tot zijn oroer- jes. „De kolonel zei tegen me, dat ik mij er allereerst van overtuigen moes' of de prinses nog veilig in de strijk kamer zit! De kolonel zegtMaa1 de roverhoofdman luistert al ni' meer. Dit is genoeg voor hem. Morgen vier: mevr. A. Krul-Kos beter bekend als Opoe Krul te Schermerhorn haar negentigste verjaardag. Zij beeft 89'/r jaar in het dorp gewoond, waar zij een druk be zochte kruidenierswinkel had en woont reeds 63 jaar in hetzelfde huis, dat wel te klein zal zijn om haar talloze vrienden te kunnen ber gen. Er zal daarom morgen om 3 uur een receptie in de zaal van Treiture worden ge houden, waar Opoe Krul mei haar negen-en- dertig nakomelingen, waaronder dertien achter kleinkinderen, de gelukwensen van haar dorps genoten en van vele vrienden daarbuiten in De boomaanplant bijna voltooid Reeds enkele weken is men bezig de verfraaiing van Heiloo te voltooien Op diverse punten in het dorp is men bezig bomen te planten en mettertijd zal een en ander op diverse kale plek ken langs de wegen een goede en prettige verfraaiing geven. Ook worden verschillende plantsoenen aangelegd, o.a. op de hoek Zeeweg-Westerweg. Heerenweg-Zevenhuizerlaan en Wes- lerweg-Kerkelaan Mogen wij voor deze jonge aanplant speciaal de aandacht van de ouders vragen om de jeugd er op te wijzen deze boomaanplant te respecteren? „Damclub Heiloo" De damclub Heiloo, die regelmatig Donderdagavond haar clubwedstrijden houdt, heeft de volgende resultaten bereikt' Groep I: S. SchurerC. Adrichem 02, A. DekkerJ. Geuzebroek 20, H VerverJ. de Geus 20, P Beuken K. Tuinman 02, J. Sprenkeling G. C. de Graaf 11 Groep II: Jb. HelderA. Winterink 20, A. KroonD. Hofman 11, C. de Jong—W Hoogenboom 0—2. S. de Geus P. Oud 20, D. LangedijkJ. Spaans 1—1. Groep III: C. LieshoutA. Alleman 11, BruinSlijkerman afgebroken, H. WejjersA. Sprenkeling 02, Snel B. Huisman 11, S. HottentotD. Smit 20. De stand in groep II is thans: W. Hoogenboom 11—13, A. Kroon 9—11, S. de Geus 9—11, Jb. Helder 10—11, P. Oud 88. A. Winterink 97. J. Spaans 8—7. D. Langedijk 8—7, B. Hofman 8— en C. de Jong 86. G. de Heer word: niet opgesteld In een vergadering van het bestuur en de eerste elftalspelers van CSV is besloten, dat G de Heer in verband met zijn overschrijving naar Ajax niet anger in het elftal zal worden opge teld. Morgen zullen de Alk eD Jong Hollandianen, i in het nieuwe jaar spel< en Alkmaarse Boys alk deze elftallen zich bij <5 met een overwinning in goede start en gedachtii spreken wjj de hoop uit tal overwinningen, waai lenging krijgt. Voor Randers en R! zaak uiteraard anders, maken een goede kans wedstrijden te mogen sj gen van RKAFC zijn w fcanders meer conc doch de ploeg uit het kan er toch zeer zeker t Het pas gepromoveerde zit, evenals Alcmaria Boys, ta de kwade hoek aan doen om vandaag v; zen te winnen. Het aio kan alleen nog proberen mogen»* op de ranglijst Deze Westerwegbewoners kampioenskansen meer gevaar Destaat er evenmi ALCMARIA NI Alcmaria moet zeker in geacht om de eerste wed nen. De withemden spele: strijd tegen Rapiditas wa: maar werd gewonnena onze tweede klassers niet deze ontmoeting denken grote nederlagen van het nog vers in het geheugei Het leidende Elinkwijk dam op bezoek en al het stadbewoners ongetwijfeld pieren, een overwinning ram of een gelijkspel is lijk. Ook de Spartaan h< van UW gewonnen, tem£ Amsterdammers zonder zullen komen en er met moeilijkheden zijn gereze rnaria is het belangrijk tegen AFC zal doen. Als ters de volle winst behali voor Alcmaria nog lastiger van de rode lantaarn te t In 2 B is OSV nog steed Het is niet aan te nenv aan dit ongeslagen secord maken. West-Frisia, dat bij zoek gaat en Stormvogels, ontvangt, kunnen met tw ten uit de striid komen. DE DERDE Op Nieuwjaarsdag spee Forward haar eerst ecor strijd in 1950. .Het werd ring op APGS waardoor ploeg de leiding in 3 A ve nam en tevens het onges handhaafde. Na afloop va strijd, wij waren toevallig konden wij ons alleen maé ren dat Forward het tot dt heeft kunnen brengen. On HRC de leiding wel weer Misschien morgen al wai heeft de ontmoeting tegei nog niet gewonnen terwi. thuiswedstrijd tegen SDW .goed einde zal brengen. DTS heeft de lastige opg positie via een overwinnin één van de kanshebbers verbeteren. Twee winstpui voor de Langedijkers geen luxe zijn want de hekkens en ADO spelen morgen ooi óerlaag van de Langedijk betekenen dat zij weer ee de ranglijst dalen. Alkmaarse Boys speelt ee strijd tegen het middelm: Voor de gebiokten wordt mooie gelegenheid om reve men voor de 40 nederlaE Twee winstpunten kunnen Boys bovendien betekenen enige plaatsen op de rang daar Holiandia en WE v wedstrijden staan. BURGFRLIJKE STAK Geboren: Josina, dochter van deT Putten en A. de Bruijne dochter van C. Bus en N G. Rensje A. E., dochter van C. d« H. Kuiper. Jacob G., zoon van en C. Boendermaker. Getrouwd: P. Spil (te Casl J. Torenburg. IN HET KORT De Interkerkelijke Film Evan in het hotel „De Ooijevaar" een ling gegeven, waarvoor weirug bestond. Slechts een dert-gtal bei opgekomen om de mooie gelui dsl Vertoond werden de films „De V het Heelal", „Stiaten en Stad" t Verdrukking". Des middags werd voorstelling gegeven. Woensdag 18 Januari, des kwart voor tieD zal in he: hotel „1 de eerste droge bloembollenveiling worden gehouden. De afdeling Uitgeest van d« wenbeweging heeft voor -Woensda ten vergadering voor de leden waarin de mogelijkheid zal word een gezamenlijke reis naai Tegel ter bijwoning van de Passiespelen Garry in hongersta GEirry Davis heeft beke; spoedig in hongerstaking gaan. Hij en zijn vrienden bezig een houten hut t waarin hij aan de Riji Straatsburg wil blijven totdat hij in Duitsland wo laten, waar hij wil medeh de wederopbouw.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2