Commissaris der Koningin opent nieuwe brug bij Lange Balk Alcmaria en Boys zullen moeien aanpakken Een goed begin is het halve werk Randers en R.K. A.F.C. kampioens-candidaten Bergen Notaris C. Knook 70 jaar Glimlachje ^lUirl ill 'f I „„I Euwe haast - Internat i>|IUI l III l Kill l bridge-match tegen Denen Onilasiing van verkeer door Langedijk Na A, ook B ZATERDAG 7 .JANUARI 1959 Morgen zullen de Alkmaarse clubs, behalve BKAFC, die een vrije dag heeft en Jong Hollandianen, die vandaag spelen, hun eerste competitiewedstrijden in het nieuwe jaar spelen. Aan het einde van 1949 was de positie van Alcmaria en Alkmaarse Boys alles behalve rooskleurig en wjj mogen dus aannemen dat deze elftallen zich bij de jaarwisseling hebben voorgenomen het nieuwe jaar met een overwinning in te zetten. Withemden en geblokten, wfj wensen u een goede start en gedachtig het spreekwoord „Een goed begin is het halve werk" spreken wjj de hoop uit dat die goede start gevolgd zal worden door een aan tal overwinningen, waardoor het niet nodig zal zijn dat de competitie een ver lenging krijgt. CLUBS UIT DE OMGEVING De ploegen die in 4A de kopgroep vormen, spelen allen tegen vrij zwakke tegenstanders. Ook Bergen heeft geen lastige noot te kraken, hoewel Schoorl zeker geen gewillig slachtoffer zal zijn. Vrone krijgt het in de uitwedstrijd te gen BKC zwaar te verduren en mag met een puntenverdeling tevreden zijn Enige tijd heeft Berdos nog kampioens kansen gehad. Nu is het echter zo dat deze ploeg uit moet kijken om niet tot de hekkensluiters te gaan behoren Een overwinning op Westfriezen zou dus nuttig zijn maar dat zal niet zon der slag of stoot tot stand kunnen ko men daar Westfriezen op eigen terrein een lastige tegenstander is. Voor Randers staat er een zeer be langrijke wedstrijd op het programma. Ket sterke CSV komt een bezoek aan bet Ooijevaarsnest brengen. HSV zal met Schellingwoude niet al te veel moeite hebben en Limmen moet van Energia kunnen winnen. Anders is het met Zeevogels dat het leidende ECZ een bezoek gaat brengen. Voor Randers en BKAFC ligt de zaak uiteraard anders. Deze ploegen maken een goede kans om promotie wedstrijden te mogen spelen. De kan sen van RKAFC zijn weliswaar beter aw Randers meer concurrentie heeft docb de ploeg uit het Ooijevaarsnest kan er toch zeer zeker komen. Het pas gepromoveerde Jong Holland zit, evenals Alcmaria en Alkmaarse Boys. in de kwade hoek en zal er goed aan doen om vandaag van de Hor>ne- zen te winnen. Het aloude Alkmaar kan alleen nog proberen om zo hoog mogeiQK op de ranglijst te eind'gen Deze Westerwegbewoners hebben geen kampioenskansen meer en degradatie gevaar bestaat er evenmin. ALCMARIA NAAR WEESP. Alcmaria moet zeker in staat worden geacht om de eerste wedstrijd te win nen. De withemden spelen een uitwed strijd tegen Rapiditas waarvan in Alk maar werd gewonnena Toch mogen onze tweede klassers niet te licht over deze ontmoeting denken daar de twee grote nederlagen van het vorige seizoen nog vers in het geheugen liggen. Het leidende Elinkwijk krijgt Volen- dam op bezoek en al hebben de Dom stadbewoners ongetwijfeld de beste pa pieren, een overwinning van Volén- ram of een gelijkspel is zeker moge lijk. Ook de Spartaan heeft nog niet van UW gewonnen, temeer daar de Amsterdammers zonder Meijer uit zullen komen en er met Westers enige moeilijkheden zijn gerezen. Voor Alc maria is het belangrijk wat Zaandijk tegen AFC zal doen. Als de Zaankan- ters de volle winst behalen wordt het voor Alcmaria nog lastiger uit de buurt van de rode lantaarn te komen. In 2 B is OSV nog steeds ongeslagen. Het is niet aan te nemen dat TOG aan dit ongeslagen secord een einde zal maken. West-Frisia, dat bij WFC oo be zoek gaat en Stormvogels, dat Hercules ontvangt, kunnen met twee winstpun ten uit de striid komen. DE DERDE KLASSERS Op Nieuwjaarsdag speelde Always Forward haar eerst ecompetitie-wed- strüd in 1950. .Het werd een overwin ning op APGS waardoor deze Hoornse ploeg de leiding in 3 A van HRC over nam en tevens het ongeslagen record handhaafde. Na afloop van deze wed strijd, wij waren toevallig in Hoorn, konden wij ons alleen maar verwonde ren dat Forward het tot de top van 3A heeft kunnen brengen. Ons inziens zal HRC de leiding wel weer overnemen Misschien morgen al want Forward heeft de ontmoeting tegen Beverwijk nog niet gewonnen terwijl HRC de thuiswedstrijd tegen SDW wel tot een .goed einde zal brengen. DTS heeft de lastige opgave om haar positie via een overwinning op ZSGO, één van de kanshebbers in 3 B, te verbeteren. Twee winstpunten zouden voor de Langedijkers geen overbodige luxe zijn want de hekkensluiters GVO en ADO spelen morgen ook en een ne derlaag van de Langedijkers zou dus betekenen dat zij weer een plaats op de ranglijst dalen. Alkmaarse Boys speelt een thuiswed strijd tegen het middelmatige WMS. Voor de geblokten wordt het dus een mooie gelegenheid om revanche te ne men voor de 40 nederlaag voor de Twee winstpunten kunnen voor de Boys bovendien betekenen, dat zij enige plaatsen op de ranglijst stijgen caar Hollandia en WE voor lastige wedstrijden staan. Uitgeest BURGFRLIJKE STAND Geboren: Josina, dochter van L. J. F. van der Putten en A. de Bruijne - Roelofje dochter van C. Bus en N G. Wmkeler. - Rensje A. E.. dochter van C. de Boer en A. H. Kuiper. lacob G., zoon van G. P. Tromp en C. Boendermaker. Getrouwd: P. Spil (te Castricum) en M. J. Torenburg. IN HET KORT De Interkerkelijke Film Evangelisatie heeft in het hotel „De Ooijevaar" een filmvoorstel ling gegeven, waarvoor weinig belangstelling bestond. Slechts een derrigtal bezoekers waren opgekomen om de mooie geluidstilms te zien. Vertoond werden de films „De Wonderen van het Heelal", „Sbaten en Stad" en „De grote Verdrukking". Des middags werd een kinder voorstelling gegeven. Woensdag 18 Januari, des morgens om kwart voot tieD zal in he* hotel „De Ooijevaar'" de eerste droge bloembollenveiling van dit jaar worden gehouden. De afdeling Uitgeest van de R.K. Vrou wenbeweging heeft voor Woensdag 11 Januari ren vergadering voor de leden uitgeschreven, waarin de mogelijkheid zal worden besproken een gezamenlijke reis naai Tegelen te maken ter bijwoning van de Passiespelen. Carry in hongerstaking? Garry Davis heeft bekendgemaakt spoedig in hongerstaking te zullen gaan. Hij en zijn vrienden zijn thans bezig een houten hut te bouwen, Waarin hjj aan de Rijnoever tp Straatsburg wil blijven kamperen totdat hij in Duitsland wordt toege laten, waar hij wil medehelpen aan de wederopbouw. De Alkmaarse elftallen ALKMARIA VICTKIX: Afink; Maasen en Van der Lek; Wit, Helderman en Badenhuizen; Eriks, Ditzel, Wielinga, Eversteyn en Schmidt. ALKMAARSE BOYS; Kramer; Schaddenhorst en Krul; Bart, de Ley, A. Indri; P. Indri, Snijders, Admiraal, De Grand en Knip. RANDERS: Vethaak; Klepper en v. d. Plas; Ch. Bakker, Sol en P. Teigeler; J. Stroet, Barbuio, Van der Burg, J. Teigeler en Penning. ALKMAAR: Duiveman; Zwart en Snel; Bak ker, Schoonhoven en De Jong; De Groot, Bruin, Van der Putten, Roos en Van Baden. Dinsdag 10 Januari zal onze plaatsge noot notaris C. Knook de evangelische leeftijd hebben bereikt. Hij zal zijn 70ste verjaardag kunnen vieren. Geboren te Fijnaart in Noord-Bra bant werd hij achtereenvolgens op ver schillende plaatsen candidaat-notaris, het laatst te Monnikendam. Hier vond hij zijn levensgezellin. In 1909 werd hij notaris te Andel in Noord-Brabant, van hier verhuisde hij naar Apeldoorn om in 1939 als opvolger van notaris van Riet naar Bergen te komen. De belangstelling van deze weinig op de voorgrond tredende figuur bepaalde zich voornamelijk tot zijn notariaat. In de 40 jaren, dat hij het notarisambt be kleedde, heeft deze stille werker heel wat acten gepasseerd en successie aan giften gemaakt en zich laten leiden door het devies: „Indien 't gemeen u roept, besorght het als uw eigen". Ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum als notaris was de jarige toe vallig met vacantie afwezig. Wat het toeval Dinsdag wil, zullen de vele vrienden en bekenden moeten afwach ten. Met muziek door 't leven De Berger Accordeon Vereniging gaf onder leiding van haar dirigent, de heer A. v. d. Wolff, en met medewer king van de Accordeonvereniging „Vi ta Nova" uit Alkmaar een concert in De Rustende Jager. Geen plaatsje bleef er onbezet. Was haar eerste optreden, nu een jaar geleden, van die aard, dat men sprak van een goede belofte voor de toekomst, deze avond werden de toen gewekte verwachtingen niet be schaamd. Het werd voor de jeugdige muzikantjes een succesvolle avond. De nummers werden zeer verdienstelijk uitgevoerd. Vooral „In een Klooster tuin" van Ketelbey en ook „Perzische Markt" van dezelfde componist wer den buitengewoon gewaardeerd. Ook het optreden van verschillende leden wekte aller bewondering. Ans Groot had bijv. groot succes met Wiener Praterleben van Joh. Strauss. De wat oudere zuster „Vita Nova" uit Alkmaar verraste de aanwezigen met de uitvoering van verschillende mooie composities, waarvan „Berceuse de Jocelyn" van Goddard met Walter Koster als solist wel een der mooiste was. Als geheel een avond, waarop de jeugdige accordeonnisten en hun diri gent met grote voldoening kunnen te rugzien. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 8 Januari 1950, wordt de n>edische dienst te Bergen waargenomen door dokter Van Gelder, tel. K 2208-2027. Hier is Pietje z'n rapportvader. WAT VOOR HET GRIJPEN LAG Gedurende het tijdvak van 30 December 1949 tot en met 5 Januari 1950 werden aan het politie-bureau te Bergen de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven: 1 paar bruine glacé handschoenen; glacé heren-hand schoen (links). Over bovengenoemd tijdvak vermeldt: zwarte vulpenhouder; jute boodschappentas; porte feuille, ongeveer f 14,—, trouwfoto, verlofpas en spoorkaartje; zakagenda; bruine dameshoed; groene vulpenhouder (Parker). Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, tel. 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 nur Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarse Courant van 31 December 1849 vinden wij de volgende aankondiging van een schouwburgvoorstelling; Schouwburg Nationaal Locaal Harmonica. Dingsdag 1 Januari 1850. No. 3 van het abonnement. „Het borstbeeld of de Hongaar- sche desserteur; Toneelspel in 3 Bedrijven naar het Fransch (La tête de Bronze). Nooit alhier vertoond. Na het zelve: De Schoolmeester of het Examen op het platteland. Kluchtige Vaude ville in één Bedrijf. Nooit alhier vertoond, maar te Amsterdam meer dan 30 malen in de Salon des Variétés opgevoerd en de meeste bijval verworven. Tus- schen beide Nieuwjaarswensch. Aanvang ten 6 Ure Precies, ten einde de Schouwburg tegen elf ure te eindigen. UEd. Dw. Dienaar, P. A. WALRAVEN. Dr. Euwe, gehaast om naar Bever wijk te komen, teneinde aan het Hoog- oventournooi deel te nemen, speelde Vrijdag twe partijen te Hastings. Tegen Rossolimo werd het remise, waarna hij besloot met een zege op de Engelsman Winser. Szabo kan de eerste prijs prac- tisch niet meer ontgaan. Zelf won hij van Konig en Evans speelde remise tegen Horne. Ook de partij Fuller— Barda bleef onbeslist terwijl Winser van Wood won. De stand is: 1. Szabo 7 pnt.; 2. Rossolimo S'A', 3. Euwe 5 y„ uit 9; 4. Evans 5; 5 en 6 Horne en Ful ler 4; 7, 8 en 9 Wood, Barda en Winser 2l/?; 10. Konig l'A. Van Hastings naar Moskou. De partij van Fenny Heemskerk tegen de Amerikaanse Gresser werd afgebroken in een stelling, die voor beide dames nog mogelijkheden biedt. De Francai- se Chaude de Silans heeft thans met l'A p. de leiding. Te Berlijn werden internationale sprintwedstrijden gehouden, die door de Zwitser Plattner werden gewonnen voor Scherens (Belgie) en Derksen (Nederland). Harris gaf in zijn serie op en Arie van Vliet was niet van de partij. In een persconferentie te Amster dam is medegedeeld, dat in de veel omstreden data van de Ronde van Ne derland geen wijziging is gekomen. Zij blijven gehandhaafd van 20 tot 29 Mei Marktberichten ALKMAAR, 6 Jan. - Wiüof: I 38-44 en II 20—36; Bloemkool 8—20; Rode kool 6— 9,70; Groene kool 9—24; Spruitkool: I 38—59 en II 20—35; Boerekool. 7—23; Andijvie: I 50—78 en II 20—44; Rode bieten 6—8; Winter peen 5,50—8,30; Waspeen 12—32; Uien: I 19—27 en II 7—16; Prei 18—34.50; Knolsoep- gioenten 12—22; Soepgroenten 1,50—10; Selie 2—4; Appels: Goudreinettën 19—30, Jonathan 19—34 en Present van Engeland 19—31: Peren: Gieser Wildeman 7—16, St. Germain 7, St. Rémy 12 en Winterlouwtje 8. NOORDERMARKTBOND, 7 Jan. 1950. 15.000 kg uien 28.60—31.30; 78.000 kg rode kool 6—11.60; 37.000 kg gele kool 8.50—14.20; 220.000 kg witte kool 1315.80; 6000 kg peen II 11.20—12.20, III 8.60— 9; 5000 kg groene kool 2029. WARMENHUIZEN, 7 Jan. 104.800 kg rode kool f 6f 10.90, 24.600 kg gele kool f 9.60—f 13.40, 85.300 kg witte kool f 13.60—f 15.20, 8700 kg uien f 29.60—f 31.20. Het ijzeren voetbrugje bij de Lange Balk, dat jarenlang de verbinding vormde tussen Zuid-Scbarwoude en Heerhugowaard, beeft zijn plaats moeten inruimen voor een moderne verkeersbrug van pl.m. 80 meter lengte, die gistermorgen door de Commissaris van de Koningin, dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, officieel werd geopend. Reeds jarenlang bestonden er plannen om ter plaatse een nieuwe brug te bouwen, waardoor men het verkeer over de smalle dorps weg van de gemeente Langedijk in niet onbelangrijke mate zou kunnen ont lasten. De oorlog verhinderde echter de voltooiing van de reeds begonnen werk zaamheden en nog veie jaren moesten de Langedijkers over het glibberige modderpad naar de Lange Balk glijden, voor er materiaal beschikbaar kwam om het werk voort te zetten. De brug is thans gereed en een behoorlijk brede verkeersweg leidt naar deze moderne betonnen overspanning, die door de Aan- nemersmaatscbappy Condor werd gemaakt voor 250.000. DE NIEUWE BRUG BIJ DE LANGE BALK. DE COMMISSARIS VAN DE KONINGIN KNIPT HET LINT DOOR Onder de vele genodigden, die de gure Westenwind hadden getrotseerd om de plechtige opening bij te wonen, merkten we op de hoofd-ingenieur- directeur van de Prov. Waterstaat, ir Thomese, burgemeester H. Schelhaas van Langedijk, burgemeester B. J. F. Sutman Meyer van Heerhugowaard. de gedeputeerden De Vries en Harm sen de districts-commandant van de Rijkspolitie kapitein mr P. J. van der Steur en verder de wethouders en se cretarissen van de gemeenten Lange- lijk en Heerhugowaard en de verte genwoordigers van veilingen, polder en bannebesturen. De openstelling. Dr J. E. Baron de Vos van Steenwijk verklaarde, dat het hem een groot ge noegen was als voorzitter van het col- ege van Gedeputeerde Staten de nieu we brug bij de Lange Balk te openen. Na de oorlog diende men eerst aan dacht te schenken aan de talrijke ver nielde bruggen en het college stond voor de moeilijke beslissing welk pro ject voorrang moest worden verleend. De wetenschap, dat de brug bij de Lange Balk van buitengewoon veel be lang was voor de Langedijk en Geest- merambacht deed het college besluiten het werk met voortvarendheid aan te pakken. Spreker sprak er zijn voldoe ning over uit dat de technische uit voering zo goed was verlopen en hij bracht hiervoor de Technische Dienst en de aannemers alle lof. Gevolg gevend aan het verzoek van ne burgemeester van Langedijk, deel de de commissaris mede dat de nieu we brug de historische naam van Lan ge Balk zal behouden. Vervolgens knipte Baron de Vos van Steenwijk het rood-wit-blauwe lint door daarmede de brug officieel voor het verkeer openstellende. Nadat het gezelschap naar de over zijde was gewandeld begaf het zich naar het gemeentehuis, waar nog door verschillende sprekers het woord werd gevoerd In de enge dorpsstraat en bij de brug zorgde de Rijkspolitie o.l.v groepseommandant-opperwachtmeestei H Driëenhuizen voor een goede af zetting. Tienduizenden auto's. Burgemeester Schelhaas belichtte in zijn welkomstwoord tot de genodigden het moeilijke verkeersvraagstuk, waar mede men in Langedijk, met zijn als het ware langs de kronkelige weg neergesmeten huizen, heeft te kampen. Het gemeentebestuur doet evenwel zijn uiterste best om hierin verande ring te brengen, maar dit gaat met grote kosten gepaard. Spreker uitte zijn waardering voor de grote steun, die de gemeente steeds van de Provin cie heeft ontvangen. De meest efficiën te- oplossing is het aanleggen van uit valswegen, waarvan er nu weer een gereed is gekomen. Dat dit geen over bodige luxe is mag blijken uit het aan tal vrachtauto's, dat jaarlijks bij de grote bedrijven af en aan rijdt. Dit ge- ta1 bedraagt ettelijke tienduizenden. Burgemeester Schelhaas hoopte, dat de commissaris de bloei van deze streek nog lang zou mogen beleven. Geestelijke bruggen. Baron de Vos van Steenwijk dankte voor de vriendelijke ontvangst en merkte op, dat het vernielen van brug gen een typisch oorlogswerk is, het bouwen van bruggen kenmerkend is voor vredeswerk. Behalve het bouwen van materiële bruggen moet men ook aan het tot stand brengen van geeste lijke bruggen geenszins uit het oog verliezen, zo vervolgde spreker. Lan gedijk zou geen goede gemeente kun nen zijn, wanneer men geen geeste- like bruggen had gebouwd tussen de vier dorpen Nog nooit heeft een dorp, stad of staat er voordeel van gehad «T- DE GENODIGDEN BETREDEN DE NIEUWE BRUG. Aan de kop van de stoet, v.l.n.r. Ir. Thomese, Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk en burgemeester Schelhaas van Langedijk. v anneer het zichzelf afsloot. Zo kan cok Nederland slechts bestaan als net contacten zoekt met andere landen. Wij zijn hierin steeds voorgegaan, heb ben geestelijke bruggen gevormd naar hen, die ons openlijk tegemoet traden. Maar aldus spreker, nimmer mag men hierbij uit het oog verliezen het Fran se spreekwoord: „wie zichzelf maakt tut een lam, wordt door de wolf opge geten". Burgemeester Sutman Meyer sloot zich bij de woorden van de Commissa ris der Koningin aan door de nieuwe brug als een symbool te zien voor de goede verstandhouding en samenwer king tussen de gemeenten Langedijk en Heerhugowaard. De directeur van de aannemersmaat schappij „Condor" bracht dank voor de waarderende woorden tot zijn fir ma gesproken en verklaarde, dat het werk ook voor de Mij goed was ge weest. De heer De Boer, voorzitter van de 1 angedijker Groentecentrale wees op de grote betekenis van deze nieuwe brug voor de aan- of afvoer van de veilingen. Het bestuurslid van de Banne Zuid- Scharwoude. de heer P. de Geus, liet zich in gelijke zin uit, al dacht hij met weemoed aan het schilderachtige hoek- je dat hier verloren is gegaan. Alleen de naam is nog overgebleven. A, B, C. In de beantwoording van de spre kers merkte burgemeester Schelhaas, op, dat men na A gezegd te hebben cok B moet zeggen en daarmede be- aoelde spreker een nieuwe Friese brug te Alkmaar Hierna zal C moeten vol gen, een verkeerstunnel te Velzen. welke werken spreker in de warme aandacht van het Provinciale bestuui aanbeval. Spreker sloot deze bijeen komst met dank te brengen aan de Commissaris van de Koningin, die spe ciaal de geestelijke zijde van-deze ope ningsplechtigheid had belicht. Met de wens, dat de echtgenote van de hoge past spoedig hersteld zou zijn, ver klaarde de burgemeester de bijeen komst voor gesloten. De bridgewedstrijd tussen de Con tinental Club, bestaande uit de heren mr. F. W. Goudsmit, mr. J. R. C. van Bemmel Suyck, H. W. Filarski en M. Cats die ook het nationale team vormen tegen Denemarken heeft een spannend verloop. De uitslag van de eerste zitting was 4937 matchpun- ten, maar in de avonduren haaiden de Denen op. Zij wonnen toen met 2233, zodat de Nederlandse voorsprong tot één matchpunt werd gereduceerd. En tot slot van deze dagelijkse sportflitsen een auto-bericht. Juan Gal- vez won dè 1000-mijlen race in Bue nos Aires met een gemiddelde snelheid van 125,503 km per uur. Tweede weré Marcos Ciani. Schoorl i Bond voor Staatspensionnering De afd. Schoorl van de Bond voor Staatspensionnering organiseerde in de zaal van de heer N. Schuyt een pro- paganda-avond, waarvoor buitenge woon grote belangstelling bestond. De heer M. W. v. d. Garde Jr., voorzitter van de afdeling, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom op deze eerste bijeenkomst in het jubileum jaar en wendde zich daarbij in he: bij zonder tot de 83-jarige heer P. Greeuw, die vanaf de oprichting had behoord tot het grote leger van strijders voor een premie-vrij staatspensioen. Vervolgens betrad de heer A. Greeuw, voorzitter van het prov. comi té Noord-Holland van de Bond voor Staatspensionnering, het podium om in een gloedvolle rede te pleiten voor een wettelijke ouderdomsverzorging, zoals de Bond die reeds een halve eeuw heeft gewild. Vijftig jaren, aldus spreker, is er gestreden tegen de combinatie oud- arm, maar helaas zijn de resultaten van deze halve eeuw van strijd teleur stellend voor de ouden enbescha mend voor het Nederlandse volk. In schrille keuren schetste spreker de onhoudbare toestanden van voorheen: arme oudjes konden aankloppen bij kerkbesturen, armbesturen enz. of het genadebrood eten bij de kinderen. Dat was het treurige einde van wat eens de bloem der natie was. Velen zagen het onhoudbare van zo'n toestand, tal van uitspraken van leidende staatslieden wezen er op, maar aan het onnoemelijke leed kwam geen einde. Eindelijk bracht de wet- Talma een beetje licht in 't leven van hen, die in lodndienst waren geweest en in Oct. '47 trad de noodwet-Drees in werking. Met vreugde en ontroe ring werd deze wet begroet, een stuk misère was hiermee weggenomen. Maar vervolgde spreker, laat men niet te vroeg juichen, er zal in dit jubileumjaar nog hard moeten worden gestreden. De haven is in zicht, maar om het scheepje door de hevige bran ding te loodsen, zullen alle krachten moeten worden ingespannen. Wijzende op de woorden op het monument orf de Afsluitdijk „Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toekomst" en zich vooral richtende tot de jongere gene ratie, besloot spreker zijn vurig plei dooi met alle hens aan dek te roepen. Stichting van Huis voor Ouden van Dagen. Na het daverend applaus, dat op deze met de grootste aandacht gevolg de rede volgde, kwam de voorzit ter met een mededeling, die velen ook met vreugde begroetten. Begaan met het lot van vele oudjes hebben enkele bewoners van Schoorl het initiatief genomen om pogingen te doen tot het stichten van een tehuis voor ouden van dagen. Aan een zodanige inrichting, die op vele plaatsen een zegen is voor de oudjes, bestaat ook in Schoorl be hoefte en wat elders mogelijk is, moet ook hier kunnen. Het eendracht maakt macht zal ook in Schoorl wonderen kunnen verrichten. Allen, die met het plan sympathi seren, kunnen zich wenden tot mevr. RoosBreed en de heer S. de Jong. Hierna was het woord aan het be kende toneelgezelschap uit Landsmeer, „De Flierefluiters", die onder .regie van Adolf Bouwmeester een pracht uitvoering gaven van „Waar vind ik rust?" van Wim Dumont. Onder ademloze spanning volgde de zaal deze tragedie van een verknoeid leven en nog lang zal de herinnering aan deze avond blijven. Bewonderd werd het spel van Klaas Bregman, de oude man, die 18 jaren lang als een opgejaagd dier had rondgeworven en nergens rust vond, van Roel Stein- voorte die als inspecteur van politie de oude man weer rust bracht door de ware schuldige te ontmaskeren, van maar waartoe nog meer namen, het gehele gezelschap speelde op niet hoog genoeg te waarderen wijze. Het was voor Schoorl een evenement. Mevr. Annie van Loo naar Italië Op kosten van het Prins Bernhard- fonds zullen dit jaar twintig schilders gedurende twee maanden in het bui tenland kunnen gaan werken. De reis heen en terug zal gratis kunnen wor den gemaakt per KLM. Voor uitzen ding komt ook in aanmerking de Schoorlse schilderes mevr. Annie van Loo, die naar Italië denkt te gaan. De schilders zijn verplicht geduren de hun verblijf in het buitenland min stens vijf schilderstukken te vervaar digen. Zjj mogen deze stukken verko pen, maar 25 procent van de opbrengst moet in het Prins Bernhardfonds ge stort worden Het vervaardigde werk zal later in Amsterdam geëxposeerd worden

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3