Vijf en zestig opvarenden lieten het leven Malik verliet weer de zaal Kort Bestek Joegoslavië leeld De Europese valuta per 1 Juli vrij De „Girl Jean is gevonden HET MATJE watergeus Zaterdag 14 Januari 1950 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN De ondergang van de Truculent Wuikers kregen geen antwoord meer Getijden belemmerden het reddingswerk Europese problemen onder de loupe M1NSSTERS GÖTZEN EN VAN DEN BRINK NAAR INDONESIË Tito maakt school in Japan John uitgeput in het visruim Het steekspel Is Nederland bereid Mao te erkennen? Bijna ongelooflijk ■A? JtTOG laat ln het koort- van ztJn zwaarlijvige trl- n Gods Geuzen optreden op een stadsgracht. Door les van dat nuttige bouw- e geus (de formidabele i Jansen) tot een van arrende agent, dat het weer ls vannacht. Ver- hfl naar de vroegmis en t de schimmen, is zoiets prachtig van- mstelling. En het doet me i, dat het rechtszaakje, u thans verslag moet gebrek had aan zulke verschillen. Er was geen er was geen décor, igroeide jongmens, dat 1 schuifelde als een hond ge poten, had namelijk van een urinoir gebruik ïaar op een plaats waar 3n geharemtralied bouw- later was hi) niet ter n, nademaal hi) niet een de agent hèm had aan- e plaats van de verwate- Ideeën was namelijk het 1 een kerkdeur geweest. volgen kunt a de stukken, zei de rech- ambtenaar is bfl de ge- ing. Klopt dat? zei de plasjesvormer, weerstreefde hem de klopt helemé.41 niet. TJ d om de boel zindelijk te gaat zelf tegen het kerk- iou enfin, 't is een mooie :neer de agent eens even agent kwam en gaf een slag. Verdachte was be- grante delicto. De agent urlijk niet in het Latijn, erde simpeltjes, dat me- ctief was, toen 'ie sur- njjs langs kwam Nee, hi) bepaald dronken, meer feer van: na ons de zond- e de rechter en de agent dat óók dacht Zulks tot g van de tribune, die zich i trok van plezier, vijfentwintig gulden. Bij ist het minder. KAREL. dergelijke tenlastelegging veroordeeld. i beklaagde, Ahmed Pere, I jaar gevangenisstraf. De rende beklaagden werden /an vijf tot achttien jaar veroordeeld. Vijf der ver- jn Albanezen en vijf Joe- e aanklager verklaarde in iir onder meer, dat het langetoond welke „misda- /ijzen tegen Joegoslavië rikt, om het land tot een ktuig van de Sowjetunie Albanië „marionet" [ebleken dat de Albanese is niets meer is dan een an de Kominform en dat van de Kominform-cam- leer toelegt op het bedrij- ndige activiteit jegens lan op het verbeteren van itandigheden van het Al- De Officier van Justitie og, dat ter terechtzitting dse bedrijvigheid van het antschap te Belgrado on- i aangetoond. lijke resten van anders naar het Ierland terug s. zullen te Atrecht uit Franse regering de stof- van vijftig Nederlandse verzetstrijders, die gedu- weede wereldoorlog in n gesneuveld of gefusil- overgedragen. Vervolgens iet Franse militaire auto's aal vervoerd. Hier wordt Dinsdagmiddag verwacht, in de rouwhal van de ficatie en Berging te pgebaard en vervolgens ng van de nabestaanden MEDEDELING (Adv.) Pijnen schieten U als een len. niet van de ene dag op van U af. ge met morgen te begin- idverzuiverende kuur met ut, zult ge verbaasd staan, weldadige werking zich de- een allengs wijken van uw groeiend gevoel van wei oen de zes minerale zouten, ben is samengesteld. Die organen weer jeugd, de krachtige wer* onreinheden uit het oloed, hopen en vastzetten, los te te voeren tot welzijn van Dus spoedig Kruschen regelmatig Kruschen ne- steevast. Het is ?eti e van millioenen mannen rerai in de wereld. En hele- gewoonte. Maar wei regel- en drinken! Kruschen is alle Apothekers en Dro- BOREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN 147e Jaargang No. 11 ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per tnillimetei Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden 1 1.— elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen 1.40 per maand, 4.— per kwar taal plus incassokosten. Bergingsvaartuigen op de plaats van de ramp. Na vier en twintig afschuwelijke uren vol hoop en vrees heeft de Britse ad miraliteit gisteravond tegen negen uur moeten bekendmaken, dat er geen hoop meer bestond op redding van de manschappen, die zich nog in het wrak van de gezonken duikboot Truculent bevonden. Vijftien man zijn aan de dood ontkomen, tien bleken, toen men hen oppikte, reeds te zijn overleden. De anderen gaven "gisteravond geen antwoord meer op de klopseinen van de duikers, die een onder zoek hadden ingesteld naar de toestand van de boot en naar de mogelijkheden voor redding van hen, die zich nog aan boord bevonden. Naar de admiraliteit ^mededeelde, had de Truculent een bemanning van tachtig koppen. gen, waarmee men de gezonken duik boot wil lichten. Bij het invallen van de duisternis richtten de oorlogssche pen, die nabij de plek van de ramp la gen, hun zoeklichten op de gele signaal boeien, die de Truculent op het mo ment dat zij zonk automatisch had los gelaten. Steeds kleiner werd de hoop, dat men nog overlevenden zou kunnen redden. Toen tenslotte de duikers op hun klopsignalen geen antwoord meer kregen, moest men wel tot de ver schrikkelijke conclusie komen, dat de genen die-zich nog aan boord bevinden, het leven hadden gelaten. Vandaag zal men nog voortgaan met het zoeken van mogelijke overleven den onder degenen, die er in slaagden uit de boot te komen, maar door de sterke stroming zouden zijn meege- Toen de Zweedse kustvaarder Divina Donderdagavond met de duikboot in •Npotsing kwam, werd deze aan stuur boordzijde opengescheurd. Er ontstond een groot gat. Vier van de zeven wa- •- terdichte compartimenten van het schip liepen snel vol en dat maakte, dat het binnen een minuut zonk. Enkele man schappen slaagden er nog net op tijd in het wrak te verlaten. Een paar hun ner werden opgepikt door het Neder landse stoomschip Almdijk, dat onmid- ctellijk een noodsein uitzond. Het ANP ving dit toevallig op en stelde de Britse Admiraliteit hiervan op de hoogte, waardoor de reddingswerkzaamheden veel eerder en sneller konden worden sleurd. De gezonken onderzeeër ligt in een diepe geul van de zeebodem. Men zal het wrak pas over enkele dagen kunnen lichten. De Zweedse tankboot „Divina" mag voorlopig Londen niet verlaten. Dit in verband met de schuldvraag.' Indien de Divina schuldig zou worden verklaard zal de rederij tot betaling van schade vergoeding kunnen worden veroordeeld Geredden vertellen. Overlevenden vertelden gisteren: „Toen de boot gezonken was, verza melden zich vijf en veertig man bij het ontsnappingsluik, waar zij zich in een rij opstelden. Men moest wachten tot de afdeling practisch was volgelopen om het drukverschil op te heffen. Dit duurde anderhalf uur. Er werd ge zongen en geschertst. Tegen het einde werd het benauwd door zuurstofgebrek. Toen konden velen één voor éen de duikboot verlaten". De meesten zijn echter nimmer opgepikt. Koning George heeft namens zich zelf en de Koningin de Admiraliteit verzocht de naaste bloedverwanten van de omgekomenen zijn diepgevoelde be tuiging van leedwezen over te brengen Van de Britse Admiraliteit hangt de vlag halfstok. De conferentie te Colombo Uit betrouwbare bron wordt verno men, dat de zitting van gisterochtend van de conferentie van ministers van het Gemenebest te Colombo bijna ge heel gewijd was aan een bespreking over de Europese aangelegenheden. Minister Bevin leidde de besprekingen. Bevin gaf een overzicht van de Eu ropese aangelegenheden met betrek king tot Turkije, Griekenland, Duits land, Oostenrijk, Spanje en het Westen. Verder schilderde hij de situatie in het Midden-Oosten uit een oogpunt van Britse en Gemenebest-politiek. Bevin verklaarde, dat, in afwachting van definitieve regelingen voor de on afhankelijkheid van Lybie, waartoe door de V.N. is besloten, door Groot- Brittannie een verdrag gesloten zal worden met Emir Idris el Senoessi van Cyrenaica, die vorig jaar als hoofd van een autonome regering is erkend. georganiseerd dan anders het geval zou zijn geweest. Gistermorgen werden duikers naar de bodem van de Theems gezonden ten einde een onderzoek in te stellen. Zij ondervonden zeer veel hinder van de sterke getijdenstromingen, die hen zelfs dwongen, hun werkzaamheden ge- durende enige uren op te schorten. Een grote vloot van vaartuigen van allerlei vorm en afmetingen lag gedurende de gehele dag rondom de plek, waar een kleine blauwe vlag de ligging van de Truculent aanduidde. Vliegtuigen scheerden laag over het door een dichte mist bedekte wateroppervlak, op zoek naar overlevenden. Er hing een be nauwende sfeer over de monding van de Theems. In de loop van de dag hebben de duikers de kettingen kunnen aanbren- f Het is zeer waarschijnlijk, dat in Fe bruari de minister zonder portefeuille, de heer L. Götzen en de minister van iftcoiiomische Zaken, prof. dr. J. R. JU. •Van den Brink, zich naar Indonesië muilen begeven. Deze reis, welke het Roeren van oriënterende economische besprekingen ten doel heeft, is thans in ^Ernstige overweging. Omtrent de reis van de minister van ÏJniezaken, mr. J. H. van Maarseveen, kan worden gemeld, dat z|jn verblijf in Indonesië niet van lange duur zal zijn. Naar verwachting zal hij reeds in de erste dagen van Februari naar Neder land terugkeren. Weerbericht Weersverwachting tot Zondag avond. Aanvankelijk weinig wind met hier en daar nevel of mist. Overigens meest zwaar bewolkt, plaatselijk enige lichte regen of motregen. Later geleidelijk wat toenemende eri langs de Wad- denkust tijdelijk krachtige wind tussen zuidwest en zuid. Aan houdend zacht weer. Zondag: Zon op 8,42, onder 16,57 Maan op 6.39, onder 13.21. Maan dag: Zon op 8,41, onder 16,59. Maan op 7.53, onder 14,16. Europa staat aan de vooravond van de verwezenlijking van een der belang rijkste plannen tot wezenlijke samen werking, die wij sinds de oorlog ge kend hebben, aldus „De Telegraaf". De financiële experts, van wie de Nederlandse onder leiding van dr. F A. G. Keesing, Raadsadviseur bij 't Ministerie van Financiën, en prof. dr. S. Posthuma, lid der directie van de Nederlandse Bank een grote rol ge speeld hebben, hebben de principiële goedkeuring van de Raad der Marshall- ianden verkregen om per 1 Juli 1950 de Europese valuta's onderling inwis selbaar te maken. Voor Nederland is de uitvoering van deze plannen van het grootste belang. In de eerste plaats behoeft ons land dan niet meer zorg te hebben over een tekort op de betalingsbalans met de Europese landen afzonderlijk, doch is het voldoende, als wij financieel met alle Europese landen in totaal in even wicht zijn. En verder kunnen de hinderpalen, die ons van een wezenlijke „Benelux" scheiden, worden weggenomen. ELF AMERIKAANSE PARACHUTISTEN VERONGELUKT Elf Amerikaanse militairen, die voor luchtlandingstroepen werden opgeleid, zijn te Fort Benning in Georgie om 't leven gekomen doordat het zweefvlieg tuig waarin zij gezeten waren, neer stortte. Zes andere parachutisten zijn ernstig gewond in het ziekenhuis op genomen. Zij zouden vandaag na een laatste parachutesprong als volleerd „paratrooper" de opleidingsschool heb ben verlaten. De Japanse communistische partij heeft besloten om uit solidariteit met Mao Tse Toeng-, die, naar de Japanse communisten menen, moeilijkheden heeft met Stalin, zich niet te storen aan de Kominform-bevelen. De Aziati sche communisten zullen het in toepas sing brengen van dezelfde communis tische leer als Moskou nastreven, hoe wel z|j anders zullen tewerk gaan, maar z|j zouden weigeren als slaafse navol gers van Moskou op te treden. De Japanse communisten leggen er de nadruk op dat hun besluit de actie van hun partij in Japan ten zeerste zal ten goede komen en zij beweren, dat zij alléén de ware patriotten zijn, omdat zij in Sowjetrussische noch in Ameri kaanse dienst staan. Dr. Tsjiang opnieuw voorzitter van de Veiligheidsraad Malik, de Sowjetgedelegeerde in de Veiligheidsraad, is gisteravond op nieuw uit de vergadering van de Raad gelopen, omdat zijn resolutie tot uit sluiting van de gedelegeerde van de nationale regering van China en te vens huidig voorzitter van de Raad, dr. Tsjiang, was verworpen. Malik ver klaarde, dat de Sowjetunie zich niet gebonden zou achten door besluiten, die in zijn afwezigheid zouden worden genomen Zolang dr. Tsjiang niet is uit gesloten, zal, zo zeide hij, de Sovjet unie niet aan het werk van de Veilig heidsraad deelnemen. Nadat zijn ver klaring in het Engels vertaald was, nam Malik zijn papieren op en ver liet het gebouw. Chauvel, de Franse gedelegeerde, Russische militaire adviseurs in China? Volgens te Hongkong binnengekomen Chinese berichten heeft een nationa listische woordvoerder op Formosa ver klaard, dat Russische militaire adviseurs de Chinese communisten helpen bij de voorbereiding van de invasie op For mosa en de Tsjoesan-eilanden. De 14-jarige Schotse schooljongen, John Guthrie, die Woensdagochtend in het donker met de 50-tonsvïssers- boot „Girl-Jean" de haven van Ar broath had verlaten, is gisteren in staat van uitputting halfweg tussen Enge land en Noorwegen opgepikt. gNGELAND bereidt zich voor op de komende verkiezingen; de propaganda-machines der politie ke partijen beginnen te draaien op volle toeren; dit wordt de felste campagne uit de ganse bewogen geschiedenis van good Old Eng land. Aldus seinen de persbureaux en aldus melden het alle kranten over de gehele wereld. Hoe onze tekenaar het zich voorstelt: als een steekspel. En met de „steken onder water" heeft hij nog niet eens re kening gehouden. Maar Eden blijft er rustig onder en verzorgt zijn snor. Het oog wil óók wat. De Britse trawler Reptonian, die op weg was naar de Witte Zee en niets van het uitvaren van de Girl Jean af wist, had het schip in zicht gekregen en, vermoedend dat er iets niet in or de was een boot uitgezet om een on derzoek in te stellen. De mannen kre gen op hun herhaald geroep geen ant woord. Toen zij aan boord gegaan wa ren, vonden zij John uitgeput in een visruim liggen. Hij had in twee dagen geen eten gehad. De schroeven van de „Girl Jean" waren vastgelopen door touwkabels, die eromheen gewonden waren. De Reptonian nam het schip op sleeptouw naar Aberdeen. In San Juan wacht prins Bernhard grootse ontvangst De Spaans-aandoende Amerikaanse badplaats San Juan bereidt zich voor op een vorstelijke ontvangst van Prins Bernhard, die met het Nederlandse smaldeel aldaar Maandagochtend hoopt te arriveren. De Amerikaanse marine zal hem met Militaire eerbewijzen ont vangen. Prins Bernhard zal één etmaal in San Juan vertoeven en dan de gast zijn van de gouverneur op het histo rische paleis „La Fortaleza". Dinsdag zal de Prins met zijn Dako ta naar Curagao vertrekken. MONTGOMERY BEPLEIT INTERNATIONAAL BEGRIP „Volgens mijn overtuiging is het al- lerbelangrijkste voor het verwerven van de vrede een bloeiend economisch leven. Ook is het noodzakelijk, dat de volkeren eikaars problemen beter leren begrijpen. Daartoe moet bij de jeugd worden begonnen". Aldus veldmaar schalk Montgomery in een speech, die hij gisteren tijdens het bezoek, dat hij aan Amsterdam bracht, heeft gehouden. Hij bracht dit bezoek niet in zijn kwaliteit van opperbevelhebber van de strijdkrachten der Westerse Unie, doch als president van de Engelse jongeren organisatie Concordia, een groep jonge- mensen van 15 tot 20 jaar, die streeft naar meer begrip tussen de volkeren Het is de bedoeling, ook in andere hoofdsteden van West-Europa afdelin gen te stichten. Montgomery heeft het een en ander over deze vereniging ver teld aan een lunch, die hem door de gemeente Amsterdam is aangeboden. De Gasperi kabinets formateur? Vrijdagavond voerde president Einau- ui van Italië een laatste bespreking met de leiders der politieke partijen over het samenstellen van een nieuwe rege ring. Het schijnt wel zeker te zijn, dat de Christen-Democratische De Gasperi vandaag zal worden belast met het vor men van een nieuwe coalitie-regering. Zendersluiting vervalt Met ingang van Maandag a.s. zullen beide Hilversumse zenders weer de ge hele dag in de aether zijn De zender sluiting in verband met de stroom- besparing zowel des morgens als des middags vervalt dan namelijk. Jjx-koning Carol van Roemenie heeft een postzegelhandelaar in New- York gemachtigd, zijn verzameling ter waarde van ongeveer 100.000 dollar te verkopen. Toen ik de mijne van de hand deed, kreeg ik er veertig pieter mannen voor. Maar ik ben dan ook geen ex-koning. Moses Blinks, een neger, die beweerde 120 jaar te zijn. is in Californie om het leven geko men, toen hij door een trein werd aangereden. Hij was (naar zijn eigen woorden) vader van 83 kinderen bij elf vrouwen. En iedereen, die hard werkt en veel wonderolie en terpen tijn gebruikt, kan 120 jaar worden, beweerde Blinks. O In Hampshire vierde gisteren Bevin Hommes zijn honderdste verjaardag. Déze meneer gaf de schuld van zijn leeftijd aan z'n doofheid. In de oorlog kon hij het ontploffen van de granaten niet ho ren en zich daarover dus ook niet zenuwachtig maken. O Een collega van mij (de man werkt met leeuwen) had wat te veel met de schoonrijdster geflirt en deswege de toorn zijner gade gewekt. In zijn angst verschool hij zich in de kooi achter de grootste leeuw. En Ma maar tieren voor de tralies: „Kom er eens uit, als je durft, lafaard!" iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiini pritz Weise, een Thürings Christen democraat is naar West-Duitsland uitgeweken. Vrienden hadden hem het loentje door de telefoon gegeven en Fritz heeft er (zeer weise) gevolg ■■/T' ■akJ Samba hier, Samba daar, Samba overal! (Motto van Argentijnse wei) aan gegeven. In Argentine moet voortaan alle muziek in dancings cabarets, restaurants enz. voor 50 Argentijns zijm Bij ons in Holland lijkt het wel, of we verplicht zijn vo-n 100 En toch zijn er in Neder land thans 1.337.312 aangegeven radio toestellen. Allemaal aan het sam- baaien. Een Zwitser uit Basel kocht in Frankrijk een nieuw costuum en liet het inpakken. Om de douane de tuin rond te leiden, verkleedde hij zich in de trei^j en smeet zijn oude broek en colbert het raam uit. De doos bevatteeen jongenspakje. Jn Baltimore moeten alle publicaties. die de Russische ambassade op de middelbare scholen verspreidt, als ongewenste propaganda worden ver brand. Wijlen Dolf maakt waarlijk school! Koopjes halen! In het voorjaar veiling van meubelen en an tiek van de Hertog van Brunswijk. De hertog zit op zwart zaad te zitten En dat bevalt hem niet. Het Columbia Broadcasting System zal de eerste uitzending van kleurentelevisie geven Waar ik tegen ben, vanwege de con currentie. merkte op, dat Rusland reeds 42 maal met het veto erin geslaagd was de wil van de meerderheid te niet te doen. Ik ben van mening, dat zij niet nog verder kan gaan. Nadat de Amerikaan se afgevaardigde erop had aange drongen, dat de Raad met zijn werk voort zal gaan, nam dr. Tsjiang, die in verband met de Sow jetresolutie tijde lijk afstand had gedaan, zijn plaats op de voorzitterszetel opnieuw in. Dins dag komt de raad weer bijeen. Vragen van Kamerleden Het Tweede Kamerlid Wagenaar (CPN) heeft de minister van Buiten landse Zaken schriftelijk de vraag ge steld of de regering bereid is direct tot erkenning van de volksrepubliek Chi na over te gaan. Hij voegde daaraan toe, dat de regering zich er bij ont kennend antwoord van bewust moet zijn, dat niet erkennen of later erken nen grote schade aan het land toe- bregt. Voorts stelde het Tweede Ka merlid Vermeer (P. vd A.) vragen over het naar Nederland overbrengen van in Duitsland begraven oorlogs- en ter- reurslachtoffers. Het lid Stapelkamp (AR) vroeg de minister van Binnen landse Zaken of ook voor gepension- neerde ambtenaren vijf procent toe slag zal worden toegekend. De heer Goedhart (P. vd A.) steïde de minister van Justitie een aantal vragen in ver band met de kwestie politietoezicht en persuitsluiting op de Zuidoostaziati- sche conferentie te Bentveld. Bewaringskamp cellen barakken wordt opgeheven De minister van justitie is voorne mens, het bewaringskamp Cellenbarak ken en het hulpgebouw bij het Huis van Bewaring St. Jacobstraat in Den Haag op te heffen. De Cellenbarakken zullen worden aangewezen als Huis van Bewaring, terwijl de niet-veroor- deelde politieke delinquenten, die er zich thans bevinden, over verschillende Huizen van Bewaring in het land zul len worden verspreid. £JE INDONESISCHE regering is voor nemens binnenkort twee Duitse bankdeskundigen te benoemen als haar adviseurs in financiële aangelegenhe den. Dit op zichzelf reeds onverkwik kelijke nieuws (door Het Parool als „verbazingwekkend bericht" aan zijn lezers voorgezet) wordt nog stuitender van karakter als men de namen lezer toekomstige helpers van Hatta's rege ring leest: Wohetat en Buehler, beiden van de staf die Seyss-Inquart mee narr Nederland bracht om !n trouwe samen werking met Rost van Tonningen Ne derland leeg te plunderen. Men vraagt zich af wat de regering in Djakarta bezielt, om binnen een maand na de definitieve stichting Jer Unie door een zo uitermate tactloze en vrijwel onverholen vijandelijke daad Nederland in het gezicht te slaan. Wan neer Sukarno en Hatta er onoverko- menlijke bezwaren tegen hadden om hun adviseurs te kiezen uit de brede rij der Nederlandse financiële experts (hoewel zulks 'i. de lijn van de plechtig afgekondigde samenwerking zou heb ben gelegen) zijn er dan op de ge- hek wereld geen andere figuren te vin den dan de heren Wohltat en Buehler, die zich hier als bezetters gehaat heb ben gemaakt? vloet daar dan beslist de heer Wohltat bij zijn. die zich, na zijn ambt in 19M in Nederland te hebben neergelegd, naar Tokio begaf om daar als Duits gevolmachtigde de Japanse oorlogsvoering te stimuleren? Moet daar dan Buehler bij zijn, wiens vermogen in Nederland na de bevrijding werd beheerd door dr. A. Houwink, die thans.president van de Javase Bank in Djakarta is? Prettige samenwerking zal dat straks worden! Waarlijk: de regering van Indonesië had niets kunnen bedenken, dat grie- vender voor Nederland is dan de be noeming van deze twee voormalige Duitse plunderaars. Als d i t een eerste proeve is van de manier, waarop Sukarno zich de sa menwerking met Nederland binnen het verband van de Unie gedacht heeft, dan dient gezegd te worden dat het meer lijkt op een morele oorlogsverkla ring dan op de loyale tenuitvoerlegging van wederzijds geaccepteerde plannen. De benoeming is intussen nog geen voldongen feit Wellicht kan een blik semsnelle interventie van Den Haag de schande nog voorkomen. Maar dat Dja karta er in ernst over heeft gedacht de voormalige bezetters van de Neder landse Bank tot adviseurs te benoemen, is reeds dermate ernstig, dat het bijna ongelooflijk moet worden geacht.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1